تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
مدرسه بین المللی مهسا در مالزی

مدرسه بین المللی ماهسا (دبستان)

5/5 - (1 امتیاز)

مقطع تحصیلی دبستان در مدرسه بین المللی ماهسا

برنامۀ تحصیلی مقطع دبستان در این مدرسه به دو بخش مجزا تقسیم می­شود؛ دورۀ اول که شامل کلاس اول و دوم می­شود و دورۀ دوم که شامل کلاس سوم، چهارم، پنجم و ششم می­شود.

دوره اول

کلاس اول

ریاضی

بیشتر فعالیت هایی که در کلاس اول انجام می شود عبارتند از فعالیت های کاربردی:
 • وزن کردن
 • اندازه گیری
 • گفتن زمان
 • نامگذاری اشکال
 • استفاده از پول
 • شمارش

 

کارها اغلب به صورت گروهی انجام می شوند، به این ترتیب هر دانش آموز مناسب با توانش کاری انجام می دهد. آموزش ها عبارتند از:
 
 • شمارش اعداد تا 100 و بالعکس
 • جمع و تفریق تا 20
 • جدول ضرب
 • استفاده از اشیاء
 • گفتن ساعت – آنالوگ
 • اشکال هندسی اولیه
 • اندازه گیری
 • شروع کسرها، یک دوم و یک چهارم اشکال و اعداد
 • حساب ذهنی

زبان انگلیسی

در این ساعت درسی کودکان داستان می گویند، از فروشگاه مدرسه خرید می کنند، با دوستان جدید خود معاشرت می کنند و ارتباط برقرار می کنند. این فعالیت ها به تقویت دایرۀ لغات و استفادۀ صحیح آنها از کلمات کمک می کند. روی تلفظ آواها کار می شود و کودکان نحوۀ تلفظ صحیح گروه های مثل “ea” و “th” را فرا می گیرند. در سال اول همزمان با یادگیری حروف بزرگ و کوچکِ الفبا و همچنین اعداد، دست خط ایشان بهتر می شود. رفته رفته کودکان با درکنار هم قرار دادن کلمات، جملات کوتاه می سازند؛ جملات کامل با حروف بزرگ. روز آموزش زبان انگلیسی اغلب با یک داستان تمام می شود.

علوم

علوم کلاس اول عبارت است از، گیاهان، حیوانات، مواد روزمره و تغییر آب و هوا در زمان های مختلف سال.

کلاس دوم

دانش آموزان در این مقطع با روند مدرسه آشنا و مستقر شده اند و می دانند که در طول روز در مدرسه چه انتظاری از آنها می رود. اکنون آنها از پس مهارت های ریاضی از جمله یادگیری اشکال، جمع و تفریق برمی آیند. در کنار آن کارهای خلاقیتی مثل نقاشی، خمیربازی و ساخن اشکال با کاغذ را نیز انجام می دهند.

ریاضی

ابتدا لازم است دروس و مباحث سال گذشته مرور و تثبیت شوند. به منظور کمک به درک و توضیح مفاهیم برای کودکان، از موقعیت های روزمره استفاده می شود. آنها با اشکال، اعداد، الگوها، شمارش، مقایسه، پول و ساعت آشنا می شوند. اکنون آنها می توانند تمامی وجوه ریاضی را عمیق تر درک کنند. دانش آموزان کم کم با اعتماد به نفس و درک به صورت مستقل تر کار خواهند کرد. ضرب و تقسیم نیز با معرفی جدول ضرب 2، 5 و 10 آغاز می شود.

زبان انگلیسی

در این مقطع مهارت خواندن مورد تأکید است، چراکه موجب افزایش دایره لغات، تقویت قوۀ تخیل و کمک به لذت بردن از کتاب خوانی می شود. خواندن همچنین به املا و گرامر و استفاده از صفات و قیدها در نگارش آنها کمک می کند. آنها استفادۀ صحیح از زمان  فعل، ویرگول و علامت سوال را فرامی گیرند و همچنین از طریق فعالیت های گروهی، مهارت های شنیداری و گفتاری خود را توسعه می دهند. کلمات پرکاربرد همچنان آموزش داده می شوند و آواشناسی نیز بیشتر کار می شود.

علوم

دانش آموزان در این مقطع به بررسی «جانداران» و زیستگاه ایشان خواهند پرداخت. آنها با دانستن تفاوت بین گونه ها، نوع زندگی آنها و آنچه که می خورند، در زندگی حیوانات دقیق تر می شوند. گیاهان و نحوۀ رشد بذرها و پیازها مورد مطالعۀ بیشتر قرار خواهند گرفت. آنها با نیازهای اولیه جانداران ازجمله انسان بیشتر آشنا می شوند. بررسی مواد روزمره ازجمله چوب، فلز و پلاستیک و کاربرد آنها در جامعه همچنان ادامه دارد.

 

سنکلاسدوره مقطع تحصیلی
( 6 – 5) سالکلاس اولدوره اولدبستان
(7 – 6) سالکلاس دومدوره اولدبستان
شهریه

هزینۀ درخواست پذیرش (غیرقابل استرداد)
(قابل پرداخت هنگام ارسال فرم کامل شدۀ درخواست پذیرش)

کلاس اول تا ششمدبستانMYR 1000
هزینۀ ثبت نام (غیرقابل استرداد)
(قابل پرداخت در موقع دریافت پذیرش از مدرسۀ بین المللی ماهسا)
کلاس اول تا ششمدبستانMYR 3,500
 
سپرده (قابل استرداد – بدون سود)مبلغ شهریه
سپرده باید در زمان پرداخت شهریه ترم اول (یا شهریه سالانه) پرداخت شود.
مبلغ سپرده برابر با شهریه ترم برای همان سال ورود دانش آموز است. لطفاً به بخش «مبلغ شهریه» مراجعه نمایید.

مبلغ شهریه بایستی به­ طور کامل پرداخت شود، و می­توانید به ­صورت سالانه یا ترم به ترم پرداخت کنید (هر سال تحصیلی 3 ترم است).

مبلغ شهریه باید قبل از یا در اولین روز آغاز ترم پرداخت گردد.

شهریه
مبلغ شهریه بایستی به طور کامل پرداخت شود، و می توانید به صورت سالانه یا ترم به ترم پرداخت کنید (هر سال تحصیلی 3 ترم است).
مبلغ شهریه باید قبل از یا در اولین روز آغاز ترم پرداخت گردد.

 

مبلغ درج شده در جدول زیر بر اساس رینگت مالزی می باشد.

 سنشهریه هر ترمهزینه ابزار فناوریهزینه آزمایشگاهگردش ها و مسائل متفرقه
کلاس اول( 6 – 5)5,5001,200صفر1,500
کلاس دوم( 7 – 6)6,5001,200صفر1,500
کلاس سوم( 8 – 7)7,0001,200صفر1,500
کلاس چهارم( 9 – 8)8,0001,200صفر1,500
کلاس پنجم( 10 – 9)8,5001,200صفر1,500
کلاس ششم( 11 – 10)9,0001,200صفر1,500

ساعت مدرسه

دبستان

08:00 تا 15:00

فعالیت های فوق برنامه از دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 15:15 الی 16:15.مدرسه

دوره دوم

کلاس سوم

دانش آموزان در سال سوم وارد دورۀ دوم دبستان میشوند و دروس ریاضی، زبان انگلیسی و علوم پیشرفته تر می شوند و همچنین تاریخ، جغرافی و مهارت های کامپیوتر نیز به دروس آنها اضافه می شود. در این مقطع ورزش نیز در برنامۀ درسی آنها قرار می گیرد. کودکان از اهمیت کار تیمی و به یاد دیگران بودن آگاه می شوند.

ریاضی

در دورۀ دوم مفاهیم ریاضی زیادی به دانش آموزان معرفی می شود. تعداد ضرب های بیشتری یاد می گیرند و جدول ضرب 3، 4، و 8 را آموزش می بینند. عمل تقسیم نیز پیشرفته تر می شود و دانش آموزان تقسیم به تمام اعداد صحیح را یاد می گیرند. در این دوره ضرب و تقسیم ها پیچیده تر می شوند. دانش آموزان اکنون جمع و تفریق سه رقمی را با استفاده از ستون یاد می گیرند. در این مرحله بایستی والدین مطالبی که دانش آموز در مدرسه فراگرفته است را با او تمرین کنند.
در خانه با روش های بسیاری می توان مطالب را در ذهن کودک تقویت کرد، برای مثال تجربۀ کار با پول، اشکال، و اندازه گیری. در این زمینه ها سوال هایی طرح می شوند تا میزان درک و پیشرفت دانش آموز سنجیده شود. دانش آموزان همچنین کسر اعداد و کسرهای برابر را یادمی گیرند. حالا دانش آموزان بعد از ساعت 12-ساعته نوع 24-ساعته را یاد می گیرند. محورها، زاویه قائمه، خطوط افقی، عمود و موازی همه موضوعاتی هستند که در سال 3 معرفی می شوند.

زبان انگلیسی

دانش آموزان در سال سوم باید بتوانند در نوشتن داستان از تخیل خود استفاده کنند، و موقعیت ها و شخصیت های مختلف رادر داستان تصویرسازی کنند. همچنین با شعر آشنا می شوند. در این مرحله، با ادامه کار روی صفت ها، قیدها و اسم ها، تأکید گرامر خواهد بود. حروف عطف نیز معرفی می شوند، مثل بعداز، زیرا، قبل از، بنابراین، زمانی که، و درحالی که. دانش آموزان هنگام نوشتن گفتگو باید از علائم گفتاری استفاده کنند. معلم ها مهارت خواندن را ادامه می دهند و دانش آموزان را به استفاده از کتابخانه تشویق می کنند.

علوم

• تحلیل عمقی تر از اصطلاحات علمی ارائه خواهد شد.
• شناسایی و توصیفِ عملکرد قسمت های مختلف گیاهان گلدار: ریشه، ساقه/ تنه، برگ و گل.
• بررسی نیاز گیاهان برای زندگی و رشد (هوا، نور، آب، مواد مغذی موجود در خاک و محل رشد).
• بررسی نحوه انتقال آب در گیاهان.

مطالعۀ حیوانات را نیز ادامه خواهیم داد:

• شناخت نوع صحیح تغذیه و میزان مواد غذایی مورد نیاز جانوران، از جمله انسان ها.
• شناخت اسکلت و عضلات در حیوانات و انسان ها که برای حمایت، استحکام و حرکت لازم است.
دانش آموزان در مورد سنگ ها نیز تحقیق و بررسی و سنگ های مختلف را به لحاظ ظاهر و خواص سادۀ فیزیکی با یکدیگر مقایسه خواهند کرد.
نور و نقش آن در زندگی انسان را بررسی می کنیم.
آهن ربا و نحوۀ عملکرد آن روی سطوح مختلف را بررسی می کنیم.

کلاس چهارم

دانش­ آموزان کلاس چهارم در دورۀ دوم تا به ­اینجا خیلی چیزها یاد گرفته­ اند. آنها اکنون می­توانند از به­ کارگیری مطالب فراگرفته در ریاضی، زبان انگلیسی، علوم و تاریخ و جغرافیا لذت ببرند. سطح مهارت­های ورزشی آنها نیز با شرکت در ورزش­های رقابتی تقویت می­شود. مهارت­های کامپیوتری نیز در آنها توسعه یافته و می­توانند برای خود تصمیم­ گیری کنند.

ریاضی

کودکان با بزرگ تر شدن مستقل تر نیز می شوند اما برخی هنوز به آموزش معلمان و والدین نیاز دارند. در پایان این سال، آنها باید تا جدول ضرب 12 را مسلط باشند. آنها می توانند اعداد را تا 4 رقم به صورت ستونی جمع و تفریق کنند. آنها همچنین می توانند اعداد 3 رقمی را در 1 رقمی ضرب کنند. اعشار، مساحت، زاویه و مختصات همه بخشی از برنامه درسی هستند.

زبان انگلیسی

آموزش متمرکز بر درک کاملِ نکات گرامری، املای صحیح و درک معنی کلمات می­ باشد. همچنان تمرین خواندن در منزل تشویق می­شود. این امر موجب تسلط بیشتر بر مطالب فراگرفته در کلاس می­شود. خواندن موجب افزایش دایرۀ لغات می­شود؛ درست همانطور که صفات و قیدها موجب توصیف بهتر می­شوند. پاراگراف­ ها گسترده­ تر می­شوند، و دانش ­آموزان در نگارش و گفتار خود قوی­تر می­شوند. استفاۀ صحیح از علائم گفتاری نیز ادامه می­یابد.

علوم

 • درس علوم در زمینه­ های جانداران و عادات آنها، حیوانات (از جمله انسان)، حالت­های ماده، صدا و برق ادامه دارد.
 • آشنایی با گروه­بندی جانداران.
 • آشنایی با تغییرات محیطی و خطرات آن.
 • درکِ کارکردهای سادۀ دستگاه گوارش انسان.
 • تشخیص انواع دندان.
 • مقایسۀ گروه­های مختلف ماده با توجه به جامد، مایع یا گاز بودن.
 • شناخت دما و تأثیر آن بر مواد.
 • درک تولید صدا.
 • یافتن الگوهای دانگ صدا و صوت.
 • تشخیص اینکه صدا با دور شدن ضعیف­تر می­شود.
 • تشخیص طرز کار پریز برق در قطع و وصل کردن جریان برق. 

 

کلاس پنجم

مطالبی که در کلاس پنجم ارائه می شوند در ادامه و تسلط بر مطالب کلاس چهارم می باشد.

ریاضی

دانش ­آموزان کلاس پنجم نه تنها بایستی درست کار کنند بلکه باید رفته­ رفته با برنامه ­ریزی بهتر برای امتحانات بیشتر آماده شوند. آنها باید بر چهار عمل اصلی (جمع، تفریق، ضرب و تقسیم) در اعداد 3 و متعاقب آن 4 رقمی مسلط باشند. آنها در این مرحله باید بتوانند مطالب فراگرفته شده را ارائه دهند و روند به پاسخ رسیدن را نیز توضیح دهند. آموزش ­ها شامل کسر، اعشار، درصد، مساحت و محیط شکل خواهد بود. دانش­ آموزان یاد می­گیرند واحدهای اندازه گیری را تبدیل کنند، زاویه­ ها را ترسیم و اندازه­ گیری کنند و زوایای نامعلوم را محاسبه کنند.

زبان انگلیسی

درکلاس پنجم بسیاری از جنبه­ های مختلف زبان انگلیسی از جمله، درک صحیح متون کتبی، تأمل در زبان فیگوراتیو و نحوۀ استفاده از آن، املای درست برای نشان دادن درک درست از واژگان و استفاده از تمامی زمان­های فعل، می­باشد. قوۀ تخیل نیز همچنان در نگارش و کارهای توصیفی دانش ­آموزان تاکید می­شود. معلمان در این مرحله همچنان تکالیف خواندن می­دهند. استفاده مکرر از کتابخانه نیز تشویق می­شود.

علوم

آموزش علوم مربوط به موجودات زنده و زیستگاه­ آنها، حیوانات (از جمله انسان)، خواص و تغییر مواد، زمین، فضا و نیرو ادامه دارد. از جمله:

 • انواع چرخۀ زندگی در پستانداران، دوزیستان، حشرات و پرندگان.
 • گروه ­بندی مواد روزمره بر اساس خواص آنها.
 • بررسی شفافیت، سختی و رسانایی.
 • شماخت جامدات، گازها و مایعات.
 • حرکت زمین و سایر سیارات نسبت به خورشید.
 • حرکت ماه نسبت به زمین.
 • بررسی نیروی گرانش و علت کشش اشیاء به­ سمت زمین در هنگام افتادن.
 • بررسی مقاومت هوا.

 

کلاس ششم

کلاس ششم آخرین سال از دورۀ دوم دبستان است و باید آمادگی دانش آموزان برای ورود به دبیرستان تضمین شود.

ریاضی

استفادۀ دقیق و مسلط از چهار عمل اصلی. در سال ششم بر خوانش و درک صحیح صورت سوال تأکید می شود. خواندن درست صورت سوال و تشخیص راه حل صحیح آن از اصول پایه ای کلاس ششم است. پیشرفت در مهارت های کسب شده در سال پنجم نیز ادانه خواهد داشت. زمینه های آموزشی جدید نیز آغاز می شود:
مربع کردن یک عدد و درک اعداد مثبت و منفی، اعداد اول و احتمال. معادلات هندسه و جبر با استفاده از ماشین حساب نیز از آموزش های ریاضی این مقطع هستند. روی سرعت عمل و دقت دانش آموزان نیز کار می شود.

زبان انگلیسی

دانش ­آموزان کلاس ششم بایستی بتوانند مقاله­ های مبتکرانۀ جذاب و جالبی بنویسند. آنها باید بتوانند نظرات و ایده­های خود را به ­صورت روان و منطقی به­ روی کاغذ بیاورند. بایستی بتوانند متنی را بخوانند و سوالات مربوط به آن را با دقت و با جزئیات پاسخ دهند. متون خواندنی آنها با کتاب­های داستان مدرن افزایش می­یابد.

علوم

در درس علوم مطالب کلاس پنجم را ادامه می دهیم، یعنی موجودات زنده و زیستگاه  آنها، حیوانات (از جمله انسان)، خواص و تغییر مواد، زمین، فضا و نیرو.
• دلایل دسته بندی گیاهان و حیوانات بر اساس ویژگی آنها.
• تشخیصِ تأثیر نوع غذا بر سبک زندگی ما.
• تشخیص تغییرات موجودات زنده در طول زمان و اینکه فسیل ها حاوی اطلاعاتی از موجودات زنده ای که در گذشته زندگی می کرده اند هستند.
• چگونگی سازگاری حیوانات و گیاهان و دلیل آن.
• شناخت حرکت نور در یک خط.

مطالعۀ حیوانات را نیز ادامه خواهیم داد:

• شناخت نوع صحیح تغذیه و میزان مواد غذایی مورد نیاز جانوران، از جمله انسان ها.
• شناخت اسکلت و عضلات در حیوانات و انسان ها که برای حمایت، استحکام و حرکت لازم است.
دانش آموزان در مورد سنگ ها نیز تحقیق و بررسی و سنگ های مختلف را به لحاظ ظاهر و خواص سادۀ فیزیکی با یکدیگر مقایسه خواهند کرد.
نور و نقش آن در زندگی انسان را بررسی می کنیم.
آهن ربا و نحوۀ عملکرد آن روی سطوح مختلف را بررسی می کنیم.

 

سن ورود
سنکلاسدوره مقطع تحصیلی
( 8 – 7) سالکلاس سومدوره دومدبستان
(9 – 8) سالکلاس چهارمدوره دومدبستان
(10 – 9) سالکلاس پنجمدوره دومدبستان
(11 – 10) سالکلاس ششمدوره دومدبستان
شهریه

هزینۀ درخواست پذیرش (غیرقابل استرداد)
(قابل پرداخت هنگام ارسال فرم کامل شدۀ درخواست پذیرش)

کلاس اول تا ششمدبستانMYR 1,000
هزینۀ ثبت نام (غیرقابل استرداد)
(قابل پرداخت در موقع دریافت پذیرش از مدرسۀ بین المللی ماهسا)
کلاس اول تا ششمدبستانMYR 3,500
 

سپرده (قابل استرداد – بدون سود)

سپرده باید در زمان پرداخت شهریه ترم اول (یا شهریه سالانه) پرداخت شود.
مبلغ سپرده برابر با شهریه ترم برای همان سال ورود دانش آموز است. لطفاً به بخش «مبلغ شهریه» مراجعه نمایید.

مبلغ شهریه

مبلغ شهریه بایستی به طور کامل پرداخت شود، و می توانید به صورت سالانه یا ترم به ترم پرداخت کنید (هر سال تحصیلی 3 ترم است).
مبلغ شهریه باید قبل از یا در اولین روز آغاز ترم پرداخت گردد.

شهریه

مبلغ شهریه بایستی به طور کامل پرداخت شود، و می توانید به صورت سالانه یا ترم به ترم پرداخت کنید (هر سال تحصیلی 3 ترم است).
مبلغ شهریه باید قبل از یا در اولین روز آغاز ترم پرداخت گردد.

مبلغ درج شده در جدول زیر بر اساس رینگت مالزی می باشد.

 سنشهریه هر ترمهزینه ابزار فناوریهزینه آزمایشگاهگردش ها و مسائل متفرقه
کلاس سوم( 8 – 7)7,5001,200صفر1,500
کلاس چهارم( 9 – 8)8,5001,200صفر1,500
کلاس پنجم( 10 – 9)9,0001,200صفر1,500
کلاس ششم( 11 – 10)9,6001,200صفر1,500

*هزینه های مربوط به فن آوری ، آزمایشگاه و گردش ها به صورت سالانه تعریف می شوند. این هزینه را می توان در سه نوبت (یعنی هر ترم) پرداخت کرد و به شهریه اضافه کرد.
* این هزینه ها شامل 15 کتاب کار، 1 مجموعه لوازم التحریر ، 1 نشان مدرسه و 1 کراوات مدرسه می باشند.
*یونیفرم مدرسه را می توانید از فروشگاه داخل مدرسه تهیه کنید. قیمت یونیفرم 350 رینگت برای دو دست لباس (پیراهن و شلوار/دامن)

 

ساعت مدرسه
دبستان08:00 تا 15:00
فعالیت های فوق برنامه از دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 15:15 الی 16:15

منبع: وب سایت مدرسه بین المللی ماهسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *