تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
رزرو وقت سفارت آمریکا در عمان | اخذ ویزای آمریکا از مسقط
رزرو وقت سفارت آمریکا در عمان | اخذ ویزای آمریکا از مسقط

گرفتن وقت سفارت آمریکا در عمان | اخذ ویزای آمریکا از مسقط

5/5 - (1 امتیاز)

رزرو وقت سفارت آمریکا در عمان صرفه جویی در وقت و هزینه‌های شما است. اگر قصد گرفتن ویزای آمریکا را دارید و می‌خواهید از طریق کشورهای همسایه ایران روند دریافت ویزای آمریکا را دنبال کنید، برای تعیین نوبت سفارت آمریکا در عمان و اخذ ویزای امریکا از مسقط عجله کنید. 

مشاوره شریف، مجری شما برای گرفتن نوبت سفارت ایالت متحده در مسقط خواهد بود.

دلت می خواد زودتر ویزای آمریکا رو بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

چرا رزرو وقت سفارت امریکا در عمان؟

چرا رزرو وقت سفارت امریکا در عمان؟

هرکس که متقاضی ورود به کشوری غیر از محل تولد خود باشد، نیازمند ویزا یا روادید است. برای اخذ ویزای هر کشور نیز باید به سفارت آن کشور مراجعه کنید تا پس از بررسی های لازم به شما ویزا یا اجازه ورود داده شود.

تعیین وقت سفارت، پروسه‌ای است که باید قبل از دریافت ویزای هر کشور انجام دهید. از آنجا که سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد، ایرانیانی که قصد اخذ ویزای ایالت متحده را دارند، باید از طریق کشورهای همسایه برای دریافت این ویزا اقدام کنند. 

حالا اگر می‌خواهید بدانید چرا میان این همه کشور همسایه، ما برایتان از رزرو وقت سفارت امریکا در عمان می‌گوییم باید تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا پاسخ سؤال‌تان را بگیرید. 

چگونگی رزرو وقت پرشده سفارت ایالت متحده در کشور عمان

رزرو وقت پر شده سفارت ایالت متحده در کشور عمان می‌تواند به 2 صورت انجام پذیر است:

 1. به صورت آنلاین
 2. به صورت حضوری

هر چند اخذ نوبت سفارت امریکا برای ایرانیان به صورت آنلاین انجام پذیر است، ولی باید بدانید که پس از تعیین نوبت باید به صورت حضوری برای انجام مصاحبه حاضر شوید.

برای همین است که رزرو وقت سفارت آمریکا برای ایرانیان در کشورهای همسایه نزدیک به صرفه‌تر و منطقی‌تر است. چون در روز مصاحبه می‌توانند به سرعت خودشان را به کشور مقصد برسانند. کشور عمان یکی از کشورهای همسایه ایران است که از نظر مسافت و هزینه برای ایرانیان مقرون بسیار مقرون به صرفه و مطلوب است. 

بد نیست بدانید از طریق مشاوره شریف می‌توانید علاوه بر عمان رزرو وقت سفارت امریکا در مالزی را هم انجام دهید.

رزرو وقت سفارت امریکا از مالزی

کلیک کنید

مزایای رزرو وقت سفارت امریکا در مسقط برای ایرانیان

مزایای رزرو وقت سفارت امریکا در مسقط برای ایرانیان

مزایای رزرو وقت سفارت امریکا در مسقط برای ایرانیان خیلی زیاد است. این مزایا را با هم بخوانیم: 

 1. فاصله کوتاه میان کشور عمان و ایران
 2. هزینه بلیط ارزان نسبت به سایر کشورها
 3. سفر به عمان بدون نیاز به ویزا
 4. آب و هوای گرم کشور عمان در ماه‌های سرد سال
 5. سرعت اخذ وقت سفارت آمریکا در مسقط، سریعتر از ترکیه، ارمنستان و دبی

مراحل تعیین وقت پر شده سفارت آمریکا در عمان

کسانی که کارها را براساس اصول و قدم به قدم انجام می دهند یک پله بالاتر از بقیه هستند. اگر می خواهید برای تعیین وقت پر شده سفارت امریکا شما هم یک پله بالاتر از دیگران باشید با مراحل تعیین وقت پر شده سفارت امریکا در عمان آشنا شوید:

 1. مرحله اول، ثبت نام آنلاین در وبسایت سفارت آمریکا است، برای این کار باید به صورت آنلاین به کنسولگری مجازی آمریکا مراجعه کنید.
 2. مرحله بعد انتخاب نوع ویزای امریکا است.
 3. مرحله سوم، پر کردن فرم SD160 است که از وبسایت سفارت آمریکا دریافت می کنید. 
 4. ساخت حساب کاربری و وارد کردن شماره تأییدیه confirmation no فرم درخواست آنلاین ویزا چهارمین مرحله است.
 5. پنجمین مرحله، پرداخت هزینه‌ها است. شما باید هزینه های مربوط به تعیین نوبت برای مصاحبه و ثبت مشخصات بیومتریک انگشت نگاری را بپردازید. 
 6. مرحله ششم، تعیین وقت برای روز مصاحبه در مسقط است.
 7. تحویل مدارک مورد نیاز و دریافت تایید اعتبار کامل بودن مدارک هفتمین و آخرین مرحله است.
همه اشخاص بالای 14 سال  باید به طور جداگانه برای رزرو وقت سفارت آمریکا اقدام کنند. افراد زیر 14 سال می‌توانند در روز مراجعه به سفارت آمریکا در عمان همراه با خانواده خود حضور داشته باشند

3 کاری که قبل از حضور در سفارت آمریکا در مسقط باید انجام دهید

برای آن که در روند اخذ نوبت برای سفارت آمریکا در مسقط دچار چالش نشوید، بهتر است این کارها را قبل از تعیین نوبت انجام دهید تا سرعت انجام کارها را افزایش دهید.

 1. برای گرفتن معاینه پزشکی در کشور عمان اقدام کنید. بهتر است قبل از انجام مصاحبه معاینات پزشکی را انجام دهید تا روز مصاحبه در حالی که مدارک‌تان کامل است برای دریافت ویزای امریکا اقدام کنید. 
 2. چک لیست مربوط به انجام کارهای قبل از دریافت وقت سفارت امریکا در عمان را بررسی کنید تا هیچ کدام از مدارک مورد نیاز را از قلم نیندازید.
 3. دستورالعمل‌های مصاحبه را مطالعه کنید تا برای دادن پاسخ سؤالات آمادگی لازم را داشته باشید. 

انجام معاینات پزشکی در عمان برای روز مصاحبه

در فرآیند اخذ ویزای امریکا از مسقط، اولین کار پس از انگشت نگاری و مصاحبه، انجام معاینات پزشکی است. برای انجام معاینات پزشکی در عمان در روز مصاحبه باید به مراکزی مراجعه کنید که توسط سفارت آمریکا معرفی شده و مورد تأیید باشد. لیست اسامی پزشکان و مراکز مورد تأیید در سایت سفارت ایالت متحده موجود است. 

مدارکی که باید برای انجام معاینات پزشکی به همراه داشته باشید از این قرار است:

 • نامه تعیین وقت مصاحبه در مسقط که از سوی سفارت آمریکا برای متقاضی صادر شده باشد.
 • پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار 
 • همراه داشتن عکس در ابعاد عکس گذرنامه که حدود 6 ماه از آن نگذشته باشد.
 • کپی تمامی واکسن‌هایی که فرد متقاضی دریافت کرده است (واکسن های معمولی و کرونا) .
 • پرداخت هزینه اولیه معاینات پزشکی و ارائه فیش واریزی

نکات مهم:

 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌کنید یا سابقه بیماری دارید اطلاعات لازم را در اختیار پزشک قرار دهید.
 • مطابق قوانین ایالت متحده، افراد متقاضی ویزا آمریکا باید واکسن‌های اعلام شده را دریافت کنند تا در سلامت کامل وارد خاک این کشور شوند.

چگونگی پرداخت هزینه اخذ نوبت سفارت ایالات متحده

چگونگی پرداخت هزینه اخذ نوبت سفارت ایالات متحده

برای گرفتن نوبت سفارت ایالت متحده در عمان هم مثل سایر کشورها باید هزینه های مربوطه را بپردازید. مبلغ هزینه مربوط به این کار MRV نام دارد. پس از پرداخت MRV تقویم مورد نظر برای تعیین زمان مصاحبه بازگشایی شده و شما می‌توانید مطابق با زمان مورد نظر خود یک روز را مشخص کنید. به خاطر داشته باشید که پس از تعیین زمان مصاحبه هر چند امکان تغییر آن وجود دارد، ولی زمانی را انتخاب کنید که بتوانید در آن تاریخ در کشور عمان حاضر شوید. 

زمان لازم برای رزرو وقت سفارت امریکا در عمان

برنامه ریزی زمانی درست و دقیق خواهد بود که با مراحل انجام کار آشنایی کامل داشته باشید. خودتان بهتر می دانید که زمان لازم برای رزرو وقت سفارت امریکا در عمان قابل پیش بینی نیست. با توجه به تعداد بالای متقاضیان دریافت نوبت اخذ ویزا و محدودیت پذیرش هر کشور با بقیه متفاوت است. 

به عبارت بهتر زمان انتظار برای اخذ نوبت سفارت کشور امریکا متغیر است و ممکن است تا چند ماه طول بکشد. نکته قابل توجه اینجا است که تعیین وقت سفارت آمریکا در مسقط، خیلی سریعتر از سایر کشورهای همسایه مانند ترکیه ارمنستان و دبی است. 

نکته مهم دیگر این است که به دلیل مسافت نزدیک ایران و عمان، در روز مصاحبه در کوتاه ترین زمان ممکن، می‌توانید خودتان را این کشور برسانید.

مدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه وقت پر شده سفارت آمریکا

اگر می خواهید قدرتمندترین و تأثیرگذارترین ابزارها را برای پیشبرد کارهایتان در دست داشته باشید، باید قبل از انجام هر کاری برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید. برنامه ریزی و تهیه مدارک لازم برای اخذ نوبت سفارت آمریکا قدرت شما را برای دریافت ویزای این کشور چندین برابر می‌کند. برای آن که با قدرت هر چه بیشتر برای اخذ ویزای امریکا در عمان اقدام کنید به این مدارک نیاز دارید:

 • پاسپورت
 • پرینت فرم DS160
 • ترجمه مدارک مربوطه
 • دعوتنامه
 • تمکن مالی
 • عدم سوء پیشینه

در روز مصاحبه باید برای انگشت نگاری و سایر کنترل‌ها آمادگی لازم را داشته باشید. پس از انگشت نگاری نوبت پرسش و پاسخ آفیسر سفارت است. از این مرحله که گذر کردید، یک Case Number به شما داده می‌شود تا بتوانید پیگیر وضعیت ویزای خود در عمان باشید.

ساده ترین روش پرکردن فرم DS-160 برای ایرانیان

کلیک کنید

تغییر زمان مصاحبه سفارت آمریکا

می دانید منظور از ضرب المثل «وقت طلاست» یا «time flies» چیست؟ منظور این است که از فرصت های به دست آمده در عمرمان باید بهترین استفاده را بکنیم. قابل توجه شما که از وزارت امریکا در کشور عمان وقت گرفته اید، هر چند امکان تغییر وقت سفارت امریکا وجود دارد ولی بهتر است از این کار امتناع کنید چون وقت طلاست و زمان مثل برق و باد می‌گذرد. ولی اگر ناچار به تغییر زمان مشخص شده گرفتید باید به این نکات توجه کنید:

 • در صورت تغییر زمان مصاحبه باید دوباره مبلغ MRV را بپردازید.
 • کسی که وقت پر شده سفارت آمریکا را دارد، حتی در صورت رضایت کامل خود، نمی‌تواند وقت مشخص شده را به شخص دیگری انتقال بدهد.
 • نکته دیگری که باید بدانید این است که تغییر زمان مصاحبه باید 24 ساعت قبل از زمان مشخص شده باشد.
 • و در نهایت تعیین مجدد وقت سفارت باید از همان کشوری باشد که برای بار اول نوبت سفارت داشتید.
هر فرد می تواند پس از تعیین وقت سفارت بدون پرداخت هزینه، زمان مصاحبه خود را تا حداکثر 5 بار تغییر دهد. اما به شرطی که بخواهد در همان سفارت خانه وقت بعدی خود را مشخص کند

اخذ ویزای عمان برای حضور در روز مصاحبه

سفر اتباع ایران به عمان برای مدت ۱۴ روز، نیاز به ویزا ندارد!

نماینده سفارت ایران در عمان اعلام کرد:

سفر اتباع جمهوری اسلامی ایران به عمان برای مدت ۱۴ روز نیاز به روادید یا ویزا ندارد. 
 نوع این روادید، توریستی و غیرقابل تمدید است. هموطنان محترم باید تمهید بازگشت و یا خروج از عمان را قبل از ۱۴ روز در نظر داشته باشند.  

هر چند این زمان برای انجام مصاحبه در روز مشخص شده سفارت آمریکا کافی است با این وجود اگر قصد دارید بیشتر از 14 روز در عمان بمانید، می‌توانید در فرودگاه مسقط با پرداخت ۲۱ ریال عمانی ویزای یک ماهه عمان بگیرید. این کشور برای سفرهای کوتاه مدت گردشگری ویزای 10 تا 30 روزه صادر می‌کند.

این ویزا تا یک ماه دیگر قابل تمدید است. برای گرفتن ویزای فرودگاهی باید گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا مورد تائید عمان را داشته باشید. 

ارائه تست PCR، و ثبت نام در سامانه برای پرداخت هزینه الزامی است. پس از صدور ویزا فایل pdf آن در دسترس مسافران قرار می‌گیرد در واقع این ویزا به پاسپورت چسبانده نمی‌شود و پرینت فایل را باید بگیرید.  

وب سایت سفارت آمریکا

آدرس وبسایت سفارت آمریکا که اطلاعات جامع و کاملی درباره قوانین اقامتی و مهاجرتی دارد، USCIS.GOV است.

متقاضیان درخواست نوبت سفارت آمریکا برای دانلود فرم sd 160 می‌توانند به این وبسایت مراجعه کنند. تماس با کارشناسان مشاوره شریف هم راه ساده‌تری برای کسب اطلاعات مربوط به قوانین مهاجرتی برای گرفتن وقت پر شده سفارت آمریکا است. 

سؤالات متداول برای اخذ ویزای امریکا از مسقط

1- رزرو وقت سفارت امریکا در عمان برای ایرانیان چگونه امکان پذیر است؟

اخذ نوبت سفارت امریکا در عمان برای ایرانیان به صورت آنلاین امکان پذیر است؛ ولی ایرانیان هم مثل اتباع سایر کشورها در روز مصاحبه باید در مسقط حاضر شوند. 

2- برای تعیین وقت سفارت امریکا در عمان باید چند روز در نظر گرفت؟

برای تعیین وقت سفارت امریکا در عمان نمی‌توان زمان مشخصی در نظر گرفت، 3 تا 90 روز کاری زمان متغیری است که باید برای این کار در نظر بگیرید.

3-برای اخذ ویزای آمریکا از مسقط نیاز به انجام مصاحبه است؟

بله، پس از تعیین نوبت سفارت امریکا در عمان، باید برای اخذ ویزای امریکا از مسقط در این کشور حاضر شوید.

4- چگونه می توان هزینه اخذ ویزای آمریکا از مسقط را پرداخت کرد؟

دو گزینه برای پرداخت هزینه ویزای MRV وجود دارد، پرداخت آنلاین با کارت اعتباری یا با پول نقد در شعب منتخب بانک مسقط، مشاوره شریف روند پرداخت هزینه اخذ ویزا را در کوتاه‌ترین زمان برایتان انجام می‌دهد.
تعیین نوبت سفارت آمریکا و اخذ ویزای ایالت متحده با مشاوره شریف

اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان چالشی است که راه حل‌های زیادی دارد، اما باید مطمئن‌ترین و بهترین روش را انتخاب کنید. 

هر چند مشاوره شریف ایجنت فعال برای اخذ ویزای مالزی است، این بار برای اخذ ویزای امریکا در عمان به یاری شما آمده تا شرایط رزرو نوبت سفارت آمریکا را برایتان سهل و ساده کند. 

مشاوره شریف با رزرو وقت سفارت آمریکا از دو کشور عمان و مالزی، مسیر شما را برای دریافت ویزای آمریکا هموار می‌کند.  

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *