تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
کارشناسی ارشد در مالزی

تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی 2023

4.9/5 - (8 امتیاز)

تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی، یک تصمیم امیدوارکننده برای کسانی است که به دنبال بهترین فرصت‌های تحصیلی در آسیای جنوب شرقی هستند. از کارشناسی ارشد رشته معماری گرفته تا مدیریت بازرگانی (MBA)، علوم سایبری، هوش مصنوعی، رباتیک و سایر رشته‌های پرطرفدار و پر درآمد دنیا در برنامه های بهترین دانشگاه های مالزی ارائه می‌شوند. خصوصاً اینکه هزینه تحصیل فوق لیسانس در مالزی به نسبت همتایان خود در اروپا بسیار مقرون به صرفه است؛ همچنین در مراکز تحصیلات تکمیلی مالزی، شانس بیشتری برای استفاده از بورسیه ارشد مالزی خواهید داشت.

فرصت‌های دریافت مدرک کارشناسی ارشد در مالزی در زمینه های مختلف زیاد و در حال گسترش است. بنابراین دریغ نکنید و از مشاوره شریف برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت های خود در برخی از بهترین دانشگاه های مالزی استفاده کنید!

دلت می‌خواد از بهترین دانشگاه‌های مالزی فوق لیسانس بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای هر کدام از دانشگاه های مالزی مختص به همان مؤسسه است، بیایید برخی شرایط دانشگاه های برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس را بررسی کنیم:

1- شرط سنی برای تحصیل فوق لیسانس در مالزی

کافی است مدرک کارشناسی خود را گرفته باشید، آنوقت در هر سن و سالی که باشید، شرایط برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی مهیا است. در واقع مهمترین امتیاز دانشگاه های مالزی همین تحصیل بدون محدودیت سنی است که خب جای خوشحالی هم دارد.

فارغ از اینکه 30، 50 یا 60 ساله باشید، مدرک کارشناسی ارشد می‌تواند به شما کمک کند تا حقوق بیشتری دریافت کنید، ارتقای شغلی کسب کنید، زمینه را تغییر دهید یا به مهارت ها و دانش خود اعتماد کنید. بنابراین اگر سال ها از مدرک لیسانس شما می‌گذرد و اکنون قصد ادامه تحصیل داشته باشید، می‌توانید برای تحصیل فوق لیسانس در مالزی اقدام کنید.

2- مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مالزی

در دانشگاه های مالزی، حالت‌های مختلفی را برای وضعیت زبان دانشجویان داریم. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مالزی، کاملا بستگی به دانشگاهی دارد که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید.

برای مثال در دانشگاه UPM یا دانشگاه Taylor’s با یک تست تعیین سطح و شرکت در کلاس های پیش نیاز زبان کارتان راه می‌افتد.

این درحالی است برای برخی دانشگاه ها نظیر دانشگاه سان وی (SUNWAY) ارائه مدرک آیلتس یا تافل برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی الزامی است.

البته این نوید را به شما می‌دهیم که در سال 2022-2023 هیچ مشکلی از بابت مدرک زبان نخواهید داشت! ما شرایط را برای شما به گونه‌ای هموار می‌کنیم که حتی بدون داشتن مدرک زبان، بتوانید از دانشگاه های مالزی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش بگیرید.

3- شرط معدل برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مالزی

چه برای تحصیل کارشناسی در مالزی  و چه برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در مالزی یا دکتری به دانشگاه های این کشور بیایید، شرط معدل خواهید داشت.

 • شرط معدل برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد مالزی در دانشگاه‌های ممتاز بالای ۱۵ است.
 • شرط معدل دانشگاه‌های دیگر مالزی معدل بالای ۱۴ است.

حال اینکه برخی از دانشگاه های مالزی برای پذیرش دانشجویان ارشد، آنها را ملزم به شرکت در آزمون های ورودی مانند GRE یا GMAT می‌کنند.

4- مدارک لازم برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مالزی

بحث آماده کردن مدارک که می‌شود باید حسابی حواس‌تان را جمع کنید که چیزی را از قلم نیندازید. مشاوره شریف هم برای اطمینان بیشتر، مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی را در این جدول برایتان جمع آوری کرده است: 

ردیف ليست مدارک مورد نياز دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد توضیحات
1

دانشنامه (مدرک کارشناسی ارشد)

Certificate
2 ريزنمرات (کارشناسی ارشد) Transcript
3 توصیه نامه اساتید Referee’s report هر دانشگاهی فرم جداگانه دارد
که مؤسسه آن را در اختیار شما قرار می دهد
فرم توصيه نامه اساتيد داراي دو بخش است
كه بخشي توسط خود داوطلب و بخش دوم
توسط اساتيد و يا همكاران متقاضی تكميل می‌گردد.
شايان ذكر است شما بايد براي هر دانشگاه
دو فرم توصيه نامه اساتيد ارائه دهيد.
هر دو فرم بايد دارای مهر و امضا باشد.
4 رزومه Resume- CV
5 نامه پشتوانه مالی Financial support برای تهيه‌ی نامه‌ی پشتوانه مالی بايد مبلغ نه ميليون تومان را در حساب بانكی خود يا پدر و مادر واريز كرده و همان روز از بانک نامه تأیيديه بگيريد.
در اين نامه، نام و نام خانوادگی دارنده‌ی حساب و ميزان سپرده اعلام می‌گردد.
اين نامه بر روی سر برگ بانک، همراه با مهر و امضاء می‌باشد.
بعد از اخذ نامه‌ی تأیيديه (همان روز) می‌توانيد اين مبلغ را از حساب خود خارج كنيد.
6 مدرک زبان IELTS / TOFEL در صورت دارا بودن
7 سوابق شغلی Work experience
8 كپی کلیه صفحات پاسپورت   پاسپورت باید بیش از یک سال اعتبار داشته باشد.
9 پروپوزال Proposal   در مقطع دکتری و در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های تحقیقاتی و یا درس و واحد تحقیق
10 عكس   پشت زمینه سفید
11 فرم اظهارنامه سلامت   این فرم توسط مؤسسه به شما ارائه می‌شود و بعد از اخذ پذیرش جهت ویزا مورد نیاز می‌باشد.

5- اخذ ویزای دانشجویی برای اخذ مدرک فوق لیسانس در مالزی

اگر تمام شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی را داشته باشید اما موفق به اخذ ویزای دانشجویی نشوید، باید قید تحصیل در مالزی را بزنید! البته جای نگرانی نیست. ما در مشاوره شریف، تمام فرآیندهای تحصیلی شما را از درخواست پذیرش گرفته تا ثبت‌نام و اخذ ویزای تحصیلی مالزی را به عنوان تخصصی‌ترین خدمات تحصیل در مالزی، ارائه می‌دهیم.

هر چند دریافت ویزای تحصیلی برای اخذ مدرک فوق لیسانس در مالزی اجباری است، ولی مزایای زیادی برای دارندگان به دنبال دارد:

 1. ویزای تحصیلی مالزی در تمام مدت تحصیل، قابل تمدید است.
 2. با داشتن ویزای تحصیلی دانشجویی مالزی، می‌توانید ویزای همراه مالزی گرفته و از همراهی عزیزان در کنارتان لذت ببرید. 
 3. ویزای تحصیلی مالزی و ویزای همراه آن، چند بار ورود بوده و تا زمانی که تاریخ اعتبار ویزا منقضی نشده، در صورت خروج از مالزی اجازه بازگشت به این کشور را دارید. 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی

کلیک کنید

طول مدت تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی

ارزش یک سال را دانش آموزی می‌داند که پشت کنکور مانده است، ارزش یک ماه را مادری می‌داند که فرزند نارسی به دنیا آورده است. ارزش یک دقیقه را مسافری می‌داند که از بلیط پروازش جا مانده است و ارزش یک ثانیه را کسی می‌داند که از موقعیتی خطرناک در یک تصادف مرگبار رها شده است.

هر لحظه‌ای که می‌گذرد از کف رفته و دیگر در زندگی شما تکرار نمی‌شود. فرصت و زمانی که هم اکنون برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مالزی سپری می‌کنید، بهترین لحظات عمر شما است که برای تمام عمر مدیون آن خواهید بود. 

طول مدت تحصیل تمام وقت در مقطع کارشناسی ارشد مالزی، 2 تا 3 سال است که بسته به رشته و دانشگاه شما متفاوت است. برای برخی برنامه های علوم و مهندسی کامپیوتر مدت تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی بین 3 تا 5 است، این در حالی است که برای رشته های پزشکی تا 6 سال نیز به طول می‌انجامد.
به طور کلی، مدت زمان تکمیل تحصیل فوق لیسانس در مالزی به پیشرفت هر دانشجو و نوع دوره انتخابی بستگی دارد. حداقل و حداکثر  زمان لازم برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد مالزی به شرح زیر است:

 • حداقل زمان لازم برای تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد مالزی برای دانشجویان تمام وقت ۲ تا ۶ ترم و از ۱ تا ۳ سال است.
 • حداکثر زمان لازم برای دانشجویان متقاضی اخذ مدرک فوق لیسانس در مالزی در دوره‌های پاره وقت ۴ تا ۱۰ ترم است. یعنی از ۲ تا ۵ سال است.

اخذ دو مدرک همزمان فوق لیسانس در مالزی (مدرک دوبل یا دوگانه):

می‌دانستید شما می‌توانید دو مدرک همزمان فوق لیسانس در مالزی بگیرید؟

 1. یکی از دانشگاه منتخب‌تان در مالزی
 2. دیگری از دانشگاه پارتنر، این دانشگاه که معمولا انگلیسی یا استرالیایی هستند.

در واقع مدرک دوگانه کارشناسی ارشد دانشگاه های مالزی، نتیجه مشارکت بین 2 دانشگاه برای ارائه یک مدرک تحصیلی مشترک است که منجر به اعطای 2 گواهی جداگانه توسط هر 2 مؤسسه به دانشجو می‌شود. دلایل زیادی برای گرفتن مدرک دوبل کارشناسی ارشد وجود دارد:

 1. اخذ دو مدرک همزمان فوق لیسانس در مالزی، می‌تواند به شما کمک کند تا بیش از یک رشته دانشگاهی را دنبال کنید.
 2. با دریافت مدرک دوگانه کارشناسی ارشد می‌توانید برای موقعیتی با مسئولیت و فرصت‌های بیشتر واجد شرایط شوید.
 3. دو مدرک همزمان فوق لیسانس به شما کمک می‌کند که کاندیدای برتر برای مشاغل با درآمد بالاتر باشید.

شرایط تحصیل پاره وقت کارشناسی ارشد در مالزی:

برای دانشجویان آینده‌نگری که نمی‌توانند به یک برنامه تمام وقت متعهد شوند، همیشه گزینه دیگری برای یادگیری وجود دارد. تحصیل پاره وقت مقطع کارشناسی ارشد مالزی، راهکاری فوق العاده است.

تحصیل پاره وقت در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. 

تحصیل پاره وقت فرصتی فوق العاده برای دانشجویان مستعدی است که به خاطر مشغله‌های فراوان، نمی‌توانند تمام وقت درس بخوانند. اگر مشغول یک کار روزانه هستید، می توانید مدرک فوق لیسانس خود را در مالزی به صورت نیمه وقت بگذرانید. 

برای برنامه پاره وقت تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی، باید زمان بیشتری در نظر بگیرید. طول دوران پاره وقت تحصیل فوق لیسانس در مالزی بین 2 تا 6 سال است.

هزینه تحصیل فوق لیسانس در مالزی

با اینکه مالزی کشوری مقرون به صرفه برای زندگی و تحصیل است، اما این دلیل نمی‌شود که هزینه تحصیل فوق لیسانس در مالزی را نادیده بگیرید.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی و دانشگاه های دولتی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. البته ناگفته نماند که این یک اصل نیست! برخی دانشگاه های دولتی مالزی هزینه‌های بیشتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی، بستگی به رشته و دانشگاه انتخابی شما دارد. هزینه تحصیل در این مقطع به طور میانگین چیزی بین ۲۰ تا ۵۰ هزار رینگیت است. 

هزینه تحصیل در مالزی

اینجا رو کلیک کن

شرایط دریافت بورسیه ارشد مالزی

بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه های مالزی به دانشجویانی که در حال تحصیلات تکمیلی هستند تعلق می‌گیرد. دانشجویان مقطع فوق لیسانس در مالزی، بیشترین تعداد کاندیداهای دریافت بورسیه ارشد مالزی را تشکیل‌ می‌دهند.  

برای دریافت بورسیه تحصیل در مالزی کارشناسی ارشد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لیست بورسیه های تحصیلات تکمیلی و دانشگاه ها را جستجو کنید تا یکی از بهترین‌هایش را پیدا کنید. بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد در مالزی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • وام های دانشجویی PTN، فقط برای کسانی است که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالزی و دکترا هستند. PTN وام‌های کم بهره هستند که برای کسانی که بودجه محدودی دارند مناسب است.
 • وام های PTPTN برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و فقط برای مؤسسات دولتی محلی اعمال می‌شود.
 • صندوق تامین کارکنان (EPF) که با نام Kumpulan Wang Simpanan Pekerja (KWSP) شناخته می‌شود، به اعضا اجازه می‌دهد برای پرداخت هزینه‌های تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی وجوه را از حساب صندوق برداشت کنند.
 • دریافت وام های شخصی، در صورتی می‌توانید از وام شخصی استفاده کنید که توانایی پرداخت ماهانه را داشته باشید.

دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی

کلیک کنید

خوابگاه و اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در مالزی

خوابگاه و محل اقامت مسئله مهمی برای متقاضیان تحصیل در مالزی کارشناسی ارشد است. خبر خوب این که بسیاری از دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی خوابگاه و محل اقامت مطلوب در اختیار داشجویان قرار می‌‌دهند. خوابگاه دانشجویان دوره فوق لیسانس مالزی، هم در داخل و هم در خارج از دانشگاه است. بستگی به شرایط‌تان که متأهل یا مجرد هستید، می‌توانید خوابگاه ها مناسب خود را انتخاب کرده و دوران تحصیل بی دغدغه‌ای را پشت سر بگذارنید. 

وضعیت کار و اشتغال برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مالزی

 نکته‌ مهمی که باید در مورد دانشجویان دانشگاه های مالزی بدانید این است که دانشجویانی که از این مراکز فارغ التحصیل می‌شوند، کاملاً آماده ورود به بازار کار هستند.

آموزش های تحصیلات تکمیلی علی الخصوص در مقطع فوق لیسانس مالزی، همراه با ارائه مهارت‌های لازم برای کسب جایگاه‌های شغلی معتبر است. تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی، شما را مجهز به دریافت فرصت‌های شغلی حرفه‌ای در هر نقطه دنیا می‌کند. پس بدون نگرانی از وضعیت شغلی آینده خود برای تحصیل در مالزی مقطع کارشناسی ارشد آماده شوید.

نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است: اگر قصد مهاجرت به مالزی را دارید شرایط کار کردن برای شما کمی سخت و پیچیده است؛ ما در مقاله اخذ ویزای کار مالزی به طور مفصل به آن پرداخته‌ایم. 

بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل کارشناسی ارشد 

کارشناسی ارشد در مالزی

همیشه انتخاب‌ها نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت ما دارند. اینکه فرصتی برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد مالزی برای‌تان مهیا شده خوب است؛ اما این موضوع که مدرک کدام دانشگاه را در قاب زندگی‌تان به تماشا می‌گذارید به همان اندازه اهمیت دارد!

برخی امکانات آموزشی در دانشگاه های مالزی واقعا ستودنی است. حال اینکه در دانشگاه ها و مراکز تحصیلات تکمیلی مالزی، طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها برای تحصیل فوق لیسانس در مالزی ارائه می‌شوند.

جهت انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مالزی، باید با 2 گروه از دانشگاه ها آشنا شوید:

1- دانشگاه های دولتی برای تحصیل در مالزی کارشناسی ارشد

دانشگاه‌های دولتی مالزی بودجه و سرمایه گذاری برای آموزش را از دولت دریافت می‌کنند، اما ارائه دهندگان آموزش عالی مستقل هستند و برای اداره آموزش و تحقیقات، آزادی عمل خود را دارند.

این دانشگاه‌های دولتی هستند که تاکنون در رتبه بندی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی موفق‌ترین بوده‌اند. دانشگاه‌های دولتی مالزی دارای رتبه‌بندی جهانی هستند، به طور مثال دانشگاه UM مالزی با رنکینگ 65 جهانی، یکی از شایسته‌ترین مراکز آموزش عالی برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی است. در ادامه لیست بهترین دانشگاه های دولتی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مالزی را معرفی می‌کنیم:

 • دانشگاه UPM مالزی
 • دانشگاه UM مالزی
 • دانشگاه UTM مالزی
 • دانشگاه UKM مالزی
 • دانشگاه USM مالزی

2-دانشگاه‌های بین المللی برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی

دانشگاه‌های خصوصی در مالزی، پدیده‌ای جدید در آموزش عالی است که پس از تصویب در 1996 در گوشه و کنار مالزی تأسیس شده‌اند. دانشگاه‌های خصوصی مالزی توسط سازمان‌های مستقل تأسیس و تأمین مالی می‌شوند، در عین حال کیفیت کلی برنامه‌های آنها هنوز توسط شعب دولت مالزی نظارت می‌شود. در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه های بین المللی برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی را معرفی می‌کنیم:

 • دانشگاه APU مالزی
 • دانشگاه SUNWAY مالزی
 • دانشگاه TAYLOR’S مالزی
 • دانشگاه ماهسا مالزی
 • دانشگاه MONASH مالزی
 • دانشگاه MMU مالزی
 • دانشگاه UCSI مالزی
 • دانشگاه HELP مالزی
 • دانشگاه PETRONAS مالزی
 • دانشگاه ناتینگهام مالزی
 • دانشگاه هنر مالزی
 • دانشگاه UNITEN مالزی

ارزان ترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل مقطع فوق لیسانس

کشور مالزی یک مقصد جذاب برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است و دانشگاه های مختلف آن، طیف گسترده‌ای از برنامه‌های درسی این مقطع را به دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می‌دهند.

وقتی درمورد دانشگاه ها صحبت از ارزان‌ترین و گران‌ترین می‌شود، منظور کاهش یا افزایش کیفیت خدمات ارائه شده نیست، بلکه مهم‌ترین عامل در افزایش قیمت‌ها شیوه اداره دانشگاه است. دانشگاه های دولتی مالزی چون با بودجه دولتی اداره می‌شوند، برای تحصیلات تکمیلی، هزینه‌های مقرون به صرفه و ارزان‌تری نسبت به دانشگاه‌های خصوصی دارند.

مشاوره شریف به دانشجویان متقاصی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مالزی دانشگاه های دولتی را نیز توصیه می‌کند؛ چون در مقطع ارشد شرایط مساعدتری را در مقایسه با مقطع کارشناسی برای تحصیل دانشجویان بین المللی دارند. برای اطلاع از لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی با ما همراه شوید: 

 • دانشگاه مالایا (UM) 
 • دانشگاه پوترا مالزی (UPM)
 • دانشگاه آزاد مالزی (OUM)
 • دانشگاه USCI
 • دانشگاه صباح مالزی (UMS)

رشته های پرطرفدار کارشناسی ارشد در مالزی

شما قهرمان هستید وقتی به تک تک آرزوهای خود می‌رسید. برای قهرمان شدن به تحصیل در یکی از این رشته‌ های پرطرفدار کارشناسی ارشد در مالزی بیندیشید:

 • کارشناسی ارشد فلسفه (ارتباطات) 
 • کارشناسی ارشد (فناوری اطلاعات) 
 • کارشناسی ارشد علوم مهندسی
 • کارشناسی ارشد فلسفه (مدیریت) 
 • کارشناسی ارشد پرستاری
 • کارشناسی ارشد (چند رسانه ای خلاق)
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

تحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی (MBA)، روز به روز در مالزی محبوب تر می‌شود. در این میان، می‌توانید دانشگاه هایی را بیابید که امکان تحصیل فوق لیسانس در مالزی را در زمینه تجارت با تخصص بانکداری اسلامی داشته باشند. 

7 تا از پردرآمدترین مدرک کارشناسی ارشد در مالزی!

 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)
 • کارشناسی ارشد پرستاری
 • کارشناسی ارشد مدیریت مهندسی
 • کارشناسی ارشد مهندسی نفت
 • کارشناسی ارشد در امور مالی
 • کارشناسی ارشد علوم سیاسی
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر

بهترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی در مالزی

کلیک کنید

سوالات متداول درباره تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی

1- هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی چقدر است؟

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی بسته به رشته و دانشگاه انتخابی شما متفاوت است. اما میانگین هزینه کارشناسی ارشد در مالزی مبلغی بین 3000 تا 5000 دلار می‌باشد. با این حال هزینه زندگی و تحصیل در مالزی در مقایسه با اکثر مقاصد تحصیلی خارج از کشور ارزان‌تر است؛ بنابراین اکثر دانشجویان براحتی می‌توانند از پس مخارج تحصیلی خود برآیند.

2- دوره کارشناسی ارشد در مالزی چند سال است؟

مدت زمان کلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی حدود 2 سال است. با این حال، برخی از رشته های کارشناسی ارشد در علوم و مهندسی کامپیوتر 3-5 سال طول می کشد و کارشناسی ارشد پزشکی بسته به تخصص شما می تواند تا 6 سال طول بکشد.

3- برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی نمره آیلتس چند نیاز است؟

داشتن نمره 6 آیلتس برای تحصیل کارشناسی ارشد مالزی کافی است. در صورت نداشتن مدرک آیلتس می‌توانید دوره‌های زبان انگلیسی را در بهترین کالج‌های زبان مالزی بگذرانید و پس از اخذ نمره کافی، از دانشگاه‌های مالزی پذیرش بگیرید.

4- آیا بدون ارائه مدرک زبان می‌توان از دانشگاه های مالزی برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش گرفت؟

بله؛ خوشبختانه در بیشتر رشته‌ها و دانشگاه‌های مالزی دوره آموزش زبان ارائه می‌شود و شما می‌توانید ابتدا در دوره زبان شرکت کنید و پس از کسب نمره آیلتس، تحصیل کارشناسی ارشد مالزی را شروع کنید.

5- آیا بعد از تحصیل فوق لیسانس در مالزی، امکان ادامه تحصیل و کار در کشورهای دیگر وجود دارد؟

بله؛ اکثر دانشگاه‌های مالزی اعتبار جهانی بسیار بالایی دارند و شما در هر جای دنیا شانس ادامه تحصیل یا کار را خواهید داشت. همچنین در حین تحصیل هم امکان انتقال به بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارید.

6- آیا بعد از اتمام تحصیل در مالزی مقطع کارشناسی ارشد، امکان اقامت خواهیم داشت؟

بله، در صورت پذیرفته شدن از طرف شرکت و یا کارفرما، می‌توانید ویزای کار مالزی دریافت کنید.

7- آیا دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد مالزی اجازه کار در حین تحصیل را دارند؟

بله دانشجویان فوق لیسانس مالزی، اجازه کار کردن در کیوسک‌ها و مینی مارکت‌ها، بصورت پاره وقت را دارند. با این حال پیشنهاد نمی‌کنیم برای کسب درآمد در مالزی برنامه‌ریزی کنید. بهتر است هزینه‌های تحصیل و زندگی را از قبل محاسبه کنید و بعد تصمیم بگیرید.

8- آیا اخذ پذیرش برای تحصیل فوق لیسانس در مالزی و ویزای تحصیلی ریسک بالایی دارد؟

خیر فقط باید فرآیند بررسی را طی کنید، در صورتی که مدارک لازم را تهیه کنید و شرایط لازم برای تحصیل فوق لیسانس مالزی را داشته باشید هیچ خطری مبنی بر عدم پذیرش شما را تهدید نمی‌کند.

9-آیا گرفتن مدرک فوق لیسانس ارزش ادامه تحصیل در مالزی را دارد؟

گرفتن مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه مالزی به خوبی شما را برای فرصت های حرفه ای بین المللی و همچنین ارائه آمادگی عالی برای تحصیلات تکمیلی بیشتر در مالزی یا جاهای دیگر در جنوب شرقی آسیا در سطح دکتری، مجهز می کند.

پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف؛ بزرگترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی است. مشاوره شریف راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه‌ی خوابگاه و شرکت در کلاس در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:
– دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
– استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
– شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
– ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *