تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
جمعه ,۲ آبان ۱۳۹۹
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
دانشگاه UNITEN مالزی

دانشگاه UNITEN مالزی

دانشگاه یونیتن (UNITEN) صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مهندسی برق، الکترونیک و مکانیک، مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

پرورش حرفه‌ای‌ها در دانشگاه (یونیتن) UNITEN

دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) در سال ۱۹۶۷ با عنوان موسسه لاتیهان سلطان احمد شاه (ILSAS) شروع به کار کرد.
این دانشگاه در سال ۱۹۹۴ از موسسه به دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) تغییر نام داد.
گفتنی است؛ دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) گرایش‌هایی مانند مهندسی و مدیریت را در مقاطع مختلف ارائه داد و پس از آن فناوری اطلاعات و گرایش‌های دیگری هم به آنها افزوده شد.

ناگفته نماند؛ هدف دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) فراهم کردن شرایط عالی آموزشی برای آماده ساختن دانشجویان در موقعیت‌های مختلف شغلی مانند: صنعت، تجارت و انجمن‌های علمی و تحقیقاتی است.

از دیگر اهداف دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) پرورش افرادی متخصص و حرفه‌ای بوده و در این راستا شیوه‌های نوین آموزشی و تحقیقاتی علمی و عملی را به کار می‌گیرد.

لازم به ذکر است؛ تمرکز دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) در رشته‌هایی اعم از؛ مهندسی ( الکترونیک، مکانیک، عمران و…)، فناوری اطلاعات، مدیریت‌ها و گرایش‌های وابسته به آن است.
در راستای اهداف یاد شده، دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) تیم آموزشی خود را نیز بر اساس معیارهایی همچون؛
*  شایستگی علمی اساتید
*   تجربه‌ی کاری و آموزشی
*   و توانایی‌ آنان در انتقال دانش و تجربه به دانشجویان گزینش می‌نماید.

ساختار آموزشی دانشگاه UNITEN

  دانشگاه یونیتن UNITEN مالزی مرکز اصلی آموزش‌های بی‌نظیر

دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) با مساحتی به وسعت ۲۱۴ هکتار، در ۲۵ کیلومتری جنوب کوالالامپور در منطقه‌ای بنام کجنگ در سلانگور واقع شده است.
این دانشگاه همچنین در نزدیکی سایبرجایا (قطب فعالیت‌های تکنولوژی) و پوتراجایا (مرکز اجرایی دولت مالزی) و نیز در منطقه تجاری فرهنگی کوالالامپور قرار گرفته است.

گفتنی است؛ دانشگاه UNITEN به طور استراتژیک در منطقه‌ای واقع شده که به پروژه‌ی فناوری اطلاعات (این پروژه توجه بسیاری از کمپانی‌های دنیا را به سوی گسترش فعالیت‌ها در راستای تکنولوژی روز دنیا، به خود جلب کرده است) تخصیص داده شده است.

دانشگاه UNITEN به لحاظ موقعیت محوطه، در حین مدرن بودن دارای آرامشی خاص است که محیطی ایده‌آل برای پرورش ذهن و روح می‌باشد.

لازم به ذکر است؛ دانشگاه UNITEN مالزی موسسه بی‌نظیری است که فراهم‌کننده برنامه‌های آموزشی و آموزش مهارت‌های تکنولوژی ـ مهندسی است.
رشته‌های دانشگاه UNITEN در زمینه‌های:
**   مهندسی
**   تکنولوژی اطلاعات
**   مدیریت بازرگانی
**   و رشته‌های مربوط متمرکز می‌باشد.

یادآور می‌شود؛ دانشگاه UNITEN مالزی یکی از نخستین دانشگاه‌های خصوصی در مالزی است.

جالب است بدانید؛ مالک اصلی این دانشگاه یکی از بزرگترین کمپانی‌های جنوب شرق آسیا (Tenaga Nasional Berhad) می‌باشد.
شایان ذکر است؛ اگر چه دانشگاه UNITEN نسبتا یک دانشگاه جدید است اما برای تبدیل شدن به مرکز اصلی آموزش‌های بی‌نظیر، در حرکت است.

رفع نیازهای ملی با دوره‌های تحصیلی دانشگاه یونیتن UNITEN

پشتیبانی و حمایت شرکت (TNB) از این دانشگاه باعث شده دانشگاه UNITEN مالزی بتواند با سرعت بیشتری در راستای توسعه زیرساخت‌های خود حرکت کند.

خاطرنشان می‌شود؛ رشته‌های ارائه شده در دانشگاه UNITEN مالزی در حال افزایش است، لذا این دانشگاه می‌تواند بسیاری از احتیاجات ملی و حتی احتیاجات کشورهای دیگری را که برای نیازمندی‌های آموزشی خود، مالزی را انتخاب می‌کنند، برطرف نماید.

ناگفته نماند؛ دانشگاه UNITEN مالزی در تلاش است تا بتواند آموزش‌هایی با کیفیت بالا در راستای آماده نمودن دانشجویان برای حضور در عرصه‌های تجارت، صنعت و آموزش ارائه نماید.

رشته‌های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه جدید و فراگیر بوده و تکنیک‌های آموزشی در راستای توسعه‌ی برنامه‌های آموزشی طراحی می‌شوند.

لازم به ذکر است؛ دوره‌ی تحصیلات در این دانشگاه، بیشتر با هدف کار بر روی پروژه‌های مختلف، تحقیقات، آموزش‌های عملی و کسب تجربیات به کمک منابع موجود در بخش‌های تجاری و صنعتی طراحی شده و به خوبی دیگر دانشگاه‌های داخلی و خارجی عمل می‌کنند.

در پایان یادآور می‌شود؛ تاکید دوره‌های تحصیلی در دانشگاه UNITEN مالزی بیشتر در  برطرف نمودن احتیاجات خاصی از بخش‌های تجارت و صنعت و در مجموع برای رفع نیازهای ملی است.

دانشکده‌های دانشگاه UNITEN مالزی

  • دانشکده‌ی مهندسی (School of Engineering)
  • مدیریت و تکنولوژی اطلاعات (Management and Information Technology)
مقاله مفید بود؟ با دوستانتون به اشتراک بگذارید.