تحصیل در مالزی، اقامت مالزی، دانشگاه های مالزی و کالج های زبان مالزی

تماس بگیرید
دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸
منو

تحصیل در مالزی، اقامت مالزی و دانشگاه های مالزی

اقامت 10 ساله مالزی
صفحه اصلی / اقامت مالزی / مزایای اقامت مالزی (قسمت دوم)

مزایای اقامت مالزی (قسمت دوم)

در قسمت دوم این مقاله، به بررسی سایر مزایای برنامه مالزی خانه دوم من می پردازیم:

اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری
بانکداری و تحصیل وام برای اعضای مالزی خانه دوم من:

مالزی دارای یک سیستم بانکی مجهز و پیشرفته ارائه دهنده کلیه خدمات و سرویسهای بانکی به سراسر جهان است. و توانسته نام خود را به عنوان یک پیشرو در ارائه خدمات بانکی در حوزه اسلامی معرفی کند و در کنار این طیف وسیعی از خدمات بانکی غیر اسلامی را نیز ارائه دهد.

بانکهای پیشرو نظیر HSBC، Deutche Bank ، RBS و در همه جای مالزی شعبه دارند و در هرمکانی به راحتی در دسترس می باشند. برای سهولت کار در بسیاری از خیابانها، مراکز بزرگ خرید، پمپ بنزین هاسیستم های ATM نیز قرار دارد. هر نوع از سیستم بانکداری که شما به آن نیاز دارید از خدمات بخش خصوصی / سرمایه گذاری بانکی تا سیستم بانکداری مرسوم، در مالزی به راحتی در دسترس می باشد.

تدابیر مالی مالزی برای جلوگیری از تاثیر بحران اقتصادی بر اقتصاد کشور:

برخی از کشورها در ابتدا وام هایی کلان ارائه کردند که باعث شد در مراحل بعدی رشد مالی خوبی نداشته باشند، اما مالزی بر خلاف این کشورها وام اولیه بالایی ارائه نداده است و به این ترتیب از رشد نقدینگی بسیار خوبی در بازارهای مالی برخوردار است. این به آن معنی است که مالزی هنوز می تواند وام هایی بالا با نرخ سود کم به سهولت به اتباع خارجی بدهد، البته این مزایا به اضافه قیمت پایین املاک و هزینه پایین زندگی، مالزی را جزء کشورهای پر طرفدار آسیا تبدیل می کند و مردمی که تمایل دارند دوران بازنشستگی خود را در کشوری آرام و آب و هوایی مطلوب بگذرانند مالزی را به عنوان خانه دوم خود بر می گزینند.

یکی دیگر از مزایای این برنامه مالیات بسیار پایین اتومبیل (کمتر از ۲/ ۵%) است که این امکان را به اعضاء اقامت مالزی خانه دوم من (MM2H) می دهد که اتومبیل معاف از مالیات بخرند و این خود جذابیت این برنامه را بیشتر نشان می دهد. قیمت بنزین به نسبت پایین است و این خود باعث افزایش تقاضا برای خرید اتومبیل است.

یک راه حل برای تمامی احتیاجات بانکی

اقامت در یک کشور جدید به معنای تغییر است این تغییر می تواند در محل زندگی شما، تنوع در نوع غذای شما و یا در تغییر در سلیقه خرید شما باشد.

ساختن یک زندگی جدید در مالزی بسیار آسان است. بانک CIMB (Commerce International Merchant Bankers) برای پوشش دهی تمام احتیاجات بانکی شما و ارائه راه حل هایی برای همه آنها همیشه همکاری لازم را می نماید.

در زیر می توانید مصاحبه با Peter England یکی از روسای بانک CIMB، (کسی که کشور خود را برای اقامت در مالزی ترک کرده ، به تمامی کسانی که کشور خود را به قصد مالزی ترک کرده و مایل به عضویت در برنامه های اقامت مالزی خانه دوم – MM2H هستند) را ملاحظه نمایید.

چطور بانک در رفع احتیاجات مالی می تواند به این افراد کمک کند ؟

هدف ما تسهیل در زندگی با تمرکز برروی نیازهای بانکی ویژه می باشد که از آن جمله می توان باز کردن یک حساب سپرده بانکی و یا کمک به خرید خانه در ابتدای ورود آنها را نام برد.

تازه واردین به کشور، پیش از مواجه شدن با یک تغییر سبک زندگی می توانند بدون دردسر رفتن به بانکها و شرکت های بیمه در مالزی فقط دارایی خود را مدیریت کنند. ما به آنها راه حل هایی برای همه احتیاجات مالی شان پیشنهاد می کنیم و با اینکار مقداری از نگرانی آنها را کم می کنیم.

علاوه بر آن ما معتقدیم با داشتن پرسنل متعهد، کسانی که با برنامه اقامت مالزی خانه دوم (MM2H) به خوبی آشنا هستند، می توانیم بهترین خدمات را به آنها ارائه دهیم و مشتریانمان را در هنگام مواجه شدن با قوانین بانکی و مالی که در شرایط خاص به کار برده می شود راهنمائی کنیم.

چه خدماتی را بانک CIMB به مشتریان ارائه می کند ؟

ما ارائه کننده خدمات و سرویس هایی هستیم که همه تحت یک پوشش ارائه می شود و شامل: سپرده گذاری پولهای خارجی و رینگت، ارائه وام خرید خانه، ارائه بیمه خانه و بیمه پزشکی، ارائه سرویس های ارسال وجه و خرید اقساطی و… می باشد. شما فقط کافی است به یکی از ۳۶۲ شعبه ما در مالزی مراجعه کنید، کارکنان ما از ارائه خدمات به شما خوشحال خواهند شد.

آیا طرح های دیگری برای توسعه خدمات و سرویس های شما وجود دارد؟

ما به زودی کارتهای اعتباری و کلوپ اعضاء CIMB را راه اندازی می کنیم که در اولویت خدمات بانکی ما قرار دارند. علاوه بر آن اعضاء کلوپ CIMB از این مزایای و خدمات ویژه ای شامل: امتیازات ارزهای خارجی، استفاده از امکانات مراکز شغلی و دعوت به رویدادهای خاص و… بهره مند می شوند.

چگونه این خدمات را با خدمات ارائه شده توسط بانک های دیگر مقایسه کنند؟

ما اولین بانک محلی هستیم که در زمینه برطرف کردن احتیاجات کسانی که کشورشان را برای زندگی کردن در مالزی ترک کرده اند بر بقیه بانک ها پیشی گرفته ایم.

کارکنان متعهد ما به خوبی از برنامه های اقامت مالزی خانه دوم (MM2H) اطلاع دارند و در جایگاههایی قرار گرفته اند که بتوانند به راحتی احتیاجات بانکی این افراد را برطرف کنند و این یکی از دلایل موفقیت ماست.

در پایان اگر صحبتی برای کسانی که حداقل ۱۰ سال در مالزی زندگی می کنند دارید، بفرمایید؟

مالزی کشوری خارق العاده ای برای زندگی است. ایده ای نو در ذهن ماست که مالزی بستر مناسبی برای اجرای آن ایده هاست . البته برخی از افراد در ابتدا فکر می کنند همه چیز باید همان طوری باشد که در کشورشان بوده است و به خاطر همین در پایان ناامید می شوند.

به اطراف و به همه موارد خوبی که در مالزی وجود دارد و در کشوخود نظیر آن را نداشته اید خوب نگاه کنید و سپس از اینکه در مالزی زندگی کرده اید، خوشحال خواهید شد.

برنامه مالزی خانه دوم

وام خرید ملک در طرح اقامت مالزی خانه دوم:

وام خرید ملک تجاری یا مسکونی با بهره حدود ۶% در سال است که میزان وام به صورت تقریبی ۷۰% ارزش ملک است.رشد سالانه ارزش ملک در مالزی حدود ۱۰% است و در مالزی مالیات ارزش افزوده ملک وجود ندارد و اسناد املاک به صورت قطعی و همیشگی به خریدار منتقل می شود (بعضی از املاک ۹۹ ساله و برخی آزاد یا Free Hold است).

بیمه درمانی با پرداخت هزینه سالانه، تعرفه سالانه بیمه درمانی با توجه به نوع بیمه سقف خسارت و امکانات مورد نیاز سالانه ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار برای هر نفر است. این بیمه توسط شرکتهای خصوصی ارائه می شود و ربطی به برنامه مالزی خانه دوم (MM2H) ندارد.

اقامت مالزی خانه دوم
معافیت مالیاتی برای افراد دارای اقامت مالزی خانه دوم من (MM2H)

پرداخت مالیات ها:

مردمی که با ویزا اقامت مالزی خانه دوم من (MM2H) وارد مالزی وارد می شوند معاف از مالیات هستند.

مالیات بر درآمد:

برخی از درآمدهای خارجی وارده به مالزی معاف از مالیات است.

اگر شما اهل کشوری هستید که برای همه چیز باید مالیاتی گزاف پرداخت کنید این معافیت از مالیات سود بالایی را برای شما به همراه دارد، برای اطمینان از این مورد باید در یکی از مراجع مالیاتی مالزی ثبت نام کنید و شواهدی مبنی بر کسر این مالیات در کشور خودتان به مراجع نشان دهید، امکان جلوگیری از این کسر مالیات وجود دارد و این در صورتی انجام می شود که کشور شما دارای یک توافقنامه مالیاتی دو طرفه با مالزی باشد.

هر درآمدی که شما در مالزی کسب می کنید مشمول مالیات می باشد و درآمدی که شما از سرمایه ثابت بدست می آورید در طول مدتی که سرمایه ثابت شما در بانک است، نمی تواند مشمول مالیات باشد.

یکی از بهترین مشاوران مالیاتی بانکی است که شما سرمایه ثابت خود را در آن گذاشته اید.

اگر شما ملکی را خریداری کنید و یا در شرکتهای خصوصی و اداری سرمایه گذاری کنید، اجاره بها، سود سهام و درآمدهای دیگری که شما بدست می آورید مشمول مالیات محلی است. نرخ مالیات برای هر شخص از ۲۸% تجاوز نمی کند.

مالیات بر ارث:

در مالزی هیچ نوع مالیاتی بر ارث وجود ندارد.

ماترک (ارثیه) شما می تواند به شخص بعدی بدون کسر هیچ نوع مالیاتی منتقل شود.

مالیات جاده ای:

مالیات جاده ای در مالزی برای جریمه آن ماشینهایی که سوخت زیادی مصرف می کنند طراحی شده است. این مالیات بر اساس حجم موتور ماشین ها مشخص می شود. یک موتور با حجم ۲۰۰۰CC شامل نرخ بالای هزینه سالیانه خواهد شد.

یک ماشین ۱۰۰۰ cc در حدود ۲۰ رینگت مالیات جاده ای پرداخت می کند و این مالیات برای ماشن های ۲۰۰۰ cc در حدود ۳۸۰ رینگت و برای ۳۰۰۰ cc در حدود ۱۱،۱۳۰ رینگت در یک سال می باشد.

خرید خودرو در مالزی

اقامت مالزی خانه دوم
مزایای اقامت مالزی خانه دوم (خدمتکار)

یکی از مزایای بی شمار طرح اقامت مالزی خانه دوم، استخدام افراد با هزینه بسیار پایین است.
کارگر در مالزی بسیار ارزان است و افراد زیادی این فرصت را دارند تا کسی را برای انجام کارهای فردی خود شامل تمیزکردن منزل، آشپزی، رانندگی، تمیز کردن ماشین، باغبانی، نقاشی و مستخدمین خانگی استخدام کنند.

اغلب این کارها توسط مالایی ها انجام نمی شود و کارگرانی از برخی کشورها مورد تایید مالزی مثل اندونزی، بنگلادش، میانمار، فیلیپین و کمبوجیه این کارها را بر عهده دارند . برخی از این افراد در خانه شما ساکن می شوند. برخی از زنان مالایی خدمات خانگی را به صورت کاری پاره وقت انجام می دهند.

اقامت مالزی خانه دوم

چگونه یک خدمتکار خوب پیدا کنیم:برخی شرکت ها به شما کمک می کنند تا آن کسی را پیدا کنید که برای نیاز شما و پولی که شما می پردازید مناسب باشد. با آژانس هایی کارکنید که قبل از فرستادن یک کارگر جلسه ای را برای معرفی او به شما ترتیب می دهند.این جلسه به شما این اجازه را می دهد تا از بین چند نفر بهترین را گزینش کنید.

هزینه ها :
حقوق یک مستخدمه در مالزی همانطور که پیش تر گفتیم بسیار پایین است اما بسته به ملیتی که دارند حقوق آنها بین ۳۵۰ تا۷۰۰ رینگیت متغیر است.

برخی از شرکت ها پیش خدمت پاره وقت نیز دارند که با توجه به نیاز شما در هفته می توانید آنها را استخدام کنید. هزینه این افراد متفاوت است اما به طور میانگین از ۸۰ تا ۱۰۰ رینگت متفاوت است که هر بار ۳ تا ۴ ساعت کار می کنند.

جزییات اقامت مالزی: اقامت مالزی

دیدگاه و امتیاز کاربران وب سایت

این مقاله چقدر برای شما سودمند بود؟

امتیاز نوشته

به نظر جالب بود به مالزی علاقه مند شدم

امتیاز کاربران : ۴٫۴۳ ( ۶ کاربر این مقاله را پسندیده اند)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *