تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
دانشگاه های مالزی

بهترین دانشگاه‌ های مالزی (۲۰۲۲)

4.9/5 - (430 امتیاز)

تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی شما را از درجا زدن باز می‌دارد! در بهترین دانشگاه‌ های مالزی (۲۰۲۲) هم مسیر با آموزش جهانی شوید و  آینده‌ی شغلی خود را تضمین کنید. اگر مخاطب ما هستید، بطور حتم خودتان را برای تحصیل در دانشگاه های مالزی آماده کرده‌اید! پس برای رونمایی از شاهکار دانشگاه های مالزی آماده باشید…

مشاوره شریف؛ راهنما و مجری شما در زمینه‌ی اخذ پذیرش تضمینی از بهترین دانشگاه‌ های مالزی است. ثبت‌نام، اخذ ویزای دانشجویی، تهیه خوابگاه و هرآنچه برای تحصیل در مالزی نیاز دارید را از ما بخواهید!

میخوای تو دانشگاه های مالزی تحصیل کنی؟

اینجا رو کلیک کن

video

مختصری درباره مالزی بدانید!

مالزی یکی از مهم‌ترین قطب‌های آموزشی آسیاست که به دلیل مزیت‌های بیشمار، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است.

کشور مالزی در دریای چین جنوبی واقع شده است؛ مقصدی با سواحل مرجانی و ماسه‌ای که سیل عظیمی از توریست‌ها را به سمت خود می‌کشاند. مالزی با تنوعی از فرهنگ‌ها و پایتختی مدرن، حقیقتاً هم به لحاظ مناظر طبیعی و هم به لحاظ شهروندان، کشوری منحصربه‌فرد است.
با انتخاب کشور مالزی به عنوان مقصد تحصیلی خود، زیبایی‌های این کشور را ورای جنگل‌های انبوه و بارانی باستانی، پارک‌های ملی و سواحل باشکوه آن خواهید یافت.

شهرهای مالزی نیز شگفت‌انگیز هستند، از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند؛ شما را محصور می‌کنند. جالب است بدانید؛ مالزی میزبان فستیوال‌های زیادی است که هرساله به مناسبت‌های فرهنگی، باستانی و مدرن برگزار می‌شوند.

مالزی به‌ عنوان یکی از باثبات‌ترین سیاست‌های جهان، از نظر نفوذ اقتصادی در منطقه، بعد از سنگاپور رتبۀ دوم را دارد؛ اما به‌لحاظ سبک زندگی ارگانیک‌تر است.

نیمی از کشور مالزی که در نوک جنوبی شبه‌جزیره قرار دارد و هم‌مرز تایلند است، مالزیِ شبه‌جزیره‌ای نامیده می‌شود. دانشگاه‌ های با بالاترین رتبه‌بندی و همچنین متنوع‌ترین و رنگارنگ‌ترین مناطق شهری، در این منطقه قرار دارند.

نیم دیگر آن، بورنئوی مالزیایی نام دارد که دارای جزیره‌ای مشترک با اندونزی است. بورنئوی مالزیایی نسبت به مالزی شبه‌جزیره‌ای آرام‌تر است و سبک زندگی در آن منزوی، اصیل و جنگلی است.

با مختصر اطلاعاتی درباره مالزی، خواهید دانست که تحصیل در دانشگاه‌های مالزی، بهانه‌ی خوبی برای گردش و تفریح است. با پذیرش از دانشگاه‌ های مالزی، در واقع خودتان را برای یک سفر تفریحی تحصیلی مهیا کرده‌اید.

آشنایی با مالزی

اینجا رو کلیک کن

تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی

دانشگاه های مالزی به عنوان یکی از قطب‌های آموزشی نو ظهور در آسیا، همواره بر قله‌های پیشرفت و موفقیت چنگ می‌اندازند و برای برترین بودن رقابت می‌کنند. رقابتی که برترین دانشگاه های مالزی را هم قد و قامت برندهای آموزشی دنیا کرده است. ثروت، امنیت، ثبات سیاسی و اقتصادی، تحصیل در دانشگاه‌ های با رنکینگ جهانی و هر آنچه برای حضور در سطح بین المللی نیاز دارید در مالزی مهیاست! شاید باورتان نشود؛ ولی رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه های مالزی در سال 2022 گواه همه چیز است!

گسترش ارتباطات با دانشگاه‌ های بین‌المللی در سطح جهانی از عوامل تأثیرگذار بر پایه گذاری آموزش طبق استانداردهای جهانی در مالزی است. به طوریکه رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. اکنون اغلب دانشگاه‌ های اروپا، کانادا، استرالیا و … شعب خود را در مالزی افتتاح کرده‌اند.

جالب است بدانید؛ مالایی‌ها علاوه بر زبان مادری، به زبان انگلیسی نیز مسلط‌ هستند. البته این را مدیون تعامل با دنیای برون مرزی و پرورش شاخه‌های آموزشی در دانشگاه‌ های مالزی است. با این اوصاف با تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی (2022) در واقع یک پکیج آموزشی فول آپشن را برده‎‌اید! 

هر آنچه درباره تحصیل در مالزی باید بدانید!

اینجا رو کلیک کن

رنکینگ جهانی دانشگاه‌ های مالزی (۲۰۲۲)

    نام دانشگاهرنکینگ جهانی
    دانشگاه um رتبه ۵۶ جهانی

دانشگاه upm

رتبه ۱۴۳ جهانی

دانشگاه ukm

رتبه ۱۴۴ جهانی

دانشگاه usm

رتبه ۱۴۷ جهانی

دانشگاه utm

رتبه ۱۹۱ جهانی
   دانشگاه تیلورزرتبه ۳۳۲ جهانی
    دانشگاه UCSI
رتبه ۳۴۷ جهانی  

دانشگاه UTP

رتبه ۴۱۴ جهانی

دانشگاه UUM

رتبه ۵۲۰-۵۱۱ جهانی

دانشگاه UiTM

رتبه ۷۰۰ – ۶۵۱ جهانی

    دانشگاه Sunway

رتبه ۷۰۰ – ۶۵۱ جهانی
university uniten-1

    دانشگاه UNITEN

رتبه ۸۰۰ – ۷۵۱ جهانی
university pahang-1

  دانشگاه UMP

رتبه ۱۰۰۰ – ۸۰۱ جهانی
university utar-1

 دانشگاه UTAR

رتبه ۱۰۰۰ – ۸۰۱ جهانی

   دانشگاه UNIMAS

رتبه ۰۰۲۱ – ۱۰۰۱ جهانی

رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در سطح آسیا:

  نام دانشگاهرنکینگ آسیایی
دانشگاه um رتبه ۹ آسیا

دانشگاه upm

رتبه ۲۸ آسیا

دانشگاه ukm

رتبه ۳۵ آسیا

دانشگاه usm

رتبه ۴۳ آسیا

دانشگاه utm

رتبه ۳۹ آسیا
دانشگاه تیلورزرتبه ۵۳ آسیا
دانشگاه UCSI
رتبه ۱۰۵ آسیا

دانشگاه UTP

رتبه ۷۰ آسیا

دانشگاه UUM

رتبه ۱۰۷ آسیا

دانشگاه UiTM

رتبه ۸۱۰ آسیا

دانشگاه Sunway

رتبه ۱۲۱  آسیا
university uniten-1

دانشگاه UNITEN

رتبه ۸۱۶ آسیا
university pahang-1

دانشگاه UMP

 رتبه ۱۲۹ آسیا
university utar-1

دانشگاه UTAR

 رتبه ۱۵۷ آسیا

دانشگاه UNIMAS

رتبه ۲۶۰۲۵۱ آسیا

رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی بر اساس رشته:

علوم
انسانی

پزشکی

مهندسی
و تکنولوژی

دانشگاه

۵۵

۱۰۱

۳۸

UM

۱۵۰

۲۵۱

۱۴۲

UPM

۱۳۴

۲۰۱

۱۳۵

UKM

۱۴۴

۲۵۱

۱۲۳

USM

۲۲۶

۸۵

UTM

 

 

 

SUNWAY

 

۲۲۱

UTP

۳۰۱

Taylors

۱۷۹

 

 

MSU

UCSI

۴۵۰

 

۴۰۱

MMU

 

 

۲۵۱

UNITEN

 

 

 

LIMKOKWING

دانشگاه‌های مالزی مورد تأیید وزارت علوم ایران

اینجا رو کلیک کن

دانشگاه‌ های دولتی مالزی

۱– دانشگاه مالایا مالزی (Malaya)

دانشگاه um مالزی

دانشگاه مالایا مالزی یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و مستقر در بزرگترین شهر مالزی، کوالالامپور می باشد که دارای بالاترین رنکینگ در بین دانشگاه‌ های مالزی می باشد.

دانشگاه مالایا طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را پوشش میدهد و حدود ۰۴۵۸۱ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۳۷۰۰ در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل می کنند.

لازم به ذکر است دانشگاه مالایا از محبوبیت بالایی در بین دانشجویان خارجی مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد برخوردار است، به گونه ای که در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۰ درصد از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی از خارج کشور مالزی بوده اند.

دانشگاه مالایا در لیست بهترین دانشگاه‌ های مالزی (۲۰۲۲) در صدر ایستاده و موفق به کسب رنکینگ ۹ در دانشگاه‌ های آسیا و رنکینگ ۵۶ در بین دانشگاه‌ های جهان شد. (طبق آمار QS در سال ۲۰۲۲)

۲– دانشگاه پوترا مالزی (Putra)

دانشگاه upm مالزی

دانشگاه پوترا مالزی نیز یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در سال ۱۹۳۱ به عنوان یک مدرسه کوچک کشاورزی در شهر سردانگ واقع در جنوب کوالالامپور  فعالیت خود را آغاز نمود. دانشگاه پوترا در مالزی اکنون به یک دانشگاه پیشرو در زمینه یادگیری و دارای مقالات بین المللی متعدد تبدیل شده که به خوبی در سطح ملی و بین المللی مورد احترام است. 

دانشگاه پوترای مالزی که در ابتدا به­ عنوان دانشکدۀ کشاورزی تأسیس شده­ بود، مادامی­ که همچنان تمرکز خود بر آموزش رشته‌های کشاورزی و جنگلداری را حفظ کرده، آموزش سایر دوره‌های جامع در موضوعات مختلف را نیز توسعه داده ­است.

در دهه هشتاد، دانشگاه UPM مالزی در زمینه‌های علوم و تکنولوژی نیز گسترش پیدا کرده و در سال ۱۹۹۴ دانشگاه پوترا UPM طرح‌هایی را برای گسترش دانشگاهی پست‌مدرن پایه‌ریزی کرد.

دانشگاه UPM مالزی از آن پس به مکانی دیگر منتقل شد و نام و اعتبارش فراسوی مرزهای ملی گسترش یافت. اوج تغییرات یاد شده؛ در نهایت منجر به تبدیل نام دانشگاه به PUTRA شد که به طور رسمی در ۳ آوریل ۱۹۹۷ توسط دکتر ماهاتیر محمد اعلام شد.

این دانشگاه همانند سایر دانشگاه ­‌های مالزی نیز دانشجویان بین‌المللی زیادی به ­ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی دارد.

دانشگاه پوترا با کسب رنکینگ۸ ۲ آسیا و رنکینگ ۱۴۳ در سطح بین‌المللی (طبق آمار QS در سال ۲۰۲۲)، توانست به ارتقای رنکینگ خود بپردازد.

۳– دانشگاه ملی مالزی (Kebangsaan)

دانشگاه ukm مالزی

دانشگاه ملی مالزی یا به اختصار دانشگاه UKM، توانست از سال ۲۰۰۱ تا سال ۲۰۰۵ با موفقیتی چشمگیر، بیش از ۵۰ میلیون دلار از بورسیه‌های تحقیقاتی را کسب کند.

رئیس جمهور مالزی در ۲۸ آوریل ۲۰۰۶؛ با افتتاح مؤسسه‌ی جهش ژنوم مالزی در دانشگاه UKM، بر قدرت تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه‌ی ژنومیک و میکروبیولوژی صحه گذاشت.

این دانشگاه در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو دارد که بیشتر آنها در رشته‌های سیاسی، مهندسی و حقوق تحصیل می‌کنند.

دانشگاه ملی مالزی در سال جاری توانست با کسب رنکینگ ۱۴۴ در سطح جهان و رنکینگ ۳۵ درسطح آسیا، خود را در لیست بهترین دانشگاه‌ های مالزی جای دهد.

۴- دانشگاه تکنولوژی مالزی (Teknologi)

دانشگاه utm مالزی

دانشگاه تکنولوژی مالزی یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مالزی (2022) است که همواره می‌توان برای تحصیل رشته‌هایی نظیر علوم، علوم پزشکی، مهندسی پزشکی، مدیریت و منابع انسانی نیز به آن اعتماد کرد.

دانشکده‌های دانشگاه فناوری مالزی در دو شهر کووالالامپور و جوهوربارو مستقر هستند و در رشته‌های فنی و مهندسی طیف وسیعی از رشته‌ها را به‌صورت کاملاٌ تخصصی آموزش می‌دهند.

دانشگاه فناوری مالزی در حال حاضر با کسب رتبه‌ی ۱۹۱ در سطح جهان و رتبه‌ی ۳۹ در سطح آسیا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ های مالزی خودنمایی می‌کند.

۵– دانشگاه علوم مالزی (Sains)

دانشگاه usm مالزی

دانشگاه علوم مالزی از معروف‌ترین دانشگاه‌های دولتی مالزی است که با سه مجموعه دانشگاهی مجزا در سواحل شرقی مالزی میزبان دانشجویان بین‌المللی است.

1- دانشکده علوم (main campus) درجزیره پیننگ (Penang).

2- دانشکده مهندسی در ۳۰کیلومتری دانشکده علوم.

3- دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در کلانتان (Kelantan) در ۳۰۰ کیلوتری دانشکده علوم.

این دانشگاه با اخذ رنکینگ ۱۴۷ در سطح جهان و ۳۴ در سطح آسیا جایگاه خود را در لیست بهترین دانشگاه‌ های 2021 حفظ نموده است.

میخوای بدونی چطوری بورسیه بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

دانشگاه‌ های خصوصی مالزی

۱– دانشگاه سان‌وی مالزی (Sunway)

دانشگاه سان‌وی مالزی

دانشگاه سان‌وی یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی فعال است که در قلب «سان وی سیتی» واقع شده ‌است. این دانشگاه از بدو تأسیس توسط Tan Sri Dato’ Seri Dr Jeffrey Cheah AO، به رسالت خود برای تربیت رهبران آینده از طریق آموزش و خدمات با کیفیت متعهد بوده است. امروز این دانشگاه به دستاوردهای مطرح ملی و بین‌‌المللی خود مفتخر است و توانسته جایگاه مورد اعتمادی را در بین دانشگاه‌های بین المللی مالزی کسب کند. کشور مالزی نیز به میزبانی این دانشگاه کانادایی می‌بالد!

 • رتبه ۱ در کشور مالزی برای «تجربه‌ی آموزش جامع» و «دروس کیفی و استخدام»
 • این دانشگاه در میان ۲.۵% دانشگاه‌ های برتر آسیا رتبه بندی می‌شود.
 • سان وی در رتبه بندی آسیایی QS در سال ۲۰۱۸، موفق به کسب رتبه‌ی برتر در بین دانشگاه‌ های مالزیایی و کالج‌های دانشگاهی شد.
 • طبق آمار وب سایت معتبر QS این دانشگاه در رده بندی‌های سال ۲۰۲۲، در محدوده ۷۰۰-۶۵۱ قرار گرفت.
 • دانشگاه سان وی همچنین در ارزیابی SETARA ۲۰۱۷ از مؤسسات آموزش عالی مالزی، موفق به دریافت رتبه‌ی ۵ ستاره برای آموزش، امکانات و استخدام شده است.
 • sunwayیکی از یازده دانشگاه در مالزی است که توسط دانشگاه اقتصاد دیجیتال مالزی موفق به دریافت رتبه‌ی دانشگاه برتر فناوری دیجیتال شده است.
 • از رتبه بندی ستاره‌های دانشگاهی QS در سال ۲۰۱۵ تا کنون ۱۴۶۰۰۰ کتاب در مجموعه کتابخانه‌ای پردیس دانشگاه سان وی وجود دارد.

۲- دانشگاه تکنولوژی پتروناس (Teknologi petronas)

دانشگاه پتروناس مالزی

از میان لیست بهترین دانشگاه‌های مالزی (2022) می‌رسیم به معرفی دانشگاه پتروناس.

دانشگاه تکنولوژی پتروناس (UTP) در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و در حال حاضر تنها دانشگاه خصوصی مالزی است که در بین 100 دانشگاه برتر آسیا می‌باشد.

این دانشگاه در ابتدا، مؤسسه تکنولوژی پتروناس (ITP) نامیده می‌شد و یکی از شعب فرعی پتروناس به شمار می‌رفت.

لازم به ذکر است؛ پتروناس شرکت ملی نفت مالزی بوده که وابسته به دولت مالزی است.

ناگفته نماند؛ موقعیت دانشگاه تکنولوژی پتروناس (UTP) در مکانی است که اکنون تبدیل به منطقه‌ای صنعتی شده و دارای بخش‌هایی اعم از:

 •  پارک تکنولوژی و صنعتی
 •  پارک داروسازی
 •  پارک آموزشی
 •  و پارک علوم و پژوهش است.
این محل در منطقه‌ای بسیار زیبا واقع شده و در نزدیکی شهر سری اسکندر قرار دارد.

خاطرنشان می‌شود؛ در حال حاضر دانشگاه تکنولوژی پتروناس (UTP) دارای ۵ رشته‌ی مهندسی در مقطع کارشناسی و ۳ رشته در مقطع ارشد است.

 • رنکینگ این دانشگاه در سطح جهان ۴۱۴ و در ۷۰ آسیا می‌باشد

۳- دانشگاه APU مالزی (Asia Pasific)

دانشگاه APU مالزی

دانشگاه نوآوری و فن آوری آسیا و اقیانوسیه Asia Pacific University College of Technology and Innovation دانشگاه قرن بیست و یکم است.
مکانی ایده ال برای آموختن ارتباط مابین فناوری و نوآوری و بررسی نقش آنها در زمینه های متفاوت زندگی روزمره مانند تجارت، اقتصاد، اجتماع و محیط پیرامونی است. دانشگاه APU متناوبا ً برنده جوایز بسیاری در زمینه آموزشهای تخصصی، تحقیق – توسعه بوده و همچنین جوایز ارزنده ای برای فعالیتهای دانشجویی بدست آورده است.

۴دانشگاه تیلورز مالزی (Taylor’s)

دانشگاه تیلورز TAYLOR’S بهترین دانشگاه مالزی در زمینه صنعت توریسم و جهانگردی است. دانشگاه Taylor’s تحت تاثیر رشد و پیشرفت جمعیت جوان کشور، از سال ۱۹۶۹ برای بیش از ۴ دهه تقسیم‌بندی تحصیلات عالی، در راستای رقابتی شدن، ارتقاء و انعطاف‌پذیری سرمایه‌ی انسانی پیش رفت. دانشگاه تیلورز از جمله بهترین دانشگاه های مالزی است که کارنامه‌ی درخشانی دارد.

موارد زیر تنها بخشی از هویت واقعی دانشگاه تیلورز است:

1- در سال ۲۰۰۶، دانشگاه تیلورز Taylor’s به صورت رسمی به موقعیت ” کالج دانشگاه ” دست یافت.

تیلورز در نتیجه‌ی موقعیت به دست آمده، به ۲ ماهیت مشخص اعم از:
۱) کالج تیلورز: ارائه‌‌دهنده‌ی تمامی برنامه‌های آموزشی پیش دانشگاهی و رشته‌های قابل انتقال
۲) کالج دانشگاه تیلورز: ارائه‌دهنده‌ی رشته‌های تحصیلات تکمیلی دست یافت.

2- در حال حاضر دانشگاه تیلورز Taylor’s به‌ عنوان بزرگ‌ترین مرکز پیش دانشگاهی در مالزی به شمار می‌آید.

3- تیلورز همچنین به‌ عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مرکز مهمانداری و مدیریت توریسم در جنوب شرق آسیا نیز محسوب می‌شود.

4- دانشگاه تیلور Taylor’s همچنین به دلیل ممتاز بودن در آموزش توریسم و مهمانداری و تعهد به کار حرفه‌ای در بخش صنعت، برنده‌ی ۲ جایزه‌ی اصلی شده است.
۲ جایزه‌ی یاد شده اعم است از:

 • جوایز طلایی PATA (انجمن مسافرتی آسیای صلح‌جو) در سال ۲۰۰۸ (گروه تعلیم و آموزش)
 • جوایز پلاتینی مهمانداری آسیا (HAPA) برای مرکز مهمانداری در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۷

معرفی دانشکده های دانشگاه تیلورز مالزی

اینجا رو کلیک کن

۵- دانشگاه ناتینگهام (Notiingham)

در میان دانشگاه‌های مالزی، دانشگاه ناتینگهام به هویت انگلیسی تباری خود معروف است. دانشگاه ناتینگهام مالزی، اولین شعبه‌ی دانشگاه‌ های انگلیسی در خارج از انگلستان و نماینده‌ی دانشگاه ناتینگهام انگلستان است.

ناتینگهام، در سال 1881، با هدف تأسیس دانشگاهی اجتماعی، پایه‌گذاری شد و در سال 1948 به عنوان کالج ناتینگهام به رسمیت شناخته شد.

دانشگاه ناتینگهام، در پایان سال 1999، توانست مجوز احداث شعب دیگر خود را در کشورهای مختلف کسب نماید و سرانجام در سال 2000 میلادی، شعبه مالزی خود را افتتاح کرد.

کالج ناتینگهام همچون دیگر دانشگاه‌های مالزی است که دست از رشد و توسعه برنداشت و با ایجاد دانشکده‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون، به آموزش دانشجویان بی‌شماری پرداخت. از این دانشكده‌ها می‌توان به دانشکده پزشکی، پرستاری و مامائی اشاره کرد که در اوایل سال 1970 ایجاد شد. مجتمع آموزشی ناتینگهام، هم اکنون یکی از پایه‌های اصلی آموزش در اروپاست.

۶- دانشگاه موناش مالزی (Monash)

دانشگاه موناش در مالزی، شعبه یكی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های استرالیاست که طبق آموزش‌های اختصاصی خود، میزبان دانشجویان بین‌المللی در مالزی است. دانشگاه موناش Monash اولین دانشگاه خارجی است كه در مالزی شروع به كار كرد. این دانشگاه در منطقه سان وی (Sunway) در 20 كیلومتری كوالالامپور قرار گرفته است.

۷- دانشگاه علم و تكنولوژی مالزی (MUST) 

دانشگاه علوم و تکنولوژی مالزی (MUST) با توافق همكاری میان بنیاد Ehsan MUST و مؤسسه تكنولوژی ماساچوست (MIT) تأسیس شد. این دانشگاه در33 كیلومتری شهر كوالالامپور واقع شده است.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

۸- دانشگاه UCSI مالزی

دانشگاه UCSI با مجموعه پردیس‌های اِسپرینگ‌هیل (بندر دیکسون)، کوچینگ و تِرِنگ‌گانو، یکی از بهترین دانشگاه‌ های مالزی در کوالالامپور است. تمام دانشکده‌های UCSI مجهز به امکانات و تجهیزات پیشرفته برای تأمین نیازهای دانشجویان است. این دانشگاه در حال حاضر  طیف گسترده ای از رشته‌های پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی و معماری، موسیقی، چندرسانه‌ای، آموزش هنرهای آزاد، مهمانداری و … را ارائه می‌دهد.

دانشگاه UCSI با تکیه بر اصول جسارت، پشتکار، یکپارچگی و تعالی، یک مؤسسه‌ی پیشرو در آموزش عالی است. دانشگاه فوق به عنوان یکی از اولین دانشگاه‌ های خصوصی مالزی، سال‌ها بر فضای آموزش عالی ملی تأثیر گذاشته است. در حال حاضر، این دانشگاه با بیش از 12000 دانشجو از 110 کشور مختلف، یکی از بزرگترین جوامع دانشگاهی با تنوع فرهنگی بالاست.

۹- دانشگاه سلانگور مالزی (UNISEL)

دانشگاه سلانگور (UNISEL) را به عنوان یک دانشگاه تخصصی در رشته‌های صنعتی معرفی می‌کنیم. UNISEL در حال حاضر فعالیت خود را در دو دانشگاه ادامه می‌دهد؛ پردیس اصلی 1000 هکتاری در Bestari Jaya و پردیس شهر در شاه علم.

 این دانشگاه با تمركز بر آموزش هر چه بهتر دانشجویان برای مشاغل و حرفه‌های صنعتی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

۱۰- دانشگاه UNIKL مالزی

دانشگاه UNIKL مالزی در قلب کوالالامپور و در نزدیكی مراكز تجاری شهر واقع شده است. دانشگاه UNIKL مالزی یكی از بزرگترین دانشگاه هایی است كه آموزش خود را بر پایه رشته‌های فنی و تكنولوژی قرار داده است.

در دانشگاه UNIKL مالزی، تحت چهار مؤلفه اصلی آمورشی اعم از: فنی، اجتماعی، یادگیری و كار آفرینی آموزش خواهید دید.  با روش‌های آموزشی كه در این مؤسسه بكار گرفته می‌شود، یادگیری تا حد بالایی دلنشین می‌گردد.

لیست دانشگاه‌ های مالزی بر اساس مقطع

دانشگاه‌ های مالزی

دیپلم و پیش‌دانشگاهی

کارشناسی

ارشد و دکترا

UCTI

UM

UM

UniTEN

UKM

UKM

Nottingham

USM

USM

Tun Abdul Razak

UTP

UPM

MMU

UPM

UTM

UCSI

UTM

UTP

Help

UCTI

UITM

Taylor

UniTEN

MSU

UniSEL

MMU

Tun Abdul Razak

Legenda

UCSI

UCTI

KBU

Taylor

UniTEN

Mahsa

Legenda

Nottingham

MSU

KBU

MMU

UniKL

Nottingham

UCSI

CICT

Monash

Monash

Stamford

MSU

HELP

ICOM

Tun Abdul Razak

MUST

Limkokwing

HELP

Taylor

 

MUST

Mahsa

 

UniSEL

Limkokwing

 

UniKL

 

 

Mantissa

 

 

CICT

 

 

Mahsa

 

 

Stamford

 

 

ICOM

 

 

Limkokwing

 

سوالات متداول درباره تحصیل در دانشگاه های مالزی

۱- آیا دانشگاه‌ های مطرح بین‌المللی هم در مالزی شعبه دارند؟

بله، برخی از معتبرترین دانشگاه‌ های دنیا همچون دانشگاه ناتینگهام انگلستان، دانشگاه موناش استرالیا و دانشگاه سان‌وی در مالزی، شعبه دارند.

۲- امکان اخذ ویزای همراه برای دانشجویان کشور مالزی فراهم است؟

بله، در صورت مجرد بودن، می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه مالزی بگیرند. در صورت متأهل بودن، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند.

۳- امکان مهاجرت تحصیلی، به مالزی بدون داشتن مدرک زبان وجود دارد؟

واقعیتی در این خصوص وجود داره که باید بدونین. برای تحصیل در دانشگاه های مالزی داشتن مدرک زبان و نمره بالای آیلتس الزامیه و در مورد دانشگاه های مختلف متفاوته. اما به این معنی نیست که بدون مدرک زبان نمی تونی ویزای تحصیلی بگیری. مزیتی که اغلب دانشگاه های مالزی داره اینه که یک فرصت یک ساله یا چند ماهه بهتون میده تا دوره‌های پیش نیاز زبان رو داخل دانشگاه بگذرونید و بعد قبولی در آزمون آیلتس و کسب نمره حد نصاب زبان، میتونین سر کلاس درس بشینید.

۴- برترین دانشگاه مالزی کدام دانشگاه است؟

اغلب دانشگاه‌ های مالزی از اون اسم و رسم داران. دانشگاه های دولتی مالزی خیلی معروفن مثل مالایا، پوترا، دانشگاه ملی مالزی که خب برای پذیرش لیسانس خیلی سخت میگیرن. البته به عنوان دانشجوی خارجی بهتره دانشگاه های بین المللی مالزی رو انتخاب کنین چون با سیستم‌های آموزشی روز دنیا عجین ترند. خودم دانشگاه APU ، سان وی یا تیلورز رو پیشنهاد می‌کنم. تو مالزی اکثر دانشگاه ها شعب دانشگاه های معروف دنیا هستن؛ پس هم مدرک معتبری دارن و هم با زبان انگلیسی تحصیل می کنی که خیلی برای بعدتون بهتره.

5- چرا تحصیل در دانشگاه‌های مالزی را توصیه می‌کنید؟

خب وقتی میتونی داخل مالزی تو شعب دانشگاه‌های کانادا و آمریکا و استرالیا و … با یک سوم هزینه تحصیل کنی، چرا اصرار دارین کلی هزینه کنین و برید دانشگاه مادر؟ تازه اینکه دانشگاه های مالزی همون مدرک دانشگاه مادر رو با همون اعتبار بهتون میدن. بخصوص اینکه مالزی قطعا کشور دلچسب‌تری برای زندگی دانشجویی هست.

نحوه ثبت‌نام در دانشگاه‌ های مالزی

مشاوره شریف این افتخار را دارد تا به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی خدمات استثنایی در رابطه با اخذ پذیرش تضمینی ارائه نماید.

مشاوره شریف پس از قریب به یک دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه خدمات در خصوص دانشگاه‌ های مالزی، بدون شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده خدمات دانشجویی فعال در این حوزه می‌باشد.

مشاوره شریف؛ بزرگترین ارائه دهنده خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی می‌باشد.

همچنین؛ راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه خوابگاه و شرکت در کلاس در کمترین زمان ممکن خواهد بود.

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به:
– دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
– استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
– شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌ های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
– ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ های مالزی اشاره کرد.

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

یک دیدگاه

 1. سلام، من لیسانس مکانیک دارم از دانشگاه فردوسی با معدل 17، میخوام برای هوافضا اقدام کنم.اول اینکه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدید؟و دوم اینکه من شنیدم دانشگاه های مالزی به ایرانی ها بورسیه نمیدن درسته؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture