تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
گستردگی سیستم آموزشی دانشگاه UPM مالزی در ابعاد مختلف همواره متقاضیان اخذ پذیرش در این دانشگاه را به چالش می‌کشد. برای لمس ساختار آموزشی دانشگاه UPM در این مقاله با مشاوره شریف همراه باشید.

ساختار آموزشی دانشگاه UPM

گستردگی سیستم آموزشی دانشگاه UPM مالزی در ابعاد مختلف همواره متقاضیان اخذ پذیرش در این دانشگاه را به چالش می‌کشد. برای لمس ساختار آموزشی دانشگاه UPM در این مقاله با مشاوره شریف همراه باشید.

4.9/5 - (242 امتیاز)

UPM؛ دانشگاهی با اعتباری جهانی

اگر مایلید بهترین مهارت‌های علوم و تکنولوژی را تحت بروزترین سیستم‌های آموزشی فرا بگیرید، دانشگاه پوترای مالزی انتخاب مناسبی است.

این دانشگاه با فضایی سرسبز و مساحتی معادل یک هزار و 200 هکتار در قلب مالزی و در دره Silicon پذیرای جمعیتی بالغ بر 26 هزار نفر (دانشجویان ارشد و دکترا) از بیش از ۵۰ کشور دنیا می‌باشد.

تمام هویت و قدرت دانشگاه UPM در لوگوی بصری این مجموعه به دنیا معرفی می‌شود.

در خصوص لوگوی دانشگاه پوترا UPM باید گفت؛ این لوگو به شکل “گیاه نخل” بوده و نماد اهداف دانشگاه است.
نخلی استوایی که با دانشگاه از زمان تأسیس آن پیوند خورده و دوام و استقامت بالای خود را به رخ می‌کشد.
جالب است بدانید که درختان نخل همچنین در میان دانشگاه و مناطق اطراف Serdang به وفور خودنمایی می‌کنند. این می‌تواند نشانی بر موقعیت و جایگاه دانشگاه پوترا در مالزی باشد.

شایان ذکر است؛ دانشگاه UPM مالزی از اعتباری جهانی برخوردار است؛ مرکزی برجسته و ممتاز برای آموزش و تحقیقات در مالزی.

این دانشگاه همواره درصدد آموزش و تربیت دانشجویانی است که معنایی جدید به گسترش، پیشرفت و توسعه علم و دانش می‌دهند. این مجموعه‌ی علمی و تحقیقاتی با ایجاد ارتباط میان دانشجویان، متخصصین و کارشناسان فن‌آوری اطلاعات برای پرورش استعدادهای بالقوه دانشجویان موقعیت‌های زیادی را فراهم می‌نماید.

در واقع دانشگاه UPM بستر مناسبی برای نبوغ و شکوفایی نخبه‌گان سراسر دنیاست.

سیستم هدفمند دانشگاه UPM

سیستم هدفمند دانشگاه UPM برای بسیاری از بزرگان علم در سرارسر دنیا قابل توجه است؛ اهدافی که در طی سال‌های اخیر یکی پس از دیگری محقق شده و همچنان پَر و بال می‌یابند.

شما نیز به عنوان یکی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه پوترای مالزی بهتر است با اهدافی که این مجموعه دنبال می‌کند آشنا شوید.

از جمله اهداف این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تبدیل شدن به یک دانشگاه تحقیقاتی با شهرت و آوازه جهانی.
 • تبدیل شدن به مرکز آموزشی بین‌المللی ممتاز در خدمات کشاورزی و منابع زیستی.
 • ارتقاء سیستم مدیریتی مؤثر و شایسته.
 • گسترش و خلق بهترین منابع انسانی و عوامل محیطی کارآمد و شایسته.
 • گسترش فرهنگ فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه.

دانشگاه یو پی ام UPM و 75 سال برتری

دانشگاه پوترا UPM از جمله دانشگاه‌های ملی مالزی است که طیف وسیعی از رشته‌های علمی نظیر: علوم کشاورزی، فنی و مهندسی، کامپیوتر، فن‌آوری اطلاعات، مدیریت و اقتصاد، ارتباطات مدرن، پزشکی و دامپزشکی و غیره را ارائه می‌کند.

گفتنی است؛ جشن سالانه دانشگاه پوترا UPM در سال ۲۰۰۶ به نشانه‌ی ۷۵ سال رشد، موفقیت و توسعه برگزار شد.
موضوع اصلی و شعار جشن سالانه دانشگاه “به خدمت گرفتن دانش” است.

مسیری که UPM  را به برترین‌ها رساند

 • دانشگاه پوترا UPM  استفاده از ICT را در میان مؤسسات آموزشی مالزی به کار می‌گیرد و از این لحاظ مقام ششم آسیا را از آن خود کرده است.
 • این دانشگاه با هدف بقاء در محیطی با سطح علمی بالا و جنبش فرهنگ‌های مختلف ساخته شده است؛ مرکزی معتبر برای تحقیقات و آموزش‌های بی‌نظیر تحصیل.
 • انگیزه‌ی اصلی دانشگاه پوترا UPM در راستای برترین‌ها، کمک به دانشجویان برای شناخت استعدادهای بالقوه (نهانی) آنها می‌باشد که این خود عاملی برای جذب دانشجویان به این دانشگاه است.
 • دانشگاه پوترا UPM در گروه آموزشگاه‌های جامع و مؤسسات تحقیقاتی آسیا به عنوان یک مؤسسه برجسته در تحصیلات تکمیلی شناخته شده است.
 • این اعتبار، نه تنها به پیشرفت بشر بلکه به کشف دانسته‌های جدید و همچنین ایجاد مؤسسات ملی و توانگر کمک می‌کند.
 • دانشگاه پوترا UPM با این هدف که دانشجویان کیفیت بالایی از تحصیل را تجربه کنند، به آنها آموزش‌های لازم در راستای پیگیری اهداف فردی‌شان در طول زندگی و بعد از فارغ‌التحصیل شدن را می‌دهد.
 • این دانشگاه در فراهم کردن فضای تحصیلی بی‌نظیر و پشتیبانی دانشجویان، تأکید بسیاری دارد. شما نیز برای رسیدن به آرزوها و پرورش استعدادها و توانائی‌های خود می توانید روی ساختار آموزشی هدفمند این مجموعه حساب کنید.
 • دانشگاه پوترا UPM همه‌ی تلاش خود را برای ارائه‌ی آموزش و تحقیقات برتر به کار گرفته تا دانشجویان از آموزش‌هایی در سطح بالا برخوردار شوند.
 • از دیگر تعهدات دانشگاه پوترا UPM این است که بی‌وقفه در جهت بهبود کیفیت آموزشی و امکانات به دانشجویان تلاش کند.

دانشگاه پوترا UPM تعهداتش را برای ۷ دهه حفظ کرده و آن را ادامه خواهد داد.

بی‌شک زندگی در دانشگاه پوترا UPM برای شما و سایر دانشجویان، رقابتی جالب و پر بار است.

چشم اندازی که اکنون از دانشگاه پوترا UPM خواهید دید، یک مؤسسه آموزشی در سطح بالا، فعال و فراگیر است که بازتابی درست از مالزی و فعالیت‌های موثر در آن را نشان می‌دهد.

چرا دانشگاه UPM را پیشنهاد می کنیم؟

دانشگاهی برای دانشجویان بین‌المللی

از مهم‌ترین دلایلی که UPM را برای تحصیل در خارج از کشور پیشنهاد می کنیم؛ ساختار آموزشی این مجموعه برای دانشجویان بین المللی است. در واقع دانشگاه پوترا UPM از مراکزی است که به منظور رفع نیازهای دانشجویان بین‌المللی با امکاناتی برای پیش‌بینی فعالیت‌ها و حوادث اجتماعی ساخته شده است.
این دانشگاه به اتاق‌هایی مجهز شده که دانشجویان می‌توانند از آنجا برای استراحت و مطالعه استفاده کنند و نیز به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

کلاس‌های زبان برای دانشجویان بین‌المللی

از آنجا که زبان مالایی یک زبان ملی است، ارتباط برقرار کردن با این زبان کمی مشکل به‌نظر می‌رسد. این در حالی است که در دانشگاه پوترا UPM کلاس‌های زبان انگلیسی و فرانسه به کمک شما خواهند آمد؛ چراکه کاربرد زبان انگلیسی در مالزی گسترده است و در به دست آوردن تسلط کامل برای اهداف اجتماعی و آموزشی کمک می‌کند.

سمینارهای تبادل فرهنگی

در دانشگاه پوترا UPM برای جمعیت بزرگ دانشجویی، سمینارهای فرهنگی در راستای ارتقاء دانش و اطلاعات از فرهنگ‌های مختلف برگزار می‌شود.
هدف از برگزاری این سمینارها کمک به دانشجویان خارجی برای آشنایی با فرهنگ‌های محلی و سازگاری بهتر با دانشگاه است.

کیفیت دوره‌های آموزشی در UPM 

دانشگاه پوترا UPM به ‌عنوان؛ یک موسسه آموزشی با کیفیت آموزشی بالا همواره برای ارائه امکانات بهتر و کسب استانداردهای بالای آموزشی تلاش می‌کند.

یکی از دلایل انتخاب دانشگاه پوترای مالزی به‌عنوان اولین انتخاب از سوی دانشجویان، داشتن شهرت و کیفیت آموزشی بالا و اعضاء انجمن دانشجویی لایق و متخصص است.

تمامی اساتید دانشگاه متخصصینی با تجربه هستند که اطلاعات کافی در زمینه‌های مربوط به رشته تحصیلی خود دارند.
تخصص اساتید دانشگاه پوترا UPM آنها را قادر می‌سازد تا اطلاعات وسیعی در موضوعات و مضمون‌های مختلف به منظور رفع نمودن نیازهای علمی شما فراهم کنند.

امتیازات و افتخارات UPM 

در انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در خارج از کشور، منوی افتخارات و امتیازات دانشگاه‌ها، چارچوب کلی مجموعه را برای متقاضیان تشریح می‌کند؛ لذا بهتر است نگاهی هم افتخارات دانشگاه UPM داشته باشید:

در طول سال‌ها دانشگاه پوترا UPM افتخارات زیادی در زمینه تحقیقات و تولیدات بدست آورده لذا در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است.
گفتنی است؛ این دانشگاه در بین سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ میلادی UPM در مجموع، ۴۸ جایزه در نمایشگاه‌های بین‌المللی از قبیل: ENA ،L-TEX ،GENEVA-PALEXPO ،BRITISH INVENTION کسب نموده است.
افتخارات و مشارکت‌های فعالانه‌ی مذکور، این اجازه را به دانشجویان داد تا بتوانند در زمینه‌ی تحقیقاتی در سطح جهانی رقابت کنند و ابتکارات و اختراعات خود را به جهانیان عرضه نمایند.

بورسیه‌های تحصیلی و پژوهشی

دانشگاه پوترا UPM پیرو برتری در زمینه‌های پژوهشی و تحقیقاتی، امتیازات زیادی از منابع تحقیقاتی محلی و بین‌المللی کسب کرده است.
امتیازات یاد شده سبب شد، این دانشگاه بزرگترین دریافت‌کننده‌ی بورسیه‌های پژوهشی از وزارت علوم مالزی (MOSTI) باشد.
لازم به ذکر است؛ در مقایسه با دانشگاه‌های ملی دیگر در مالزی، دانشگاه پوترا UPM در مجموع ۶/۲۵۶ میلیون رینگت بورسیه تحصیلی دریافت کرده است.

موضوعات آکادمی

دانشگاه پوترا UPM انواع مختلفی از رشته‌ها را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و دکترا ارائه می‌کند.
این رشته‌ها در میان ۱۶ دانشکده ارائه می‌گردد و این شانس شما را به عنوان متقاضی تحصیل در تمامی مقاطع UPM افزایش می‌دهد.

نقش UPM در توسعه‌ی کشاورزی و زیست‌شناسی

دانشگاه پوترا UPM به‌عنوان یک مؤسسه با سطح آموزشی بالا، ارائه کننده‌ی رشته‌های علمی آکادمی مختلف است؛ با این مزیت که تأکید اصلی آن در زمینه‌ی کشاورزی است.
بیشتر از ۵۰ درصد فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه، وابسته به علوم‌کشاورزی، زیست‌شناسی، رشته‌های بیوتکنولوژی، دامپزشکی، جنگل‌داری و تغذیه می‌باشد.

گفتنی است؛ فعالیت‌های پژوهشی گسترده در این دانشگاه بودجه‌ای در حدود ۱۵۷ میلیون رینگت را در هشتمین طرح مالزی (EMP) در توافق با اعضاء ملی به خود اختصاص داده است.

دانشگاه UPM با هدف افزایش توانایی‌ها به ‌عنوان یک مرکز آموزشی علوم کشاورزی و زیستی برجسته در سطح‌های ملی و بین‌المللی، همواره در تلاش است که کشاورزی را به‌عنوان سومین تشکیلات برای رشد ملی تبدیل کند.

دانشگاه پوترا UPM در صدد است؛ شاخه‌های مختلف کشاورزی را به‌عنوان یک نهاد مهم در مدیریت فعالیت‌های آموزشی پژوهشی قرار دهد.
این نهاد، ترکیبی از: دانشکده کشاورزی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده مطالعات محیطی، مؤسسات زیستی، اجتماعی و مهندسی کشاورزی است.

300 گونه گیاهی در پارک کشاورزی دانشگاه UPM

پارک دانشگاه پوترا وسیله‌ای برای بقاء وضعیت کشاورزی در UPM است. افزایش توانایی‌های دانشگاه به‌عنوان یک مرکز علمی تحقیقاتی کشاورزی به این پارک و مهارت‌های نخبه‌گان بستگی دارد. بهتر است بدانید که این پارک، دانشگاه UPM را به بانکی غنی از گونه‌های گیاهی و جانوری تبدیل کرده است؛ فضایی که برای توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی ساخته شده است.
در این مجموعه حدود 300 گونه بومی و غیربومی وجود دارد که در 11 منطقه تقسیم شده‌ است. بزرگی فضا و تعدد گونه ها دانشجویان را ملزم به استفاده از نقشه‌ی اصلی در جهت استفاده‌ی انواع گیاهان قابل دسترس در مالزی و کشورهای گرمسیری می‌کند و این شامل حال شما نیز می‌شود.

تجربه‌ای پربار در UPM

دانشگاه پوترای مالزی دارای جمعیت دانشجویی در حدود 24 هزار و 470 نفر از کشورهای اطراف جهان نظیر: کشورهای خاورمیانه، انگلستان، برزیل، بنگلادش، کامبوج، فنلاند، چین، استرالیا، اندونزی، ژاپن، کره، نیجریه، فلیپین، تایوان، ترکیه و دیگر کشورها است.

تحصیل در کنار دانشجویانی با فرهنگ‌های متفاوت می‌تواند تجربه‌ی پرباری از تحصیل در مالزی را بریتان رقم بزند.

طبق آماری که از جمعیت دانشجویان UPM داریم، در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ در حدود ۹۴۶ دانشجوی بین‌المللی از ۴۷ کشور در مقاطع ارشد و دکترا ثبت نام کرده‌اند.

دانشگاه پوترا مالزی همچنین امکان تبادل رشته را به دانشجویان کشورهایی نظیر: فنلاند، ژاپن، استرالیا و سایر کشورها می‌دهد.

دانشجویان در دانشگاه پوترا UPM تشویق می‌شوند که در فعالیت‌های بین‌المللی نظیر: آموزش، سمینار، رقابت‌های آکادمیک و غیره شرکت کنند.

سبک زندگی در دانشگاه

در دانشگاه UPM سبک زندگی دانشجویان در شرایطی سالم و در بهترین محیط زندگی رقم می‌خورد.

به همین منظور؛ اخیرا سیگار کشیدن را در ساختمان‌های دانشگاه ممنوع کرده است.

دانشجویانی که به دانشگاه پوترا مالزی وارد می‌شوند باید همچنین از پوشش مناسب برخوردار باشند. مناسب‌ترین پوشش دانشجویان در UPM شامل: تیشرت‌های یقه‌دار، شلوارها و دامن‌های بلند می‌باشد.

گفتنی است؛ مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه UPM به طور منظم نظارت بر سلامت غذا، صلاحیت کمپانی‌ها، سمینارهای فرهنگی، هنری و نمایشگاه‌هایی که در طول سال بر پا می‌شود را برعهده دارد.

قوانین مرتبط با پوشش در دانشگاه UPM

به شما یادآوری می‌شود که ضمن شرکت در سخنرانی‌ها، آموزش‌ها، امتحانات، کارگاه‌های آموزشی یا هرگونه فعالیت در داخل دانشگاه، به پیروی از کد لباس تعیین شده بپردازید.
دانش آموز باید به دلایل امنیتی بتواند همیشه شناسه دانشجویی خود را نشان دهد.
دانشجویی که نتواند از کد لباس دانشگاه پیروی کند، از ورود به دانشگاه منع می‌شود.

دانشگاه یو پی ام UPM و دستاوردهای بین‌المللی در اختراعات

مدارک معتبر تحقیقاتی که از سوی دانشگاه UPM ارائه می‌شود به توسعه‌ی صنعت مالزی و دیگر اهداف اقتصادی و اجتماعی این کشور کمک شایانی می‌کند.

در این رابطه بهتر است بدانید که در UPM طرح‌های تحقیقاتی با طرح‌های دانشگاهی سازگار و یکی می‌باشد. به همین دلیل فراهم کردن امکانات تحقیقاتی برای اختراع تکنولوژی‌های نوین از اولویت‌های اصلی دانشگاه می‌باشد.
پیشرفت چشمگیر دانشگاه پوترا UPM در زمینه‌ی تحقیقات کاربردی نیز قابل توجه است.
در این دانشگاه تحقیقات یاد شده در جهت ایجاد تولیداتی با ارزش تجاری بالا انجام می‌شود.

دانشگاه UPM همچنین به دلیل فراهم نمودن سطح وسیعی از امکانات تحقیقاتی در جهت توسعه‌‌ی بسیاری از محصولات و رشته‌های علمی، جایگاه ویژه‌ای در میان دانشگاه‌های مالزی دارد.

لازم به ذکر است؛ توانایی اصلی دانشگاه پوترا UPM، مدیریت تحقیقات و پژوهش‌هایی در زمینه علوم و تکنولوژی است. دستاوردهای تحقیقاتی و اختراعات معتبر در سطوح بین‌المللی و ملی گواهی بر این امر است.

در حال حاضر در دانشگاه پوترا UPM بیش از یک هزار و 800 پرسنل آموزشی و یک جمعیت وسیع از دانشجویان فارغ‌التحصیل درگیر بسیاری از فعالیت‌های تحقیقاتی هستند.
هدف از این تحقیقات؛ بالا بردن دانش، کسب و انتقال اطلاعات برای استفاده در جامعه، صنعت و بطور کلی در همه ابعاد زندگی است.

در دانشگاه پوترای مالزی فرآیند یادگیری دانشجویان در محیط‌‌های تحقیقاتی در سطح بسیار بالا و در تعامل با اساتیدی انجام می‌شود که خود نماد اصلی تحقیقات و نوآوری هستند. هرچند که نمی‌توان محیط تحقیقاتی مفرح و جذابی را که مدرسین دانشگاه پوترا UPM برای دانشجوبان فراهم می‌کنند نادیده گرفت.

 

T052220062039

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *