تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
منو
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای دانشجویی مالزی

ویزای تحصیلی در مالزی

اخذ ویزای تحصیلی در مالزی، مهم‌ترین فرآیند برای ورود به عرصه‌ی آموزش در مالزی است. اگر متقاضی تحصیل در مالزی هستید، ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. در این مطلب هر آنچه در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی در مالزی باید بدانید را ارائه می‌دهیم؛ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مشاوره شریف؛ مجری شما در امر اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در مدارس، کالج‌های زبان و دانشگاه‌های بین‌المللی مالزی است.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به مالزی

ویزای دانشجویی مالزی

دولت مالزی با هدف کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور را سخت‌تر کرده است.

به گزارش ایسنا در مالزی، افزایش میزان جرم و جنایت توسط دانشجویان خارجی در مالزی، دولت این کشور را با انتقادهای فراوانی مواجه نموده است.
در همین راستا وزارت آموزش عالی کشور مالزی، با همکاری دپارتمان مهاجرت این کشور قصد دارند، تا شرایط سخت‌تری برای ورود دانشجویان خارجی به این کشور وضع کنند.

گفتنی است؛ وزارت آموزش عالی مالزی، با اعلام برخی از تغییرات در نحوه ورود دانشجویان خارجی به این کشور گفته بود: دانشجویان خارجی دیگر نمی‌توانند همچون گذشته با ویزای توریستی وارد مالزی شوند.
این وزارت ادامه داد؛ تنها زمانی به دانشجویان خارجی اجازه‌ی ورود داده خواهد شد که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند.

یادآور می‌شود؛ انتشار خبرهایی مبنی بر قاچاق مواد مخدر توسط دانشجویان آفریقایی و ارتکاب جرایم دیگری نظیر: قتل، توسط دانشجویان پاکستانی بار دیگر موضوع دانشجویان خارجی در این کشور استوایی را بر سر زبان‌ها انداخته است.
بر همین اساس؛ روزگذشته محمد خالد نوردین ـ وزیر آموزش عالی مالزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران از تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به این کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طبق تصمیمات جدید، دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مالزی مقدماتی مانند: داشتن بیمه‌ی درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از موسسات آموزش عالی مالزی را فراهم کنند.
وزیر آموزش عالی مالزی همچنین؛ شمار دانشجویان خارجی در این کشور را ۹۵ هزار نفر اعلام کرد.

لازم به ذکر است؛ پیش از این، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند، می‌توانستند با ویزای توریستی ۱۴ روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند.

این در حالی است که با قوانین جدید دانشجویان دیگر نمی‌توانند طبق روال سابق، وارد مالزی شوند و باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه‌ی ویزای صادر شده از اداره مهاجرت اقدام کنند.

قوانین جدید ویزای دانشجویی در زمان پاندمی

ویزای دانشجویی مالزی

خاطرنشان می‌شود؛ از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۴ تمامی دانشجویان بین‌المللی باید نامه‌ی تاییدیه ویزا (VDR) قبل از ورود به مالزی دریافت کنند.

(VDR) به معنای صدور ویزا توسط سفارت اتباع خارجی مالزی است که به شهروندان خارجی بعد از تأیید ویزا توسط اداره مهاجرت اجازه ورود می‌دهد.

طبق قوانین جدید در زمان پاندمی کرونا:

 • همه‌ی دانشجویان خارجی در زمان دوره‌ی کنترل پاندمی، می‌توانند بصورت حضوری و مجازی، در دانشگاه‌های مالزی تحصیل کنند.
 • اگر حضور در کلاس الزامی باشد، دانشجو باید جهت صدور نامه‌ی تأییدیه که مجوز رفت و آمد وی است نیز اقدام کند.
 • مؤسسات آموزش عالی مالزی، موظف‌ هستند تا هماهنگی‌های لازم در زمینه‌ی رفاه و نیازهای دانشجویان را انجام دهند. این تدابیر به منظور کنترل اوضاع دانشگاه و امنیت دانشجویان می‌باشد.
 1. هنگامی که اداره‌ی مهاجرت مالزی eVAL را تأیید کرد، eVAL و مجوز سفر به طور خودکار صادر می‌شود و از طریق وب‌سایت EMGS برای بارگیری در دسترس قرار می‌گیرند. مجوز سفر را می‌توانید از اینجا بارگیری کنید.
 2. دانشجویان از کشورهایی که برای ورود به مالزی نیاز به ویزای یکبار ورود (SEV) دارند، لازم است درخواست SEV خود را به سفارت مالزی ارسال کنند.

فرایند قبل از ورود دانشجویان به مالزی

 1. کلیه دانشجویان موجود که قصد ورود به مالزی را دارند، باید درخواست مجوز سفر خود را از طریق وب سایت EMGS ارسال کنند. پس از تأیید، مجوز سفر برای بارگیری از طریق وب سایت EMGS در دسترس قرار می‌گیرد. مجوز سفر را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.
 2. نامه تعهدات (LOU) را بارگیری، پر و امضا کرده و توصیه‌های سفر را از نزدیک‌ترین دفتر مأموریت مالزی دریافت کنید. این فرم را می‌توانید از اینجا بارگیری نمایید.
 3. نتیجه‌ی آزمایش RT-PCR COVID-19 باید به انگلیسی ترجمه شود تا مقامات مربوطه در مالزی بتوانند آن را بازرسی کنند.
 4. دانشجویان باید پرداخت هزینه قرنطینه را بصورت آنلاین انجام دهند و زمان ورود رسید آن ‎را ارائه دهند.
 5. دانشجویان باید برنامه MySejahtera را از  App iOS ، Google Play یا Huawei AppGallery بارگیری کرده و کلیه اطلاعات مورد نیاز را سه روز قبل از تاریخ ورود تکمیل کنند.

مراحل پس از ورود برای دانشجویان

 1. دانشجویان بین‌المللی فقط مجازند از طریق ورودی KLIA و KLIA 2 وارد مالزی شوند.
 2. دانشجویان قبل از ادامه تحصیل ملزم به رعایت قرنطینه اجباری به مدت 7 الی 10 روز پس از ورود به مالزی هستند. این موضوع منوط به ارائه‌ی نتایج تست غربالگری COVID-19 در زمان ورود است. دانشجویان بین‌المللی که قادر به ارائه‌ی نتایج تست غربالگری COVID-19 نیستند و یا اگر نتایج آزمایش آن‌ها توسط وزارت بهداشت معتبر قابل قبول نباشد، می‌بایست یک دوره‌ی قرنطینه‌ به مدت 10 روز را طی کنند.
 3. توجه داشته باشید که کلیه‌ی هزینه‌های اعمال شده توسط دولت مالزی از جمله هزینه‌ی آزمایش تشخیص COVID-19، هزینه‌ی قرنطینه و هزینه‌ی پذیرش بیمارستان (در صورت نیاز)، باید توسط دانشجوی بین‌المللی پرداخت شود.
 4. در طول دوره‌ی قرنطینه، دانش‌آموزان تحت این موارد قرار می گیرند:
  • آزمایش RT-PCR/RTK Ag COVID-19 swab در روز پنجم دوره‌ی قرنطینه (برای کسانی که تحت یک دوره قرنطینه 7 روزه قرار دارند)
  • آزمایش RT-PCR/RTK Ag COVID-19 swab در روز هشتم دوره‌ی قرنطینه (برای کسانی که تحت یک دوره قرنطینه 10 روزه قرار می‌گیرند)
 5. پس از اتمام دوره‌ی قرنطینه، از طرف آژانس ملی مدیریت بلایا (NADMA) برای دانشجویان اجازه‌ی خروج صادر می‌شود.
 6. مؤسسات آموزش و پرورش ملزم به پذیرش دانشجویان از ایستگاه قرنطینه‌ی مربوطه خواهند بود و آن‌ها باید از دستور خروج به منظور سفرهای بین منطقه‌ای / بین ایالتی استفاده کنند.

به عنوان بخشی از روند درخواست eVAL، موارد زیر باید انجام شود:

1- ارسال “اعلامیه محل اقامت”

مؤسسات آموزش و پرورش باید قبل از ارسال درخواست eVAL، “اعلامیه محل اقامت” را برای کلیه‌ی دانشجویان بین‌المللی جدید ارائه دهند. دلیل این اعلامیه این است که مقامات بهداشتی قادر به یافتن دانش‌آموزان در صورت نیاز هستند.

مؤسسات آموزش و پرورش باید از الگوی پیوست شده برای ‘اعلامیه محل اقامت’ استفاده کنند.

2- ارسال “اعلامیه برای شروع کلاس‌های آنلاین”

این بند فقط برای برنامه eVAL که قبل از 1 ژانویه 2021 ارسال شده است قابل اجرا است.

اگر دانشجو دوره‌ی تحصیل خود را بصورت آنلاین بگذراند، مؤسسات آموزشی موظف‌اند “اعلامیه شروع کلاس‌های آنلاین” را ارائه دهند.

در صورتی كه دانشجويان پس از ورود به مالزی تحصيلات خود را آغاز كنند، مراکز آموزشی موظف می‌شوند نامه پذیرش جديدی را كه نشان دهنده‌ی تاريخ ثبت‌نام تجديد نظر شده است را ارائه دهند. مؤسسات آموزشی باید از الگوی پیوست شده برای “اعلامیه شروع کلاس‌های آنلاین” استفاده کنند.

این فرم‌های اعلامیه باید با استفاده از سربرگ مؤسسه آموزشی ارسال و توسط نماینده‌ی مؤسسه امضا شود.

با در نظر گرفتن دستور کنترل حرکت (MCO) که توسط دولت مالزی وضع شده است، این فرم‌های اعلامیه را می‌توان از طریق پست الکترونیکی به آدرس additionaldoc@emgs.com.my ایمیل کرد.

3- اطمینان از اعتبار گذرنامه دانشجو (حداقل 18 ماه)

مؤسسات آموزشی باید اطمینان حاصل کنند که از اعتبار گذرنامه‌ی دانشجویان، حداقل 18 ماه باقی مانده باشد.

اخطار! : در صورت عدم احراز شرایط فوق، EMGS اقدام به ارسال درخواست تأیید eVAL نمی‌کند و این موضوع را از طریق سیستم EMGS STAR به مؤسسات آموزشی اطلاع می‌دهد.

قیمت ویزای دانشجویی مالزی

قیمت ویزای دانشجویی

آیا می‌دانید هزینه‌ی ویزای دانشجویی شما چقدر است؟

لازم است بدانید؛ هزینه‌ی ویزا مربوط به اداره‌ی مهاجرت مالزی (اداره‌ی EMGS) می‌باشد و بسته به مقطع و دانشگاه انتخابی شما متغییر است. پیشنهاد می‌کنیم از مشاورین ما برای بررسی هزینه‌ی دقیق اخذ ویزای دانشجویی در مالزی، کمک بگیرید.

مراحل و مدارک لازم برای ویزای دانشجویی مالزی

مرحله اول: اخذ نامه‌ی تأییدیه ویزا (val)

دانشجویان باید ابتدا از اداره‌ی مهاجرت، تأییدیه ویزا دریافت کنند و تمام مدارک زیر را به بخش بین‌الملل تحویل دهند.

1-کپی مدارک تحصیلی
۲- کپی تمام صفحات پاسپورت
۳- فایل عکس عکس با پشت‌زمینه‌ی سفید سایز 3.5 در 4.5
۴- نامه‌ی پذیرش دانشگاه
۵- تکمیل فرم اظهارنامه سلامت
۶- پرداخت هزینه ویزا (بسته به دانشگاه شما متفاوت می باشید و به شما اعلام می‌شود)

صدور نامه‌ی تأییدیه ویزا حدود 14 روز کاری به طول می‌انجامد؛ البته این زمان ثابت نیست و ممکن است طولانی‌تر باشد.

مرحله دوم: اخذ ویزای یکبار ورود (SEV)

در صورتی که دانشجویان نامه‌‌ی تاییدیه ویزا را دریافت کردند باید ویزای SEV از سفارت مالزی در تهران اخذ نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای single entry pas

۱- تکمیل فرم درخواست
۲- اصل پاسپورت (پاسپورت شما باید حداقل ۱۸ ماه اعتبار داشته باشد)
۳- یک قطعه عکس
۴- کپی بلیط
۵-نامه‌ی پذیرش
۶- نامه‌ی تأییدیه ویزا

مرحله سوم: ورود به مالزی و ثبت‌نام دانشگاه

دانشجویان پس از دریافت SEV از سفارت، باید وارد مالزی شوند.
در فرودگاه مالزی پس از دریافت مهر ورود (با مدت زمان یک ماه) باید سریعاً در دانشگاه ثبت‌نام نموده و بعد از انجام آزمایشات پزشکی ویزای دانشجویی یک ساله دریافت کنند.

این مطلب را از دست ندهید: ویزای مالزی

سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی مالزی

۱- مدت اقامت دانشجویی من چقدر است؟

 • زبان آموزان (متقاضیان شرکت در دوره‌های کالج‌های زبان مالزی) ویزای ۶ ماهه قابل تمدید دریافت می کنند.
 • برای دوره‌های خاص و دانشگاه های منتخب، برای کل دوره تحصیل ویزا دریافت خواهید کرد که شامل اعتبار گذرنامه، پوشش بیمه و سایر مدارک می باشد.
 • برای سایر متقاضیان، ویزای 1 ساله دریافت خواهند کرد که پس از آن به تمدید احتیاج دارد. برای بررسی نحوه تمدید ویزای دانش آموزی خود اینجا را کلیک کنید.

۲- میانگین هزینه ویزای تحصیلی مالزی چقدر است؟

 • هزینه انجام مراحل ویزا غیر قابل استرداد ۱۰۶۰ رینگت مالزی تقریبا معادل ۲۴۰ دلار آمریکا است، گرچه برخی موسسات منتخب تخفیف دارند.
 • ۵۷۹ رینگیت مالزی برای پردازش و بررسی اسناد بعدی است که در صورت نا‌موفق بودن درخواست قابل استرداد است.
 • از شما خواسته می شود که در یک طرح بیمه نامه پزشکی عضو شوید. برای اطلاع بیشتر در مورد برنامه های بیمه موجود ، اینجا را کلیک کنید.

۳- زمان انجام مراحل حدودا چقدر است؟

تمام مراحل انجام کار حدودا ۳ الی ۴ هفته زمان نیاز دارد.

۴- با ویزای تحصیلی مالزی چه کارهایی رو میتونم انجام بدم؟

 • می توانید تا ۲۰ ساعت در هفته در طول تعطیلات ۸ روزه دانشگاه یا بیشتر کار کنید.
 • به تمام نقاط مالزی سفر کنید.
 • می توانید خانه یا ماشین اجاره یا خریداری کنید.
 • نمی توانید یک شغل تمام وقت استخدام شده یا یک کسب و کار سودآور راه اندازی کنید.
 • نمی توانید وام دریافت کنید یا به منابع مالی عمومی و بیت المال دسترسی داشته باشید.

توجه!

زمانیکه مراحل ویزای دانشجویی شما به پایان رسید برای شما یک کارت بایومتریک هویتی شامل اطلاعات شما و عکس شما جهت احراز هویتتان صادر خواهد شد.

این کارت بنام i-Kad بوده و تنها مدرک هویتی معتبر برای شناسایی افراد و دانش آموزان خارجی از جانب وزارت مهاجرت شبه جزیره مالزی به حساب می آید که باید همیشه و در همه جا همراه شما باشد.

با داشتن i-Kad دیگر نیازی به پاسپورت شما نبوده و می توانید آن را در جایی امن نگهداری کنید.

با این حال، i-Kad به عنوان جایگزینی برای سفرهای بین المللی و حتی سفر بین جزایر شبه جزیره مالزی مثل ساباه و ساراباک نمی باشد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی:

ویزای دانشجویی مالزی

1- سن متقاضی

داوطلبان متقاضی مؤسسات زبان باید در تاریخ درخواست بین 18 تا 35 سال سن داشته باشند.

داوطلبان متقاضی سایر مؤسسات آموزش عالی محدودیت سنی ندارند. برای اطلاعات بیشتر با مشاوره شریف تماس بگیرید.

2- غربالگری و آزمایشات مرتبط با سلامت

برای اطمینان از داشتن وضعیت بهداشتی سالم و پاک در بدو ورود به مالزی (پس از ورود) در یکی از کلینیک های ثبت شده و یا مراکز بهداشتی معتبر در مالزی باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید. در تاریخ 01 ژوئن 2019 ، دیگر غربالگری پزشکی قبل از ورود لازم نیست. با این حال ، لطفاً شرایط زیر را مورد توجه قرار دهید:

 1. دانشجویان ملزم به ارائه فرم اعلام سلامت برای درخواست تأیید نامه ویزا (VAL) هستند. اگر در مورد اظهارنامه سلامت خود مشکوک هستید ، لطفاً از پزشک محلی خود مشاوره بگیرید.
 2. همچنین باید نکات مرتبط به تب زرد را رعایت کنید. اطلاعات بیشتر بعد از این بخش در دسترس است.
 3. اگر اخیراً از دارویی استفاده می کنید و یا تحت معالجه عمده و بزرگی قرار گرفته اید ، لطفاً نامه ای از پزشک معالج خود تهیه کنید تا در مورد داروهای (پزشکی) مورد استفاده شده یا روش (های) درمانی مورد نظر توضیح کامل بدهد. برخی از داروها و روشهای خاص ممکن است تأثیراتی بر بدن شما داشته باشند که ممکن است نتایج نادرستی در طول غربالگری پزشکی شما در مالزی بوجود بیاورند.
 4. دانش آموزان موظفند طی 7 روز بعد از ورود خود به مالزی ، طرح غربالگری پزشکی پس از ورود را انجام دهند. لطفا در اسرع وقت با دانشگاه خود در این رابطه مشورت کنید.
 5. لطفاً آگاه باشید که کلینیک مرکزی یا مرکز بهداشت غربالگری پزشکی کار خود را با بی طرفی و بدون جانبداری انجام می دهند و یافته های آنها صرفا براساس غربالگری پزشکی می باشد. صرف نظر از اطلاعات مندرج در فرم اعلام سلامت شما در ویزا، یافته ها و نظرات کلینیک مرکزی یا مرکز بهداشت غربالگری پزشکی نهایی و قابل استناد است.
 6. اگر دانشجویی به هر عنوانی مناسب برای تحصیل یا اقامت در مالزی تلقی نشود ، از وی خواسته می شود قبل از اتمام ویزای اعطا شده ، مالزی را ترک کند (یعنی هر نوع گذرنامه ویژه ، گذرگاه ورود و غیره). لطفا توجه داشته باشید که کلیه هزینه ها برعهده دانش آموز می باشد.
 7. لطفاً توجه داشته باشید که اظهارنامه نادرست ، از جمله در فرم اعلام سلامت ، طبق قوانین مالزی جرم محسوب می شود. انجام این کار ممکن است منجر به تعقیب و تبعید شما شود ، یعنی از مالزی اخراج خواهید شد.

3- ارائه‌ی گواهی واکسیناسیون تب زرد

لازم است گواهی واکسیناسیون تب زرد معتبر را ارائه دهید اگر شامل :

زندگی در کشوری هستید که در معرض خطر انتقال تب زرد قرار دارند.
بیش از 12 ساعت در این کشورها گذر کرده اید.
علاوه بر این ، از شما خواسته می شود قبل از اینکه بتوانید وارد مالزی بشوید ، کتابچه / کارت واکسیناسیون تب زرد خود را فراهم آورید.
کشورها یا مناطقی که تحت عنوان “خطر انتقال تب زرد وجود دارد” ، توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان کشورها یا مناطقی تعریف شده است که “تب زرد در حال حاضر یا گذشته در آنها گزارش شده است.

4- آزمون مهارت انگلیسی

از آنجایی که بیشتر دوره ها در دانشگاه های مالزی به زبان انگلیسی است ، سطح خاصی از مهارت انگلیسی به خصوص در مکالمه و نوشتن لازم است.

برای اطمینان از پذیرش شما باید صلاحیت انگلیسی شما حداقل شرایط لازمه مطابق با تایید آژانس کیفی مالزی (MQA) را داشته باشد.

هنگام درخواست نامه تأیید ویزا (VAL) ، باید نتایج یکی از تست های استاندارد زیر در زمینه زبان انگلیسی را نیز ارائه دهید:

 • IELTS (سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی)
 • TOFEL (آزمون انگلیسی به عنوان یک خارجی زبان)
 • PTE-A (آزمون پیرسون انگلیسی – دانشگاهی)
 • CAE (انگلیسی کمبریج : پیشرفته)
 • CPE (انگلیسی کمبریج : حرفه ای)
 • MUET (آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی)

اخطار!
برای اطمینان از اینکه مراحل درخواست نامه‌ی تأییدیه ویزای شما (VAL) تا حد امکان سریع و روان در جریان باشد، لطفاً از داشتن نتایج آزمون مهارت انگلیسی قابل اعتماد اطمینان حاصل کنید. اسناد ناقص می‌توانند درخواست شما را به تأخیر بیاندازند.

عدم توجه به نمره‌ی مورد نیاز در آزمون‌ها نیز ممکن است بر صلاحیت شما در دریافت ویزای دانشجویی برای کل دوره‌ی تحصیلی و اقامت شما تأثیر بگذارد.

5- نامه واجد شرایط بودن (ایران)

نامه واجد شرایط بودن (LOE) فقط برای دانشجویان ایرانی لازم است. این مؤسسه باید در سفارت ایران در کوالالامپور، درخواست نامه واجد شرایط بودن را نماید. پس از تصویب و به تأیید رسیدن نامه LOE، سفارت مستقیماً LOE را به EMGS ارائه می‌دهد.

تضمین پذیرش در دانشگاه‌های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به ۱۵ سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اقامت و اخذ ویزای تحصیلی مالزی، با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، مفتخر به کسب نمایندگی بیش از هفتاد مدرسه، دانشگاه و کالج زبان بین‌المللی در مالزی است. برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های مالزی و اخذ ویزای تحصیلی، روی ما حساب کنید…

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به؛
– دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
– استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
– شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
– ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی اشاره کرد.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

T052221041539

یک دیدگاه

 1. خواهشا اطلاعات غلط ندید دانشجو به هیچ عنوان تو مالزی اجازه کار نداره مگه موسسه یا کالج اینترنشیپ داده باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *