تحصیل در مالزی، اقامت مالزی، دانشگاه های مالزی و کالج های زبان مالزی

تماس بگیرید
چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸
منو

تحصیل در مالزی، اقامت مالزی و دانشگاه های مالزی

دانشگاه های مالزی

دانشگاه ام یو اس تی MUST

حمایت دانشگاه ماساچوست آمریکا از دانشگاه ام یو اس تی MUST

دانشگاه (ام یو اس تی) MUST دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی، با توافق همکاری میان بنیاد Ehsan MUST و موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) تاسیس شد.

دانشگاه (ام یو اس تی) MUST بعد از طرح IMP2 و لزوم ایجاد دانشگاهی بین‌المللی در منطقه و رفع نیازهای بخش علوم و تکنولوژی برای رسیدن به دور نمای سال ۲۰۲۰ طراحی و ایجاد شد.

گفتنی است؛ با وجود انتشار اعلامیه‌های به موقع این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ و رکود اقتصادی شدید در سال ۱۹۹۸ که باعث ایجاد اختلال در مراحل تاسیس و گسترش دانشگاه شد، در دسامبر ۲۰۰۰ بعد از اینکه دانشگاه (ام یو اس تی) MUST از طرف دولت مساعده‌ای بالا دریافت کرد، توانست بار دیگر عقیده‌ی ایجاد دانشگاه (ام یو اس تی) MUST را احیاء نماید.
لازم به ذکر است؛ احیاء عقیده‌ی ایجاد دانشگاه (ام یو اس تی) MUST مشروط به تربیت محققان و دانشمندان ماهر و با تجربه‌ای در زمینه‌های:
***   علوم مهندسی
***   IT و به ویژه در زمینه‌های بیوتکنولوژی
***   انرژی
***   مخابرات (telecommunication)
***   برنامه‌های نرم‌افزاری
***   انیمیشن
***   و سیستم‌های حمل و نقل هوشمند بود.
ناگفته نماند؛ سپس دانشگاه (ام یو اس تی) MUST یک دانشگاه تحقیقاتی مقطع ارشد و با عنوان not-for-profit (نه برای منفعت) ایجاد و به کار گرفته شد.
خاطرنشان می‌شود؛ در تمام سال‌هایی که این دانشگاه تشکیل شده است تحت نظر، کمک و حمایت مستقیم موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) آمریکا بوده است.
این دانشگاه در سطح جهان به دانشگاهی برای تحصیل و تحقیق با تخصص علم و تکنولوژی مشهور است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *