تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
10 دلیل که فرزندتان در مدارس مالزی تحصیل کند
10 دلیل که فرزندتان در مدارس مالزی تحصیل کند

دلیل تحصیل در مدارس مالزی | 10دلیل برای تحصیل فرزندتان در مالزی

زمان مطالعه: 9 دقیقه
4.4/5 - (7 امتیاز)

اگر می‌خواهید برای تحصیل فرزندتان در بهترین نقطه دنیا تصمیم بگیرید، بهتر است مقاله 10 دلیل که فرزندمان در مدارس مالزی تحصیل کند را بخوانید. چرا که تحصیل در خارج از کشور، سرمایه‌گذاری است که باید با تأمل و نکته سنجی دقیق انجام شود. ما اینجا برایتان از 10 دلیل برتری تحصیل در مدارس مالزی می‌گوییم و مزایای تحصیل در مالزی و چالش‌ زندگی در سایر نقاط دنیا را نشان‌تان می‌دهیم، قضاوت و داوری با خودتان…

مشاوره شریف به شما پیشنهاد می‌دهد، قبل از هر تصمیمی برای ترسیم آینده فرزندتان، 10 دلیل برای تحصیل در مدارس مالزی را بخوانید، و با دقت و نکته سنجی بهترین مدارس مالزی را برای تحصیل جگرگوشه‌تان انتخاب کنید. با این کار برای صعود و حرکت او بر روی نردبان ترقی هیچ کم و کسری وجود ندارد.  

می‌خوای بدونی چرا مالزی بهترین جا برای تحصیله؟

اینجا رو کلیک کن

چرا تحصیل در مدارس مالزی را برای فرزندتان انتخاب می‌کنید؟

زندگی، منشوری است از اتفاقات ریز و درشت، موفقیت‌ها و شکست‌ها که نتیجه انتخاب و تصمیم‌های مداوم ما هستند. افراد موفق کسانی هستند که پس از کسب آگاهی دست به انتخاب می‌زنند. آنها دقیقاً می‌دانند چه انتظاری از خودشان و زندگی دارند. کسانی که مدارس مالزی را برای تحصیل فرزندشان انتخاب می‌کنند، کسانی هستند که مسیر رسیدن به موفقیت را برای فرزند دلبندشان هموار می‌کنند. 

شاید سال‌ها قبل از این، مالزی مقصدی بین‌المللی برای تحصیل شناخته نمی‌شد، اما تحولات چند سال اخیر، این کشور را تبدیل به شگفتی بزرگی در بخش آموزش کرده است.

سرمایه گذاری دولت مالزی در بخش تحصیل از دوران ابتدایی تا مقاطع مختلف دانشگاهی و حتی آموزش زبان انگلیسی، این کشور را به غول تحصیلی قاره آسیا تبدیل کرده است.

در حال حاضر مالزی سری در میان سرها دارد و جزو کشورهای پیشرو و ممتاز در آموزش و تحصیل آسیا و حتی سراسر جهان است. مقاله 10 دلیل که فرزندتان در مدارس مالزی تحصیل کند، از ناگفته‌های تحصیلی مالزی برایتان می‌گوید.    

چشم انداز کشور مالزی از نگاه دانشجویان

دانشجوی پاکستانی امجد اقبال که در حال تحصیل دکتری در رشته مهندسی در مالزی است می‌گوید: «مالزی یکی از بهترین مقاصد برای کسانی است که به دنبال آموزش بین‌المللی شناخته شده هستند. تحصیل در مالزی شما را به ابزارهایی مجهز می‌کند که آینده‌تان تأمین می‌شود.”

محمد دانشجوی اندونزیایی که در حال حاضر در حال تحصیل در رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی است، می‌گوید: «نیازی نیست برای زندگی در اینجا زیاد هزینه کنم، چون دانشگاه‌های مالزی شهریه‌های مقرون به صرفه‌ای دارند.» 

10 دلیل که فرزندتان در مدارس مالزی تحصیل کند!

10 علت انتخاب مدارس مالزی برای تحصیل

مشاوره شریف با ادله، مدارک و شواهد زیادی، تحصیل در مالزی را به جای تمام کشوهای اروپایی و آسیایی به شما پیشنهاد می‌دهد. ما برایتان از دیده‌ها و شنیده‌هایی می‌گوییم که در کشور متمدن مالزی با تمام وجود لمس کرده‌ایم، چون مالزی خانه دوم ماست، اینجا همان نقطه‌ای است که برای صعود به دنبالش بودید.

دلیل اول، مالزی کشوری بدون تبعیض نژادی و برتری ملیتی

مالزی کشوری بدون تبعیض نژادی و برتری ملیتی

زندگی در کشوری غیر از جایی که به آن تعلق دارید، نوعی رویایی با فرهنگ‌های متفاوت است. مردمان خونگرم و مهربان مالزی، به خوبی پذیرای ملیت‌های خارجی هستند، این مزیتی است که در سایر کشورهای اروپایی به ندرت دیده می‌شود و در دراز مدت تأثیرات سوئی بر روی افراد مهاجر دارد. 

تبعیض نژادی و ملیتی، عاملی است که باعث از بین رفتن اعتماد به نفس فرزندتان می‌شود؛ چیزی که در مالزی هرگز با آن مواجه نخواهد شد!

دلیل اصلی تحصیل فرزندتان در مدارس مالزی، ساختار فرهنگی و رفتاری مردم است که تناسب و سازگاری زیادی با فرهنگ ایرانیان دارد. برای همین است که زندگی و تحصیل در مالزی و دوری از ایران، شوک فرهنگی شدیدی برای فرزندتان به دنبال ندارد. با این وجود مهم‌تر از مدرک تحصیلی برای فرزندتان، یادگیری مهارت زندگی در کشوری چند فرهنگی است که باعث بالابردن توانایی او در برقراری ارتباط موثر با سایر افراد می‌شود. 

در مالزی خبری از رفتارهای تهدیدآمیز و نژادپرستانه نیست، برخلاف رفتارهای تبعیض‌آمیزی که در سایر کشورهای اروپایی در محل زندگی، تحصیل و مخصوصاً کار دیده می‌شود.

شما به عنوان یک ایرانی در اروپا تبعیض‌های نژادی و فرهنگی زیادی را می‌بینید، در حالی که مسئله تبعیض نژادی سال‌ها است که توسط ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی رنگ باخته و از بین رفته است. 

تحصیل ابتدایی در مدارس مالزی

کلیک کنید

دلیل دوم، هزینه‌های پایین مدارس بین المللی مالزی 

در مالزی می‌توانید با صرف هزینه‌های نه چندان بالا، زندگی خوب و خرمی داشته باشید؛ چون هزینه اقامت، تحصیل، خوابگاه و… در مالزی بسیار کمتر از کشورهای اروپایی است. فرزند شما با تحصیل در مدارس بین المللی مالزی، دقیقاً همان چیزهایی را می‌آموزد که سایر کودکان در بهترین مدارس دنیا و کشورهای پیشرفته آموزش می‌بینند؛ با این تفاوت که شما هزینه کمتری بابت تحصیل فرزندتان می‌پردازید.

بر اساس آمار جهانی در سال ۲۰۱۸، کوالالامپور دومین شهر دنیا است که هزینه مناسبی برای تحصیل و زندگی دارد، هزینه زندگی در مالزی حداقل نصف و یا دو سوم ارزان‌تر از کشورهایی نظیر استرالیا، انگلستان، سنگاپور و کانادا است.

دلیل سوم، مالزی یک کشور امن برای شما و فرزندتان است!

مالزی یک کشور امن برای شما و فرزندتان است

مالزی یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است. کشوری که به عنوان پنجمین کشور امن آسیا و اقیانوسیه شناخته شده و به مردمانی خونگرم و صمیمی شهرت دارد. با در نظر گرفتن این موضوع خیالتان راحت باشد؛ چون فرزندتان را به یک کشور امن و بدون‌حاشیه برای تحصیل در مدارس مالزی روانه می‌کنید. باید بدانید آداب و رسوم مردم مالزی از آنها انسان‌های آرام و به دور از خشونت ساخته است.

از سوی دیگر آمار جرم و جنایت در مالزی بسیار پایین است، قوانین مالزی پیشگیرانه و قدرتمند است و به سختی با خاطیان برخورد می‌کنند، بنابراین در مالزی با وجود قوانین سفت و سخت کسی جرأت تخطی از قوانین را نخواهد داشت. 

دلیل چهارم، رتبه بندی و استاندارد بالای مدارس مالزی

در مالزی همان طور که برج‌های بلند و سر به فلک کشیده قد علم کرده‌اند، دانشگاه‌ها و مراکز عالی نیز با رنکینگ بالا در رتبه بندی جهانی رخ نموده و شاخ و شانه می‌کشند. دانشجویان بین المللی زیادی از سراسر دنیا با انتخاب تحصیل در مالزی، افق‌های روشنی برای آینده خود رقم زده‌اند. مالزی مقصد تحصیلی بسیاری از ایرانیانی است که به دنبال مکانی آرام و دنج، برای تحصیل و کسب تجربیات علمی هستند. سایر مزایای تحصیل فرزندان در مدارس و دانشگاهی مالزی را بخوانید:

 • رشته‌های تحصیلی به روز با کیفیت بسیار مناسب و مطلوب در دانشگاه های مالزی ارائه شده است.  سطح کیفی‌شان به طور مداوم کنترل می‌شود.
 • بسیاری از دانشگاه های مالزی همکاری هایی های نزدیکی با بهترین دانشگاه های دنیا دارند. این همکاری شامل تبادل دانشجو و ارائه مدارک مشترک تحصیلی است. بسیاری از دانشگاه های مالزی پردیس‌های تلفیقی با آمریکا، کانادا و استرالیا هستند و مدرک معتبر و شناخته شده جهانی برای دانشجویان رو می کنند.
 • با تحصیل در دانشگاه های مالزی، می‌توانید مدرک فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه های پارنتر آمریکا کانادا یا استرالیا دریافت کنید.
 • مالزی یازدهمین مقصد تحصیلی محبوب دنیا و صاحب رتبه بیست و پنجم جهان در سیستم آموزشی است. 

دلیل پنجم، امکانات پیشرفته‌ و برنامه درسی جامع مدارس مالزی 

امکانات پیشرفته‌ و برنامه درسی جامع مدارس مالزی برای تحصیل فرزند شما

رشد و پیشرفت مالزی تنها در زمینه آموزش عالی نیست و شامل تمام مقاطع تحصیلی می‌شود. تحصیل ابتدایی در مدارس مالزی هم اهمیتی کمتر از تحصیلات دانشگاهی ندارد.

 • در مدارس مالزی واحدهای درسی برای کمک به فرزند شما برنامه ریزی شده، طوری که منجر به شناخت بیشتر خود و توانمندی‌هایش می‌شود. فرزندان شما با تحصیل در مدارس مدارس بین المللی مالزی با نگرشی دقیق دست به انتخاب رشته تحصیلی و شغل مناسب خود می‌زنند. 
 • متون درسی و استراتژی مدارس مالزی، مطابق استاندارهای بین المللی کشورهای توسعه یافته، برنامه‌های درسی مدارس مطابق نیازهای تحصیلی و سنی فرزند شما طراحی شده و او را مجهز به مهارت‌های لازم برای ورود به جامعه جهانی می‌کند. 
 • کیفیت تحصیل در مالزی بالاست! دروسی که در مدارس بین المللی مالزی ارائه می‌شود، مطابق با یکی از متدهای درسی بریتانیا، کانادا، استرالیا است. شاید به گوشتان خورده باشد که برنامه درسی کمبریج یا همان بریتانا فقط در مدارس بین‌المللی کشورهای پیشرفته تدریس ‌می‌شود.
 • مدارس مالزی دارای امکانات ورزشی، کمک آموزشی و تفریحی ایده‌آلی هستند. فرزند شما می‌تواند اوقات فراغت خود را با دوستانی از سراسر دنیا بگذراند و این تجربه بین المللی چیزی نیست که در هر جایی فرصت تجربه کردنش را داشته باشد.
 • از سوی دیگر امکانات پیشرفته مدارس مالزی، مایه‌ی رشد فکری و ذهنی و مهم‌تر از همه برای خوشحالی بچه‌ها است، فضایی مانند استخر، زمین فوتبال، زمین تنیس و سایر امکانات ورزشی جذاب چیزهایی است که لحظاتی شاد در مدارس مالزی برای فرزند شما رقم می‌زند. 

هزینه تحصیل در مدارس مالزی

کلیک کنید

بهترین مدارس برای تحصیل ایرانیان در مالزی

مشاوره شریف گلچینی از بهترین مدارس مالزی که با سیستم تحصیلی ایران، فرهنگ مردم و سایر شرایط سازگاری زیادی دارد را برایتان انتخاب کرده است. 

 1. مدرسه سان وی مالزی با سیستم کانادایی که با سیستم آموزشی ایران هم خوانی داشته و مخصوصاً برای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی تنها و بهترین راه حل است.
 2. مدرسه APS جزو مدارس برگزیده‌ای است که با سیستم بریتانیایی مدیریت شده و شرایط مطلوبی برای تحصیل ایرانیان در مالزی دارد. فرزندان زیر 6 سال شما می توانند شروع تحصیلات گرید 1 را در این مدرسه کلید بزنند.
 3. مدرسه ماهسا نیز بر پایه سیستم بریتانیایی بوده و پذیرای دانش اموزان ابتدایی از 6 سالگی است.
 4. مدرسه تیلورز مالزی یکی از مدارس بین المللی مالزی است که با سیستم کمبریج مدیریت می‌شود، در صورت بالا بودن معدل می‌توانید از بورسیه‌های جذاب تحصیلی در این بهره مند شوید.

دلیل ششم، در مالزی فرزندتان به زبان انگلیسی کاملاً مسلط می‌شود 

مهم‌ترین ویژگی مدارس بین المللی مالزی، تدریس به زبان انگلیسی است. در واقع کودک شما در مالزی، زبان انگلیسی را از پایه می‌آموزد. 

با ورود به مالزی وارد یک کشور انگلیسی زبان می‌شوید، چون انگلیسی زبان دوم مردم مالزی است و زبان انگلیسی در مالزی در هر کوی و برزن رواج دارد.

در کشور مالزی فرزندتان ناچار به استفاده از آموخته‌هایش است و برای ایجاد ارتباط و تعامل با دیگران  انگلیسی را فراخواهد گرفت. رمز موفقیت فرزندشما برای تحصیل در مالزی همین تعاملات اجتماعی به زبان انگلیسی است.

تحصیل فرزندان در مالزی مالزی بدون مدرک زبان انگلیسی

 در مالزی حتی اگر زبان انگلیسی هم ندانید، باز جایی برای نگرانی وجود ندارد. می توانید تحصیل بدون مدرک زبان در مالزی را کلید بزنید و همزمان با شروع تحصیل، زبان انگلیسی را هم یاد بگیرید. به عبارت بهتر می‌توانید همزمان در مقطع تحصیلی مورد نظرتان تحصیل کنید و زبان انگلیسی هم یاد بگیرید. دوره‌های کوتاه مدت زبان به شدت مهارت‌‌های گفتاری، شنیدن، نوشتن و گوش دادن را در فرزندتان تقویت می‌کند. 

دلیل هفتم، مالزی کشوری مدرن و تاریخی با طبیعت فوق العاده زیبا

مالزی کشوری مدرن و تاریخی با طبیعت فوق العاده

موقعیت جغرافیایی مالزی نزدیک به استوا و محصور درمنطقه معتدل استوایی و محصور در آب‌های دریاهای آزاد است. طبیعت سرسبز و دلپذیر این کشور چنان برای همه دلبری می‌کند که هر کس با یک بار دیدن مالزی، اسیر زیبایی‌ها و شگفتی‌های طبیعت این کشور می‌شود. 

خیلی بهتر است که برای تحصیل کشوری را انتخاب کنید که آنچه همه خوبان دارند را یکجا داشته باشد. مالزی کشور تضادها با آسمان خراش‌های بلند و مراکز خرید لاکچری است، به این مزیت، طبیعت بی‌نظیر با دسترسی آسان را هم اضافه کنید. با این اوصاف، به نظرتان مدارس مالزی جایی مناسب برای تحصیل و شکوفایی فرزندتان نیست؟

شما می‌توانید با آماده کردن شرایط تحصیل فرزندتان در مدارس مالزی، تجربه دوران کودکی و نوجوانی شاد و لذت‌بخشی را به او هدیه دهید. 

 دلیل هشتم، شرایط ساده دریافت ویزای مالزی برای تحصیل فرزند شما 

دریافت ویزای مالزی، شرایط پیچیده‌ای ندارد و به سادگی و در زمانی کوتاه قابل دسترسی است. ضمن آن که شرایط دریافت ویزای مالزی کاملاً با شرایط دانشجویان و دانش آموزان سازگار است. مشاوره شریف در کوتاه‌ترین زمان برای تحصیل فرزندتان در مالزی ویزای مورد نیاز را تهیه می‌کند. 

چگونگی دریافت ویزا و اقامت در مالزی برای تحصیل فرزندان

 دانش آموزان برای اقامت در مالزی دو راهکار پیش رو دارند:

 1. با گرفتن ویزای مالزی خانه دوم من (MM2H) مهمان 5 ساله کشور مالزی شوند و از فرصت زندگی در این کشور بهره مند شوند.
 2. با دریافت ویزای تحصیلی دوران شکوهمند تحصیل در مدارس ابتدایی را سپری کنند.
 3. با استفاده از ویزای همراه عزیزانتان را هم در کنار خودتان داشته باشید.

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

کلیک کنید

دلیل نهم، تحصیل در کشوری شاد و مملو از جشن‌های مختلف  

مالزی کشوری با فرهنگ و ملیت‌های متنوع است و افراد با عقاید مختلف در صلح و صفا و آرامش با هم زندگی می‌کنند. مسلمان، مسیحی و بودایی و غیره برای اعتقادات همدیگر ازش قائل هستند.

 همین تنوع فرهنگی است که مالزی را تبدیل به کشوری شاد و مفرح کرده؛ طوری که کسانی برای تحصیل در مدارس مالزی یا اقامت به این کشور سفر می‌کنند، در هر زمانی از سال فرصت شرکت در یکی از جشنواره‌ها یا فستیوال‌ها را دارند. فستیوال‌های مالزی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. جشن‌ها و فستیوال‌های ملی و فرهنگی
 2. جشن‌های سال نو مسیحی، هندی، چینی، مسلمان

دلیل دهم، مالزی کشوری با غذاهای رنگارنگ 

مالزی کشوری با غذاهای رنگارنگ

تنوع غذایی در مالزی جذابیتی است که نمی‌توان از چشم پوشی کرد. مجموعه رنگارنگی از غذاهای آسیایی، هندی، چینی، مالایی، وسترن و غربی در مالزی وجود دارد که هر کسی با هر قومیت و ملیتی را راضی می‌کند.

تنوع در فرهنگ غذایی مالزی، ناشی از تعدد قومیت و فرهنگ زندگی در این کشور است. در مالزی مردم از نژادهای و فرهنگ‌های مختلف مانند مالایی، چینی و هندی زندگی می‌کنند. آنها سخاوتمندانه هنرهایشان را با هم به اشتراک می‌گذارند. بزرگ‌ترین هنرنمایی قومیت‌های مختلف در مالزی، تنوع غذایی است که سفره‌های این کشور را مملو از غذاهای رنگارنگ و خوشمزه‌‌ کرده است.

مقایسه چالش‌های پیش روی تحصیل در اروپا و مدارس مالزی 

مقایسه چالش‌های پیش روی تحصیل در اروپا و مدارس مالزی 

برای تحصیل فرزندتان در مدارس مالزی چالش‌ زیادی وجود ندارد. چون مالزی کشوری با آداب و رسوم شرقی است و برای تحصیل و زندگی شرایط اقتصادی و فرهنگی مساعدی برای ایرانیان دارد.

چالش‌ وقتی به وجود می‌آید که در کشوری تحصیل و زندگی کنید که فاصله فرهنگی زیادی با شما دارد. زندگی و تحصیل در کشورهای اروپایی است که فرزند شما را دچار سردرگمی و بحران هویت می‌کند. برای تصمیم‌گیری بهتر، چالش‌های پیش روی تحصیل فرزندتان را در مالزی با کشورهای اروپایی مقایسه می‌کنیم:

زبان انگلیسی، بزرگ‌ترین چالش برای تحصیل در کشوری غیر از مالزی

بزرگ‌ترین چالش پیش روی تحصیل در کشورهای دیگر، یادگیری زبان انگلیسی است. برای تحصیل در کشورهای اروپایی تا مدرک آیلتس و تافل نداشته باشید، شانسی برای موفقیت ندارید؛ ولی برای ورود به مالزی نیاز به هیچ پیش زمینه‌ای برای  زبان انگلیسی ندارید، شما می‌توانید وارد این کشور شوید و در بهترین کالج های زبان انگلیسی را یاد بگیرید. 

برای ورود به مدارس بین المللی مالزی هم می توانید ابتدا وارد این کشور شوید و ضمن شرکت در کلاس های آمادگی زبان در همان مدرسه، درس بخوانید. 

تبدیل نرخ ارز، چالشی پیش روی فرزندان برای تحصیل

همان طور که می‌دانید پول رایج کشور مالزی رینگیت است، ولی برای برای زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی باید هزینه‌ها را به یورو محاسبه کنید. هزینه‌های بسیار بالای یورو و دلار در مقابل با رینگیت مالزی، قصه‌ای است که دانستش نیاز به رقم و عددهای نجومی ندارد. همین قدر بدانید که هر رینگیت مالزی چیزی حدود یک دوم تا یک سوم دلار است. 

 کیفیت بالای زندگی مالزی در مقایسه با کشورهای اروپایی

مدیریت کردن هزینه زندگی در مالزی با مدیریت هزینه‌ها در کشورها اروپایی زمین تا آسمان فرق دارد. در مالزی نرخ تورم پایین است و به راحتی می‌توانید با صرف هزینه‌های معمولی و رایج، سطح زندگی مطلوبی داشته باشید، این در حالی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی با هزینه‌های مشابه مالزی، سطح زندگی نازلی را تجربه خواهید کرد.

سیستم اقتصادی اروپا با آنچه در ایران و کشورهای آسیایی دیده‌اید، تفاوت فاحشی دارد. در کشورهای اروپایی برای تهیه مسکن باید هزینه‌های گزافی در نظر بگیرید، در حالی که در مالزی با هزینه‌ای برابر آنچه در اروپا هزینه می‌کنید، می‌توانید تجربه زندگی لاکچری داشته باشید!

در مالزی تورم وجود ندارد و قيمت‌ها تقریباً يکسان است، البته پس از کرونا شرایط کمی تغییر کرده و اوضاع اقتصادی جهانی متفاوت‌تر شده است. با این وجود واقعیت این است که در کشورهای اروپایی، هزینه‌های مسکن، غذا، حمل و نقل و سایر هزینه‌های زندگی روزمره فراتر از حد انتظار شما است، در مالزی با هزینه‌ای که در اروپا باید صرف مسکن کنید، به راحتی می‌توانید زندگی کرده، تفریح کنید و خوش بگذرانید. 

چیزی که در مالزی وجود ندارد، تفاوت‌های فرهنگی و تبعیض نژادی کشورهای اروپایی!

هر کشوری هنجارهای فرهنگی متفاوتی دارد. علاوه بر قوانین کیفری، اصول نانوشته‌ای هم وجود دارد در پذیرش شما به عنوان یک انسان خارجی مؤثر است. این که شما را به عنوان شخصی مزاحم ببینند یا نگاهی توأم با احترام داشته باشند، تأثیر زیادی در موفقیت یا شکست‌تان دارد. مهم است جایی را برای تحصیل فرزندتان انتخاب کنید که از شما استقبال خوبی شود.

آنچه در مالزی وجود ندارد، تبعیض نژادی است، چون در این کشور انسان‌های زیادی از ملیت‌های مختلف با خوبی و خوشی و البته احترام به عقاید یکدیگر در کنار هم زندگی می‌کنند.

مالزي جايي نيست که ايراني‌ها در آن احساس غربت کنند. کشوری مسلمان و آسيايی با مردماني خونگرم که از ايرانی‌ها به خوبی استقبال می‌کنند، در حالی که اروپایی‌ها انسان های سرد و خشکی هستند و دیدن یک ایرانی چندان حس خوبی به آنها نمی‌دهد! نیازی به گفتن ندارد که تحصیل در مالزی در برابر کشورهایی که آزادی‌های مخرب در آن حاکم است، مخصوصا در سنین پایین شوک روانی زیادی به دنبال خواهد داشت. 

به تفاوت سبک زندگی اروپایی و آسیایی برای تحصیل فرزندتان توجه کنید 

میزان پایبندی به اخلاقیات و هنجارهای فرهنگی همگام با ایران در کشورهای اروپایی چندان قابل توجه نیست، ولی در مالزی میزان تعهد و پایبندی به اخلاقیات بسیار بالا است.

گرفتاری در دام مواد مخدر و باندهای مافیایی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی دانشجویانی است که به اروپا می‌روند، در حالی که مصرف مواد مخدر در مالزی، بسیار کم بوده و دولت برخورد شدیدی با افراد خاطی می‌کند.

تفاوت در عقاید دینی و مذهبی، چالش تحصیل در کشورهای اروپایی

یافتن شباهت‌ها و قرابت‌ها، نزدیکی بیشتری ایجاد می‌کند، مالزی کشوری مسلمان است که آزادی ادیان در آن محترم است. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی در مالزی مجبور نیستید، عقاید دینی خود را پنهان کنید یا به خاطر اعتقادات‌تان تحت فشار باشید، در مالزی هیچ انگشت اشاره‌ای به سوی شما برای متهم کردن‌تان به عنوان یک ایرانی دراز نیست.

با ورود به مالزی متوجه خواهید شد که سبک زندگی مردم مسلمان مالزی مطابق عقاید دینی‌شان است و مردم مالزی در عین مذهبی بودن، مدرن و مترقی هستند و با سبک و سیاق اروپایی زندگی می‌کنند. آنچه در مالزی حرف اول را می‌زند پایبندی به قوانین و آداب و رسوم است. 

با مشاوره شریف مالزی را خانه دوم خود کنید

خانه همان جایی است که در آن احساس راحتی داشته باشید، از آنجا که مالزی خانه دوم ماست و در آن احساس راحتی و رضایت داریم، سررشته این خوشی و رضایت را در خانه دوم خود به شما نشان می‌دهیم. با ما در خانه دوم خود، مالزی زندگی کنید و لحظات حوش و مسرت بخشی داشته باشید. 

برای دریافت هر کدام از خدمات ویزای مالزی با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید:

 • اخذ ویزای مالزی
 • اخذ ویزای بازنشستگی مالزی
 • ویزای همراه مالزی
 • ویزای سوشیال

مالزی تخصص ماست.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *