تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

هزینه تحصیل در مدارس مالزی 2022

5/5 - (3 امتیاز)

هزینه تحصیل در مدارس مالزی چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنارش گذشت. تحصیل مقرون به صرفه در کشور دوست داشتنی و زیبای مالزی همراه با امکانات و تجهیزات به روز و مطابق آخرین فناوری دنیا! 

خیلی هیجان‌انگیز است که در مالزی زندگی کنید! تحت برنامه درسی بین‌المللی، بریتانیا، آمریکا یا استرالیا آموزش ببینید! و از بهترین خدمات و امکانات تحصیلی بهره مند شوید!

مشاوره شریف نماینده انحصاری بهترین مدارس بین المللی مالزی مانند مدرسه سان وی است. با تحصیل در مدارس بین المللی مالزی، برای ورود به بهترین دانشگاه های دنیا آماده شوید.  

می‌خوای تو مالزی درس بخونی؟

اینجا رو کلیک کن

هزینه تحصیل در مدارس مالزی ۲۰۲۲

برای مشخص کردن هزینه تحصیل در مدارس مالزی، میزان و معیار مشخصی وجود ندارد؛ چون همه چیز به انتخاب شما وابسته است. در مالزی دو دسته مدارس وجود دارد:

 1. مدارس دولتی
 2. مدارس بین‌المللی یا اینترنشنال

درس خواندن در هر کدام از مدارس بالا هزینه‌های متفاوتی به همراه دارد. هر کدام از مدارس دولتی و بین المللی مالزی شرایط، هزینه و مزایای مختلفی دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.  

هزینه تحصیل در مدارس دولتی مالزی

هزینه تحصیل در مدارس دولتی مالزی

مداس دولتی مالزی پذیرای دانش آموزان مالایی از ابتدایی تا متوسطه هستند. در این مدارس، دانش آموزان هیچ هزینه‌ای برای تحصیل پرداخت نمی‌کنند؛ چون بودجه مدارس دولتی معمولاً توسط دولت مالزی در سطوح محلی، ایالتی یا ملی تأمین مالی و کنترل می‌شوند. برای همین است که هزینه تحصیل در مدارس دولتی مالزی، چون تحت حمایت دولت هستند، رایگان است!

صبر کنید، این مدارس برای تحصیل دانش آموزان ایرانی مناسب نیست، چون دانش آموزان ایرانی باید به زبان مالایی تسلط داشته باشند تا به آنها اجازه تحصیل در این مدارس داده شود.

تازه اگر موفق به یادگیری زبان مالایی هم شدید، باید بدانید باز هم اجازه درس خواندن در این مدارس را ندارید، چون مدارس دولتی مالزی مختص دانش آموزان بومی است و به دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل در مدارس دولتی مالزی داده نمی‌شود.

هزینه تحصیل در مدارس اینترنشنال مالزی

مدارس بین المللی مالزی، نه تنها جایگاه ویژه‌ای در میان مالایی‌ها دارد، بلکه برای تحصیل فرزندان ایرانیان هم کاملاً مناسب است. هزینه تحصیل در این مدارس، بستگی به مقطع تحصیلی و مدرسه منتخب‌تان دارد.  تجهیزات، امکانات و سیستم‌های به کار رفته در این مدارس مطابق استانداردهای روز دنیا است. همین مسئله باعث محبوبیت بیشتر مدارس اینترنشنال در میان قشر فرهیخته و  ممتاز جامعه شده است.

برای محاسبه هزینه تحصیل در مدارس مالزی، باید بدانید هزینه‌ تحصیل در مدارس اینترنشنال با هم متفاوت است. برای محاسبه دقیق هزینه‌ها بهترین کار مراجعه به سایت مدرسه موردنظر است. 

هزینه زندگی در مالزی

کلیک کنید

شرط + مقطع سنی دانش آموزان در مدارس مالزی

از هر دری که بخواهید برای تحصیل در مالزی وارد شوید، باید با مقاطع تحصیلی مختلف در مالزی آشنایی داشته باشید. بگذارید از اول برایتان همه چیز را شرح دهیم:

سن مجاز و شرط سنی برای ورود دانش آموزان به مدرسه در مالزی 5 سالگی است؛ دوران مدرسه در مالزی از گرید ۱ تا ۱۱ است و روند ادامه تحصیل ابتدایی در مالزی از 5 تا 18 سالگی ادامه دارد.

در پایان سال یازدهم دانش آموزان موفق به اخذ دیپلم مالزی می‌شوند. ختم دوران تحصیل در مدارس مالزی هم مساوی با ورود به دوره پیش دانشگاهی است. 

راهنمای انتخاب بهترین مدرسه بین المللی مالزی برای دانش آموزان ایرانی

برای چشیدن طعم شیرین درس خواندن در مدارس ابتدایی مالزی باید نکاتی را بدانید، لطفا این چند خط را با دقت بیشتری بخوانید، چون چیزهایی قرار است برایتان بگوییم که تا به حال نه از کسی شنیده‌ و نه در جایی دیده‌اید.

مشاوره شریف تجربه 18 سال زندگی در مالزی را با ارائه راهنمای انتخاب بهترین مدرسه اینترنشنال مالزی برای درس خواندن دانش آموزان ایرانی، با شما به اشتراک می‌گذارد:

 • برای دانش آموزان ایرانی که در سال‌های اولیه تحصیل ابتدایی هستند، مدرسه APS مالزی بهترین انتخاب است. 
 • اگر فرزندتان کلاس ششم به بالا است، بهترین مدرسه برای شما مدرسه سان وی مالزی با سیستم کانادایی است. 
 • البته کمپ جدید سان وی که پذیرای دانش‌آموزان ابتدایی از سال اول تا ششم است، در ژانویه سال 2023 افتتاح می‌شود.
 • اگر به دنبال مدرسه شبانه روزی همراه با خوابگاه هستید، مدرسه مهسا پیشنهاد مشاوره شریف به شما است. 
 • اگر کلاس یازدهم هستید، باید بدانید مدرسه سان وی با ارائه دیپلم کانادایی، تنها گزینه‌ای است که مسیر ورود فرزندتان را به دانشگاه‌های دنیا باز می‌کند.
 • اگر به دنبال سیستم آموزشی بریتانیایی در مالزی هستید، مدرسه APS و MAHSA از این سیستم استفاده می‌کنند. 

صفر تا صد هزینه تحصیل در مدارس اینترنشنال مالزی

برای محاسبه صفر تا صد هزینه تحصیل در مدارس اینترنشال مالزی، قبل از هر چیزی بگویید فرزندتان کلاس چندم است تا بگوییم هزینه تحصیلی‌اش چقدر می‌شود!

تعجب نکنید دلیل این پرسش و پاسخ این است که هزینه درس خواندن برای یک سال تحصیلی مالزی، بستگی به مقطع سنی دانش آموز دارد.

لازم است بدانید هزینه تحصیل مدارس مالزی در سال‌های اولیه کمتر است و هر چه پایه تحصیلی دانش آموز بالاتر می‌رود هزینه درس خواندن در مدارس بین المللی مالزی هم افزایش پیدا می‌کند.

قلم و کاغذ بیاورید تا برایتان ریز هزینه‌های تحصیل ابتدایی در مالزی را موشکافی کنیم:

 • هزینه تحصیل دانش آموزان بین المللی در مقطع ابتدایی از سال اول تا ششم در طول یک سال از 4 هزار تا 15 هزار دلار است. این مبلغ چیزی حدود 16 تا 60 هزار رینگیت مالزی می‌شود. 
 • هزینه درس خواندن مدارس در مقطع دبیرستان یعنی از کلاس هفتم تا یازدهم در مالزی برای یک سال از 5 هزار تا هزار 20 هزار دلار متغیر است. این رقم چیزی معادل 20 هزار تا 80 هزار رینگیت مالزی می‌شود.
هزینه تحصیل سالانه در مدرسه aps مالزی
هزینه تحصیل یک سال از 20 تا 40 هزار رینگیت

هزینه تحصیل در مالزی

کلیک کنید

هزینه تحصیل سالانه در مدرسه sunway مالزی
هزینه یک سال از 50 تا 65 هزار رینگیت

هزینه تحصیل دبیرستان در مالزی

هزینه تحصیل دوره دبیرستان مالزی بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. به طور متوسط برای تحصیل در مقطع دبیرستان مالزی باید سالانه مبلغی بین 5 هزار تا 20 هزار دلار در نظر بگیرید. خودتان می‌توانید محاسبه کنید که این هزینه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، بسیار مقرون به صرفه و ناچیز است. 

باید بدانید این مبلغ چیزی حدود یک چهارم هزینه تحصیل در اروپا یا آمریکا است!

هزینه تحصیل سالانه دبیرستان های بین المللی مالزی
هزینه تحصیل دبیرستان از 20 تا 100 هزار رینگیت مالزی

هزینه تحصیل پیش‌دانشگاهی (CIMP) در مالزی

پیش دانشگاهی در مالزی مقدمه‌ای برای ورود به دانشگاه است. این دوره مخصوص دانش آموزانی است که با موفقیت تحصیل در مدارس مالزی را به پایان رسانده‌اند و آماده ورود به دانشگاه‌های مالزی هستند. هزینه تحصیل پیش دانشگاهی CIPM در مالزی 40 هزار رینگت معادل ۱٠هزار دلار است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله پیش دانشگاهی در مالزی مراجعه کنید. 

هزینه تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی
هزینه تحصیل پیش دانشگاهی CIPM سالانه 40 هزار رینگیت مالزی است.
هزینه تحصیل پیش دانشگاهی CPU سالیانه 24 هزار رینگت مالزی است.

هزینه آموزش زبان برای دانش آموزان ایرانی در مدارس مالزی

والدین ایرانی که می‌خواهند فرزند خود را برای تحصیل در مدارس مالزی راهی این کشور کنند؛ باید بدانند که برای تحصیل در مدارس مالزی نیازی به مدرک زبان نیست. دانش آموزان به محض ورود به مدرسه از نظر وضعیت زبان تعیین سطح می‌شوند. 

به عبارت بهتر یادگیری زبان در مدارس مالزی، هر چند شرط ورود نیست ولی نوعی پیش نیاز برای ورود به مدرسه محسوب می‌شود.

البته بد نیست بدانید منظور از هزینه آموزش زبان برای دانش آموزان ایرانی در مدارس مالزی، همان شهریه‌ای است که قبلاً برای مدرسه پرداخته‌اید. در هر صورت برنده این بازی شمایید؛ چرا که با یک تیر دو نشان را هدف گرفته‌اید. هم یادگیری زبان، هم تحصیل در بهترین مدارس مالزی!

چرا تحصیل در مدارس مالزی؟

کلیک کنید

آغاز سال تحصیلی مدارس مالزی

خیلی‌ها تصور می‌کنند آغاز سال تحصیلی مدارس مالزی مثل مدارس ایران از ابتدای پاییز و مهرماه شروع شده و تا اواخر بهار و خرداد ماه به پایان می‌رسد!

اگر شما هم چنین تصوری از مدارس مالزی دارید، اجازه دهید تا با احترام خدمت‌تان عرض کنیم که سیستم مدارس مالزی با ایران متفاوت است و در این مدارس دانش آموزان را به صورت ترمی پذیرش می‌کنند. حتماً برایتان جالب است که بدانید مدارس مالزی در طول سال تحصیلی 2 یا 3 ترم داشته و در هر ترم دانش آموزان اجازه ثبت نام و ورود به مدارس مالزی را دارند. این یعنی که در مالزی هیج وقت برای تحصیل دیر نیست و هر وقت که شما اراده کنید، می‌توانید بدن هیچ محدودیتی فرزندتان را برای ترم جدید در مدارس مالزی ثبت نام کنید.

چگونگی تعیین سطح زبان برای درس خواندن در مدارس مالزی

وقتی قرار است فرزندتان را در بهترین مدارس اینترنشنال مالزی با مدرک معتبر و شناخته شده ثبت‌نام کنید نگران هیچ چیز نباشید. مشاوره شریف همراه شماست تا پاسخگوی سؤالات‌تان باشد. اگر سطح زبان فرزندتان متوسط یا حتی ضعیف است، اصلاً نگران نباشید، اینجا و در مالزی قبل از به وجود آمدن هر مشکلی، راه حلی برایش اندیشیده شده است. اگر می‌خواهید از چگونگی تعیین سطح زبان برای تحصیل در مدارس مالزی بیشتر بدانید این بخش از نوشته برای شما است:

  • اگر فرزندتان به طور کلی با زبان انگلیسی غربیه است، به هر مدرسه‌ای که وارد شود باید یک ترم برای آموزش زبان در نظر بگیرید و بعد از آن می‌تواند تحصیل در مدارس مالزی را کلید بزند.
  • اگر سطح زبان فرزندتان متوسط است، همزمان با شروع درس خواندن آموزش‌های زبان انگلیسی را هم دریافت می‌کند.
  • اگر سطح زبان قابل قبول و خوبی داشته باشد، بدون شرکت در هیچ کلاس یادگیری زبان، وارد مدرسه شده و سر کلاس درس می‌نشیند.
  • اگر سطح زبان فرزند شما در حد عالی باشد، ممکن است به کلاسی بالاتر از سطح فعلی خود هدایت شود.

چگونگی پرداخت هزینه برای ثبت‌نام در مدارس مالزی

یکی از سؤالاتی که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در مدارس مالزی مطرح است، روند و چگونگی پرداخت هزینه برای ثبت نام در مدارس مالزی است. 

پرداخت هزینه‌ها در مدارس مالزی به صورت ترمی است. همان طور که قبلاً هم برایتان گفتیم هر سال تحصیلی مدارس مالزی به چند ترم تقسیم می‌شود. 

 • مدارسی که با سیستم بریتیش مدیریت می‌شوند در هر سال تحصیلی 3 ترم دارند.
 • مدارس کانادایی مالزی مانند مدرسه سان وی در هر سال تحصیلی 2 ترم دارند.

پرداخت هزینه‌های مدارس مالزی به صورت ترمی بوده و هزینه هر ترم باید در ابتدای همان ترم پرداخت شود. و در نهایت باید بدانید پرداخت هزینه‌های مدارس مالزی به رینگیت است.

اگر هنوز نقطه مبهمی در ذهن‌تان باقی مانده کارشناسان مشاوره شریف مجهز به آخرین اطلاعات به روز آماده پاسخگویی به تماس شما هستند. 

تحصیل ارزان در مدارس مالزی با دریافت بورسیه

هزینه تحصیل در مدارس منتخب بین‌المللی مالزی

شاید دریافت بورسیه در مقطع ابتدایی برای ما معنایی نداشته باشد، ولی در مالزی برای تحصیل ارزان دانش آموزان ممتاز، بورسیه‌های تحصیلی پرفکتی در نظر گرفته شده است. 

علاوه بر بورسیه تحصیلی بازار تخفیفات در مدارس بین المللی هم داغ است. انواع تخفیفات مدارس مالزی شامل:

استفاده از تخفیفات پیش پرداخت برای کاهش هزینه ثبت‌نام

روند دریافت تخفیفات با توجه به زمان ثبت نام متغیر است:

 • دانش آموزانی که در نیمسال اول تحصیلی ثبت نام کنند، با پرداخت صورتحساب کل ترم از تخفیف برخوردار می‌شوند.
 • برای دانش‌آموزانی که در نیمه دوم ترم تحصیلی ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیل و تخفیفات به صورت فصلی محاسبه می‌شود.
 

تخفیف فرزندان یک خانواده برای کاهش هزینه

بسیاری از مدارس اینترنشال مالزی، تخفیفات ویژه‌ای برای ثبت‌نام تمام فرزندان یک خانواده در نظر می‌گیرند، برای خانواده‌ها یا شرکت‌هایی که بیش از دو فرزندشان را ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیلی برای هر ترم روند کاهشی پیدا می‌کند. 

البته این تخفیفات در مدارس مختلف، روند متفاوتی دارد که برای اطلاع دقیق از تخفیفات هر مدرسه باید به سایت آن مدرسه مراجعه کنید.

پکیج تخفیفی بی‌نظیر مدرسه SUNWAY مالزی برای کاهش هزینه تحصیل  

مدرسه سان وی مالزی در اقدامی بی‌نظیر یک بسته پیشنهادی فوق‌العاده به دانش‌آموزان پیشنهاد داده است. پکیج تخفیف بی‌نظیر مدرسه سان وی مالزی برای کاهش هزینه تحصیل مخصوص دانش آموزان دبستانی کمپ جدید است و از ژانویه سال تحصیلی 2023 به شرح زیر اعمال می‌شود:
 •  50%  تخفیف ثبت نام
 • 50% تخفیف در ودیعه
 • 50% هزینه درخواست پذیرش

دانش آموزانی که برای تحصیل در مالزی وارد مدارس این کشور می‌شوند باید مانند بقیه ویزا داشته باشند. 

اگر می‌خواهید از ویزای تحصیلی دانش آموزی در مالزی بیشتر بدانید باید برایتان بگوییم ویزای دانش آموزی مالزی به دانش آموزان 8 تا 18 ساله تعلق می‌گیرد. برای اطلاع دقیق از هزینه دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی در مالزی هم می‌توانید با مشاوره شریف در تماس باشید.

دریافت ویزای تحصیلی مالزی

کلیک کنید

کاهش هزینه تحصیل در مدارس مالزی با ویزای همراه

بعد از این همه بالا پایین کردن حق شما است که یک خبر خوب بشنوید. متن خبر این است:

« دارندگان ویزای دانش آموزی مجاز به دریافت ویزای همراه برای والدین خود هستند.»

با داشتن ویزای همراه مالزی، می‌توانید به جای خوابگاه در منزل و کنار عزیزانتان باشید. این کار ممکن است با کاهش هزینه‌های زندگی برایتان همراه باشد. در مقاله ویزای همراه مالزی به تفصیل، همه اطلاعات لازم برای همراهی والدین را ذکر کرده‌ایم. 

هر چند مزایای زندگی در کانون خانواده برای کودکان بیشتر است، ولی نوجوانان زندگی خوابگاهی و در کنار گروه دوستان و همسالان را ترجیح می‌دهند، خوابگاه‌های مدارس اینترنشنال مالزی محیطی امن و مطمئن برای شروع زندگی مستقل از خانواده است. ضمن آن که زندگی در کنار دوستانی از فرهنگ‌های مختلف دنیا علاوه بر گسترش سطح زبان، دانش‌آموزان را با اقوام فرهنگی مختلف آشنا می‌کند.

در صورتی که فرزندتان در خوابگاه اقامت کند، برای دید و بازدید و سرزدن به او می‌تواندی از ویزای سوشال مالزی استفاده کنید.

خوابگاه مدارس مالزی

کلیک کنید

چه کسانی مجاز به دریافت ویزای همراه دانش آموزی مالزی هستند؟

از آنجا که بنیاد خانواده برای دولت مالزی اهمیت زیادی دارد، ویزای همراه مالزی به مادران تعلق می‌گیرد. البته تحت شرایط خاصی پدر می‌تواند ویزای همراه بگیرد. اما باید بدانید خواهر یا برادر مشمول این قانون نمی‌شوند.

نگران نباشید ما برای همراهی تمام افراد خانواده هم برایتان راهکار داریم. اگر هنوز سؤالی ذهن‌تان را قلقلک می‌دهد، خواندن مقاله تسهیل اخذ اقامت مالزی با برنامه S-MM2H را به شما توصیه می‌کنیم.  

6 نکته کلیدی برای دریافت و تمدید ویزای همراه دانش آموزی مالزی

خواندن این نکات برای دریافت و تمدید ویزای همراه دانش آموزی مالزی کمک بزرگی به شما است: 

 1. مدت اعتبار ویزای همراه دانش آموزی محدود است. یعنی وابسته به مدت زمان تحصیل فرزند شما در مالزی است. به طور مثال اگر ویزای دانش‌آموزی فرزند شما اعتبار یک ساله داشته باشد، ویزای همراه آن هم یک ساله خواهد بود.
 2. سن مجاز برای دریافت ویزای دانش‌آموزی از 8 تا 18 سالگی است.
 3. اگر دارای ویزای MM2H هستید دیگر نیازی به دریافت ویزای دانش آموزی و ویزای همراه ندارید.
 4. اگر دانش آموزی ویزای همراه نداشته باشد، باید تمام وقت در مدرسه و خوابگاه باشد.
 5. برای تمدید ویزا نیز باید پاسپورت همراهان را به دانشگاه یا مدرسه تحویل دهید تا همزمان با ویزای تحصیلی، ویزای همراه نیز تمدید شود.
 6. برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی باید والدین در مالزی حضور داشته باشند.

سؤالات متداول برای هزینه تحصیل در مدارس مالزی

۱-هزینه آموزش زبان انگلیسی برای تحصیل در مدارس مالزی چقدر است؟

آموزش زبان برای دانش آموزان در مدارس مالزی هیچ هزینه ای ندارد چون هزینه آموزش زبان در واقع همان مبلغی است که برای شهریه‌ مدرسه پرداخته‌اید.

۲-آیا امکان تحصیل ارزان و با استفاده از بورسیه در مدارس مالزی وجود دارد؟

بله بسیاری از مدارس بین المللی مانند مدرسه تیلورز مالزی هستند که تخفیفات ویژه‌ای به دانش آموزان ارائه می‌دهند تا تحصیل ارزان در مالزی را تجربه کنند.

۳-هزینه درس خواندن دانش آموزان بین المللی در مقطع ابتدایی برای یک سال چقدر است؟

هزینه تحصیل دانش آموزان بین المللی در مقطع ابتدایی (از سال اول تا ششم) در طول یک سال از 4 هزار تا 15 هزار دلار است. این مبلغ چیزی حدود 16 هراز تا 60 هزار رینگیت مالزی می‌شود.

۴-هزینه تحصیل دانش آموزان بین المللی در مقطع دبیرستان مالزی چقدر است؟

هزینه درس خواندن در مقطع دبیرستان مالزی یعنی از کلاس هفتم تا یازدهم برای یک سال از 5 تا هزار 20 هزار دلار متغیر است. این رقم چیزی معادل 20 هزار تا 80 هزار رینگیت مالزی می‌شود.

مشاوره شریف، تنها مجری قدرتمندی است که با 18 سال سابقه زندگی و ارائه خدمات تخصصی در مالزی، موفق به اخذ نمایندگی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج در مالزی شده است. 

علاوه بر خدمات تحصیلی می‌توانید برای اخذ انواع ویزای مالزی مانند ویزای تحصیلی دانش آموزی، دانشجویی، سوشال و غیره با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید.

دو دهه تجربه موفق پرونده‌های اقامتی و تحصیلی، مشاوره شریف را تبدیل به حامی توانمند شما در مالزی کرده است.

با مشاره شریف در ارتباط باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *