تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

هزینه تحصیل در مدارس مالزی

5/5 - (3 امتیاز)

هزینه تحصیل در مدارس مالزی چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنارش گذشت. تحصیل مقرون به صرفه در کشور دوست داشتنی و زیبای مالزی همراه با امکانات و تجهیزات به روز و مطابق آخرین فناوری دنیا! 

خیلی هیجان‌انگیز است که در مالزی زندگی کنید! تحت برنامه درسی بین‌المللی، بریتانیا، آمریکا یا استرالیا آموزش ببینید! و از بهترین خدمات و امکانات تحصیلی بهره مند شوید!

مشاوره شریف نماینده انحصاری بهترین مدارس بین المللی مالزی مانند مدرسه سان وی است. با تحصیل در مدارس بین المللی مالزی، برای ورود به بهترین دانشگاه های دنیا آماده شوید.  

می‌خوای تو مالزی درس بخونی؟

اینجا رو کلیک کن

هزینه تحصیل در مدارس مالزی ۲۰۲۲

برای مشخص کردن هزینه تحصیل در مدارس مالزی، میزان و معیار مشخصی وجود ندارد؛ چون همه چیز به انتخاب شما وابسته است. در مالزی دو دسته مدارس وجود دارد:

 1. مدارس دولتی
 2. مدارس بین‌المللی یا اینترنشنال

تحصیل در هر کدام از مدارس بالا مزایای خودش را دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

هزینه تحصیل در مدارس دولتی مالزی

هزینه تحصیل در مدارس دولتی مالزی

مداس دولتی مالزی از ابتدایی تا متوسطه هستند و دانش آموزان بدون هیچ هزینه‌ای اجازه تحصیل در این مدارس را دارند. مدارس دولتی معمولاً توسط دولت مالزی در سطوح محلی، ایالتی یا ملی تأمین مالی و کنترل می شوند.

هزینه تحصیل در مدارس دولتی مالزی، چون تحت حمایت دولت هستند، رایگان است! ولی این مدارس برای تحصیل ایرانیان مناسب نیست، چون باید به زبان مالایی تسلط داشته باشید. نکته مهم‌تر این است که مدارس دولتی مختص دانش آموزان بومی است.

آشنایی با مقاطع تحصیلی مدارس مالزی

 • حتماً برایتان جالب است که بدانید کودکان در مالزی تحصیلات خود را از سن 5 سالگی و پیش دبستانی آغاز می‌کنند.
 • مدارس مالزی برای هر ترم ورودی جدید می‌پذیرند.
 • دوران مدرسه در مالزی از گرید 1 تا 11 است.
 • دانش آموزان پس از پایان سال یازدهم، وارد پیش دانشگاهی در مالزی می‌شوند.
 • تحصیل در مرحله آموزش عالی نیز فرصت‌های تحصیلی زیادی در بهترین دانشگاه‌های مالزی و دنیا را به همراه دارد. شما می‌توانید برای تحصیل مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد و یا پسادکتری در مالزی  برنامه‌ریزی کنید.

هزینه تحصیل در مدارس اینترنشنال مالزی

مدارس بین المللی مالزی، نه تنها جایگاه ویژه‌ای در میان مالایی‌ها دارد، بلکه برای تحصیل فرزندان ایرانیان هم کاملاً مناسب است. هزینه تحصیل در این مدارس، بستگی به مقطع تحصیلی و مدرسه منتخب‌تان دارد.  تجهیزات، امکانات و سیستم‌های به کار رفته در این مدارس مطابق استانداردهای روز دنیا است. همین مسئله باعث محبوبیت بیشتر مدارس اینترنشنال در میان قشر فرهیخته و  ممتاز جامعه شده است.

برای محاسبه هزینه تحصیل در مدارس مالزی، باید بدانید هزینه‌ تحصیل در مدارس اینترنشنال با هم متفاوت است. برای محاسبه دقیق هزینه‌ها بهترین کار مراجعه به سایت مدرسه موردنظر است. 

راهنمای انتخاب بهترین مدرسه مالزی برای تحصیل ایرانیان

 

 • مشاوره شریف تحصیل در مدرسه APS مالزی را به دانش‌آموزانی توصیه می‌کند که در سال‌های اولیه و ابتدایی هستند.
 • اگر فرزندتان کلاس ششم به بالا است، بهترین مدرسه برای شما مدرسه سان وی مالزی با سیستم کانادایی است. 
 • خبر خوب این که کمپ جدید سان وی از ژانویه سال 2023 پذیرای دانش‌آموزان سال اول افتتاح می‌شود.
 • اگر به دنبال مدرسه شبانه روزی همراه با خوابگاه هستید، مدرسه مهسا پیشنهاد مشاوره شریف به شما است. 
 • اگر کلاس یازدهم هستید باید بدانید مدرسه سان وی با ارائه دیپلم کانادایی، تنها گزینه‌ای است که مسیر ورود فرزندتان را به دانشگاه‌های دنیا باز می‌کند.
 • اگر به دنیال سیستم آموزشی بریتانیایی در مالزی هستید، مدرسه APS و MAHSA از این سیستم استفاده می‌کنند. 

تحصیل در بهترین مدارس مالزی

کلیک کنید

راهنمای هزینه تحصیل در مدارس منتخب بین‌المللی

هزینه تحصیل در مدارس منتخب بین‌المللی مالزی

اگر تصمیم‌تان برای تحصیل در مدرسه APS جدی است باید بدانید؛ هزینه تحصیل در یک سال تحصیلی بستگی به این دارد که فرزندتان کلاس چندم است؟ طبیعی است که که با بالا رفتن مقطع تحصیلی هزینه‌ها هم افزایش پیدا می‌کند. برای نمونه، خوب است بدانید هزینه تحصیل در مدرسه APS در یک سال از 20,000 رینگت تا 40,000 رینگت است. 

اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل در مدارس مالزی به مدرسه کانادایی سان وی بفرستید باید برای تأمین هزینه تحصیل در یک سال تحصیلی از 50,000 تا 65,000 رینگت در نظر بگیرید.

جدول میانگین هزینه تحصیل در شش سال اول تحصیلی

 

سال تحصیلی

میانگین هزینه

سال اول 

19,280 رینگت

سال دوم

19,280 رینگت

سال سوم

23,900 رینگت

سال چهارم

24,300 رینگت

سال پنجم

24،300 رینگت

سال ششم

24،300 رینگت

میانگین جدول هزینه برای سال‌های هفتم تا یازدهم

 

سال تحصیلی

میانگین هزینه

سال هفتم

29,240 رینگت

سال هشتم

29,240 رینگت

سال نهم

29,240 رینگت

سال دهم

33,010 رینگت

سال یازدهم

33,010 رینگت

هزینه زندگی در مالزی

از بحث شیرین هزینه تحصیل در مدارس مالزی که بگذریم، باید نیم نگاهی هم به هزینه زندگی در مالزی بیندازیم. 

زندگی در مالزی آن قدر شورانگیز و لذت‌بخش است که هزینه‌های آن اصلاً به چشم‌تان نمی‌آید. به طور میانگین برای هزینه زندگی هر نفر در یک ماه، باید چیزی حدود 500 دلار یا 2,000 رینگت مالزی در نظر بگیرید. این رقم برای صرف هزینه‌های ضروری ماهانه یک زندگی مسرت بخش در مالزی است.

هزینه تحصیل دبیرستان در مالزی

هزینه تحصیل دوره دبیرستان مالزی بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. به طور متوسط برای تحصیل در مقطع دبیرستان مالزی باید سالانه مبلغی بین 7,000 تا 20,000 دلار در نظر بگیرید. ناگفته نماند این هزینه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، بسیار مقرون به صرفه است. 

باید بدانید این مبلغ چیزی حدود یک چهارم هزینه تحصیل در اروپا یا آمریکا است!

هزینه تحصیل پیش‌دانشگاهی (CIMP) در مالزی

پیش دانشگاهی در مالزی مقدمه‌ای برای ورود به دانشگاه است. این دوره مخصوص دانش آموزانی است که با موفقیت تحصیل در مدارس مالزی را به پایان رسانده‌اند و آماده ورود به دانشگاه‌های مالزی هستند. هزینه تحصیل پیش دانشگاهی CIPM در مالزی 42,000 رینگت معادل ۱٠،٠٠٠ دلار است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله پیش دانشگاهی در مالزی مراجعه کنید. 

هزینه آموزش زبان در مدارس مالزی

یادگیری زبان در مدارس مالزی نوعی پیش نیاز برای تحصیل در مدارس محسوب می شود. اگر فرزند شما نیازمند یادگیری زبان انگلیسی باشد، ممکن است مسئولین مدرسه یک ترم تحصیلی را برای آموزش زبان در نظر بگیرند.

منظور از هزینه آموزش زبان در مدارس مالزی، همان شهریه‌ای است که قبلاً برای مدرسه پرداخته‌اید. در هر صورت برنده این بازی شمایید؛ چرا که با یک تیر دو نشان را هدف گرفته‌اید. هم یادگیری زبان، هم تحصیل در بهترین مدارس مالزی!

چگونگی مشخص شدن سطح زبان در مدارس مالزی

هرچند قرار است فرزندتان را در بهترین مدارس اینترنشنال مالزی با مدرک معتبر و شناخته شده ثبت‌نام کنید، با این وجود اگر سطح زبان فرزندتان متوسط یا حتی ضعیف است، اصلاً نگران نباشید. اینجا قبل از به وجود آمدن هر مشکلی، راه حلی برایش اندیشیده شده است:

 • اگر فرزندتان به طور کلی با زبان انگلیسی غربیه است، به هر مدرسه‌ای که وارد شود باید یک ترم برای آموزش زبان در نظر بگیرید و بعد از آن می‌تواند تحصیل در مدارس مالزی را کلید بزند.
 • اگر سطح زبان فرزندتان متوسط است، همزمان با شروع درس خواندن آموزش‌های زبان انگلیسی را هم دریافت می‌کند.
 • اگر سطح زبان قابل قبولی و خوبی داشته باشد، بدون شرکت در هیچ کلاس یادگیری زبان، وارد مدرسه شده و سر کلاس درس می‌نشیند.
 • اگر سطح زبان فرزند شما در حد عالی باشد، ممکن است به کلاسی بالاتر از سطح فعلی خود هدایت شود.

روند پرداخت هزینه برای ثبت‌نام در مدارس مالزی

یکی از سؤالاتی که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در مدارس مالزی مطرح است، این است که چطور باید هزینه مدارس مالزی را بپردازند.

خوب است بدانید پرداخت هزینه‌ها در مدارس مالزی به صورت ترم است. حتماً برایتان جالب است که بدانید هر سال تحصیلی در مالزی 3 ترم است. البته این سیستم مربوط به مدارسی است که با سیستم بریتیش مدیریت می‌شوند، مدارس کانادایی مانند مدرسه سان وی در هر سال تحصیلی 2 ترم دارند.

بنابراین برای تحصیل در مدارس مالزی هیچ وقت دیر نیست. چون پذیرش مدارس به صورت ترمی بوده و در صورت جا ماندن از یک ترم، می‌توانید برای ترم جدید نام‌تان را در لیست دانش آموزان مدرسه دلخواه‌تان ثبت کنید.  

پرداخت هزینه‌های مدارس مالزی به  رینگیت است.

استفاده از تخفیفات برای کاهش هزینه تحصیل در مالزی

تخفیفات همیشه پرطرفدار و دوست‌ داشتنی هستند، حالا تصور کنید این تخفیفات مربوط به پرداخت شهریه مدارس اینترنشنال مالزی هم باشد. از این بهتر هم مگر داریم؟

تخفیفات مدارس مالزی هم مثل تمام چیزهای دیگر مالزی تنوع زیادی دارد. انواع تخفیفات مدارس مالزی شامل:

استفاده از تخفیفات پیش پرداخت برای کاهش هزینه ثبت‌نام

روند دریافت تخفیفات با توجه به زمان ثبت نام متغیر است:

 • دانش آموزانی که در نیمسال اول تحصیلی ثبت نام کنند، با پرداخت صورتحساب کل ترم از تخفیف برخوردار می‌شوند.
 • برای دانش‌آموزانی که در نیمه دوم ترم تحصیلی ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیل و تخفیفات به صورت فصلی محاسبه می‌شود.

تخفیف فرزندان یک خانواده برای کاهش هزینه

بسیاری از مدارس اینترنشال مالزی، تخفیفات ویژه‌ای برای ثبت‌نام تمام فرزندان یک خانواده در نظر می‌گیرند، برای خانواده‌ها یا شرکت‌هایی که بیش از دو فرزندشان را ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیلی برای هر ترم روند کاهشی پیدا می‌کند. 

البته این تخفیفات در مدارس مختلف، روند متفاوتی دارد که برای اطلاع دقیق از تخفیفات هر مدرسه باید به سایت آن مدرسه مراجعه کنید.

پکیج تخفیفی بی‌نظیر مدرسه سان وی  

مدرسه سانوی در اقدامی بی‌نظیر یک بسته پیشنهادی فوق‌العاده به دانش‌آموزان پیشنهاد داده است. این تخفیفات مربوط به دانش آموزان دبستانی کمپ جدید و از ژانویه سال تحصیلی 2023 به شرح زیر اعمال می‌شود:
 •  50%  تخفیف ثبت نام
 • 50% تخفیف در ودیعه
 • 50% هزینه درخواست پذیرش

چگونگی کاهش هزینه تحصیل در مدارس مالزی با ویزای همراه

بعد از این همه بالا پایین کردن حق شما است که یک خبر خوب بشنوید. متن خبر این است:

« دارندگان ویزای دانش آموزی مجاز به دریافت ویزای همراه برای والدین خود هستند.»

با داشتن ویزای همراه دانش آموزی در مالزی، می‌توانید به جای خوابگاه در منزل و کنار عزیزانتان باشید. این کار ممکن است با کاهش هزینه‌های زندگی برایتان همراه باشد. در مقاله ویزای همراه مالزی به تفسیر، همه اطلاعات لازم برای همراهی والدین را ذکر کرده‌ایم. 

هر چند مزایای زندگی در کانون خانواده برای کودکان بیشتر است، ولی نوجوانان زندگی خوابگاهی و در کنار گروه دوستان و همسالان را ترجیح می‌دهند، خوابگاه‌های مدارس اینترنشنال مالزی محیطی امن و مطمئن برای شروع زندگی مستقل از خانواده است. ضمن آن که زندگی در کنا دوستانی از فرهنگ‌های مختلف دنیا علاوه بر گسترش سطح زبان، دانش‌آموزان را با اقوام فرهنگی مختلف آشنا می‌کند.

چه کسانی مجاز به دریافت ویزای همراه دانش آموزی در مالزی هستند؟

از آنجا که بنیاد خانواده برای دولت مالزی اهمیت زیادی دارد، ویزای همراه مالزی به مادران تعلق می‌گیرد. البته تحت شرایط خاصی پدر می‌تواند ویزای همراه بگیرد. اما باید بدانید خواهر یا برادر مشمول این قانون نمی‌شوند.

نگران نباشید ما برای همراهی تمام افراد خانواده هم برایتان راهکار داریم. اگر هنوز سؤالی ذهن‌تان را قلقلک می‌دهد، خواندن مقاله تسهیل اخذ اقامت مالزی با برنامه S-MM2H را به شما توصیه می‌کنیم.  

نکات مهم درباره ویزای همراه دانش آموزی

 • مدت اعتبار ویزای همراه دانش آموزی محدود است. یعنی وابسته به مدت زمان تحصیل فرزند شما در مالزی است. به طور مثال اگر ویزای دانش‌آموزی فرزند شما اعتبار یک ساله داشته باشد، ویزای همراه آن هم یک ساله خواهد بود.
 • سن مجاز برای دریافت ویزای دانش‌آموزی از 8 تا 18 سالگی است.
 • اگر دارای ویزای MM2H هستید دیگر نیازی به دریافت ویزای دانش آموزی و ویزای همراه ندارید.
 • اگر دانش آموزی ویزای همراه نداشته باشد باید تمام وقت در مدرسه و خوابگاه باشد.
 • برای تمدید ویزا نیز باید پاسپورت همراهان را به دانشگاه یا مدرسه تحویل دهید تا همزمان با ویزای تحصیلی، ویزای همراه نیز تمدید شود.

مشاوره شریف، تنها مجری قدرتمندی است که خدمات اخذ ویزا و تحصیل در مالزی برای ایرانیان را فراهم می‌کند. 

دو دهه تجربه و موفقیت در پرونده‌های اقامتی و تحصیلی در مالزی، مشاوره شریف را تبدیل به حامی توانمند شما در مالزی کرده است.

با مشاره شریف در ارتباط باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *