تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
آزمون تسول Tesol

ساختار آزمون تسول

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (21 امتیاز)
ساختار آزمون تسول، مبتنی بر تکنیک های پیشرفته و متمرکز بر ارزیابی ساختارهای زبانی است. اگر قصد حرفه‌ای شدن دارید و می‌خواهید تبدیل به برند آموزشی زبان انگلیسی در حوزه خودتان شوید، برای شرکت در این آزمون با ساختار آموزشی تیسول آشنا شوید. مشاوره شریف در این مقاله نگاهی عمیق به ساختار آموزشی آزمون تسول دارد تا علاقه مندان به این آزمون اطلاعات جامعی درباره آن کسب کنند.  

می خوای آزمون تسول شرکت کنی؟

اینجا رو کلیک کن

درباره ساختار آزمون تسول (TOEIC)

شرکت در دوره تیسول، گامی بزرگ برای اکتشاف ناشناخته‌های دنیای آموزش و تدریس زبان انگلیسی است. 

آزمون تسول یا Test of English for International Communication (TOEIC) یک آزمون استاندارد بین‌المللی است. این آزمون توسط اداره خدمات بین‌المللی آموزشی (ETS) ارائه می‌شود. هدف از برگزاری آزمون TESOL ارزیابی توانایی شرکت کنندگان در استفاده از زبان انگلیسی در محیط کار است. ساختار آموزشی تیسول TOEIC بر اساس چهار مهارت اصلی زبانی، یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است.

4 بخش اصلی ساختار آزمون TESOL

تیسول یا TESOL، یعنی “تدریس زبان انگلیسی به گویندگان دیگر زبان‌ها”، این آزمون به عنوان شاخصی برای تدریس زبان انگلیسی به غیر بومی زبانان است. آزمون‌های TESOL با هدف ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی افرادی که انگلیسی زبان مادری آن‌ها نیست، طراحی شده است. به طور کلی، ساختار آزمون‌ تسول از چهار بخش اصلی تشکیل شده است:

 1. شنیداری: در این بخش، فهم شنیداری زبان آموز را می‌سنجد. معمولا شامل شنیدن مکالمات و مونولوگ‌ها، و پاسخ دادن به سوالات مربوط به آن‌ها است. این بخش می‌تواند شامل انواع مختلف فرمت‌ها باشد، از جمله چند گزینه‌ای، جواب کوتاه، و تکمیل جمله.
 2. خواندن: این بخش از آزمون زبان آموزان را بررسی می‌کند تا ببیند چگونه می‌توانند متن‌های انگلیسی را درک کنند. این می‌تواند شامل خواندن مقالات، گزارش‌ها، یا داستان‌ها و پاسخ به سوالات مربوط به آن‌ها باشد.
 3. نوشتن: در این بخش، توانایی نوشتاری زبان آموز سنجیده می‌شود. این ممکن است شامل نوشتن یک مقاله، توصیف یک نمودار یا جدول، یا پاسخ به یک سوال معمولا با یک مقاله باشد.
 4. صحبت کردن: این بخش از آزمون میزان توانایی بیان خود را به زبان انگلیسی ارزیابی می‌کند. این ممکن است شامل مکالمه با مربی، صحبت کردن درباره یک موضوع مشخص، یا ارائه یک سخنرانی کوتاه باشد. هدف از این بخش، ارزیابی تلفظ، استفاده از گرامر، واژگان، و توانایی برقراری ارتباط و بیان افکار به زبان انگلیسی است.

ساختار آزمون تسول در بخش های مختلف 

توجه داشته باشید که ساختار و تفاوت‌هایی در برخی از آزمون‌های TESOL وجود دارد. برخی آزمون‌ها ممکن است تمرکز خاص خود را بر روی بخش‌های مختلف زبان داشته باشند و یا فرمت‌های متفاوتی برای ارزیابی هر بخش استفاده کنند. همیشه بهتر است قبل از آزمون، نوع و ساختار آن را مطالعه کنید.

1-ساختار بخش TOEIC Listening and Reading:

این بخش از ساختار آزمون تیسول به بررسی مهارت‌های شنیداری و خواندنی فرد در زبان انگلیسی می‌پردازد.

آزمون شامل 200 سوال با انتخاب چندگانه است. زمان اصلی در مجموع 2 ساعت است. بخش شنیداری شامل 100 سوال است که در 4 بخش برگزار می‌شود:

 1. مکالمات کوتاه (Short conversations)
 2. مکالمات طولانی (Long conversations)
 3. مکالمات کوتاه (Short talks)
 4. و سخنرانی‌ها (Talks)

بخش خواندن نیز شامل 100 سوال مربوط به انواع متون از جمله اعلانات، ایمیل‌ها، دستورالعمل‌ها، مقالات، و غیره می‌شود.

2-ساختار بخش TOEIC Speaking and Writing:

این بخش توانایی‌های نوشتاری و گفتاری شرکت کننده را ارزیابی می‌کند.

بخش گفتاری شامل 11 سوال است که باید در طول 20 دقیقه باید به آن‌ها پاسخ دهید.

بخش نوشتاری شامل 8 سوال است که در طی 60 دقیقه باید به آن‌ها پاسخ داد.

ساختار نمره دهی آزمون TESOL

هر بخش از آزمون TESOL بر اساس مقیاسی از 5 تا 495 امتیازدهی می‌شود، بنابراین امتیاز کلی ممکن از 10 تا 990 باشد. در نهایت، نمره‌ی آزمون TOEIC می‌تواند نشان‌دهنده‌ی توانایی فرد در استفاده از زبان انگلیسی در محیط‌های کاری و حرفه‌ای باشد.

فرق ساختار آموزشی آزمون تسول با آیلتس و تافل

 • تسول، تافل و آیلتس، سه آزمون بزرگ در عرصه ارزیابی زبان انگلیسی هستند. اما هر یک از این سه آزمون، خصوصیات و تاکیدهای منحصر به فرد خود را دارد. آزمون تسول، آزمونی بین‌المللی است که نشان دهنده بر توانایی استفاده از انگلیسی در محیط‌های اکادمیک تمرکز دارد. این آزمون از چهار بخش خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن تشکیل شده است و به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را در استفاده از زبان انگلیسی به طور کامل بسنجید.
 • تافل نیز مانند تسول، بر روی استفاده از انگلیسی در محیط‌های اکادمیک تمرکز دارد اما با توجه به سازمان‌دهی آن، می‌تواند تجربه متفاوتی را برای زبان‌آموزان فراهم کند. بخش‌های خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن در تافل به صورت جداگانه ارزیابی می‌شوند و برخی از سؤالات آن می‌توانند تحلیل و تفکر انتقادی را بیشتر بررسی کنند.
 • آیلتس، با دو نسخه عمومی و اکادمیک، یک گزینه متنوع‌تر برای زبان‌آموزان است. نسخه عمومی برای افرادی است که قصد مهاجرت یا شغل در یک کشور انگلیسی زبان دارند، در حالی که نسخه اکادمیک برای افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند.

منابع آموزشی برای موفقیت در تسول

یکی از بهترین راه‌ها برای موفقیت در آزمون تسول، استفاده از منابع آموزشی مناسب است. در زیر یک لیست از منابع مفید را می‌بینید:

 • کتاب‌های راهنمای آزمون تسول
 • نرم‌افزارها و برنامه‌های آموزشی آنلاین
 • شرکت در کلاس‌های آموزشی مختص آزمون تسول
 • استفاده از نمونه سوالات و آزمون‌های تمرینی تسول

به این توصیه ها دقت کنید

برای موفقیت در آزمون تسول به این توصیه‌ها توجه کنید:

 1. با ساختار آزمون آشنا شوید: این بسیار مهم است که بدانید چه انتظاری از شما در هر بخش دارند.
 2. تقویت مهارت‌ها: اگر در یک بخش خاص ضعف دارید، بیشتر روی آن کار کنید.
 3. تمرین منظم: برنامه‌ریزی برای تمرین منظم می‌تواند به شما کمک کند تا به بهترین نتیجه برسید.

معرفی منابع پرطرفدار برای موفقیت در آزمون تیسول

جدول زیر چندین منبع پرطرفدار و موثر را نشان می‌دهد:

منبع قیمت
استفاده از کتاب راهنمای آزمون تسول  متوسط
استفاده از نرم‌افزار آموزشی تسول  متغیر
شرکت در کلاس‌های آموزشی تسول بالا
استفاده از نمونه سوالات تسول و منابع آنلاین و چاپی  کم تا متوسط

با مشاوره شریف زبان انگلیسی را حرفه ای یاد بگیر

مشاوره شریف با بهره گیری از تجربه و دانش 20 ساله در زمینه‌های مختلفی از جمله اخذ پذیرش دانشگاه، ویزای تحصیلی و ثبت نام در مدارس خارج از کشور فعالیت دارد.

استفاده از رویکردهای نوین و فناوری های روز دنیا است که ما را مفتخر به ارائه خدمات با کیفیت و با استاندارد بالا کرده است.

کارشناسان مشاوره شریف با تمرکز بر مسائل و چالش‌های مشتریان و بهره گیری از ابزارهای پیشرفته و روش‌های علمی راهنمای شما برای تحصیل در یازدهمین مقصد تحصیلی دنیا هستند.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *