تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تحصیل در مدارس مالزی

تحصیل در مدارس مالزی (شرایط پذیرش مدارس و دبیرستانهای مالزی 2023)

5/5 - (3 امتیاز)

اگر قصد دارید با فراهم کردن تحصیل در خارج، آینده بهتری برای فرزندانتان بسازید، تحصیل در مدارس مالزی گزینه‌ی ایده آلی است. تحصیل مقرون به صرفه در بهترین مدارس و دبیرستان های مالزی با متدهای آموزشی روز دنیا، به جذب حداکثری دانش آموزان بین‌المللی برای تحصیل در مالزی در سال 2023 می‌انجامد. چیزی که شما نیز برای زندگی بهتر فرزندتان به آن نیاز دارید.

مشاوره شریف؛ مجری و راهنمای خاص شما برای تحصیل در مدارس مالزی است.

سیستم آموزشی مدارس مالزی 

هزینه تحصیل در مدارس دولتی مالزی

سیستم آموزشی در مدارس مالزی سنگ بنایی است که از ریشه محکم است. فرزندان‌تان در مدارس بین‌المللی مالزی یک آموزش همه جانبه را در فضایی کاملاً استاندارد تجربه خواهند کرد! در مدارس بین‌المللی مالزی آموزش ها به زبان انگلیسی و طبق بهترین برنامه های آموزشی دنیا ارائه می‌شود.

مدیران و مربیان مدارس به‌ خوبی می‌دانند که خمیره شخصیت بچه‌ها در این سن شکل می‌گیرد؛ پس مهیای آموزش دبستانی‌ها و دبیرستانی‌ها برای زندگی بهتر می‌شوند. کما اینکه با تحصیل دبیرستان در مالزی، تحت آموزش بهترین اساتید و مربیان بین المللی خواهند بود.

نظام آموزشی مالزی سیستم ۶+۵+۲ ساله است. ۶ سال آموزش ابتدایی، 5 سال متوسطه و 2 سال پیش دانشگاهی. مقطع متوسطه مالزی پس از پایان دوره ابتدایی است. مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی مالزی از این قرار است:

 1. آموزش پیش دبستانی و مهدکودک 
 2. آموزش ابتدایی 
 3. آموزش مقطع دبیرستان مالزی

ساختار آموزش و پرورش در کشور مالزی را می‌توان به ۲ دسته تقسیم کرد:

 1. بخش آموزش پیش از دبستان تا آموزش متوسطه که تحت صلاحیت وزارت آموزش و پرورش (MOE) است.
 2. بخش آموزش عالی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش (MOHE) قرار دارد. 
[/toggle]

برنامه‌های درسی ارائه شده در مدارس و دبیرستان های مالزی 

نوع برنامه‌های آموزشی در مدارس بین‌المللی مالزی بسته به اینکه هر مدرسه از کدام سیستم آموزشی پیروی می‌کند، فرق دارد. به طور مثال مدرسه بین‌المللی سان‌وی، تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش ایالت اونتاریو کانادا می‌باشد؛ بنابراین طبیعی است که برنامه درسی اونتاریو کانادا را تدریس کنند. این شرایط نیز در سایر مدارس بین‌المللی مالزی نیز صدق می‌کنند.

در مدارس دولتی مالزی، آموزش‌ها به زبان مالایی و طبق برنامه ملی مالزی است. بهتر است بدانید با توجه به اینکه مذهب مالزی اسلامی است، برنامه‌های دینی مدارس دولتی بر مبنای آموزش اسلامی خود کشور مالزی ارائه می‌شود. بر همین منوال اکثر اتباع خارجی تحصیل در مدارس بین‌المللی مالزی را ترجیح می‌دهند. بنابراین شما نیز بهتر است قید تحصیل ابتدایی در مدارس دولتی مالزی را بزنید؛ مگر اینکه بخواهید فرزندتان به زبان مالایی و برنامه ملی مالزی تحصیل کند!

شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های مالزی در سال 2023

هزینه تحصیل در مدارس مالزی

اگر به دنبال شرایط تحصیل در مدارس مالزی در سال 2023 هستید،باید بدانید:

در مدارس مالزی دانش آموزان بر اساس سطح زبان و نمراتی که در آزمون های ورودی بدست می‌آورند، در کلاس ثبت‌نام می‌شوند. در واقع هر مقطع تحصیلی برای رنج سنی خاصی برنامه‌ریزی شده و این نتایج سطح مهارت‌ بچه‌هاست که تعیین می‌کند وارد کلاس اول شوند یا دوم! بنابراین توی مدارس مالزی به شرط معدل و البته شرایط سنی دانش آموز خیلی دقت می‌کنند. با این وجود داشتن مدرک زبان برای ثبت‌نام در مدارس بین‌المللی جزء شرایط پذیرش نیست؛ هرچند که اگر فرزندتان از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشد یک مزیت محسوب می‌شود.

غیر از این موارد، داشتن ویزای دانش آموزی برای ایرانیان یکی از مهمترین شرایط تحصیل در مدارس بین‌المللی مالزی است. اگر فرزندتان کوچک است باید برای خودتان هم ویزای همراه بگیرید و در مالزی حضور داشته باشید؛ چرا که مدارس مالزی به بچه های کوچک خوابگاه نمی‌دهند و فقط در برخی مدارس بین‌المللی مثل سان‌وی به دبیرستانی‌ها خوابگاه تعلق می‌گیرد.

شرایط سنی تحصیل در مدارس مالزی

در مالزی، بچه ها از سن 6 سالگی به مدرسه می‌روند؛ با اینکه سن فقط یک عدد است؛ اما یکی از شرایط اساسی برای تحصیل دبستانی هاست. تحصیل ابتدایی در مالزی از سال اول تا ششم را شامل می‌شود و دانش آموزان سنین 6 تا 11 سالگی را پوشش می‌دهد. خوشبختانه طبق قوانین جدید ویزای تحصیلی در سال 2023، امکان اخذ ویزای دانش آموزی برای فرزندتان از سن 5.5 سالگی مهیا است.

گفتنی است؛ در مالزی چیزی به عنوان مقطع راهنمایی وجود ندارد و دانش آموزان در پایان کلاس ششم، از دبستان وارد مقطع دبیرستان می‌شوند.

در کشور مالزی، 13 ساله که بشوید باید خودتان را برای تحصیل دبیرستان در مالزی آماده کنید! در این دوران، درس خواندن سراسر شور و هیجان است که با آغاز بلوغ نوجوانان به زندگی‌شان تزریق می‌شود.

تحصیل دبیرستان در مالزی برای دانش‌آموزان نوجوان شامل یک دوره مقدماتی یک تا سه ساله است. سن مجاز دانش آموزان متقاضی تحصیل دبیرستان در مالزی از 13 تا 15 سالگی است. بعد از این دوره، درس خواندن برای دبیرستانی‌ها تازه شروع می‌شود و باید خودتان را برای گذراندن یک دوره‌ی تکمیلی 3 ساله برای تحصیل در دوره دوم متوسطه دبیرستان در مالزی آماده کنید. دانش‌آموزان سنین 16 تا 17 سال می‌توانند در دوره تکمیلی دبیرستان‌های مالزی شرکت کنند.

سطح زبان مورد نیاز برای ثبت‌نام در مدارس مالزی

یازی به مدرک زبان نیست. دانش آموزان به محض ورود به مدرسه از نظر وضعیت زبان تعیین سطح می‌شوند. به عبارت بهتر یادگیری زبان در مدارس مالزی، هر چند شرط ورود نیست ولی نوعی پیش نیاز برای ورود به مدرسه محسوب می‌شود.

البته بد نیست بدانید منظور از هزینه آموزش زبان برای دانش آموزان ایرانی در مدارس مالزی، همان شهریه‌ای است که قبلاً برای مدرسه پرداخته‌اید. در هر صورت برنده این بازی شمایید؛ چرا که با یک تیر دو نشان را هدف گرفته‌اید. هم یادگیری زبان، هم تحصیل در بهترین مدارس مالزی!

وضعیت زبان دانش آموزان برای تحصیل در مالزی:

 • اگر فرزندتان به طور کلی با زبان انگلیسی غربیه است، به هر مدرسه‌ای که وارد شود باید یک ترم برای آموزش زبان در نظر بگیرید و بعد از آن می‌تواند تحصیل در مدارس مالزی را کلید بزند.
 • اگر سطح زبان فرزندتان متوسط است، همزمان با شروع درس خواندن آموزش‌های زبان انگلیسی را هم دریافت می‌کند.
 • اگر سطح زبان قابل قبول و خوبی داشته باشد، بدون شرکت در هیچ کلاس یادگیری زبان، وارد مدرسه شده و سر کلاس درس می‌نشیند.
 • اگر سطح زبان فرزند شما در حد عالی باشد، ممکن است به کلاسی بالاتر از سطح فعلی خود هدایت شود. [/toggle]

هزینه تحصیل در مدارس مالزی 

شما برای تحصیل در مدارس مالزی، منوی بازی خواهید داشت از برترین مدارس مالزی، با خدمات و قیمت‌های مختلف! بنابراین هزینه تحصیل در مالزی بسته به انتخاب شما با تفاوت‌هایی همراه است. با این حال میانگین هزینه تحصیل در مدارس مالزی سالانه مبلغی بین ۲۰،۰۰۰ رینگیت تا ۴۰،۰۰۰ رینگیت می‌باشد.

خلاصه هزینه های تحصیل در مالزی:

 • هزینه تحصیل ابتدایی سالانه حدود 16.000 تا 60.000 رینگیت می‌باشد.
 • هزینه تحصیل دبیرستان سالانه حدود 20.000 تا 80.000 رینگیت است.
 • هزینه تحصیل پیش دانشگاهی CIPM سالانه حدود 40.000 رینگیت می‌باشد.
 • هزینه تحصیل پیش دانشگاهی CPU سالانه حدود 24.000 رینگیت است.

لازم است بدانید هزینه تحصیل در مدارس مالزی در سال‌های اولیه کمتر است و هر چه پایه تحصیلی دانش آموز بالاتر می‌رود هزینه درس خواندن در مدارس بین المللی مالزی هم افزایش پیدا می‌کند. 

اگر به دنبال تحصیل رایگان و ثبت‌نام دلبندتان در مدارس دولتی هستید؛ تجدید نظر کنید! چرا که در مدارس دولتی مالزی، آموزش‌ها به زبان مالایی است. حال اینکه پیشنهاد می‌کنیم با راه‌کارهای کاهش هزینه تحصیل در مالزی، تا حد زیادی هزینه‌ها را کنترل کنید و در مقابل فرصت تحصیل در مدارس تاپ بین‌المللی مالزی را به فرزندتان هدیه دهید! این همان آینده‌نگری هوشمندانه‌ای است که از والدین گرامی و شما نیز انتظار می‌رود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس مالزی 

مدارک لازم برای ثبت نام در مدارس مالزی شامل:

 • عکس رنگی
 • کپی از تمام صفحات گذرنامه
 • کپی پاسپورت والدین یا سرپرست
 • کپی از آخرین نتیجه تحصیلی در 3 سال گذشته
 • کپی از آخرین گواهینامه تحصیلی
 • ترجمه سند ازدواج والدین یا سند طلاق در صورت جدا شد

خوابگاه مدارس مالزی

کلیک کنید

چگونگی پرداخت هزینه ثبت‌نام مدارس مالزی

یکی از سؤالاتی که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در مدارس مالزی مطرح است، روند و چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام مدارس مالزی است. 

پرداخت هزینه‌ها در مدارس مالزی به صورت ترمی است. همان طور که قبلاً هم برایتان گفتیم هر سال تحصیلی مدارس مالزی به چند ترم تقسیم می‌شود. 

 • مدارسی که با سیستم بریتیش مدیریت می‌شوند در هر سال تحصیلی 3 ترم دارند.
 • مدارس کانادایی مالزی مانند مدرسه سان وی در هر سال تحصیلی 2 ترم دارند.

پرداخت هزینه‌های مدارس مالزی به صورت ترمی بوده و هزینه هر ترم باید در ابتدای همان ترم پرداخت شود. و در نهایت باید بدانید پرداخت هزینه‌های مدارس مالزی به رینگیت است.

اگر هنوز نقطه مبهمی در ذهن‌تان باقی مانده کارشناسان مشاوره شریف مجهز به آخرین اطلاعات به روز آماده پاسخگویی به تماس شما هستند. 

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی مدارس مالزی 

هزینه تحصیل در مدارس منتخب بین‌المللی مالزی

شاید دریافت بورسیه در مقطع ابتدایی برای ما معنایی نداشته باشد، ولی در مالزی برای تحصیل ارزان دانش آموزان ممتاز، بورسیه‌های تحصیلی پرفکتی در نظر گرفته شده است. علاوه بر بورسیه تحصیلی مدارس مالزی؛ بازار تخفیفات هم در این مدارس حسابی داغ است. انواع تخفیفات مدارس مالزی شامل:

استفاده از تخفیفات پیش پرداخت برای کاهش هزینه ثبت‌نام

روند دریافت تخفیفات با توجه به زمان ثبت نام متغیر است:

 • دانش آموزانی که در نیمسال اول تحصیلی ثبت نام کنند، با پرداخت صورتحساب کل ترم از تخفیف برخوردار می‌شوند.
 • برای دانش‌آموزانی که در نیمه دوم ترم تحصیلی ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیل و تخفیفات به صورت فصلی محاسبه می‌شود.
 

تخفیف فرزندان یک خانواده برای کاهش هزینه

بسیاری از مدارس اینترنشال مالزی، تخفیفات ویژه‌ای برای ثبت‌نام تمام فرزندان یک خانواده در نظر می‌گیرند، برای خانواده‌ها یا شرکت‌هایی که بیش از دو فرزندشان را ثبت‌نام کنند، هزینه‌های تحصیلی برای هر ترم روند کاهشی پیدا می‌کند. 

البته این تخفیفات در مدارس مختلف، روند متفاوتی دارد که برای اطلاع دقیق از تخفیفات هر مدرسه باید به سایت آن مدرسه مراجعه کنید.

پکیج تخفیفی بی‌نظیر مدرسه SUNWAY مالزی!!  

مدرسه سان وی مالزی در اقدامی بی‌نظیر یک بسته پیشنهادی فوق‌العاده به دانش‌آموزان پیشنهاد داده است. پکیج تخفیف بی‌نظیر مدرسه سان وی مالزی برای کاهش هزینه تحصیل مخصوص دانش آموزان دبستانی کمپ جدید است و از ژانویه سال تحصیلی 2023 به شرح زیر اعمال می‌شود:
 •  50%  تخفیف ثبت نام
 • 50% تخفیف در ودیعه
 • 50% هزینه درخواست پذیرش

وضعیت خوابگاه در مدارس مالزی 

در خصوص شرایط خوابگاه مدارس مالزی، بخصوص برای دبیرستانی‌ها که در سن حساسی به سر می‌برند، والدین بسیار دغدغه‌مند هستند. در واقع رزرو خوابگاه در مدارس بین المللی مالزی درست مثل اجاره منزل برای خودتان است! باید بروید و از نزدیک ریز جزئیات و شرایط خوابگاه های مدارس مالزی را نظاره کنید.

قطعا زمانیکه فرزندتان را برای تحصیل در مالزی تا مدرسه‌اش همراهی می‌کنید، می‌توانید سری به اقامتگاه دانش آموزان بزنید و با خیال راحت وضعیت خوابگاه در مدارس مالزی را مشاهده کنید.

آنچه در خصوص شرایط و قوانین خوابگاه در مالزی باید بدانید:

 • باید قید خوابگاه مدارس ابتدایی را بزنید! چرا که دبستانی ها به دلیل سن کم و مسئولیت بالایی که برای متصدیان خوابگاه دارند، برای اقامت در خوابگاه پذیرش نمی‌شوند.
 • اگر فرزند دبستانی دارید، باید به عنوان مادر دانش آموز ویزای همراه مالزی بگیرید و در تمام دوران تحصیل در مالزی، وی را نزد خود نگهداری کنید.
 • دبیرستان های مالزی برای پذیرش  دانش آموزان در خوابگاه اعلام آمادگی کرده‌اند؛ البته تحت قوانین و نظارت مستقیم مدیریت مدرسه.
 • در مدارس بین المللی مالزی، دختران و پسران در خوابگاه های مجزا اسکان داده می‌شوند.
 • نظارت و تأمین امنیت دانش آموزان در خوابگاه های مالزی بسیار بالاست. از انواع دوربین های مداربسته در گوشه و کنار خوابگاه گرفته تا نیروهای امنیتی در ورودی های اقامتگاه، همه چیز را تحت کنترل دارند.
 • محل اسکان دانش آموزان در مدارس مالزی، تابع قوانین و مقررات سختگیرانه‌ای است. دانش آموزان موظف‌اند از قوانین پیروی کنند و با فرد خاطی برخورد شدید خواهد شد.
 • هزینه اسکان در خوابگاه مدارس مالزی برای دانش آموزان همان مدرسه بسیار مقرون بصرفه است. برای مثال مدرسه سان وی هر ساله تخفیفات شگفت انگیزی را برای کاهش هزینه خوابگاه لحاظ می‌کند. هزینه خوابگاه در مدرسه سان وی در سال جاری با 40 درصد تخفیف برای ترم اول 10 هزار رینگیت و برای ترم دوم 9 هزار رینگیت اعلام شده است.

شما می‌توانید جزئیات بیشتر خوابگاه های مالزی را در مقاله ” خوابگاه دبیرستان های مالزی ” بخوانید.

توجه! پروسه ثبت نام در مدارس بین المللی مالزی به گونه ای است که ابتدا باید نهایت اطمینان را از انتخاب مدرسه داشته باشید؛ چراکه پشیمانی برایتان سودی نخواهد داشت! از طرفی هم، این حق شماست که در زمان انتخاب مدرسه‌ی مناسب برای تحصیل فرزندتان، از جهت خوابگاه و محل اقامت دلبندتان در آن مدرسه خیالتان راحت باشد و بعد برای پذیرش در مدرسه درخواست دهید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم توصیه هایمان را جدی بگیرید و اسکان فرزندتان در مالزی را به ما بسپارید.

به ما اعتماد کنید! مشاوره شریف به عنوان نماینده رسمی و انحصاری بسیاری از مدارس بین المللی مالزی، بر شرایط خوابگاه های مدارس بین المللی، اشراف کامل دارد و پاسخگوی تمام دغدغه های شما می‌باشد. ما اطلاعات پیرامون خوابگاه ها اعم از: امکانات، خدمات، هزینه ها، میزان امنیت، لیست اتاق ها و سوئیت های مورد اجاره و قوانین خوابگاه را طی مشاوره رایگان در اختیارتان می‌گذاریم.

تحصیل در بهترین مدارس مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، تنها مجری قدرتمندی است که با 19 سال سابقه زندگی و ارائه خدمات تخصصی در مالزی، موفق به اخذ نمایندگی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج در مالزی شده است. 

علاوه بر خدمات تحصیلی می‌توانید برای اخذ انواع ویزای مالزی مانند ویزای تحصیلی دانش آموزی، دانشجویی، سوشال و غیره با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید.

دو دهه تجربه موفق پرونده‌های اقامتی و تحصیلی، مشاوره شریف را تبدیل به حامی توانمند شما در مالزی کرده است.

با مشاره شریف در ارتباط باشید. [/cta6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *