تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
بازگشایی مرزهای مالزی از اول مارس ۲۰۲۲
بازگشایی مرزهای مالزی از اول مارس ۲۰۲۲

بازگشایی مرزهای مالزی از اول مارس ۲۰۲۲

زمان مطالعه: 4 دقیقه
4.9/5 - (232 امتیاز)

 یک خبر بسیار خوب برایتان داریم: بازگشایی مرزهای مالزی از اول مارس ۲۰۲۲!

کووید 19 چالشی جهانی که هر روز، راه حل جدیدی برایش کشف می‌شود. این بار نوبت مالزی است که با تصمیمی تازه، همه را شوکه کند. رئیس شورای ملی بازیابی (NRC) تان سری محی الدین یاسین، در پی اقدامات مؤثر برای شکست کرونا در مالزی اعلام کرد: از اول مارس ۲۰۲۲، مرزهای مالزی به روی مشتاقان این کشور بازگشایی می‌شود.  

می‌خوای در جریان جدیدترین اخبار مالزی باشی؟

اینجا رو کلیک کن

مالزی مرزهایش را از اول مارس ۲۰۲۲باز خواهد کرد!

رئیس شورای ملی بازیابی (NRC) تان سری محی الدین یاسین اعلام کرد: «بازگشایی مرزهای مالزی با سفرهای بدون قرنطینه از اول مارس آغاز می‌شود.»

گفتنی است؛ دولت مالزی پیش از این هم در اقدامی شجاعانه، مرزهایش را به روی دانشجویان بین‌المللی باز کرده بود.

اغلب ثابت شده که درد آدم را نمی‌کشد، قوی‌تر می‌کند! مالزی نیز مثال بارزی از قوی شدگانی است که درد کرونا را به جان خرید و اکنون مجهزتر از همیشه، خبر بازگشایی مرزهایش را از اول مارس 2022 اعلام کرد. البته بازگشایی مرزهای مالزی با نگرانی‌های همراه بود که سازمان NRC با جسارت تمام و هدفمندسازی مجوز ورود به مالزی، باعث ثبات و اجرای این حکم شد. اکنون متقاضیان و علاقه‌مندان مهاجرت به مالزی، می‌توانند از اول مارس 2022 رؤیای اخذ اقامت مالزی را از سر بگیرند. کافی است شرایط ورود به مالزی را داشته باشید تا یکی از برگزیدگان اخذ اقامت مالزی شوید…

جزئیات بیشتر خبر بازگشایی مرزهای مالزی 

مرزهای مالزی

از همان روزی که ویروس کرونا قدم به زندگی بشریت گذاشت، هدفش شکستن کمر اقتصاد و نابود کردن سلامتی مردم بود. شاید در رینگ‌ اول این نبرد نابرابر، کرونا پیروز میدان بود، اما گذشت زمان باعث افول کرونا در کشورهای مدرنی همچون مالزی شد. پیروزی که به بازگشایی مجدد مرزهای مالزی منجر شد.

نخست وزیر مالزی در بیانیه‌ مذکور در روز سه شنبه (۸ فوریه ۲۰۲۲) اعلام کرد: « مرزهای کشور از اول مارس بدون نیاز به قرنطینه اجباری به طور کامل باز می‌شود

محیی الدین، خاطرنشان کرد: «افرادی که وارد کشور می‌شوند؛ باید قبل از ورود به مالزی یا بلافاصله پس از ورود به کشور آزمایش‌های کووید-19 را طبق توصیه‌های وزارت بهداشت انجام دهند.»

وی افزود: «باز شدن مرزهای کشور باید با همین اصل و بر پایه ارزیابی ریسک فعلی انجام شود.»

مالزی این هفته خطوط سفر بدون قرنطینه را با سنگاپور و اندونزی همسایه خود اعلام کرد و انتظار دارد حداکثر تا اول مارس مرزهای خود را بازگشایی کند.

دریافت ویزای مالزی برای ورود به این کشور

اینجا رو کلیک کن

هدف دولت مالزی از بازگشایی مرزها

محدودیت‌های کرونا در مالزی، فشار نقدینگی بر شرکت‌های کوچک و متوسط، گروه‌های آسیب‌پذیر، افراد کم‌درآمد و کارگران پاره وقت جامعه را بیشتر از گذشته کرد.  

ورشکستگی کسب و کارها و ایجاد اختلال در سیستم‌های مالی از پیامدهای کووید 19 بر جامعه مالزی بود. روند کاهشی این بیماری و واکسینه شدن مردم در برابر آن، دولت‌ها را به سمت اقدامات محتاطانه همراه با کاهش محدودیت‌ها هدایت کرد. 

مالزی هم یکی از کشورهایی بود که پس از تایلند، اندونزی، ویتنام و غیره تصمیم به بازگشایی مرزهای خود کرد. 

محی الدین افزود: موضوع باز شدن مرز توسط داتوک سری خیرالضائمی داود، مدیر کل مهاجرت مالزی مطرح شد. خیری جمال الدین، وزیر بهداشت مالزی NRC نیز در مورد وضعیت کنونی همه گیری به ویژه گسترش نوع Omicron رعایت توصیه‌های ایمنی را پیشنهاد داده است.

بازگشایی مرزها برای متقاضیان تحصیل در مالزی

دانش آموزان و دانشجویانی که مشغول به تحصیل در مالزی هستند نیز از اقشاری بودند که با بسته شدن مرزها دچار سردرگمی شدند. گاهی آموزش‌ها در دانشگاه‌ های مالزی آنلاین بود و دانشجویان در وطن ادامه تحصیل می‌دادند و گاه نیاز بود در کلاس‌های حضوری شرکت کنند. این شرایط قطعاً ایده آل هیچ دانشجوی خارجی نبود که پشت مرزها بماند و … اکنون با خبر بازگشایی مرزهای مالزی از اول مارس 2022، مدارس و دانشگاه‌ های مالزی پر رونق‌تر از همیشه میزبان حضور پرشور دانشجویان بین المللی است. طبق قوانین الزامات اخذ مجوز ورود به مالزی، دانشجویان می‌توانند با برای اخذ ویزای همراه، والدین یا همسرشان را همراه خود به مالزی ببرند.

برای دریافت اقامت مالزی

اینجا رو کلیک کن

خسارت‌های کرونا به اقتصاد مالزی 

اثرات نامطلوب محدودیت‌های کرونایی معیشت فردی و کسب و کار افراد را به شدت تحت تأثیر قرار داد. از سوی دیگر در سطح کلان، تعطیلی مشاغل و خدمات و محدودیت سفر و جابجایی، تأثیرات بزرگی بر مصرف خصوصی و سرمایه گذاری مالزی داشت.

کرونا علاوه بر خسارت‌های انسانی، تبعات اقتصادی زیانباری به کشورها وارد کرد. افراد زیادی با ابتلا به کووید 19 زندگی و شغل خود را از دست دادند. طبق گزارش نهادهای بین‌المللی؛ ضربه کرونا بر ریشه اقتصادی مالزی به گونه‌ای بود که تأثیر پیشرفت‌های سال ۲۰۱۷ در مالزی مانند بسیاری از کشوهای جهان از بین برد! 

کرونا اقتصاد مالزی را از دو جهت نشانه گرفته و به پیکره آن ضربه زد:

  • اولین ضربه ناشی از تأثیرات ویروس کرونا در خارج از کشور مالزی بود.
  • دومین تأثیر در داخل کشور مالزی و به دلیل اقدامات کنترلی جدید و اعمال محدودیت‌ها بود. 

تأثیر کرونا بر تقابل اقتصاد چین و مالزی

مدت‌ها قبل از اقدامات قرنطینه جزئی در مالزی، شیوع ویروس جدید کرونا در چین، شوک‌های گسترده‌ای در عرضه و تقاضای بازار و به هم زدن تعادل آن ایجاد کرده بود. صادرکنندگان کالا در سرتاسر جهان با کاهش تقاضا از سوی چین و کاهش قیمت‌ها روبرو شدند. این امر نه تنها باعث تعطیلی کارخانجات چینی شد، بلکه به دنبال آن تولیدکنندگان جهانی را با رکود مواجه کرد. 

در میان اقتصادهای منطقه، اقتصاد مالزی به شدت در معرض عرضه و تقاضای چین قرار دارد. چین شریک تجاری شماره یک مالزی و منبع بزرگ سرمایه گذاری خارجی و منبع اصلی توریستی مالزی خارج از آسه آن است.

اقدامات امنیتی مالزی در برابر کرونا

در 2 سال حکمرانی کرونا در جهان، دولت مالزی نیز مانند بسیای از کشورهای اروپایی و آمریکایی، اقدامات گسترده‌ای برای مقابله با این ویروس انجام داد، این اقدامات شامل:

  • ایجاد قرنطینه
  • فاصله گذاری اجتماعی 
  • تعطیلی‌های موقت مشاغل و سفر
  • بستن مزرها

علاوه بر موارد ذکر شده دولت مالزی ممنوعیت موقت وررود اتباع خارجی از چند کشور آفریقای جنوبی را نیز در دستور کار خود قرار داد. هر چند در اطلاعات ورود به فرودگاه کوالالامپور اذعان شده بود، مسافران سایر کشورها نیز باید در بدو ورود قرنطینه شوند.

مالزی و کرونا از نگاه آمار و ارقام

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی مالزی و به نقل از ایرنا، مالزی سومین کشور درگیر با کووید 19 در منطقه جنوب شرق آسیا در بحران همه گیری بیماری کووید-۱۹ پس از اندونزی و فیلیپین بود.

در کشور مالزی با جمعیت 32 میلیون نفری، تا پایان سال 2021 میلادی 9 هزار نفر کرونا مبتلا شدند. آمار فوت شدگان مالزی ۱۲۴ نفر بوده و تعداد بهبود یافتگان بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ نفر اعلام شده است.

آغاز واکسیناسیون جهانی و کاهش همه‌گیری کرونا

واکسیناسیون در مالزی
واکسیناسیون در مالزی

با شیوع کووید-19 از اوایل سال 2020، دولت مالزی در اقدامی پیشگیرانه‌ تا حدی مرزهایش را به روی سایر کشورها بست.

واکسینه شدن بسیاری از مردم دنیا، روند شیوع کرونا و آمار فوتی‌ها را تا حد زیادی کاهش داد. انجام واکسیناسیون سراسری، باعث کم شدن تأثیرات این بیماری بر جوامع و رفع محدودیت‌های ایجاد شده در کشورها از جمله مالزی شد؛ و در نهایت گذشت زمان، باعث شکست این ویروس و کاهش جولان کرونا در جهان شد!

بنابراین اگر هنوز به اقامت در مالزی می‌اندیشید، بدون هیچ نگرانی از عدم اجازه ورود، برای انجام اقدامات لازم برای دریافت ویزای MM2H با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید. 

لینک خبر: 

https://www.thestar.com.my/news/nation/2022/02/08/reopening-international-borders-nrc-agrees-to-quarantine-free-travel-from-march-1-says-muhyiddin

مشاوره شریف، مجری و راهنمای شما در زمینه‌ی اقامت طولانی مدت و اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است.

دو دهه تجربه و موفقیت در پرونده‌های اقامتی و تحصیلی در مالزی، مشاوره شریف را تبدیل به حامی توانمند شما در مالزی کرده است.

با مشاره شریف در ارتباط باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *