تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
قوانین و شرایط جدید اخذ مجوز ورود به مالزی در دوران کرونا (۲۰۲۲)
قوانین و شرایط جدید اخذ مجوز ورود به مالزی در دوران کرونا (۲۰۲۲)

قوانین و شرایط جدید اخذ مجوز ورود به مالزی در دوران کرونا (2022)

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (3 امتیاز)

در این آشفته بازار کرونا اگر مجوز ورود به مالزی نداشته باشید، نمی‌توانید سوار هواپیما شوید؛ حتی اگر ویزای مالزی داشته باشید! مجوز ورود به مالزی همگانی نیست و تنها به افراد دارای شرایط خاص تعلق می‌گیرد. این بیانیه‌ای است از سوی وزارت بهداشت مالزی! پس اگر قصد مالزی کرده‌اید، برای اخذ اجازه ورود به مالزی عجله کنید.

مشاوره شریف؛ با نگاهی به جزئیات و اهمیت بالای این مجوز در دوران کرونا، شرایط اخذ اجازه ورود به مالزی و همچنین بخشنامه‌های جدید دولت مالزی برای دارندگان انواع ویزای مالزی را ارائه می‌کند.

میخوای مجوز ورود به مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

وضعیت سفر به مالزی در اوضاع کرونا چگونه است؟

وضعیت سفر به مالزی در اوضاع کرونا بیش از هر زمان دیگری با سختگیری‌هایی همراه است. در اوایل شیوع کوید-19 مالزی مرزهای خود را بست و از ورود و خروج مردمانش به صورت هوایی و زمینی جلوگیری کرد. کنترل کرونا در کشور مالزی تشدید شد و خانواده‌ها مجبور به رعایت قرنطینه‌  شدند. معلق کردن برنامه اقامت 10 ساله MM2H (مالزی خانه دوم من) نیز از اولین اقدامات پیشگیرانه‌ی دولت مالزی در مقابله با کرونا بود.

در سال 2022 حال مالزی رو به بهبودی است و سازو کارها از سر گرفته شدند. اکنون وضعیت سفر به مالزی در اوضاع کرونا، تحت قوانین پیشگیرانه‌ و با داشتن مجوز ورود به مالزی، صورت می‌پذیرد. پس اگر به هر دلیلی راهی مالزی می‌شوید؛ ابتدا باید درخواست بدهید و با نامه‌ی اجازه ورود به مالزی وارد خاک این کشور شوید.

وزارت بهداشت مالزی بار دیگر بیانیه‌ای صادر کرد! و این‌بار تدبیر دیگری را برای تکمیل اقدامات پیشگیرانه در مقابل کووید-19 را با محوریت کنترل مرزهای ورودی، رونمایی کرد. اقدامی که به گلچین کردن مسافران منجر شد! چطور و چگونه‌اش را در ادامه خواهیم گفت.

بازگشایی مرزهای مالزی از اول مارس 2022

فرودگاه کوالالامپور زیر نگاه تیز بین محی الدین یاسین، رئیس شورای ملی بازیابی (NRC) بار دیگر جان گرفت! بازگشایی مرزهای مالزی از اول مارس 2022 از دست اول‌ترین اطلاعات مشاوره شریف است.

گفتنی است؛ بازگشایی مرزهای مالزی نگرانی‌هایی برای مسئولان کشوری به همراه داشت که خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه از سوی وزارتخانه‌های بهداشت، گردشگری، هنر و فرهنگ و همچنین اداره مهاجرت مالزی تا حدودی برطرف شد.

هم اکنون؛ اداره‌ی مهاجرت مالزی در یک اقدام برنامه ریزی شده از سوی سازمان NRC، با دسته‌بندی افراد در گروه‌های خاص، اجازه ورود به مالزی را فقط برای تعداد محدودی از مسافران که شرایط خاص موجود در بیانیه را دارند صادر می‌کند.

با این اوصاف اگر تابحال کارتان با داشتن ویزای مالزی راه می‌افتاد، در حال حاضر مجوز ورود به مالزی هم به آن اضافه شده است.

گفتنی است؛ تنها به افرادی که در گروه‌های هدف قرار دارند، مجوز ورود به مالزی داده می‌شود؛ اما اینکه شما نیز می‌توانید این مجوز را بگیرید یا نه، در ادامه خواهیم گفت…

مدارک مورد نیاز برای ورود به مالزی:

اگر یکی از مدارک زیر را نداشته باشید، از ورود شما به مالزی جلوگیری می‌شود:

1- ویزای مالزی

2- مجوز ورود به مالزی

3- تأییدیه اسکان قرنطینه در بدو ورود

نکته اول: افرادی که قبلا ویزای مالزی را گرفته‌اند و اکنون دارای شرایط درخواست مجوز ورود به مالزی می‌باشند، می‌توانند از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت، برای درخواست مجوز ورود به مالزی اقدام کنند.

نکته دوم: افرادی که هنوز ویزای مالزی ندارند، می‌توانند طی مراحل اداری، نامه‌ی موافقت‌نامه ویزا را دریافت کنند و سپس برای اخذ مجوز ورود به مالزی اقدام نمایند. افراد مذکور پس از ورود به مالزی می‌توانند ویزای خود را دریافت کنند.

نکته سوم: مجوز ورود به مالزی مختص دوران کرونا می‌باشد و در فرودگاه مبدأ قبل از سوار شدن به هواپیما چک می‌گردد. در صورت همراه نداشتن مجوز ورود به مالزی از سوار شدن شما به هواپیما جلوگیری می‌شود.

شرایط جدید اخذ ویزای مالزی

اینجا رو کلیک کن

چه کسانی اجازه ورود به مالزی را دارند؟

چه کسانی اجازه ورود به مالزی را دارند؟

چه کسانی اجازه ورود به مالزی را دارند؟ طبق بیانیه اداره وزارت بهداشت مالزی؛ فقط به افرادی که در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند، مجوز ورود به مالزی داده می‌شود:

  •  افراد دارای همسر مالایی، همسر مقیم دائم مالایی، فرزندان شهروند مالایی، فرزندان مقیم دائم، دارنده گذرنامه شهروند ارشد؛
  • سفر به منظور کارهای اداری و تجاری (جلسه، کنفرانس و غیره)؛
  • سفر با هدف ملاقات‌: بیمار بدخیم، اورژانس، مرگ؛
  • کارگران خارجی، خدمتکار؛
  • افراد دارای اقامت خانه دوم (MM2H
  • دانشجویان؛
  • دارندگان ویزای همراه دانشجویی؛
  • دانش آموزان مدرسه بین المللی، مدرسه خصوصی، مدرسه دولتی؛
  • دارندگان ویزای همراه دانش آموزی؛
  • دارندگان ویزای کار.

اجازه ورود به مالزی برای دارندگان ویزای MM2H

دارندگان ویزای MM2H، گروه دیگری هستند که به لیست واجدین شرایط برای اخذ مجوز ورود به مالزی افزوده‌ شده‌اند. به دلیل اینکه دارندگان ویزای اقامت مالزی، بخش قابل توجی از اتباع خارجی در مالزی را تشکیل می‌دهند؛ می‌توان چنین تصور کرد که اوضاع مالزی در دوران کرونا رو به بهبودی است. پس اگر اقامت مالزی دارید و در شرایط کرونا در ایران مانده‌اید؛ اکنون فرصتی مهیا شده تا با گرفتن مجوز ورود به مالزی، به زندگی در مالزی برگردید!

اگر جزو افرادی هستید که با شیوع کرونا و بسته شدن مرزهای مالزی، از جریان اخذ اقامت مالزی MM2H (خانه دوم من) جا مانده‌اید؛ هم اکنون می‌توانید شانس‌تان را امتحان کنید! بازگشایی مرزهای مالزی و شرایط جدید اقامت خانه دوم MM2H همان فرصتی است که منتظرش بودید. پس وقت را تلف نکنید؛ ما راه را برایتان هموار می‌کنیم.

اجازه ورود به مالزی برای دارندگان ویزای تحصیلی

با بازگشایی مرزهای مالزی به روی دانشجویان بین‌المللی، دانشجویان زیادی ترجیح دادند تا با حضور در کلاس از جنبه‌های مثبت تحصیل در مالزی بهره‌مند شوند. با این حال افرادی هم بودند که همچنان ترجیح می‌دادند پروسه‌ی تحصیلی خود را به عقب بیاندازند تا اوضاع کرونا بهتر شود! و این خبر برای امثال شما است که از غافله‌ی دانشجویان اعزامی در ژانویه 2021 جا مانده‌اید.

اکنون شرایط کمی فرق کرده و برای ورود به مالزی می‌بایست علاوه بر ویزای دانشجویی، اجازه ورود به مالزی نیز داشته باشید. البته این شامل دارندگان ویزای دانش آموزی مالزی نیز می‌شود.

بنابراین اگر ویزای دانشجویی مالزی شما معتبر است و قصد دارید برای ادامه تحصیل وارد مالزی شوید، ابتدا باید مجوز ورود به مالزی بگیرید.

اجازه ورود به مالزی برای دارندگان ویزای همراه

ورود به مالزی برای دارندگان ویزای همراه، آزاد شد! 13 نوامبر 2021؛ دولت مالزی اجازه ورود وابستگان دانشجویان بین‌المللی (دارای ویزای همراه) را به مالزی صادر کرد. البته با در نظر گرفتن قوانین جدید اجازه ورود به مالزی برای دارندگان ویزای همراه، سازمان NRC اعلام کرد: افرادی که می‌خواهند از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت درخواست مجوز ورود به مالزی بدهند، باید ویزای همراه آنان اعتبار داشته باشد.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

چه کسانی اجازه ورود به مالزی را ندارند؟!

آنچه مسلم است افرادی که در دسته‌بندی‌های مورد تأیید وزارت بهداشت قرار نمی‌گیرند، در صورت درخواست اخذ مجوز ورود به مالزی، درخواست آنها رد می‌شود. طبق بررسی‌های به عمل آمده، تقریباً دارندگان انواع ویزای مالزی می‌توانند وارد مالزی شوند بجز موارد زیر:

متقاضیان ویزای سوشیال مالزی

اگر متقاضی ویزای سوشیال مالزی هستید هنوز باید صبر کنید! چراکه در حال حاضر اینگونه ویزا برای کسی صادر نمی‌شود.

متقاضیان سفر توریستی به مالزی

این شرایط برای متقاضیان سفر توریستی به مالزی هم صدق می‌کند. مرزهای مالزی همچنان بر روی توریست‌ها بسته است.

میخوای بدونی میشه وارد مالزی بشی یا نه؟

اینجا رو کلیک کن

میانبری برای ورود به مالزی بدون مجوز!

میانبری برای ورود به مالزی بدون مجوز!

طبق آنچه هم‌ اکنون مورد بررسی قرار دادیم، برای ورود به مالزی همراه داشتن دو مدرک ویزای مالزی و مجوز ورود به مالزی الزامی است.

با در نظر گرفتن اینکه مجوز ورود به مالزی تحت شرایط خاصی داده می‌شود که اغلب از ورود مسافران زیادی به مالزی جلوگیری می‌کند، میانبری به شما نشان می‌دهیم که بتوانید بدون مجوز ورود به مالزی، سوار هواپیما شوید!

از آنجایی‌که دولت مالزی هنوز مرزها را برای توریست‌ها باز نکرده، شاید دلتان بخواهد یک سفر تفریحی به مالزی داشته باشید!

جزیره لنکاوی در مالزی تنها مقصدی است که می‌توانید بدون داشتن مجوز ورود به مالزی و حتی بدون گذراندن قرنطینه، در غالب تورهای گردشگری به آن سفر کنید. برای این سفر فقط داشتن ویزای توریستی مالزی کافی است.

خرید تور جزیره لنکاوی مالزی، میانبری برای ورود به مالزی بدون مجوز است.

اخذ مجوز ورود به مالزی در کمترین زمان با مشاوره شریف!

مشاوره شریف: دنبال خبرهایی از این قبیل در سرچ‌های گوگل نباشید! آخرین خبر‌های مورد نیاز برای ورود به مالزی را اینجا در مالزی پلاس در اختیارتان می‌گذارد. پس اگر به هر دلیلی مقصدتان مالزی است؛ برای اخذ اجازه ورود به مالزی اقدام کنید.

به مشاوره شریف اعتماد کنید؛ ما این مجوز را برای‌تان در کمترین زمان خواهیم گرفت!

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *