تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
جمعه ,۲ آبان ۱۳۹۹
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
دانشگاه های مالزی

دانشگاه MUST مالزی

حمایت دانشگاه ماساچوست آمریکا از دانشگاه ام یو اس تی MUST

دانشگاه (ام یو اس تی) MUST دانشگاه علم و تکنولوژی مالزی، با توافق همکاری میان بنیاد Ehsan MUST و موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) تاسیس شد.

دانشگاه (ام یو اس تی) MUST بعد از طرح IMP2 و لزوم ایجاد دانشگاهی بین‌المللی در منطقه و رفع نیازهای بخش علوم و تکنولوژی برای رسیدن به دور نمای سال ۲۰۲۰ طراحی و ایجاد شد.

گفتنی است؛ با وجود انتشار اعلامیه‌های به موقع این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ و رکود اقتصادی شدید در سال ۱۹۹۸ که باعث ایجاد اختلال در مراحل تاسیس و گسترش دانشگاه شد، در دسامبر ۲۰۰۰ بعد از اینکه دانشگاه (ام یو اس تی) MUST از طرف دولت مساعده‌ای بالا دریافت کرد، توانست بار دیگر عقیده‌ی ایجاد دانشگاه (ام یو اس تی) MUST را احیاء نماید.
لازم به ذکر است؛ احیاء عقیده‌ی ایجاد دانشگاه (ام یو اس تی) MUST مشروط به تربیت محققان و دانشمندان ماهر و با تجربه‌ای در زمینه‌های:
***   علوم مهندسی
***   IT و به ویژه در زمینه‌های بیوتکنولوژی
***   انرژی
***   مخابرات (telecommunication)
***   برنامه‌های نرم‌افزاری
***   انیمیشن
***   و سیستم‌های حمل و نقل هوشمند بود.
ناگفته نماند؛ سپس دانشگاه (ام یو اس تی) MUST یک دانشگاه تحقیقاتی مقطع ارشد و با عنوان not-for-profit (نه برای منفعت) ایجاد و به کار گرفته شد.
خاطرنشان می‌شود؛ در تمام سال‌هایی که این دانشگاه تشکیل شده است تحت نظر، کمک و حمایت مستقیم موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) آمریکا بوده است.
این دانشگاه در سطح جهان به دانشگاهی برای تحصیل و تحقیق با تخصص علم و تکنولوژی مشهور است.

ساختار آموزشی دانشگاه ام یو اس تی MUST

دانشگاه ام یو اس تی MUST و تحویل رهبران تکنولوژی به جامعه

دانشگاه (ام یو اس تی) MUST مالزی، با برخورداری از توانایی پیشرفت در زیر ساخت‌ها، به دانشجویان خود این امکان را می‌دهد تا بتوانند به عنوان یک رهبر، مهارت لازم را با سرعتی چشمگیر برای گسترش اقتصادی و تکنولوژی در موسسه خود و منطقه ارتقاء دهند.

گفتنی است؛ فرصت و کیفیت، کلیدهای اصلی موفقیت برای دانشجوی مقطع ارشد و بالاتر محسوب می‌شود.
دانشگاه (ام یو اس تی) MUST برای آن دسته از افرادی که به دنبال تخصص هستند، سیستمی یکپارچه و متوازن ایجاد کرده است.

این دانشگاه از افراد جویای تخصص، حمایت می‌کند تا این افراد نه تنها درکی عمیق از علوم طبیعی، پردازش اطلاعات و اقتصادی کلان و خرد داشته باشند، بلکه با دانشی وسیع در رشته انتخابی خود نیز پیشرفت کنند.

لازم به ذکر است؛ فارغ‌التحصیلان دانشگاه (ام یو اس تی) MUST می‌دانند که چگونه زمینه منتخب خود را در مفاهیم علمی وسیع به کار بگیرند.
آنان درک عمیقی از نیازهای جامعه اعم از: اقتصاد، سیاست، بوم‌شناختی و مفاهیم سازمانی دارند.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه (ام یو اس تی) MUST از توانایی کار کردن با گروه‌های چند ضابطه‌ای که به صورت خلاق و سودمند فعالیت می‌کنند نیز  برخوردار هستند.
ناگفته نماند؛ هدف دانشگاه (ام یو اس تی) MUST تحویل رهبران و متفکران منتقد R&D در زمینه علوم و تکنولوژی به جامعه است تا بتواند به واسطه آن تکنولوژی‌های فکری را گسترش داده و مدیریت نماید.

کمک به بخش صنایع مالزی با دانشگاه ام یو اس تی MUST

خاطرنشان می‌شود؛ دانشگاه (ام یو اس تی) MUST بر پایه‌ی تحقیقات، عمل کرده و با انواع شیوه‌های یادگیری و آموزش MIT رقابت می‌کند.
دانشگاه (ام یو اس تی) MUST با راهبرد مشارکت یاد شده، از تجربیات وسیع MIT در زمینه تحقیقات فرهنگی در محیط‌های محلی و بومی استفاده می‌کند.

دانشگاه (ام یو اس تی) MUST اکنون به عنوان یک مرکز عالی در زمینه‌ی آموزش علوم و تکنولوژی مطرح است و می‌تواند نیازهای کشور و منطقه را به راحتی بر طرف سازد.
دانشگاه (ام یو اس تی) MUST به وسیله‌ی فعالیت‌هایی نظیر:
**  گسترش توانایی فطری R&D و کارآفرینی و ایجاد دانش کارگر برای K-ecomomy
**   پیشرفت در ابداعات، اختراعات و خلاقیت در زمینه علوم و تکنولوژی و کمک به بخش صنایع مالزی و رقابت در عرصه جهانی
**  و با استفاده از توافق صورت گرفته با MSC سرعت در زمینه تکنولوژی‌های چندگانه، موفقیت خود را کسب نموده است.
دانشگاه (ام یو اس تی) MUST دارای استادیاران تمام وقت و پاره وقت است که در سطح بالای آموزشی از تجربه کافی در زمینه‌ی استانداردها و نیازهای MIT برخوردار هستند.
یادآور می‌شود؛ در راس مدیریت دانشگاه، تیمی متشکل از ریاست دانشگاه و معاونین و مسئول تحقیقات و مدیر اجرایی قرار دارند.
دانشگاه (ام یو اس تی) MUST با تمرکز بر تحقیقات، سعی در رفع نیازهای تکنولوژی جامعه دارد.
این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، روحیه همکاری را در دانشجویان ایجاد کرده و باعث می‌شود در این گروه‌ها، هر دانشجو به صورت خلاق عمل کند.

ساختار آموزشی دانشگاه ام یو اس تی MUST

***    دانشگاه (ام یو اس تی) MUST یک دانشگاه تحقیقاتی است که فارغ‌التحصیلان را با اصول، منابع و اطلاعات روز دنیا آشنا می‌سازد.
***   دانشگاه (ام یو اس تی) MUST بیشتر بر روی آموزش دانشجویان ارشد تمرکز دارد و پس از آن، برنامه‌هایی برای دریافت PhD صورت می‌گیرد.
***   دانشگاه (ام یو اس تی) MUST بیشتر در پی جذب دانشجویان نخبه، نه تنها از مالزی بلکه از سراسر دنیا می‌باشد.
***   دانشگاه (ام یو اس تی) MUST یک موسسه خصوصی است که با توجه به نیازهای دولتی و صنعتی، قابلیت انعطاف داشته و خود را مسئول می‌داند.

تاریخچه دانشگاه ام یو اس تی MUST

در خصوص پیشینه دانشگاه (ام یو اس تی) MUST باید اذعان کرد؛ در سال ۱۹۹۵ ریاست این دانشگاه و هیئتی از نمایندگان، پس از بازدید از دانشگاه MIT تصمیم گرفتند، دانشگاهی به سبک آنجا در مالزی بنا کنند.

گفتنی است؛ در سال ۱۹۹۷ توافقی برای همکاری مشترک MIT و موسسه Ehsan MUST امضاء شد و موسسه Ehsan MUST اجازه رسمی ایجاد دانشگاه را دریافت کرد.
در سال ۱۹۹۹ هیئت دولت با پرداخت امتیازی مشروط به ارزش یکصد میلیون رینگت مالزی با دانشگاه (ام یو اس تی) MUST موافقت کرد و در جولای ۲۰۰۰ این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه خصوصی ثبت شد.

خاطرنشان می‌شود؛ با پشتیبانی مستقیم دولت از طرح یاد شده، اولین اعانه، تحت نظارت دقیق وزارت علوم، فناوری و محیط زیست (MOSTE) در ژانویه ۲۰۰۱ داده شد.
در سال ۲۰۰۲ دانشگاه (ام یو اس تی) MUST با پذیرش ۴۶ دانشجو در ۳ سطح اصلی:
 ***   MSc در تکنولوژی اطلاعات (IT)
 ***   MSc در بیوتکنولوژی (biotecjnology)
 ***   MSc در استدلال و منطق (transportation & logistic) کار خود را آغاز کرد.

ناگفته نماند؛ دانشگاه (ام یو اس تی) MUST تا ۵ سال آینده باید رشته‌ها و گرایش‌های بیشتری را ارائه می‌داد که شامل:
*   موضوعات علمی و مهندسی (۲۰۰۳)
*   مهندسی ساختمان و مدیریت (۲۰۰۳)
*   مهندسی شیمی
*   طراحی و به کار اندازی سیستم‌ها
  صنعت پیشرفته
*   مهندسی انرژی
*   محیط زیست
*   و جغرافیای فنی بود.

موقعیت مکانی:

دانشکده موقت در میدان Kelana در Kelana Jaya و Selangor قرار گرفته که به راحتی با سیستم حمل و نقل عمومی می‌توان به آنجا رسید.

جالب است بدانید؛ وقتی وارد محوطه دانشگاه (ام یو اس تی) MUST می‌شوید، می‌توانید با استفاده از Putra LRT و در ایستگاه Kelana Jaya که در تقریباً ۲ کیلومتری محوطه دانشگاهی قرار دارد پیاده شوید.

در ایستگاه Kelana Jaya که یک پایانه معمولی اتوبوس است (T607 & TT624) به مرکز Kelana بروید.
اگر شما از این اتوبوس‌ها استفاده می‌کنید در تقاطع که Kelana Puteri Condominium واقع شده، باید پیاده شوید.
شما همچنین می‌توانید از  LRT و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و تاکسی که در   آنجا موجود است، استفاده کنید.

مقاله مفید بود؟ با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *