تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

راهنمای جامع دریافت ویزای دانش آموزی مالزی 

4.9/5 - (316 امتیاز)

با دریافت ویزای دانش آموزی مالزی، فرزندتان را به تحصیل در محیط اینترنشنال با مدارسی پیشرفته و سیستم آموزشی به روز، مجهز کنید.

تحصیل در کنار افراد همسن از فرهنگ‌های مختلف با بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی!

دریافت مدرک معتبر بین‌المللی و آمادگی برای ورود به دانشگاه‌های منتخب دنیا! …

ویزای دانش آموزی مالزی، فقط فرصتی برای تحصیل در بهترین مدارس مالزی نیست، بلکه سند معتبری برای دریافت ویزای همراه برای یکی از والدین است.  

مشاوره شریف تنها پارنتری است که فقط و فقط به طور اختصاصی در حوزه مالزی فعال است. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما برای دریافت انواع ویزای مالزی و استفاده از فرصت‌هایی تحصیلی و اقامتی در این کشور هستند. 

مشاوره رایگان تلفنی۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دوس داری از ویزای دانش آموزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

ویزای دانش آموزی مالزی چیست؟

ویزای دانش آموزی مالزی همان ویزای تحصیلی است که برای دانش آموزان صادر می‌شود. کسانی که در مدارس بین المللی مالزی درس می‌خوانند. به این ویزا پاس دانش آموزی هم گفته می‌شود. بدیهی است که در طول مدت تحصیل در مدارس ابتدایی مالزی، باید ویزای دانش آموزی داشته باشید، در واقع این ویزا نوعی اجازه اقامت برای دوران تحصیلی در مالزی است.

برای گرفتن ویزای دانش آموزی نیازی به انجام کار خاصی نیست، فقط باید سررشته کارها را به دست کارشناسان مشاوره شریف بسپارید. خودتان با خیال راحت برای سفری پرخاطره به کشور دوست داشتنی مالزی آماده شوید.

چرا ویزای دانش آموزی مالزی؟

دلایل زیادی برای محبوبیت ویزای دانش آموزی وجود دارد:

 1. مالزی کشور زیبای آسیایی است که از نظر جغرافیایی متنوع، از نظر فرهنگی غنی، و از نظر معماری باشکوه و ستودنی است.
 2. بسیاری از مکان‌های دیدنی مالزی، جزو میراث جهانی یونسکو است که در تمام دنیا شناخته شده و به نام است.
 3. زندگی استاندارد و مقرون به صرفه در سایه اقتصاد پر رونق، تحفه مالزی به کسانی است که این کشور را برای تحصیل و اقامت انتخاب کرده‌اند. 
 4. علاوه بر موارد بالا، دلیل اصلی علاقه گسترده دانش آموزان و دانشجویان به مالزی، این واقعیت است که دریافت ویزای تحصیلی مالزی در مقایسه با سایر کشورها فرآیند ساده و آسان‌تری دارد.
 5. دریافت ویزای تحصیلی اعم از دانش آموزی و دانشجویی در مالزی فرآیند پیچیده‌ای ندارد و برای همه به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان امکان پذیر است. 

با انواع ویزای تحصیلی مالزی آشنا شوید

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای مالزی است که چند بار ورود است. این ویزای که به ویزای مالتیپل مشهور است در مالزی طرفداران زیادی دارد. این ویزای را می‌توان به 2 دسته تقسیم کرد:

 1. ویزای دانش آموزی مالزی، برای آنهایی است که قصد تحصیل در مدارس مالزی را دارند. 
 2. ویزای دانشجویی مالزی، به کسانی تعلق می‌گیرد که دانشگاه های مالزی را برای صعود و پیشرفت انتخاب کرده‌اند.  

خبر خوب این که دارندگان ویزای تحصیلی مالزی، اجازه اقامت در این کشور را دارند، البته ناگفته نماند که زمان ویزای تحصیلی محدود است و باید به طور مرتب تمدید شود.

ویزای فوری مالزی

کلیک کنید

کسانی که مجاز به دریافت ویزای تحصیلی مالزی هستند

تمام اتباع خارجی مایل به ادامه تحصیل در مالزی، ملزم به درخواست پاس دانشجویی یا دانش آموزی از اداره صدور ویزا EMGS هستند. ویزای تحصیلی برای یکی از این 3 گروه صادر می‌شود:

 1. دانش آموزان اتباع خارجی که  در مدارس دولتی یا خصوصی مالزی تحصیل می‌کنند
 2. دانشجویانی که در در مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی مالزی مشغول تحصیل هستند
 3. اتباع خارجی که در مراکز و کالج‌های زبان مالزی تحصیل می‌کنند.

مراحل دریافت ویزای دانش آموزی مالزی

حالا که تصمیم‌تان برای تحصیل در مدارس مالزی و صعود بر نردبان موفقیت جدی است، بهتر است با مراحل دریافت ویزای دانش آموزی در مالزی آشنا شوید. برای دریافت ویزای دانش آموزی فقط کافی است مراحل زیر را با همراهی مشاوره شریف انجام دهید:

 1. برای گرفتن ویزای دانش آموزی اولین کاری که انجام می‌دهید، انتخاب مدرسه است. 
 2. مشاوره شریف در مقاله آشنایی با مدارس مالزی لیستی از بهترین‌ مدارسی که برای دانش آموزان ایرانی مناسب است را برایتان گردآوری کرده است. 
 3. پس از آن باید برای ثبت نام اقدام کنید. از آنجا که مشاوره شریف نماینده رسمی بهترین مدارس ابتدایی مالزی در ایران است، کارهای ثبت نام را به کارشناسان ما بسپارید. 
 4. پس از انجام مراحل ثبت نام، باید برای اخذ ویزای مالزی اقدام کنید. مشاوره شریف در این مرحله به شما پیشنهاد می‌دهد از ویزای سوشال استفاده کنید، چون زمان طولانی‌تری نسبت به ویزای توریستی مالزی داشته و شما می‌توانید با فراغ خاطر بیشتری مراحل دریافت ویزای دانش آموزی را بانجام دهید. 
 5. پس از ورود به مالزی و دریافت استیکر ویزای دانش آموزی، اجازه تحصیل و اقامت در این کشور سرسبز و متمدن را خواهید داشت. 

مراحل دریافت ویزای دانشجویی مالزی

دولت مالزی روند درخواست ویزای تحصیلی، اعم از دانش آموزی یا دانشجویی را بسیار آسان کرده است. دانشجویان دیگر نیازی به تماس با سفارت یا کنسولگری محلی مالزی ندارند. بیایید مراحل درخواست را مرحله به مرحله طی کنیم:

مرحله اول: ارتباط با دانشگاه منتخب، دانشجویان می‌توانند مستقیماً از دانشگاه منتخب برای دریافت پاس دانشجویی اقدام کنند و درخواست را با اطلاعات کامل ارسال کنند. دقت کنید که حتما پاسپورت‌تان اعتبار بیش از 1 سال داشته باشد، در غیر این صورت به درخواست شما رسیدگی نمی‌شود.

مرحله دوم: منتظر تأیید پذیرش باشید، اطلاعیه پذیرش از طریق اداره مهاجرت در مالزی در مدت 7 روز ارسال می شود.

مرحله سوم: ارائه مدارک لازم، تمامی مدارک را برای اخذ ویزای تحصیلی باید به دانشگاه منتخب ارسال کنید.

مرحله چهارم: تأیید گذرنامه دانشجویی، دانشگاه نامه‌ای مبنی بر تأیید دانشجو بودن فرد متقاضی ارسال می‌کند، تا نامه تأییدیه توسط اداره مهاجرت مالزی صادر شود.

مرحله پنجم: جزئیات پرواز را به دانشگاه منتخب‌تان به اشتراک بگذارید، اطلاعاتی نظیر مکان فرودگاه، شماره پرواز و تاریخ و زمان ورود را به دانشگاه اطلاع دهید. نماینده دانشگاه به فرودگاه می آید و تمام جزئیات را به شما اطلاع می دهد.

مرحله ششم: ظرف دو هفته، پاس دانشجویی را از اداره مهاجرت مالزی دریافت خواهید کرد.

باید بدانید برای دریافت ویزای دانشجویی نیازی نیست مراحل گفته شده را طی کنید، تنها کاری که شما انجام می‌دهید تماس با کارشناسان مشاوره شریف است. ما به صورت تمام و کمال همه مراحل را برایتان در جشم به هم زدنی انجام می‌دهیم. با ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی مالزی

هر بار که نوبت مدارک لازم که می‌شود، هوش و حواس‌تان را باید خیلی جمع کنید تا موردی را از قلم نیندازید. چرا که نبودن حتی یکی از مدارک، ممکن است فرآیند ثبت‌نام‌تان را به مدت یک ترم به تأخیر بیندازد. مدارک لازم برای اخذ دریافت ویزای دانش اموزی مالزی را با هم بخوانیم:

 1. کپی و اصل پاسپورت دانش آموز و والدین با تاریخ انقضا بیشتر از 12 ماه
 2. دو قطعه عکس پاسپورتی
 3. گزارش عملکرد 3 سال آخر تحصیل 
 4. ترجمه سند ازدواج والدین یا طلاق نامه در صورت جدایی والدین از یکدیگر

زمان طلایی درخواست ویزای دانش آموزی مالزی

از آنجا که شرایط مدارس بین المللی مالزی با هم متفاوت است دوره تحصیل نیز کمی فرق دارد. به طور مثال مدارسی مانند مدرسه بین المللی تیلورز که با سیستم بریتانیایی مدیریت می‌شوند در هر سال 3 ترم تحصیلی دارند. به عبارت بهتر شما در 3 زمان و در شروع هر ترم تحصیلی می‌توانید برای ثبت نام در مدرسه و اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی اقدام کنید.

مدارسی که بر پایه سیستم کانادایی هستند مانند مدرسه بین المللی سان وی، در طول یک سال تحصیلی 2 ترم دارند. مسلم است که شما می‌توانید برای دریافت ویزای دانش آموزی 2 بار و آن هم قبل از شروع هر ترم اقدام به دریافت ویزای دانش آموزی کنید.

ویزای توریستی مالزی

کلیک کنید

اخذ ویزای همراه با ویزای دانش اموزی مالزی 

ویزای همراه مالزی عموماً برای دانش آموزانی زیر 18 سال صادر می‌شود. هر چند شرایط خوابگاه مدارس مالزی برای دانش آموزان بسیار مطلوب و ایده آل است، اما باز هم برای آن خیال والدین از همه جهت راحت باشد، می‌توانند با استفاده از خدمات ویزای همراه، فرزندشان را همراهی کنند.

برای درک بهتر شرایط ویزای همراه، دانش آموزان را به 2 دسته تقسیم می‌کنیم: 

 1. دانش آموزان زیر 10 سال، برای تحصیل این گروه از دانش آموزان همراهی یکی از والدین ضروری است. 
 2. دانش آموزان بالای 10 سال، این گروه از دانش آموزان شرایط اقامت در خوابگاه‌های مالزی را داشته و می‌توانند زندگی مستقلی را در مالزی بدون همراهی والدین تجربه کنند. 

شرایط دریافت ویزای همراهِ ویزای دانش آموزی

تحصیل در مالزی وقتی در کنار عزیزان باشد خیلی بهتر و شیرین‌تر خواهد بود. از آنجا که در مالزی خانواده در رأس هرم جامعه قرار دارد، به کسانی که مدارس بین المللی مالزی را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند اجازه همراهی عزیزانشان را می‌دهد. شرایط دریافت ویزای همراه را با هم بخوانیم:

 1. ویزای همراه برای وابستگان گذرنامه دانشجویی و دانش آموزی صادر می‌شود.
 2. اعتبار ویزای همراه با توجه به اعتبار پاس دانش آموزی است. اعتبار این پاس وابسته پاس اصلی و 12 ماهه است. 
 3. کودکانی که والدین خود را همراهی می کنند باید گذرنامه جداگانه یا جداگانه از والدین خود داشته باشند.
 4. هر چند در تمام دوران تحصیل دانش آموزان می‌توانند با استفاده از شرایط ویزای همراه یکی از والدین را در کنار خود داشته باشند، اما خوابگاه‌های مدارس مالزی هم شرایط مطلوبی برای دانش آموزان کلاس هفتم به بعد دارند.

مدت اعتبار ویزای همراه

حتماً برایتان جالب است که بدانید، چون ویزای همراه ویزایی است که اعتبار آن وابسته به ویزای دانش آموزی است، زمان اعتبار آن نیز مانند ویزای دانش آموزی بوده و همزمان با آن تعیین می‌شود. 

مدرک زبان برای اخذ ویزای دانش آموزی مالزی؟

برای دریافت ویزای دانش آموزی، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید. اما برای تحصیل در مدارس مالزی باید زبان انگلیسی فرزندتان خوب باشد.

حتما برایتان جالب است که بدانید، نیازی به مدرک زبان برای اخذ ویزای دانش آموزی مالزی ندارید؟ می‌دانید چطور؟

 1. در بسیاری از مدارس مالزی شرایط یادگیری زبان انگلیسی برای فرزندتان فراهم است. در واقع ماجرا از این قرار است که به محض ورود به هر کدام از مدارس منتخب در مالزی، از فرزندتان آزمون زبان گرفته می‌شود.
 2. پس از این آزمون است که وضعیت دانش آموز مشخص می‌شود که باید در کلاس آمادگی زبان شرکت کند یا می‌تواند همزمان با تحصیل در مدرسه زبان را هم یاد بگیرید.
 3. همه دانش آموزان نیاز به شرکت در دوره پیش نیاز زبان را ندارند، سطح زبان برخی دانش آموزان به قدری عالی است که به آنها اجازه شرکت در یک سطح بالاتر از سطح فعلی خود را می‌دهند.
 4. در هر صورت محیط بین المللی مدارس مالزی طوری است که بچه‌ها به سرعت زبان را یادگرفته و به خوبی به زبان انگلیسی مسلط می‌شوند. باید بدانید تعامل با دانش آموزان از سایر ملیت‌های دنیا و پرسنل دلسوز مدرسه است که سطح زبان فرزندتان را پرفکت و عالی می‌کند.

آشنایی با بهترین مدارس بین المللی مالزی

اینجا رو کلیک کن

شرط سنی برای دریافت ویزای دانش آموزی 

از آنجا که سن ورود به مدارس مالزی از 5 تا 17 سالگی است. فرزند شما در هر کدام از این مقاطع سنی که باشد، واجد دریافت ویزای دانش آموزی مالزی است. در یک کلام شرط سنی برای دریافت ویزای دانش آموزی در مالزی همان 5 تا 17 سالگی است. 

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی مالزی

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی رقم و عدد مشخصی ندارد و با توجه به مدرسه منتخب فرزند شما متفاوت است. همین قدر بدانید که می‌توانید هزینه دریافت ویزای دانش آموزی را با هزینه‌های مدرسه محاسبه و پرداخت کنید.

نکته دیگری که شاید دانستنش برایتان جالب باشد این است که هزینه تحصیل در مدارس مالزی با توجه به مقطع و پایه تحصیلی نیز متفاوت است و هر چه پایه تحصیلی دانش آموزان بالاتر باشد، منطقی است که هزینه‌ها نیز بالاتر رود. 

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی مالزی

ویزاهای تحصیلی مانند ویزای دانشجویی و دانش آموزی فقط برای یک سال یا 12 ماه اعتبار دارد. ویزای دانش آموزی مانند ویزای دانشجویی قابلیت تمدید داشته و تا پایان دوره تحصیلات می‌توان آن را به صورت دوره‌ای تمدید کنید. 

به خاطر داشته باشید برای تمدید ویزای دانش آموزی مالزی حداقل یک ماه و نیم یا 6 هفته قبل از تاریخ انقضا آن را تمدید کنید. 

دوره انتظار برای دریافت ویزای دانش اموزی

درخواست ویزای دانش آموزی مانند ویزای دانشجویی مالزی سریع و آسان است. به طور کلی، کل فرآیند از درخواست تا دریافت ویزای شما معمولا بین چهار تا شش هفته طول می‌کشد.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

3 مزیت ویزای تحصیلی یا دانش آموزی مالزی

دغدغه بسیاری از خانواده‌ها، فراهم کردن شرایط مناسب برای تحصیل فرزندانشان است. درس خواندن در محیطی بین المللی، چند فرهنگی و به زبان انگلیسی آرزوی هر پدر و مادری است. کیفیت بالای آموزشی و مدرک معتبر نیز جزو فاکتورهای مهمی است که برای خانواده‌ها اهمیت زیادی دارد.

مدارس بین المللی مالزی همان نقطه‌ای است که گرد دنیا را با چراغ دنبالش گشته‌اید. شرط تحصیل در این مدارس داشتن ویزای تحصیلی دانش آموزی است. داشتن ویزای دانش آموزی مزایای زیادی برای دارندگان آن دارد، من جمله:

 1. این ویزا چند بار ورود بوده و قابل تمدید است.
 2. دارندگان ویزای دانش آموزی شرایط دریافت ویزای همراه را دارند.
 3. ویزای تحصیلی دانش آموزی در تمام دوران تحصیل از 5 تا 17 سالگی قابل استفاده است.

اخذ ویزای زبان مالزی

کلیک کنید

معایب ویزای دانش آموزی مالزی

ویزای دانش آموزی مالزی یکی از بهترین ویزاها است که طرفداران زیادی دارد. تنها ایرادی که می‌توان به این به ویزا گرفت، چالشی است که در ویزای همراه وابسته به آن وجود دارد.

مطابق قوانین مالزی، ویزای همراه فقط به مادر داده می‌شود، تنها در صورت جدایی والدین است که پدر می‌تواند از ویزای همراه استفاده کند.

نگران نباشید، همیشه راهی برای با هم بودن وجود دارد. اگر مایلید که والدین اعم از پدر و مادر فرزندتان را در مالزی همراهی کنید، می‌توانید برای مادر ویزای همراه بگیرید و برای پدر از ویزای سوشال، ویزای تحصیل یا ویزای کار استفاده کنید.

کسانی که مجاز به دریافت ویزای سوشیال مالزی هستند

همان طور که گفته شد، بهانه‌های زیادی برای دریافت ویزای سوشال مالزی وجود دارد فقط کافی است که شما خواهان ورود به این کشور زیبا باشید. برای تمامی بازدیدکنندگانی که از طریق هر ایست بازرسی ورودی مالزی وارد کشور می‌شوند، به هر یک از دلایل زیر، مجوز بازدید اجتماعی کوتاه‌مدت صادر می‌شود:

 • دیدار بستگان
 • گردشگری
 • روزنامه نگاری و گزارشگری
 • شرکت در نشست و کنفرانس
 • شرکت در جلسات تجاری 
 • ورود به مالزی برای بازرسی کارخانه
 • حسابرسی حساب‌های شرکت
 • امضای قرارداد
 • شرکت در سمینار و کنفرانس
 • انجام مأموریت های حسن نیت توسط دانشجویان
 • شرکت در امتحانات مؤسسات آموزش عالی
 • شرکت در رقابت و مسابقات و رویدادهای ورزشی
 • سایر فعالیت ها که توسط مدیر کل مهاجرت مالزی تایید شده است.

بهترین ویزای دانش آموزی برای ایرانیان

از آنجا که ویزای دانش آموزی از سوی مدرسه صادر می‌شود، پس باید به دنبال بهترین مدرسه بین المللی مالزی برای ایرانیان باشید. مشاوره شریف بهترین مدارس بین المللی مالزی که شرایط مطلوبی برای تحصیل فرزندان خانواده‌های ایرانی دارند را به شما معرفی می‌کند:

 1. مدرسه بین المللی سان وی مالزی
 2. مدرسه بین‌المللی APS مالزی
 3. مدرسه بین المللی تیلورز
 4. مدرسه بین المللی ماهسا
 5. مدرسه ایرانی معرفت 

شرایط ورود دانش آموزان به مالزی در سال 1401

طبق گزارش وزارت امنیت، دانش‌آموزان مالزیایی که قبلاً نامه پیشنهادی از مدارس و دانشگاه‌های مالزی دریافت کرده‌اند و معیارهای واجد شرایط بودن را دارند، از اول ژانویه 2022 مجاز به ورود شدند.

 مهم‌ترین اتفاق سال 1401 بازگشایی مرزهای مالزی و امکان اخذ ویزای توریستی و سوشیال مالزی از 12 فروردین 1401 بود. مالزی هم در برابر کرونا قد علم کرد و مرزهایش را پس از 2 سال به روی مسافران باز کرد ولی بندها و قوانین جدیدی برای ورود به کشور به آن اضافه کرد. شرایط ورود به مالزی در دوران پساکرونا را با هم بخوانیم:

 • کلیه کسانی که قصد ورود به مالزی را دارند، موظف به ارائه تست PCR منفی هستند.
 • این تست باید دو روز قبل از سفر انجام شده باشد.
 • تست PCR برای بچه‌های زیر 17 سال الزامی است.
 • کلیه افراد بعد از ورود باید تست ریپید را در 24 سال اول ورود انجام دهند.
 • ارائه پرینت مبنی بر تزریق واکسن دیجیتال انگلیسی

دریافت ویزای دانش آموزی مالزی با مشاوره شریف

کشور مالزی مملو از فرصت‌هایی است که برای موفقیت در مسیر تحصیل به آن نیاز دارید. پروسه تحصیل در مالزی را با کارشناسان مشاوره شریف کلید بزنید. 

 • ما بهترین مدارس مالزی را با دقت و وسواس برای شما جدا کرده‌ایم.
 • با شناختی که از ساختار دانشگاه‌های مالزی داریم، گلچینی از دانشگاه‌های مالزی را به شما معرفی می‌کنیم.
 • برای اخذ انواع ویزای مالزی مانند ویزای دانش آموزی مالزی در خدمت‌تان هستیم.
 • و در صورت رضایت شما شرایط اقامت در مالزی خانه دوم من mm2h را برایتان فراهم می‌کنیم.

کسب نمایندگی بیش از هفتاد دانشگاه، کالج، آموزشگاه زبان و مدارس مالزی از بزرگ‌ترین افتخارات مشاوره شریف است.

مشاوره رایگان تلفنی۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *