تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی

تحصیل رشته توریسم و گردشگری در مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (3 امتیاز)

اگر عاشق سفر هستید و بزرگ‌ترین رؤیایتان گردش به دور دنیا است! اگر همیشه دلتان می‌خواسته دنیا را ببینید به دنبال دوره‌ یا رشته آموزشی برای رسیدن به آرزوهایتان بوده‌اید! خبر خوب این است که با تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی، فاصله کوتاهی برای رسیدن به آرزوهایتان وجود دارد. مهمانداری و گردشگری یک رشته تحصیلی در مالزی است که ضمن آموزش تخصص، تعهد و مهارت‌های مدیریتی و بازاریابی صنعت گردشگری، شما را به آرزویتان برای گردش و سفر به دور دنیا می‌رساند.  

مشاوره شریف همراه شما برای اخذ مدارک معتبر دانشگاهی از مالزی است. 

از رشته توریسم و گردشگری مالزی چه می‌دانید؟

هر زمان که وارد هتل، رستوران یا حتی رویدادی مانند کنسرت می‌شوید، با کسانی روبرو هستید که در صنعت مهمان نوازی و گردشگری کار می‌کنند. آن‌ها مسئول ارائه خدمات مطلوب و برگزاری بی عیب و نقص مراسم هستند.

هنگام سفر نیز با مهمانداران و لیدرهایی روبرو می‌شوید که مسئول برنامه‌ریزی کامل سفر شما هستند!

تحصیل در رشته توریسم و گردشگری در توسعه جوامع مدرن نقش مهمی دارد. این صنعت دائماً در حال گسترش است و به ما ابزاری می‌دهد تا جهان و فرهنگ‌های جدید را کشف کنیم، با افراد جدید ملاقات کنیم و تعاملات انسانی خود را گسترش دهیم. 

رشته مهمان‌نوازی و گردشگری هنر ارائه تجربه خوب مشتری به مصرف‌کنندگان در بخش‌هایی مانند سفر، اقامت، غذا و نوشیدنی و مدیریت رویدادهای عمومی است.

درک خوب از کسب و کار و ارزیابی شرایطی که باعث موفقیت در تجارت می‌شود، مزیت بزرگ افرادی است که تحصیل در رشته توریسم و گردشگری را انتخاب کرده‌اند. 

تفاوت بین مهمان‌داری، توریسم و هتلداری چیست؟

مدیریت هتل یا هتلداری نوعی مدیریت اثربخش است که بر عملکردهای روزانه هتل تمرکز دارد. فرآیند هتلداری از زمانی که مهمان در هتل پذیرش می‌شود تا زمانی که از هتل خارج می‌شود ادامه دارد. 

مهمان نوازی یا مهمان‌داری از این جهت با هتلداری متفاوت است که بر حضور و رسیدگی به نیازهای مهمانان هتل تمرکز دارد. مهمانداری فقط به امکانات هتل محدود نمی‌شود و به عملکرد رستوران‌ها، دفاتر، مؤسسات و غیره نیز نظارت دارد. 

و در درجه بعد تفاوت میان رشته توریسم و هتلداری در این است که توریسم و گردشگری با جاذبه‌ها، فعالیت‌ها و رویدادها سروکار دارد، در حالی که مهمان نوازی بر ارائه اقامتگاه عالی، مسافرت و همچنین سایر امکانات مانند رستوران‌ها یا مراکز ورزشی تمرکز دارد.  

برای اطلاع دقیق از شرایط تحصیل در مالزی

کلیک کنید

6 دلیل برای تحصیل رشته توریسم و گردشگری در مالزی

آدم‌ها برای انجام کارهاشان تحت تأثیر دو نیرو هستند، یکی فرار از ناراحتی و دیگری اشتیاق برای رسیدن به خوشبختی! این دو نیروی کنترل کننده آدم‌ها است که آنها را وادار به حرکت رو به جلو و پیشرفت می‌کند. دلایل تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی هم تحت تأثیر همین دو نیرو است، خودتان بررسی کنید و ببیند شما کدام یک از دلایل زیر را برای فرار از ناراحتی و کدام یکی را برای رسیدن به خوشبختی مؤثر می‌دانید؟ 

 1. با تحصیل در رشته توریسم به زیبایی ها و اقامتگاه‌های تمام جهان تسلط دارید و گویی که جهان در دست شما است.  
 2. تحصیل در رشته گردشگری فرصتی برای تعامل با افراد مختلف است
 3. با اخذ مدرک گردشگری مالزی صاحب امتیازات عالی خواهید شد
 4. برخورد و آشنایی با مردم از فرهنگ‌های متنوع 
 5. هزینه زندگی مقرون به صرفه تحصیل در مالزی
 6. سیستم آموزشی با کیفیت بالا در مالزی

مهارت‌های لازم برای موفقیت در رشته مدیریت گردشگری مالزی

هر چند کسب اطلاعات و تکرار آموخته‌ها است که باعث ایجاد مهارت می‌شود، ولی چهارچوب‌های ذهنی و تیپ سخصیتی شما نیز نقش تعیین کننده در موفقیت‌تان دارد. اگر تیپ شخصیتی شما به گونه‌ای است که از انجام این کارها لذت می‌برید و به اصطلاح از پسِ این کارها برمی‌آیید به این معنی است که مهارت لازم برای موفقیت در رشته مدیریت گردشگری مالزی را خواهید داشت:

 • داشتن مهارت‌های برقراری ارتباط با دیگران و دیپلماسی
 • مهارت‌ حل مسئله و چالش‌های پیش رو
 • دقت و توجه به جزئیات
 • توانایی کار کردن در محیط‌های تحت فشار
 • توانایی کنترل کردن شرایط در بحران 

نقشه راه تحصیل توریسم و گردشگری مالزی

نقشه راه تحصیل توریسم و گردشگری مالزی

یکی از موانع شما در مسیر رسیدن به موفقیت در رشته توریسم و گردشگری مالزی، افکار منفی و حس ناتوانی ناشی از آن است. بیایید همین حالا، همه افکار منفی را کنار بگذارید و با در دست گرفتن نقشه راه تحصیل توریسم و گردشگری مالزی، حرکت در این مسیر را آغاز کنید. ما برایتان از 2 مسیر و نقشه راه برای درس خواندن در این رشته می‌گوییم:

نقشه راه شماره یک تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی

 1. هنگامی که SPM یا معادل آن را در دوره دبیرستان تکمیل کردید، می‌توانید یک دوره پیش دانشگاهی به عنوان مثال A-Level، STPM، AUSMAT، و غیره یا یک دوره پایه در هنر را انتخاب کنید.
 2. پس از پایان دوره پیش دانشگاهی با اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی برای تحصیل مقطع کارشناسی به مدت 3 سال در این رشته ادامه تحصیل دهید و مدرک لیسانس بگیرید.
 3. برای ادامه تحصیل کارشناسی توریسم و گردشگری مالزی وارد یکی از دانشگاه های خصوصی یا دولتی مالزی شوید.

تحصیل کارشناسی ارشد مالزی

کلیک کنید

نقشه راه شماره دو برای تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی

 1. پس از پایان دوران دبیرستان و SPM یا معادل آن به جای تحصیل در دوره پیش دانشگاهی، وارد یکی از کالج‌ها یا دانشگاه های مالزی شوید و تحصیل کاردانی  برای اخذ مدرک دیپلما را آغاز کنید. 
 2. شما می‌توانید یک دیپلم در هتلداری و گردشگری را دنبال کنید.
 3. پس از تکمیل مدرک فوق، می‌توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی مالزی در رشته هتلداری و گردشگری به مدت 2 سال آماده شوید.
 4. نکته مهم: در صورت انتخاب مدرک کاردانی رشته مدیریت گردشگری مالزی و ادامه تحصیل در همان دانشگاه، به احتمال زیاد یک سال معافیت خواهید داشت. یعنی بعد از دیپلما یا کاردانی می‌توانید وارد سال دوم مقطع کارشناسی شوید.

مدت زمان تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی

زمان و جزرومد منتظر عکس العمل شما نخواهند ماند. اهمیت درک زمان و مدیریت آن در گردونه زندگی کلید موفقیت و پیروزی است. شما هم برای در دست گرفتن کلید پیروزی در زندگی، باید به زمان لازم برای تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی واقف باشبد تا بتوانید آن را مدیریت کرده و برایش برنامه ریزی کنید. 

مدت زمان تحصیل در رشته توریسم و گردشگری مالزی

زمان لازم برای اخذ مدرک کاردانی گردشگری مالزی

2 تا 2.5 سال

زمان لازم برای اخذ مدرک کارشناسی گردشگری مالزی

3 سال

زمان لازم برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردشگری مالزی

کارشناسی ارشد 1 سال

اخذ مدرک کاردانی توریسم و گردشگری 2 تا 2.5 سال است و فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره دیپلما یا کاردانی در رشته توریسم و گردشگری، می‌توانند وارد دنیای کار شوند.  

هزینه تحصیل در دوره مدیریت گردشگری مالزی

طبیعتاً هزینه‌ تحصیل در دوره مدیریت گردشگری مالزی به نوع دانشگاه های مالزی بستگی مستقیم دارد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالزی با هزینه و امکانات و تجهیزات بیشتری همراه است. 

هزینه تحصیل در رشته مدیریت گردشگری مالزی

هزینه تحصیل کاردانی 

سالیانه ۱۲,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ رینگت

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی

۱۵،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ رینگت

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد

ارشد ۱۲،۰۰۰ تا ۲۵،۰۰۰ رینگت

شرایط تحصیل رشته مهمانداری و گردشگری مالزی 

مهم‌ترین شرط لازم برای داشتن زندگی موفق، تمرکز ذهن بر روی خوشی‌ها است تا احساس رضایت در وجودتان به غلیان دربیاید. شرط اساسی و لازم برای تحصیل موفقیت آمیز در رشته مهمانداری و گردشگری مالزی، پس از تمرکز بر روی خوشی‌ها، آماده کردن این مدارک است. یادتان باشد تنها در صورتی می‌توانید این شرایط را برآورده کنید و برای تحصیل در این رشته موفق شوید که از زندگی‌تان احساس رضایت و خوشی داشته باشی. هر چه احساس بهتری نسبت به خودتان در زندگی داشته باشید بهتر می‌توانید در مدار موفقیت قرا بگیرید و ثروت، خوشی و لذت بیشتری را به سوی خود جذب خواهید کرد. 

شرایط تحصیل کاردانی مدیریت گردشگری در مالزی

سطح: 2 پاس سطح A
*STPM: 2 Cs در STPM (با پاس در تاریخ و باهاسا مالزی)
*UEC: 5 Bs
8پیش دانشگاهی کانادا (CPU):  عبور CPU با حداقل میانگین 50٪
تافل، آیلتس یا SAT  حداقل نمره 6
*SPM / O-Level:  حداقل 3 اعتبار، از جمله پاس در باهاسا مالزی و تاریخ.

تحصیل کاردانی در مالزی

کلیک کنید

شرایط تحصیل کارشناسی مدیریت گردشگری در مالزی

*A-Level: حداقل 2Es
*STPM: حداقل 2Cs.
*مدرک تحصیلی استرالیا: حداقل ATAR 50
پایه در هنر:  حداقل CGPA 2.0
دیپلم:  حداقل CGPA 2.0
*پیش دانشگاهی کانادا:  حداقل میانگین 50%
* مدارک ذکر شده در این جدول مربوط به سیستم های آموزشی دوره پیش دانشگاهی مالزی است.

دوره پیش دانشگاهی مالزی

کلیک کنید

بهترین دانشگاه‌ها مدیریت و گردشگری

بهترین دانشگاه های مالزی در رشته مدیریت و گردشگری با ارائه روش های آموزشی برتر شما را مجهز به دانش روز می‌کنند. با این دانشگاه های مالزی آشنا شوید:

بهترین دانشگاه های مالزی در رشته توریسم و گردشگری مقطع لیسانس و فوق لیسانس 

 • دانشگاه TAYLORS مالزی
 • دانشگاه UPM مالزی
 • دانشگاه SUNWAY مالزی

رشته‌های تحصیلی مدیریت و گردشگری در مالزی

رشته‌های تحصیلی مدیریت و گردشگری در مالزی به این شرح است که می‌توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید:

 • مدیریت خدمات غذایی، مربوط به عملیات برای یک کسب و کار غذا و نوشیدنی (F&B) است که شامل زمینه‌هایی مانند برنامه ریزی و خرید لوازم، بهداشت و تولید مواد غذایی، و ارائه خدمات غذا می‌شود.
 • مدیریت رویداد، شامل برنامه ریزی، مدیریت و اجرای رویدادهای در مقیاس بزرگ، مانند جشنواره‌ها، کنفرانس‌ها، مراسم، مهمانی‌های رسمی، کنسرت‌ها و همایش‌ها است.
 • مدیریت اقامت و مهمانداری، به اداره مؤسسات اقامتی مانند هتل‌ها و استراحتگاه‌ها مربوط می‌شود. حوزه‌هایی مانند رزرواسیون، خانه داری و خدمات مهمان را پوشش می‌دهد.
 • مدیریت تور و سفر، مربوط به مدیریت صنایع سفر و تور، مانند خطوط هوایی و سفرهای دریایی، و همچنین تورهای تعطیلات.

دروس دوره هتلداری و گردشگری مالزی

دروس دوره هتلداری و گردشگری مالزی

در مدرک هتلداری و گردشگری، موضوعات مختلفی به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید جنبه‌های مختلف خدمات و عملیات در صنعت مهمان نوازی را مدیریت کنید.

دروس دوره هتلداری و گردشگری مالزی

هر چند همه چیز بستگی به حوزه تخصصی شما دارد با این وجود برخی از موضوعات و دروس دوره هتلداری و گردشگری مالزی را برایتان لیست کرده‌ایم: 

 • تاریخ مالایی
 • زبان انگلیسی
 • ریاضیات
 • کسب و کار
 • هتلداری و گردشگری
 • جغرافیای گردشگری
 • عملیات گردشگری
 • مقدمه‌ای بر رویدادها
 • مبانی بازاریابی
 • اصول طراحی برای رویدادها
 • فرهنگ و میراث
  

بهترین مشاغل برای فارغ التحصیلان رشته گردشگری مالزی

برخی از بهترین مشاغل برای فارغ التحصیلان رشته گردشگری مالزی را در این جدول ذکر کرده‌ایم. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند حرفه هیجان انگیزی را در مشاغل زیر آغاز کنند.

بهترین مشاغل برای فارغ التحصیلان رشته گردشگری مالزی 

آژانس مسافرتی

 آژانس‌های مسافرتی روند برنامه ریزی سفر را روان‌تر و آسان‌تر می‌کنند. آن‌ها به طور مستقیم با افراد و گروه‌ها برای تحقیق، برنامه ریزی و رزرو مقصد سفر، محل اقامت و حمل و نقل همکاری می‌کنند. آن‌ها حتی ممکن است بر اساس نیازها و نیازهای مشتری در مورد فعالیت‌های تعطیلات پیشنهاداتی ارائه دهند.

مدیر هتل

 مدیران هتل بر عملیات هتل نظارت می‌کنند: استخدام. کارکنان ناظر؛ خانه داری؛ بازاریابی و ترویج تاسیسات. آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که کارکنان اقامتی دلپذیر با بهترین امکانات و خدمات ارائه شده دارند.

اپراتور تور

اپراتورهای تور، بسته‌های تعطیلات را برای مسافران آماده یا ایجاد می‌کنند. آن‌ها برنامه‌های سفر را برای مقاصد مختلف ارائه می‌دهند و به جمع آوری جاذبه‌ها و فعالیت‌ها و همچنین انتقال افراد از فرودگاه و انجام رزرو هتل کمک می‌کنند.

مدیر برگزاری رویداد

مدیران رویداد یا سازمان دهندگان رویداد همانطور که از نام‌شان پیداست، هر رویداد یا کنفرانسی را سازماندهی می‌کنند. آن‌ها طبق نظر مشتریان هدف، موضوع و تعداد مهمانان رویداد را مشخص کنند و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که همه چیز به خوبی اجرا می‌شود.

سرآشپز اجرایی

سرآشپز اجرایی، سرآشپزی است که آشپزخانه را در یک رستوران، هتل و کلوپ اداره می‌کند. آن‌ها منابع غذایی و تجهیزات لازم را مدیریت می‌کنند و آشپزی تیم کارگران آشپزخانه را اداره می‌کنند.

مدیر سرگرمی

 وظیفه مدیر سرگرمی، ایجاد و سازماندهی فعالیت‌های مناسب برای سرگرم کردن مهمانان، فعالیت‌های روزانه، رویدادهای ورزشی، آزمون‌ها و غیره است. مدیر سرگرمی از نوازندگان و گروه‌های موسیقی معروف برای شرکت در نمایش‌ها دعوت می‌کند تا مطمئن شود که تنوع کافی در فعالیت‌ها و رویدادها برای لذت بردن میهمانان وجود دارد. 

برنامه ریز رویداد

 نظارت بر انجام امور مختلف برگزاری رویدادهای مختلف، از جمله تهیه غذا، نوشیدنی، نیازها و درخواست‌های مهمانان ویژه، سرگرمی و غیره، پشتیبانی برای رزرو بهترین مکان‌ برای برگزاری رویدادر و سازماندهی امور حمل و نقل و غیره 

مشاور سفر

 با مشتریان گفتگو می‌کند و نیازها و انتظارات آنها را برآورده می‌کند، درباره خدمات مختلف هواپیمایی و هتل تحقیق کرده و بهترین گزینه را برای مشتریان پیدا می‌کند، با آخرین تغییرات به‌روز مشتریان را در مورد مسائل احتمالی سفر یا اقامت و گزینه‌های جایگزین مطلع می‌کند.

پردرآمدترین مشاغل هتلداری و گردشگری

در این بخش لیستی از پردرآمدترین مشاغل هتلداری و گردشگری را برایتان جمع آوری کرده‌ایم. با این وجود باید بدانید میزان درآمد و حقوق نسبی است، چون حقوق و دستمزد تحت تأثیر جنبه‌هایی مانند موقعیت مکانی، اندازه سازمان، فروش، نحوه مذاکره و غیره متغیر است.

درآمد مشاغل مربوط به رشته توریسم و گردشگری در مالزی

برنامه ریز رویداد  47َ,700 دلار در سال
مدیر سرگرمی  52,900 دلار در سال
مدیر رستوران  45,700 دلار در سال
خدمه پرواز  40,700 دلار در سال
مدیر هتل  49,000 دلار در سال
مدیر خانه داری  56,700 دلار در سال
سرآشپز اجرایی  60,000 دلار در سال
مدیر غذا و نوشیدنی  67,600 دلار در سال
مشاور سفر –  41,500 دلار در سال

تضمین تحصیل در دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف 

مشاوره شریف مفتخر است به ارائه خدمات مختلف تحصیلی و اقامتی به علاقه‌مندان تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه‌ های مالزی است. خدمات مشاوره شریف برای دانشجویان در مالزی را با هم بخوانیم: 

 • اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های مالزی
 • دریافت ویزا از سفارت مالزی در تهران
 • راهنمایی برای اجاره خوابگاه و محل اقامت
 • اخذ ویزای MM2H برای اقامت طولانی مدت در مالزی

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

منبع:

https://www.easyuni.my/en/malaysia-travel-and-tourism/

https://eduadvisor.my/course-guide/hospitality-tourism

https://www.mastersportal.com/articles/582/what-can-i-become-if-i-study-tourism-and-hospitality-at-an-international-university.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *