تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
قوانین ورود دانشجویان به مالزی در دوران کرونا

قوانین ورود دانشجویان خارجی به مالزی در دوران کرونا

زمان مطالعه: 3 دقیقه
4.9/5 - (236 امتیاز)

از قوانین ورود دانشجویان خارجی به مالزی در دوران کرونا مطلع هستید؟ وزیر آموزش عالی مالزی در تاریخ 8 ژوئیه سال 2020 اعلام کرد که به دانشجویان بین المللی جدید دانشگاه ها و مراکز آموزشی، اجازه ورود به مالزی داده خواهد شد! البته در صورتی که قبل از سفر، مجوز ورود به مالزی را دریافت کنند. مجور ورد به مالزی برای دانشجویان در کرونا توسط مدیر کل اداره مهاجرت مالزی (EMGS) صادر می‌شود. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر با ما همراه شوید….

نگران کرونا و ورود به مالزی هستی؟

اینجا رو کلیک کن

اجرای قانون ورود دانشجویان به مالزی در کرونا

دانشجویان بین المللی دانشگاه های مالزی چه دولتی و چه خصوصی که اجازه ورود به این کشور را دارند عبارتند از:

 1. دانشجویانی که خارج از مالزی هستند و دارای ویزای دانشجویی معتبر هستند یا اینکه گذرنامه دانشجویی از اول فوریه 2020 به بعد منقضی شده است.
 2. دانشجویان جدید که که VAL آنها توسط اداره مهاجرت مالزی تأیید شده است.

کلیه دانشجویان ذکر شده در بالا که قصد ورود به مالزی را دارند ، تحت مراقبت‌های مربوطه قرار می گیرند که توسط دولت مالزی قبل از ورود آنها (فرآیند پیش از ورود) و پس از ورود به مالزی (روند پس از ورود) تعیین شده است.

فرآیند قبل از ورود دانشجویان به مالزی

کلیه دانشجویانی که قصد ورود به مالزی در کرونا را دارند ، باید درخواست خود را از طریق فرم مجوز سفر دریافت کنند.
این دانشجویان قبل از ایجاد درخواست خود، باید بلیط هواپیما را خریداری کنند زیرا لازم است جزئیات پرواز به مالزی را، به روز اعلام کنید.

لطفاً اطمینان حاصل کنید که زمان کافی (21 روز پیشنهادی) برای سفر وجود دارد زیرا چندین مرحله برای تأیید درخواست سفر وجود دارد.

دانشجویان ملزم به اعلامیه مبنی بر پیروی از الزام اطمینان از اتمام آزمایش COVID-19 در طی 72 ساعت قبل از ورود به مالزی هستند.
نتیجه آزمایش رسمی که باید به زبان انگلیسی ترجمه شود باید پس از ورود به مالزی به مقامات بهداشتی مربوطه داده شود.

لطفاً برای راهنمایی در مورد نحوه تکمیل با کارشناسان مشاوره شریف در تماس باشید.

مراحل بعد از ورود دانشجویان به مالزی

همه دانشجویان بین المللی دارای ویزای تحصیلی مالزی، فقط از طریق ورود به KLIA و KLIA 2 اجازه ورود به مالزی را خواهند داشت.
به محض ورود دانشجو به بخش مربوطه ملزم به رعایت مراحل زیر هستند:

شرایط آزمایش COVID-19 همگام ورود به مالزی 

 • در صورتی که نتیجه آزمایش غربالگری COVID-19 توسط وزارت بهداشت مالزی (MOH) تأیید شود و هیچ علامتی از بیماری مشاهده نگردد، به دانشجو اجازه داده می شود تا به پیشخوان مهاجرت اقدام کند.
 • در صورتی که نتیجه آزمایش غربالگری COVID-19 توسط وزارت بهداشت مالزی (MOH) به عنوان INVALID تأیید شود و یا دانشجویان علایم بیماری را داشته باشند ، دانش آموز باید تحت آزمایش RTK آنتی ژن قرار بگیرد.
 • در صورت ورود دانشجویان بین المللی بدون هیچ نتیجه آزمایش غربالگری COVID-19 ، آنها باید تحت آزمایش غربالگری COVID-19 که توسط دفتر بهداشت در قسمت بررسی ورودی بین المللی تنظیم شده است ، قرار بگیرند.

مرحله پس از دریافت نتیجه آزمایش کووید

پس ازدریافت نتیجه آزمون COVID-19 ، دانشجویان نامه تأیید ورود را از اداره مهاجرت مالزی به افسر وظیفه در پیشخوان مهاجرت دریافت می کنند.

پس از ترخیص از اداره مهاجرت در مالزی ، دانشجویانی که آزمایش منفی دارند توسط نمایندگان مرکز بین المللی ورود دانشجویان (ISAC) به سالن ورود همراهی می شوند. نماینده دانشگاه برای پیکاپ دانشجویان باید حضور داشته باشند. در غیر اینصورت دانشجویان ممکن است نتوانند از فرودگاه خارج شوند. (اطلاع داشته باشید قبلا پیکاپ و اجازه خروج در بعضی از دانشگاهها اجباری نبود اما در حال حاضر هیچ دانشگاهی مسثتنی نیست).

 1. دانشجویانی که تست مثبت دارند، باید دستورالعمل های فعلی تعیین شده توسط وزارت بهداشت را دنبال کنند.
 2. دانشجویانی که تست منفی دارند و توسط نماینده دانشگاه وارد شدند، باید 14 روز در یک قرنطینه اجباری شرکت کنند.

قوانین و شرایط جدید اخذ مجوز ورود به مالزی در دوران کرونا (2022)

کلیک کنید

بایدها و نبایدهای قرنطینه دانشجویان در دوران کرونا

محل قرنطینه توسط مؤسسه آموزشی شما مشخص می‌شود. باید دستورالعمل های وزارت بهداشت را دنبال کنند. دانش آموزان همچنین دارای مچ بند خواهند بود که تا پایان دوره قرنطینه اجباری 14 روز باید حفظ شود.

پس از اتمام دوره قرنطینه (14 روز) ، کلیه دانشجویان ملزم به انجام آزمایش آنتی بادی COVID-19 می شوند. اگر تست منفی باشد نیازی به مچ بند نیست.

دانشجوی بین المللی که طبق مراحل درخواست eVAL خود مجبور به انجام غربالگری پزشکی بعد از رسیدن می شوند ، باید غربالگری را بعد از دوره قرنطینه خود قبل از اخذ پاس دانشجویی خود انجام دهد.

اصول قرنطینه دانشجویان برای ورود به مالزی

کلیه دانشجویان بین المللی موظفند به مدت 14 روز در مکانهایی که مطابق با مراحل قرنطینه ای است که توسط آژانس ملی مدیریت حوادث و فاجعه (NADMA) و وزارت بهداشت و درمان تعیین شده است، تحت یک خود-قرنطینه قرار دهند.

دانشگاه باید اطمینان حاصل کنند که امور دانشجویی در مکانهای قرنطینه مطابق با دستورالعمل های صادر شده توسط دولت مالزی است فراهم شده باشد و موارد زیر را رعایت کنند:

دانشگاه باید مکانهای مناسب قرنطینه را مشخص کنند و اطمینان حاصل کنند که دانشجویان به روشهای تعیین شده قرنطینه پایبند هستند.

دانشگاه باید به دقت برنامه ریزی کنند تا اطمینان حاصل شود که امور قرنطینه دانشجویان مطابق رویه های تعیین شده اداره می شوند.
دانشگاه باید اطمینان حاصل كنند كه دانشجویان با نزدیكترین دفتر بهداشت و درمان ناحیه هماهنگ می كنند تا در روز سیزدهم آزمایش آنتی بادی COVID-19 را انجام دهند.
دانشگاهها موظفند به دانشجویان در پایان ماه خود-قرنطینه در روز چهاردهم ، جهت دریافت تاییدیه در وزارت بهداشت کمک کند.

چگونگی پرداخت هزینه قرنطینه دانشجویان

پرداخت تمام هزینه های مالی قرنطینه دانشجویان برای ورود به مالزی، توسط دانشجو انجام می شود. این هزینه ها شامل:

 • هزینه آزمایش غربالگری تشخیص COVID-19؛
 • هزینه حمل و نقل به نقاط قرنطینه
 • هزینه قرنطینه برای دانشجویان بین المللی

تحصیل بی دغدغه در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف پس از یک دوره دنیاگردی، مالزی را خانه دوم خود انتخاب کرده است.

ما با  20 سال تجربه زندگی در مالزی، منتظر شماییم تا برای تحصیل و اقامت یاری‌تان کنیم. هدف ما روشن کردن مسیر برای زندگی بهتر در مالزی است. برای دریافت هر کدام از خدمات زیر با ما تماس بگیرید:

 • اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان
 • اخذ ویزای همراه 
 • پذیرش تضمینی از دانشگاه های مالزی
 • ثبت نام در بهترین مدارس و کالج های زبان مالزی 
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *