تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
دوشنبه ,۲۹ دی ۱۳۹۹
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای دانشجویی مالزی

ویزای تحصیلی در مالزی

قوانین جدید ویزای تحصیلی در مالزی

تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به مالزی

دولت مالزی با هدف کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور را سخت‌تر کرده است.

به گزارش ایسنا در مالزی، افزایش میزان جرم و جنایت توسط دانشجویان خارجی در مالزی، دولت این کشور را با انتقادهای فراوانی مواجه نموده است.
در همین راستا وزارت آموزش عالی کشور مالزی، با همکاری دپارتمان مهاجرت این کشور قصد دارند، تا شرایط سخت‌تری برای ورود دانشجویان خارجی به این کشور وضع کنند.

گفتنی است؛ وزارت آموزش عالی مالزی، با اعلام برخی از تغییرات در نحوه ورود دانشجویان خارجی به این کشور گفته بود: دانشجویان خارجی دیگر نمی‌توانند همچون گذشته با ویزای توریستی وارد مالزی شوند.
این وزارت ادامه داد؛ تنها زمانی به دانشجویان خارجی اجازه‌ی ورود داده خواهد شد که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند.

یادآور می‌شود؛ انتشار خبرهایی مبنی بر قاچاق مواد مخدر توسط دانشجویان آفریقایی و ارتکاب جرایم دیگری نظیر: قتل، توسط دانشجویان پاکستانی بار دیگر موضوع دانشجویان خارجی در این کشور استوایی را بر سر زبان‌ها انداخته است.
بر همین اساس؛ روزگذشته محمد خالد نوردین ـ وزیر آموزش عالی مالزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران از تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به این کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طبق تصمیمات جدید، دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مالزی مقدماتی مانند: داشتن بیمه‌ی درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از موسسات آموزش عالی مالزی را فراهم کنند.
وزیر آموزش عالی مالزی همچنین؛ شمار دانشجویان خارجی در این کشور را ۹۵ هزار نفر اعلام کرد.

لازم به ذکر است؛ پیش از این، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند، می‌توانستند با ویزای توریستی ۱۴ روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند.

این در حالی است که با قوانین جدید دانشجویان دیگر نمی‌توانند طبق روال سابق، وارد مالزی شوند و باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه‌ی ویزای صادر شده از اداره مهاجرت اقدام کنند.

قوانین جدید ویزای تحصیلی در مالزی

خاطرنشان می‌شود؛ از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۴ تمامی دانشجویان بین‌المللی باید نامه‌ی تاییدیه ویزا (VDR) قبل از ورود به مالزی دریافت کنند.

(VDR) به معنای صدو ر ویزا توسط سفارت اتباع خارجی مالزی است که به شهروندان خارجی بعد از تایید ویزا توسط اراده مهاجرت اجازه ورود می‌دهد.

قیمت ویزای دانشجویی مالزی

قیمت ویزای دانشجویی مطابق با جدول زیر است:

مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی

(VDR) دارای ۳ مرحله است اعم از:

مرحله اول
دانشجویان باید ابتدا از اداره‌ی مهاجرت، تاییدیه ویزا دریافت کنند و تمام مدارک زیر را به بخش بین‌الملل تحویل دهند.

۱- فرم تکمیل شده‌ی درخواست ویزا
۲- کپی تمام صفحات پاسپورت
۳- دو قطعه عکس با پشت‌زمینه‌ی آبی
۴- کپی نامه‌ی پذیرش
۵- گزارش آزمایشات پزشکی
۶- پرداخت مبلغ ۶۵ $

گفتنی است؛ صدور نامه‌ی تاییدیه ویزا حدود ۳۰ روز کاری به طول می‌انجامد.

مرحله دوم
در صورتی که دانشجویان نامه‌‌ی تاییدیه ویزا را دریافت کردند باید ویزای ۳ ماهه از سفارت مالزی در تهران اخذ نمایند.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی مالزی

مدارک مورد نیاز ویزای single entry pas

۱- تکمیل فرم درخواست
۲- اصل پاسپورت (پاسپورت شما باید حداقل ۱۸ ماه اعتبار داشته باشد)
۳- یک قطعه عکس
۴- کپی بلیط
۵- اصل نامه‌ی پذیرش
۶- اصل نامه‌ی تاییدیه ویزا
۷- اصل نامه‌ی بانکی

مرحله سوم
دانشجویان پس از دریافت ویزا از سفارت که بین ۳۰ تا ۹۰ روز می‌باشد، وارد مالزی شوند.
آنان در زمان ورود، پس از دریافت ویزای سوشیال باید سریعا در دانشگاه ثبت‌نام نموده و ویزای دانشجویی دریافت کنند.

ویزای دانشجویی مالزی

در پایان خاطرنشان می‌شود؛ دانشجویان پس از ثبت‌نام و ارائه‌ی مدارک مورد نیاز، کمتر از یک ماه برچسب ویزای دانشجویی را دریافت خواهند کرد.

این مطلب را از دست ندهید: ویزای مالزی

سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی مالزی

۱- مدت اقامت دانشجویی من چقدر است؟

 • زبان آموزان (متقاضیان شرکت در دوره‌های کالج‌های زبان مالزی) ویزای ۶ ماهه قابل تمدید دریافت می کنند.
 • برای دوره‌های خاص و دانشگاه های منتخب، برای کل دوره تحصیل ویزا دریافت خواهید کرد که شامل اعتبار گذرنامه، پوشش بیمه و سایر مدارک می باشد.
 • برای سایر متقاضیان، ویزای 1 ساله دریافت خواهند کرد که پس از آن به تمدید احتیاج دارد. برای بررسی نحوه تمدید ویزای دانش آموزی خود اینجا را کلیک کنید.

۲- میانگین هزینه ویزای تحصیلی مالزی چقدر است؟

 • هزینه انجام مراحل ویزا غیر قابل استرداد ۱۰۶۰ رینگت مالزی تقریبا معادل ۲۴۰ دلار آمریکا است، گرچه برخی موسسات منتخب تخفیف دارند.
 • ۵۷۹ رینگیت مالزی برای پردازش و بررسی اسناد بعدی است که در صورت نا‌موفق بودن درخواست قابل استرداد است.
 • از شما خواسته می شود که در یک طرح بیمه نامه پزشکی عضو شوید. برای اطلاع بیشتر در مورد برنامه های بیمه موجود ، اینجا را کلیک کنید.

۳- زمان انجام مراحل حدودا چقدر است؟

تمام مراحل انجام کار حدودا ۳ الی ۴ هفته زمان نیاز دارد.

۴- با ویزای تحصیلی مالزی چه کارهایی رو میتونم انجام بدم؟

 • می توانید تا ۲۰ ساعت در هفته در طول تعطیلات ۸ روزه دانشگاه یا بیشتر کار کنید.
 • به تمام نقاط مالزی سفر کنید.
 • می توانید خانه یا ماشین اجاره یا خریداری کنید.
 • نمی توانید یک شغل تمام وقت استخدام شده یا یک کسب و کار سودآور راه اندازی کنید.
 • نمی توانید وام دریافت کنید یا به منابع مالی عمومی و بیت المال دسترسی داشته باشید.

*توجه : زمانیکه مراحل ویزای دانشجویی شما به پایان رسید برای شما یک کارت بایومتریک هویتی شامل اطلاعات شما و عکس شما جهت احراز هویتتان صادر خواهد شد.

این کارت بنام i-Kad بوده و تنها مدرک هویتی معتبر برای شناسایی افراد و دانش آموزان خارجی از جانب وزارت مهاجرت شبه جزیره مالزی به حساب می آید که باید همیشه و در همه جا همراه شما باشد.

با داشتن i-Kad دیگر نیازی به پاسپورت شما نبوده و می توانید آن را در جایی امن نگهداری کنید.

با این حال، i-Kad به عنوان جایگزینی برای سفرهای بین المللی و حتی سفر بین جزایر شبه جزیره مالزی مثل ساباه و ساراباک نمی باشد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی:

سن متقاضی

داوطلبان متقاضی مؤسسات زبان باید در تاریخ درخواست بین 18 تا 35 سال سن داشته باشند.

داوطلبان متقاضی سایر مؤسسات آموزش عالی محدودیت سنی ندارند. برای اطلاعات بیشتر با مشاوره شریف تماس بگیرید.

غربالگری و آزمایشات مرتبط با سلامت

برای اطمینان از داشتن وضعیت بهداشتی سالم و پاک در بدو ورود به مالزی (پس از ورود) در یکی از کلینیک های ثبت شده و یا مراکز بهداشتی معتبر در مالزی باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید. در تاریخ 01 ژوئن 2019 ، دیگر غربالگری پزشکی قبل از ورود لازم نیست. با این حال ، لطفاً شرایط زیر را مورد توجه قرار دهید:

 1. دانشجویان ملزم به ارائه فرم اعلام سلامت برای درخواست تأیید نامه ویزا (VAL) هستند. اگر در مورد اظهارنامه سلامت خود مشکوک هستید ، لطفاً از پزشک محلی خود مشاوره بگیرید.
 2. همچنین باید نکات مرتبط به تب زرد را رعایت کنید. اطلاعات بیشتر بعد از این بخش در دسترس است.
 3. اگر اخیراً از دارویی استفاده می کنید و یا تحت معالجه عمده و بزرگی قرار گرفته اید ، لطفاً نامه ای از پزشک معالج خود تهیه کنید تا در مورد داروهای (پزشکی) مورد استفاده شده یا روش (های) درمانی مورد نظر توضیح کامل بدهد. برخی از داروها و روشهای خاص ممکن است تأثیراتی بر بدن شما داشته باشند که ممکن است نتایج نادرستی در طول غربالگری پزشکی شما در مالزی بوجود بیاورند.
 4. دانش آموزان موظفند طی 7 روز بعد از ورود خود به مالزی ، طرح غربالگری پزشکی پس از ورود را انجام دهند. لطفا در اسرع وقت با دانشگاه خود در این رابطه مشورت کنید.
 5. لطفاً آگاه باشید که کلینیک مرکزی یا مرکز بهداشت غربالگری پزشکی کار خود را با بی طرفی و بدون جانبداری انجام می دهند و یافته های آنها صرفا براساس غربالگری پزشکی می باشد. صرف نظر از اطلاعات مندرج در فرم اعلام سلامت شما در ویزا، یافته ها و نظرات کلینیک مرکزی یا مرکز بهداشت غربالگری پزشکی نهایی و قابل استناد است.
 6. اگر دانشجویی به هر عنوانی مناسب برای تحصیل یا اقامت در مالزی تلقی نشود ، از وی خواسته می شود قبل از اتمام ویزای اعطا شده ، مالزی را ترک کند (یعنی هر نوع گذرنامه ویژه ، گذرگاه ورود و غیره). لطفا توجه داشته باشید که کلیه هزینه ها برعهده دانش آموز می باشد.
 7. لطفاً توجه داشته باشید که اظهارنامه نادرست ، از جمله در فرم اعلام سلامت ، طبق قوانین مالزی جرم محسوب می شود. انجام این کار ممکن است منجر به تعقیب و تبعید شما شود ، یعنی از مالزی اخراج خواهید شد.

تب زرد

***مهم:
لازم است گواهی واکسیناسیون تب زرد معتبر را ارائه دهید اگر شامل :

زندگی در کشوری هستید که در معرض خطر انتقال تب زرد قرار دارند.
بیش از 12 ساعت در این کشورها گذر کرده اید.
علاوه بر این ، از شما خواسته می شود قبل از اینکه بتوانید وارد مالزی بشوید ، کتابچه / کارت واکسیناسیون تب زرد خود را فراهم آورید.
کشورها یا مناطقی که تحت عنوان “خطر انتقال تب زرد وجود دارد” ، توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان کشورها یا مناطقی تعریف شده است که “تب زرد در حال حاضر یا گذشته در آنها گزارش شده است.

آزمون مهارت انگلیسی

از آنجایی که بیشتر دوره ها در دانشگاه های مالزی به زبان انگلیسی است ، سطح خاصی از مهارت انگلیسی به خصوص در مکالمه و نوشتن لازم است.

برای اطمینان از پذیرش شما باید صلاحیت انگلیسی شما حداقل شرایط لازمه مطابق با تایید آژانس کیفی مالزی (MQA) را داشته باشد.

هنگام درخواست نامه تأیید ویزا (VAL) ، باید نتایج یکی از تست های استاندارد زیر در زمینه زبان انگلیسی را نیز ارائه دهید:

 • IELTS (سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی)
 • TOFEL (آزمون انگلیسی به عنوان یک خارجی زبان)
 • PTE-A (آزمون پیرسون انگلیسی – دانشگاهی)
 • CAE (انگلیسی کمبریج : پیشرفته)
 • CPE (انگلیسی کمبریج : حرفه ای)
 • MUET (آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی)

***مهم:
برای اطمینان از اینکه مراحل درخواست نامه تاییدیه ویزای شما VAL تا حد امکان سریع و روان در جریان باشد، لطفاً از داشتن نتایج آزمون مهارت انگلیسی قابل اعتماد اطمینان حاصل کنید. اسناد ناقص می توانند درخواست شما را به تأخیر بیاندازند.

عدم توجه به نمره مورد نیاز در آزمونها نیز ممکن است بر صلاحیت شما در دریافت ویزای دانشجویی برای کل دوره تحصیلی و اقامت شما تأثیر بگذارد.

نامه واجد شرایط بودن (ایران)

نامه واجد شرایط بودن (LOE) فقط برای دانشجویان ایرانی لازم است. این موسسه باید در سفارت ایران در کوالالامپور درخواست نامه واجد شرایط بودن را نموده که پس از تصویب و به تایید رسیدن نامه LOE ، سفارت مستقیماً LOE را به EMGS ارائه می دهد.

 

 

4.8 (از مجموع: 8 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *