تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
تحصیل در مدارس مالزی
تحصیل در مدارس مالزی

مدارس مالزی

زمان مطالعه: 9 دقیقه
5/5 - (3 امتیاز)

تحصیل در مدارس مالزی؛ فرصت‌های زیادی برای فعالیت‌های پرورشی، هنری و ورزشی فراهم می‌کند که به تکامل جانبی دانش‌آموزان کمک می‌کند. مدارس مالزی با استفاده از سیستم آموزشی متنوع و پویا، با هزینه‌ای بسیار مقرون‌به صرفه به تربیت نسل‌های جدید می‌پردازند. تحصیل در مالزی، تأکید زیادی بر روی توسعه مهارت‌های علمی، تکنولوژیک و همچنین ترویج مقادیر فرهنگی دارد. نهادهای آموزشی مالزی به دلیل کیفیت بالا و دسترسی به امکانات مدرن، به عنوان یکی از برترین سیستم‌های آموزشی در آسیا شناخته شده‌اند. بنابراین اگر به فکر تحصیل فرزندتان در مدارس و دبیرستانهای مالزی هستید، خواندن این مقاله می‌تواند شما را مصمم‌تر کند…

مشاوره شریف؛ 20 سال تجربه در خصوص تحصیل در مدارس مالزی را در اختیارتان می‌گذارد تا به ساختن آینده‌ای بهتر برای فرزندانتان بیاندیشید…

video
play-rounded-fill

چرا تحصیل در مدارس مالزی؟!

در مدارس مالزی که عضوی از یک جامعه جهانی است، آموزش بین المللی حرف اول را می‌زند! اکنون مدارس مالزی پیشرو در آموزش جهانی و جذب دانش آموزانی از سراسر دنیا است. در اینجا 5 دلیل مهم را برای‌تان ارائه می‌کنیم که چرا تحصیل در مدارس مالزی به نفع فرزندان شما است:

1. مواجهه اولیه با بسیاری از فرهنگ ها

مدارس بین‌المللی دانش‌آموزان ملیت‌های زیادی را آموزش می‌دهند. بچه ها معمولاً همکلاسی ها و معلمانی از چندین کشور دارند. دانش آموزان می‌توانند تجربه و دانش مستقیم از چندین فرهنگ متنوع را به دست آورند. فرزند شما فرصتی بی نظیر برای یادگیری تفاوت‌ها و شباهت‌های بین فرهنگ‌ها خواهد داشت و این به داشتن درک بهتری از وضعیت سایر مردم در سراسر جهان کمک می‌کند.

2. برنامه درسی مبتنی بر استانداردهای بین المللی

در حالی که مدارس دولتی و خصوصی تکنیک‌های آموزشی و فعالیت‌های درسی موفقی را ارائه می‌دهند، مدارس بین المللی مالزی از برنامه درسی بین المللی مطابق با استانداردهای جهانی پیروی می‌کنند. این بدان معناست که دانش آموزان آمادگی بیشتری برای رقابت در سطح جهانی دارند. این برای والدینی که می‌خواهند فرزندان خود را پس از فارغ التحصیلی از یک مدرسه بین المللی به مدارس و دانشگاه های خارج از کشور بفرستند بسیار عالی است.

وقتی نوجوانان در سرگرمی‌های جدید رشد می‌کنند، به توانایی‌های جدید خود اعتماد می‌کنند. حتی کودکانی که در فعالیت های فوق برنامه شرکت می‌کنند، کمتر دچار مشکلات رفتاری می‌شوند. فعالیت‌های فوق برنامه یک رویکرد عالی برای دانش‌آموزان است تا مهارت‌های تمرکز و همکاری خود را توسعه دهند. دانش آموزان حتی می‌توانند با شرکت در فعالیت‌های جدید، توانایی‌های حل مسئله و تفکر انتقادی خود را بهبود بخشند.

کودکانی که در مدارس مالزی تحصیل می‌کنند، دانش و اعتماد به نفس بیشتری برای تعاملات آتی با فرهنگ‌ها و افراد مختلف دریافت می‌کنند.

3. فرصتی برای تحصیل به زبان انگلیسی

در حالی که برخی از مردم در کشور انگلیسی صحبت می‌کنند و می‌فهمند، اما به طور گسترده استفاده نمی شود. در نتیجه، شهروندان مالزی اغلب هنگام جستجوی کار یا ادامه تحصیل در خارج از کشور با مشکلاتی مواجه می شوند. یکی از دلایل اصلی انتخاب والدین مدارس خارجی در مالزی این است که از انگلیسی به عنوان زبان اصلی در کلاس استفاده می کنند. این توانایی دانش‌آموزان را برای صحبت کردن و درک زبان افزایش می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد تا به راحتی در دانشگاه‌های سراسر جهان و آینده شغلی جا بیفتند.

4. هزینه‌های پایین مدارس بین المللی مالزی 

در مالزی می‌توانید با صرف هزینه‌های نه چندان بالا، زندگی خوب و خرمی داشته باشید؛ چون هزینه اقامت، تحصیل، خوابگاه و… در مالزی بسیار کمتر از کشورهای اروپایی است. فرزند شما با تحصیل در مدارس بین المللی مالزی، دقیقاً همان چیزهایی را می‌آموزد که سایر کودکان در بهترین مدارس دنیا و کشورهای پیشرفته آموزش می‌بینند؛ با این تفاوت که شما هزینه کمتری بابت تحصیل فرزندتان می‌پردازید. هزینه زندگی در مالزی یک چهارم آمریکا است.

5. شرایط برای یادگیری بسیاری از زبان ها مهیاست!

این ممکن است به اندازه مزایای دیگر شرح داده شده در بالا قابل توجه نباشد، اما یادگیری زبان برای همه دانش آموزان ارزشمند است. اکثر دانش‌آموزانی که در مدارس خارجی تحصیل می‌کنند، در تعامل با مردم و دانش آموزانی از کشورهای مختلف، در معرض زبان‌های زیادی قرار خواهند گرفت. این می‌تواند به دو زبانه شدن فرزند شما کمک بزرگی کند! این چیزی بیش از توانایی های به دست آمده از صحبت کردن به چندین زبان است.

6. امنیت در کنار تحصیل در مالزی

مالزی یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است. کشوری که به عنوان پنجمین کشور امن آسیا و اقیانوسیه شناخته شده و به مردمانی خونگرم و صمیمی شهرت دارد؛ محیطی ایمن برای رشد و تحصیل فرزندانتان است.

بهترین مدارس مالزی برای ایرانیان

مالزی دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در آسیا می‌باشد و انواع مختلفی از مدارس، از جمله مدارس دولتی، خصوصی و بین‌المللی ارائه می‌دهد. هر کدام از این مدارس مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای مثال، مدارس دولتی معمولاً هزینه‌های کمتری دارند اما ممکن است تسهیلات و منابع کمتری نسبت به مدارس خصوصی ارائه دهند. مدارس خصوصی اغلب دارای تسهیلات بهتر و برنامه‌های تربیتی متنوع‌تری هستند، اما هزینه‌های بیشتری دارند. مدارس بین‌المللی معمولاً برنامه‌های آموزشی جهانی ارائه می‌دهند و می‌توانند یک گزینه مناسب برای والدینی باشند که می‌خواهند فرزندانشان در آینده در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند.

مدارس دولتی مالزی:

این مدارس تحت نظر دولت و وزارت آموزش و پرورش قرار دارند. زبان اصلی تدریس در این مدارس مالایی است، که زبان رسمی کشور می‌باشد. این مدارس به طور کلی رایگان هستند، اما ممکن است برخی هزینه‌های جانبی مانند لباس‌های رسمی و لوازم التحریر وجود داشته باشد. برنامه‌های درسی این مدارس توسط دولت تعیین می‌شود و به طور کلی تمرکز زیادی بر موضوعات علمی و ریاضی دارد. این مدارس برای شهروندان مالزی است. 

مدارس خصوصی: 

اغلب به زبان انگلیسی آموزش می‌دهند، اگرچه برخی ممکن است به زبان‌های دیگر نیز تدریس کنند. این مدارس معمولاً از شهریه برخوردارند که ممکن است بر اساس موقعیت جغرافیایی و موارد دیگر متغیر باشد. برنامه‌های درسی مدارس خصوصی ممکن است بر اساس سیستم‌های آموزشی دیگر مانند بریتانیا یا آمریکا باشد، و معمولاً دارای استانداردهای بین‌المللی هستند.

مدارس بین‌المللی:

زبان اصلی تدریس در این مدارس اغلب انگلیسی است. این مدارس اغلب شهریه‌های بالاتری نسبت به سایر مدارس مالزی دارند؛ حال اینکه این هزینه معادل یک چهارم شهریه مدارس اروپا و کانادا است. مدارس بین المللی مالزی معمولاً برای جذب دانش‌آموزان خارجی می‌باشند. برنامه‌های درسی این مدارس معمولاً بر اساس معتبرترین سیستم‌های آموزشی جهانی مانند IB (بین‌المللی برکلی) یا A-Levels (سطح A) می‌باشد.

بهترین مدارس مالزی برای تحصیل ایرانیان!

 

 • مدرسه بین‌ المللی سان‌ وی (Sunway)
 • مدرسه بین‌ المللی یو سی اِس آی (UCSI)
 • مدرسه بین‌ المللی ای پی اِس (APS)
 • مدرسه بین‌ المللی تیلورز (Taylor’s)
 • مدرسه بین‌ المللی ماهسا (MAHSA)
 • مدرسه بین‌ المللی نکسوس (Nexus)
 • مدرسه بین‌ المللی سیفول (Sayfol)
 • مدرسه بین‌ المللی معرفت (MAREFAT)

سیستم آموزشی مدارس مالزی 

سیستم آموزشی مدارس مالزی

سیستم آموزشی در مدارس مالزی ۶+۵+۲ است که شامل ۶ سال آموزش ابتدایی، 5 سال متوسطه و 2 سال پیش دانشگاهی می‌باشد. کالج در مالزی به منزله پیش دانشگاهی است و بسته به رشته و برنامه درسی بین 1 یا 2  سال متغییر است. دانش آموزان پس از پایان دوره دبیرستان، مدرک دیپلم خود را دریافت نموده و فقط متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه را دارند باید کالج بروند.

نوع برنامه‌های آموزشی در مدارس بین‌المللی مالزی بسته به اینکه هر مدرسه از کدام سیستم آموزشی پیروی می‌کند، فرق دارد. به طور مثال مدرسه بین‌المللی سان‌وی، تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش ایالت اونتاریو کانادا می‌باشد؛ بنابراین طبیعی است که برنامه درسی اونتاریو کانادا را تدریس کنند. این شرایط نیز در سایر مدارس بین‌المللی مالزی نیز صدق می‌کنند.

از جمله سیستم‌های آموزشی مدارس مالزی:

 • سیستم انتاریو کانادا
 • سیستم آموزشی کمبریج
 • سیستم بریتانیایی
 • سیستم بریتیش
 • سیستم آموزشی ایران

مشاوره شریف؛ نماینده انحصاری مدرسه سان‌وی مالزی در ایران است.

شرایط تحصیل در مدارس مالزی

شرایط تحصیل در مدارس مالزی

اگر به دنبال شرایط تحصیل در مدارس مالزی در سال 2024 هستید،باید بدانید:

در مدارس مالزی دانش آموزان بر اساس سطح زبان و نمراتی که در آزمون های ورودی بدست می‌آورند، در کلاس ثبت‌نام می‌شوند. در واقع هر مقطع تحصیلی برای رنج سنی خاصی برنامه‌ریزی شده و این نتایج سطح مهارت‌ بچه‌هاست که تعیین می‌کند وارد کلاس اول شوند یا دوم! بنابراین توی مدارس مالزی به شرط معدل و البته شرایط سنی دانش آموز خیلی دقت می‌کنند. با این وجود داشتن مدرک زبان برای ثبت‌نام در مدارس بین‌المللی جزء شرایط پذیرش نیست؛ هرچند که اگر فرزندتان از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد یک مزیت محسوب می‌شود.

1- شرط معدل در مدارس مالزی

شرط معدل در مدارس مالزی به این صورت است که ابتدا از دانش آموزان ایرانی تست تعیین سطح گرفته می‌شود. نتیجه این تست صلاحیت دانش آموز را برای ورود به مقطع ابتدایی و دبیرستان مشخص می‌کند. دانشگاه‌های مالزی نیز مانند سایر مراکز آموزشی دنیا شرط معدل دارند؛ پس اگر خوب درس بخوانید و با معدل بالای 17 از دبیرستان و پیش‌دانشگاهی فارغ‌التحصیل شوید، می‌توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های برتر مالزی اقدام کنید.

2- شرایط سنی تحصیل در مدارس مالزی

در مالزی، بچه ها از سن 6 سالگی به مدرسه می‌روند. با اینکه سن فقط یک عدد است؛ اما یکی از شرایط اساسی برای تحصیل دبستانی هاست. تحصیل ابتدایی در مالزی از سال اول تا ششم را شامل می‌شود و دانش آموزان سنین 6 تا 11 سالگی را پوشش می‌دهد. خوشبختانه طبق قوانین جدید ویزای تحصیلی در سال 2023، امکان اخذ ویزای دانش آموزی برای فرزندتان از سن 5.5 سالگی مهیا است.

گفتنی است؛ در مالزی چیزی به عنوان مقطع راهنمایی وجود ندارد و دانش آموزان در پایان کلاس ششم، از دبستان وارد مقطع دبیرستان می‌شوند.

در کشور مالزی، 13 ساله که بشوید باید خودتان را برای تحصیل دبیرستان در مالزی آماده کنید! در این دوران، درس خواندن سراسر شور و هیجان است که با آغاز بلوغ نوجوانان به زندگی‌شان تزریق می‌شود.

تحصیل دبیرستان در مالزی برای دانش‌آموزان نوجوان شامل یک دوره مقدماتی یک تا سه ساله است. سن مجاز دانش آموزان متقاضی برای دوره مقدماتی دبیرستان در مالزی از 13 تا 15 سالگی است. بعد از اتمام این دوره، باید خودتان را برای گذراندن یک دوره‌ی تکمیلی 3 ساله (دوره دوم متوسطه) آماده کنید. دانش‌آموزان سنین 16 تا 17 سال می‌توانند در دوره تکمیلی دبیرستان‌های مالزی شرکت کنند.

3- مهارت زبان انگلیسی

برای تحصیل در مدارس مالزی، نیازی به مدرک زبان نیست! دانش آموزان به محض ورود به مدرسه از نظر وضعیت زبان تعیین سطح می‌شوند. به عبارت بهتر یادگیری زبان در مدارس مالزی، هر چند شرط ورود نیست ولی نوعی پیش نیاز برای ورود به مدرسه محسوب می‌شود. در هر حال وضعیت‌های مختلف برای مهارت زبان دانش آموزان وجود دارد:

 • اگر فرزندتان به طور کلی با زبان انگلیسی غربیه است، لازم است ابتدا در دوره پیش نیاز زبان در مدارس مالزی شرکت کند.
 • اگر سطح زبان فرزندتان متوسط است، همزمان با شروع درس خواندن آموزش‌های زبان انگلیسی را هم دریافت می‌کند.
 • اگر سطح زبان قابل قبول و خوبی داشته باشد، بدون شرکت در هیچ کلاس یادگیری زبان، در مدارس مالزی تحصیل کند.
 • اگر سطح زبان فرزند شما در حد عالی باشد، ممکن است در کلاسی بالاتر از سطح فعلی خود ثبت نام شود.

4- ویزای دانش آموزی مالزی

غیر از این موارد، داشتن ویزای دانش آموزی برای ایرانیان یکی از مهمترین شرایط تحصیل در مدارس مالزی است. اگر فرزندتان کوچک است باید برای خودتان هم ویزای همراه بگیرید و در مالزی حضور داشته باشید؛ چرا که مدارس مالزی به بچه های کوچک خوابگاه نمی‌دهند و فقط در برخی مدارس بین‌المللی مثل سان‌وی به دبیرستانی‌ها خوابگاه تعلق می‌گیرد.

برای دریافت ویزای دانش آموزی مالزی، لازم است فقط مدارک پذیرش تحصیلی در مدارس مالزی را آماده و به مشاوره شریف تحویل دهید! ما از طرف فرزندتان برای یکی از بهترین مدارس مالزی (منتخب شما) درخواست پذیرش می‌دهیم. در صورت تأیید، نامه پذیرش را همراه با سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مالزی به سفارت مالزی برده و ویزای یکبار ورود مالزی را برای‌تان می‌گیریم. در این مرحله شما می‌توانید همراه فرزندتان وارد مالزی شوید و کارهای ثبت نام و صدور ویزای دانش آموزی برای فرزندتان را به پایان برسانید.

هزینه تحصیل در مدارس مالزی 

شما برای تحصیل در مدارس مالزی، منوی بازی خواهید داشت از برترین مدارس مالزی، با خدمات و قیمت‌های مختلف! بنابراین هزینه تحصیل در مالزی بسته به انتخاب شما با تفاوت‌هایی همراه است.

هزینه تحصیل در مدارس بین‌ المللی مالزی سالانه حدود 20.000 تا 40.000 RM می‌باشد که در برخی از دبیرستان‌های مالزی تا 80.000 RM می‌رسد. هزینه تحصیل پیش دانشگاهی CIPM در مدارس مالزی سالانه حدود 40.000 رینگیت می‌باشد.

لازم است بدانید هزینه تحصیل در مدارس مالزی در سال‌های اولیه کمتر است و هر چه پایه تحصیلی دانش آموز بالاتر می‌رود هزینه درس خواندن در مدارس بین المللی مالزی هم افزایش پیدا می‌کند. به طور مثال هزینه تحصیل ابتدایی در مالزی از 16.000 رینگیت در سال شروع می‌شود، در حالیکه مقطع دبیرستان سالیانه از 20.000 رینگیت به بالا است.

اگر به دنبال تحصیل رایگان و ثبت‌نام دلبندتان در مدارس دولتی هستید؛ تجدید نظر کنید! چرا که در مدارس دولتی مالزی، آموزش‌ها به زبان مالایی است. حال اینکه پیشنهاد می‌کنیم با راه‌کارهای کاهش هزینه تحصیل در مالزی، تا حد زیادی هزینه‌ها را کنترل کنید و در مقابل فرصت تحصیل در مدارس تاپ بین‌المللی مالزی را به فرزندتان هدیه دهید! این همان آینده‌نگری هوشمندانه‌ای است که از والدین گرامی و شما نیز انتظار می‌رود.

کمک هزینه تحصیلی مدارس مالزی 

کمک هزینه تحصیل در مدارس مالزی

شاید دریافت بورسیه در مقطع ابتدایی برای ما معنایی نداشته باشد، ولی در مالزی برای تحصیل ارزان دانش آموزان ممتاز، بورسیه‌های تحصیلی پرفکتی در نظر گرفته شده است. علاوه بر بورسیه تحصیلی مدارس مالزی؛ بازار تخفیفات هم در این مدارس حسابی داغ است. انواع تخفیفات مدارس مالزی شامل:

 • تخفیف پیش پرداخت شهریه
 • تخفیف خواهر و برادر
 • هزینه های ثبت نام انعطاف پذیرفقط برای پیش مهد کودک و مهد کودک

استفاده از تخفیفات پیش پرداخت برای کاهش هزینه ثبت‌نام

روند دریافت تخفیفات با توجه به زمان ثبت نام متغیر است:

 • دانش آموزانی که در نیمسال اول تحصیلی ثبت نام کنند، با پرداخت صورتحساب کل ترم از تخفیف برخوردار می‌شوند.
 • برای دانش‌آموزانی که در نیمه دوم ترم تحصیلی ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیل و تخفیفات به صورت فصلی محاسبه می‌شود.

تخفیف شهریه ویژه‌ی فرزندان یک خانواده

بسیاری از مدارس اینترنشال مالزی، تخفیفات ویژه‌ای برای ثبت‌نام تمام فرزندان یک خانواده در نظر می‌گیرند، برای خانواده‌ها یا شرکت‌هایی که بیش از دو فرزندشان را ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیلی برای هر ترم روند کاهشی پیدا می‌کند. 

البته این تخفیفات در مدارس مختلف، روند متفاوتی دارد که برای اطلاع دقیق از تخفیفات هر مدرسه باید به سایت آن مدرسه مراجعه کنید.

پکیج تخفیفی بی‌نظیر مدرسه SUNWAY مالزی!!  

مدرسه سان وی مالزی در اقدامی بی‌نظیر یک بسته پیشنهادی فوق‌العاده به دانش‌آموزان پیشنهاد داده است. پکیج تخفیف بی‌نظیر مدرسه سان وی مالزی برای کاهش هزینه تحصیل مخصوص دانش آموزان دبستانی کمپ جدید است و از ژانویه سال تحصیلی 2023 به شرح زیر اعمال می‌شود:
 •  50%  تخفیف ثبت نام
 • 50% تخفیف در ودیعه
 • 50% هزینه درخواست پذیرش

نحوه پرداخت شهریه در مدارس مالزی

یکی از سؤالاتی که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در مدارس مالزی مطرح است، روند و چگونگی پرداخت شهریه ثبت نام مدارس مالزی است. 

پرداخت شهریه در مدارس مالزی به صورت ترمی است. همان طور که قبلاً هم برایتان گفتیم هر سال تحصیلی مدارس مالزی به چند ترم تقسیم می‌شود. 

 • مدارسی که با سیستم بریتیش مدیریت می‌شوند در هر سال تحصیلی 3 ترم دارند.
 • مدارس کانادایی مالزی مانند مدرسه سان وی در هر سال تحصیلی 2 ترم دارند.

پرداخت شهریه مدارس مالزی به صورت ترمی بوده و شهریه هر ترم باید در ابتدای همان ترم پرداخت شود. و در نهایت باید بدانید پرداخت هزینه‌های مدارس مالزی به رینگیت است.

اگر هنوز نقطه مبهمی در ذهن‌تان باقی مانده کارشناسان مشاوره شریف مجهز به آخرین اطلاعات به روز آماده پاسخگویی به تماس شما هستند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس مالزی 

مدارک لازم برای ثبت نام در مدارس مالزی شامل:

 • عکس رنگی
 • کپی از تمام صفحات گذرنامه (گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)
 • کپی پاسپورت والدین یا سرپرست
 • کپی از آخرین نتیجه تحصیلی در 3 سال گذشته
 • کپی از آخرین گواهینامه تحصیلی
 • ترجمه سند ازدواج والدین یا سند طلاق در صورت جدا شدن
 • فرم‌های ثبت‌نام که توسط مدرسه ارائه شده و کاملاً پر شده‌اند.
 • کپی کارت اقامت یا ویزای مالزی دانش آموز و والدین
 • مدارک اثبات مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی.

وضعیت خوابگاه در مدارس کشور مالزی 

در خصوص شرایط خوابگاه مدارس مالزی، بخصوص برای دبیرستانی‌ها که در سن حساسی به سر می‌برند، والدین بسیار دغدغه‌مند هستند. در واقع رزرو خوابگاه در مدارس بین المللی مالزی درست مثل اجاره منزل برای خودتان است! باید بروید و از نزدیک ریز جزئیات و شرایط خوابگاه های مدارس مالزی را نظاره کنید.

قطعا زمانیکه فرزندتان را برای تحصیل در مالزی تا مدرسه‌اش همراهی می‌کنید، می‌توانید سری به اقامتگاه دانش آموزان بزنید و با خیال راحت وضعیت خوابگاه در مدارس مالزی را مشاهده کنید.

آنچه در خصوص شرایط و قوانین خوابگاه در مالزی باید بدانید:

 • باید قید خوابگاه مدارس ابتدایی را بزنید! چرا که دبستانی ها به دلیل سن کم و مسئولیت بالایی که برای متصدیان خوابگاه دارند، برای اقامت در خوابگاه پذیرش نمی‌شوند.
 • اگر فرزند دبستانی دارید، باید به عنوان مادر دانش آموز ویزای همراه مالزی بگیرید و در تمام دوران تحصیل در مالزی، وی را نزد خود نگهداری کنید.
 • دبیرستان های مالزی برای پذیرش  دانش آموزان در خوابگاه اعلام آمادگی کرده‌اند؛ البته تحت قوانین و نظارت مستقیم مدیریت مدرسه.
 • در مدارس بین المللی مالزی، دختران و پسران در خوابگاه های مجزا اسکان داده می‌شوند.
 • نظارت و تأمین امنیت دانش آموزان در خوابگاه های مالزی بسیار بالاست. از انواع دوربین های مداربسته در گوشه و کنار خوابگاه گرفته تا نیروهای امنیتی در ورودی های اقامتگاه، همه چیز را تحت کنترل دارند.
 • محل اسکان دانش آموزان در مدارس مالزی، تابع قوانین و مقررات سختگیرانه‌ای است. دانش آموزان موظف‌اند از قوانین پیروی کنند و با فرد خاطی برخورد شدید خواهد شد.
 • هزینه اسکان در خوابگاه مدارس مالزی برای دانش آموزان همان مدرسه بسیار مقرون بصرفه است. برای مثال مدرسه سان وی هر ساله تخفیفات شگفت انگیزی را برای کاهش هزینه خوابگاه لحاظ می‌کند. هزینه خوابگاه در مدرسه سان وی در سال جاری با 40 درصد تخفیف برای ترم اول 10 هزار رینگیت و برای ترم دوم 9 هزار رینگیت اعلام شده است.

شما می‌توانید جزئیات بیشتر خوابگاه های مالزی را در مقاله ” خوابگاه دبیرستان های مالزی ” بخوانید.

 

توجه! پروسه ثبت نام در مدارس بین المللی مالزی به گونه ای است که ابتدا باید نهایت اطمینان را از انتخاب مدرسه داشته باشید؛ چراکه پشیمانی برایتان سودی نخواهد داشت! از طرفی هم، این حق شماست که در زمان انتخاب مدرسه‌ی مناسب برای تحصیل فرزندتان، از جهت خوابگاه و محل اقامت دلبندتان در آن مدرسه خیالتان راحت باشد و بعد برای پذیرش در مدرسه درخواست دهید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم توصیه هایمان را جدی بگیرید و اسکان فرزندتان در مالزی را به ما بسپارید.

به ما اعتماد کنید! مشاوره شریف به عنوان نماینده رسمی و انحصاری بسیاری از مدارس بین المللی مالزی، بر شرایط خوابگاه های مدارس بین المللی، اشراف کامل دارد و پاسخگوی تمام دغدغه های شما می‌باشد. ما اطلاعات پیرامون خوابگاه ها اعم از: امکانات، خدمات، هزینه ها، میزان امنیت، لیست اتاق ها و سوئیت های مورد اجاره و قوانین خوابگاه را طی مشاوره رایگان در اختیارتان می‌گذاریم.

چند توصیه که قبل از انتخاب مدرسه باید بدانید!

برای انتخاب مدرسه و دبیرستان در مالزی، گزینه‌های زیادی پیش رو دارید. به عنوان مثال فقط در کوالالامپور بالغ بر 110 مدرسه بین المللی وجود دارد که هر کدام تحت سیستم و برنامه آموزشی خاص خودشان اداره می‌شوند. اما آیا هر مدرسه‌ای برای فرزند شما مناسب است؟!

انتخاب مدرسه مناسب در مالزی برای فرزندان یکی از مهمترین تصمیماتی است که والدین باید بگیرند؛ زیرا:

 • والدین همیشه به دنبال مدرسه‌ای در مالزی هستند که فقط تأکید بر تعلیم و تربیت نکند؛ بلکه به فرزندان اجازه دهد که مهارت‌های اجتماعی، هنری و ورزشی خود را نیز توسعه دهند. در واقع باید مطمئن شویم که محیط مدرسه به فرزندان این امکان را می‌دهد تا خلاقیت و استقلال خود را ابراز کنند.
 • مهمترین دغدغه والدین، امنیت فرزندانشان است. آن‌ها مصمم هستند که فرزندانشان در یک محیط ایمن و دوستانه قرار بگیرند. مدارسی که با تأکید بر انضباط، به فرزندان اجازه می‌دهد به صورت سالم و مثبت رشد کنند.
 • والدین همیشه به دنبال آن دسته از مدارس مالزی هستند که ارتباط قوی و شفافی با خانواده‌ها داشته باشد. این بسیار مهم است که والدین از اهداف و خط‌مشی‌های مدرسه آگاه باشند و در تصمیمات مهم مرتبط با فرزندانشان مشارکت کنند.
 • والدین به دنبال مدارسی هستند که از تکنولوژی‌های جدید برای بهبود فرآیند یادگیری استفاده می‌کنند و به فرزندان مهارت‌های ضروری برای زندگی در دنیای دیجیتال امروزی می‌آموزند.
 • همچنین باید به نظر داشت که محیط مدرسه و فرهنگ آن باید با ارزش‌ها و انتظارات خانواده سازگار باشد. برخی مدارس مالزی ممکن است تاکید زیادی بر رقابت و عملکرد داشته باشند، در حالی که سایر مدارس ممکن است به تربیت همه‌جانبه فرزندان و ارتقاء مهارت‌های اجتماعی اهمیت بیشتری دهند.

به همین دلیل، توصیه می‌شود که والدین قبل از انتخاب مدرسه در مالزی، به طور جدی به این نکات فکر کنند و با انتخاب درست، اطمینان حاصل کنند که فرزندانشان در یک محیط سالم و مثبت قرار می‌گیرند. در نهایت، انتخاب مدرسه مناسب می‌تواند تاثیر زیادی در رشد فرهنگی، اجتماعی و آکادمیک فرزندان داشته باشد.

تحصیل در بهترین مدارس مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، تنها مجری قدرتمندی است که با 19 سال سابقه زندگی و ارائه خدمات تخصصی در مالزی، موفق به اخذ نمایندگی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج در مالزی شده است. 

علاوه بر خدمات تحصیلی می‌توانید برای اخذ انواع ویزای مالزی مانند ویزای تحصیلی دانش آموزی، دانشجویی، سوشال و غیره با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید.

دو دهه تجربه موفق پرونده‌های اقامتی و تحصیلی، مشاوره شریف را تبدیل به حامی توانمند شما در مالزی کرده است.

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture