تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
انواع بورسیه های تحصیلی مالزی

انواع بورسیه های تحصیلی مالزی

زمان مطالعه: 8 دقیقه
Rate this post

انواع بورسیه تحصیلی مالزی شامل بورسیه‌هایی است که دولت، دانشگاه ها و کالج‌های خصوصی این کشور به دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می‌دهند. برای معرفی انواع بورسیه های تحصیلی مالزی می‌توان به بورسیه تحصیلی برجسته، شایستگی، استعدادهای ویژه و مبتنی بر نیاز اشاره کرد که در این مقاله به طور مفصل به آن پرداخته‌ایم. 

مشاوره شریف، همراه شما برای تحصیل با بهترین شرایط در مالزی است. 

دلت می خواد از دانشگاه های مالزی و بورسیه هاش بیشتر بدونی؟

کلیک کنید

انواع بورسیه تحصیلی مالزی 

انواع بورسیه تحصیلی مالزی را می توان به چند دسته زیر تقسیم کرد. 

انواع بورسیه تحصیلی مالزی
بورسیه تحصیلی برجسته پوشش تمام هزینه های تحصیل در مالزی
بورسیه شایستگی معافیت بخشی از هزینه های تحصیلی
بورسیه تحصیلی استعدادهای ویژه تخفیف در برخی هزینه های تحصیل
بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز پوشش برخی هزینه های تحصیلی

  بورسیه تحصیلی برجسته 

بورسیه تحصیلی برجسته می‌تواند به نام‌های زیادی مانند بورسیه رهبری یا جایزه تعالی ارائه شود. این بورسیه ویژه دانشجویان دارای پیشرفت تحصیلی، ویژگی‌های رهبری و مشارکت در فعالیت‌های فوق برنامه است.

بورسیه تحصیلی برجسته با وجود اعتبار بالا، از نظر تعداد محدود است. اگر بتوانید از بورسیه تحصیلی برجسته استفاده کنید بلیط شانس‌تان برده است. چون بورسیه تحصیلی برجسته معمولاً تمام هزینه های تحصیل شما را به اضافه خوابگاه، کمک هزینه ماهانه و گاهی اوقات حتی کتاب و لپ تاپ را هم پوشش می‌دهد. شرایط درخواست این بورسیه کمی سختگیرانه است و اصولاً به یک برنامه جامع کامل با مقالات و همچنین یک یا چند مصاحبه نیاز دارد.

 بورسیه تحصیلی شایستگی  

بورسیه تحصیلی شایستگی ویژه کسانی است که دارای امتیازات و جوایز برتر هستند. برای دریافت این بورسیه باید نتایج علمی قابل توجهی در کارنامه خود داشته باشید. 

محدوده این بورسیه اکثراً شامل معافیت‌های جزئی از هزینه‌های تحصیل می‌شود. اما برخی نیز معافیت‌های کامل از هزینه‌های تحصیل را ارائه می‌کنند. باید در جریان باشید که بورسیه شایستگی مالزی شامل برخی از هزینه های اضافی مانند هزینه های ثبت نام، هزینه های آزمون، سپرده ها و هزینه های منابع نمی‌شود.

روند درخواست بورسیه تحصیلی شایستگی ساده است، فقط کافی است مدارک لازم که نشان دهنده شایستگی های شما است نشان دهید. ضمن آن که دانشگاه باید مطمئن شود که شما واجد شرایط هستید در این صورت بدون نیاز به مصاحبه صاحب یک بورسیه طلایی خواهید شد.

بورسیه‌ای که با توجه به شایستگی به دانشجویان اعطا می‌شود تنوع زیادی دارد. بیشترین و رایج‌ترین بورسیه‌ تحصیلی مالزی با توجه به شایستگی دانشجویان (Merit based) متعلق به دانشگاه‌های خصوصی مالزی است.

انواع بورسیه تحصیلی شایستگی 

 • بورسیه Scholarship Scholarship، شناخته‌شده‌ترین کمک هزینه‌ تحصیلی مالزی است. این نوع کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی مالزی بیشتر بر پایه شایستگی‌های تحصیلی به واجدین شرایط اعطا می‌شود. 
 • بورسیه (Merit-based) که با توجه به شایستگی‌های علمی، هنری، ورزشی یا سایر توانایی‌های دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های مالزی به آنها اعطا می‌شود.  
 • بورسیه تحصیلی مالزی بر پایه نیاز (Need-based) این نوع کمک هزینه برای دانشجویانی در نظر گرفته می‌شود که نیاز به کمک مالی برای ادامه تحصیل دارند. 
 • بورسیه دانشجویان ویژه (Student-specific) به دانشجویانی داده می‌شود که از نظر جنسیت، نژاد، مذهب، خانواده، و تاریخچه پزشکی یا بسیاری از عوامل خاص دیگر، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مالزی هستند.
 • بورسیه مشاغل خاص (Career-specific) که برای دانشجویانی در نظر گرفته می‌شود که قصد تحصیل در یک رشته یا دوره خاص را دارند. 
 • بورسیه ویژه کالج (College-specific)، توسط دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها به متقاضیان دارای مهارت بالا پیشنهاد می‌شود. این بورس تحصیلی کشور مالزی، بر اساس پیشرفت تحصیلی و شخصی به دانشجویان اعطاء می‌شود. 
 • بورسیه ورزشی (Athletic)، نوعی کمک هزینه تحصیلی یا جایزه مالی است که هزینه‌های کالج یا دانشگاه یا یک مدرسه خصوصی را به ورزشکاران با استعداد اهدا می‌کند. 
 • بورسیه‌های تحصیلی خلاقانه (Creative Contest Scholarships) به دانشجویان خلاق که دارای ایده‌های منحصر به فرد و خلاقانه هستند داده می‌شود. 

بورسیه استعدادهای ویژه 

برای دریافت بسیاری از بورسیه های تحصیلی مالزی نیازی نیست دانشجوی ممتازی باشید. اگر شما در زمینه‌های غیردرسی هم فعال باشید، مثلاً آنهایی که به عنوان ورزشکار، موسیقیدان یا هنرمند برتری خود را نشان داده‌اند یا از نمونه کارهای برجسته ای در طراحی گرافیک برخوردار هستند می‌توانند از بورسیه استعدادهای ویژه که شامل تخفیف در هزینه های تحصیل است استفاده کنند. 

برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها نیز ممکن است به افرادی که در خدمات اجتماعی فعال هستند، کمک هزینه‌های تحصیلی اعطا کنند. برای دریافت بورسیه استعدادهای ویژه باید مدرکی که نشان دهنده شایستگی شما باشد ارائه کنید.  

بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز

اگر در شرایط دشواری هستید به طور مثال معلولیت دارید، از خانواده کم درآمد یا اهل مناطق روستایی در مالزی هستید، ناامید نباشید، بسیاری از دانشگاه های مالزی با درک شرایط دانشجویان خاص به آنها بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز اعطا می‌کنند تا از درس خواندن باز نمانند.

برای دریافت بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز باید مدارک پشتیبان مشکلات خود را ارائه دهید، مانند فیش حقوق والدین یا فرم های EA. مقدار این بورسیه ها بر اساس مورد به مورد متفاوت خواهد بود و ممکن است لازم باشد در مصاحبه شرکت کنید.

تحصیل در مالزی

کلیک کنید

نهادهای ارائه دهنده بورسیه های تحصیلی مالزی

نهادهای ارائه دهنده بورسیه های تحصیلی مالزی

برای دریافت انواع بورسیه های تحصیلی مالزی، مهم است که بدانید ارائه دهندگان بورس تحصیلی کدام نهاد یا سازمان هستند و چه نوع بورسیه هایی را ارائه می دهند. 3 نهاد ارائه دهنده بورسیه تحصیلی مالزی را با هم ببینیم.

نهادهای ارائه دهنده بورسیه تحصیلی مالزی
دانشگاه های مالزی از نوع استعداد ویژه و شایستگی
دولت مالزی(GLC) از نوع بورسیه برجسته و پرمتقاضی
شرکت ها و کالج‌های خصوصی از نوع برجسته، شایستگی و استعداد ویژه

 انواع بورسیه تحصیلی دولت مالزی 2023

زندگی سراسر بازیچه است که همه ما به قصد بُردن در آن بازی می کنیم. دریافت بورسیه تحصیلی دولت مالزی یکی از ایستگاه هایی است که دارندگان آن پیروز میدان خواهند بود. انواع بورسیه تحصیلی دولت مالزی پرطرفدار و محبوب است به ویژه بورسیه های JPA و JPA-MARA که بیشترین تقاضا را دارند. این بورسیه ها از نوع بورسیه های برجسته هستند و به مراتب رقابتی ترین بورسیه ها به شمار می‌روند. انواع بورسیه تحصیلی دولت مالزی برای دانشجویان بین المللی که طعم پیروزی دارند از این قرار است:

 1. بورسیه تحصیلی بین المللی مالزی (MIS)
 2. برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP)

1) بورسیه تحصیلی بین المللی مالزی (MIS)

دولت مالزی برای برندگان ایستگاه بورسیه تحصیلی، جوایز مختلفی قرار داده تا هر کس زودتر به این منزل برسد، علاوه بر پیروزی جوایز و امتیازات بزرگی نصیبش شود. 

برنامه بورسیه بین المللی مالزی (MIS) امتیازی است که دولت مالزی برای گردآوری ذهن های بزرگ از سراسر جهان در دانشگاه های این کشور ترتیب داده است. انواع بورسیه تحصیلی مالزی (MIS) میانبری است که دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در مالزی ترغیب می‌کند. دولت مالزی با این کار قصد دارد سرمایه‌های انسانی و افراد مستعد و استثنایی را به این کشور منتقل کرده و با پاسداری و حفاظت از اندیشه های نوآورانه کشور مالزی را تبدیل به مرکز جهانی اندیشه و دستاوردهای فکری کند. مهمان نوازی دانشگاه های مالزی برای جذب افراد مستعد و خلاق اعطای بورسیه (MIS) به دامشجویان بین المللی است. 

بورسیه تحصیلی بین المللی (MIS) از 15 می تا 15 ژوئن 2022 برای سال تحصیلی 2022-2023 در دسترس است. 

مزایای بورسیه بین المللی MIS

 • این بورسیه برای تمام هزینه های تحصیل است.
 • علاوه بر شهریه، ماهیانه 1500 رینگیت برای تأمین هزینه ی زندگی پرداخت می شود.
 •  بورسیه تحصیلی MIS تنها شامل هزینه های تحصیل می شود و هزینه های سفر را پوشش نخواهد داد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بین المللی (MIS) 2023 

 • در زمان درخواست بورسیه، دانشجوی کارشناسی ارشد بیشتر از 40 سال و دانشجوی دکتری نباید بیشتر از 45 سال داشته باشد.
 • متقاضیان کارشناسی ارشد: CGPA 3.0 جزو 2 معدل برتر کلاس باشند.
 • متقاضیان دکترا: CGPA 3.0 عملکرد استثنایی در سطح کارشناسی ارشد مرتبط با برنامه مطالعاتی برنامه ریزی شده داشته باشند.
 • مهارت زبان انگلیسی، آیلتس 6.0 یا بالاتر تافل مجموع نمره 550 یا بالاتر
 • ارائه پروپوزال پژوهشی کتبی حداقل 1000 کلمه ای مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر باشد.

مقاطع تحصیلی واجد دریافت بورسیه MIS هستند

افراد متقاضی تحصیل در مقاطع تکمیلی تمام وقت کارشناسی ارشد یا دکترا در مالزی، جزو آدم های خوش شانس کاندیدای دریافت بورسیه خواهند بود. به عبارت بهتر شما باید در حال تحصیل در دوره های تکمیلی و تمام وقت دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی باشید تا بتوانید از بورسیه MIS بهره مند شوید. پس اگر دانشجوی یکی از این مقاطع تحصیلی هستید برای دریافت بورسیه MIS آماده شوید:

 1. کارشناسی ارشد
 2. دکتری فلسفه
 3. PHD
معیار های ارزیابی برنامه های تحصیلی:
 1. عملکرد تحصیلی برجسته
 2. پرپوزال تحصیلی برجسته و اثرگذار بر پیشرفت فناوری و کیفیت زندگی
 3. توانایی های برجسته زبان انگلیسی مکالمه، نوشتن و خواندن

مدارک لازم برای اخذ انواع بورسیه تحصیلی بین المللی (MIS)

مدارک لازم برای اخذ انواع بورسیه تحصیلی بین المللی (MIS)

 •  تکمیل فرم درخواست
 • کپی تایید شده گذرنامه به عنوان مدرک ملیت با حداقل اعتبار 6 ماه
 • کپی تایید شده کارنامه‌های تحصیلی
 • کپی تایید شده از مدرک زبان انگلیسی IELTS یا TOEFL
 • توصیه نامه از دو منبع
 • فرم تاییدیه
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مالزی (در صورت وجود)
 • رزومه تحصیلی
 • پروپوزال پژوهشی

لیست دانشگاه های مالزی که بورسیه تحصیلی بین المللی MIS می‌دهند

آرنولد شوارتزنگر می‌گوید: قدرت از برنده شدن نمی‌آید، چالش‌ها هستند که شما را قدرتمند می‌کنند. افراد قدرتمند و واجد دریافت بورسیه تحصیلی  MIS در مالزی یکی از این دانشگاه ها را باید انتخاب کنند:

 1. دانشگاه تکنولوژی مالزیUniversiti Teknologi Malaysia (UTM)
 2. دانشگاه ساینا Universiti Sains Malaysia (USM)
 3. دانشگاه پوترا Universiti Putra Malaysia (UPM)
 4. دانشگاه مالایا Universiti Malaya (UM)
 5. دانشگاه تکنولوژی مارا Universiti Teknologi Mara (UiTM)
 6. دانشگاه بین المللی مالزی (UIAM/IIUM)
 7. دانشگاه اوتارا Universiti Utara Malaysia (UUM)
 8. دانشگاه کبانگ سان Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM)
 9. دانشگاه Universiti Tun Hussein Onn Malaysia (UTHM)
 10. دانشگاه تکنولوژی ملاکا Universiti Teknikal Malaysia Melaka (UTEM)
 11. دانشگاه ساینس اسلامی Universiti Sains Islam Malaysia (USIM)
 12. دانشگاه Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)
 13. دانشگاه ترنگانو Universiti Malaysia Terengganu (UMT)
 14. دانشگاه صباح Universiti Malaysia Sabah (UMS)
 15. دانشگاه پاهانگ Universiti Malaysia Pahang (UMP)
 16. دانشگاه Universiti Malaysia Sarawak (UNIMAS)
 17. دانشگاه Universiti Malaysia Perlis (UNIMAP)
 18. دانشگاه Universiti Sultan Zainal Abidin (UNISZA)
 19. دانشگاه Universiti Pertahanan Nasional Malaysia (UPNM)
 20. دانشگاه Universiti Malaysia Kelantan (UMK)
 21. دانشگاه Universiti Teknologi Petronas (UTP)
 22. دانشگاه Universiti Tenaga Nasional (UNITEN)
 23. دانشگاه Multimedia University (MMU)
 24. دانشگاه International Centre for Education in Islamic Finance (INCEIF)

لیست کشورهای مورد قبول

دانشگاه MIS از فارغ التحصیلان و متقاضیان مستعد از کشورهای زیر استقبال می کند:

 1. افغانستان
 2. میانمار
 3. الجزایر
 4. پاکستان
 5. استرالیا
 6. فلسطین
 7. برنوی
 8. فلیپین
 9. فلسطین
 10. کامبوج
 11. قطر
 12. چین
 13. عربستان سعودی
 14. مصر
 15. سنگال
 16. فرانسه
 17. سنگاپور
 18. گرجستان
 19. کره جنوبی
 20. هنگ کنگ
 21. تاجیکستان
 22. اندونزی
 23. تایلند
 24. عراق
 25. التیمور
 26. اردن
 27. تونس
 28. قزاقستان
 29. ترکیه
 30. لائوس
 31. ترکمنستان
 32. مالدیو
 33. امارات متحده عربی
 34. مراکش
 35. ویتنام
 36. کشورهای مشترک المنافع

رشته های بورسیه دار مالزی

کلیک کنید

  انواع بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی (MTCP) 

صحبت کردن از دردهای زندگی بهانه‌ای است برای تسلیم شدن! پس همه مشکلات و چالش های زندگی را کنار بگذارید و با برنامه بورسیه همکاری فنی مالزی MTCP به عنوان یکی از بخش‌های شیرین دوران تحصیلی آشنا شوید. راستش را بخواهید MTCP یکی از انواع بورسیه های تحصیلی مالزی است که در سال 1980 به عنوان تعهد کشور مالزی راه اندازی شد.

بورسیه MTCP نشان از همکاری دولت مالزی برای ارائه تجربیات و تخصص هایی است که تاکنون برای توسعه مالزی انجام داده است. مالزی با اشتراک گذاری سخاوتمندانه  این تجارب با سایر کشورهای در حال توسعه، مسیر رشد و پیشرفت را برای آنها هم فراهم می‌کند. خوب است بدانید این کار برای تقویت روابط دوجانبه میان کشورهای در حال توسعه جنوب و جنوب شرق آسیا است. 

آخرین مهلت ثبت درخواست برای بورسیه MTCP تاریخ 16 جولای 2022 برای سال تحصیلی 2022-2023 است.

مزایای بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی MTCP 

 1. پرداخت شهریه دانشگاه
 2. پرداخت ماهیانه مبلغ 3،500 رینگت برای تأمین هزینه‌های زیر:
 • کمک هزینه زندگی
 • کمک هزینه خرید کتاب
 • کمک هزینه خرید ابزار
 • کمک هزینه اجاره مسکن
 • کمک هزینه جایابی
 • کمک هزینه پایان نامه
 • کمک هزینه سفر
 • کمک هزینه آموزش عملی
 • کمک هزینه پایان تحصیل
 • کمک هزینه درمانی
 • کمک هزینه بیمه

مقاطع تحصیلی که مجاز به اخذبورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی MTCP 2023 هستند

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت مالزی در سال تحصیلی 2023-2022 

شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی (MTCP)

 • در زمان درخواست، نباید بیشتر از 45 سال داشته باشید.
 • داوطلبان برای برنامه کارشناسی ارشد باید حداقل جزو 2 نفر برتر کلاس باشند یا حداقل نمره 3.5 بر اساس GPA را دارا باشند
 • متقاضیان طبق تشخیص پزشکی در سلامت کامل باشند.
 • پرداخت هزینه معاینه پزشکی بر عهده متقاضی می باشد.
 • متقاضیان باید در برنامه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های منتخب مالزی به صورت تمام وقت ثبت نام کرده باشند. 
 • فقط داوطلبانی که حداقل از یک دانشگاه مالزی پذیرش قانونی دارند و هنوز در دوره‌های تحصیلات تکمیلی ثبت نام نکرده‌اند یا بیش از یک ترم در دوره کارشناسی ارشد نگذرانده اند، واجد شرایط درخواست هستند. 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی (MTCP)

تهیه مدارک لازم را همیشه بگذارید برای وقتی که بررسی های لازم برای واجد شرایط بودن را انجام داده‌اید. پس اگر واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی (MTCP) هستید، به سرعت این مدارک را تهیه کنید:

 • تکمیل فرم درخواست در سامانه آنلاین 
 • آخرین نامه پیشنهاد پذیرش از دانشگاه های مالزی برای پذیرش تحصیلی 2022-2023
 • توصیه نامه از دو مرجع
 • کپی تایید شده از کارنامه تحصیلی
 • رزومه تحصیلی
   کپی تایید شده از یک آزمون مهارت زبان انگلیسی TOEFL ،IELTS ،PTE ،CAE  ،CPE،  MUET یا معادل
 • کپی تایید شده از پاسپورت به عنوان مدرک شناسایی ملی با حداقل 18 ماه اعتبار
 • گزارش معاینه پزشکی و مدارک واکسیناسیون  کوید 19

نکات مهم درباره مدارک تحصیلی برای بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی (MTCP)

 • متقاضیان باید یک مدرک رسمی صادر شده توسط دانشگاه محل تحصیل ارائه دهند که سیستم نمرات دانشگاه را توصیف کند.
 • اگر کارنامه متقاضی شامل اطلاعات مربوط به CGPA، نمرات یا درصد امتیاز نباشد، مدارک باید تایید شوند.
 • سوابق تمام دروس گذرانده شده در مدرک تحصیلی باید در ریز نمرات دانشگاهی منعکس شود، متقاضیان باید ریز نمرات تحصیلات کارشناسی خود را ارسال کنند.

دانشگاه هایی اعطا کننده بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی (MTCP)


 1. Universiti Malaya (UM)
  2. Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM)
  3. Universiti Sains Malaysia (USM)
  4. Universiti Putra Malaysia (UPM)
  5. Universiti Teknologi Malaysia (UTM)
  6. Universiti Teknologi Petronas (UTP)
  7. Universiti Islam Antarabangsa Malaysia (UIAM/IIUM)
  8. Universiti Malaysia Perlis (UNIMAP)
  9. Universiti Malaysia Sarawak (UNIMAS)
  10. Universiti Teknologi MARA (UiTM)
  11. Universiti Tenaga Malaysia (UNITEN)
  12. Universiti Utara Malaysia (UUM)
  13. Universiti Malaysia Pahang (UMP)
  14. Universiti Malaysia Terengganu (UMT)
  15. Universiti Pertahanan Nasional Malaysia (UPNM)
  16. Universiti Malaysia Sabah (UMS)
  17. Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)
  18. Universiti Sains Islam Malaysia (USIM)
  19. Universiti Teknikal Malaysia Melaka (UTEM)
  20. Universiti Tun Hussein Onn Malaysia (UTHM)
  21. Universiti Malaysia Kelantan (UMK)
  22. Universiti Sultan Zainal Abidin (UNISZA)
  23. International Centre For Education In Islamic Finance
  (INCEIF)

لیست کشور های واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی همکاری فنی مالزی (MTCP)

 1. افغانستان
 2. آلبانی
 3. الجزایر
 4. آنگولا
 5. سبک قدیمی
 6. آرژانتین
 7. آذرباییجان
 8. بااهاما
 9. بحرین
 10. بنگلادش
 11. باربادوس
 12. بلیز
 13. بنین
 14. بوتان
 15. بولیوی
 16. بوسنی و هرزگوین
 17. بوتسوانا
 18. برزیل
 19. جزایر ویرجین بریتانیا
 20. برونئی
 21. بورکینافاسو
 22. کیپ ورد
 23. کامبوج
 24. کامرون
 25. جزایر کیمن
 26. جمهوری آفریقای مرکزی
 27. شیلی
 28. چین
 29. کلمبیا
 30. کومور
 31. جزایر کوک
 32. ساحل عاج
 33. کرواسی
 34. کوبا
 35. کشور کره
 36. دارالسلام
 37. جمهوری دموکراتیک کنگو
 38. جیبوتی
 39. دومینیکا
 40. جمهوری دومینیکن
 41. اکوادور
 42. مصر
 43. استوایی
 44. ارتریت
 45. سوازیلند
 46. اتیوپی
 47. فیجی
 48. گینه
 49. گابن
 50. گامبیا
 51. گرجستان
 52. گرنادین ها
 53. غنا
 54. گرانادا
 55. گینه
 56. گینه بیسائو
 57. گویان
 58. هائیتی
 59. هند
 60. اندونزی
 61. ایران
 62. عراق
 63. جامائیکا
 64. اردن
 65. قزاقستان
 66. وارد
 67. کیریباتی
 68. کویت
 69. جمهوری قرقیزستان
 70. لائوس
 71. لبنان
 72. لسوتو
 73. لیبریا
 74. لیبی
 75. ماداگاسکار
 76. مالاوی
 77. مالدیو
 78. مالی
 79. جزایر مارشال
 80. موریتانی
 81. موریس
 82. مکزیک
 83. میکرونزی
 84. مغولستان
 85. مونتسرات
 86. مراکش
 87. موزامبیک
 88. میانمار
 89. نامیبیا
 90. نائورو
 91. نپال
 92. نیجر
 93. نیجریه
 94. نیوئه
 95. عمان
 96. پاکستان
 97. پالائو
 98. فلسطین
 99. پاناما
 100. پاپوآ گینه نو
 101. پاراگوئه
 102. پرو
 103. فیلیپین
 104. قطر
 105. جمهوری کاستاریکا
 106. جمهوری کنگو
 107. رواندا
 108. ساموآ
 109. سائوتومه و پرنسیپ
 110. عربستان سعودی
 111. سنگال
 112. سیشل
 113. سیرا لئون
 114. سنگاپور
 115. جزایر سلیمان
 116. سومالی
 117. آفریقای جنوبی
 118. سودان جنوبی
 119. سریلانکا
 120. سنت لوئیس کیتس و نویس
 121. سنت لوئیس لوسیا
 122. سنت لوئیس وینسنت گرنادین
 123. سودان
 124. سورینام
 125. سوریه
 126. تاجیکستان
 127. تانزانیا
 128. تایلند
 129. تیمور شرقی
 130. ترینیداد و توباگو
 131. تونس
 132. ترکیه
 133. ترکمنستان
 134. جزایر ترکز کایکوس
 135. تووالو
 136. امارات متحده عربی
 137. اوگاندا
 138. اوکراین
 139. اروگوئه
 140. ازبکستان
 141. وانواتو
 142. ونزوئلا
 143. ویتنام
 144. یمن
 145. زامبیا
 146. زیمبابوه

دانشگاه های بورسیه دار مالزی

کلیک کنید

  انواع بورسیه تحصیلی مالزی در دانشگاه ها و کالج ها

برخی از شرکت‌های مرتبط با دولت (GLC)، بنیادهای خصوصی و شرکت‌های خصوصی نیز سخاوتمندانه بورسیه‌های برجسته‌ای به دانشجویان اعطا می‌کنند. شرکت های برجسته ای که چنین بورسیه هایی را ارائه می دهند عبارتند از PETRONAS ، Bank Negara مالزی، بنیاد خزانه، بنیاد Maybank، گروه UEM، بنیاد Sime Darby، بنیاد Telekom مالزی، بنیاد Hong Leong و The Star . 

انواع بورسیه تحصیلی مالزی در کالج ها و دانشگاه های مالزی با معافیت کامل یا جزئی از هزینه تحصیل همراه هستند. این بورسیه ها را می‌توان به 2 دسته تقسیم کرد:

 1. اعطای بورسیه با فعالیت جانبی دانشجویان
 2. اعطای بورسیه بدون فعالیت جانبی

انواع بورسیه تحصیلی مالزی بدون انجام فعالیت جانبی

 • یکی از انواع بورسیه تحصیلی مالزی، بدون انجام فعالیت جانبی Full Fund نام دارد. برای دریافت این نوع بورسیه تقاضای بالا و رقابت شدیدی وجود دارد چون دریافت این بورسیه زندگی بی‌دغدغه‌ای برای دانشجویان فراهم می‌کند. 
 • نوع دیگری بورسیه بدون انجام فعالیت جانبی است که به Porital fund مشهور است. این بورسیه تنها بخشی از هزینه‌های تحصیل در مالزی را پوشش می‌دهد و کمک بزرگی برای تأمین هزینه‌های زندگی در مالزی است. 

انواع بورسیه تحصیلی مالزی با فعالیت جانبی

 • دستیار استاد یا TA، دستیاران اساتید باید وظایف خاصی را انجام بدهند، از جمله این کارها می‌توان به تصحیح برگه‌های امتحانی، رفع اشکالات درسی دانشجویان و … اشاره کرد. برای استفاده از بورسیه TA دانشجویان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند و توانایی تدریس و تسلط بر محتوای درس مورد نظر را داشته باشند. جالب است بدانید در این شیوه دانشگاه یا استاد درس در قبال خدمات دانشجو هزینه‌ای به او پرداخت می‌کند یا او را از پرداخت بخشی از هزینه‌های تحصیل، معاف می‌کنند
 • دستیار تحقیق یا RA، به دستیار آزمایشگاه معروف است. دانشجو باید در این شیوه به استاد اصلی در انجام تحقیقات، نگارش مقالات علمی و غیره کمک کند. 
 • کارآموزی، (Internship ) یا کار پاره وقت نامیده می‌شود که دانشجو می‌تواند در حین تحصیل در شرکت یا مؤسسه ای خارج از دانشگاه کار پاره وقت انجام دهد.

شرایط عالی تحصیل در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف تنها ایجنتی است که نماینده بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج های زبان مالزی می‌باشد. ثمره 20 سال زندگی در مالزی تخصص و اعتباری است که مشاوره شریف در این حوزه داراست. برای دریافت خدمات زیر با کارشناسان مشاوره شریف در اتباط باشید:

 • پذیرش بهترین دانشگاه های خصوصی و دولتی مالزی
 • ثبت نام در مدارس و کالج های زبان مالزی
 • تهیه خوابگاه برای تحصیل در مالزی
 • اخذ انواع ویزای مالزی اعم از ویزای تحصیلی، سوشیال و اقامت مالزی خانه دوم من MM2H 
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *