تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
جمعه ,۹ آبان ۱۳۹۹
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی

تضمین پذیرش در دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف;بزرگترین ارائه دهنده خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی می باشد. مشاوره شریف راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه خوابگاه و شرکت در کلاس در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به؛
دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه های مالزی اشاره کرد.

تحصیل در مالزی

طبق آمار یونسکو، کشور مالزی یازدمین مقصد محبوب تحصیلی است.
اما این کشور اهداف بزرگتری دارد و در تلاش است تا سال ۲۰۲۵ به رتبۀ ۶ام برسد و تا آن تاریخ ۲۵۰٫۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی جذب کرده باشد.
علاوه براین سطح بالای رفاه، همراه با هزینه پایین زندگی بسیاری از افراد را ترغیب می‌کند تا این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند.

اغلب مردم معمولا تصمیم برای ادامه تحصیل در کشورهای در حال توسعه را زیر سوال می‌برند اما قدرت مالزی در این واقعیت نهفته است که آنها بخش عظیمی از درآمد خود را صرف تقویت روابط با دانشگاه‌های بین المللی میکنند.
اغلب دانشگاه‌های مطرح انگلیس و استرالیا در این کشور شعب خود را افتتاح کرده‌اند.

دانشگاه‌های مالزی

رنکینگ دانشگاه‌های مالزی در طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است، این دانشگاه‌ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.دانشگاه‌های خصوصی شامل دانشگاه‌های محلی و پردیس دانشگاه‌های خارجی هستند.
بیشتر مردم معمولا تصمیم برای ادامه تحصیل در کشورهای در حال توسعه را زیر سوال می‌برند اما قدرت مالزی در این واقعیت نهفته است که آنها بخش عظیمی از درآمد خود را صرف تقویت روابط با دانشگاه‌های بین المللی میکنند.
اغلب دانشگاه‌های مطرح انگلیس و استرالیا در این کشور شعب خود را افتتاح کرده‌اند.

رنکینگ دانشگاه های مالزی

نام دانشگاهرنکینگ بین المللی 
دانشگاه um مالزیرنکینگ  70 
دانشگاه upm مالزیرنکینگ ۱۵۹ 
دانشگاه ukm مالزیرنکینگ ۱۶۰ 
دانشگاه usm مالزیرنکینگ ۱۶۵
دانشگاه utm مالزیرنکینگ ۲۱۷
دانشگاه ucsi مالزی رنکینگ ۴۴۲
دانشگاه utp مالزیرنکینگ ۴۸۲
دانشگاه taylors مالزی رنکینگ ۵۱۱-۵۲۰  

اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه‌های مالزی

سفری تفریحی تحصیلی به مالزی
(مالزی در یک نگاه)

کشور مالزی که در دریای چین جنوبی قرار دارد و نقشۀ این کشور گویی قدم‌هایش را در دو سوی این دریا قرار داده است، با تنوعی از فرهنگ‌ها و پایتختی مدرن با تنوع جغرافیایی، حقیقتاً هم به لحاظ مناظر طبیعی و هم به لحاظ شهروندان، کشوری منحصربه‌فرد است.
با انتخاب کشور مالزی به عنوان مقصد تحصیلی خود، زیبایی‌های این کشور را ورای جنگل‌های انبوه و بارانی باستانی، پارک‌های ملی و سواحل باشکوه آن خواهید یافت. شهرهای مالزی نیز شگفت‌انگیز هستند، از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند؛ و همچنین فستیوال‌های زیادی که هرساله به مناسبت‌های فرهنگی باستانی و مدرن مالزی برگزار می‌شوند.

آشنایی با مالزی و شهرهای دانشجویی این کشور

 

لازم به ذکر است که امکان دریافت ویزای همراه برای سفر و اقامت همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال شما در کشور مالزی وجود دارد و از این بابت نباید نگران باشید.
اعتبار مدارک فارغ التحصیلی از دانشگاه های مالزی در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار زیاد است و توسط وزارت علوم ایران نیز مورد قبول واقع می شوند.

مزایای تحصیل در مالزی

 • دانشگاه های با رنکینگ بالا و در سطح جهانی
 • هزینه پایین زندگی و شهریه مناسب
 • کشوری چندفرهنگی
 • آشنایی مردم با زبان انگلیسی
 • طبیعت زیبا
 • غذاهای خوشمزه
 • هوایی متعادل

اطلاعات بیشتر درباره مزایای تحصیل در مالزی

ما می توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.
همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

تحصیل در مدارس کانادایی 

در کشور مالزی‌ آموزش‌ کودکان‌ از ۵ سالگی‌ با دوران‌ آمادگی‌ آغاز می‌شود. تحصیلات‌ ابتدایی‌ از۷ سالگی‌ به‌ مدت‌ ۶ سال‌ است‌ که‌ در این‌ دوره‌ خواندن، نوشتن، ریاضیات‌ پایه‌ و علوم‌ اهمیت‌ ویژه‌ای‌ دارند. دانش‌آموزان‌ در دو امتحان‌ در سال‌های‌ سوم‌ و ششم‌ شرکت‌ می‌کنند.تحصیلات‌ دبیرستان‌ نیز به‌ دو دوره‌ ۳ ساله‌ تقسیم‌ می‌شود.

دانش‌آموزان‌ در سه‌ سال‌ اول‌ دبیرستان (از سن ۱۳ سالگی)‌ دروس‌ علوم‌ پایه، علوم‌ انسانی، هنر و آموزش‌های‌ صنعتی‌ را می‌گذراند و در پایان‌ آن‌ در امتحانات ‌(PMR)  شرکت‌ می‌کنند. دوره دوم‌ نیز دو سال‌ است (از سن ۱۶ سالگی)‌ که‌ برای‌ ۲ سال‌ دانش‌آموزان‌ دروس‌ مشخصی‌ را انتخاب‌ می‌کنند و در امتحانات‌ (SPM) شرکت‌ می‌نمایند. برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ مالزی‌ دانش‌آموزان (از ۱۸ سالگی)‌ باید دوره‌ یکساله‌ دیگری‌ را بگذرانند و با موفقیت‌ در امتحانات‌ آخر سال‌ مدرک (STPM) را بگیرند که‌ همان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ در مالزی‌ است.
این‌ مدرک مشابه‌ مدارک A Level  در نظام‌ آموزشی‌ انگلستان‌ است.
دارندگان‌ مدرک SPM می‌توانند در کالج‌ها و پلی‌ تکنیکها، و دارندگان‌ مدرک  STPM، می‌توانند در دانشگاه‌ها ادامه‌ تحصیل‌ دهند.

متد آموزشی کانادا در مدرسه سان وی مالزی

مدارس بین المللی با استانداردهای بالا در مالزی فعالیت می کنند که یکی از بهترین این مدارس مدرسه سان وی می باشد ؛ مدرسه بین‌المللی سان وی مالزی (Sunway) با مزایای بسیار، پذیرای دانش‌آموزان از اقصی‌ نقاط جهان با هر پیشینه تحصیلی و آموزشی است.

این مدرسه مفتخر است؛ دانش‌آموزان خود را برای جامعه آموزشی در سطح جهانی با ارائه تجربیاتی گرانبها پرورش می‌دهد تا هر دانش‌آموز بتواند بهترین موقعیت‌ها را برای آینده شغلی خویش رقم بزند. افتتاح مدرسه بین‌المللی‌ سان وی Sunway به ژانویه ۲۰۰۸ برمی‌گردد و زیر نظر مستقیم وزرات آموزش ایالت اونتاریو Ontario کانادا، بر اساس استانداردهای شعبه اصلی فعالیت می‌کند.

مدرسه سان وی از مقطع ۷ تا ۱۱ ( دوره راهنمایی و دبیرستان ) را پوشش می‌دهد. دانش‌آموزان بعد از گذراندن سال ۱۱ می‌توانند در سال ۱۲ معادل پیش‌دانشگاهی شرکت نمایند و دیپلم Ontario Secondary School Diploma OSSD را اخذ نمایند.

لازم به ذکر است؛ مدرک یاد شده از اعتبار جهانی برخوردار بوده و دانش‌آموزان دارنده این مدرک می‌توانند در کلیه‌ دانشگاه‌های بین‌المللی و معتبر در سراسر دنیا تحصیل نمایند.

تحصیل در مالزی و چالش یادگیری زبان انگلیسی

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

برای تحصیل در مالزی در هر رشته و مقطع تحصیلی در هر یک از دانشگاه های مالزی می بایست حداقل نمره زبان در نظر گرفته شده را در آزمون آیلتس اخذ کرده و مدرک آیلتس را ارائه نماید.

اما به علت وجود کالج های زبان معتبر و متعدد در این کشور که با دانشگاه های مالزی در ارتباط هستند، امکان تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان نیز فراهم شده.
یعنی داوطلب می تواند به مالزی وارد شده و قبل از ورود به دوره ترم دانشگاهی خود، به گذراندن دوره زبان در کالج بپردازد.

علاوه بر این، شما می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی در مالزی، ویزای تحصیلی به مدت ۶ تا ۱۲ ماه دریافت کنید و در کالج های مطرح مالزی نظیر کالج زبان EMS، کالج زبان ELEC، کالج زبان ELS و …زبان انگلیسی را فرا بگیرید؛ برای گرفتن پذیرش لیسانس نمره ۵٫۵ در دوره‌ی آیلتس و برای فوق‌لیسانس نمره ۶ در دوره‌ی آیلتس الزامی است.

 شرایط سنی تحصیل در مالزی 

 تحصیل بدون محدودیت سنی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در مالزی نداشتن محدودیت سنی برای ثبت‌نام و تحصیل در دانشگاه‌های مالزی است. از فرد ۱۶ ساله گرفته تا ۶۰  ساله می تواند رؤیاهای تحصیلی خود را در این کشور برآورده سازد.

با این تفاصیر حتی اگر در سنین بالا تصمیم به ادامه تحصیل گرفتین، می‌ توانید روی دانشگاه‌های مالزی حساب کنید.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مالزی

تمام دانشجویان بین‌المللی ملزم به داشتن ویزای دانشجویی می‌باشند. گرفتن ویزای دانشجویی آسان است، زمانی که از دانشگاهی پذیرش بگیرید خود دانشگاه از طرف شما برای ویزای دانشجویی اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
در میان مدارکی دانشگاه از طرف شما ارسال می‌کند یک ضمانت شخصی نیز وجود دارد، که برای آن باید مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ رینگت (۵۰ تا ۵۰۰ دلار آمریکا)، بسته به کشور محل اقامت فعلی، پرداخت کنید.

زمانی که پذیرش و ویزای تحصیلی شما قطعی شد می‌بایست شخصاً از طریق سفارت یا کمیسیون عالی کشور مالزی در کشور خود برای ویزای یکبار ورود دانشجویی اقدام کنید.
برای این کار باید شواهد و مدارکی از پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی خود، گواهی تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی، گواهی سلامت و تایید ترک کشور مالزی پس از اتمام تحصیل را فراهم آورید.
بسته به ملیت شما، ممکن است مدارک اضافه نیز درخواست شود.

هزینه های زندگی و تحصیل در مالزی

 • هزینه مسکن : RM 300 – RM 450
 • غذا (برای سه وعده غذا در روز) : RM 400 – RM 450 
 • نگهداری لباس (شستشو, اتوشویی, خشکشویی و…) :  حدودا ۱۵دلار در ماه
 • حمل و نقل عمومی (بستگی به مقصد و مسافت طی شده دارد) :  RM 30 – RM 50 
 • صورتحساب موبایل و اینترنت :  بین ۵ تا ۵۰ دلار در ماه
 • کتاب ها, مجلات و لوازم التحریر– RM 50 – RM 100
 • مخارج شخصی : RM 200 – RM 300

هزینۀ دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، با گسترش پردیس‌های شعب بین‌الملل و موسسات خصوصی میانگین مبلغ شهریه بالا رفته‌است. به‌طور کل تحصیل در مالزی ارزان‌تر از سایر کشورها است، با میانگین شهریه تقریباً ۳٫۹۵۰ دلار آمریکا برای هر سال.
جالب است بدانید که بهترین دانشگاه مالزی یعنی دانشگاه مالایا به‌عنوان یک موسسه دولتی با شهریه‌ای حدود ۲٫۵۳۴ دلار آمریکا برای هر سال برای دانشجویان کارشناسی پایین‌ترین میانگین شهریه را دارد.
اگرچه هزینۀ دوره‌های تحصیلی در پردیس‌های بین‌الملل مالزی بالاتر است، اما همچنان با کیفیت برابر از همتایان بین‌المللی خود ارزان‌تر هستند. به‌ عنوان مثال، اگر بخواهید در شعبۀ بین‌المللی دانشگاه موناش در مالزی لیسانس کامپیوتر بگیرید تقریباً ۴۱٫۹۰۰ رینگت (۱۰٫۰۰۰ دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت، این در حالی است که همین رشته و مقطع در دانشگاه اصلی در استرالیا دو برابر هزینه دارد، چیزی حدود ۳۲٫۵۰۰ دلار استرالیا (۲۳٫۴۰۰) دلار آمریکا).

کار دانشجویی در مالزی

تمامی دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، تا زمانی که ویزای دانشجویی ایشان دارای اعتبار است، مجاز هستند به صورت پاره‌وقت و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و انحصاراً درطول تعطیلات میان‌ترم یا تعطیلات بیشتر از ۷ روز در رستوران‌ها، پمپ‌بنزین‌ها، سوپرمارکت‌ها و هتل‌ها کار کنند. لطفاً توجه داشته باشید که ابتدا لازم است از ادارۀ مهاجرت اجازۀ کار دریافت گردد.
دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در شغل صندوق‌داری نمی‌باشند. علاوه بر این، در بخش مشاغل هتل نیز دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در موقعیت‌هایی نظیر خواننده، ماساژور، نوازنده یا GRO (مهماندار هتل) نمی‌باشند. دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در مشاغل یا فعالیت‌هایی که غیراخلاقی محسوب می‌شوند نمی‌باشند.

درخواست اجازۀ کار پاره‌قت بایستی از طریق موسسه‌ای که دانشجوی بین‌المللی در آن مشغول به تحصیل است ارائه گردد. جهت ثبت درخواست اجازۀ کار پاره‌وقت در ادارۀ مهاجرت کشور مالزی، لازم است دانشجوی بین‌المللی توسط نمایندۀ رسمی موسسه آموزشی معرفی شود.

این به‌این معنا است که تامین هزینه‌های زندگی و شهریه با کار دانشجویی امکان‌پذیر نیست.

آیا تحصیل در مالزی رایگان است؟

امکان اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در مالزی از دیگر محاسن تحصیل در این کشور جنوب شرقی آسیاست که البته بیشتر برای مقطع دکتری در نظر گرفته می شود. البته دانشجویان مقطع فوق لیسانس (Masters Degree) که به صورت تحقیقات محور به تحصیل می‌پردازند شانس تحصیل رایگان در این کشور و اخذ بورسیه تحصیلی را دارا می باشند.
هر یک از کالج ها و دانشگاه های مالزی، بنیادهای خیریه و شرکت های صنعتی این کشور به ارائه بورسیه های تحصیلی می پردازند.
بورسیه تحصیلی دکتری مالزی دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی دکتری مالزی می شوند، علاوه بر امکان تحصیل رایگان در مالزی از مزایای دیگری نیز برخوردار می شوند که مهم ترین موارد آن عبارتست از: دریافت حقوق ماهانه، دریافت هزینه تایید شده مخارج تحصیلی، کمک های بلاعوض، بلیط هواپیما از پایتخت کشور محل اقامت تا مالزی و بیمه درمانی رایگان.

ما می توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.
همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

بورسیه تحصیلی دکتری مالزی

دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی دکتری مالزی می شوند، علاوه بر امکان تحصیل رایگان در مالزی از مزایای دیگری نیز برخوردار می شوند که مهم ترین موارد آن عبارتست از: دریافت حقوق ماهانه، دریافت هزینه تایید شده مخارج تحصیلی، کمک های بلاعوض، بلیط هواپیما از پایتخت کشور محل اقامت تا مالزی و بیمه درمانی رایگان.

مزایای تحصیل رایگان در مالزی به قرار زیر است :

 • حقوق ماهانه
 • بورس تحصیلی را می توان در مالزی دریافت کرد
 • هزینه تایید شده ی مخارج تحصیل
 • کمک های بلا عوض نصب و پایان بخشی
 • کمک هزینه سالانه برای کتاب ها و سفرهای داخلی
 • مجوز تز
 • بلیط هواپیما ی دریافت کننده از  پایتخت محل اقامت تا مالزی
 • پزشکی / بیمه درمانی
 • ویزا

تحصیل در مالزی – بورسیه تحصیلی مالزی

یشترین میزان اخذ بورسیه تحصیل در مالزی متعلق به دانشجویان دکتری خواهد بود و آن دسته از دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد را با ساختار تحقیقاتی شروع کرده اند شانس دریافت بورسیه تحصیلی در کشور مالزی را دارند البته تعداد محدودی این پذیرش صورت می گیرد و مهاجرت به مالزی انجام می شود. برای گرفتن بورسیه تحصیلی باید دارای گواهی سلامت پزشکی باشید .
متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی مالزی باید در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری از یکی از دانشگاه های کشور مالزی پذیرش داشته باشند .

تحصیل در رشته های مهندسی در مالزی

به علت مناسب بودن رنکینگ دانشگاه های مالزی، امکان تحصیل مهندسی در این کشور برای جوانان ایرانی بسیار بسیار مورد توجه بوده و عده زیادی همه ساله برای تحصیل مهندسی در مالزی به این کشور مراجعه می کنند.
تحصیل مهندسی در مالزی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف از جمله برق و الکترونیک، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مکانیک، عمران، معماری و برنامه ریزی شهری و … و نیز در گرایش های مختلف ارائه می گردد. نام برترین دانشگاه های مهندسی مالزی را می توانید در لیست وزارت علوم نیز در ادامه مطلب ملاحظه فرمایید.

شرایط اخذ پذیرش رشته های علوم پزشکی در مالزی

 • تسلط کامل به زبان انگلیسی
 • دارا بودن تمکن مالی با گواهی صورتحساب بانکی به مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار دریکی ازبانکهای معتبر
 • مدرک فارغ التحصیل درمقطع قبلی بامعدل مناسب.

بیمه دانشجویی:

کلیه دانشجویان از بیمه درمانی کامل برخوردارند و هزینه این بیمه، تنها سالی ۵۰ دلار برآورد می شود که به نسبت امکانات و مزایا بسیار باصرفه است. این بیمه برای کل بیمارستان ها و حوادث در سرتاسر مالزی معتبر است.

اقامت پس از تحصیل در مالزی

طرح اقامت پس از تحصیل در کشور مالزی معروف به MM2H میباشد که تحت نظارت خانه دوم مالزی می باشد . اقامت پس از تحصیل در مالزی به این صورت می باشد که افراد با عضویت در این طرح با هر ملیتی که باشند می توانند با رعایت اصول مقرراتی خاص و با داشتن ویزای مالتی پل و یا توریستی مدت زمان زیادی را در مالزی زندگی می کنند .

سوالات متداول درباره تحصیل در مالزی

۱- آیا دانشجویان در مالزی ملزم به داشتن بیمه درمانی هستند؟

بله،  دانشجویان در پروسه اخذ ویزای دانشجویی با هماهنگی اداره بیمه و اداره مهاجرت مشمول بیمه هم می شوند و نیازی به پیگیری خاصی از طرف دانشجو نیست.

۲- در هنگام عقد قرارداد اجاره ی خانه در مالزی، چه هزینه هایی باید پرداخت شود؟

مبلغ ودیعه رهن معادل ۲٫۵ برابر مبلغ اجاره است. مستاجر ملزم به پرداخت اجاره ماه اول در زمان قرارداد خواهد بود. یعنی مجموعا در هنگام قرارداد می بایست ۳٫۵ برابر مبلغ اجاره را پرداخت کرد که در انتهای قرار داد و بعد از تسویه قبوض آب و برق و اینترنت، مبلغ ودیعه رهن برگشت داده می شود

۳- نرخ معمول اجاره خانه در مالزی چقدر است؟

نرخ اجاره مسکن در مالزی نسبت به مکان و نزدیکی به قطار های درون شهری و امکانات آن بسیار متفاوت است. علاوه بر این به مواردی مانند امنیت خانه باید دقت کرد مثلاً از اجاره خانه های ویلایی که هیچگونه نگاهبانی ندارند صرفه نظر کنید. ولی به طور معمول در شهر کوالالامپور قیمت آپارتمان مبله نزدیک به قطار های درون شهری ماهانه حدود ۲۵۰۰ رینگیت به بالا و مبله نشده آن ۲۰۰۰ به بالا هست. قیمت استودیو مبله شده و در مکان های  نزدیک ایستگاه های قطار ماهانه ۱۸۰۰ به بالا و بدون مبله ۱۳۰۰ به بالا. در مالزی چون سیستم حمل و نقل خیلی مناسبی وجود ندارد بسیاری از ایرانیان ماشین خریداری میکنند تا خانه ای دورتر از ایستگاه های قطار خرید و با ماشین رفت و آمد کرد که این خانه ها قیمت های اجاره ۱۲۰۰ رینگیت به بالا دارند که نسبت به امکانات خانه این قیمت متقاوت است. البته قیمت های ذکر شده مربوط به قراردادهای یکساله می باشد و در صورت عقد قرارداد ۶ ماهه ۳۰ تا ۴۰ درصد به مبلغ قرارداد اضافه می گردد. خانه های بیرون از شهر کوالالامپور قیمت ارزان تری دارند،برای مثال در اطراف دانشگاه پوترا قیمت آپارتمان مبله از ۱۲۰۰ رینگیت و بدون مبله از ۵۰۰ رینگیت شروع می شود، در اطراف دانشگاه UKM هم خانه های مبله ماهانه از ۸۰۰ رینگت  و بدون مبله از ۵۰۰ رینگتموجود می باشد.

۴- هزینه زندگی برای دانشجویان در مالزی ماهیانه چند رینگیت میشود؟

حداقل هزینه یک نفر به شرط زندگی در خوابگاه ۱۰۰۰ رینگت است و در صورت اجاره یک اتاق در آپارتمان مشترک ۱۸۰۰ رینگت خواهد بود و هزینه زندگی یه خانواده سه نفره ۴۰۰۰ رینگت می باشد.

۵- من از دانشگاه پذیرش گرفتم آیا میتوانم والدینم رو با خودم به مالزی ببرم؟

بله، شما میتوانید درخواست ویزای همراه دهید و والدین خود (هم پدر و هم مادر) را به مالزی ببرید.

۶-من متاهل هستم و دو بچه دارم آیا میتوانم خانواده خودم رو به مالزی ببرم؟

بله، شما میتوانید برای خانواده خود تقاضای ویزای همراه کنید و خانواده و فرزندانتان را با خود به مالزی ببرید

۷- آیا میتوانم علاوه بر فرزندان و همسرم، والدینم را نیز به مالزی ببرم؟

اگر مجرد هستید، میتوانید والدین خود را (پدر و مادر هر دو با هم) همراه خود به مالزی ببرید، و اگر متاهل هستید میتوانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه خود ببرید.در صورتی که متاهل هستید امکان بردن همزمان والدین همراه با فرزندان و همسر میسر نیست.به عبارت دیگر یا باید برای والدینتان ویزای همراه بگیرید یا برای همسر و فرزندانتان

۸- شروع سال تحصیلی مدارس در مالزی چه وقت هست؟ آیا برای ادامه تحصیل بچه ها در مقطع ابتدایی باید در مدارس ایرانی ادامه تحصیل دهند یا مدارس مدارس بین المللی  و اینکه کدام مدارس بهتره ؟

شروع سال تحصیلی در مدارس ایرانیان مانند ایران از اول مهر  تا خرداد می باشد و هزینه تحصیل در مدارس بین المللی بیشتر از مدارس ایرانی است

۹-آیا دولت مالزی تسهیلاتی  برای ادامه تحصیل فرزندان دانشجویان متاهل در نظر گرفته است؟

خیر، دولت حمایتی از نظر مادی انجام نمیدهد ولیکن مدارس ایرانیان به دانشجویان برای ۱ فرزند ۵۰ درصد و برای ۲ فرزند ۶۰ درصد تخفیف قائل میشوند

 

ما می توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.
همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱
مقاله مفید بود؟ با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

۲ دیدگاه

 1. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  آیا برای تحصیل در مالزی نیاز به برگه تمکن مالی هست؟

 2. من برای فوق لیسانس میخوام برم مالزی تحصیل کنم.اگه گپ تحصیلی زیاد باشه آیا میشه از دانشگاه پذیرش گرفت؟لیسانسم رو حدود ۱۰ سال پیش گرفتم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *