تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای سوشیال مالزی

اخذ ویزای سوشیال مالزی|شرایط جدید اخذ ویزا+ مدارک لازم (2022)

4.8/5 - (239 امتیاز)

آیا می‌دانید با اخذ ویزای سوشیال از سفارت مالزی، می توانید برای بیش از دو هفته در مالزی بمانید! مسائل مرتبط با مهاجرت مالزی گاهی پیچیده به نظر می‌رسد، به ویژه زمانی‌ که شما به اندازه کافی از قوانین و شرایط اخذ اقامت مالزی، آگاهی نداشته باشید! طبق قوانین جدید، اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ابتدا ویزای سوشیال بگیرید. اینجا در مورد ویزای سوشیال مالزی و نحوه‌ی اخذ آن مفصل‌تر صحبت می‌کنیم.

مشاوره شریف؛ مجری توانمند و مورد اعتماد شما برای اخذ ویزای سوشیال مالزی است.

میخوای ویزای چند ماهه مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

مهاجرت آسان به مالزی با ویزای سوشیال (ویزای دو ماهه مالزی)

با مطالعه دقیق قوانین کشور مالزی متوجه قانونمند بودن این کشور در تمام زمینه‌ها می‌شوید. حکومت مالزی برای صادر کردن ویزا دقت و نکته سنجی بالایی به خرج می‌دهد و همواره با بروزرسانی قوانین و شرایط اخذ ویزای مالزی، عبور و مرور از مرزهای کشورش را رصد می‌کند!

با وجود این که مالزی هرساله پذیرای تعداد زیادی از افراد خارجی است، با این وجود دولت مراقب است تا افزایش مهاجران بر روی میزان توازن جمعیت آنها تاثیر نداشته باشد. در این راستا طبق قوانین جدید؛ از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت. بنابراین اگر با ویزای توریستی مالزی قصد ورود به این کشور را دارید، اقامت خود را حداکثر برای دو هفته در نظر بگیرید.

خبر خوش اینکه؛ دولت مالزی برای متقاضیانی که قصد اقامت بیش از دو هفته را دارند نیز تدابیری اندیشیده است. با اخذ ویزای سوشیال مالزی می‌توانید اقامت خود را برای مدت بیشتری،حداکثر تا دوماه افزایش دهید.

بنابراین اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید برای اخذ ویزای سوشیال از سفارت مالزی در تهران اقدام نمایید.

ویزای سوشیال مالزی چیست؟

همانطور که در مقاله ویزای مالزی ذکر شد، ویزای سوشیال مالزی یکی از انواع مجوزها برای ورود به کشور مالزی است. از میان انواع ویزای مالزی، تنها هدف شما از سفر و مدت اقامت‌تان در مالزی، تأیین کننده‌ی نوع ویزای موردنیازتان است.

ویزای سوشال مالزی، در واقع همان ویزای سه ماهه مالزی است که هم اکنون طبق قوانین جدید اخذ ویزای سوشیال مالزی، با اعتبار دوماهه صادر می‌شود. شما با گرفتن ویزای سوشال مالزی می‌توانید برای اقامت حداکثر تا دوماه در مالزی برنامه ریزی کنید و از سفر خود نهایت بهره را ببرید.

ویزای سوشیال مالزی تنها مجوز ورود به مالزی است که پس از شیوع کرونا در مالزی دیگر صادر نشد! خوشبختانه در دوران پسا کرونا ، ویزای سوشال مالزی پس از بازگشایی مرزهای مالزی از اول آوریل 2022 ، دوباره صادر می‌شود. البته این شرایط در مورد ویزای توریستی مالزی نیز صدق می‌کند. اما همچنان ویزای سوشال مالزی با اعتبار دوماهه، همچنان در صدر بهترین نوع ویزای مالزی برای اقامت کوتاه‌مدت در کشور مالزی می‌باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوشیال مالزی از اول آوریل 2022

مالزی از نظر بسیاری از فرهیختگان و دنیادیدگان، مقصدی مطلوب برای تحصیل، اقامت و گردشگری است. چه بسی آمار سرچ ویزای سه ماهه مالزی قبل از کرونا، در رده‌ی پر تکرارترین کلیدواژه‌های گوگل بود!

اکنون با سیاست دولت مالزی، ویزای سه ماهه مالزی با کاهش اعتبار، جای خودش را به ویزای دوماهه مالزی داد؛ اما همچنان ویزای سوشال دوماهه، محبوب‌ترین نوع ویزای مالزی برای اقامت کوتاه مدت است!

اگر همچنان متقاضی ویزای دوماهه مالزی هستید، ابتدا باید مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوشیال مالزی از اول آوریل 2022 را تهیه کنید تا در کوتاه‌ترین زمان برای اخذ ویزای سوشیال مالزی شما اقدام کنیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوشال مالزی (بروز رسانی آوریل 2022):

 1.  اصل پاسپورت
 2. یک قطعه عکس
 3. هزینه‌ی تقاضای ویزا
 4. کپی بلیط هواپیما رفت و برگشت
 5. واچر یا رسید تأییدیه رزرو هتل و محل اقامت در مالزی
 6. گواهی تأییدیه واکسیناسیون (حداقل دو دوز)

با توجه به  شرایط جدید اخذ ویزای سوشیال از 12 فروردین 1401، علاوه بر مدارک فوق، تست پی سی آر منفی (برای فرودگاه) الزامی است.

اخذ ویزای سوشیال مالزی در کمتر از یک هفته

اینجا رو کلیک کن

شرایط جدید ورود به مالزی برای دارندگان ویزای سوشیال (آوریل 2022)

شرایط ورود به مالزی در دوره‌های مختلف افت و خیز کرونا در مالزی همواره با تغییراتی همراه بود که خب این نیازمند بروز رسانی‌های مکرر اطلاعات پیرامون نحوه‌ی ورود به مالزی و قوانین اخذ ویزای مالزی از جمله ویزای 5 ساله (mm2h)، ویزای سوشال مالزی، ویزای توریستی مالزی و … بود.

با این اوصاف قوانین و شرایط جدید ورود به مالزی از اول آوریل 2022 (12 فروردین 1401)، بروزترین اطلاعاتی است که می‌توانید برای ورود به مالزی در دوران پسا کرونا روی آن حساب کنید. در ادامه؛ گزیده‌ای از شرایط جدید وورد به مالزی را به اختصار بیان می‌کنیم. گردشگران و دارندگان ویزای توریستی و ویزای سوشیال مالزی می‌توانند جزئیات کامل این شرایط را در مقاله شرایط ورود به مالزی در دوران پساکرونا (قوانین آوریل 2022) بخوانند.

شرایط ورود به مالزی در آوریل 2022

 • کلیه افراد باید تست PCR منفی دو روز قبل از سفر دریافت کنند (برای بچه های زیر 17 سال نیز انجام شود)
 • کلیه افراد بعد از ورود باید تست رپید را در 24 سال اول ورود انجام دهند.
 • ارائه پرینت واکسن دیجیتال انگلیسی
 • افرادی که واکسیناسیون کامل(دو دوز) و بوستر زده اند نیازی به قرنطینه ندارند.
 • افرادی که به دلیل پزشکی موفق به واکسیناسیون نشدند قرنطینه ندارند.
 • افرادی که واکسن نزده اند و یا یک دوز واکسن دریافت کرده اند باید 5 روز قرنطینه شوند.

قوانین جدید اخذ ویزای مالزی 2022

اینجا رو کلیک کن

نکات مهمی که درباره ویزای سوشیال مالزی باید بدانید!

 • اعتبار مدت استفاده از ویزای سوشیال که از سفارت مالزی در تهران دریافت می‌شود، سه ماه می‌باشد؛ یعنی شما سه ماه فرصت دارید تا از ویزای سوشال مالزی استفاده نمایید. دقت داشته باشید که این تاریخ، مدت زمان اقامت شما نیست و پس از ورود به مالزی در فرودگاه و در زمان دریافت مهر ویزای مالزی، مدت زمان اقامت شما در مهر ویزا درج می‌شود.
 • خیلی توجه داشته باشید در فرودگاه کوالالامپور در زمان دریافت مهر ورود صفحه ویزای سوشال در پاسپورتتان را به آفیسر ویزا نشان دهید. قبل از ترک کانتر ویزا، ابتدا تاریخ مدت زمان اقامت که در مهر ورود درج می‌شود را با دقت چک کنید و مطمئن شوید که مهر دوماهه در پاسپورت شما درج شده باشد. اگر مهر 14 روزه بود باید ویزایی که در پاسپورت خود دارید را مجدد به مسئول مربوطه نشان دهید تا آن‌ را همان لحظه تصحیح کنند.
 • ویزای سوشیال مالزی بعد از پایان اعتبار 60 روزه، معمولا قابلیت تمدید تا دو ماه بعد را نیز دارد که البته بستگی به تشخیص مسئول اداره مهاجرت مالزی دارد.

توجه! در هنگام ورود به فرودگاه مالزی اگر مسئول ویزا دلیل سفر شما را جویا شد اعلام کنید که به جهت سفر توریستی یا دیدن اقوام و دوستان این ویزا را تهیه نموده‌اید و حتما به مهری که درج می‌شود توجه کنید. این احتمال هست که مسئول مربوطه صفحه ویزای شما را روئیت نکند و مهر ویزا را اشتباها 14 روزه درج کند (حتما صفحه ویزا را باز کنید و پاسپورت را تحویل دهید). اگر هر گونه اشتباهی بود درخواست کنید تصحیح شود؛ زیرا شما حتما به اقامت بیشتر از 2 هفته نیاز خواهید داشت.

 • دقت کنید؛ حتما پول نقدی حدود 1000 دلار همراه داشته باشید طبق قانون مالزی هر فردی باید هزینه های سفر را همراه داشته باشد در غیراینصورت احتمال دیپورت شدن وجود دارد.

سوالات متداول درباره ویزای سوشیال مالزی

۱- ویزای سوشیال مالزی چه کاربردی دارد؟

از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت. اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ابتدا ویزای سوشیال دریافت نمایید.

۲-چگونه می‌توانیم ویزای سوشیال مالزی بگیریم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سفارت مالزی اقدام به اخذ ویزای سوشیال کشور مالزی کنید یا برای صرفه جویی در زمان و هزینه، کلیه امور مرتبط به اخذ ویزا را به همکاران ما در مشاوره شریف بسپارید.

اخذ ویزای سوشیال مالزی در کمتر از یک هفته

اگر شما نیازمند اقامت در مالزی برای بیش از دو هفته هستید، می‌توانید برای اخذ ویزای سوشیال از سفارت مالزی در تهران اقدام کنید. البته با توجه به پروسه‌ی زمان‌بر بودن اخذ ویزا، پیشنهاد می‌کنیم گرفتن ویزای سوشیال مالزی را به مشاوره شریف بسپارید.

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به ۱۵ سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی و اقامت مالزی،با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم آماده‌ی خدمت‌رسانی است.

ما برای تمامی متقاضیان در تهران، شهرستان‌ها و همه گروه‌های سنی بدون هیچ نوع محدودیت، خدمات اخذ ویزای سوشیال مالزی را در کمتر از یک هفته ارائه می‌دهیم.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *