منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
چگونگی دریافت ویزای مالزی برای افغان ها
چگونگی دریافت ویزای مالزی برای افغان ها

چگونگی دریافت ویزای مالزی برای افغان ها

زمان مطالعه: 5 دقیقه
4.9/5 - (316 امتیاز)

اگر می‌خواهید از چگونگی دریافت ویزای مالزی برای افغان ها اطلاع پیدا کنید، شرایط ورود قانونی اتباع افغانی را به مالزی بدانید و با روند ثبت نام آنها در UNHCR آشنا شوید، مخاطب این مقاله هستید. هر چند پروسه دریافت ویزای مالزی برای افغان ها فرآیندی متفاوت با ویزای سایر کشورها دارد، با این وجود هیچ مانعی سر راه ورود اتباع افغان به مالزی نیست؛ مالزی با آغوش باز پذیرای تمام میهمانانش است، فرقی ندارد آسیایی باشید یا اروپایی، ایرانی یا افغانی!

دلایل محبوبیت ویزای مالزی برای افغان ها

هر چند مالزی کشوری محبوب برای همه افراد است، ولی اوضاع برای اتباع افغان کمی متفاوت است. جنگ، درگیری، مشکلات و چالش‌های این کشور، مردم افغانستان را ناچار به زندگی در شرایط سخت کرده است.

افغان‌ها در کشورشان با رویدادهایی درگیر هستند که توان تغییر آن را ندارند، هر چند تاب آوری در برابر مشکلات از مردم افغانستان انسان‌های سخت‌کوشی ساخته است؛ اما گاهی برای رهایی، باید از شرایط سخت گذر کرد. بسیاری از اتباع  افغان با چشم انداز امیدوارانه به آینده به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. 

کشور مالزی برای افغان‌ها مقصدی برای گردش و تفریح نیست، آنها از مالزی به عنوان گذرگاهی برای عبور استفاده می‌کنند. هدف مهاجرین افغان از دریافت ویزای مالزی ، رسیدن به مقصدی ثالث برای پناهندگی است. 

با این وجود، باز هم ملالی نیست، درهای مالزی به روی اتباع افغان هم مانند سایر کشورها باز است. مردم افغانستان هم می‌توانند از مزایای دریافت ویزا مالزی بهره‌مند شوند. 

کدام ویزای مالزی برای اتباع افغان مناسب است؟

کدام ویزای مالزی برای اتباع افغانی مناسب است؟

همان طور که گفتیم، مالزی میزبان خوبی برای مردم تمام دنیا از هر نژاد و قومیتی است. اتباع افغانستان هم می‌توانند با دریافت ویزای مالزی مهمان این کشور شوند.

اگر می‌خواهید بدانید کدام ویزای مالزی برای اتباع افغان مناسب است، باید برایتان بگوییم تنها ویزایی که به اتباع کشور افغانستان تعلق می‌گیرد، ویزای سوشال یا دوماهه مالزی است. افغان ها شرایط دریافت سایر ویزاها مانند ویزای بازنشستگی یاویزای توریستی مالزی را ندارند. 

چگونگی دریافت ویزای سوشیال برای اتباع افغانستان

بهترین و قانونی‌ترین ویزا برای برای اتباع افغانستان، ویزای سوشال مالزی است. چگونگی دریافت ویزای سوشیال برای اتباع افغانستان منوط به این شرایط است:

 1. داشتن دعوت نامه 
 2. پذیرش دانشگاه 
 3. پذیرش مؤسسات زبان مالزی

از میان 3 گزینه بالا، تنها راه ممکن و قانونی برای دریافت ویزای افغان ها، داشتن پذیرش (approval) از دانشگاه های مالزی است.

به خاطر داشته باشید حتی داشتن approval مؤسسات زبان هم قابل قبول نیست و افغانی‌ها تنها در صورتی مجاز به دریافت ویزای سوشیال هستند که از دانشگاه های مالزی پذیرش داشته باشند. 

دریافت ویزای تحصیلی مالزی برای افغانستانی‌ ها 

برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی که فرقی ندارد تبعه کدام کشور باشید. مهم اخذ پذیرش دانشگاه است. برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی برای افغانستانی ها، اولین کار انتخاب یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در این کشور است. پس از گزینش دانشگاه، قدم بعدی اخذ پذیرش دانشگاه و دریافت ویزای مالزی است. 

برای هر کدام از این مراحل هم باید صبور باشید و منتظر بمانید تا پروسه انجام آن به ثمر برسد. اگر هم به دنبال راه میانبر هستید که می‌توانید از کارشناسان مشاوره شریف مشاوره بگیرید. کارشناسان ما با چم و خم کارها آشنا هستند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند. 

اخذ ویزای توریستی برای افغان‌ ها

اگر به دنبال اخذ ویزای توریستی برای افغان ها هستید باید برایتان بگوییم تنها ویزای مالزی که برای اتباع محترم افغانستان صادر می‌شود، همان ویزای سوشال مالزی است.

ویزای توریستی مالزی، یکی از انواع ویزاهایی است شامل حال اتباع کشور افغانستان نمی‌شود و آنها برای ورود به مالزی نمی‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

مراحل دریافت ویزای مالزی برای افغان ها 

مراحل دریافت ویزای مالزی برای افغان ها 2022

موفقیت اتفاقی نیست، همان قدم‌هایی است که پله پله باید بردارید تا به هدف برسید. برای دریافت ویزای مالزی هم باید قدم به قدم پیش بروید تا به هدف برسید. مراحل دریافت ویزای مالزی برای افغان ها:

اتباع کشور افغانستان برای دریافت ویزای مالزی باید به سفارت مالزی مراجعه کنند. از آنجا که سفارت مالزی در کشور افغانستان شعبه‌ای ندارد، کلیه اتباع افغان برای دریافت خدمات باید به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنند. مراحلی که اتباع افغان برای دریافت ویزا در سفارت باید انجام دهند را با هم بخوانیم:

مرحله اول، شهروندان افغانستان باید به صورت حضوری به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنند.  

مرحله دوم، پر کردن اطلاعات فرم درخواست است 

مرحله سوم، ارائه مدارک مورد نیاز را به همراه پاسپورت (داشتن پذیرش دانشگاه های مالزی در این مرحله الزامی است)

مرحله چهارم، پرداخت هزینه‌ها 

مرحله پنجم، اطلاع رسانی توسط ایمیل به درخواست دهنده 

مرحله ششم، آماده شدن ویزا و تحویل آن از سفارت مالزی 

مرحله هفتم، مرحله فینال و پرواز به مالزی 

سفارت مالزی در تهران

کلیک کنید

مدارک لازم دریافت ویزای مالزی برای افغان ها 

 •  4 عکس در اندازه پاسپورت، با پس زمینه سفید
 • صورت‌حساب‌های اخیر بانکی یا و مدرک تجاری (کپی گواهی NTN و مجوز تجارت)
 • فرم درخواست ویزا پر شده
 • نامه قصد
 • پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه
 • کپی CNIC
 • کپی پاسپورت
 • کپی دعوت نامه از مالزی
 • کپی نامه VDR (برای ویزای استخدامی، وابسته یا دانشجویی)
 • برای پاسپورت های غیر دیپلماتیک و غیر رسمی افغانستان
 • گواهی عدم اعتراض از دولت افغانستان
 • نامه تایید ویزا توسط اداره مهاجرت مالزی
 • دعوت نامه توسط دولت مالزی

دریافت ویزای سوشال و ثبت نام در UNHCR  

دریافت ویزای سوشال مالزی برای افغانستانی ها و ثبت نام در UNHCR  

هدف اصلی دریافت ویزای مالزی برای افغان‌ها ثبت نام در UNHCR است. افغان‌های محترمی که با تکمیل مدارک و دریافت ویزای سوشال قدم به خاک مالزی می‌گذارند، می‌توانند در مالزی به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد مراجعه کنند.

مراجعه به UNHCR برای ثبت نام و تقاضای پناهندگی در کشوری دیگر است. جالب است بدانید مقصد بیشتر افغان‌هایی که با ویزای سوشال وارد مالزی می‌شوند، کشور استرالیا یا نیوزلند است. هدف آنها پناهندگی و مهاجرت برای داشتن شرایط بهتر زندگی است. 

هر آنچه باید درباره ویزای مالزی برای افغان ها بدانید

اتباع افغانی که قصد دارند با دریافت ویزای سوشال وارد مالزی شوند، برای موفقیت در روند دریافت ویزای مالزی به این نکات توجه کنند، هر آنچه باید درباره ویزای مالزی برای افغان ها بدانید برایتان جمع آوری کرده‌ایم:

 • افغان‌ها باید به طور قانونی وارد خاک مالزی شوند، داشتن پذیرش و تأیید دانشگاه، مجوزی برای ورود قانونی آنها به مالزی است. 
 • ویزای سوشیال مالزی برای افغان ها مبنی بر approval یا پذیرش دانشگاهی است. دقت داشته باشید، پذیرش فقط باید از دانشگاه های مالزی باشد و پذیرش مؤسسات زبان انگلیسی پذیرفته نیست. 
 • برای انجام مراحل دریافت ویزای سوشیال از سفارت مالزی در تهران، شخص متقاضی باید در ایران حضور داشته باشد و به سفارت مالزی مراجعه کند.  

زمان لازم برای اخذ ویزای مالزی اتباع افغان

کسانی که زمان برایشان در اولویت است باید بدانند، زمان لازم برای اخذ ویزای مالزی اتباع افغان یا همان ویزای سوشال مالزی برای افغان ها، 7 روز کاری است. البته باید روزهای تعطیل رسمی را به این 7 روز اضافه کنید. 

به طور میانگین باید چیزی حدود 10 روز، برای دریافت ویزای سوشال افغان ها در نظر بگیرید. برای اطمینان بیشتر، بهتر است یک ماه قبل از تاریخ خرید بلیط هواپیما برای دریافت ویزای سوشال افغانی اقدام کنید.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

مدت اعتبار ویزای مالزی برای اتباع افغان

مدت اعتبار ویزای مالزی برای اتباع افغانی

مدت اعتبار ویزای مالزی برای اتباع افغان‌ از وقتی محاسبه می‌شود که مهر آن بر روی پاسپورت‌ می‌خورد. اگر متقاضیان تا 3 ماه پس از دریافت ویزای سوشال وارد کشور مالزی نشوند، تاریخ اعتبار ویزایشان منقضی شده و دوباره باید تمام مراحل گفته شده را انجام دهند. 

از آنجا که تاریخ اعتبار ویزای سوشال مالزی برای افغان ها دو ماهه یا 60 روز است، برای تمدید آن پس از 60 روز می‌توانید به مدت 1 ماه دیگر هم آن را تمدید کنید. 

قیمت ویزای مالزی برای اتباع کشور افغانستان

حساب و کتاب برای هزینه ویزای مالزی برای اتباع کشور افغانستان را کنار بگذارید و با یک تماس با کارشناسان مشاوره شریف پاسخ تمام سؤالات خود درباره قیمت ویزای مالزی برای افغانستان بگیرید. 

می‌توانید به نزدیکترین سفارت مالزی در یکی از کشورهای همسایه مانند ایران مراجعه کنید. یا از طریق برنامه کاونتر از محل تمام سفارتخانه های جهان مطلع شوید. 

مشاوره شریف همراه شما در تمام مراحل دریافت ویزای مالزی برای افغان ها است.

عواقب حضور غیر قانونی اتباع افغان در مالزی!

آنچه مایه تمایز مالزی با سایر کشورها می‌شود، تابعیت از قانون است. مردم مالزی به شدت پایبند قوانین هستند، چون قانون شکنان در مالزی به سختی مجازات می‌شوند.

اشخاصی که به صورت غیر قانونی وارد کشور مالزی شوند و به هر دلیلی گیر بیفتند باید عواقب کار خود را پذیرفته و با زندگی توأم با آرامش خداحافظی کنند. ساده‌ترین عواقب حضور غیر قانونی اتباع افغان در مالزی دیپورت شدن آنها است.

بهتر است بدانید کسانی که دیپورت می‌شوند دیگر اجازه هیچ گونه مهاجرتی را ندارند، از آن بدتر این است که ممکن است سال‌های طولانی عمر خود را در زندان‌های این کشور بگذرانند.

سؤالات متداول دریافت ویزای مالزی برای افغان ها

1- آیا شهروندان افغان برای رفتن به مالزی به ویزا نیاز دارند؟

بله، اخذ ویزای مالزی برای شهروندان افغانی الزامی است. اتباع محترم کشور افغانستان می‌توانند با پذیرش دانشگاه ویزای مالزی بگیرند.

2- در میان انواع ویزای مالزی کدام ویزا برای اتباع کشور افغانستان مناسب‌تر است؟

 اتباع محترم افغانی می‌توانند با دریافت ویزای سوشال مالزی وارد این کشور شوند.

3- آیا افغانی ها مجاز به دریافت ویزای شینگن هستند؟

بله افغانی ها مانند اتباع سایر کشورها برای سفر به کشورهای عضو منطقه شنگن نیاز به ویزا دارند. ویزای شینگن از افغانستان به شهروندان و ساکنان این کشور این امکان را می دهد که از تمامی 26 کشور در فضای شنگن اروپا بازدید کنند و حداکثر 90 روز در آن بمانند ولی از آنجا که مالزی جزو کشورهای اروپایی نیست برای ورود به این کشور نیازی به ویزای شینگن ندارند.

اخذ ویزای مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف متخصص دریافت انواع ویزای مالزی است. اگر خواهان دریافت ویزای مالزی هستید با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به 20 سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی و اقامت مالزی،با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم آماده‌ی خدمت‌رسانی است.

ما برای تمامی متقاضیان و همه گروه‌های سنی بدون هیچ نوع محدودیت، خدمات اخذ ویزای فوری مالزی را در کمتر از یک هفته ارائه می‌دهیم. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.unhcr.org/en-my/afghanistan-emergency.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *