تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
تجربه زندگی درمالزی

تجربه زندگی در مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.9/5 - (232 امتیاز)

اگر به دنبال شنیدن تجربیات افرادی هستید که تجربه زندگی در مالزی را دارند؛ درست آمدید! در این مقاله با گردآوری خاطرات و تجربه‌های زندگی خارجی‌های مقیم مالزی و ساکنین کوالالامپور، شما را برای چند دقیقه به مالزی می‌بریم. پس پیشنهاد می‌کنیم روی یک کاناپه بنشینید و خودتان را به یک فنجان قهوه دعوت کنید؛ این خاطرات شنیدنی است!

مشاوره شریف، راهنما و مجری توانمند شما در امور اخذ ویزای مالزی برای اقامت بلند مدت در این کشور رؤیایی است.

میخوای مالزی زندگی کنی؟

اینجا رو کلیک کن

video
play-rounded-fill

تجربه زندگی در مالزی

مارک دو فاویت: “من به طور مداوم مالزیایی‌ها را افرادی صمیمی، مهربان و سخاوتمند می‌دانم. اگرچه همیشه ایرلندی خواهم بود، اما خودم را بسیار خوش شانس می‌دانم که می‌توانم مالزی را خانه‌ی خود بنامم.”

وقتی برای اولین بار به فکر مهاجرت به مالزی افتادم، در یک دوراهی قرار داشتم. مسیرهایی که نمی‌دانم قرار بود مرا تا کجا بکشانند، اما من راهی را انتخاب کردم که منجر به آشنایی من با زنی شد که اکنون همسر من است. ابتدا او تنها دلیلی بود که من مالزی را به عنوان کشور خود انتخاب کردم، با این وجود پس از گذر سال‌ها مالزی را خانه‌ی امن خود یافتم.

پس از چند سال تجربه زندگی و اقامت در کوالالامپور به جزیره لنکاوی نقل مکان کردیم، جایی که زندگی آرامی داشتیم.

قصد دارم برخی از چیزهایی است که من در طی یک دهه‌ی گذشته‌ی زندگی در مالزی یاد گرفته‌ام را برایتان روایت می‌کنم:

8 تجربه زندگی در مالزی

1- در مالزی تمام اقوام به هم احترام می‌گذارند.

مالزی از نظر قومی متنوع است و عضویت در یک گروه قومی خاص، مزایا و معایبی به همراه دارد. به عنوان مثال، همه دارای آزادی مذهب هستند، به جز مالایی‌های مسلمان.

مالزی را می‌توان کشوری با تنوع بالای فرهنگی و مذهبی معرفی کرد. وجود یک مسجد، کلیسا و معبد بودایی‌ها در کنار هم شما را شگفت‌زده می‌کند. اما آنچه بیشتر مورد توجه است قرارگیری مساجد است، به‌طوری‌که در هر کجای شهر که باشید می‌توانید صدای اذان را خیلی بلند و واضح بشنوید. البته این بدلیل غالب بودن دین اسلام در مالزی است که تمامی اقوام دیگر می‌بایست به هم احترام بگذارند.

در مالزی برخی قوانین برای بومی‌های مالایی مسلمان برتری‌هایی دارد مثل قوانین خرید ملک در مالزی. تقریباً یک سوم زمین‌های مالزی فروخته شده و فقط بومی‌های مالایی می‌توانند مالک آن‌ها باشند. هرچند که خرید ملک در مالزی همواره یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری پرطرفدار است.

2- آزادی بیان در مالزی یک امتیاز است.

دولت به طور غیرمستقیم تقریباً همه‌ی رسانه‌ها را کنترل می‌کند. صدای اختلاف نظر در رسانه‌های خبری آنلاین، گاه به گاه شنیده می‌شود و این نشان از آزادی بیان در مالزی است. در مالزی آزادی را می‌توان در جوانب مختلف مشاهده کرد، اما تجربه زندگی و اقامت در مالزی به من آموخت که این آزادی‌ها نیز حد و مرض خود را دارند؛ بنابراین مالزی را می‌توان یک کشور استاندارد و مستعد برای زندگی خانوادگی در نظر گرفت.

3- امکان تحصیل در مالزی برای همه فراهم است.

تجربه زندگی درمالزی

در مالزی مدارسی با زبان‌های مالایی، چینی و هندی وجود دارد که نشان دهنده‌ی تعداد زبان‌هایی است که توسط اکثریت اقوام مالزی صحبت می‌شود. از نظر تئوری برای تحصیل در مالزی، هرکسی می‌تواند در هر مدرسه‌ای تحصیل کند؛ اما در عمل بسیار نادر است که یک هندو در مدرسه‌ای با زبان بیگانه تحصیل کند. در مالزی اکثریت مردم به زبان قومیت خود تحصیل می‌کنند، به طور مثال یک هندو در مدرسه‌ی هندی‌ها و یک دانش‌آموز چینی در مدرسه‌ی چینی‌ها تحصیل می‌کند. با این وجود مدارس بین‌المللی مالزی نیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانش‌آموزان خارجی فراهم می‌کنند.

4- خدمات بهداشتی و درمانی در سطح مناسبی است.

مالزی با شبکه‌‌ی گسترده‌ای از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی، دریافت خدمات درمانی را برای همه قابل دسترسی کرده است. بهداشت و سلامت در مالزی در سطح استانداردهای جهانی است. مالزی همچنین دارای بیمارستان‌های خصوصی با تجهیزات پزشکی مدرن می‌باشد.

5- در مالزی تمام طول سال تابستان است.

آب‌ و هوای مالزی با توجه به اقلیم استوایی و پایدار بودن جریان‌های موسمی، کم‌تر تحت تأثیر تغییرات فصلی در دوره‌های مختلف سال قرار می‌گیرد. دمای متوسط ​​روزانه بین 30 تا 34 درجه سانتیگراد با سطح رطوبت فوق‌العاده زیاد است که در زمستان به سردترین حالت خود بین 20 تا 30 درجه می‌رسد. اگر تجربه زندگی و اقامت در مالزی را داشته باشید، به راحتی می‌فهمید که چرا مردم مالزی اینقدر وقت خود را صرف نصب دستگاه‌های تهویه هوا در مراکز خرید می‌کنند. با این اوصاف جنگل‌های بارانی، کوهستان‌های مرتفع و رودخانه‌های وحشی در دل طبیعت، تجربه‌ی زندگی و اقامت در کشور مالزی را نسبت به سایر کشورهای گرمسیری نظیر دبی و امارات، لذت‌بخش‌تر می‌کند.

6- مالزیایی‌ها عاشق غذا هستند.

تجربه زندگی درمالزی

تجربه زندگی در مالزی به من نشان داد که مالزیایی‌ها زیاد در مورد غذا صحبت می‌کنند. در اولین ماه‌های اقامت در مالزی خود شما به این ویژگی پی خواهید برد! آنها به میراث آشپزی خود بسیار افتخار می‌کنند که البته این درست هم هست. در مالزی هر قومیت تخصص‌های خاص خود را در آشپزی دارد، با این‌ اوصاف کم و بیش از دستورالعمل‌های یکدیگر استفاده می‌کنند. در همه‌جا غرفه‌های مواد غذایی و فودکورت‌های خیابانی وجود دارد. فراوانی این میراث موجب شده تا غذا در مالزی بسیار مقرون به صرفه باشد. 

پیشنهاد می‌کنم؛ در صورت زندگی و اقامت در مالزی، مراقب رژیم غذایی خود باشید! در غذاهای خیابانی مالزی، اغلب از شکر به عنوان یک گروه غذایی اصلی و روغن فراوان برای سرخ کردن طولانی و پخت و پز استفاده می‌شود. به همین دلیل بیش از 45 درصد مالزیایی‌ها چاق هستند.

ویزای سوشیال مالزی

کلیک کنید

7- مالزی دارای زیرساخت‌های کلاس جهانی است.

مالزی دارای بزرگراه‌هایی است که با بهترین‌های دنیا در رقابت است. بیشتر جاده‌ها از آنچه که در اواخر قرن اخیر به یاد می‌آورم، شکل بهتری دارند. خدمات پستی، مخابرات و شرکت برق در اکثر مناطق کشور به صورت پیشرفته کار می‌کنند. وای فای رایگان در اکثر مراکز فروش مواد غذایی و آشامیدنی در دسترس است. ساختمان‌ها، برج‌ها و سازه‌های مدرن، بیشتر مناطق کوالالامپور را پوشانیده است. این در مورد وسایل حمل و نقل شهری و بین شهری مدرن نیز صدق می‌کند.

8- مالزی بهشت ​​طبیعت دوستان است.

مالزی از متنوع‌ترین اکوسیستم‌های این کره، به ویژه جنگل‌های بارانی و صخره‌های مرجانی، برخوردار است. این کشور محل زندگی بسیاری از گونه‌های نادر از جمله اورانگ اوتان، ببر و کرگدن است که متأسفانه به دلیل جنگل زدایی برای مزارع روغن نخل یا قاچاق غیرقانونی حیات وحش، همه در معرض خطر هستند.

تجربه زندگی در کوالالامپور

این بار به جای توقف در دوراهی رفتن یا نرفتن به مالزی! تصمیم گرفتیم توجه شایسته‌تری به کوالالامپور، پایتخت اقتصادی و توریستی مالزی داشته باشیم. به همین دلیل چند روزی راجع به ویژگی‌های معروف آن کاوش کردیم و با ریشه یابی دلنوشته‌ها، خاطرات و تجربه زندگی در مالزی، شما را برای رویارویی با هرآنچه که قرار است در کوالالامپور مواجه شوید، آماده کنیم.

برگرفته از خاطرات کوالالامپور – مقدمه ای برای مالزی

تقریباٌ یک هفته است که به خانه برگشته‌ام، و هنوز دلتنگ غذاهای باورنکردنی، مکان‌های دیدنی حیرت‌انگیز و خصوصاً افرادی که دوستانه از روی پشت بام‌ها فریاد می‌زدند، هستم. شهر آن‌ها بدون هیچ کنایه‌ای میزبان خارجی‌هاست. می‌توانم بگویم که کوالالامپور شهری است که افسون می‌کند، البته اگر این اجازه را به آن بدهید!

اقامت در کوالالامپور؛ این فرصت را به خودتان بدهید!

داستان تجربه‌ زندگی و اقامت در کشور مالزی به بهترین وجه در طعم و مزه خلاصه می‌شود. چیزی که گمان نمی‌رود کسی برای زندگی در مالزی با آن مشکلی داشته باشد؛ چه بسی اهمیت ویژه‌ای هم دارد. تنوع غذا در کوالالامپور، ریشه در تنوع قومیت‌ و فرهنگ در مالزی دارد. همه چیز آنجا سالم و تازه است، از برنج‌های تند گرفته تا انبه‌ها و نارگیل‌ها. بگذارید اگر برای یک دلیل به کوالالامپور می‌آیید، فقط برای غذا باشد.

سه قومیت اصلی آن مالایی، چینی و هندی است که همه در کنار هم زندگی می‌کنند و زبان‌ها، فرهنگ‌ها، آیین‌ها، تاریخ‌ها، سنت‌ها و البته غذاهای خاص خود را با هم به اشتراک می‌گذارند و یک مالزی امروزی را تشکیل می‌دهند.

گرچه من در اظهار نظر در مورد فرهنگ‌ها تخصص ندارم، اما می‌توانم بگویم آن چه بیشتر در مورد مالزی من را مجذوب خود می‌کرد، معابد و مکان‌هایی بود که مرا به یاد چین می‌انداخت؛ گویی به اعماق تمدن چین سفر کرده‌ام.

من همیشه به سمت مکان‌های پر جنب‌وجوش دنیا جذب می‌شوم و کوالالامپور نیز از این قاعده مستثنی نیست!

قلب تپنده‌ی مالزی هرگز متوقف نمی‌شود. 24 ساعت شبانه روز را می‌توان در این شهر به معنای واقعی زندگی کرد و انرژی گرفت، چیزی که قبلاً در شهرهای بزرگ دیگر واقعاً ندیده بودم.

پایتخت پر رونق مالزی یک کلانشهر رنگارنگ است که در آن مجموعه‌ای از فرهنگ، مذهب و طعم و مزه با هم یکدست می‌شوند و یک آسیای مدرن جدید را تشکیل می دهند؛ بر خلاف هر جایی که قبلاً بوده‌ام.

در این شهر، حضور رنگین کمان را در زندگی واقعی حس خواهید کرد. از هنرهای خیابانی باورنکردنی گرفته تا بازارهای غذاهای خیابانی در کنار معابد، مساجد و دیگر مکان‌های رنگارنگ، این فرصت را به شما می‌دهند تا در دل رنگین کمان‌ قدم بگذارید.

وقتی برای بازدید از مسجد پوترا، مکانی که درباره‌اش زیاد شنیده بودم آماده می‌شدم، واقعاٌ هیجان زده بودم. کاملاً صورتی بود، احتمالاً یکی از به یاد ماندنی‌ترین مساجدی است که در آن حضور داشته‌ام.

خاطرات من از زندگی و اقامت در مالزی همه مثبت، پر از رشته و رنگ، ادویه‌های خوشمزه و لبخندهای شاد در میان دوستان جدید است. ممنونم مالزی!

مالزی تخصص ماست!

اگر قصد مهاجرت به یک کشور آسیایی را دارید؛ اما نمی‌دانید کجا بهتر است؛ مالزی را پیشنهاد می‌کنیم! البته نیازی نیست که تجربه زندگی در مالزی را داشته باشید؛ چراکه با تجربیات دیگران هم می‌توان انتخاب مناسبی داشت. ما نیز با غریب به 20 سال تجربه فعالیت در مالزی، بر تمام جوانب زندگی در این کشور آشناییم و شما را برای گرفتن اقامت مالزی یاری می‌کنیم.

بهترین تبلیغ برای ما، مشتریان ما هستند.

امروزه بالاترین تعداد مشتریان مشاوره شریف، از طریق معرفی مشتریان قدیمی ما صورت می‌پذیرد. ما نیاز به تبلیغ نداریم، پی‌گیری نسل دوم مشتریان ما برای اقامت مالزی، گواه همین امر است.
لذا اعتماد مشتریان به مشاوره شریف، ارزشمندترین سرمایه این گروه بوده که در حراست از این سرمایه‌ی غنی، نهایت تلاش خود را می‌نماییم.

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به ۱۵ سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اقامت مالزی، با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود می‌باشد.

پارتنر ما در مالزی کیست؟

شرکت H20 ASPEN یکی از قدیمی‌ترین آژانس‌های سازمان گردشگری مالزی است که به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت مالزیایی، خدمات اخذ اقامت مالزی را به متقاضیان از سراسر دنیا ارائه می‌دهد.
مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN می‌باشد که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت 10 ساله‌ی مالزی را به متقاضیان ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهد.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture