تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
مهاجرت تحصیلی به مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی

5/5 - (2 امتیاز)

بحث مهاجرت تحصیلی به مالزی در عین گستردگی چندان پیچیده نیست. می‌توانیم ساعت‌ها در مورد تحصیل در مالزی صحبت کنیم و از شرایط اقامت در مالزی بگوییم! ولی آنچه در درجه اول اهمیت دارد، انتخاب یک معتمد و رابط قوی برای ثبت‌نام در مراکز آموزشی و اخذ ویزای تحصیلی مالزی است.

مشاوره شریف؛ با حدود 20 سال تجربه و قبولی 99 درصدی در پرونده‌های مهاجرتی از مهاجرت تحصیلی به مالزی برایتان می‌گوید.

میخوای مالزی تحصیل کنی؟

اینجا رو کلیک کن

اقامت در مالزی با مهاجرت تحصیلی 

اگر قصد اقامت در مالزی را دارید و به دنبال آسان ترین راه مهاجرت به کشور مالزی هستید، باید بدانید مهاجرت تحصیلی به مالزی بهترین، آسان ترین و به صرفه ترین شیوه اقامت در مالزی است. 

کشور مالزی با ترکیب فرهنگی و تاریخی متنوع، گنجینه‌ای ارزشمند برای مهاجرت و تحصیل کسانی است که به دنبال مقصدی مناسب، مقرون به صرفه و محیط علمی و فرهنگی بی‌نظیر هستند.

اگر قرار باشد از تمام دلایل دانشجویان و دانش آموزانی که مالزی را به عنوان مقصد مطلوب برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کرده‌اند حرف بزنیم که مثنوی هفتاد من می‌شود! شما فعلاً به همین موارد بسنده کنید تا خودتان از نزدیک بروید و شاهد همه خوبی‌های تحصیل در کشور مالزی باشید.

آسان ترین راه مهاجرت به مالزی

کلیک کنید

 • دانشگاه ها و مدارس مالزی با اعتبار جهانی

دانشگاه ها و مدارس مالزی اعتبار جهانی بسیار بالایی دارند و دانش آموزان و دانشجویانی که مؤسسات آموزشی این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کرده‌اند، پس از فارغ التحصیلی مجاز به ورود و تحصیل در هر جای دنیا با شرایط ایده الی هستند.  

 • زبان انگلیسی رایج در مؤسسات بین المللی مالزی

زبان انگلیسی، زبان دوم مردم مالزی است و حدود 50 تا 60 درصد مالزیایی ها حداقل در سطح مکالمه به زبان انگلیسی مسلط هستند. علاوه بر آن زبان آموزشی بسیاری از مؤسسات بین المللی مالزی از مدارس تا دانشگاه ها انگلیسی است و شما پس از مهاجرت تحصیلی به مالزی برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با هیچ مشکلی روبرو نخواهید بود.

 • سیستم آموزشی عملی و مهارت پرور دانشگاه های مالزی

سیستم آموزشی حاکم بر مدارس و دانشگاه های مالزی علاوه بر آموزش اصول تئوری بر پایه آموزش عملی و مهارت پرور است. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از از مقاطع کاردانی تا دکتری مالزی به خاطر داشتن مهارت‌های لازم، آماده ورود به بازار کار هستند.

 • آموزش های اینترنشنال و مطابق سیستم‌های آموزشی دنیا

در مدارس مالزی شما می‌توانید مطابق سیستم‌های آموزشی دنیا تحصیل کنید، بسیاری از سیستم های تحصیلی معتبر و اینترنشنال دنیا مانند سیستم بریتیش، استرالیایی، کانادایی و غیره در مدارس مالزی ارائه می‎‌شود. دانش آموزانی که در مدارس مالزی درس می‌خوانند با مدرک معتبر دریافتی می‌توانند در هر کجای دنیا که مایل باشند ادامه تحصیل بدهند

 • شرایط ساده اخذ ویزای تحصیلی مالزی

مسئله مهم برای مهاجرت تحصیلی به مالزی اخذ ویزا است. شرایط ساده اخذ ویزای مالزی یکی از مزایای انتخاب این کشور برای تحصیل است. شما برای اخذ ویزای مالزی نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی و سپرده گذاری با مبالغ بالا ندارید! تنها یک تماس با کارشناسان مشاوره شریف کافی است تا به محض تصمیم گیری برای سفر  تحصیلی به مالزی، به صورت تضمینی ویزا بگیرید.

 • جامعه چند فرهنگی، مدرن و مترقی

مالزی کشوری چند فرهنگی است و پس از مهاجرت تحصیلی به مالزی شاهد اجتماع عظیم قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف در این کشور خواهید بود. شما در کشور مالزی  سبک زندگی پویا و پرجنب و جوشی را تجربه خواهید کرد.

 • هزینه تحصیل و زندگی پایین و امنیت و آرامش بالا

زندگی در مالزی با هزینه ای پایین همراه است که قابل مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی نیست. بر اساس رتبه بندی های اخیر مالزی یکی از امن ترین و آرام ترین کشورهای جهان است. این کشور دارای یک محیط سیاسی باثبات، اقتصاد در حال رشد و صنعت در حال توسعه است. 

 • آب و هوای مطلوب و معتدل مالزی

بی شک یکی از دلایل اصلی برای مهاجرت تحصیلی به مالزی، آب و هوای عالی، زیبایی‌های طبیعی و غذاهای بی نظیر است که کشور مالزی را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و تحصیلی در آسیا تبدیل کرده است.

چگونگی مهاجرت تحصیلی به مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی

برای هر موفقیت در هر کاری فقط کافی است هدف‌تان را مشخص کنید، نقشه راه داشته باشید و خواستار رسیدن باشید. موفقیت در مسیر مهاجرت تحصیلی نیز از این قاعده مستثنی نیست، شما باید از چگونگی سفر تحصیلی به کشور آگاهی داشته باشید؛ مراحل و گام‌هایی که برای این کار نیاز دارید عبارتند از:

 1. گام  اول برای مهاجرت تحصیلی به مالزی، انتخاب مقطع تحصیلی مناسب است. شما باید بدانید هدف‌تان از تحصیل در مالزی چیست؟ قصد دارید سطح زبان‌تان را افزایش دهید، مدرک تحصیلی معتبر بگیرید یا برای آینده تصحیلی فرزندتان در مدارس مالزی برنامه ریزی کرده‌اید.
 2. گام دوم سفر تحصیلی به مالزی داشتن نقشه راه است. نقشه راه تحصیل در مالزی از تعیین رشته و انتخاب بهترین مراکز و مؤسسات آموزشی مالزی می‌گذرد. 
 3. با کمی گشت و گذار در وبسایت مشاوره شریف، می‌توانید رشته های مورد علاقه خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌های مالزی پیدا کرده و با اخذ پذیرش برای شروع سفر تحصیلی به مالزی آماده شوید.
 4. قدم بعدی اخذ ویزا است. بهتر است بدانید یکی از مزایای تحصیل در مالزی امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده است. شما می‌توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی خود، برای گرفتن ویزای همراه نیز اقدام کنید و در طول مدت تحصیل در مالزی از همراهی عزیزانتان نیز بهره مند شوید. 
 5. گام دیگر برای سفر تحصیلی به مالزی تأمین مکانی برای زندگی و شروع تحصیل در مالزی است. بسیاری از دانشگاه های و حتی مدارس مالزی، خوابگاه هایی با امکانات و تجهیزات مطلوب در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می‌دهند تا مشکلی برای مکان اقامت در مالزی نداشته باشند. 
 6. گام آخر، پرواز به سوی مالزی است. نگران هیچ چیز نباشید، مشاوره شریف همه اطلاعات لازم برای شروع زندگی تحصیلی در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذارد.   

مهاجرت به مالزی

کلیک کنید

مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی 

مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی و مدارس این کشور سنگ بنایی است که از بُن و پایه محکم است. شما می‌توانید از همان ابتدای تحصیل و از کلاس اول فرزندتان را در مدارس بین المللی مالزی ثبت نام کنید و مطابق با سیستم‌های روز دنیا آموزش را شروع کنید. مدرسه سان وی مالزی یکی از بهترین مدارس بین المللی برای دانش آموزان ایرانی است.

در این مدرسه که پذیرای تعداد زیادی از دانش آموزان ایرانی است همه چیز با شرایط دانش آموزان ایرانی هماهنگ بوده و دانش آموزان ایرانی هیچ مشکلی برای ادامه تحصیل از نظر مطابقت واحدهای درسی در مدرسه سان وی نخواهند داشت.

ضمن آن که دانش آموزانی که برای مهاجرت تحصیلی از مالزی ویزای دانش آموزی می‌گیرند مجاز به دریافت ویزای همراه برای مادر هستند. 

در صورتی که سطح زبان انگلیسی فرزند شما از حد معمول بالاتر باشد، مطابق قوانین مدرسه سان وی دانش آموز می تواند به کلاس و پایه بالاتر ارتقا پیدا کند.

مهاجرت تحصیلی در مقطع دبیرستان مالزی 

یکی از روش‌های مهاجرت تحصیلی به مالزی درس خواندن در مقطع دبیرستان مالزی یا پیش دانشگاهی مالزی است. دانش آموزانی که برای تحصیل در دبیرستان یا دوره پیش دانشگاهی وارد مالزی شده‌اند، می‌توانند با دریافت خوابگاه مزه استقلال را بچشند ضمن آن تحصیل در محیط بین المللی مالزی تسلط آنها را به زبان انگلیسی بیشتر کرده و با دریافت مدرک معتبر بین المللی پیش دانشگاهی مالزی مجاز به ادامه تحصیل در هر نقطه دنیا هستند. هرچند بهترین دانشگاه های مالزی هم با آغوشی باز پذیرای دانش آموزان ایرانی هستند.

دوره پیش دانشگاهی در مالزی

کلیک کنید

مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های مالزی

مالزی قطب تحصیلی آسیا است که سرمایه گذاری عظیمی بر روی دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی خود کرده است. در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها که هر ساله منتشر می‌شود، دانشگاه های مالزی با کسب رتبه‌های بالا در زمره بهترین موسسات آموزش عالی آسیا جایگاه ممتازی دارند. با مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های مالزی شانس درس خواندن در دانشگاه هایی با رنکینگ و رتبه جهانی بالا را خواهید داشت. 

رنکینگ بهترین دانشگاه های مالزی در جهان و آسیا 2023

دانشگاه های مالزیرنکینگ جهانیرنکینگ آسیایی
دانشگاه دولتی مالایا مالزی (UM)708
دانشگاه دولتی پوترا مالزی (UPM)12327
دانشگاه دولتی ملی مالزی (UKM)12933
دانشگاه دولتی علوم مالزی (USM)14335
دانشگاه دولتی تکنولوژی مالزی 20338
دانشگاه خصوصی (Taylor’s) مالزی24853
دانشگاه خصوصی صنعتی پتروناس (UTP)36114
دانشگاه خصوصی (UCSI) مالزی77284
دانشگاه دولتی اوتارا (UUM) مالزی48198

بهترین رشته های تحصیلی کشور مالزی

تاریخ طولانی مالزی در هنر، ادبیات و معماری، آشپزی و موسیقی است که این کشور  را به مقصدی مطلوب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. از سوی دیگر مالزی مکانی قوی و پرجنب‌وجوش برای نوآوری‌ و فناوری در کسب‌وکار بوده و دانشجویان زیادی متقاضی اخذ مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در مالزی هستند.

بهترین رشته های تحصیلی کشور مالزی 

 1. رشته‌های مربوط به بیزنس و مدیریت مالی در مالزی
 2. رشته های مربوط به علوم اقتصاد مالزی
 3. رشته‌های مهندسی کامپیوتر و آی تی در مالزی
 4. رشته‌های مدیریت گردشگری، توریسم، آشپزی و مهمانداری مالزی

تحصیل در رشته آشپزی مالزی

کلیک کنید

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه های مالزی

هر کدام از دانشگاه های مالزی سیستم خاصی برای پذیرش دانشجویان بین المللی دارند. برای مهاجرت تحصیلی به مالزی پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر، باید به دانشگاه درخواست دهید و مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه های مالزی را تهیه کنید. برای اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی به این مدارک نیاز دارید:  

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی

اسکن دیپلم دبیرستان
کارنامه و سوابق دوره های تحصیلی قبلی
اسکن پاسپورت و شناسنامه 
ارائه CV
ارائه نمرات قبولی در تست
مدارک تحصیلی یا کمک مالی
توصیه نامه (بین 2-3)
نمونه های کاری نوشتاری

شرایط ممتاز تحصیل در دانشگاه های مالزی

شرایط ممتاز تحصیل در دانشگاه های مالزی 

یکی از مزایای تحصیل در مالزی این است که شما با هر شرایطی مجاز به درس خواندن در مالزی هستید. به طور مثال در صورت نداشتن مدرک زبان با فرجه یک ساله‌ای که دانشگاه به شما می‌دهد، می‌توانید مدرک زبان خود را بگیرید.

یا با شرکت در دوره‌های آمادگی مؤسسات مالزی اعتبار لازم برای مهاجرت تحصیلی به مالزی را کسب کنید.

حتی شما می‌توانید در مالزی درس بخوانید و به طور همزمان مدرک معتبر از سایر دانشگاه های دنیا بگیرید. از آن بهتر این که با تحصیل در دانشگاه های مالزی که دارای پارنتر خارجی هستند، می‌توانید پس از چند ترم به دانشگاه پارنتر در سایر کشورها منتقل شوید.

دانشگاه تیلورز مالزی یکی از مراکزی است که با دانشگاه غرب انگلستان (UWE) UWE Bristol بریستول، بریتانیا و دانشگاه صنعتی کوئینزلند(QUT) همکاری دارد و علاوه بر دو مدرک همزمان امکان انتقال به این دانشگاه ها برای دانشجویان فراهم است. با شرایط ممتاز سفر تحصیلی به دانشگاه های مالزی آشنا شوید: 

1) مهاجرت تحصیلی مالزی و اخذ مدرک معتبر دانشگاه های پارنتر

یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی که نظیرش را در کمتر جایی پیدا می‌کنید امکان شروع تحصیل در مالزی و پایان آن در دانشگاه های پارنتر کشورهای اروپایی است. بسیاری از دانشگاه های مالزی در توافق نامه همکاری که با دانشگاه های کشورهای دیگر دنیا دارند به دانشجویان اجاره انتقال اعتبار به دانشگاه های پارنتر را می‌دهند. 

شما می‌توانید از شرایط ساده پذیرش دانشگاه های مالزی استفاده کرده و با شروع تحصیل در این کشور، پس از گذشت چند ترم به دانشگاه دلخواه‌تان در کشور انگلیس، کانادا، استرالیا و حتی ایالت متحده منتقل شده و مدرک خود را از آنجا بگیرید. 

برای اطلاع دقیق از شرایط انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

2) مهاجرت تحصیلی مالزی و اخذ دو مدرک همزمان

ماجرای مهاجرت تحصیلی به مالزی و اخذ دو مدرک همزمان حکایت یک تیر و دو نشان است. به عنوان مثال، شما می‌توانید مدرک مهندسی انگلستان را در مالزی از طریق یک برنامه مدرک تحصیلی 3+0 دانشگاه خارجی با قیمت 68000 RM (17000 دلار آمریکا) بدست آورید.

خوبی ماجرا وقتی مشخص می‌شود که بدانید برای اخذ دو مدرک همزمان در مالزی نیاز به پرداخت هیچ هزینه اضافی ندارید و شما با شهریه دانشگاه های مالزی مدرک دانشگاه میزبان در انگلستان را خواهید گرفت.

از آن بهتر این که مدرک شما محدود به دانشگاه خارجی نیست و شما همزمان مدرک دانشگاه های مالزی را نیز خواهید گرفت. 

اخذ دو مدرک همزمان در مالزی

کلیک کنید

3) مهاجرت تحصیلی مالزی و شرکت در دوره های آمادگی 

برای مهاجرت تحصیلی به مالزی هیچ سنگ بزرگی پیش پای شما نیست حتی اگر هم باشد به سادگی قابل رفع و رجوع است. گاهی پس از انجام همه امور تازه متوجه می‌شوید که برخی شرایط برای سفر تحصیلی به مالزی فراهم نیست. به طور مثال ممکن است مدرک زبان برای تحصیل در مالزی را نداشته باشید یا مدرک دانشگاهی شما دارای اعتبار از مراجع صلاحیت دار مالزی نباشد. در این صورت است که با شرکت در دوره های آمادگی دانشگاه های مالزی می‌توانید این سنگ بزرگ را از پیش پایتان بردارید. 
این دوره‌ها به دانشجویان جویای مدرک امکان می‌دهد تا درست قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی وضعیت آموزشی خود را تقویت کنند. دوره های آمادگی دانشگاه ها برای تحصیل در مالزی از این قرار است:

 • برنامه پیش از MBA
 • دوره پیش قانون
 • دوره پیش از پزشکی
 • هر دوره پایه یا آمادگی دیگری که به شما امکان می دهد در برنامه تحصیلی مورد نظر خود تحصیل کنید
 • دوره زبان انگلیسی برای بهبود وضعیت زبان 

4) مهاجرت به مالزی و شرکت در دوره زبان 

از آنجا که اکثر دوره‌ها در دانشگاه‌های مالزی به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، بنابراین برای سفر تحصیلی به مالزی باید نشان دهید که زبان انگلیسی شما به اندازه کافی خوب است تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در دوره و رشته مورد نظر خود در دانشگاه های مالزی شرکت کنید.

نگران نشوید شراط پذیرش در دانشگاه های مالزی مخصوصاً در مقطع کارشناسی داشتن مدرک زبان نیست. بسیاری از دانشگاه های مالزی پس از پذیرش برای دانشجویان دوره‌های آمادگی زبان را برگزار می‌کنند تا مهارت مورد نیاز برای تحصیل در رشته دلخواه را کسب کنند. فرصت دانشگاه های مالزی برای اخذ مدرک زبان یک سال پس از پذیرش دانشگاه است. 

آزمون‌های زبان انگلیسی مورد پذیرش در دانشگاه های مالزی

 • آزمون PTE آکادمیک آزمون انگلیسی پیرسون
 • آزمون آیلتس سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی
 • آزمون تافل تست زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی
 • آزمون CAE انگلیسی کمبریج: Advance
 • آزمون CPE انگلیسی کمبریج: مهارت
 • آزمون MUET آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی
  

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی به کشور مالزی 

از آنجا که مهاجرت تحصیلی به مالزی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور است بهترین زمان برای سفر تحصیلی به مالزی شروع هر ترم است. اصولاً دانشگاه‌های مالزی در طول سال 2 یا 3 بار ثبت نام دارند. هر چند شروع هر ترم برای هر دانشگاه و هر رشته با هم متفاوت است.

به طور مثال دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی مالزی را دارند، می‌توانند در 3 ماه مارس، ژوئیه و سپتامبر برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی اقدام کنند.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

هزینه مهاجرت تحصیلی به مالزی

یکی از دلایل اصلی که باعث شده دانشجویان بین‌المللی زیادی از کشورهای مختلف دنیا مالزی را برای تحصیل انتخاب کنند، آموزش مقرون‌به‌صرفه و با کیفیت عالی است.

در نظرسنجی «مقرون‌به‌صرفه‌ترین شهرها برای دانشجویان بین سال‌های 2016-2018» و رتبه‌بندی دانشگاه QS نشان داد که «کوالالامپور با ترکیبی از هزینه‌های زندگی کم و شهریه نسبتاً پایین، امتیاز خوبی را برای مقرون‌به‌صرفه دریافت کرده است».

پایتخت مالزی کوالالامپور در سال‌های 2016 و 2017 در میان دانشگاه‌های برتر QS در میان «مقرون‌به‌صرفه‌ترین شهرها برای دانشجویان» رتبه اول را به خود اختصاص داد. 

مؤلفه های اصلی هزینه مهاجرت تحصیلی به مالزی

هزینه مهاجرت تحصیلی به مالزی شامل پرداخت شهریه و سایر هزینه های تحصیلی است که برای پذیرش باید به دانشگاه بپردازید.

برای محاسبه هزینه مهاجرت تحصیلی به مالزی، دولتی و خصوصی بودن دانشگاه های مالزی نقش مهمی دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالزی کمی بیشتر از دانشگاه های دولتی است. از سوی دیگر هزینه های زندگی در مالزی نیز بستگی به محل و نوع محل اقامت و سبک زندگی شما دارد. 

هزینه تحصیل در مالزی

کلیک کنید

محدودیت سنی برای مهاجرت تحصیلی به مالزی

برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. سن تنها یک عدد است و شما بدون توجه به این عدد در هر زمانی که احساس کردید نیاز به ادامه تحصیل دارید می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به مالزی اقدام کنید. 

مهاجرت تحصیلی با همسر و فرزندان

مهاجرت تحصیلی با همسر و فرزندان

مهاجرت تحصیلی با همسر و فرزندان یکی از سؤالات پرتکراری است که افراد زیادی جویای پاسخ آن هستند. باید بدانید پس از اخذ ویزای تحصیلی مالزی، مجاز به دریافت ویزای همراه هستید و می‌توانید با همسر و فرزندان برای سفر تحصیلی به مالزی اقدام کنید. شما می‌توانید برای افراد زیر ویزای همراه بگیرید:

 • دانشجویان متأهل برای همسر و فرزندان زیر 21 سال
 • افراد مجرد برای مادر و پدر 
مدت اعتبار ویزای همراه دانشجویی وابسته به ویزای تحصیلی دانشجویی بوده و برای مدت 12 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد. 

مهاجرت تحصیلی و کار کردن در مالزی

اگر این سؤال در ذهن‌تان می‌چرخد که در صورت تحصیل در مالزی امکان کار کردن نیز وجود دارد باید برایتان بگوییم کلیه دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های دولتی یا خصوصی مالزی تحصیل می‌کنند، مجاز به کار پاره وقت تا حداکثر 20 ساعت در هفته هستند. کار کردن در حین مهاجرت تحصیلی به مالزی شرایط دیگری نیز دارد:

 • دانشجو فقط در تعطیلات ترم یا تعطیلات دیگر مجاز به 7 روز کار کردن است.
 • دانشجو می‌تواند در رستوران ها، کیوسک های بنزین، مینی مارکت ها و هتل ها کار کند.
 • برای کار کردن همزمان با تحصیل در مالزی نیازمند تایید قبلی از وزارت مهاجرت هستید. 
 • دانشجویان بین المللی مجاز به کار به عنوان صندوقدار در مالزی نیستند.
 • دانشجویان بین المللی اجازه ندارند به عنوان خواننده، ماساژور، نوازنده یا GRO (افسر ارتباط با مهمان) در مالزی کار کنند.پ
 •  دانشجویان بین المللی مجاز به شرکت در مشاغل یا فعالیت‌های غیراخلاقی نیستند. 

ویزای تحصیلی مالزی

کلیک کنید

مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به مالزی یکی از روش هایی است که مسیر اقامت طولانی مدت در این کشور را برای شما هموار می‌کند. خبر خوب این که شرایط اقامت پس از تحصیل در مالزی برای دانشجویان فراهم است و آنها می‌توانند از روش‌های مختلف اقامتی در مالزی استفاده کنند:

تسهیل اخذ اقامت مالزی با برنامه S-MM2H

کلیک کنید

دریافت ویزا برای مهاجرت تحصیلی به مالزی 

برای مهاجرت به مالزی نیازمند ویزا هستید. بهترین ویزا برای این شیوه از مهاجرت ویزای تحصیلی است. ویزای تحصیلی مالزی مزایای زیادی دارد: 

 • امکان دریافت ویزای همراه (پاس وابسته)

دانشجویانی که برای مهاجرت تحصیلی کشور مالزی را انتخاب کرده‌اند می‌توانند در طول دوره تحصیل خود در مالزی برای افراد تحت تکفل خود ویزای همراه بگیرند.

 • ویزای تحصیلی مالزی ویزای چند بار ورود (MEV)

دارندگان ویزای تحصیلی دانشجویی و وابستگان آنها برای تسهیل سفر بین مالزی و کشورشان در طول مدت تحصیل مجاز به ورود و خروج مکرر از کشور مالزی هستند. برخلاف سایر ویزاهای یک بار ورود که به محض خروج از مالزی تاریخ اعتبارشان منقضی می شود ویزای همراه و تحصیلی چند بار ورود بوده و دارندگان مجاز به رفت و آمد به این کشور هستند.  

 • ویزای تحصیلی هنگام ورود برای دانشجویان (VOAS)

خبر خوب این که کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به مالزی دارند؛ برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی نیازی به درخواست در کشور خود ندارند.

ویزا ی تحصیلی مالزی در بدو ورود برای دانشجویان (VOAS) صادر می شود. در واقع قبلاً از طرف دانشگاه برای شما درخواست ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت مالزی داده شده است. 

پس از کسب موفقیت آمیز استیکر پاس دانشجویی، اداره مهاجرت برای دانشجو یک i-Kad صادر می کند. این i-Kad تنها مدرک شناسایی جایگزین شناسایی شده برای دانشجویان خارجی توسط وزارت مهاجرت خواهد بود. 

سوالات متداول برای مهاجرت تحصیلی به مالزی

1- شرایط اصلی مهاجرت و اقامت تحصیلی به دانشگاه های مالزی چیست؟

دانشجویان بین المللی باید حداقل دوازده سال در مدارس درس خوانده باشند تا بتوانند برای پذیرش دانشگاه های مالزی اقدام کنند.

2-برای مهاجرت تحصیلی به مالزی نیازی به مدرک زبان انگلیسی هست؟

از آنجا زبان آموزشی بسیاری از مراکز بین المللی مالزی انگلیسی است برای مهاجرت تحصیلی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. 

3-آیا همزمان با تحصیل در مالزی امکان کار کردن در این کشور وجود دارد؟

دانشجویان بین المللی مجاز به کار پاره وقت تا حداکثر 20 ساعت در هفته فقط در تعطیلات ترم یا تعطیلات بیش از 7 روز هستند.

4- کدام دانشگاه های مالزی برای مهاجرت و تحصیل بهتر هستند؟

دانشگاه‌های مالزی به 2 دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند که هر کدام در رشته و گرایش خاصی پیشتاز هستند. دولت مالزی از دانشگاه‌های دولتی بزرگ به شدت حمایت کرده و به آنها یارانه می‌دهد. 

5- برای مهاجرت تحصیلی به مالزی چه ویزایی بگیریم؟

برای مهاجرت و تحصیل در مالزی می‌توانید از 2 نوع ویزا استفاده کنید:

 1. ویزای دانش آموزی مالزی 
 2. ویزای دانشجویی مالزی

مهاجرت تحصیلی به مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، تنها تیم تخصصی در ارائه‌ی خدمات اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است که با پشتوانه‌ی 20 سال تجربه در پرونده‌های اقامتی، تحصیلی، ثبت‌نام مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر مالزی، امروز به عنوان مجری و حامی توانمند شما در مالزی است.

بالاترین تعداد مشتریان مشاوره شریف، از طریق معرفی مشتریان قدیمی ما که تجربه مهاجرت به مالزی را داشته، صورت می‌گیرد. ما نیاز به تبلیغ نداریم، پی‌گیری نسل دوم مشتریان ما برای مهاجرت و اقامت مالزی، گواه همین امر است.
لذا اعتماد مشتریان به مشاوره شریف، ارزشمندترین سرمایه این گروه بوده که در حراست از این سرمایه‌ی غنی، نهایت تلاش خود را می‌‌نماییم.

پارتنر ما در مالزی کیست؟

شرکت H20 ASPEN یکی از قدیمی‌ترین آژانس‌های سازمان گردشگری مالزی است که به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت مالزیایی، خدمات اخذ اقامت مالزی را به متقاضیان از سراسر دنیا ارائه می‌دهد.
مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN می‌باشد که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت بلند مدت مالزی را به متقاضیان مهاجرت به مالزی ارائه می‌دهد.

به اقامت در کشور سرسبز مالزی علاقمند هستید؟
مشاوره شریف در کمترین زمان اقامت شما را میسر می‌کند.

مشاوره رایگان تلفنی۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

 

منبع:

https://www.studymalaysia.com/international/why-study-in-malaysia/the-cost-of-higher-education-in-malaysia

Student Pass

https://visa.educationmalaysia.gov.my/guidelines.html

https://www.mastersportal.com/countries/123/malaysia.html

https://www.repton.edu.my/know-more-about-malaysia-s-immigration-processes-for-international-school-students/

https://www.topuniversities.com/university-rankings/asian-university-rankings/2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *