تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
دانشگاه ukm مالزی

ساختار آموزشی دانشگاه UkM

ساختار آموزشی دانشگاه UkM با اهدافی فراتر از یک مؤسسه‌ی آموزش عالی طرح‌ریزی شده است. مشاوره شریف به عنوان تنها پارتنر ایرانی متخصص در زمینه‌ی تحصیل و اخذ پذیرش تضمینی در بهترین دانشگاه‌های مالزی؛ اطلاعاتی از ساختار آموزشی دانشگاه UkM را در اختیارتان قرار می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه UKM در تمامی مقاطع (كارشناسي، ارشد و دكتری) مورد تأیيد وزارت علوم تحقيقات و فناوری جمهوری اسلامی ايران می‌باشد.

دانشگاه UKM در یک نگاه

می‌خواهیم دانشگاه ملی را در یک قاب به تصویر بکشیم. دره‌ای سرسبز و جنگلی؛ چه طبیعت زیبایی! آن میان تعدادی ساختمان با طراحی‌های زیبا چشمک می‌زنند.

گردآوری این مجموعه‌ی ساخت بشر در دل طبیعت کوهستانی و سرسبز ایده‌ی هر کسی بوده بسیار دلبرانه است.

آنچه می‌بینید کمپ اصلی دانشگاه ملی مالزی (UKM) در ۳۵ کیلومتری جنوب کوالالامپور می‌باشد که در Bangi و در میان دره‌ای سرسبز و زیبا واقع شده است. ساختمان‌های کمپ با طراحی زیبا در میان جنگلی انبوه پراکنده شده‌اند.

کمی پیش برویم و ساختار دانشگاه را از نزدیک بررسی کنیم.

در قسمت ورودی دانشگاه UKM مسجدی مجلل خودنمایی می‌کند.

از آنجا که وجود مسجد به عنوان مکانی برای بندگی و پرستش خداوند در زندگی بسیار مهم است؛ ساخت این بخش، همواره نقش دانشگاه UKM را در ارائه‌ی آموزش‌های بی‌نظیر، یادآوری می‌کند.

خاطرنشان می‌شود؛ وجود این مسجد در دانشگاه، خود شاهدی از ارتباط میان دانش و فلسفه است.

بخش اصلی ساختمان دانشگاه ملی مالزی در تالار بزرگی واقع شده است کهTun Abdul Razak Chancellory Hall (DECTAR) نامیده می‌شود.

امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه UKM در این مجموعه مراکز خدماتی نظیر: کتابخانه، مرکز دانشجویی، سوپر مارکت، بانک و کتاب‌فروشی‌ها در مرکز کمپ واقع شده اند. ساختمان اصلی دانشگاه UKM به کتابخانه و مرکز دانشجویی متصل است.

دانشکده‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و علوم وابسته به بهداشت نیز در کمپ کوالالامپور واقع شده‌اند.

علاوه بر آن از سال ۱۹۹۷ این دانشگاه، آموزش علوم پزشکی را در بیمارستانی به نام HUKM آغاز کرده است.

مراکز آموزشی دانشگاه UKM:

 • ۱۱ دانشکده
 • ۹ مؤسسه‌ی تحقیقاتی
 • یک بیمارستان آموزشی (HUKM)
 • ۱۴ مرکز آموزشی

وسعت کمپ‌های دانشگاه:

 • کمپ اصلی Bangi با مساحتی معادل 100 هکتار
 • کمپ کوالالامپور با مساحتی معادل ۲۰ هکتار
 • کمپ Cheras (بیمارستان UKM) با مساحتی معادل ۲۲ هکتار

تعداد دانشجویان در حال تحصیل:

 • 23 هزار و 973 دانشجو در مقطع کارشناسی
 • ۷ هزار و ۴۷۳ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • یک هزار و ۲۷ دانشجوی خارجی از ۳۵ کشور مختلف

دانشگاه UKM برای خاص پسندان

برای تحصیل خاص‌ پسندان، انتخاب دانشگاهی با ویژگی‌های خاص و منحصرفرد بهترین گزینه است. دانشگاه ملی مالزی (یکی از برترین دانشگاه های مالزی) با سابقه‌ای درخشان و قدمتی طولانی همواره در صدد افزودن قابلیت‌های منحصربه فرد و ایجاد یک ساختار آموزشی خاص و صمیمی است.

از ویژگی‌های منحصربه فرد دانشگاه UKM می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرسنل باتجربه
 • مطالعات جامع و وسیع
 • تجهیزات و امکانات تحقیقاتی
 • شیوه‌های متنوع و گوناگون
 • ارزیابی خلاقیت‌های مختلف

اگر در صدد نشان دادن قابلیت خود در زندگی هستید تا در شغل و حرفه‌ی انتخابی آینده‌تان بدرخشید، دانشگاه UKM محیطی عالی برای شماست.

معرفی مرکز تحصیلات تکمیلی در دانشگاه UKM

اعطای مدارک کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان در برنامه‌ی آموزشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه UKM پس از ساخته شدن مرکز تحصیلات تکمیلی در تاریخ ۱۸ می سال ۱۹۷۰ آغاز شد.

اولین دانشجویان در سال ۱۹۷۳ و در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه UKM فارغ‌التحصیل شدند.

از آن زمان به بعد، تقاضا برای تحصیلات تکمیلی در رشته‌های اقتصاد، مطالعات اسلامی، علوم آموزشی، علوم پایه، علوم پزشکی، مدیریت، علوم فنی مهندسی، علوم اجتماعی و منابع انسانی، زبان، ادبیات و فرهنگ افزایش یافت.

بر همین اساس؛ در ماه جون ۱۹۸۳ دانشگاه UKM مرکزی برای مدیریت فارغ‌التحصیلان بنا کرد.

گفتنی است؛ هدف اصلی از ایجاد مرکز یاد شده، هماهنگی، توسعه و افزایش برنامه‌های تحصیلات تکمیلی بود.

تأیید قوانین اجرایی دانشگاه UKM توسط مجلس سنا

از بابت قوانین اجرایی دانشگاه UKM خیالتان راحت باشد؛ چراکه تمامی این قوانین توسط مجلس سنا تأیید و با مدیریت رئیس مرکز تحصیلات تکمیلی اجرا می‌شود.

مرکز تحصیلات تکمیلی این مسئولیت را با همکاری و هماهنگی سایر رؤسای دانشکده‌ها، مؤسسات و مراکز آموزشی به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

نتیجه‌ی این تعامل و همکاری؛ ایجاد محیطی است که به متقاضیان اجازه‌ی تحقیق و پژوهش مرتبط با تخصصی که دارند را می‌دهد. در این مسیر به دانشجویان زمینه‌ای از آموزش‌های فکری و عملی داده می‌شود.

از فرودگاه کوالالامپو تا دانشگاه UKM مالزی

اکنون که با ساختار آموزشی دانشگاه UKM  آشنا شدید؛ قطع به یقین از متدهای آموزشی این دانشگاه شگفت‌زده شده‌اید و تصمیم قاطع‌تری برای تحصیل در مالزی گرفته‌اید.

خب با فرض اینکه موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه UKM مالزی شده اید؛ حال باید برای انجام یک سری مراحل ثبت نام و گرفتن ویزای تحصیلی به خود دانشگاه مراجعه کنید؛ آیا راه را بلدید؟

چند مسیر برای رسیدن به دانشگاه UKM

اولین کاری که باید انجام بدهید این است که بلیط هواپیمای کوالالامپور را خریداری و در فرودگاه مقصد پیاده شوید.

 1. در فرودگاه کوالالامپور از غرفه‌های مخصوص تاکسی، بلیطی بین ۵۰ تا ۶۰ رینگت تهیه کنید. با تاکسی در عرض ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به مقصد دانشگاه UKM خواهید رسید.
 2. سفر با قطار را امتحان کنید؛ رفت وآمد با قطارهای سریع‌السیر به سمت Seremban از ایستگاه Central Kl در کوالالامپور است. اگر در ایستگاه Kajang پیاده شوید کرایه‌ی شما ۲٫۸۰ رینگت خواهد بود و می‌توانید ادامه‌ی مسیرتان را با اتوبوس با کرایه‌ای معادل ۱٫۳۰ رینگت ادامه دهید.
 3. رفت و آمد با اتومبیل و یا تاکسی از مرکز کوالالامپور تا دانشگاه UKM در حدود ۴۵ دقیقه زمان می‌برد و کرایه تاکسی آن ۴۰ تا ۵۰ رینگت است.
 4. در صورتی‌که اتوبوس را انتخاب کنید، باید تا METROJAYA بروید و ۱٫۶۰ رینگت بپردازید.
 5. اگر قصد دارید با اتومبیل بروید به بزرگراه Serembn Kl وBangi که رسیدید به سمت Toll Pluze بروید. در این مسیر باید ۲ رینگت برای عوارض ‌بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه به سایت sharifstudy.com و از طریق بخش تماس با ما با مشاوران تیم تخصصی مشاوره شریف تماس بگیرید.

این مقالات را از دست ندهید : دانشگاه ukm مالزی
 
T022220062039

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *