تحصیل در مالزی، اقامت مالزی، دانشگاه های مالزی و کالج های زبان مالزی

تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
پنج شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۸
منو

تحصیل در مالزی، اقامت مالزی و دانشگاه های مالزی

اقامت 10 ساله مالزی
صفحه اصلی / اقامت مالزی / مزایای اقامت مالزی (قسمت دوم)

مزایای اقامت مالزی (قسمت دوم)

در قسمت دوم این مقاله، به بررسی سایر مزایای برنامه مالزی خانه دوم من می پردازیم:

اقامت مالزی خانه دوم
معافیت مالیاتی برای افراد دارای اقامت مالزی خانه دوم من (MM2H)

پرداخت مالیات ها:

مردمی که با ویزا اقامت مالزی خانه دوم من (MM2H) وارد مالزی وارد می شوند معاف از مالیات هستند.

مالیات بر درآمد:

برخی از درآمدهای خارجی وارده به مالزی معاف از مالیات است.

اگر شما اهل کشوری هستید که برای همه چیز باید مالیاتی گزاف پرداخت کنید این معافیت از مالیات سود بالایی را برای شما به همراه دارد، برای اطمینان از این مورد باید در یکی از مراجع مالیاتی مالزی ثبت نام کنید و شواهدی مبنی بر کسر این مالیات در کشور خودتان به مراجع نشان دهید، امکان جلوگیری از این کسر مالیات وجود دارد و این در صورتی انجام می شود که کشور شما دارای یک توافقنامه مالیاتی دو طرفه با مالزی باشد.

هر درآمدی که شما در مالزی کسب می کنید مشمول مالیات می باشد و درآمدی که شما از سرمایه ثابت بدست می آورید در طول مدتی که سرمایه ثابت شما در بانک است، نمی تواند مشمول مالیات باشد.

یکی از بهترین مشاوران مالیاتی بانکی است که شما سرمایه ثابت خود را در آن گذاشته اید.

اگر شما ملکی را خریداری کنید و یا در شرکتهای خصوصی و اداری سرمایه گذاری کنید، اجاره بها، سود سهام و درآمدهای دیگری که شما بدست می آورید مشمول مالیات محلی است. نرخ مالیات برای هر شخص از ۲۸% تجاوز نمی کند.

مالیات بر ارث:

در مالزی هیچ نوع مالیاتی بر ارث وجود ندارد.

ماترک (ارثیه) شما می تواند به شخص بعدی بدون کسر هیچ نوع مالیاتی منتقل شود.

مالیات جاده ای:

مالیات جاده ای در مالزی برای جریمه آن ماشینهایی که سوخت زیادی مصرف می کنند طراحی شده است. این مالیات بر اساس حجم موتور ماشین ها مشخص می شود. یک موتور با حجم ۲۰۰۰CC شامل نرخ بالای هزینه سالیانه خواهد شد.

یک ماشین ۱۰۰۰ cc در حدود ۲۰ رینگت مالیات جاده ای پرداخت می کند و این مالیات برای ماشن های ۲۰۰۰ cc در حدود ۳۸۰ رینگت و برای ۳۰۰۰ cc در حدود ۱۱،۱۳۰ رینگت در یک سال می باشد.

خرید خودرو در مالزی

اقامت مالزی خانه دوم
مزایای اقامت مالزی خانه دوم (خدمتکار)

یکی از مزایای بی شمار طرح اقامت مالزی خانه دوم، استخدام افراد با هزینه بسیار پایین است.
کارگر در مالزی بسیار ارزان است و افراد زیادی این فرصت را دارند تا کسی را برای انجام کارهای فردی خود شامل تمیزکردن منزل، آشپزی، رانندگی، تمیز کردن ماشین، باغبانی، نقاشی و مستخدمین خانگی استخدام کنند.

اغلب این کارها توسط مالایی ها انجام نمی شود و کارگرانی از برخی کشورها مورد تایید مالزی مثل اندونزی، بنگلادش، میانمار، فیلیپین و کمبوجیه این کارها را بر عهده دارند . برخی از این افراد در خانه شما ساکن می شوند. برخی از زنان مالایی خدمات خانگی را به صورت کاری پاره وقت انجام می دهند.

اقامت مالزی خانه دوم

چگونه یک خدمتکار خوب پیدا کنیم:برخی شرکت ها به شما کمک می کنند تا آن کسی را پیدا کنید که برای نیاز شما و پولی که شما می پردازید مناسب باشد. با آژانس هایی کارکنید که قبل از فرستادن یک کارگر جلسه ای را برای معرفی او به شما ترتیب می دهند.این جلسه به شما این اجازه را می دهد تا از بین چند نفر بهترین را گزینش کنید.

هزینه ها :
حقوق یک مستخدمه در مالزی همانطور که پیش تر گفتیم بسیار پایین است اما بسته به ملیتی که دارند حقوق آنها بین ۳۵۰ تا۷۰۰ رینگیت متغیر است.

برخی از شرکت ها پیش خدمت پاره وقت نیز دارند که با توجه به نیاز شما در هفته می توانید آنها را استخدام کنید. هزینه این افراد متفاوت است اما به طور میانگین از ۸۰ تا ۱۰۰ رینگت متفاوت است که هر بار ۳ تا ۴ ساعت کار می کنند.

جزییات اقامت مالزی: اقامت مالزی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *