تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
شرایط جدید اخذ ویزای سوشیال مالزی ۲۰۲۲ | مهر سوشال بر پاسپورت

شرایط جدید اخذ ویزای سوشیال مالزی 2022 | مهر سوشال بر پاسپورت

4.9/5 - (252 امتیاز)

ویزای سوشال مالزی مجوزی برای اقامتی بین ۲ تا ۴ ماه در این کشور است! مطابق شرایط جدید ویزای مالزی، بهترین کار برای کسانی که قصد سفر و اقامت در مالزی به مدت چند ماه را دارند، اخذ ویزای سوشیال از سفارت مالزی است. اینجا قرار است در مورد ویزای دوماهه مالزی، مراحل و چگونگی دریافت آن به طور مفصل‌ صحبت کنیم.

مشاوره شریف؛ مجری توانمند و مورد اعتماد شما برای اخذ ویزای اجتماعی مالزی است.

میخوای ویزای چند ماهه مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

play-rounded-fill

ویزای سوشال مالزی چیست؟ (social visas)

جهت اطلاع کسانی که می‌خواهند بدانند ویزای سوشال مالزی چیست؟ ویزای سوشال مالزی در واقع همان ویزای اجتماعی (social visas) یا ویزای سه ماهه‌ مالزی است که هم اکنون طبق قوانین جدید اخذ ویزا مالزی، با اعتبار دو ماهه صادر می‌شود.

باید بدانید که شما با گرفتن ویزای سوشال مالزی، می‌توانید برای اقامت حداکثر 2 ماه در این کشور برنامه ریزی کنید. 

ویزای اجتماعی مالزی، تنها مجوز ورود به این کشور است که پس از شیوع کرونا دیگر صادر نشد! در دوران پسا کرونا، ویزای social مالزی اولین ویزایی بود که پس از بازگشایی مرزها از اول آوریل 2022، دوباره صادر شد.

البته این شرایط در مورد ویزای توریستی مالزی نیز صدق می‌کند. اما همچنان ویزای سوشال مالزی با اعتبار 2 ماهه، در صدر بهترین نوع ویزا مالزی برای اقامت کوتاه‌مدت در این کشور قرار دارد. 

به ویزای دو ماهه مالزی، ویزای توریستی بلندمدت نیز گفته می‌شود. بنابراین گردشگرانی که قصد اقامت بیش از دو هفته در این کشور را دارند، ویزای سوشال با مدت اعتبار دو ماهه بیشتر به کارشان می‌آید.

مهاجرت آسان به مالزی با ویزای سوشال

با مطالعه دقیق قوانین کشور مالزی متوجه قانونمند بودن این کشور در تمام زمینه‌ها می‌شوید. حکومت مالزی برای صادر کردن ویزا دقت و نکته سنجی بالایی به خرج می‌دهد و همواره با بروزرسانی قوانین و شرایط اخذ ویزا مالزی، عبور و مرور از مرزهای کشورش را رصد می‌کند!

هرچند مالزی هرساله پذیرای تعداد زیادی از افراد خارجی است، با این وجود دولت مراقب است تا افزایش مهاجران بر روی میزان توازن جمعیت آنها تأثیر نداشته باشد. در این راستا طبق قوانین جدید؛ از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت. بنابراین اگر با ویزای توریستی مالزی قصد ورود به این کشور را دارید، اقامت خود را حداکثر برای 14 روز در نظر بگیرید.

خبر خوش اینکه؛ دولت مالزی برای متقاضیانی که قصد اقامت در مالزی بیشتر از دو هفته را دارند نیز تدابیری اندیشیده است. با اخذ ویزای سوشیال مالزی می‌توانید اقامت خود را برای مدتی بیشتر از دو هفته, یعنی تا دو ماه افزایش دهید!

بنابراین اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید برای اخذ ویزای سوشال از سفارت مالزی در تهران اقدام نمایید.

انواع ویزای مالزی از نظر تعداد دفعات ورود به این کشور

با بعضی از ویزاهای تنها یک بار اجازه ورود به این کشور را دارید و با بعضی دیگر می‌توانید بارها و بارها به مالزی رفت و آمد کنید. انواع ویزای مالزی از نظر تعداد دفعات ورود به این کشور از این قرار است:

 1. ویزای یک بار ورود single Entry، با داشتن این ویزا تنها یک بار اجازه ورود به کشور مالزی را خواهید داشت. 2 نوع ویزای یکبار ورود ویزای سوشال و ویزای توریستی مالزی هستند.
 2. ویزای چند بار ورود Multiple Entry، دارندگان این ویزا مجاز هستند در طول مدت اعتبار ویزا مالزی به این کشور رفت و آمد داشته باشند. از ویزای چند بار ورود مالزی می‌توان ویزای تحصیلی و ویزای بازنشستگی مالزی را نام برد.

ویزای مالزی برای ایرانیان

رسیدن به موفقیت برای ما خیلی زودتر اتفاق می‌افتاد اگر ما به عنوان غیرممکن به آن فکر نمی‌کردیم. ویزای مالزی برای ایرانیان نه غیر ممکن است، نه غیر قابل دسترس! تنها مسیر مشخصی دارد که به راحتی می‌توانید به آن برسید. دریافت ویزای مالزی برای ایرانیان از طریق یکی از این 2 راه امکان پذیر است:

 1. به صورت مراجعه حضوری به سفارت مالزی 
 2. به صورت آنلاین eVisa ، فقط برخی کشورها مجاز به درخواست ویزای مالزی به صورت آنلاین هستند.

البته نام ایران جزو کشورهایی نیست که اتباع آن بتوانند به صورت آنلاین برای دریافت انواع ویزای مالزی و البته ویزای سوشال اقدام کنند. برای دریافت ویزای مالزی برای ایرانی ها باید به صورت حضوری به سفارت مالزی در تهران مراجعه کنید. یکی از اقدامات مشاوره شریف رزرو وقت از سفارت و دریافت ویزای مالزی برای ایرانیان است. هر چند شما می‌توانید صفر تا صد امور را به کارشناسان مشاوره شریف واگذار کنید. 

دریافت ویزای فوری مالزی ظرف 48 ساعت

کلیک کنید

مراحل درخواست ویزای سوشال مالزی (ویزای اجتماعی)

یادتان باشد به همان تعداد بازیکن که در تیم فوتبال می‌بینید، همان اندازه هم نیمکت نشین هستند که منتظرند تا نوبت‌شان شود. برای دریافت ویزای social مالزی هم باید مثل نیمکت نشینان تیم ملی فوتبال، منتظر رسیدن فرصت باشید تا نوبت‌تان شود و وارد زمین بازی شوید. مراحل درخواست ویزای سوشال مالزی یا ویزای اجتماعی که باید برای ورود به زمین بازی طی کنید به این شرح است:

 1. برای درخواست ویزای دوماهه مالزی، می‌توانید به صورت حضوری به دفتر نمایندگی مالزی در خارج از کشور یا همان سفارت یا کنسولگری مراجعه کنید.  
 2. یا این که به وبسایت سفارت مالزی مراجعه کرده و فرم درخواست ویزای مالزی را دانلود کنید. 
 3. مطابق فرم مدارک لازم را تهیه کنید و همراه با گذرنامه و فرم درخواست آن را برای سفارت مالزی ارسال کنید. 
 4. حالا دیگر کاری ندارید جز این که منتظر تأیید ویزای خود باشید.
 5. پس از دریافت ایمیل، نوبت تأیید وقت رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما برای سفر به مالزی است. 

به خاطر داشته باشید که در صورت صلاحدید مربی نیمکت نشینان تیم فوتبال زودتر می‌توانند وارد زمین بازی شوند، مشاوره شریف نقش مربی را دارد که می‌تواند شما را زودتر وارد بازی کند. برای این که از فرآیند دریافت سریع ویزای سوشال مالزی اطلاعات جامع‌تری به دست بیاورید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.  

چگونگی گرفتن وقت سفارت مالزی برای ویزای سوشال ( social visas )

همان طور که گفتیم برای اخذ ویزای 2 ماهه مالزی یا ویزای social باید به سفارت این کشور مراجعه کنید. البته قبل از مراجعه حضوری باید وقت سفارت بگیرید. قبل از گرفتن وقت سفارت هم باید، دربه‌در دنبال آدرس وبسایت سفارت مالزی و بعد هم لوکیشن آن، برای مراجعه حضوری باشید.

انتخاب با خودتان است که همه این کارها را به تنهایی سر و سامان دهید یا…

به جای آن که به دنبال چگونگی گرفتن وقت سفارت مالزی برای ویزای سوشیال باشید، می‌توانید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل برنامه ریزی کنید و پروسه اخذ ویزای سوشیال مالزی را به مشاوره شریف واگذار کنید!

حتی می‌توانید با یک تماس رایگان از چند و چون کارها مطلع شوید و تصمیم بگیرید که خودتان قصد ادامه فرآیند دریافت ویزای 2 ماهه مالزی را دارید، یا می‌خواهید با خیال راحت برنامه‌های سفر را بچینید و اخذ ویزا مالزی را به مشاوره شریف واگذار کنید!

سفارت مالزی در تهران

کلیک کنید

تاریخ اعتبار ویزای سوشیال مالزی

تاریخ اعتبار ویزای سوشیال مالزی

می‌دانستید به ویزای سوشال مالزی، ویزای ۲ ماهه هم گفته می‌شود؟ تاریخ اعتبار ویزا سوشیال مالزی همان طور که از نامش آشکار است، دو ماهه است ولی قابلیت تمدید به مدت ۲ ماه دیگر را هم دارد!

به عبارت بهتر ویزای سوشیال مالزی یک ویزا با تاریخ شناور است. دارنده این ویزا از ۱۴ تا ۹۰ روز می‌تواند در مالزی بماند؛ به شرط آن که تاریخ ویزا را تمدید کند. 

به خاطر داشته باشید که زمان محاسبه تاریخ اعتبار ویزای social مالزی یا ویزای ۲ ماهه مالزی از وقتی شروع می‌شود که مهر سوشال در سفارت مالزی بر روی پاسپورت‌تان می‌خورد.

اگر از تاریخ الصاق مهر سوشال تا ۲ ماه بعد، برای ورود به مالزی استفاده نکنید، تاریخ اعتبار ویزای شما لغو شده و باید برای دریافت دوباره ویزا دست به کار شوید. 

چگونگی تمدید ویزای دوماهه (سوشال) مالزی

همان طور که خودتان بهتر می‌دانید ویزای سوشال مالزی، اعتبار ۱۴ تا ۶۰ روزه دارد. البته این مدت تا ۹۰ روز هم قابل تمدید است. به عبارت بهتر دارندگان ویزای دوماهه مالزی برای تمدید آن، می‌توانند ویزا را تا ۹۰ روز تمدید کنند. 

باید بدانید تمدید این ویزا، فقط در خاک این کشور انجام می‌شود. کارشناسان مشاوره شریف چگونگی تمدید ویزای دوماهه مالزی را به طور کامل برایتان شرح می‌دهند. می‌توانید صفر تا صد تمدید ویزای دوماهه مالزی را به کارشناسان مشاوره شریف واگذار کنید تا کلیه مراحل انجام کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان انجام دهند. بد نیست بدانید ویزای دوماهه مالزی تنها یک بار قابلیت تمدید دارد. 

برای تمدید زمان ویزای دوماهه (سوشال) مالزی از ۶۰ روز به ۹۰ یا ۱۲۰ روز باید این مدارک را به همراه داشته باشید:

 1. پاسپورت متقاضی
 2. فرم IMM.55
 3. اسناد پشتیبان
 4. بلیط برگشت معتبر به کشور مبدأ
 5. ویزا و بلیط معتبر برای ورود به کشور ثالث.

هزینه تمدید ویزای سوشیال مالزی

هزینه تمدید ویزای سوشیال مالزی

ویزای دوماهه یکی از بهترین انواع ویزا مالزی است که قابلیت تمدید دارد. برای تمدید ویزای سوشال مالزی، علاوه بر مراجعه به سفارت، باید منتظر تأیید و تشخیص مسئول اداره مهاجرت مالزی هم باشید. 

پرداخت هزینه تمدید ویزای سوشیال مالزی هم روندی مانند پرداخت هزینه اولیه آن دارد. از آنجا که ارقام و اعداد هیچ ثباتی ندارد و بسیار متغیر است، بهتر است برای اطلاع دقیق از میزان هزینه تمدید social visas با کارشناسان مشاوره شریف در تماس باشید. 

الصاق مهر سوشیال بر روی پاسپورت 

ویزای سوشیال مبتنی بر سایر ویزا مالزی است و قابلیت تبدیل شدن به ویزاهای دیگر مانند ویزای دانشجویی و تحصیلی را دارد. می‌خواهید بدانید چطور؟

 1. در مرحله اول باید با ویزای دوماهه مالزی یا همان سوشال وارد خاک مالزی شوید.
 2. با الصاق مهر سوشیال بر روی پاسپورت در سفارت مالزی است که مجوز ورود به خاک این کشور را پیدا کرده و می‌توانید روند دریافت سایر ویزا مالزی را پیگیری کنید. 
 3. در طول مدت اعتبار این ویزا که ۶۰ روز است، فرصت دارید اقدامات لازم برای دریافت انواع دیگر ویزا مالزی مانند ویزای دانشجویی برای تحصیل در مالزی، ویزای بازنشستگی برای اقامت 5 ساله و اخذ ویزای کار برای مهاجرت کاری، را انجام دهید. 
 4. اگر کد رهگیری که از طریق مهر سوشیال روی پاسپورت‌تان خورده، با کد رهگیری نامه تأییدیه ویزای دانشجویی و پاسپورت همخوانی داشته باشد؛ در این صورت دیگر هیچ مانعی برای دریافت سایر ویزاهای مالزی ندارید. 

از قلم نیفتد: ویزای سوشیال مالزی برای اولین بار به صورت مهر سوشیال است که روی پاسپورت متقاضی می‌خورد. ولی پس از تمدید، مهر سوشیال تبدیل به استیکر یا برچسبی می‌شود که روی پاسپورت متقاضی الصاق می‌شود. 

ویزای کار مالزی

کلیک کنید

مزایا و معایب ویزای سوشیال مالزی 

خیلی‌ از آدم‌ها دلشان می‌خواهد علاوه بر مزایا از معایب هر چیزی آگاهی داشته باشند تا تصمیم درست‌تر و عاقلانه‌تری بگیرند. ما هم برای اطمینان خاطر شما از مزایا و معایب ویزای سوشیال مالزی برایتان می‌گوییم:

 • ویزای دوماهه مالزی دارای زمان شناور از 14 تا 90 روز است. 
 • ویزای سوشال مقدمه‌ای برای دریافت سایر ویزاهای مالزی است.
 • ویزای اجتماعی یا سوشیال، قابلیت تبدیل شدن به سایر ویزاهای مالزی مانند ویزای تحصیلی و ویزای بازنشستگی را دارد.
 • می‌توانید برای تک تک اعضای خانواده و سفر به مالزی، ویزای سوشیال بگیرید.
 • از معایب ویزای سوشال این است که اگر در زمان اعتبار سه ماهه از آن استفاده نکنید، اعتبار ویزا از دست رفته و دیگر قابل استفاده نیست.
 • ویزای سوشال بیشتر از 3 ماه یا 90 روز قابل تمدید نیست.
 • و آخرین ایرادی که می‌توان به ویزای سوشال مالزی وارد کرد، این است که یک بار ورود است و در صورت خروج از مالزی حتی اگر زمان اعتبار ویزایتان تمام نشده باشد دیگر اجازه بازگشت به این کشور را ندارید. 

آیا ویزای سوشال همان ویزای یکساله مالزی است؟ 

یک اصطلاح رایج که در میان مردم شایع است، این است که تصور می‌کنند ویزای سوشال همان ویزای یکساله مالزی است. باید خدمت‌تان عرض کنیم که ویزای سوشیال مالزی اعتباری ۲ ماهه دارد که نهایتاً تا ۹۰ روز قابل تمدید است. با این حساب ویزای سوشال، ویزای یک ساله مالزی نیست و قابلیت تمدید تا یک سال را هم ندارد. 

جهت اطلاع: ویزای زبان مالزی را شاید بتوان ویزای یکساله مالزی نامید، چون این ویزا اعتبار ۶ ماهه دارد و تا یک سال نیز قابل تمدید است.

ویزای سوشیال یا سوشال مالزی؟

محصولات زندگی هر انسانی با عادت‌ها و نگرش‌ها ساخته می‌شوند؛ افسار عادت‌ها هم در دست افکار و احساسات‌ هستند. خیلی از رفتارهای انسان‌ها ناشی از عادت‌ها است. تفاوت میان ویزای سوشیال یا سوشال مالزی هم ناشی از همین تفاوت در عادت است.

واقعیت این است که ویزای سوشال مالزی با ویزای سوشیال هیچ فرقی ندارد و هر کسی براساس عادت کلامی خود تلفظ متفاوتی از آن دارد.

ویزای سوشال مالزی عادت کلامی کسانی است که تلفظ ساده‌تری را می‌پسندند.

و ویزای سوشیال مالزی را بیشتر کسانی استفاده می‌کنند که استفاده از لغات سنگین و وزین برایشان اهیمت بیشتری دارد و از ترجمه لغت به لغت عبارات انگلیسی استفاده می‌کنند. 

ویزای سوشال مالزی دو ماهه یا سه ماهه؟

زندگی برای توقف‌ها و تردیدهای شما صبر نمی‌کند و به حرکت خود ادامه می‌دهد. به جای آن که درگیر این شوید که ویزای سوشال مالزی دوماهه یا سه ماهه است، با یک تماس با کارشناسان مشاوره شریف به تردیدهای خود پایان دهید:

مدت اعتبار ویزای سوشیال که از سفارت مالزی در تهران دریافت می‌کنید، سه ماه است؛ یعنی شما سه ماه فرصت دارید تا از ویزای سه ماهه مالزی یا ویزای سوشال برای ورود به کشور مالزی استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که این تاریخ، مدت زمان اقامت شما نیست و تنها اعتبار ویزای سوشیال شما را نشان می‌دهد. پس از ورود به مالزی در فرودگاه و در زمان دریافت مهر ویزای مالزی، مدت زمان اقامت شما در مهر ویزا درج می‌شود.

با این حساب دیگر نیازی به توضیح بیشتر نیست که مدت اعتبار ویزای سوشال مالزی دو ماهه است ولی تا سه ماه هم قابلیت تمدید دارد. 

تفاوت ویزای سوشیال مالزی با ویزای اجتماعی 

شاید بتوان ویزای سوشیال را ویزای اجتماعی مالزی یا کارت بازدید اجتماعی کوتاه مدت هم نامید. البته ناگفته نماند که ویزای اجتماعی مالزی به صورت بلند مدت هم وجود دارد. کارت ویزیت اجتماعی یا ویزای اجتماعی بلندمدت مالزی، برای اتباع خارجی صادر می‌شود که قصد دارند بیشتر از 6 ماه در مالزی بمانند.

این کارت اجتماعی بلندمدت برای شوهران یا زنان خارجی مالزیایی با رعایت تمام شرایط به مدت 5 سال صادر می‌شود. در واقع ویزای اجتماعی مالزی بلندمدت برای این افراد صادر می‌شود:

 • اعضای خانواده کسانی که ویزای کار مالزی را دارند
 • همسر و فرزندان خارجی شهروندان مالزیایی
 • خارجی‌هایی که نیاز به درمان پزشکی در مالزی دارند.

اخذ ویزای مالزی

کلیک کنید

ویزای سوشال مالزی برای چه کسانی صادر می شود؟

ویزای سوشال یا ویزای دیدار اجتماعی مالزی برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد بازدید از مالزی در تعطیلات طولانی مدت، بیشتر از 2 هفته را دارند. شما می‌توانید برای ملاقات با اعضای خانواده، دیدار دوستان، شرکت در جلسات و کنفرانس‌های کاری و تجاری و غیره از ویزای سوشیال مالزی استفاده کنید.

از سوی دیگر ویزای سوشیال برای کسانی صادر می‌شود که قصد انجام اقدامات لازم برای دریافت سایر ویزا مالزی را دارند. همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم دارندگان این ویزا در فرصت ۶۰ روزه‌ای که در اختیار دارند، می‌توانند اقدامات اولیه برای دریافت سایر ویزاهای مالزی را انجام دهند. 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوشیال مالزی 2022

تحصیل در مالزی، اقامت و گردش در این کشور از نظر بسیاری از فرهیختگان و دنیادیدگان بی‌نظیر است. چه بسا آمار سرچ ویزای ۳ ماهه مالزی قبل از کرونا، در رده‌ی پر تکرارترین کلیدواژه‌های گوگل بود!

اکنون با سیاست دولت مالزی، ویزای سه ماهه مالزی با کاهش اعتبار، جای خودش را به ویزای دو ماهه مالزی داد؛ اما همچنان ویزای سوشال دوماهه، محبوب‌ترین نوع ویزای مالزی برای اقامت کوتاه مدت است!

اگر متقاضی ویزای دوماهه مالزی هستید، ابتدا باید مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوشیال مالزی را تهیه کنید تا در کوتاه‌ترین زمان برای اخذ ویزای سوشال مالزی شما اقدام کنیم.

 1.  اصل پاسپورت
 2. یک قطعه عکس
 3. هزینه‌ی تقاضای ویزا
 4. کپی بلیط هواپیما رفت و برگشت
 5. واچر یا رسید تأییدیه رزرو هتل و محل اقامت در مالزی
 6. گواهی تأییدیه واکسیناسیون (حداقل دو دوز)

با توجه به شرایط جدید اخذ ویزای سوشیال از 12 فروردین 1401، علاوه بر مدارک فوق، تست پی سی آر منفی (برای فرودگاه) الزامی است.

از آنجا که یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای دو ماهه مالزی پاسپورت است، دقت داشته باشید که پاسپورت‌ اعتبار کافی داشته باشد، در غیر این صورت قبل از هر اقدامی برای دریافت ویزای توریستی بلند مدت مالزی، مدارک لازک برای تمدید پاسپورت را تهیه کنید و پس از پرداخت هزینه تمدید پاسپورت و دریافت پاسپورت با تاریخ اعتبار طولانی، سایر کارها را انجام دهید. 

شرایط جدید ویزای سوشیال مالزی برای ورود به مالزی (آوریل 2022)

ویزای سوشیال کشور مالزی

شرایط جدید ویزای سوشیال مالزی برای ورود به مالزی در دوره‌های مختلف افت و خیز کرونا همواره با تغییراتی همراه بود که خب این نیازمند بروز رسانی‌های مکرر اطلاعات پیرامون نحوه‌ی ورود به مالزی و قوانین اخذ ویزای مالزی از جمله ویزای ۵ ساله (mm2h)، ویزای سوشال مالزی، ویزای توریستی مالزی و … بود.

با این اوصاف قوانین و شرایط جدید ورود به مالزی از اول آوریل 2022 (12 فروردین 1401)، بروزترین اطلاعاتی است که می‌توانید برای ورود به مالزی در دوران پسا کرونا روی آن حساب کنید. در ادامه؛ گزیده‌ای از شرایط جدید وورد به مالزی را به اختصار بیان می‌کنیم. گردشگران و دارندگان ویزای توریستی و ویزای سوشیال مالزی می‌توانند جزئیات کامل این شرایط را در مقاله شرایط ورود به مالزی در دوران پساکرونا (قوانین آوریل 2022) بخوانند.

شرایط ورود به مالزی در آوریل 2022 (ویژه دارندگان ویزای سوشیال)

از اول آوریل که کشور مالزی مرزهایش را به روی مسافرین باز کرد قوانین ویژه‌ای برای ورود آنها وضع کرد، این قوانین متغیر است و ممکن است چند ماه دیگر تغییر کند، پس قبل از سفر به مالزی قوانین ورود به این کشور را با آخرین به روز رسانی دنبال کنید:

 • کلیه افراد باید تست PCR منفی دو روز قبل از سفر دریافت کنند.
 • کلیه افراد بعد از ورود باید تست رپید را در ۲۴ سال اول ورود انجام دهند.
 • ارائه پرینت واکسن دیجیتال انگلیسی
 • افرادی که واکسیناسیون کامل(دو دوز) و بوستر زده اند نیازی به قرنطینه ندارند.
 • افرادی که به دلیل پزشکی موفق به واکسیناسیون نشدند قرنطینه ندارند.
 • افرادی که واکسن نزده‌اند و یا یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند باید 5 روز قرنطینه شوند.

قوانین جدید اخذ ویزای مالزی 2022

اینجا رو کلیک کن

نکات مهم درباره سند سوشیال مالزی که باید بدانید!

وقتی پاسپورت‌تان مزین به مهر سوشال مالزی شد، شما صاحب سند سوشیال هستید. بهتر است به این نکات مهم درباره سند سوشیال مالزی دقت کنید:

 • توجه داشته باشید که در فرودگاه کوالالامپور در زمان دریافت مهر یا سند سوشیال در پاسپورتتان توسط آفیسر مهاجرت تاریخ و مدت زمان اقامت که در مهر ورود درج می‌شود را با دقت چک کنید. باید مطمئن شوید که مهر دوماهه در پاسپورت شما درج شده باشد. اگر مهر 14 روزه نشان دهنده ویزای توریستی مالزی است و باید ویزایی که در پاسپورت خود دارید را مجدد به مسئول مربوطه نشان دهید تا آن‌ را همان لحظه تصحیح کنند.
 • ویزای سوشیال مالزی بعد از پایان اعتبار ۶۰ روزه، معمولا قابلیت تمدید تا دو ماه بعد را نیز دارد که البته بستگی به تشخیص مسئول اداره مهاجرت مالزی دارد.

توجه! در هنگام ورود به فرودگاه مالزی اگر مسئول ویزا دلیل سفر شما را جویا شد اعلام کنید که به جهت سفر توریستی یا دیدن اقوام و دوستان این ویزا را تهیه نموده‌اید و حتما به مهری که درج می‌شود توجه کنید. این احتمال هست که مسئول مربوطه صفحه ویزای شما را روئیت نکند و سند سوشیال را اشتباها 14 روزه درج کند (حتما صفحه ویزا را باز کنید و پاسپورت را تحویل دهید). اگر هر گونه اشتباهی بود درخواست کنید تصحیح شود؛ زیرا شما حتما به اقامت بیشتر از 2 هفته نیاز خواهید داشت.

 • دقت کنید؛ حتما پول نقدی حدود 1000 دلار همراه داشته باشید طبق قانون مالزی هر فردی باید هزینه های سفر را همراه داشته باشد در غیراینصورت احتمال دیپورت شدن وجود دارد.

هزینه الصاق مهر سوشال بر پاسپورت 2022

برای ارزیابی زندگی در مالزی باید هزینه‌ها را از دریافت ویزا محاسبه کنید و سایر هزینه‌های زندگی در مالزی را به آن بیفزایید. یک حساب سرانگشتی از هزینه‌ها در مالزی کافی است تا به شما ثابت شود هزینه زندگی در مالزی مقرون به صرفه تر و اقتصادی‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید.

از هزینه الصاق مهر سوشال بر پاسپورت شروع می‌کنیم. برای گردشگرانی که به ویزای توریستی بلند مدت مالزی نیاز دارند، هزینه ویزای سوشیال مالزی رقم قابل توجهی نیست! حتی اگر به قصد و نیت انجام سایر امور اداری نظیر ثبت نام در مدارس و دانشگاه‌های این کشور، ویزای یکبار ورود مالزی یا همان سوشال را می‌گیرید، هزینه دریافت ویزای سوشال توفیق چندانی ندارد.

فقط کافی است درخواست خودتان را مبنی بر اخذ ویزای دو ماهه مالزی به متصدیان امور ابلاغ کنید تا در قبال پرداخت هزینه‌ای که اعلام می‌کنند، ویزای دو ماهه مالزی را بگیرید.

آنچه مسلم است در هر بیزنس و فرآیندهای اداری، حضور واسطه‌ها باعث افزایش قیمت خدمات می‌شود. این در خصوص هزینه ویزای سوشیال مالزی نیز صدق می‌کند. بنابراین زمانیکه از واسطه‌هایی مثل آژانس‌ها خدماتی نظیر اخذ ویزا را دریافت می‌کنید، می‌بایست مبلغ قابل توجهی را بیشتر از قیمت واقعی ویزای سوشال پرداخت کنید. این در حالی است که اگر از مجریان اصلی امور و بدون واسطه خدمات را دریافت کنید، می‌توانید ویزای سوشیال مالزی ( دو ماهه) را زیر قیمت مصوب دریافت کنید.

مشاوره شریف؛ با حذف واسطه و همکاری مستقیم با اداره مهاجرت مالزی، مجری توانمند شما در امور اخذ ویزای سوشال مالزی است. اخذ ویزای سوشال فوری، تضمینی و ارزان تر از همه جا را از مشاوره شریف بخواهید!

سوالات متداول درباره ویزای سوشیال مالزی

۱- ویزا یا سند سوشیال مالزی چه کاربردی دارد؟

از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت. اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ابتدا ویزای سوشیال ۲ ماهه دریافت نمایید.

۲-چگونه می‌توانیم ویزای اجتماعی مالزی بگیریم؟

قبل از هر چیزی باید بدانید ویزای اجتماعی مالزی همان ویزای سوشال است و شما می‌توانید با مراجعه به سفارت مالزی اقدام به اخذ ویزا مالزی کنید. برای صرفه جویی در زمان و هزینه می توانید کلیه امور مرتبط به اخذ مالزی ویزا را به همکاران ما در مشاوره شریف بسپارید.

3- با توجه به اینکه ویزای ویزای مالزی برای ایرانی ها دوماهه است؛ آیا می‌توان پس از اتمام اعتبار ویزای سوشال، آن را تمدید کرد؟

بله؛ با توجه به اینکه ویزای مالزی برای ایرانی ها از نوع ویزای یکبار ورود است؛ پس از پایان اعتبار می‌توانید برای تمدید ویزای سوشیال مالزی، از طریق مشاوره شریف اقدام کنید. در نظر داشته باشید که ویزای دوماهه مالزی فقط یکبار و به مدت 2 ماه قابل تمدید است.

4- آیا می‌توان برای گشت و گذار در مالزی، بجای ویزای توریستی، ویزای سوشال گرفت؟

بله؛ با توجه به اینکه ویزای سوشیال مالزی از اعتبار بیشتری نسبت به ویزای توریستی مالزی برخوردار است، بهتر است از ویزای سوشال دوماهه مالزی استفاده کنید.

۵- برای دریافت ویزای سوشال مالزی باید چند روز منتظر بمانیم؟

روند عادی دریافت ویزای سوشال مالزی ۷ تا ۱۰ روز کاری است. اگر مایل به دریافت ویزای سوشال در زمانی کوتاه‌تر هستید می‌توانید ویزای سوشال فوری بگیرید. مشاوره شریف مجری اخذ دریافت فوری ویزای مالزی در ۴۸ ساعت است.

6- هزینه تمدید پاسپورت برای دریافت ویزای سوشال مالزی در سال 1401 چقدر است؟

برای تمدید یا اخذ پاسپورت ایرانی جهت دریافت ویزای سوشال مالزی باید این هزینه‌ها را پرداخت کنید: هزینه دریافت شناسه گذرنامه و فرم‌های مربوطه، پرداخت هزینه فیش مربوط به نیروی انتظامی و خدمات شهرداری و هزینه در دفاتر پلیس +10. در مجموع هزینه دریافت پاسپورت در سال 1401 حدود 204 هزار تومان است.

۷- چگونه می‌توان بیشتر از ۲ ماه در مالزی ماند؟

برای آن که بتوانید بیشتر از ۲ ماه در مالزی بمانید چند راهکار دارید؛ استفاده از ویزای سوشیال مالزی با اعتبار ۲ ماهه و قابلیت تمدید ۱۲۰ روزه، راهکار دوم استفاده از سایر ویزا مالزی مانند ویزای زبان با اعتبار یکساله، ویزای تحصیلی و ویزای همراه است.

8-آیا برای کودکان زیر 5 ساله می توان ویزای سوشال مالزی یا پاس بازدید اجتماعی طولانی مدت گرفت؟

 بله ویزای سوشیال مالزی را می توانید برای تمام اعضای خانواده از جمله کودکان بگیرید و از خدمات پاس بازدید اجتماعی طولانی مدت به اتفاق تمام افراد خانواده بهره مند شوید.

اخذ ویزای سوشال مالزی کمتر از یک هفته با مشاوره شریف

اگر نیازمند اقامت در مالزی در زمانی طولانی‌تر از دو هفته یا 14 روز هستید، می‌توانید برای اخذ ویزای سوشیال از سفارت مالزی در تهران اقدام کنید. البته با توجه به پروسه‌ی زمان‌بر بودن اخذ ویزا، پیشنهاد می‌کنیم گرفتن ویزای سوشال مالزی را به مشاوره شریف بسپارید.

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به 18 سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی و اقامت مالزی با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، آماده‌ی خدمت‌رسانی است.

ما برای تمامی متقاضیان در تهران، شهرستان‌ها و همه گروه‌های سنی بدون هیچ نوع محدودیت، خدمات اخذ ویزای سوشیال مالزی ( اجتماعی – دو ماهه ) را با ارزان ترین قیمت در سراسر ایران و در کمتر از یک هفته ارائه می‌دهیم.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

یک دیدگاه

 1. سلام ویزای سوشال مالزی تا چند بار قابل استفاده است؟ یعنی می تونیم با ویزای سوشال که تو مالزی گرفتیم چند بار به مالزی بریم و برگردیم یا رفت و امد داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture