تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

ساده ترین روش پرکردن فرم DS-160 برای ایرانیان | اخذ ویزای امریکا از مالزی

5/5 - (3 امتیاز)

مخاطب اصلی این مقاله کسانی هستند که می‌خواهند برای رزرو وقت سفارت آمریکا از مالزی اقدام کنند. پر کردن فرم DS-160 یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین کارها برای اخذ ویزای امریکا است. از آنجا که پر کردن این فرم تأثیر زیادی در رد یا قبولی درخواست ویزای ایالت متحده دارد، مشاوره شریف در این نوشتار ساده ترین روش تکمیل فرم DS-160 برای اخذ نوبت سفارت امریکا را تقدیم‌تان می‌کند. 

می خوای بدون هیچ مشکلی فرم DS-160 رو پر کنی؟

اینجا رو کلیک کن

فرم DS-160 چیست؟

فرم DS-160 یکی از ضروری‌ترین مدارک برای درخواست ویزای غیر مهاجرتی آمریکا است. متقاضیان درخواست ویزای آمریکا می‌توانند این فرم را به صورت آنلاین از وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا دریافت کنند و پس از پرکردن اطلاعات خواسته شده در فرم DS-160 آن را به صورت الکترونیکی ارسال نمایید.

از اهمیت پر کردن فرم DS-160 همین بس که پس از رزرو وقت سفارت امریکا از مالزی و برای روز مصاحبه باید این فرم تکمیل شده را به افسر سفارت آمریکا تحویل دهید. اطلاعات درج شده در این فرم باید با مدارکی که تحویل سفارت می‌دهید، همخوانی داشته باشد تا روند اخذ ویزای ایالت متحده شما بدون هیچ مشکلی پیش رود.

فرم DS-160 یکی از طولانی‌ترین و پیچیده‌ترین فرم‌هایی است که تا به حال دیده‌اید، چیزی شبیه دفترچه کنکور برای انتخاب رشته دانشگاهی!

برای همین تکمیل فرم DS-160 نیاز به صرف زمان و دقت زیادی دارد، چون صحت اطلاعات درج شده در این فرم بررسی شده و نقش حیاتی در پذیرفتن یا رد درخواست شما برای ویزای ایالت متحده دارد.

مشاوره شریف همراه شما است تا ساده ترین روش تکمیل فرم DS-160 برای اخذ ویزای آمریکا از مالزی را به شما آموزش دهد.  

نقش فرم I-20 در اخذ نوبت سفارت امریکا

فرم I-20 هم مانند فرم DS-160 یکی از فرم‌هایی است که برای اخذ ویزای ایالات متحده به آن نیاز دارید. البته این فرم برای همه متقاضیان نیست و تنها مخصوص دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا است. فرم I-20 برای متقاضی ویزای نوع F، M و J آمریکا است. این فرم داراي يك كد با نام SEVIS ID است. متقاضیان برای حضور در سفارت امریکا در مالزی و در روز مصاحبه، باید فرم I-20 را هم مانند فرم DS-160 تکمیل کرده و کد آن را به همراه داشته باشند. 

جالب است بدانید فرم I20 از طرف دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته و قصد تحصیل در آن را دارید، ارسال می‌شود. در این فرم اطلاعاتی مانند مشخصات متقاضی، نام دانشگاه، اطلاعات مالی شامل بورسیه تحصیلی فاند مانند کمک هزینه تحصیلی و غیره ثبت می‌شود.

و اما دلیل اصلی ارائه و تکمیل فرم I20 در سفارت امریکا این است که نشان می‌دهد شما فکر همه جا را کرده‌ و آمادگی پرداخت هزینه‌هایی مانند مخارج زندگی، هزينه دانشگاه و غیره را محاسبه کرده‌اید. شما با پر کردن فرم I20 به سفارت آمریکا اعلام می‌کنید که توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل در این کشور را دارید. 

مهم‌ترین شرط تکمیل این فرم داشتن تمکن مالی است. در فرم I20 باید مخارج یک ساله متقاضی اعم از شهریه، بیمه، هزینه اقامت و هزینه‌های همراه و … باید به تفکیک نوشته شود. علاوه بر آن باید منابع تأمین هزینه‌ها کاملاً شفاف و مشخص اعلام شود. منابع تأمین مالی می‌تواند کمک هزینه دانشگاه، پس انداز شخصی، کمک خانواده یا بورس کاری جداگانه باشد. 

رزرو نوبت سفارت آمریکا از مالزی

کلیک کنید

8 نکته کلیدی برای تکمیل فرم DS-160 برای ایرانیان

ار آنجا که فرم DS-160 چندین صفحه دارد، بهتر است ایرانیان قبل از شروع به تکمیل آن  نکته کلیدی را در نظر داشته باشند:

 1. برای دریافت این فرم که جزو مدارک لازم برای اخذ ویزای امریکا است باید به وب سایت وزارت امور خارجه ایالت متحده https://ceac.state.gov/ceac مراجعه کنید.
 2. فرم DS-160 را باید قبل از گرفتن مصاحبه وقت سفارت آمریکا از مالزی به صورت آنلاین دریافت کنید. 
 3. برای تکمیل فرم DS-160 باید آن را به صورت آنلاین پر کرده و ارسال کنید.  
 4. برای روز مصاحبه سفارت امریکا در مالزی، باید شماره بارکد صفحه تأیید فرم DS-160 و صفحه تأیید چاپ شده را همراه داشته باشید.
 5. هنگام پر کردن فرم برای رزرو وقت سفارت امریکا از مالزی بهتر است از مشخصاتی که در پاسپورت‌تان درج شده استفاده کنید تا مغایرتی میان آنها وجود نداشته باشد.
 6. برای تکمیل فرم DS-160 نیاز به اطلاعات شخصی، آدرس پستی، برنامه سفر، دعوتنامه، پاسپورت، اطلاعات تحصیلی و شغلی و . . . دارید که بهتر است قبل از ورود به سایت همه را آماده کنید. 
 7. پرکردن اطلاعات درخواستی باید به زبان انگلیسی باشد مگر قسمت‌هایی که از شما خواسته شده از زبان مادری استفاده کنید.
 8. تاریخ اعتبارفرم DS-160 وابسته به اعتبار اطلاعات وارد شده در فرم است و تا زمانی که اطلاعات‌تان تغییر نداشته باشد فرم DS-160 هم معتبر است.

راهنمای جامع پر کردن فرم DS-160 برای ایرانیان متقاضی اخذ ویزای آمریکا

ایرانیان متقاضی دریافت ویزای آمریکا از مالزی پس از ورود به وب سایت سفارت آمریکا و دانلود فرم DS-160 باید تمام فیلدها را پر کنند. مشاوره شریف راهنمای جامع پر کردن فرم DS-160 برای ایرانیان متقاضی اخذ ویزای آمریکا را به شما ارائه می‌دهد تا بدون مشکل این فرم سرنوشت ساز را تکمیل کنید.

در این فرم بخش‌های مختلف و صفحات زیادی می‌بینید که باید به زبان انگلیسی پر شود. بنابراین برای آن که مراحل اخذ نوبت سفارت امریکا از مالزی بدون هیچ چالشی پیش برود؛ بهتر است همراه با ما قسمت‌های مختلف آن را تکمیل کنید.  

وارد کردن اطلاعات شخصی در صفحه اول فرم DS-160

همان طور که قبلاً گفته شد بخش مربوط به اطلاعات شخصی فرم DS-160 را بهتر است مطابق با اطلاعات درج شده در پاسپورت‌تان پر کنید. 

 •  Surnames

این بخش مربوط به نام خانوادگی شما است که باید مطابق پاسپورت انجام شود.

 •  Given Names

در این فیلد باید نام را مطابق پاسپورت بنویسید.

 •  Full Name in Native Alphabet

نام و نام خانوداگی خود را با حروف زبان اصلی خود و فارسی وارد کنید. به عنوان مثال علی ایمانی

 •  Have you ever used other names i.e., maiden, religious, professional, alias, etc

این قسمت مربوط به نام یا نام خانوادگی قبلی، نام مذهبی، حرفه‌ای، نام مستعار یا … است که شما در گذشته با آن نام شناخته و معروف بودید. منظور از maiden نیز نام خانم ها قبل از ازدواج است البته اگر نام‌تان پس از ازدواج تغییر کرده باشد باید این بخش را پر کنید.

لازم است بدانید پاسخ این قسمت برای اکثر افراد گزینه No است. اما اگر قبلاً از نام دیگری استفاده می کردید تیک گزینه Yes را بزنید و آن نام را در کادر مربوطه وارد کنید.  

 •  Do you have a telecode that represents your name

این بخش مربوط به شماره تلفنی است که به نام شما ثبت شده است.

 • Sex

منظور از این فیلد جنسیت متقاضی است.

 •  Marital Status

 وضعیت تأهل خود را باید در این فیلد انتخاب نمائید Single, Married, Divorce

 •  Date and Place of Birth

در این کادر باید تاریخ، شهر، استان و کشور محل تولد خود را مطابق با پاسپورت وارد کنید.

تکمیل صفحه دوم فرم DS-160 برای ایرانیان متقاضی ویزا از مالزی

در صفحه Personal Information 2 باید سایر اطلاعات شخصی خود را تکمیل کنید.

 • Country/Region of Origin Nationality

در این فیلد باید ملیت خود را وارد کنید، ایرانیان متقاضی اخذ ویزای امریکا از مالزی باید نام کشور ایران را بنویسند. 

 • Do you hold or have you held any nationality other than the one indicated above on nationality

این بخش مربوط به تابعیت شما است. اگر ملیت و تابعیت دیگری غیر از ملیت فوق دارید گزینه Yes را کلیک کنید و اطلاعات اضافه مانند ملیت دیگر Other Country/Region of Origin (Nationality) ) و شماره پاسپورت ملیت دیگر (Do you hold a passport for the other country/region of origin (nationality) above) را در کادر باز شده وارد نمائید. اگر ملیت دیگری ندارید در این قسمت گزینه NO را انتخاب نمائید.

 •  National Identification Number

این قسمت برای ثبت کد ملی شما است. اگر کد ملی ندارید نگران نباشید می‌توانید از گزینه Does Not Apply استفاده کنید.

 •  U.S. Social Security Number

در این قسمت از فرم DS-160 باید شماره امنیتی اجتماعی (SSN) را وارد کنید. لازم است بدانید شماره امنیتی اجتماعی مخصوص افراد مقیم آمریکا است. پس متقاضیان اخذ ویزای امریکا از مالزی که این شماره را ندارند باید گزینه Does Not Apply را تیک بزنند.

 • U.S. Taxpayer ID Number

این گزینه مربوط به شماره پرداخت مالیات است که برای اکثر ایرانیان گزینه Does Not Apply انتخاب می‌شود.

 • Are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin (nationality) indicated above

اگر اقامت دائم کشوری غیر از کشوری که ملیت‌تان متعلق به آن است را دارید باید این بخش را پر کنید. 

تکمیل فیلد مشخصات محل سکونت متقاضی در فرم DS-160 

این بخش از فرم DS-160 مربوط به مشخصات محل سکونت متقاضی اخذ نوبت سفارت امریکا در مالزی است. هر کدام از این بخش‌ها را با توجه و دقت پر کنید:

 • Home Address

در این فیلد باید آدرس کامل خانه خود را شامل واحد، پلاک ساختمان، کوچه، خیابان، شهر، استان و کشور را به همراه کدپستی وارد نمائید. این آدرس آدرس محل سکونت فعلی شماست.

 • Mailing Address

در صورتی که آدرس پستی شما با آدرس خانه شما که در بالا وارد نموده‌اید، یکسان است گزینه Yes را کلیک نمائید. در غیر اینصورت گزینه NO را کلیک کرده و آدرس پستی خود را وارد نمائید.

 • Phone

در این قسمت لازم است که شماره تماس خود را وارد کنید. ممکن است با این شماره در مواقع ضروری تماس گرفته شود. ترجیحاً علاوه بر این تلفن در کادر دوم شماره تلفن دیگری را هم درج کنید. 

 • Email Address

در این قسمت فرم DS-160 باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این آدرس ایمیل برای مکاتبات با شما است، لطفاً دقت کنید که آدرس ایمیل را صحیح وارد کنید.

اخذ ویزای مالزی

کلیک کنید

ثبت اطلاعات پاسپورت در فرم ds 160

در صفحه مربوط به Passport Information فرم DS-160 باید هر آنچه در پاسپورت شما ثبت شده را وارد کنید. 

 • Passport/Travel Document Type

در این بخش باید نوع پاسپورت خود را (Regular، Official، Diplomatic، …) انتخاب نمائید. برای دانشجویان معمولا گزینه Regular را انتخاب می‌شود. 

 • Passport/Travel Document Number

شماره پاسپورت کنونی و نه پاسپورت قبلی خود خود را وارد نمائید.

 • Passport Book Number

این قسمت در پاسپورت های برخی کشورها وجود دارد. برای دانشجویان گزینه Does Not Apply را انتخاب نمائید.

 • Country/Authority that Issued Passport/Travel Document

محل صدور گذرنامه یاپاسپورت خود را به صورت کشور، استان، شهر وارد نمائید.

 •  Issuance Date

این فیلد مربوط به تاریخ صدور پاسپورت است.

 • Expiration Date

در این بخش تاریخ انقضای پاسپورت را باید درج کنید. توجه کنید پاسپورت شما بعد از ورود به امریکا یا صدور ویزا، حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. ترجیحا اگر پاسپورت شما زیر یکسال اعتبار دارد توصیه می‌شود پاسپورت خود را تعویض نمائید.

 • Have you ever lost a passport or had one stolen

در صورتی که تاکنون پاسپورت خود را گم نکرده‌اید، گزینه NO را تیک بزنید. اگر پاسپورت خود را گم کرده‌اید گزینه Yes را کلیک کرده و در فیلدهای جدید باز شده شماره پاسپورت و محل صدور پاسپورت گم شده را وارد نمائید.

ثبت اطلاعات مربوط به همراهان در برگه دی اس 160

در صفحه Travel Companions Information نوبت ثبت اطلاعات مرتبط با همراهان شما در سفر با ویزای آمریکا است. 

 • Are there other persons traveling with you

در این قسمت در صورت داشتن همراه مانند همسر یا فرزند با گزینه Yes حضور آنها را اعلام کنید. 

 •  Are you traveling as part of a group or organization

پس از این که گزینه فوق را Yes انتخاب کردید، اگر تحت حمایت گروه یا ارگان خاصی به آمریکا می‌روید، باید گزینه Yes را کلیک کنید و نام گروه را در کادر مربوطه درج کنید. در غیر این صورت و در صورت سفر با خانواده و دوستان می‌توانید گزینه No را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه No، بایستی نام و نام خانوادگی همراه، به همراه نسبت شخص با شما را در کادر مربوطه وارد کنید. برای اعلام همراهی همسر از گزینه Spouse، فرزند Child و والدین Parent استفاده کنید.

اگر تعداد افراد همراه‌تان بیشتر از یک نفر است، گزینه Add Another را انتخاب کنید تا بتوانید اطلاعات مربوط بقیه همراهان را به فرم اضافه نمائید.

ثبت اطلاعات سفرهای گذشته در فرم DS-160

در صفحه Previous U.S Travel Information از فرم DS-160 باید اطلاعات مربوط به سفرهای قبلی خود به آمریکا را وارد نمائید.

 • Have you ever been in the U.S

اگر قبلاً در آمریکا نبوده‌اید، باید گزینه No را انتخاب کنید. اگر قبلاً در آمریکا بوده‌اید، گزینه Yes را انتخاب کنید. در این صورت اطلاعات اضافی زیر از شما درخواست می‌شود و شما باید اطلاعات مربوط به پنج سفر آخر خود را وارد کنید.

 • Provide information on your last five U.S. visits

این بخش مربوط به اطلاعاتی مانند زمان ورود به آمریکا (Date Arrived) و مدت اقامت (Length of Stay) متقاضی است که باید برای هر سفر به طور شفاف بیان شود. در صورتی که سفرهای متعددی داشته‌اید با استفاده از گزینه Add Another سایر سفرها را نیز اضافه نمائید.

 • Do you or did you ever hold a U.S. Driver’s License؟

اگر در آمریکا گواهینامه رانندگی دارید، مشخصات آن را در فیلد مربوطه تکمیل نمائید.

 • Have you ever been issued a U.S. Visa

این بخش مربوط به کسانی است که قبلاً ویزای آمریکا دریافت کرده‌اند. در این صورت باید گزینه را Yes زده و تاریخ آخرین ویزای صادر شده (Date Last Visa Was Issued) و شماره ویزا (Visa Number) را در فیلد مربوطه وارد نمائید. پس از وارد کردن اطلاعات باید به سوالات زیر پاسخ دهید: 

1- Are you applying for the same type of visa؟

اگر مجدداً برای همان نوع ویزا درخواست می‌دهید، گزینه Yes و در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

2- Are you applying in the same country or location where the visa above was issued, and is this country or location your place of principal of residence?

اگر در همان کشور یا محلی که ویزای آمریکا برایتان صادر شده درخواست داده‌اید، باید اعلام کنید که آیا این کشور یا محل اقامت اصلی شما است یا خیر؟

3- Have you been ten-printed؟

منظور از ten-printed این است که آیا از همه انگشتان شما انگشت نگاری شده است. اگر از همه انگشتان انگشت نگاری شده است گزینه Yes و در صورتیکه از دو انگشت شما انگشت نگاری شده است، گزینه No را انتخاب کنید.

4- Has your U.S. Visa ever been lost or stolen؟

آیا ویزای شما تاکنون دزدیده و یا گم شده است. اگر گزینه Yes را انتخاب کنید بایستی سال دزدیده شدن ویزا را در کادر مربوطه وارد نمائید. در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

5- Has your U.S. Visa ever been cancelled or revoked؟

اگر گزینه Yes را انتخاب کنید، باید علت کنسل شدن یا باطل شدن ویزای خود را در کادر مربوطه توضیح دهید. در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

6– Have you ever been refused a U.S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry؟

اگر قبلاً درخواست شما برای ویزا رد (Refused) شده است و یا از ورود شما به آمریکا جلوگیری شده است، باید گزینه Yes را انتخاب کرده و علت ردشدن ویزا و یا عدم ورود را در کادر مربوطه توضیح دهید. در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

7– Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services؟

اگر کسی تاکنون برای ویزای مهاجرتی از طرف شما اقدام کرده است گزینه Yes را کلیک کرده و توضیحات مربوطه را در کادر باز شده وارد کنید. در غیر اینصورت گزینه No را کلیک کنید.

توجه شود که تمام گزینه های این بخش برای کسانی که اولین بار درخواست ویزا می دهند، No می باشد.

بهترین کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

کلیک کنید

وارد کردن اطلاعات شخص ثالث در امریکا

در صفحه U.S Point of Contact Information از فرم DS-160 باید اطلاعات مرتبط با مشخصات شخص ثالث در آمریکا برای تماس وارد کنید.

 • Contact Person or Organization in the United States

 در این قسمت اطلاعات فرد مورد نظر در آمریکا مانند نام و نام خانوادگی، ارگان مربوطه، نسبت با شما و آدرس شخص مورد نظر را در فیلدهای مربوطه وارد نمائید.

این نشانی می‌تواند آدرس هر شخصی در آمریکا باشد که شما را می‌شناسد. هنگام ثبت اطلاعات باید دقت کنید طوری اطلاعات هویتی‌تان را ثبت کنید که تأیید شود. اگر فرد خاصی را نمی‌شناسید اطلاعات مؤسسه محل بازدید خود را وارد کنید. دانشجویان می‌توانند اطلاعاتی محل اقامت خود مانند هتل، مشخصات استاد راهنما، ادمیشن آفیس دانشگاه یا … را ثبت کنید.

اگر شخص ثالثی در آمریکا دارید با توجه به انتخاب گزینه‌های مناسب در بخش Relationship to you آن را انتخاب و اطلاعات مرتبط با فرد مورد نظر را به طور صحیح وارد کنید.

وارد کردن اطلاعات بستگان نزدیک متقاضی در برگه DS-160

صفحه Family Information: Relatives از فرم DS-160 مربوط به اطلاعات مرتبط با بستگان نزدیک خود مانند پدر، مادر و غیره است.

 • Father’s Full Name and Date of Birth

در این بخش باید نام خانوادگی (Surnames)، نام (Given Names) و تاریخ تولد پدر (Date of Birth) خود را وارد نمائید. در صورتی که پدر شما در آمریکا است در بخش Is your father in the U.S. گزینه Yes را انتخاب کرده و وضعیت اقامت او را (Citizen، Nonimmigrantو … ) را از کادر مربوطه انتخاب نمائید.

 • Mother’s Full Name and Date of Birth

در این بخش نام خانوادگی (Surnames)، نام (Given Names) و تاریخ تولد مادر (Date of Birth) خود را وارد نمائید. در صورتی که مادر شما در آمریکا است در بخش Is your mother in the U.S. گزینه Yes را انتخاب کرده و وضعیت اقامت او را (Citizen، Nonimmigrantو … ) را از کادر مربوطه انتخاب نمائید.

 • Do you have any immediate relatives, not including parents, in the United States؟

آیا شما بستگانی به جر پدر و مادر یعنی برادر، خواهر، همسر، فرزند، نامزد و … در آمریکا دارید؟ در صورت داشتن بستگان گزینه Yes را علامت زده و مشخصات آن ها را شامل نام و نام خانوادگی، نسبت با شما و وضعیت اقامت در آمریکا را مشخص نمائید. در صورتی که بیشتر از یک نفر از بستگان شما در آمریکا هستند با استفاده از گزینه Add Another اطلاعاتشان را وارد نمائید.

ثبت اطلاعات مربوط به همسر در فرم DS-160

صفحه Family Information: Spouse مربوط به درج اطلاعات مرتبط با همسر فعلی متقاضی است. 

 • Spouse’s Full Name (include Maiden Name)

در این بخش نام خانوادگی (Spouse’s Surnames) ، نام (Spouse’s Given Names) و تاریخ تولد همسر (Spouse’s Date of Birth) خود را وارد نمائید. همچنین ملیت (Spouse’s Country/Region of Origin (Nationality))، محل تولد و آدرس همسر خود را وارد نمائید.

رزومه شغلی و تحصیلی متقاضی اخذ ویزا در فرم DS-160

صفحه Present Work/Education/Training Information مربوط به اطلاعات مرتبط با کار، تحصیل و دوره‌های مربوط به ترتیب تاریخ زمانی است. 

 • Primary Occupation

در این بخش وضعیت کنونی کار، تحصیل و…را مشخص نمایید. با توجه به نوع فیلد انتخابی مشاغلی مانند مهندس، دانشجو، کارمند و… باز شده که باید موقعیت کاری یا تحصیلی کنونی خود را توضیح دهید.

 • Present Employer or School Name

نام کارفرما یا محل تحصیل کنونی خود را وارد نمائید. در بقیه فیلدها آدرس دقیق محل کار یا محل تحصیل خود را وارد نمائید.

 •  Monthly Income in Local Currency

در صورتی که کار می‌کنید، میانگین درآمد ماهیانه خود در واحد پول کشور خودتان مثلاً برای ایرانیان به ریال را بنویسید. در غیر این صورت می‌توانید گزینه Do Not Apply را تیک بزنید.

 •  Briefly describe your duties

خلاصه‌ای از فعالیت (Tasks) خود در وضعیت شغل کنونی خود و وضعیت دانشجویی یا کار یا … را توضیح دهید.

ثبت اطلاعات شخصی فرم DS-160

در صفحه Additional Work/Education/Training Information از فرم فرم DS-160 اطلاعات اضافی مرتبط با کار، تحصیل و دوره‌های آموزشی مربوطه خود را با توجه به سؤالات مطرح شده، وارد کنید.

 • Do you belong to a clan or tribe؟

آیا شما متعلق به گروه، قبیله و یا طایفه خاصی هستید؟ در صورتی که گزینه Yes را علامت بزنید، در کادر مربوطه (Clan or Tribe Name) نام قبیله و یا طایفه مربوطه را مشخص کنید.

 • Provide a List of Languages You Speak

لیست زبان‌هایی که می‌توانید صحبت کنید در این کادر وارد نمائید. اگر می‌خواهید زبان‌های بیشتری را اضافه کنید گزینه Add Another را کلیک کنید.

 • Have you traveled to any countries/regions within the last five years؟

آیا شما در 5 سال گذشته به کشور خاصی سفر کرده‌اید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، گزینه Yes را انتخاب کرده و نام کشورهایی که سفر کرده‌اید در کادر مربوطه وارد نمائید.

 • Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization؟

اگر شما عضو سازمان‌های اجتماعی یا مؤسسات خیریه هستید این قسمت را علامت زده و نام سازمان یا موسسه مورد نظر را بنویسید.

 • Have you ever served in the military؟

آیا خدمت نظام وظیفه انجام داده‌اید؟ در صورتی که خدمت سربازی رفته‌اید گزینه Yes را کلیک کرده و در فیلدهای ایجاد شده مشخصات محل خدمت، درجه و تاریخ شروع و پایان خدمت را وارد نمائید.

پاسخ به سؤالات امنیتی برگه DS-160

در صفحه Security and Background باید به سوالات امنیتی مربوط به پیشینه‌ خود پاسخ دهید. تمام موارد را با دقت مطالعه کرده و مطابق شرایط خود به سؤالات پاسخ دهید؛ چون براساس قوانین آمریکا امکان صدور ویزا برای برخی اشخاص وجود ندارد. در صورتی که پاسخ یک سوال Yes بود بایستی در کادر باز شده توضیحات مربوطه را به طور کامل ارائه دهید.

 • بیماری
 • اختلالات روانی یا فیزیکی
 • مصرف مواد مخدر یا قبلا
 • جرم و جنایت
 • جرم نقص قانون مرتبط با مواد
 • مقاصد فحشا و یا تجارت فحشا در 10 سال
 • مقاصد پولشویی
 • جرم مرتبط با قاچاق انسان
 • با افراد مرتبط با قاچاق انسان ارتباط داشته اید
 • خانواده مرتکب قاچاق انسان
 • هدف جاسوسی در آمریکا
 • قصد عملیات تروریستی
 • کمک مالی به تروریست
 • عضو گروه تروریستی
 • کمک به کشتار جمعی
 • شکنجه کردید
 • قتل سیاسی
 • به کارگیری کودکان
 • مقام دولتی در نقص آزادی
 • مجبور کردن زنی به سقط جنین
 • در پیوند اجباری از بدن انسان نقش داشته اید
 • دنبال گرفتن ویزای تقبلی و جعلی
 • سرپرست کودک آمریکایی خلاف
 • خلاف قوانین آمریکا رای داده باشید
 • به علت عدم پرداخت مالیات شهروندی از شما پس گرفته شده است

مشخصات عکس ارسالی فرم DS-160 

در صفحه بعد (Upload Photo) فرم DS-160 نوبت عکس متقاضی است که باید مطابق با شرایط استاندارد ارسال شود. به منظور ارسال عکس روی گزینه Upload Your Photo کلیک نمائید.

در این صفحه با توجه به استانداردهای ذکر شده در لینک travel.state.gov/content/visas/english/general/photos.html

عکس با ابعاد 2 در 2 اینچ (51 در 51 میلیمتر) و رزولوشن 300 پیکسل در فرمت JPEG و با حداکثر سایز 240 کیلوبایت (240 kB)، از طریق گزینه Browse، ارسال نمائید.

ثبت مشخصات افرادی که شما را می‌شناسند

در فرم دی اس 160 باید لیستی از افرادی که در کشور محل اقامت‌تان شما را می‌شناسند پر کنید.

 • Additional Point of Contact Information

در این قسمت از فرم دی اس 160 باید آدرس حداقل 2 نفر از کسانی که در کشور محل اقامت شما را کاملا می‌شناسند و ادعای شما را تائید و صحه گذاری می کنند، وارد نمائید. حتما آدرس آنها را بنویسید و از معرفی بستگان درجه یک خودداری نمائید. توجه داشته باشید که آدرس صندوق پستی نیز در این مورد قبول نیست. 

در این بخش باید اطلاعات کامل این افراد شامل نام، نام خانوادگی، آدرس پستی، تلفن، ایمیل و … را وارد نمائید.

 • SEVIS Information

اطلاعات مرتبط با SEVIS را وارد نمائید. از آنجایی که نوع ویزا را دانشجویی انتخاب کرده‌اید، در این قسمت باید نام دانشگاه مقصد همراه با کد SEVIS که در برگه I-20 یا DS-2019 برای شما از طرف دانشگاه ارسال شده است را وارد نمائید.

در فیلدهای مربوطه نام دانشگاه مقصد محل تحصیل، رشته مورد نظر، به همراه آدرس کامل دانشگاه را وارد نمائید.

اطلاعات مربوط به برنامه سفر برای تکمیل فرم I-20

بخش مربوط به ثبت اطلاعات مربوط به هزینه‌های دانشجویانی است که قصد اخذ ویزای امریکا از مالزی را دارند. این بخش از فرم I-20 نام دارد.

 •  Purpose of Trip to the U.S

در این قسمت باید هدف سفر به آمریکا و یا به عبارتی نوع ویزای درخواستی را مشخص کنید. به عنوان مثال در اینجا ویزای دانشجویی F1 جهت ادامه تحصیل انتخاب شده است (برای دانشجو F1، برای همراه F2، برای فرصت مطالعاتی و پست داک J1 ، همراه J2 و …). به منظور دسترسی به توضیحات انواع ویزاها به لینک های http://immigrationroad.com/immigration-visa.php و http://immigrationroad.com/visa/non-immigrant-visa-categories-and-types.php مراجعه نمائید.

 •  Specify

نوع ویزای دانشجویی (F1 و یا F2) را در این قسمت مشخص نمائید.

 •  Have you made specific travel plans

در این قسمت پس از زدن گزینه Yes، باید برنامه سفر خود به آمریکا را مشخص نمائید. بنابراین تاریخ ورود به آمریکا، شهر محل ورود به آمریکا، تاریخ و شهر خروج را وارد نمائید. اگر هنوز برای سفر برنامه ریزی نکرده اید گزینه NO را کلیک نمائید.

 • Intended Date of Arrival

در فرم I20 زودترین زمان ورود شما به آمریکا نوشته شده است. در حقیقت این زمان زودترین زمان اجازه ورود شما به آمریکا است. می‌توانید چند روز بعد از این تاریخ را به عنوان زمان ورود خود وارد نمائید.

 • Length of Stay in U.S

در فرم I20 میزان مدتی که قرار است در آمریکا بمانید، ذکر شده است. بر همین اساس باید این قسمت را تکمیل کنید. به عنوان مثال برای یک دانشجوی دکتری عدد 5 سال برای اقامت در فرم I20 ذکر شده است. بنابراین اگر دانشجوی دکتری در ایالت متحده هستید باید عدد 5 سال را برای مدت اقامت در آمریکا انتخاب کنید.

 • Provide the locations you plan to visit in the U.S

در این کادر برای درج محلی است که قرار است در آمریکا به آنجا بروید، مثلا دانشگاه ….

 •  Address Where You Will Stay in the U.S

آدرس محلی که در آن در آمریکا اقامت خواهید داشت را بنویسید. این آدرس می‌تواند هتل محل اقامت شما باشد. می‌توانید آدرس خانه فرزندان خود در آمریکا را بدهید. البته متقاضیان ویزای دانشجویی می‌توانند آدرس خانه یا خوابگاه و یا خود دانشگاه محل تحصیل را ذکر کنند. آدرس دانشگاه محل تحصیل باید به طور کامل و دقیق در فرم I20 نوشته شود. 

پر کردن بخش مربوط به هزینه‌ها در فرم I-20

از آنجا که آفیسر مهاجرت باید مطمئن شود که خودتان توانایی پرداخت هزینه‌ زندگی در ایالت متحده را دارید پر کردن این بخش باید با دقت زیادی همراه باشد. اگر بورسیه هستید یا با حمایت مالی شخص دیگری قصد اخذ ویزای امریکا را دارید باید اطلاعات دقیق را ذکر کنید.

 •  Person/Entity Paying for Your Trip
 1. در این قسمت لازم است نام شخصی که هزینه‌های شما را تقبل کرده بنویسید. با انتخاب گزینه SELF  سوال دیگری از شما پرسیده نمی‌شود. 
 2. اگر گزینه Other Person را انتخاب کنید باید فیلدهای دیگری را پاسخ دهید که اطلاعات کامل شخصی که شما را ساپورت می‌کند شامل نام و نام خانوادگی، آدرس محل اقامت، شماره تلفن، آدرس ایمیل است.
 3. اگر گزینه Company/Organization را انتخاب کنید فیلدهای جدیدی در فرم ایجاد می‌شود که مربوط به ثبت اطلاعات کامل شرکت و کمپانی است که شما را ساپورت کرده، اطلاعاتی نظیر نام کمپانی، آدرس ، شماره تلفن، آدرس ایمیل و …باید وارد کنید.
 4. اگر فول فاند هستید عبارت OTHER COMPANY/ORGANIZATION را انتخاب کنید.
 5. برای کسانی که پارشال فاند هستند قانون مشخصی وجود ندارد و مثلا اگر فاند شما بالای 50 درصد باشد گزینه OTHER COMPANY/ORGANIZATION و اگر زیر 50 درصد هست گزینه Other Person یا Self رو می توانید انتخاب کنید.
 6. اگر سلف فاند هستید یکی از این گزینه‌ها را انتخاب کنید:
 • در صورت داشتن نامه بانکی (Bank Statement) که به نام خود شما است گزینه Self را انتخاب کنید.
 •  اگر نامه بانکی به نام یکی از اعضای خانواده مثلاً پدر یا مادرتان است گزینه Other Person را انتخاب نمائید.
 • به دلایل مختلف (وابستگی شما به خانواده، عدم پرسش آفیسر در خصوص چگونگی بدست آوردن این پول و …) بهتر است نامه بانکی (Bank Statement) را به نام یکی از اعضای خانواده خود بگیرید.
 • Provide the following information

این قسمت مربوط به ثبت آدرس دانشگاه است. 

نکته: توجه داشته باشید در این قسمت در صورتی که فاند داشته باشید باید آدرس دانشگاه را ثبت کنید در غیر این صورت می‌توانید اسم شخصی که نامه بانکی (Bank Statement) به نام او صادر شده و حمایت کننده شما (شخص، سازمان خاص یا …) است را ذکر کنید. 

چگونگی بروز رسانی اطلاعات ثبت شده در فرم DS-160

پس از تکمیل فرم 160 DS حتماً و حتماً هفته‌ای یک بار به فرم DS سر بزنید و اطلاعات فرم را بازیابی کنید و یک تغییر کوچک داده و ذخیره کنید. طبق مطالب ذکر شده در سایت ceac.state.gov  اگر 30 روز فرم شما بدون تغییر بماند و وارد اکانت خود نشوید، احتمال دارد که فرم از دسترس شما خارج شود.

اگر بر اساس فرم DS-160 به روز رسانی نشده، وقت گرفته باشید با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین پس از گرفتن وقت، اگر هنوز فرم DS160 خود را سابمیت نکرده‌اید، هر هفته یک بار به فرم سر بزنید و حتما هم از روش نکته فوق اینکار را انجام دهید.

ویرایش اطلاعات وارد شده در فرم دی اس 160

در مرحله بعد در وضعیت بررسی مجدد (Review) تمامی اطلاعاتی که تکمیل نموده اید، یکبار دیگر همه اطلاعات وارد شده جهت مرور به شما نشان داده خواهد شد. اگر در وارد نمودن اطلاعات در جایی اشتباه کرده اید با استفاده از گزینه Edit آن را اصلاح نمائید. در غیر اینصورت از انتهای صفحه گزینه Next را مرحله مرحله کلیک نمائید تا به قسمت Location برسید.

مشخص کردن کشوری که قصد دریافت نوبت برای سفارت امریکا را دارید

در آخرین مرحله گزینه Location را خواهید داشت. در این صفحه لازم است سفارت کشور مورد نظر خود را جهت مصاحبه انتخاب نمائید. دقت کنید که برای هر سفارت باید یک فرم DS-160 جداگانه پر کنید.

در این مرحله می‌توانید کشوری که قصد اخذ نوبت برای دریافت ویزای آمریکا را دارید با استفاده از گزینه Edit Location Information تغییر دهید. توجه کنید پس از ارسال فرم به هیچ عنوان نمی‌توانید محل سفارت خود جهت مصاحبه را تغییر دهید. مگر اینکه یک فرم DS-160 جدید از اول تکمیل و ارسال نمائید.

نکته: اگر فایل تکمیل شده خود را با استفاده از گزینه Save روی کامپیوتر و با فرمتی به صورت نمونه DEBCBB008Q0FSY.dat ذخیره کنید می‌توانید از آن برای درخواست رزرو نوبت ار سایر کشورها نیز استفاده کنید. در این صورت مجبور نیستید تمام مراحل طولانی گفته شده را از اول انجام دهید. فقط با آپلود این فایل از طریق گزینه UPLOAD AN APPLICATION در لینک ceac.state.gov/GenNIV/default.aspx به راحتی به صفحه آخر که انتخاب کنسولگری مربوطه می باشد هدایت شده و فقط صفحه آخر را تکمیل نمائید.

دادن تعهد در برگه DS-160

صفحه Sign and Submit مربوط به تعهدنامه و موارد مربوطه است: 

 • Did anyone assist you in filling out this application؟

در مورد این قسمت اگر در پر کردن فرم شخصی وکیل و … به شما کمک کرده است، گزینه Yes را علامت زده و اطلاعات آن فرد شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، نسبت با شما و … را وارد نمائید.

در قسمت E-Signature نیز شماره پاسپورت خود را وارد نموده و به منظور ارسال فرم DS-160 گزینه Sign and Submit Application را کلیک نمائید.

پس از انتخاب گزینه Sign and Submit Application مجددا تعهدنامه ارسال شده به شما نمایش داده خواهد شد و در صورتی که همه موارد صحیح است گزینه Next Confirmation را کلیک نمائید. در این صورت فرم DS-160 تکمیل شده زیر به شما نشان داده خواهد شد.

پایان تکمیل فرم دی اس 16

پس از اتمام مراحل گفته شده دیگر کاری ندارید. به خاطر داشته باشید حتما با استفاده از گزینه های Print Application و Print Confirmation این صفحه را به صورت خروجی Pdf روی کامپیوتر خود ذخیره کنید و یا از آن پرینت بگیرید. این صفحه تائیده بایستی در روز مصاحبه همراه شما باشد.

بهتر است با انتخاب گزینه Email Confirmation یک نسخه از این رسید را برای ایمیل خود ارسال نمائید. در اینصورت مطابق شکل زیر پس از وارد نمودن آدرس ایمیل خود گزینه Email Confirmation را کلیک نمائید تا یک نسخه از تائیده فرم DS-160 به ایمیل شما ارسال شود.

تکمیل فرم DS-160 برای اخذ ویزای امریکا 

دغدغه اصلی مشاوره شریف، یافتن راه‌هایی برای چالش‌های پیش روی شما برای پر کردن فرم دی اس 160 است. 

رزرو وقت سفارت آمریکا از مالزی، راهکار منحصر به فردی برای اخذ ویزای ایالت متحده بدون کمترین دردسر برای ایرانیان است. 

ما برایتان شرایط گرفتن نوبت از سفارت آمریکا در مالزی را فراهم می‌کنیم. اخذ ویزای سوشال مالزی در کمتر از 48 ساعت برای حضور در روز مصاحبه خدمتی دیگر از مشاوره شریف برای متقاضیان اخذ ویزای آمریکا در مالزی است. 

با مشاوره شریف در مالزی چند قدم از بقیه جلوتر باشید. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *