تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه uitm مالزی
دانشگاه uitm مالزی

ساختار آموزشی دانشگاه UiTM

زمان مطالعه: 3 دقیقه
Rate this post

UiTM؛ قطعاً این دانشگاه با جمعیت وسیع و دانشجویانی از تبارهای مختلف، نیاز به مدیر مسئول و ساختار آموزشی جامعی دارد که بتواند سوار بر 35 پردیس کنونی در سراسر مالزی بتازد. ساختار آموزشی دانشگاه UiTM را می‌توان در موشکافی سه رهیافت فلسفه، چشم انداز و مأموریت این دانشگاه خلاصه کرد. در ادامه به بررسی اجمالی این ساختار می‌پردازیم.

مشاوره شریف؛ بزرگترین بانک‌ اطلاعاتی دانشگاه‌های مالزی است.

جایگاه UiTM در نظام آموزش مالزی

دانشگاه UiTM یكی از نخستین مؤسسات تحصیلات تكمیلی در مالزی است كه از ابتدای تأسیس در سال 1956 پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته است.

ساختار آموزشی دانشگاه UiTM مالزی با زیربنای آموزشی مقتدری که داشته است، خود را در سطحی قرار داده كه قابل مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های بین‌المللی است. هم‌اكنون دانشگاه بین‌المللی UiTM مالزی در تلاش است با رسیدن به مرزهایی از دانش، كسب مهارت و تسلط بر تكنولوژی جدید و فرهنگ‌های مختلف، خود را به جایگاهی در سطح جهانی در عرصه بازار و صنایع برساند.

هم‌اکنون دانشگاه UiTM مالزی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های دولتی مالزی است که در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS 2022 با رنکینگ جهانی 651-700 و رنکینگ 108 در سطح آسیا خودنمایی می‌کند.

دانشگاه UITM مالزی از اولین مؤسسات پیشگام در آموزش‌های پیشرفته است كه متعهد شد افرادی متخصص در طیف وسیعی از صنعت، پرورش دهد.

UiTM را چه کسی اداره می‌کند؟!

دانشگاه یو ای تی ام مالزی

دانشگاه UiTM یکی از بزرگترین دانشگاه‌های دولتی مالزی است که توسط اساسنامه خود اداره می‌شود که به ترتیب توسط اعضای هیئت مدیره، سنا، کمیته اجرایی و پس از آن مدیریت اداره می‌شود. بودجه‌ دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی برای توسعه و بهره‌برداری از سوی دولت تأمین می‌شود. صندوق حمایت از تحقیقات و نوآوری‌ها نیز از طرف دولت و همچنین از سوی صنایع حاصل می‌شود.

دانشگاه تکنولوژی مارا در مالزی با وجود ارائه‌ی مدرک کارشناسی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی است. با این اوصاف هر ساله حدود 1000 دانشجو برای مقطع دکتری در دانشگاه UiTM ثبت‌نام می‌کنند و این نشان از کیفیت آموزش دانشگاه UiTM مالزی در سطح تحصیلات تکمیلی است.

پیشنهاد می‌کنیم برای تحصیل دکتری در مالزی نیز روی این دانشگاه حساب کنید.

تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های مالزی

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

3 عامل مؤثر در ساختار آموزشی UiTM

درتعاریف سه‌گانه‌ی زیر به ساختار آموزشی دانشگاه UiTM مالزی پی خواهید برد:

1- فلسفه دانشگاه UiTM مالزی

فلسفه را می‌توان حکمت و دانشی دانست که ورای فعالیت دانشگاه تکنولوژی مارا وجود دارد و در حقیقت چهارچوب اصلی ساختار آموزشی دانشگاه را ترسیم می‌کند.

جالب است بدانید که دانشگاه Uitm مالزی، فلسفه‌ی خود را چنین معرفی می‌نماید:

هر فردی توانایی دستیابی به تعالی از طریق انتقال دانش و جذب ارزش‌های اخلاقی را دارد؛ تا به فارغ‌التحصیلانی حرفه‌ای تبدیل شوند که قادر به توسعه دانش خود، جامعه و ملت هستند.

2- چشم انداز دانشگاه UiTM مالزی

اگر برای تحصیل در مالزی، دانشگاه Uitm را انتخاب نموده‌اید، می‌توانید چشم‌انداز روشنی از این مؤسسه آموزشی را ببینید.

چشم‌انداز دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی، ایجاد UiTM به عنوان یک دانشگاه مشهور جهانی در زمینه علوم، فناوری، علوم انسانی و کارآفرینی است. 

دانشگاه UiTM آموزش‌هایی با كیفیت بالا در محیط آموزشی فراگیر و پویا ارائه می‌دهد. دانشجویان با تجربیات ارزشمندی كه ازاین دانشگاه كسب می‌كنند، این امکان را دارند تا در عرصه‌های فكری به رقابت بپردازند.

در طول این سال‌ها، دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی همكاری‌های زیادی با بیش از 100 دانشگاه بین‌المللی داشته است.

3- مأموریت دانشگاه UiTM مالزی

دانشگاه UiTM مالزی، مأموریت خود را در یک جمله چنین بازگو می‌کند:

مأموریت ما؛ هدایت و توسعه دانشگاه، همچنین بومی سازی حرفه‌ای از طریق برنامه‌های درسی پیشرفته و تحقیقات تأثیرگذار است.

با موشکافی همین یک جمله می‌توان آموزش جهانی را در ساختار آموزشی دانشگاه UiTM لمس کرد. دانشگاه UiTM پیرو آموزش جهانی در محیطی فراگیر و پویا است؛ مزیتی که متقاضیان تحصیل در مالزی را برای ثبت نام در دانشگاه تکنولوژی مارا وسوسه می‌کند.

دانشگاه UiTM مالزی، مدعی آموزش و توسعه دانش همزمان با تغییرات روز دنیا در زمینه‌های مالتی مدیا و تكنولوژی در جهان است.

در دانشگاه تکنولوژی مالزی می‌توان طیف وسیعی از تخصص را تحصیل کرد! هم اکنون این دانشگاه با 162 برنامه کارشناسی ارشد و 55 برنامه دکتری یک مؤسسه عالی تحصیلات تکمیلی در مالزی است.

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم در رشته‌ی دلخواه‌تان در مالزی تحصیل کنید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

برنامه‌های آموزشی دانشگاه UiTM

university uitm malaysia

برنامه آموزشی دانشگاه UiTM مالزی در رشته‌های مختلف علمی و بین‌المللی، وابسته به تغییرات در جهان آموزش است.

در برنامه‌های آموزشی دانشگاه UiTM مالزی، دانشجویان مستعد و توانمند از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار هستند. آموزش‌ها توسط افراد متخصص و باتجربه ارائه می‌شود كه با دانشی از صنعت، محیط زیست و علوم اخلاقی برای مواجه شدن با تغییرات سریع در جهان مجهز می‌شوند. در بسیاری از رشته‌ها دانشجویان به فعالیت‌های عملی نیاز دارند كه در زمینه‌های مرتبط با رشته انتخابی‌شان راهی برای كسب تجربه داشته باشند.

كسانی كه نمی‌توانند در دوره‌های تمام وقت شركت كنند، می‌توانند برای آموزش‌های راه دور اقدام كنند و بصورت الكترونیكی تحصیل کنند.

دانشگاه UiTM مالزی از یک جامعه بی‌نظیر در حدود 4.000 پروفسور، دانش پژوه و محقق تشكیل شده است كه همه آنها به بخش‌های آموزش و تحقیقات اختصاص یافته‌اند.

در حال حاضر بیش از  150.000 دانشجو در 498 برنامه‌ی آموزشی دانشگاه UiTM مشغول به تحصیل هستند.

كمپ‌های دانشگاه UiTM مالزی

دانشگاه دولتی مالزی

دانشگاه UiTM مالزی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های مالزی است که پذیرای دانشجویان بین‌المللی نیز می‌باشد. قطعاً این دانشگاه با جمعیت وسیع و دانشجویانی از تبارهای مختلف، نیاز به مدیری مسئول دارد كه بتواند به راحتی بر 35 پردیس کنونی در سراسر 13 ایالت مالزی مدیریت كند.

در حال حاضر دانشكده shah Alam میزبان 5/45% از كل دانشجویان است، در حالیكه بقیه دانشجویان در دانشكده‌های دیگر در حال تحصیل می‌باشند. دانشكده Perlis نیز مسئول رسیدگی به بخش بزرگی از این دانشكده‌ها است.

این دانشكده‌ها با ارائه‌ی آموزش‌های پیشرفته و دستیابی به پیشرفت‌های اجتماعی و اقتصادی، فرصت‌های بی نظیر شغلی را در سراسر كشور فراهم می‌كنند.

پذیرش تضمینی در دانشگاه UiTM مالزی

مشاوره شریف با بیش از 15 سال تجربه‌ی فعالیت و ارائه خدمات در خصوص دانشگاه‌های مالزی، بدون شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده خدمات دانشجویی فعال در دانشگاه UiTM می‌باشد.

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به:

  • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
  • استفاده از باتجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
  • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه UiTM مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
  • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه UiTM مالزی اشاره کرد.
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *