تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

مقایسه شرایط تحصیل و زندگی در مالزی با کانادا

5/5 - (2 امتیاز)

همه شرایط تحصیل در مالزی مطابق میل شما است، در واقع بازیگردان اصلی صحنه زندگی در مالزی شما هستید، در حالی که همه چیز در کانادا سرابی بیش نیست، در این مقاله با مقایسه شرایط تحصیل و زندگی در مالزی با کانادا تفاوت‌هایی را نشان‌تان می‌دهیم که تا به حال نه جایی دیده و نه از کسی شنیده‌اید. 

مشاوره شریف، تنها ایجنتی است که به طور تخصصی در مالزی فعال است و از تمام زوایا به چم و خم زندگی در این کشور آگاه است، ما تجربه 18 سال زندگی در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذاریم. 

برای آشنایی با تفاوت‌های زندگی در مالزی و کانادا

اینجا رو کلیک کن

مالزی بهتر است یا کانادا؟!!!

-اصلاً می‌دونی فرق بین آناناس و کیوی چیه؟

-اگه قرار باشه بین شیرینی خامه‌ای و کیک تی تاب یکی رو انتخاب کنی، کدومو برمی داری؟

-سفر با هواپیما بهتره یا با پیکان قدیمی بابابزرگ؟

اینها بخشی از دیالوگ های من و ملیکا بود که شاید برای بار هزارم تکرار می‌کردم. از بس برایش دلیل و برهان آوردم خودم کلافه شدم. همه حرف من این بود که برای ملیکا ثابت کنم که مالزی بهتر است یا کانادا؟!!!

یکدنگی‌اش را از خودم به ارث برده، هر چه باشد حلال‌زاده به دایی‌اش می‌رود، خوشم می‌آید با یکی مثل خودم سر و کله بزنم، مگر من دایی ملیکا نباشم که بتوانم او را قانع کنم که شرایط تحصیل و زندگی در مالزی خیلی بهتر از کانادا است. 

راستش وقتی ملیکا را می‌بینم یاد جوانی‌های خودم می‌افتم. من هم مثل او بودم، تا وقتی چیزی برایم ثابت نمی‌شد قبول نمی‌کردم.

الان هم تب کانادا رفتن چنان ملیکا را درگیر کرده که هر چه برایش سر می‌آورم کلاهی از قبل برایش حاضر کرده و سر خانه اولش است.

امروز عزمم را جزم کرده‌ام که برای آخرین بار با دلیل و منطق، شرایط تحصیل و زندگی در مالزی با کانادا را برایش مقایسه کنم و از تفاوت‌های این دو سرزمین برایش بگویم، خواه پند گیرد خواه ملال، گفتن از ما و …

چرا تحصیل و زندگی در مالزی؟

سال‌ها زندگی در مالزی به من خیلی چیزها یاد داده، من برخلاف خیلی‌ها که تصور می‌کنند کشورهای اروپایی خیلی بهتر و پیشرفته‌تر از کشورهای آسیایی هستند، معتقدم مالزی یک کشور مدرن و پیشرفته آسیایی با ظاهری اروپایی است. 

راستش مالزی از آن کشورهایی است که از نظر جغرافیایی در قاره آسیا واقع شده ولی هیچ چیزش به کشورهای آسیایی نرفته، جز ظاهر و چهره مهربان شرقی مردمش. 

نام دانشگاه های مالزی در میان بهترین مراکز آموزشی آسیا و حتی دنیا می‌درخشد. مالزی سکوی پرتابی برای تحصیل، زندگی و اقامت هر ایرانی است. 

معماری مالزی که در سازه‌های مدرن این کشور نمود پیدا کرده، سازه‌های دبی و فرانسه را از شکوه انداخته است.

پایتخت مالزی کوالالامپور چیزی از نیویورک و پاریس کم ندارد. در پایتخت مالزی تا چشم کار می‌کند مراکز خرید و تفریح و تجاری هست که می‌توانید هر کالایی از بهترین برندهای دنیا تا کالاهای ارزان قیمت را مطابق میل و سلیقه تان پیدا کنید.

در شرایط اقتصادی برابر، با زندگی در مالزی سطح رفاه بسیار مطلوب‌تری را تجربه می‌کنید، یک زندگی لاکچری در مالزی در مقایسه با زندگی بخور و نمیر در کانادا!

چرا تحصیل و زندگی در کانادا؟

این روزها تب کانادا رفتن در میان مردم بالا گرفته و چراغ‌های سبز زیادی برای مردم ایران در کانادا روشن شده است. حتماً می‌دانید که کشور کانادا بالاترین نرخ پذیرش مهاجران را در میان کشورهای توسعه یافته دارد. 

این کشور در سال 2018 میزبان 310 هزار مهاجر از سراسر دنیا بود. بخش عمده‌ای از جمعیت مهاجران به کانادا نیروی کار هستند و بقیه پناهندگان یا کسانی هستند که با مقاصد تفریحی، تحصیلی و غیره وارد این کشور می‌شوند. 

کانادا با رتبه 38 جمعیتی در دنیا دهمین اقتصاد بزرگ دنیا را به نام خود زده است. این کشور سومین دارنده بزرگ ذخایر طبیعی جهان شامل نفت، گاز، مواد معدنی، اورانیوم و نمک و غیره است. 

کانادا ششمین کشور امن دنیا است که آمار جرم و جنایت در آن بسیار پایین است، همین دلیل استقبال زیاد مهاجران به این کشور است. 

جمعیت دانشجویی بین‌المللی کانادا در 10 سال اخیر 3 برابر و در ۲۰ سال گذشته، 6 برابر شده است. این کشور در جذب دانشجویان خارجی رتبه سوم جهان را از آن خود کرده است. 

کانادا یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین کشورهای جهان با دریاچه‌های عریض، کوه‌های بلند و سرزمین‌های یخ‌زده و پوشیده از برف است. 

این سرزمین دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه است که مرزهای زمینی مشترک با ایالات متحده آمریکا و آلاسکا دارد.

مقایسه شرایط تحصیل در دانشگاه های مالزی با کانادا

برای این که بتوانم ملیکا را قانع کنم که مالزی بهتر از کانادا است، باید همه چیز را در حالت مقایسه‌ای برایش توضیح می‌دادم. من می‌خواستم ملیکا با میل و علاقه خودش متوجه برتری مالزی نسبت به کانادا شود، برای همین از مقایسه شرایط تحصیل در مالزی با کانادا شروع کردم. 

جانم برایت بگوید در کشور مالزی همه چیز برنامه‌ریزی شده و همراه با زمان بندی است، اهمیت این حرف را کسانی می‌فهمند که برنامه ریزی بلندمدتی برای آینده کاری و تحصیلی خود دارند.

شما با انتخاب دانشگاه‌های مالزی می‌توانید به طور دقیق محاسبه کنید که چه زمانی موفق به اخذ مدرک کارشناسی می‌شوید؛ در کدام تاریخ کارشناسی ارشدتان را می‌گیرید و در چه مقطعی با مدرک دکتری از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوید.  

در کانادا ولی شرایط تحصیلی از دسترس و کنترل شما خارج است. در این کشور نمی‌توانید برنامه ریزی جامع و مدونی برای آینده تحصیلی خود داشته باشید، چون شرایط دانشگاه های کانادا متفاوت و غیر قابل پیش بینی است. 

بهترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی در مالزی

کلیک کنید

پذیرش دانشگاه های مالزی در مقایسه با کانادا

برای پذیرش دانشگاه‌های مالزی در مقایسه با کانادا تنها چیزی که اهمیت ندارد، شرط سنی است. شما در هر سن و سالی که باشید یک کرسی خالی در دانشگاه های مالزی برایتان وجود دارد. ولی در کانادا تنها افرادی مجاز به ورود دانشگاه هستند که در بازه سنی 18 تا 35 سالگی باشند. 

در مالزی هیچ پرسش و پاسخی برای دلیل فاصله و وقفه تحصیلی از شما نخواهد شد؛ اما گپ یا فاصله تحصیلی در کانادا اهمیت زیادی دارد و هر چه از تاریخ آخرین مدرک تحصیلی شما زمان بیشتری گذشته باشد، شانس دریافت پذیرش دانشگاه کم و کمتر خواهد شد. 

علاوه بر کوتاه بودن گپ تحصیلی، شما باید دلایل قانع کننده‌ای برای این وقفه ارائه دهید، مواردی مثل سابقه کار، رفتن به خدمت سربازی، دریافت آموزش‌های زبان، صدمه حاد فیزیکی و غیره شاید بتواند توجیهی برای وقفه تحصیلی شما باشد. 

مقایسه مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مالزی با کانادا

برای تحصیل در دانشگاه های مالزی هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید، چون بهترین کالج‌های زبان انگلیسی در مالزی در برخی دانشگاه‌های این کشور مستقر بوده و با ارائه آموزش‌های لازم، مدرک زبان مورد نیاز شما را تأمین می‌کنند. 

ولی برای گرفتن پذیرش دانشگاه‌های کانادا اولین شرط، اثبات مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی است. شما باید حداقل یک مدرک از آزمون‌های معتبر مانند IELTS,TOEFL,GRE یا PTE با نمره قابل قبول را ارائه دهید تا بتوانید اپلای دانشگاه مورد نظر را بگیرید.

حتی ملاک پذیرش خیلی از دانشگاه‌های کانادا نمره آزمون آیلتس است، شرط ورود به اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا، کسب نمره آیلتس آکادمیک با حداقل ۶٫۵ یا معادل آن در آزمون‌های تافل، CELPIP،CAE است.

تحصیل در مالزی ارزان تر از کانادا!

شاید در مورد هزینه‌ها نمی‌توانستم ملیکا را قانع کنم، چون او به خاطر سنش هنوز اشرافی به مدیریت هزینه‌ها در زندگی نداشت، ملیکا فقط پول خرج کردن را بلد بود؛  ولی من به عنوان یک انسان دنیادیده، می‌دانستم هر چقدر هم که سقف درآمدی بالایی داشته باشی تا هزینه‌ها را مدیریت نکنی به بهره وری نمی‌رسی!

برای من مثل روز آشکار و روشن بود که تحصیل در مالزی بسیار ارزان‌تر از کانادا است، این واقعیتی بود که باید ملیکا هم می‌فهمید که هزینه تحصیل در مالزی بسیار ارزان‌تر از کانادا است. 

در کانادا شما باید هزینه‌هایتان را به دلار تنظیم کنید، ولی در مالزی مدیریت هزینه‌ها با رینگت است. با احتساب این که هر دلار چندین برابر رینگت مالزی است، برای پرداخت هر هزینه‌ای در کانادا باید 4 برابر مالزی پول بپردازید.

تحصیل رایگان در مالزی

کلیک کنید

مقایسه شرایط دریافت ویزای مالزی با کانادا

از آنجا که سفارت مالزی در ایران مستقر است؛ شما برای دریافت ویزای مالزی با هیچ چالشی روبرو نخواهید بود و در صورتی که مدارک لازم را تهیه کنید و جزو افراد ممنوع الخروج از کشور نباشید در 99 درصد موفق به اخذ ویزای مالزی می‌شوید. 

اما شرایط دریافت ویزای کانادا کاملاً متفاوت با ویزای مالزی است. کشور کانادا در ایران سفارت نداشته و شما برای دریافت ویزای این کشور باید به کشورهای همسایه مثل ارمنستان، ترکیه و امارات متحده عربی مراجعه کنید.  

یک نکته دیگر برای دریافت ویزای کانادا اجبار انگشت نگاری است. از سال 2013 برای همه افراد بالای 14 تا 80 سال که قصد دریافت ویزای کانادا اعم از تحصیلی، کاری یا توریستی دارند، در سفارت کانادا انگشت نگاری انجام می‌شود؛ این اتفاقی است که هرگز در سفارت مالزی شاهدش نخواهید بود. 

مقایسه عوامل مؤثر و قابل کنترل زندگی در مالزی با کانادا

در مالزی زمان برنامه و مسیر زندگی شما کاملاً قطعی، مشخص و شفاف است و شما برای تک تک لحظه‌هایتان در مالزی می‌توانید برنامه ریزی مبسوطی داشته باشید. 

در حالی که کنترل شرایط در کانادا در دست شما نیست و هر لحظه باید منتظر اتفاق جدیدی برای ویزا، شرایط تحصیل و غیره باشید.

عوامل مؤثر و قابل کنترل زندگی در مالزی با کانادا کاملاً متفاوت است. شما در مالزی می‌توانید برای ترم تحصیلی سال بعدتان برنامه‌ریزی و زمان بندی دقیق داشته باشید، محل زندگی خود را در طول تحصیل مشخص کنید، زمان لازم برای تفریح و گردش در نظر بگیرید و … چشم انداز مشخصی از تمام دوران تحصیل‌تان داشته باشید. در حالی که در کانادا هیچ گونه امکان برنامه ریزی برای آینده امکان ندارد، چون با حدس و گمان و درصدی خطای بالایی همراه است.

مقایسه بورسیه‌های دانشگاهی مالزی با کانادا

دانشگاه‌های مالزی بسیار سخاوتمند هستند و بورسیه‌های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان رو می‌کنند، شما حتی برای تحصیل در مدارس بین المللی مالزی مثل مدرسه تیلورز مالزی می‌توانید واجد دریافت بورسیه تحصیلی باشید. 

برای مقایسه بورسیه‌های دانشگاهی مالزی با کانادا همین قدر بدانید که چیزی در کانادا به اسم بورسیه تحصیلی وجود ندارد! مخصوصاً برای تحصیل در مقطع کارشناسی که اصلاً خبری از بورسیه تحصیلی نیست! شاید اگر با ذره‌بین دنبال بگردید، چیزی به اسم بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری پیدا کنید که آن هم شرایط بسیار سخت و دست نیافتنی دارد. معیار دریافت بورسیه دانشگاه های کانادا میزان بودجه مد نظر دانشگاه، سطح توانایی فرد، ارزش علمی پروژه و… است.

مقایسه آب و هوای معتدل مالزی با هوای سرد کانادا

یکی از جذابیت‌های زندگی در مالزی مخصوصاً برای ایرانی‌ها، آب و هوای معتدل این کشور است، میانگین دمای هوا در تمام سال چیزی بین 28 تا 32 درجه است، در مالزی هوا همیشه یکپارچه مطبوع، عالی و بهاری است و خبری از گرمای سوزان تابستان یا سرمای استخوان سوز زمستان نیست. 

آب و هوای معتدل مالزی با هوای سرد کانادا اصلاً قابل مقایسه نیست. کانادا کشوری است که مرزهای مشترک با آلاسکا داشته و در مجاورت قطب شمال واقع شده است! توقع شما از کشوری با این مختصات جغرافیایی جز سرمای سوزان زمستان و یخبندان‌های طولانی چیز دیگری است؟

زمستان‌های کانادا سرد و طوفانی و تابستان‌های گرم و شرجی دارد. با توجه به وسعت این کشور قبل از سفر به کانادا، باید وضعیت آب و هوایی شهر مقصد را به خوبی رصد کنید و از تغییرات دمایی شهرهای آن آگاه باشید. مخصوصاً هنگام انتخاب دانشگاه باید بدانید قرار است ساکن کدام یک از شهرهای کانادا در کدام موقعیت جغرافیایی شوید. 

آب و هوای مالزی

کلیک کنید

مقایسه کیفیت زندگی در مالزی با کانادا

اگر به دنبال شاخصه‌های مقایسه کیفیت زندگی در مالزی با کانادا هستید همین قدر بدانید که مالزی کشوری آسیایی است که شباهت و قرابت‌های زیادی با کشوری مانند ایران دارد؛ شما به عنوان یک فرد خارجی، هرگز شوک فرهنگی شدیدی را در این کشور تحمل نخواهید کرد.

در حالی که کانادا کشوری است که در قاره آمریکا واقع شده است و تفاوت‌های فرهنگی زیادی با جامعه ایرانی دارد. باید بدانید کیفیت زندگی و سوشال و جامعه مالزی تفاوت زیادی با کانادا دارد و همین مسئله باعث ایجاد شوک فرهنگی شدید برای دانشجویان می‌شود.

تفاوت روابط سیاسی کشور ایران با مالزی و کانادا

روابط سیاسی کشور ایران با مالزی در مقایسه با کانادا، بسیار حسنه و خوب است در حالی که سفارت کانادا در کشور ایران وجود خارجی نداشته و روابط سیاسی مطلوبی میان این دو کشور برقرار نیست؛ طوری که شما حتی برای گرفتن ویزا باید به کشورهای همسایه بروید.

از سوی دیگر چون سفارت ایران در کانادا وجود ندارد، هیچ مرجعی برای رسیدگی به مشکلات ایرانیان در کانادا نیست و در صورت بروز مشکل در این کشور، هیچ دادرسی ندارید و باید بسوزید و بسازید.

مقایسه بعد مسافتی و رفت و آمد و بازدید اقوام در مالزی با کانادا

کانادا کشوری در قاره آمریکای شمالی با 10 استان است. مساحت این کشور چیزی حدود 9،984،000 کیلومتر مربع است که دومین کشور از پس از روسیه لحاظ وسعت مساحت جغرافیایی است.

مسافت طولانی میان کانادا و ایران مانع بزرگی برای بازدید اقوام و سفر به کانادا است. با توجه به مساحت کانادا برای رسیدن به هر کدام از شهرهای این کشور، باید زمان متفاوتی در نظر بگیرید. به طور میانگین طول عمر سفر هوایی به کانادا از 16 تا 20ساعت پرواز متوالی است. 

سفر به کانادا با این بعد مسافت بسیار خسته کننده و طولانی است. همین سختی رفت و آمد به کانادا و هزینه سنگین سفر، سنگ بزرگی پیش پای اقوام یا دوستان دانشجو برای دید و بازدید از کانادا است. 

از سوی دیگر برای رفتن به کانادا هیچ پرواز مستقیمی از ایران وجود ندارد! شما برای رسیدن به مقصد باید 1 تا 2 توقف را در مسیر تحمل کنید.

در حالی که برای ورود به مالزی، شما می‌توانید از هر کدام از شهرهای بزرگ ایران بلیط تهیه کرده و پس از 8 ساعت پرواز در یکی از شهرهای مالزی فرود بیایید. 

مقایسه انتخاب دانشگاه های مالزی با کانادا

شما برای انتخاب دانشگاه های مالزی دامنه وسیعی دارید و گزینه‌های زیادی پیش رویتان وجود دارد. از دانشگاه های خصوصی مالزی تا دانشگاه های بین المللی و پردیس هایی که شعبی از بهترین دانشگاه های دنیا هستند را می‌توانید برای تحصیل در مالزی انتخاب کنید.

در مقایسه دانشگاه های مالزی با کانادا، شما می‌توانید با توجه به علاقه، شرایط و هزینه‌ها، رشته‌ تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و دوران تحصیلی خوشی را در مالزی سپری کنید.

اما در کانادا چون پذیرش دانشگاه ها شرایط سختی دارد. صرفاً برای پذیرش گرفتن دانشگاه مجبور هستید خودتان را با هر دانشگاهی که به شما پذیرش داد وفق دهید. در واقع شما نیستید که دانشگاه را انتخاب می‌کنید، شرایط است که شما را مجبور به انتخاب می‌کند. 

مقایسه لوکیشن دانشگاه های مالزی با کانادا

مشاوره شریف مقید به انتخاب دانشگاه هایی در مالزی است که در پایتخت یا شهرهای بزرگ قرار گرفته‌اند. علاوه بر سطح بالای علمی و رنک دانشگاه، دسترسی به امکانات شهری، بهداشتی و تفریحی و سرگرمی و غیره بزرگ‌ترین معیار برای انتخاب دانشگاه ها در مالزی است. 

از آنجا که لوکیشن کشور کانادا بسیار گسترده و وسیع است، شما اشرافی بر روی انتخاب منطقه تحصیلی خود نخواهید داشت و با انتخاب دانشگاهی در لوکیشن جغرافیایی دور، مجبور به تحمل زندگی سخت همراه با مشکلات زیاد خواهید بود.

مقایسه شرایط فارغ التحصیلان مالزی با کانادا

بسیاری از کسانی که تحصیل در مالزی را آغاز کرده‌اند، آزادی زیادی برای انتخاب محل اشتغال خود پس از فارغ التحصیلی دارند. مدرک معتبر دانشگاه های مالزی به شما اجازه می‌دهد در هر نقطه‌ای از دنیا از کشورهای اروپایی گرفته تا آسیایی و آمریکایی مشغول به کار شوید. 

در مقایسه شرایط فارغ التحصیلان مالزی با کانادا بد نیست بدانید کسانی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می‌شوند، تنها مجاز به کار کردن در همین کشور هستند و هیچ شانسی برای اشتغال در سایر نقاط دنیا را نخواهند داشت. 

مقایسه رتبه بندی دانشگاه های مالزی با کانادا

فرق رتبه بندی دانشگاه های مالزی با کانادا زمین تا آسمان است. برای تحصیل در مالزی شما شانس انتخاب دانشگاه هایی با رنک بالا را خواهید داشت. بسیاری از دانشگاه های مالزی دارای رنک دو رقمی هستند که با آغوش باز پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا هستند. 

از حق نگذریم نام 3 دانشگاه کانادا در میان 50 دانشگاه برتر دنیا خودنمایی می‌کند، ولی شرایط سخت اپلای و پذیرش دانشگاه های کانادا، دسترسی دانشجویان را به  این مراکز سخت و دشوار کرده است. در حالی که دانشجویان مالزی بدون هیچ محدودیتی حق انتخاب و تحصیل در دانشگاه و رشته دلخواه را دارند. 

رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

مقایسه شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا و مالزی

اگر می‌خواهید تحصیل با مدرک دیپلم در مالزی را شروع کنید، هیچ ملالی نیست جز تهیه مدارک لازم و دریافت اپلای دانشگاه های مالزی!

در صورتی که اگر بخواهید در کانادا با مدرک دیپلم ادامه تحصیل بدهید، باید به گپ تحصیلی دقت کنید. 

فاصله زمانی از دریافت مدرک دیپلم تا آغاز تحصیل در دانشگاه های کانادا نباید بیشتر از دو تا سه سال باشد. یعنی اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا را داشته باشید باید سن‌تان بیشتر از 22 یا نهایتا 23 سال نباشد.

یکی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا گپ تحصیلی بالا دانشجویان است که بسیاری از آن غافل هستند. جالب است بدانید در اکثر دانشگاه‌های کانادا شرایط تحصیل با مدرک دیپلم به این شرح است:

  • داشتن نمره ۶٫۵ آیلتس
  • داشتن معدل مدرک دیپلم حداقل ۱۴
  • برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های برتر معدل شما باید بالای ۱۵ باشد.

مقایسه شرایط تحصیل پزشکی در کانادا با مالزی

هر چند تحصیل پزشکی در مالزی هم چندان ساده نیست، ولی پیچیدگی‌های تحصیل پزشکی در کانادا در مقایسه با مالزی بیشتر و سخت‌تر است. 

دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در دوره های پزشکی کانادا که دارای مدرک دیپلم هستند، باید قبل از هر کاری یک مدرک لیسانس در رشته‌های علوم بگیرند. پس از پایان دوره در آزمون MCAT شرکت کنند. تازه پس از 4 سال تحصیل کارشناسی درصورتی که نمره لازم را کسب کنند، مجاز به شرکت در دوره‌های پزشکی کانادا می‌شوند که آن هم چیزی حدود 4 تا 5 سال طول می‌کشد. 

تحصیل در مالزی را با مشاوره شریف کلید بزنید

اگر شما هم مثل ملیکا بالاخره پذیرفتید که شرایط تحصیل و زندگی در مالزی در مقایسه با کانادا خیلی متفاوت است و زندگی در مالزی با سطح رفاه بیشتری همراه است، برای انجام مقدمات سفر تحصیلی، توریستی و اقامتی به مالزی با مشاوره شریف تماس بگیرید.

راهکارهایی که کارشناسان مشاوره شریف به شما پیشنهاد می‌دهند، آزموده شده و بدون خطا است.

گواه این ادعا فارغ التحصیلانی هستند که برای تحصیل به مالزی رفته و بدون هیچ مشکلی با مدرک معتبر به کشور بازگشته‌اند. 

ما ثمره 18 سال فعالیت تخصصی در مالزی را سخاوتمندانه در اختیارتان قرار می‌‌دهیم. با ما تماس بگیرید چون مالزی تخصص ماست.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

2 دیدگاه

  1. سلام و عرض ادب
    این مقاله رو خوندم به نظرم به نکات دقیقی اشاره کرده بود، اما نکته مهمی که از قلم افتاده بود به نظرم مسلمان بودن کشور مالزی هست، مالزی کشوریه که هیچ چالشی برای ایرانیان از نظر مذهب و دین وجود نداره و آزادی ادیان از نظر همه محترم هست، من به عنوان کسی که در مالزی درس خونده و ارشد گرفتم علاوه بر تایید موارد گفته شده، مسئله آزادی ادیان رو هم به او اضافه می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *