تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
ویزای دانش آموزی مالزی (راهنمای جامع ۲۰۲۲ )
ویزای دانش آموزی مالزی (راهنمای جامع ۲۰۲۲ )

ویزای دانش آموزی مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.9/5 - (316 امتیاز)

با دریافت ویزای دانش آموزی مالزی، فرزندتان را به تحصیل در محیط اینترنشنال با مدارسی پیشرفته و سیستم آموزشی به روز، مجهز کنید. تحصیل در کنار افراد همسن از فرهنگ‌های مختلف با بهترین امکانات و تجهیزات آموزشی! دریافت مدرک معتبر بین‌المللی و آمادگی برای ورود به دانشگاه‌های منتخب دنیا! …

ویزای دانش اموزی مالزی، فقط فرصتی برای تحصیل در بهترین مدارس مالزی نیست، بلکه سند معتبری برای دریافت ویزای همراه برای یکی از والدین است.  

مشاوره شریف تنها پارنتری است که فقط و فقط به طور اختصاصی در حوزه مالزی فعال است. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما برای دریافت انواع ویزای مالزی و استفاده از فرصت‌هایی تحصیلی و اقامتی در این کشور هستند. 

دوس داری از ویزای دانش آموزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

از ویزای دانش آموزی مالزی چه می‌دانید؟

ویزای تحصیلی دانش اموزی مالزی چیست؟

ویزای دانش اموزی مالزی همان ویزای تحصیلی است که برای دانش آموزان و کسانی که در مدارس بین المللی مالزی درس می‌خوانند صادر می‌شود. به این ویزا پاس دانش آموزی هم گفته می‌شود. بدیهی است که در طول مدت تحصیل در مدارس مالزی، باید ویزای تحصیلی دانش آموزی داشته باشید، در واقع این ویزا نوعی اجازه اقامت برای دوران تحصیل در مالزی است.

برای گرفتن ویزای تحصیلی برای دانش آموزان در مالزی، نیازی به انجام کار خاصی نیست، فقط باید سررشته کارها را به دست کارشناسان مشاوره شریف بسپارید. خودتان با خیال راحت برای سفری پرخاطره به کشور دوست داشتنی مالزی آماده شوید.

چرا ویزای دانش آموزی مالزی؟

 • مالزی کشور زیبای آسیایی است که از نظر جغرافیایی متنوع، از نظر فرهنگی غنی، و از نظر معماری باشکوه و ستودنی است.
 • بسیاری از مکان‌های دیدنی مالزی، جزو میراث جهانی یونسکو است که در تمام دنیا شناخته شده و به نام است.
 • زندگی استاندارد و مقرون به صرفه در سایه اقتصاد پر رونق، تحفه مالزی به کسانی است که این کشور را برای تحصیل و اقامت انتخاب کرده‌اند. 
 • علاوه بر موارد بالا، دلیل اصلی علاقه گسترده دانش آموزان و دانشجویان به مالزی، این واقعیت است که دریافت ویزای تحصیلی مالزی در مقایسه با سایر کشورها فرآیند ساده و آسان‌تری دارد.
 • دریافت ویزای تحصیلی اعم از دانش آموزی و دانشجویی در مالزی فرآیند پیچیده‌ای ندارد و برای همه به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان امکان پذیر است. 

آشنایی با انواع ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای مالزی است که چند بار ورود Multiple entry visa است. این ویزا را می‌توان به 2 دسته تقسیم کرد:

 1. ویزای تحصیلی دانش آموزی مالزی، برای آنهایی است که قصد تحصیل در مدارس مالزی را دارند. 
 2. ویزای تحصیلی دانشجویی مالزی، به کسانی تعلق می‌گیرد که دانشگاه های مالزی را برای صعود و پیشرفت انتخاب کرده‌اند.  

خبر خوب این که دارندگان ویزای تحصیلی مالزی، اجازه اقامت در این کشور را دارند، البته ناگفته نماند که زمان ویزای تحصیلی محدود است و باید به طور مرتب تمدید شود. 

راهنمای قدم به قدم اخذ ویزای دانش آموزی مالزی 

حالا که تصمیم‌تان برای تحصیل در مالزی و صعود بر نردبان موفقیت جدی است، بهتر است با مراحل دریافت ویزای دانش آموزی مالزی آشنا شوید. برای دریافت این ویزا فقط کافی است مراحل زیر را با همراهی مشاوره شریف انجام دهید:

 1. برای گرفتن ویزای تحصیلی دانش آموزان در مالزی، اولین کاری که انجام می‌دهید، انتخاب مدرسه است. 
 2. مشاوره شریف در مقاله آشنایی با مدارس مالزی لیستی از بهترین‌ مدارسی که برای دانش آموزان ایرانی مناسب است را برایتان گردآوری کرده است. 
 3. پس از آن باید برای ثبت نام اقدام کنید. از آنجا که مشاوره شریف نماینده رسمی بهترین مدارس ابتدایی مالزی در ایران است، کارهای ثبت نام را به کارشناسان ما بسپارید. 
 4. پس از انجام مراحل ثبت نام، باید برای اخذ ویزای مالزی اقدام کنید. مشاوره شریف در این مرحله به شما پیشنهاد می‌دهد از ویزای سوشال استفاده کنید، چون زمان طولانی‌تری نسبت به ویزای توریستی مالزی داشته و شما می‌توانید با فراغ خاطر بیشتری مراحل دریافت ویزای دانش آموزی را بانجام دهید. 
 5. پس از ورود به مالزی و دریافت استیکر ویزای دانش آموزی، اجازه تحصیل و اقامت در این کشور سرسبز و متمدن را خواهید داشت. 

بهترین زمان برای درخواست ویزای دانش آموزی در مالزی

بهترین زمان درخواست ویزای تحصیلی دانش اموزی در مالزی

از آنجا که شرایط مدارس بین المللی مالزی با هم متفاوت است، سیستم آموزشی این مدارس نیز با هم فرق دارد. بنابراین زمان درخواست برای ویزای دانش آموزی مالزی هم براساس سیستم تحصیلی مدرسه مشخص می‌شود.

به طور مثال مدارسی مانند مدرسه بین المللی تیلورز که با سیستم بریتانیایی مدیریت می‌شوند در هر سال 3 ترم تحصیلی دارند. به عبارت بهتر شما در 3 زمان و در شروع هر ترم تحصیلی می‌توانید برای ثبت نام در مدرسه و اخذ ویزای دانش آموزی اقدام کنید.

مدارسی که بر پایه سیستم کانادایی هستند مانند مدرسه بین المللی سان وی در طول یک سال تحصیلی 2 ترم دارند. مسلم است که شما می‌توانید برای دریافت ویزا 2 بار و آن هم قبل از شروع هر ترم اقدام کنید.

اخذ ویزای همراه با ویزای دانش آموزی مالزی

ویزای همراه مالزی عموماً برای خانواده دانش آموزان زیر 18 سال که در حال تحصیل در مدارس مالزی هستند، صادر می‌شود. هر چند شرایط خوابگاه مدارس مالزی برای دانش آموزان بسیار مطلوب و ایده آل است، اما باز هم برای آن خیال والدین از همه جهت راحت باشد، می‌توانند با استفاده از خدمات ویزای همراه، فرزندشان را همراهی کنند. برای درک بهتر شرایط ویزای همراه، دانش آموزان را به 2 دسته تقسیم می‌کنیم: 

 1. دانش آموزان زیر 10 سال، برای تحصیل این گروه از دانش آموزان همراهی یکی از والدین ضروری است. 
 2. دانش آموزان بالای 10 سال، این گروه از دانش آموزان شرایط اقامت در خوابگاه‌های مالزی را داشته و می‌توانند زندگی مستقلی را در مالزی بدون همراهی والدین تجربه کنند. 

شرایط دریافت ویزای همراهِ ویزای دانش آموزی

 • ویزای همراه برای وابستگان گذرنامه دانشجویی و دانش آموزی صادر می‌شود.
 • اعتبار ویزای همراه با توجه به اعتبار پاس دانش آموزی است. اعتبار این پاس وابسته پاس اصلی و 12 ماهه است. 
 • کودکانی که والدین خود را همراهی می‌کنند باید گذرنامه جداگانه از والدین خود داشته باشند.
 • هر چند در تمام دوران تحصیل دانش آموزان می‌توانند با استفاده از شرایط ویزای همراه یکی از والدین را در کنار خود داشته باشند، اما خوابگاه‌های مدارس مالزی هم شرایط مطلوبی برای دانش آموزان کلاس هفتم به بعد دارند.
 • سن مجاز برای دریافت ویزای دانش‌آموزی از 8 تا 18 سالگی است.
 • اگر دارای ویزای MM2H هستید دیگر نیازی به دریافت ویزای دانش آموزی و ویزای همراه ندارید.
 • اگر دانش آموزی ویزای همراه نداشته باشد، باید تمام وقت در مدرسه و خوابگاه باشد.
 • برای تمدید ویزا نیز باید پاسپورت همراهان را به دانشگاه یا مدرسه تحویل دهید تا همزمان با ویزای تحصیلی، ویزای همراه نیز تمدید شود.
 • برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی باید والدین در مالزی حضور داشته باشند. 

مدت اعتبار ویزای همراه دانش آموزی در مالزی

 ویزای همراه دانش آموزی، ویزایی است که اعتبار آن وابسته به همان ویزای اصلی یا پاس دانش آموزی است، بنابراین زمان اعتبار آن نیز مانند ویزای دانش آموزی بوده و همزمان با آن تعیین می‌شود. به طور مثال اگر ویزای دانش آموزی شما کمتر از یک سال اعتبار داشته باشد، وضعیت ویزای همراه وابسته به آن نیز همین طور است. 

شرایط اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان

کلیک کنید

شرط سنی برای دریافت ویزای دانش آموزی مالزی

شرط سنی برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی

یکی از مهم‌ترین پارامترها برای دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی، شرط سنی است. از آنجا که سن ورود به مدارس مالزی از 5 تا 17 سالگی است؛ فرزند شما در هر کدام از این مقاطع سنی که باشد، مجاز به  دریافت ویزا دانش اموزی مالزی است. در یک کلام شرط سنی برای دریافت ویزا در مالزی همان 5 تا 17 سالگی است. 

مدارک لازم برای اخذ ویزا برای دانش آموزان در مالزی 

 • کپی و اصل پاسپورت دانش آموز و والدین با تاریخ انقضا بیشتر از 12 ماه
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گزارش عملکرد 3 سال آخر تحصیل 
 • ترجمه سند ازدواج والدین یا طلاق نامه در صورت جدایی والدین از یکدیگر 

تحصیل در مدارس بین المللی مالزی

کلیک کنید

هزینه دریافت ویزا برای دانش آموزان 

هزینه دریافت ویزا برای دانش آموزان کشور مالزی رقم و عدد مشخصی ندارد و با توجه به مدرسه منتخب فرزند شما متفاوت است. همین قدر بدانید که می‌توانید هزینه دریافت ویزای دانش اموزی را با هزینه‌های مدرسه محاسبه و پرداخت کنید.

نکته دیگری که شاید دانستنش برایتان جالب باشد، این است که هزینه تحصیل در مدارس مالزی با توجه به مقطع و پایه تحصیلی نیز متفاوت است و هر چه پایه تحصیلی دانش آموزان بالاتر باشد، منطقی است که هزینه‌ها نیز بالاتر رود. 

مدت اعتبار ویزای تحصیلی مالزی

حتماً برایتان جالب است که بدانید مدت اعتبار انواع ویزاهای تحصیلی مانند ویزای دانشجویی و دانش آموزی مالزی، فقط یک سال یا 12 ماه است. اگر مدت اعتبار ویزایتان تمام شد، جای هیچ نگرانی نیست، ویزای دانش آموزی مالزی هم مثل ویزای دانشجویی، قابلیت تمدید داشته و دانش آموزان می‌توانند تا پایان دوره تحصیلات خود آن را به صورت دوره‌ای تمدید کنند. 

به خاطر داشته باشید برای تمدید این ویزا، بهتر است حداقل یک ماه و نیم یا 6 هفته قبل از تاریخ انقضا، برای تمدید آن اقدام کنید. 

زمان انتظار برای دریافت پاس دانش آموزی

زمان همیشه مهم‌ترین معیار اندازه گیری برای سنجیدن است. برای دریافت پاس دانش آموزان بین المللی کشور مالزی هم نیازی نیست که زمان طولانی در صف انتظار بمانید. 

کل زمان لازم از درخواست تا دریافت پاس دانش آموزی در مالزی معمولاً بین چهار تا شش هفته طول می‌کشد.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

مزایا و معایب ویزای تحصیلی دانش آموز مالزی

مزایا و معایب ویزای تحصیلی دانش آموز مالزی

برای آن که با مزایا و معایب ویزای دانش اموزی مالزی بیشتر آشنا شوید هر کدام را به طور جداگانه برایتان شرح می‌دهیم:

مزایای ویزای دانش آموزی مالزی

 • این ویزا چند بار ورود بوده و قابل تمدید است.
 • دارندگان ویزای دانش آموزی شرایط دریافت ویزای همراه را دارند.
 • ویزای تحصیلی دانش آموزان در تمام دوران تحصیل از سن 5 تا 17 سالگی قابل استفاده است.

معایب ویزای دانش آموزی مالزی

مطابق قوانین مالزی، ویزای همراه فقط به مادر داده می‌شود، تنها در صورت جدایی والدین است که پدر می‌تواند از ویزای همراه استفاده کند.

نگران نباشید، همیشه راهی برای با هم بودن وجود دارد. اگر مایلید که والدین اعم از پدر و مادر فرزندتان را در مالزی همراهی کنید، می‌توانید برای مادر ویزای همراه بگیرید و برای پدر از ویزای سوشال، ویزای تحصیل یا ویزای کار استفاده کنید.

اخذ ویزای سوشیال مالزی

کلیک کنید

سؤالات متداول درباره ویزای دانش آموزی مالزی

1-آیا گرفتن ویزای تحصیلی دانش آموزی در کشور مالزی آسان است؟

بله، درخواست ویزای دانش آموزی در مالزی سریع و آسان است. به طور کلی، کل فرآیند از درخواست تا دریافت ویزا معمولاً بین چهار تا شش هفته طول می‌کشد. زمان پردازش نامه تایید ویزا (VAL) 14 روز و زمان پردازش ویزای ورودی بین یک تا سه هفته است.

2-شرایط زندگی دانش آموزی در مالزی چگونه است؟

مالزی فرهنگ بسیار منحصر به فردی دارد و مردم مالزی با فرهنگ‌ها، مذهب و آیین‌های مختلف در کنار همدیگر زندگی می‌کنند. دانش آموزان ایرانی به راحتی و بدون شوک فرهنگی می‌توانند در کنار مردم محلی و سایر دانش آموزان بین المللی زندگی خوبی داشته باشند و دوستان جدیدی پیدا کنند. 

3-آیا مالزی کشور جهان سوم است؟

شاید از نظر خیلی‌ها مالزی کشور جهان سوم به نظر برسد ولی به اذعان کسانی که تجربه زندگی در مالزی را تجربه کرده‌اند مالزی کشوری یکی از پر رونق‌ترین کشورها در تمام زمینه‌ها از اقتصاد گرفته تا تحصیل و زیرساخت‌ها در قرن بیست و یکم است.

4- آیا بچه هایی که دوره آمادگی پیش از دبستان را می گذرانند نیز نیاز به ویزای تحصیلی مالزی دارند؟

خیر، بچه های زیر ۷ سال نیازی به اخذ ویزای مالزی تحصیل ندارند و تنها اخذ ویزای همراه برای آنها کافی است.

دریافت ویزای دانش آموزی مالزی با مشاوره شریف

کشور مالزی مملو از فرصت‌هایی است که برای موفقیت در مسیر تحصیل به آن نیاز دارید. پروسه تحصیل در مالزی را با کارشناسان مشاوره شریف کلید بزنید. 

 • ما بهترین مدارس مالزی را با دقت و وسواس برای شما جدا کرده‌ایم.
 • با شناختی که از ساختار دانشگاه‌های مالزی داریم، گلچینی از دانشگاه‌های مالزی را به شما معرفی می‌کنیم.
 • برای اخذ انواع ویزای مالزی مانند ویزای دانش آموزی مالزی در خدمت‌تان هستیم.
 • و در صورت رضایت شما شرایط اقامت در مالزی خانه دوم من mm2h را برایتان فراهم می‌کنیم.

کسب نمایندگی بیش از هفتاد دانشگاه، کالج، آموزشگاه زبان و مدارس مالزی از بزرگ‌ترین افتخارات مشاوره شریف است.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *