تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
شرایط ورود به مالزی در دوران پساکرونا (از اول می ۲۰۲۲)
شرایط ورود به مالزی در دوران پساکرونا (از اول می ۲۰۲۲)

شرایط ورود به مالزی در دوران پساکرونا (از اول می 2022)

5/5 - (1 امتیاز)

تمام قوانین و تبصره‌هایی که تاکنون برای ورود به مالزی در دوران کرونا با آن درگیر بودید را کنار بگذارید! آنچه مسلم است با فروکش کردن کووید-19 در کشور مالزی، قوانین و شرایط ورود به مالزی در دوران پساکرونا (قوانین آوریل و می 2022) بیشتر به‌کارتان می‌آید. پس گوش بزنگ باشید تا جدیدترین قوانین و شرایط ورود به مالزی از اول می 2022 را برای‌تان ارائه کنیم.

مشاوره شریف؛ بزرگترین و بروزترین بانک اطلاعاتی اقامت و اخذ ویزای مالزی؛ در این مقاله شرایط ورود به مالزی در دوران پسا کرونا (از اول می 2022) را ارائه می‌کند.

میخوای ویزای فوری مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

شرایط ورود به مالزی از اول می 2022

شرایط فوق مربوط به قبل از حرکت به سوی مالزی است:

 • برنامه MySejahtera را حداقل یک هفته قبل از عزیمت به مالزی دانلود و فعال کنید. هفت روز قبل از عزیمت به مالزی، فرم قبل از عزیمت را در نماد “مسافر” در برنامه MySejahtera تکمیل کنید.
 • برای سوابق واکسیناسیون خارجی، حداقل پنج روز قبل از عزیمت به مالزی، جزئیات خود را در قسمت «جزئیات واکسیناسیون خارج از کشور» در قسمت «مسافر» در برنامه MySejahtera آپلود کنید.
 • برای مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند، کارت مسافرتی دیجیتال آبی رنگ صادر می شود. مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند از قرنطینه معاف هستند. 
 • برای مسافران نیمه واکسینه / واکسینه نشده کارت مسافر دیجیتال قرمز با دستور نظارت خانگی 5 روزه (HSO) صادر می‌شود.
 • افراد 17 سال و کمتر و همچنین مسافران مبتلا به عفونت قبلی کووید-19 (6 تا 60 روز قبل از حرکت) بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون از قرنطینه معاف هستند.
 • از تاریخ اول می 2022، مسافران 18 سال و بالاتر که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند نیازی به تست pcr  قبل از سفر به مالزی ندارند.
 • افراد 17 سال و کمتر و همچنین مسافران مبتلا به عفونت قبلی کووید-19 (6 تا 60 روز قبل از حرکت) نیز بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون، از آزمایش قبل از سفر به مالزی معاف هستند.
 • مسافران نیمه واکسینه شده/ واکسینه نشده مؤظفند قبل از حرکت، یک نتیجه تست PCR یا RTK-AG منفی (که ظرف 48 ساعت پس از عزیمت به مالزی گرفته شده) را در کارت مسافر دیجیتال برنامه MySejahtera بارگذاری کنند.
 • از 1 می 2022، بیمه کووید-19 دیگر برای همه مسافرانی که وارد مالزی می‌شوند لازم نیست.
 • از 1 می 2022، مسافران 18 سال و بالاتر واکسینه شده کامل از تست pcr یا آنتی ژن معاف هستند. افراد 17 سال به بالا و همچنین مسافران مبتلا به عفونت قبلی کووید-19 (6 تا 60 روز قبل از حرکت) نیز بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون، از تست در هنگام ورود معاف هستند.
 • مسافران نیمه واکسینه شده/ واکسینه نشده باید طی 24 ساعت پس از ورود به مالزی تحت آزمایش RTK-AG تحت نظارت قرار گیرند. آزمایش را می‌توان در هر مرکز درمانی انتخابی انجام داد. تست‌های حرفه‌ای RTK-AG نیز در فرودگاه موجود است.
 • مسافرانی که به طور جزئی واکسینه / واکسینه نشده‌اند، ملزم به گذراندن 5 روز قرنطینه در محل اقامت خود هستند. مسافرانی که بنا به دلایل پزشکی واکسینه نشده‎اند، مؤظف به ارائه مدرکی مبنی بر معافیت پزشکی از واکسیناسیون هستند و تصمیم گیری در مورد معافیت قرنطینه به صورت موردی اتخاذ خواهد شد.
 • برای جزئیات واکسن‌های پذیرفته شده و وضعیت دوز، به نمودار همراه با عنوان “وضعیت واکسیناسیون برای 18 سال و بالاتر” در پایین مقاله مراجعه کنید. افراد 17 سال و کمتر و همچنین مسافران مبتلا به عفونت قبلی کووید-19 (6 تا 60 روز قبل از حرکت) بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون از قرنطینه معاف هستند.
 •  

امکان اخذ ویزای سوشیال مالزی از اول آوریل 2022

اینجا رو کلیک کن

تکمیل فرم دیجیتال در اپلیکیشن MySejahtera

MySejahtera یک سیستم دیجیتالی است که توسط دولت مالزی برای تسهیل تلاش‌های ردیابی در پاسخ به همه‌گیری COVID-19 در مالزی پیاده‌سازی شده است. همچنین به عنوان پاسپورت واکسن عمل می‌کند.

همه مسافران بایدیک هفته قبل از عزیمت به سوی مالزی، این اپلیکیشن MySejahtera را در پلی استور/ اپ استور دانلود و نصب کنند.

تکمیل فرم دیجیتال قبل از ورود به هواپیما

همه مسافرانی که از طریق هوا یا دریا به مالزی می‌آیند؛ باید یک هفته قبل از حرکت، فرم دیجیتال پیش از عزیمت (DPDF) را تکمیل کنند. DPDF را می‌توان درون برنامه MySejahtera در نماد “مسافر”پیدا کرد. DPDF جزئیاتی را درخواست می‌کند که جزو اطلاعات بهداشتی در نظر گرفته می‌شوند. مسافران باید قبل از ورود به هواپیما، فرم دیجیتال DPDF را تکمیل کنند تا اجازه سوار شدن به پرواز خود را داشته باشند.

وضعیت مسافران در فرم دیجیتال، در دو حالت بررسی می‌شود:

 1. برای مسافرانی که کاملاً واکسینه شده اند، پس از ارائه DPDF، یک کارت مسافرتی دیجیتال آبی رنگ صادر می‌شود.
 2. برای مسافران نیمه واکسینه یا واکسینه نشده، کارت مسافرتی دیجیتال قرمز همراه با دستور نظارت خانگی 5 روزه (HSO) صادر می‌شود.

دارندگان گواهی دیجیتالی واکسیناسیون بخوانند:

تمامی مسافرانی که کاملا واکسینه شده‌اند از قرنطینه معاف هستند. برای مسافرانی که گواهی‌های دیجیتالی واکسیناسیون COVID-19 صادر شده در خارج از کشور را دارند، باید گواهی دیجیتال واکسیناسیون COVID-19 خود را قبل از حرکت در برنامه MySejahtera تأیید کنند. اگر قبلاً گواهی واکسیناسیون دیجیتال خود را در برنامه MySejahtera تأیید کرده‌اید، می‌توانید از این مرحله صرف نظر کنید. این همچنین در مورد مسافران واکسینه شده در مسیر سفر (VTL) صدق می‌کند.

*برای سوابق واکسیناسیون خارجی، حداقل پنج روز قبل از عزیمت به مالزی، جزئیات خود را در قسمت «جزئیات واکسیناسیون خارج از کشور» در قسمت «مسافر» در برنامه MySejahtera آپلود کنید: https://www.facebook.com/photo/?fbid=362844222521967&set=a.362246532581736

تعریف کاملاً واکسینه شده در مالزی از 1 آوریل 2022:

افراد 18 سال به بالا که به طور کامل با دو دوز واکسن سینوواک واکسینه شده‌اند و افراد 60 سال به بالا که با هر نوع واکسن کووید-19 کاملاً واکسینه شده‌اند، باید دوز سوم واکسن (تقویت کننده) را دریافت کنند.

وضعیت واکسیناسیون برای 18 سال و بالاتر

نوع واکسن

تعداد دوز

18 تا 59 سال

60 سال به بالا

Sinovac & Sinopharm

2 دوز

واکسینه ناکامل

Sinovac & Sinopharm

3 دوز

واکسینه کامل

Pfizer & Moderna & AstraZeneca & Covaxin & Covishield & Novavax & Sputnik V

2 دوز

واکسینه کامل

واکسینه ناکامل

Pfizer & Moderna & AstraZeneca & Covaxin & Covishield & Novavax & Sputnik V

3 دوز

واکسینه کامل

واکسینه کامل

CanSino & Johnson & Johnson & Sputnik Light

1 دوز

واکسینه کامل

واکسینه ناکامل

CanSino & Johnson & Johnson & Sputnik Light

2 دوز

واکسینه کامل

واکسینه کامل

نکته: مالزی همچنین واکسن‌های کووید-19 را که در فهرست استفاده اضطراری سازمان جهانی بهداشت فهرست نشده‌اند، اما توسط سازمان‌های نظارتی در کشورهای دیگر تأیید شده‌اند را می‌پذیرد.

توجه! از تاریخ اول می 2022، مسافران 18 سال و بالاتر که به طور کامل واکسینه شده‌اند، نیازی به تست pcr  قبل از سفر ندارند. افراد 17 سال و کمتر و همچنین مسافران مبتلا به عفونت قبلی کووید-19 (6 تا 60 روز قبل از حرکت) نیز بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون، از آزمایش قبل از سفر معاف هستند.

توجه! از اول می 2022 مسافران نیمه واکسینه شده/واکسینه نشده موظفند قبل از حرکت، یک نتیجه تست  PCR یا RTK-AG منفی (که ظرف 48 ساعت پس از عزیمت به مالزی گرفته شده) را در کارت مسافر دیجیتال برنامه MySejahtera بارگذاری کنند.

بیمه مسافرتی COVID-19

فرودگاه مالزی

داشتن بیمه مسافرتی COVID-19، یکی از شرایط ورود به مالزی از آوریل 2022 بود که تنها برای دارندگان ویزای سوشیال و همچنین ویزای توریستی مالزی اعمال شد.

در حال حاضر طبق قوانین جدید ورود به مالزی، از اول می 2022 بیمه کووید-19 دیگر برای همه مسافرانی که وارد مالزی می‌شوند لازم نیست. این نیز شامل دارندگان ویزای سوشال و ویزای توریستی مالزی نیز می‌شود.

 

اخذ ویزای مالزی در کمترین زمان با مشاوره شریف!

دنبال خبرهایی از این قبیل در سرچ‌های گوگل نباشید! مشاوره شریف؛ دست اول‌های مورد نیاز برای ورود به مالزی را اینجا؛ در اختیارتان می‌گذارد. پس اگر به هر دلیلی مقصدتان مالزی است؛ ما مسیرتان را برای ورود به مالزی هموار می‌کنیم.

به مشاوره شریف اعتماد کنید؛ ما اخذ ویزای مالزی (ویزای تحصیلی- سوشیال- توریستی- mm2h) را در کمترین زمان برای‌تان خواهیم گرفت!

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *