تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

چگونگی دریافت ویزای مالزی برای افغان ها

4.9/5 - (314 امتیاز)

اگر می‌خواهید از چگونگی دریافت ویزای مالزی برای افغان ها اطلاع پیدا کنید، شرایط ورود قانونی اتباع افغانی را به مالزی بدانید و با روند ثبت نام آنها در UNHCR آشنا شوید، مخاطب این مقاله هستید.

هر چند پروسه دریافت ویزای مالزی برای افغان ها فرآیند متفاوتی با ویزای سایر کشورها دارد، با این وجود هیچ مانعی سر راه ورود آنها به مالزی نیست؛ مالزی کشوری است که با آغوش باز پذیرای تمام میهمانانش است، فرقی ندارد آسیایی باشید یا اروپایی، ایرانی یا افغانی!

مشاوره شریف همراه شما تا رسیدن به موفقیت است. با ما در مالزی تنها نیستید.

برای آشنایی با شرایط دریافت ویزای مالزی برای افغان ها

اینجا رو کلیک کن

دلایل محبوبیت ویزای مالزی برای افغان ها

هر چند مالزی کشوری محبوب برای همه افراد است، ولی اوضاع برای اتباع افغانی کمی متفاوت است. جنگ، درگیری، مشکلات و چالش‌های این کشور، مردم افغانستان را ناچار به زندگی در شرایط سخت کرده است.

افغانی‌ها در کشورشان با رویدادهایی درگیر هستند که توان تغییر آن را ندارند، هر چند تاب آوری در برابر مشکلات از مردم افغانستان انسان‌های سخت‌کوشی ساخته است، اما گاهی برای رهایی، باید از شرایط سخت گذر کرد. بسیاری از اتباع  افغانی با چشم انداز امیدوارانه به آینده به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. 

کشور مالزی برای افغان‌ها مقصدی برای گردش و تفریح نیست، آنها از مالزی به عنوان گذرگاهی برای عبور استفاده می‌کنند. هدف مهاجرین افغانی از دریافت ویزای مالزی، رسیدن به مقصد ثالث برای پناهندگی است. 

با این وجود، باز هم ملالی نیست، درهای مالزی به روی اتباع افغانی هم مانند سایر کشورها باز است. مردم افغانستان هم می‌توانند از مزایای دریافت ویزا مالزی بهره‌مند شوند. 

کدام ویزای مالزی برای اتباع افغانی مناسب است؟

همان طور که گفتیم، مالزی میزبان خوبی برای مردم تمام دنیا از هر نژاد و قومیتی است. اتباع افغانستان هم می‌توانند با دریافت ویزای مالزی مهمان این کشور شوند.

اگر می‌خواهید بدانید کدام ویزای مالزی برای اتباع افغانی مناسب است، باید برایتان بگوییم تنها ویزایی که به اتباع افغانستان تعلق می‌گیرد، ویزای سوشال یا دوماهه مالزی است. اتباع افغانستان شرایط دریافت سایر ویزاها مانند ویزای بازنشستگی یا ویزای توریستی مالزی را ندارند. 

چگونگی دریافت ویزای سوشیال برای اتباع افغانستان

بهترین و قانونی‌ترین روش برای حضور اتباع افغانستان در مالزی، دریافت ویزای سوشال است. چگونگی دریافت ویزای سوشیال برای اتباع افغانی منوط به این شرایط است:

 1. داشتن دعوت نامه 
 2. پذیرش دانشگاه 
 3. پذیرش مؤسسات زبان مالزی

از میان 3 گزینه بالا، تنها راه ممکن و قانونی برای دریافت ویزای افغان ها، داشتن پذیرش (approval) از دانشگاه های مالزی است.

به خاطر داشته باشید حتی داشتن approval مؤسسات زبان هم قابل قبول نیست و افغانی‌ها تنها در صورتی مجاز به دریافت ویزای سوشیال هستند که از دانشگاه های مالزی پذیرش داشته باشند. 

مشاوره شریف همراه شما در تمام مراحل دریافت ویزای سوشیال برای اتباع محترم افغانی است. برای دریافت اطلاعات جامع‌تر با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

شرایط جدید اخذ انواع ویزای مالزی

کلیک کنید

6 مرحله دریافت ویزای مالزی برای افغان ها 2022

موفقیت اتفاقی نیست، همان قدم‌هایی است که پله پله باید بردارید تا به هدف برسید. برای دریافت ویزای مالزی هم باید قدم به قدم پیش بروید تا به هدف برسید.  

اولین کار برای دریافت ویزای افغان ها، مراجعه به سفارت مالزی در تهران است. از آنجا که سفارت مالزی در کشور افغانستان شعبه‌ای ندارد، کلیه اتباع افغانی برای دریافت خدمات باید به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنند. مراحلی که اتباع افغانی برای دریافت ویزا در سفارت باید انجام دهند را با هم بخوانیم:

مرحله اول، شهروندان افغانستان باید به صورت حضوری به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنند.  

مرحله دوم، پر کردن اطلاعات فرم درخواست 

مرحله سوم، ارائه مدارک مورد نیاز را به همراه پاسپورت (داشتن پذیرش دانشگاه های مالزی در این مرحله الزامی است)

مرحله چهارم، پرداخت هزینه‌ها 

مرحله پنجم، اطلاع رسانی توسط ایمیل به درخواست دهنده 

مرحله ششم، آماده شدن ویزا و تحویل آن از سفارت مالزی 

مرحله هفتم، مرحله فینال و پرواز به مالزی 

سفارت مالزی در تهران

کلیک کنید

مدارک لازم برای اخذ ویزای سوشال افغانستانی‌ ها در دوران پساکرونا

پس از بازگشایی مرزهای مالزی از اول آوریل 2022 مدارک لازم برای اخذ ویزای سوشال افغان‌ها و غیر افغان‌ها کمی تغییر کرد. در دوران پساکرونا اتباع افغانی کاندید دریافت ویزای سوشیال، برای گرفتن ویزا باید مدارک زیر را تهیه کنند. 

 • تکمیل فرم درخواست ویزا، می‌توانید آن را از طریق وب سایت سفارت یا با استفاده از Kawenter فرم را دانلود کنید.
 • اصل پاسپورتی که بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد، دقت داشته باشید که پاسپورت‌تان دارای حداقل 2 صفحه خالی بدون هرگونه علامت برای تأییدیه ورود، خروج توسط اداره مهاجرت مالزی باشد.
 • عکس‌هایی در اندازه پاسپورت با ابعاد 35 در 45 میلی‌متر و زمینه سفید رنگ
 • مدرک مبنی بر پرداخت هزینه‌‌های مربوط به تقاضای ویزا
 • کپی بلیط هواپیما که دارای تاریخ رفت و برگشت باشد، از طریق اپلیکیشن Kawenter می‌توانید Dummy Ticket را به صورت رایگان دریافت کنید.
 • واچر یا رسید تأییدیه رزرو هتل نشان دهنده محل اقامت متقاضی در مالزی 
 • ارائه پذیرش دانشگاه های مالزی 
 • ارائه صورت حساب بانکی برای 3 یا 6 ماه گذشته اخیر متقاضی از افغانستان. اظهارنامه باید به وضوح نام متقاضی به عنوان دارنده حساب، مانده حساب‌ها و تاریخ اظهارنامه را نشان دهد. اگر صورت‌حساب‌ها به صورت آنلاین چاپ شود، باید توسط مقامات بانک احراز هویت شود.
 • گواهی تأییدیه واکسیناسیون یا کارت دیجیتالی که نشان دهنده تزریق حداقل دو دوز واکسن باشد.
 • ارائه سند سلامت و نتیجه آزمایش PCR منفی برای COVID-19 الزامی است. تست PCR منفی باید 72 ساعت قبل از حرکت صادر شده باشد
 • بیمه پزشکی مسافرتی COVID-19

دریافت ویزای سوشال مالزی برای افغانها و ثبت نام در UNHCR  

هدف اصلی افغان‌ها از دریافت ویزای سوشال مالزی، ثبت نام در UNHCR است. افغان‌های محترمی که با تکمیل مدارک و دریافت ویزای سوشال قدم به خاک مالزی می‌گذارند، می‌توانند در مالزی به کمیساریای عالی سازمان ملل متحد مراجعه کنند.

مراجعه به UNHCR برای ثبت نام و تقاضای پناهندگی در کشوری دیگر است. جالب است بدانید مقصد بیشتر افغان‌هایی که با ویزای سوشال وارد مالزی می‌شوند، کشور استرالیا یا نیوزلند است. هدف آنها پناهندگی و مهاجرت برای داشتن شرایط بهتر زندگی است. 

پناهندگی در مالزی؟

پناهندگی در مالزی معنایی ندارد! چون هیچ قانونی مبنی بر حمایت از پناهنگان در این کشور نوشته نشده است! از سوی دیگر دولت مالزی هرگز کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل متحد را امضا نکرده و پناهندگان در این کشور هیچ جایگاهی نداشته و هرگز از سوی دولت حمایت نمی‌شوند.

باید بدانید پناهندگان در مالزی شرایط مساعدی ندارند، آنها نمی‌توانند از خدمات آموزشی، بهداشتی و شهری و غیره استفاده کنند.

بنابراین به اتباع محترم افغانی توصیه می‌شود که پناهندگی در مالزی را از مخیله‌شان خارج کرده و به راه‌های قانونی دریافت ویزای مالزی بیندیشند.

مشاوره شریف راهکارهای قانونی دریافت ویزای مالزی برای افغانیان را به شما معرفی می‌کند. 

اخذ ویزای سوشال مالزی

کلیک کنید

پناهندگان چه کسانی هستند؟

طبق کنوانسیون 1951 سازمان ملل یا پروتکل 1967 این افراد به عنوان پناهنده شناخته می‌شوند:

 • کسانی که زندگی، آزادی یا امنیت‌ خود یا یکی از اعضای خانواده‌شان تهدید شده است.
 • کسانی که به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی یا به دلیل گرایش یا هویت جنسی خود متحمل خشونت، سوء استفاده یا تبعیض شده‌اند.
 • آنهایی که در کشور خود از درگیری یا خشونت رنج برده و در صورت بازگشت در خطر هستند.

از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) چه می‌دانید؟

کمیساریای عالی یا آژانس پناهندگان سازمان ملل UNHCR توسط مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۵۰ تأسیس شد. با توجه به کنوانسیون ۱۹۵۱ مربوط به وضعیت پناهندگان و پروتکل ۱۹۶۷ الحاقی آن، این آژانس موظف به حمایت و رهبری آنها است. برنامه‌های کمیساریای عالی پناهندگان را با هم بخوانیم:

 • حل و فصل مشکلات پناهندگان در سراسر جهان و حفاظت از حقوق و رفاه آنها 
 • حمایت از حقوق پناهندگان در کشور دیگر و تأمین شرایط زندگی در امنیت و کرامت 
 • ایجاد محیطی امن و مطمئن برای اتباع افغانی و رفع نیازهای اولیه آنها در طول دوران اقامت در مالزی
 • حمایت بشردوستانه از پناهندگان از جمله در آموزش، مراقبت های بهداشتی و حمایت اجتماعی

اقدامات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد برای اتباع افغانی

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به دنبال راه‌حل‌های بلندمدت برای متقاضیان است. از جمله اقدامات UNHCR برای اتباع افغانی در مالزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یافتن خانه‌های جدید در کشورهای ثالث
 •  کمک به پناهندگان برای بازگشت داوطلبانه به خانه در صورت ایمن بودن کشورشان.
 • حفاظت موقت از آنها در مالزی

مزایای سند UNHCR برای اتباع افغانی

به افرادی که از طریق UNHCR، برای حمایت بین المللی ثبت نام کرده‌اند، اسناد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل داده می‌شود. این سند نشان می‌دهد دارنده، تحت حمایت پناهندگان سازمان ملل است. 

 • اسناد هویتی UNHCR سطحی از حفاظت را فراهم می‌کند که ممکن است خطر دستگیری را کاهش دهد.
 • امکان دسترسی محدود به خدمات بهداشتی، آموزشی و سایر خدمات پشتیبانی ضروری را فراهم کند. 
 • باید بدانید این سند در مالزی ارزش قانونی و رسمی ندارد.  

چگونگی ثبت نام اتباع افغانی در UNHCR

اولین مرحله در پروسه پناهندگی ثبت نام UNHCR است. ثبت نام شامل فرآیند ثبت، راستی آزمایی و به روز رسانی اطلاعات افراد مورد نظر در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است. 

برای ثبت نام می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین با استفاده از فرم ثبت نام موجود در وب سایت پناهندگان مالزی ارسال کنید.   

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، باید منتظر بمانید تا کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در مورد یک قرار ملاقات با شما تماس بگیرد.

به تمامی درخواست‌های ارسالی در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد، اما به دلیل تعداد بالای ارسالی، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل قادر به پاسخگویی فوری نخواهد بود. اگر قبلاً درخواست قراری ارسال کرده اید، لطفاً تقاضای دیگری را ارسال نکنید. 

پس از ثبت نام کارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل یا نامه تحت بررسی (UC) با تاریخ اعتباری مشخص برای‌تان صادر می‌شود.

نکات طلایی برای دریافت ویزای افغان ها

اتباع افغانی که قصد دارند با دریافت ویزای سوشال وارد مالزی شوند، برای موفقیت در روند دریافت ویزای مالزی به این نکات توجه کنند:

 • افغان‌ها باید به طور قانونی وارد خاک مالزی شوند، داشتن پذیرش و تأیید دانشگاه، مجوزی برای ورود قانونی آنها به مالزی است. 
 • ویزای سوشیال مالزی برای افغان ها مبنی بر approval یا پذیرش دانشگاهی است. دقت داشته باشید، پذیرش فقط باید از دانشگاه های مالزی باشد و پذیرش مؤسسات زبان انگلیسی پذیرفته نیست. 
 • برای انجام مراحل دریافت ویزای سوشیال از سفارت مالزی در تهران، شخص متقاضی باید در ایران حضور داشته باشد و به سفارت مالزی مراجعه کند.  

زمان لازم برای دریافت ویزای مالزی برای افغانی ها

کسانی که زمان برایشان در اولویت است باید بدانند، زمان لازم برای دریافت ویزای مالزی برای اتباع افغانستان یا همان ویزای سوشال مالزی برای افغانها، 7 روز کاری است. البته باید روزهای تعطیل رسمی را به این 7 روز اضافه کنید. 

به طور میانگین باید چیزی حدود 10 روز، برای دریافت ویزای سوشال افغان ها در نظر بگیرید. برای اطمینان بیشتر، بهتر است یک ماه قبل از تاریخ خرید بلیط هواپیما برای دریافت ویزای سوشال افغانی اقدام کنید.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

مدت اعتبار ویزای مالزی برای افغان ها

مدت اعتبار ویزای مالزی برای افغان‌ ها از وقتی محاسبه می‌شود که مهر آن بر روی پاسپورت‌ می‌خورد. اگر متقاضیان تا 3 ماه پس از دریافت ویزای سوشال وارد کشور مالزی نشوند، تاریخ اعتبار ویزایشان منقضی شده و دوباره باید تمام مراحل گفته شده را انجام دهند. 

از آنجا که تاریخ اعتبار ویزای سوشال دو ماهه یا 60 روز است، برای تمدید آن پس از 60 روز می‌توانید آن را به مدت 2 ماه دیگر هم تمدید کنید. 

قیمت ویزای مالزی برای افغانها

حساب و کتاب برای هزینه ویزای مالزی برای اتباع افغانستان را کنار بگذارید و با یک تماس با کارشناسان مشاوره شریف پاسخ تمام سؤالات خود درباره قیمت ویزای مالزی برای افغانستان بگیرید. 

می‌توانید به نزدیکترین سفارت مالزی در یکی از کشورهای همسایه مانند ایران مراجعه کنید. یا از طریق برنامه کاونتر از محل تمام سفارتخانه های جهان مطلع شوید. 

مشاوره شریف همراه شما در تمام مراحل دریافت ویزای مالزی است.

عواقب حضور غیر قانونی افغان ها در مالزی!

آنچه مایه تمایز مالزی با سایر کشورها می‌شود، تابعیت از قانون است. مردم مالزی به شدت پایبند قوانین هستند، چون قانون شکنان در مالزی به سختی مجازات می‌شوند.

اشخاصی که به صورت غیر قانونی وارد کشور مالزی شوند و به هر دلیلی گیر بیفتند باید عواقب کار خود را پذیرفته و با زندگی توأم با آرامش خداحافظی کنند. ساده‌ترین مجازات قانون شکنان، دیپورت شدن آنها است.

بهتر است بدانید کسانی که دیپورت می‌شوند دیگر اجازه هیچ گونه مهاجرتی را ندارند، از آن بدتر این است که ممکن است سال‌های طولانی عمر خود را در زندان‌های این کشور بگذرانند.

منبع: https://www.unhcr.org/en-my/afghanistan-emergency.html

اخذ ویزای مالزی برای افغان ها با مشاوره شریف

مشاوره شریف متخصص دریافت انواع ویزای مالزی است. اگر خواهان دریافت ویزای مالزی برای اتباع افغانی هستید با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به ۱8 سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی و اقامت مالزی،با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم آماده‌ی خدمت‌رسانی است.

ما برای تمامی متقاضیان در تهران، شهرستان‌ها و همه گروه‌های سنی بدون هیچ نوع محدودیت، خدمات اخذ ویزای سوشیال مالزی را در کمتر از یک هفته ارائه می‌دهیم.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *