تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
اقامت 10 ساله مالزی

مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.8/5 - (230 امتیاز)

به اقامت مالزی فکر می‌کنید؟! زندگی در مالزی از هر چیزی به شما نزدیک‌تر است؛ فقط کافی است مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی را تهیه و تکمیل کنید. در این مقاله مدارک مورد نیاز برای اقامت مالزی MM2H را بررسی می‌کنیم.

نمی دونی برای اقامت مالزی چه مدارکی می خوای؟

اینجا رو کلیک کن

 مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی MM2H 

برنامه Malaysia My Second Home (MM2H) یک فرصت عالی برای اقامت در مالزی است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد در این کشور زندگی کنید و از تمامی مزایا و امکانات مالزی، بهره‌مند شوید. مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی و شرکت در برنامه MM2H از این قرار است: 

 • تکمیل فرم درخواست MM2H

برای مهاجرت به مالزی از طریق برنامه MM2H، ابتدا باید فرم درخواست را تکمیل کنید. این فرم شامل: مشخصات فردی و علل درخواست شما برای عضویت است. (برای همراهان باید جداگانه تکمیل شود)

 • تکمیل فرم  Social visit 

به خاطر داشته باشید هنگام تهیه مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی، فرم ویزا را باید برای همراهان به طور جداگانه تکمیل کنید.

 • رزومه ۱۰ ساله‌ی فرد متقاضی

روزمه‌ی یاد شده اعم از سوابق تحصیلی، دوره‌های آموزشی و شغلی، مهارت‌ها و تخصص‌ها است که باید به طور کامل ذکر شود.

 • اصل پاسپورت فرد متقاضی و همراهان

یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی پاسپورت است. پاسپورت ارائه شده باید بیشتر از یک سال اعتبار داشته باشد. هر چند بهتر است برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه، پاسپورت‌تان ۵ سال اعتبار داشته باشد؛ چون با اتمام زمان اعتبار پاسپورت نیاز است که ویزای شما نیز تمدید شود.

 • فتوکپی تمامی صفحات پاسپورت فرد متقاضی و همراهان

ارائه فتوکپی از همه صفحات شناسنامه، نیز یکی از مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی است. 

 • گواهی؛ مبنی بر درآمد ماهانه

ارائه گواهی از فیش حقوقی 6 ماه آخر یا حقوق بازنشستگی یا سود سهام، اجاره املاک و مستغلات و یا درآمد سرمایه‌گذاری.
گفتنی است؛ این درآمد ماهانه باید 10 هزار رینگت معادل 3 هزار دلار باشد و شامل کل خانواده شما می‌شود.

هنگام تهیه مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی، اگر به تنهایی اقدام می‌کنید، باید درآمد ماهانه 7 هزار رینگت معادل 2 هزار دلار ارائه دهید که البته باز هم بستگی به سن‌تان دارد.

درباره ارائه گواهی درآمد ماهانه

برای اثبات توانایی مالی خود برای اقامت در مالزی، باید گواهی مربوط به درآمد ماهانه خود را ارائه دهید. این گواهی می‌تواند شامل گزارش حقوقی شش ماه گذشته، حقوق بازنشستگی، سود سهام، درآمد از اجاره ملک یا سرمایه‌گذاری و… باشد.

مبلغ ماهانه درآمد باید حداقل 10 هزار رینگیت مالزی (معادل 3 هزار دلار آمریکا) برای تمامی اعضای خانواده باشد. در صورتی که به تنهایی درخواست اقامت می‌کنید، درآمد ماهانه حداقل 7 هزار رینگیت مالزی (معادل 2 هزار دلار آمریکا) کفایت می‌کند. برقراری وضعیت مالی قوی و پایدار برای تأمین هزینه‌های زندگی در مالزی از اهمیت بالایی برخوردار است. 

سرمایه گذاری در مالزی

کلیک کنید

 •  ارائه نامه معتبر عدم سوء پیشینه

نامه عدم سوء پیشینه را باید از پلیس +10 دریافت کنید و پس از ترجمه، مهر دادگستری و وزارت خارجه در آن درج شود.

نامه‌ای از پلیس محل زندگی خود یا محل تولد که تایید می‌کند، در گذشته هیچ سوابق جنایی نداشته‌اید، دریافت کنید. نامه عدم سوء پیشینه باید ترجمه شده و مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشد. این نامه تضمین می‌کند که شما شهروند نمونه هستید و تمایلی به ارتکاب جرایم ندارید.

 • ارائه گواهی بانکی

از جمله مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی گواهی بانکی است. معیار اصلی گواهی بانکی شما باقیمانده‌ی موجودی شما در ماه آخر است که برای افراد زیر ۵۰ سال نباید از ۵۰۰ هزار رینگت و افراد بالای ۵۰ سال کمتر از ۳۵۰ هزار رینگت باشد. 

لازم به ذکر است؛ شما ملزم نیستید فقط از یک حساب بانکی استفاده کنید و می‌توانید از موجودی خود در چند حساب بانکی هم این گواهی را دریافت کنید.

گواهی بانک باید به نام شخص متقاضی و یا همسر او باشد. 

آنچه باید در نامه بانکی ثبت شود  

 • شماره ‌حساب و نام متقاضی
 • تاریخ آخرین موجودی حساب
 • تاریخ اخذ گواهی بانکی
 • نام بانک
 • نامه باید در سربرگ بانک بوده و دارای لوگو، آدرس، تلفن، فکس، ایمیل و تمامی مشخصات بانک باشد.
 • ده قطعه عکس پاسپورت برای متقاضی و همراهان

بهتر است قبل از تهیه مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی شرایط عکس ها را بدانید. عکس‌ها باید جدید باشد و در سال اخیر گرفته شده، به علاوه این که پس‌زمینه سفید داشته باشند. سایز عکس 3.5 در 5 سانتی‌متر باشد. 

 • گواهی خرید ملک در مالزی به ارزش یک میلیون رینگت

این شرط برای افرادی است که به ‌واسطه‌ خرید ملک تقاضای ویزای MM2H دارند. 

در صورتی که قصد دارید از طریق خرید ملک در مالزی به برنامه MM2H در بیایید، باید گواهی خرید ملک به ارزش حداقل یک میلیون رینگیت مالزی (معادل ۲۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا) را ارائه دهید. این گواهی نشان می‌دهد که شما از طریق سرمایه‌گذاری در مالکیت ملک در مالزی قصد دارید در این کشور سکونت داشته باشید.

اقامت مالزی با خرید ملک

کلیک کنید

 مدارک لازم اقامت مالزی برای همراهان

حضور و همراهی عزیزان در جاده‌ی زندگی، به معنای تقسیم عشق و هیجان با آنها است. همسر، فرزندان، پدر و مادر؛ همگی جزء عزیزترین کسانی هستند که همراهی آن‌ها برای اقامت در مالزی، هیجان و شادی شما را چندین برابر می‌کنند.

تماشای هیاهو و زیبایی‌ها کوالالامپور از مرتفع‌ترین بخش برج‌های پتروناس، یا لمس زیبایی‌های شگفت انگیز جزایر لنکاوی، احساساتی است که فقط در کنار عزیزان معنا پیدا می‌کند. پس اگر قصد دارید زیبایی‌های مالزی را با عزیزانتان تقسیم کنید و در سفر اقامتی به این کشور پرماجرا از همراهی آنها بهره مند شوید، این چند خط را با دقت بیشتری بخوانید:

 • منظور از همراهان همسر و فرزندان برای افراد متأهل و پدر و مادر برای افراد مجرد است.
 • افراد متأهل متقاضی اقامت در مالزی باید ترجمه سند ازدواج، ترجمه شناسنامه فرزندان مجرد و زیر ۲۱ سال را ارائه دهند.
 • افراد مجرد نیز باید ترجمه رسمی شناسنامه والدین بالای ۶۰ سال را آماده کرده و تحویل دهند. 

نکات مهم تهیه مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی برای همراهان

 •  ویزای همراه MM2H به همسر، فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد و والدین بالای ۶۰ سال متقاضی تعلق می‌گیرد.
 •  تا هنگامی که سن فرزندان زیر ۲۱ سال و همچنین مجرد می‌باشند تحت پوشش ویزای MM2H قرار خواهند گرفت.
 •  متقاضیان از کشورهای منتخب که با ویزای گردشگری توریستی اولیه، برای گرفتن ویزا MM2H وارد مالزی می‌شوند ملزم به پرداخت جریمه ۵۰۰ رینگت می‌باشند.
 • این پرداخت باید در شعبه مهاجرتی پوتراجایا قبل از برچسب و امضاء MM2H در پاسپورت صورت گیرد.
 •  فرآیند تصویب درخواست بین 4 تا 6 ماه از زمان ارائه‌ی درخواست طول خواهد کشید (در مورد افرادی که مدارک آنان تکمیل است). 

بهترین زمان ارسال مدارک برای اقامت مالزی

بهترین زمان ارسال مدارک لازم برای اقامت مالزی در برنامه MM2H، زمانی است که مدارک‌تان کامل و آماده باشند. پس از تکمیل و جمع آوری تمامی مدارک نوبت ارسال، برای بررسی است. حالا که خیال‌تان راحت شده و همه چیز را آماده کرده‌اید، وقت آن است که برای اقامت در مالزی برنامه‌ریزی کنید.

یک توصیه درگوشی: اگر می‌خواهید مطمئن باشید که درخواست‌تان به دلیل نقص مدارک رد نشود، لطفاً مدارک را چندین بار چک کنید تا همه چیز کامل و دقیق باشد.

مزایای اقامت در مالزی

کلیک کنید

چگونگی ارسال مدارک لازم اقامت در مالزی

یکی از روش‌های معمول برای ارسال مدارک مورد نیاز برای برنامه MM2H، استفاده از پست الکترونیک یا ایمیل است. شما می‌توانید مدارک خود را به آدرس مرکز مهاجرتی MM2H در مالزی ارسال کنید.

از خاطر نبرید که از همه مدارک پشتیبان داشته باشید تا در صورت نیاز، مجبور به تهیه مجدد نشوید. 

نکته دیگری که نباید فراموش کنید این است که به دقت، دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های مربوطه را مطالعه کنید و مدارک را به طور مستقیم به سامانه ارسال کنید.

گاهی لازم است که شخص متقاضی به صورت حضوری مدارک را تحویل دهد. در این صورت، توصیه می‌شود قبل از حضور در مرکز مهاجرتی، با آنها تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

به طور کلی بهتر است برای ارسال از روش‌های امن و مطمئن استفاده کنید که قابل پیگیری باشد. ساده‌ترین روش تماس با کارشناسان مشاوره شریف و سپردن صفر تا صد کارها به آنها است. کارشناسان مشاوره شریف با تجربه 20 ساله و تکیه بر اطلاعات به روز، کارهایتان را سر و سامان داده و در کوتاه‌ترین زمان، مدارک لازم را ارسال کرده و نتیجه را به شما اطلاع می‌دهند. 

نکات مهم برای افزایش موفقیت در ارسال مدارک 

پس از مدت‌ها انتظار ایمیلی را که منتظرش بودید دریافت می‌کنید! ولی پس از باز کردن ایمیل قلب‌تان از تپش می‌ایستد، به جای پیام تبریک مبنی بر پذیرش مدارک و دعوت از شما برای ورود به مالزی با این جمله روبرو می‌شوید: «در خواست شما به دلیل ناقص بودن مدارک رد شده است……..»

اگر نمی‌خواهید کاخ آرزوهایتان با این جمله فرو بریزد قبل از آن که دچار چنین مشکلی شوید، به این نکات توجه کنید: 

 1. دقت در تکمیل مدارک: حتماً دقت کنید که تمام فرم‌ها و مدارک را به طور کامل و صحیح تکمیل کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی و شغلی، درآمد ماهانه و سایر مشخصات درست و دقیق است.
 2. رعایت مدت اعتبار مدارک: مطمئن شوید که مدارکی که ارائه می‌دهید، دارای مدت اعتبار کافی است. بررسی کنید که پاسپورت شما حداقل 5 سال اعتبار دارد و گواهی بانکی شما و تواریخ صدور مدارک مورد نیاز همگی در محدوده معتبر باشند.
 3. پیگیری مدارک ارسالی: در صورتی که مدارک خود را از طریق پست یا سامانه الکترونیکی ارسال می‌کنید، حتماً ردیابی و پیگیری آنها را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که مدارک به مقصد رسیده‌اند و در صورت نیاز، رسیدگی به هر گونه اشکال در ارسال را درخواست کنید.

فرآیند ترجمه مدارک لازم اقامت در مالزی

اگر فکر می‌کنید ترجمه مدارک لازم اقامت در مالزی چندان اهمیتی ندارد؛ باید برایتان بگوییم که سخت در اشتباهید، چون کوچک‌ترین اشتباه در فرآیند ترجمه مدارک، روند اقامت‌تان را ماه‌ها به عقب می‌اندازد. بنابراین هنگام ترجمه مدارک اقامت در مالزی به خاطر داشته باشید که از خدمات ترجمه رسمی و قابل اعتماد استفاده کنید تا ترجمه‌ها به درستی و دقت انجام شود. این کار می‌تواند احتمال رد درخواست شما به دلیل ترجمه نادرست را کاهش دهد. برای ترجمه مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی این نکات را نیز در نظر داشته باشید:

 • استفاده از ترجمه‌گران حرفه‌ای: برای ترجمه مدارک خود، بهتر است از ترجمه‌گران حرفه‌ای و متخصص در زبان‌های مورد نیاز استفاده کنید. از آنها بخواهید که مدارک را به دقت و با رعایت قوانین ترجمه، به زبان محلی ترجمه کنند.
 • ترجمه رسمی: استفاده از ترجمه‌های رسمی و قانونی می‌تواند احتمال رد درخواست شما را به دلیل ترجمه نادرست کاهش دهد. اطمینان حاصل کنید که ترجمه‌هایی که در اختیار دارید، با تأیید دادگستری و وزارت خارجه معتبر شده‌اند.
 • بررسی دقیق ترجمه: پس از دریافت مدارک ترجمه شده، آنها را با دقت مورد بررسی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که ترجمه‌ها صحیح و کامل هستند و معنی اصلی مدارک را درست منتقل کرده‌اند.
 • مراجعه به متخصصان حقوقی: اگر هنوز اطمینان ندارید که ترجمه مدارک صحیح است، می‌توانید به متخصصان حقوقی مراجعه کنید و از آنها بخواهید اعتبار مدارک ترجمه شده را بسنجند.

از قلم نیفتد، ممکن است مقامات مهاجرتی مالزی قادر به درک محتوای مدارک شما به زبان محلی نباشند. پس تهیه ترجمه دقیق و قابل اعتماد مدارک بسیار حائز اهمیت است؛ اگر هنوز اندر خم این کوچه از پس کوچه‌های مهاجرت گیر کرده‌اید نگران نباشید، مشاوره شریف با بررسی و تصحیح مراحل، احتمال رد شدن مدارک مورد نیاز برای اقامت در مالزی را به صفر می‌رساند. برای انجام امور اقامتی خود در مالزی با کارشناسان ما در تماس باشید. 

سؤالات متداول برای تهیه مدارک لازم اقامت در مالزی

1- مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی چیست؟

مدارک شناسایی مثل گذرنامه، عکس پرسنلی، تأییدیه مالی و بیمه سلامت و غیره با این حال مدارک مورد نیاز براساس زمان درخواستی و همراهان شما متغیر است.

2- آیا برای درخواست اقامت در مالزی نیاز به ارائه تأییدیه مالی است؟

 بله، برای اقامت در مالزی، ارائه یک تأییدیه مالی که نشان می دهد شما می توانید خود و خانواده خود را حمایت کنید، لازم است.

3-چه نوع ویزایی برای اقامت طولانی مدت در مالزی لازم است؟

برای اقامت طولانی مدت، شما می توانید درخواست “مالزی خانه دوم من (MM2H)” بدهید. این ویزا یک ویزای اقامت طولانی مدت در مالزی است.

4- آیا برای اقامت در مالزی باید به زبان مالایی تسلط داشت؟

خیر، لزومی ندارد، اما برای ثبت نام در مدارس و دانشگاه های مالزی نیاز به آزمون زبان انگلیسی و ارائه مدرک دارید. چون انگلیسی به طور گسترده ای در مالزی صحبت می شود.

5. چقدر زمان لازم است تا مدارک لازم برای اقامت در کشور مالزی بررسی و پاسخ داده شود؟

زمان بررسی می تواند بسته به نوع اقامت، از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

6- آیا بچه ها می توانند به همراه والدین خود در مالزی اقامت کنند؟

بله، فرزندان مجرد زیر 21 سال می توانند با والدین در مالزی اقامت کنند. 

7- چگونه می توان ویزای اقامت خود را در مالزی تمدید کرد؟

تمدید ویزا بستگی به نوع ویزا دارد. در برخی از ویزاها با درخواست آنلاین تمدید انجام می‌شود در حالی که ممکن است برای تمدید برخی دیگر نیاز به مراجعه حضوری به دفتر اداره مهاجرت مالزی داشته باشید. 

اقامت در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف مفتخر به نزدیک به ۲ دهه فعالیت در مالزی است. آنچه ما را از سایرین متمایز کرده است، فعالیت تخصصی در حوزه تحصیل و اقامت در کشور مالزی است. برای همین است که معتقدیم مالزی تخصص ماست.

برای دریافت مشاوره برای اخذ اقامت، تحصیل در مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌های زبان مالزی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره شریف، 20 سال تجربه زندگی در مالزی را سخاوتمندانه با شما به اشتراک می‌گذارد. اخذ اقامت طولانی مدت MM2H مالزی، تنها از طریق پل ارتباطی مشاوره شریف امکان پذیر است

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *