تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه UNITEN مالزی

دانشگاه UNITEN مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
4.9/5 - (229 امتیاز)

دانشگاه UNITEN مالزی یک جامعه آکادمیک متمایز و پر رونق در این کشور است که با همکاری مخاطبان جهانی، نقش پررنگی در دنیای مدرن اشتغال و کارآفرینی دارد. تمركز اصلی دانشگاه UNITEN در رشته‌هاي مهندسی از جمله الكترونيك، مكانيك، عمران، فناوری اطلاعات، مديريت‌ها و گرايش‌های وابسته به آن است.

مشاوره شریف، تجربه بیست سال زندگی در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذارد. برای دریافت پاسخ سؤالات‌تان با کارشناسان ما در تماس باشید. 

برای تحصیل در بهترین دانشگاه خصوصی مالزی

اینجا رو کلیک کن

معرفی دانشگاه UNITEN مالزی

دانشگاه UNITEN مالزی از نخستین دانشگاه‌های خصوصی مالزی است. مالک اصلی این دانشگاه یکی از بزرگترین کمپانی‌های جنوب شرق آسیا (Tenaga Nasional Berhad) است.

هدف دانشگاه ملی مالزی، تغییر زندگی دانشجویان به سمت و سوی زندگی بهتر است. دانشگاه UNITEN از شما نه تنها یک متخصص آگاه و شایسته می‌سازد، بلکه شما را به عنوان فردی جامع با دیدگاه فکری گسترده به جامعه معرفی می‌کند. 

رشته‌های آموزشی این دانشگاه جدید و فراگیر و رو به افزایش است تا فارغ التحصیلانی حرفه‌ای، متخصص و همسو با نیازهای جامعه پرورش دهد. استفاده از شیوه های جدید و به روز آموزشی، تحقیقاتی و علمی رویکرد دانشگاه UNITEN برای برآوردن نیازهای ملی کشور مالزی است.

شناسنامه دانشگاه UNITEN مالزی

لوگو
رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2025 ۶۴۱-۶۵۰
رتبه بندی آسیایی 164
نوع دانشگاه خصوصی معروف به دانشگاه ملی انرژی
سال افتتاح 1976
تعداد دانشجویان  4,172 از 30 کشور جهان
شعار خلاق، نوآور و پرانرژی.
موقعیت مکانی کجانگ، سلانگور، مالزی
سایت www .uniten .edu .my
تعداد دانشجویان بین المللی 764

امتیازات و افتخارات دانشگاه UNITEN مالزی

دانشگاه uniten مالزی

دانشگاه ملی انرژی UNITEN اقدامات ممتازی برای افزایش دانش و تعالی دانشجویان برداشته است. 
دریافت Tier-5 در SETARA 2017 در واقع نمایش قدرت و انرژی رقابتی این دانشگاه به جهانیان بود. ( SETARA مکانیزم رتبه بندی سنجش عملکرد تدریس و یادگیری مقطع کارشناسی دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی مالزی است.) علاوه بر آن آموزش‌های این مرکز علمی توسط MQA به رسمیت شناخته شده است. از امتیازات و افتخارات جهانی این دانشگاه مالزی بیشتر بدانید:

 • در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی Quacquarelli Symonds (QS)، UNITEN در سال 2019 در رتبه 234 قرار گرفت.
 • این دانشگاه برای اولین بار در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2019 در رتبه 701-750 # و در رتبه بندی QS 50 برتر زیر 50 در سال 2019 ظاهر شد.
 • همچنین در همین رتبه بندی QS در سال 2025 با رتبه جهانی ۶۴۱-۶۵۰ و رتبه آسیایی 164 در جمع بهترین دانشگاه ها به دنیا معرفی شد.
 • در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2019 بر اساس رشته مهندسی و فناوری، UNITEN در رتبه 398 قرار گرفته است.
 • در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education (THE)، UNITEN در سال 2019 رتبه 801 تا 1000 را به خود اختصاص داده است.
 • طبق همین سیستم رتبه‌بندی، UNITEN در رتبه 201-250 در آسیا، چهاردهم در آسه‌آن و هشتمین رتبه در مالزی قرار دارد.
 • UNITEN رتبه “سطح 5: عالی” را در سیستم رتبه بندی آموزش عالی مالزی (SETARA) کسب کرده و بهترین انتخاب برای دوره های مهندسی، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات است.

دانشگاه یونیتن (UNITEN) در مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا در رشته‌هاي مهندسي برق، الکترونيک و مکانيک، مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران است.

دانشکده های دانشگاه UNITEN مالزی

تأکید دوره‌های تحصیلی دانشگاه UNITEN مالزی؛ برطرف کردن احتیاجات بخش‌ تجارت و صنعت و در مجموع رفع نیازهای ملی مالزی است. در دنیایی که هیچ‌چیز ثابت نیست، دانشجویان یونیتن تئوری را به عمل تبدیل کرده و به دنبال حل چالش‌ها و ایجاد فرصت‌های جدید برای جامعه هستند. دانشکده‌های یونیتن را بشناسیم:

دانشکده های دانشگاه UNITEN مالزی

دانشکده مهندسی (COE)
دانشکده اقتصاد انرژی و علوم اجتماعی (CES)
کالج تجارت و حسابداری (COBA)
کالج محاسبات و انفورماتیک (CCI)
کالج تحصیلات تکمیلی (COGS)
کالج مدیریت بازرگانی و حسابداری (COBA)

لیست رشته های ارشد و دکتری دانشگاه UNITEN

کلیک کنید

ساختار آموزشی دانشگاه UNITEN مالزی

هدف دانشگاه تنگا يونيتن فراهم كردن شرايط عالی آموزشی برای آمادگی دانشجويان و ورود به موقعيت‌های مختلف شغلی مانند: صنعت، تجارت و انجمن‌های علمی و تحقيقاتی است.

از دیگر اهداف دانشگاه UNITEN پرورش افراد متخصص و حرفه‌ای است و در این راستا از شيوه‌های نوين آموزشی، تحقيقاتی و عملی استفاده می‌کند. برآورده کردن نیازهای ملی مالزی و کشورهای دیگر هدفی است که تکنیک‌ها و ساختار آموزشی دانشگاه براساس آن طراحی شده است.

در راستای اهداف یاد شده، دانشگاه تنگا يونيتن تیم آموزشی خود را نیز بر اساس معیارهایی مانند شايستگي علمی اساتيد، تجربه‌ی كاری و آموزشی
و توانایی بالا در انتقال دانش و تجربه به دانشجويان گزینش می‌کند.

از سوی دیگر پشتیبانی و حمایت شرکت (TNB) از دانشگاه UNITEN مالزی باعث شده که این مرکز با سرعت بیشتری در راستای توسعه زیرساخت‌های خود حرکت کند.

موقعیت مکانی و پردیس های دانشگاه UNITEN 

دانشگاه uniten

دانشگاه یونیتن مالزی دارای ۲ پردیس است. 

 1. پردیس پوتراجایا
 2. پردیس سلطان حاجی احمد شاه

پردیس اصلی دانشگاه یونیتن 214 هکتار مساحت دارد. این پردیس در 25 مایلی جنوب کوالالامپور و در نزدیکی Kajang سلانگور قرار دارد. پردیس اصلی دانشگاه در میان مرکز اداری دولت فدرال مالزی، مراکز خرید، هتل ها و استراحتگاه ها قرار گرفته و موقعیت مکانی عالی برای دسترسی دانشجویان به امکانات شهری را دارد.  در پردیس پوتراجایا می‌توانید در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات، اقتصاد بازرگانی و اقتصاد انرژی تحصیل در مالزی را کلید بزنید. 

پردیس بعدی دانشگاه UNITEN در سلطان حاجی احمدشاه (KSHAS) بندر معظم شاه پاهانگ قرار گرفته است. این پردیس می‌توانید در رشته‌های حسابداری، مالی، بازاریابی، کارآفرینی؛ منابع انسانی و تجارت تحصیل کنید. 

خوابگاه دانشگاه ملی انرژی (UNITEN) 

محل اقامت یا خوابگاه نقش تعیین کننده در خاطرات دوران دانشجویی هر کسی دارد. مگر می‌شود دانشگاهی در حد و قواره دانشگاه UNITEN مالزی خوابگاه نداشته باشد. خبر خوب این که دانشجویانی که از خوابگاه  UNITEN استفاده می‌کنند، از امکانات متنوع و به روزی برخوردارند.

 • 7 ساختمان آپارتمانی راحت در پردیس‌های دانشگاه وجود دارد. در پردیس اصلی یک مرکز بهداشتی و پزشکی هم هست! 
 • در پردیس شعبه، می‌توانید در بیمارستان معظم شاه مجاور از خدمات درمانی استفاده کنید.
 • کتابخانه و فضای مطالعه 24 ساعته در اختیار دانشجویان است که از آن برای بحث، مطالعه و تحقیق استفاده کنند. 
 • خبر خوب برای دانش‌جویانی که عاشق ورزش و فعالیت‌های تفریحی هستند! دانشگاه UNITEN امکانات ورزشی مختلفی مانند یک مینی استادیوم، یک میدان ورزشی عظیم با شرایط مسابقات دو و میدانی در سطح ملی دارد. 
 • یک استخر شنا در اندازه المپیک
 • زمین‌های تنیس
 • زمین‌های فوتبال و یک سالن بدنسازی

اینها بخشی از امکاناتی است که در خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه برای تأمین رفاه و اوقاتی خوش برای دانشجویان فراهم کرده است. دانشگاه UNITEN به لحاظ موقعیت محوطه و لوکیشن، در مکانی قرار دارد که در عین مدرن بودن، محیطی ایده آل با آرامشی خاص برای برای پرورش ذهن و روح است. 

امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه UNITEN 

دانشگاه uniten

تمرکز اصلی برنامه‌های دانشگاه تنگا يونيتن بر رشته‌های مهندسی، فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی و حوزه های مرتبط است. امکانات آموزشی و رفاهی دانشگاه هم برای هدایت دانشجویان در همین راستا است:

 • Wi-Fi و اتصالات اینترنتی
 • امکانات ورزشی و فرهنگی
 • راهنمایی و مشاوره
 • حمل و نقل
 • کارآموزی و شغلی
 • خدمات و امکانات
 • مرکز منابع اطلاعاتی یا کتابخانه دانشگاه (IRC)
 • باشگاه ها و جوامع، بیش از 50 باشگاه و انجمن، زندگی دانشجویی در UNITEN مکانی دلپذیر برای همه کرده است.
 • باشگاه های ورزشی
 • باشگاه فعالیت فارغ التحصیلان (GAC)
 • باشگاه سلامت و تندرستی

امکانات آموزشی و رفاهی دانشگاه یونیتن مالزی

کلیک کنید

تاریخچه Universiti Tenaga Nasional 

دانشگاه يونيتن (UNITEN) در سال 1967 با عنوان موسسه لاتيهان سلطان احمد شاه (ILSAS) شروع به كار كرد. 

دانشگاه یونیتن از اولین دانشگاه های مالزی است که ضمن خصوصی بود متعلق به شرکت Tenaga Nasional Berhad (TNB) است. این شرکت یکی از بزرگترین برندهای خدماتی در جنوب شرقی آسیا است.

در سال 1994، ILSAS به یک موسسه آموزش عالی تبدیل شد و به Institut Kejuruteraan Teknologi Tenaga Nasional (IKATAN) تغییر نام داد. در همین سال بود که برنامه‌های آکادمیک رشته مهندسی و مدیریت بازرگانی را در مقاطع لیسانس با برنامه اعطای دو مدرک همزمان از دانشگاه یونیتن و دانشگاه های پارنتر آغاز کرد. 

در سال 1997، IKATAN به Universiti Tenaga Nasional ارتقا یافت. در سال 2007 یک دهه از تاسیس یونیتن به عنوان یک دانشگاه گذشته بود. 

پشتیبانی و تعهدی دانشگاه یونیتن از TNB (یک شرکت پیشرو در صنعت برق) دریافت می‌کند، باعث توسعه زیرساخت‌های این مرکز علمی آموزشی شده است. چشم انداز UNITEN این است که تبدیل به دانشگاه برتر مهندسی، فناوری اطلاعات و تجارت مالزی و جهان شود. 

ارزش‌های مشترک UNITEN و شرکت TNB است که دانشگاه را با سرعتی وصف ناشدنی رو به جلو پیش می‌برد. 

تقویم تحصیلی دانشگاه یونیتن مالزی

تقویم تحصیلی دانشگاه‌های مالزی را باید جلو چشم‌تان بزنید تا مطابق آن برای روزها و هفته‌هایتان برنامه ریزی کنید. تحصیل در کنار تفریح یکی از لذت بخش‌ترین اتفاقاتی است که می‌توانید در کشور سرسبز مالزی، حساب ویژه‌ای رویش باز کنید. این شما و این تقویم تحصیلی و تاریخ شروع ترم و تحویل مدارک دانشگاه UNITEN در کشور مالزی:

تقویم دانشگاه UNITEN 
شروع ترم تحویل مدارک
ژانویه اول دسامبر
می اول آپریل
سپتامبر اول آگوست

سؤالات متداول برای تحصیل در دانشگاه UNITEN مالزی

دانشگاه ملی مالزی UNITEN چگونه دانشگاهی است؟

 

دانشگاه UNITEN یک دانشگاه خصوصی است که متعلق به Tenaga Nasional Berhad (TNB) است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های مرتبط با دولت (GLUs) مالزی است.

2-موقعیت مکانی و لوکیشن دانشگاه UNITEN مالزی کجاست؟

دانشگاه یونیتن دارای 2 پردیس است. پردیس اصلی در پوتراجایا و دیگری در بندر معلم شاه، پاهانگ واقع شده است. 

3- دانشگاه یونیتن مالزی به چه چیزی مشهور است؟

دانشگاه یونیتن مالزی در رشته‌هاي مهندسی ( الكترونيك، مكانيك، عمران و…)، فناوری اطلاعات، مديريت‌؛ حسابداری، فناوری اطلاعات و گرايش‌های وابسته به آن معروف است.   

تضمین پذیرش دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف قریب به 20 سال است که در حوزه مالزی فعال است. برای تحصیل و اقامت در مالزی روی خدمات مشاوره شریف حساب باز کنید. امتیازات ما برای تحصیل در دانشگاه های مالزی از این قرار است:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن 
 • اگر به هر دلیلی مقصدتان مالزی است؛ برای اخذ اجازه ورود به مالزی اقدام کنید.
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.uniten.edu.my/