تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
کارت ورود دیجیتال مالزی

کارت ورود دیجیتال مالزی از 1 دسامبر 2023 الزامی شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

از تاریخ 1 دسامبر 2023، افراد خارجی که قصد ورود به مالزی را دارند، باید کارت ورود دیجیتال مالزی (MDAC) داشته باشند. این افراد می توانند از سه روز قبل ورود به مالزی، فرم کارت ورود دیجیتال مالزی (MDAC) را به صورت آنلاین پر کنند. اداره مهاجرت مالزی، در اطلاعیه هایی که دیروز در صفحه رسمی فیس بوک خود منتشر کرده است، اعلام کرد که قانون تکمیل فرم MDAC قبل از ورود به مالزی از اول دسامبر اجرایی می‌شود.

طبق اطلاعیه جدید وزارت امور خارجه مالزی ، تمامی دانشجویان بین المللی بایستی از تاریخ 1 ژانویه 2024 قبل از ورود به مالزی فرم MDAC را تکمیل کرده باشند.

کارت ورود دیجیتال مالزی (MDAC) چیست؟

MDAC مخفف Malaysia digital entry card به معنای “کارت ورود دیجیتال مالزی” یک فرم آنلاین است که باید تکمیل کنید. فرم ثبت نام کارت دیجیتال ورود به مالزی شامل جزئیاتی مانند نام، ملیت، شماره پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت، آدرس ایمیل و شماره تلفن است.

در این فرم به مسافران اعلام می‌شود که سفر آنها به مالزی باید ظرف سه روز از تاریخ تکمیل فرم باشد. متقاضیان کارت ورود دیجیتال باید در این فرم تاریخ ورود به مالزی، تاریخ خروج از مالزی، نحوه سفر به مالزی (هوایی یا زمینی) و همچنین آخرین بندر کشتی را وارد کنند.

کارت ورود دیجیتال مالزی (MDAC) برای چه افرادی الزامی است؟

این وزارتخانه در وب سایت خود برای ثبت نام آنلاین MDAC اعلام کرده است که الزام ارائه MDAC قبل از ورود به مالزی باید برای مسافران اعمال شود به جز سه دسته از افراد:

  • افراد مقیم مالزی
  • افرادی که از بدون داشتن مجوز تاییدیه مهاجرت به مالزی از طریق سنگاپور وارد مالزی می شوند.
  • و دارندگان سیستم تاییدیه مهاجرت خودکار مالزی (MACS)

طبق شرایط جدید ورود به مالزی، بازدیدکنندگان باید پاسپورت و فرم MDAC خود را در بدو ورود به مالزی به افسر مهاجرت نشان دهند.

از طریق لینک زیر می توانید با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ، برای صدور MDAC اقدام کنید: https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main?registerMain

شرایط استفاده از گیت خودکار فرودگاه کوالالامپور!

شرایط جدید ورود به مالزی

بر اساس اینفوگرافیکی که در وب سایت اداره مهاجرت مالزی ارائه شده است، بازدیدکنندگان از 10 کشور (استرالیا، برونئی، آلمان، ژاپن، کره جنوبی، نیوزیلند، عربستان سعودی، سنگاپور، آمریکا و انگلستان) در حال حاضر واجد شرایط استفاده از گیت خودکار در هنگام ورود و خروج به/از ترمینال 1 یا ترمینال 2 فرودگاه بین المللی کوالالامپور خواهند بود.

برای استفاده از گیت‌های خودکار در تأییدیه مهاجرت در فرودگاه کوالالامپور، افراد باید پاسپورتی با اعتبار حداقل شش ماه داشته باشند. همچنین باید فرم MDAC خود را سه روز قبل از ورود ارسال کرده باشند (به استثنای افراد مقیم مالزی یا دارندگان ویزای بلندمدت مالزی). 

اما اگر اولین بار باشد که به مالزی سفر می‌کنند، نمی‌توانند از گیت خودکار استفاده کنند؛ چرا که در اولین سفر باید فرم MDAC خود را سه روز قبل از رسیدن ارسال کنند و سپس برای ثبت نام و تاییدیه پاسپورت‌شان از طریق پیشخوان به صورت دستی توسط پرسنل مهاجرت اقدام کنند. در نتیجه، در صورت ثبت نام موفق، در سفرهای بعدی می توانند از گیت خودکار استفاده کنند. 

جدیدترین اخبار ورود به مالزی در شریف اِستادی!

شریف اِستادی، بزرگترین بانک اطلاعاتی تحصیل، اقامت و ویزای مالزی است. شما می‌توانید جدیدترین اخبار ویزا و شرایط ورود به مالزی را در مالزی پلاس دنبال کنید. جهت دریافت ویزای 2 ماهه مالزی با ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *