تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
شنبه ,۲۷ دی ۱۳۹۹
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی

طبق آمار یونسکو، کشور مالزی یازدمین مقصد محبوب تحصیلی است.

اما این کشور اهداف بزرگتری دارد و در تلاش است تا سال ۲۰۲۵ به رتبۀ ۶ام برسد و تا آن تاریخ ۲۵۰٫۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی جذب کرده باشد.

علاوه براین سطح بالای رفاه، همراه با هزینه پایین زندگی بسیاری از افراد را ترغیب می‌کند تا این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند.

اغلب مردم معمولا تصمیم برای ادامه تحصیل در کشورهای در حال توسعه را زیر سوال می‌برند اما قدرت مالزی در این واقعیت نهفته است که آنها بخش عظیمی از درآمد خود را صرف تقویت روابط با دانشگاه‌های بین المللی میکنند.
اغلب دانشگاه‌های مطرح انگلیس و استرالیا در این کشور شعب خود را افتتاح کرده‌اند.

تضمین پذیرش در دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف;بزرگترین ارائه دهنده خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی می باشد. مشاوره شریف راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه خوابگاه و شرکت در کلاس در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به؛
دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه های مالزی اشاره کرد.

 

 

دانشگاه‌های مالزی

رنکینگ دانشگاه‌های مالزی در طی چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است، این دانشگاه‌ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.دانشگاه‌های خصوصی شامل دانشگاه‌های محلی و پردیس دانشگاه‌های خارجی هستند.
بیشتر مردم معمولا تصمیم برای ادامه تحصیل در کشورهای در حال توسعه را زیر سوال می‌برند اما قدرت مالزی در این واقعیت نهفته است که آنها بخش عظیمی از درآمد خود را صرف تقویت روابط با دانشگاه‌های بین المللی میکنند.
اغلب دانشگاه‌های مطرح انگلیس و استرالیا در این کشور شعب خود را افتتاح کرده‌اند.

رنکینگ دانشگاه های مالزی

نام دانشگاهرنکینگ بین المللی 
دانشگاه um مالزیرنکینگ  ۵۹
دانشگاه upm مالزیرنکینگ ۱۳۲
دانشگاه ukm مالزیرنکینگ ۱۴۱
دانشگاه usm مالزیرنکینگ ۱۴۲
دانشگاه utm مالزیرنکینگ ۱۸۷
دانشگاه taylors مالزیرنکینگ ۳۷۹
دانشگاه ucsi مالزی رنکینگ ۳۹۱
دانشگاه utp مالزیرنکینگ ۴۳۹

اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه‌های مالزی

 

سفری تفریحی تحصیلی به مالزی
(مالزی در یک نگاه)

کشور مالزی که در دریای چین جنوبی قرار دارد و نقشۀ این کشور گویی قدم‌هایش را در دو سوی این دریا قرار داده است، با تنوعی از فرهنگ‌ها و پایتختی مدرن با تنوع جغرافیایی، حقیقتاً هم به لحاظ مناظر طبیعی و هم به لحاظ شهروندان، کشوری منحصربه‌فرد است.


با انتخاب کشور مالزی به عنوان مقصد تحصیلی خود، زیبایی‌های این کشور را ورای جنگل‌های انبوه و بارانی باستانی، پارک‌های ملی و سواحل باشکوه آن خواهید یافت. شهرهای مالزی نیز شگفت‌انگیز هستند، از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند؛ و همچنین فستیوال‌های زیادی که هرساله به مناسبت‌های فرهنگی باستانی و مدرن مالزی برگزار می‌شوند.

آشنایی با مالزی و شهرهای دانشجویی این کشور

لازم به ذکر است که امکان دریافت ویزای همراه برای سفر و اقامت همسر و فرزندان کمتر از 18 سال شما در کشور مالزی وجود دارد و از این بابت نباید نگران باشید.
اعتبار مدارک فارغ التحصیلی از دانشگاه های مالزی در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار زیاد است و توسط وزارت علوم ایران نیز مورد قبول واقع می شوند.

مزایای تحصیل در مالزی

 • دانشگاه های با رنکینگ بالا و در سطح جهانی
 • هزینه پایین زندگی و شهریه مناسب
 • کشوری چندفرهنگی
 • آشنایی مردم با زبان انگلیسی
 • طبیعت زیبا
 • غذاهای خوشمزه
 • هوایی متعادل

اطلاعات بیشتر درباره مزایای تحصیل در مالزی

ما می توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.
همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

تحصیل در مالزی و چالش یادگیری زبان انگلیسی

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

برای تحصیل در مالزی در هر رشته و مقطع تحصیلی در هر یک از دانشگاه های مالزی می بایست حداقل نمره زبان در نظر گرفته شده را در آزمون آیلتس اخذ کرده و مدرک آیلتس را ارائه نماید.

اما به علت وجود کالج های زبان معتبر و متعدد در این کشور که با دانشگاه های مالزی در ارتباط هستند، امکان تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان نیز فراهم شده.
یعنی داوطلب می تواند به مالزی وارد شده و قبل از ورود به دوره ترم دانشگاهی خود، به گذراندن دوره زبان در کالج بپردازد.

علاوه بر این، شما می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی در مالزی، ویزای تحصیلی به مدت 6 تا 12 ماه دریافت کنید و در کالج های مطرح مالزی نظیر کالج زبان EMS، کالج زبان ELEC، کالج زبان ELS و …زبان انگلیسی را فرا بگیرید؛ برای گرفتن پذیرش لیسانس نمره ۵٫۵ در دوره‌ی آیلتس و برای فوق‌لیسانس نمره ۶ در دوره‌ی آیلتس الزامی است.

 شرایط سنی تحصیل در مالزی 

 تحصیل بدون محدودیت سنی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در مالزی نداشتن محدودیت سنی برای ثبت‌نام و تحصیل در دانشگاه‌های مالزی است. از فرد ۱۶ ساله گرفته تا ۶۰  ساله می تواند رؤیاهای تحصیلی خود را در این کشور برآورده سازد.

با این تفاسیر حتی اگر در سنین بالا تصمیم به ادامه تحصیل گرفتین، می‌ توانید روی دانشگاه‌های مالزی حساب کنید.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مالزی

تمام دانشجویان بین‌المللی ملزم به داشتن ویزای دانشجویی می‌باشند. گرفتن ویزای دانشجویی آسان است، زمانی که از دانشگاهی پذیرش بگیرید خود دانشگاه از طرف شما برای ویزای دانشجویی اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
در میان مدارکی دانشگاه از طرف شما ارسال می‌کند یک ضمانت شخصی نیز وجود دارد، که برای آن باید مبلغی حدود 200 تا 2000 رینگت (50 تا 500 دلار آمریکا)، بسته به کشور محل اقامت فعلی، پرداخت کنید.

زمانی که پذیرش و ویزای تحصیلی شما قطعی شد می‌بایست شخصاً از طریق سفارت یا کمیسیون عالی کشور مالزی در کشور خود برای ویزای یکبار ورود دانشجویی اقدام کنید.
برای این کار باید شواهد و مدارکی از پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی خود، گواهی تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی، گواهی سلامت و تایید ترک کشور مالزی پس از اتمام تحصیل را فراهم آورید.
بسته به ملیت شما، ممکن است مدارک اضافه نیز درخواست شود.

هزینه های زندگی و تحصیل در مالزی

 • هزینه مسکن : RM 300 – RM 450
 • غذا (برای سه وعده غذا در روز) : RM 400 – RM 450 
 • نگهداری لباس (شستشو, اتوشویی, خشکشویی و…) :  حدودا 15دلار در ماه
 • حمل و نقل عمومی (بستگی به مقصد و مسافت طی شده دارد) :  RM 30 – RM 50 
 • صورتحساب موبایل و اینترنت :  بین 5 تا 50 دلار در ماه
 • کتاب ها, مجلات و لوازم التحریر– RM 50 – RM 100
 • مخارج شخصی : RM 200 – RM 300

هزینۀ دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، با گسترش پردیس‌های شعب بین‌الملل و موسسات خصوصی میانگین مبلغ شهریه بالا رفته‌است. به‌طور کل تحصیل در مالزی ارزان‌تر از سایر کشورها است، با میانگین شهریه تقریباً 3.950 دلار آمریکا برای هر سال.
جالب است بدانید که بهترین دانشگاه مالزی یعنی دانشگاه مالایا به‌عنوان یک موسسه دولتی با شهریه‌ای حدود 2.534 دلار آمریکا برای هر سال برای دانشجویان کارشناسی پایین‌ترین میانگین شهریه را دارد.
اگرچه هزینۀ دوره‌های تحصیلی در پردیس‌های بین‌الملل مالزی بالاتر است، اما همچنان با کیفیت برابر از همتایان بین‌المللی خود ارزان‌تر هستند. به‌ عنوان مثال، اگر بخواهید در شعبۀ بین‌المللی دانشگاه موناش در مالزی لیسانس کامپیوتر بگیرید تقریباً 41.900 رینگت (10.000 دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت، این در حالی است که همین رشته و مقطع در دانشگاه اصلی در استرالیا دو برابر هزینه دارد، چیزی حدود 32.500 دلار استرالیا (23.400) دلار آمریکا).

کار دانشجویی در مالزی

تمامی دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، تا زمانی که ویزای دانشجویی ایشان دارای اعتبار است، مجاز هستند به صورت پاره‌وقت و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و انحصاراً درطول تعطیلات میان‌ترم یا تعطیلات بیشتر از ۷ روز در رستوران‌ها، پمپ‌بنزین‌ها، سوپرمارکت‌ها و هتل‌ها کار کنند. لطفاً توجه داشته باشید که ابتدا لازم است از ادارۀ مهاجرت اجازۀ کار دریافت گردد.
دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در شغل صندوق‌داری نمی‌باشند. علاوه بر این، در بخش مشاغل هتل نیز دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در موقعیت‌هایی نظیر خواننده، ماساژور، نوازنده یا GRO (مهماندار هتل) نمی‌باشند. دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در مشاغل یا فعالیت‌هایی که غیراخلاقی محسوب می‌شوند نمی‌باشند.

درخواست اجازۀ کار پاره‌قت بایستی از طریق موسسه‌ای که دانشجوی بین‌المللی در آن مشغول به تحصیل است ارائه گردد. جهت ثبت درخواست اجازۀ کار پاره‌وقت در ادارۀ مهاجرت کشور مالزی، لازم است دانشجوی بین‌المللی توسط نمایندۀ رسمی موسسه آموزشی معرفی شود.

این به‌این معنا است که تامین هزینه‌های زندگی و شهریه با کار دانشجویی امکان‌پذیر نیست.

آیا تحصیل در مالزی رایگان است؟

امکان اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در مالزی از دیگر محاسن تحصیل در این کشور جنوب شرقی آسیاست که البته بیشتر برای مقطع دکتری در نظر گرفته می شود. البته دانشجویان مقطع فوق لیسانس (Masters Degree) که به صورت تحقیقات محور به تحصیل می‌پردازند شانس تحصیل رایگان در این کشور و اخذ بورسیه تحصیلی را دارا می باشند.
هر یک از کالج ها و دانشگاه های مالزی، بنیادهای خیریه و شرکت های صنعتی این کشور به ارائه بورسیه های تحصیلی می پردازند.
بورسیه تحصیلی دکتری مالزی دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی دکتری مالزی می شوند، علاوه بر امکان تحصیل رایگان در مالزی از مزایای دیگری نیز برخوردار می شوند که مهم ترین موارد آن عبارتست از: دریافت حقوق ماهانه، دریافت هزینه تایید شده مخارج تحصیلی، کمک های بلاعوض، بلیط هواپیما از پایتخت کشور محل اقامت تا مالزی و بیمه درمانی رایگان.

ما می توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.
همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

بورسیه تحصیلی دکتری مالزی

دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی دکتری مالزی می شوند، علاوه بر امکان تحصیل رایگان در مالزی از مزایای دیگری نیز برخوردار می شوند که مهم ترین موارد آن عبارتست از: دریافت حقوق ماهانه، دریافت هزینه تایید شده مخارج تحصیلی، کمک های بلاعوض، بلیط هواپیما از پایتخت کشور محل اقامت تا مالزی و بیمه درمانی رایگان.

مزایای تحصیل رایگان در مالزی به قرار زیر است:

 • حقوق ماهانه
 • بورس تحصیلی را می توان در مالزی دریافت کرد
 • هزینه تایید شده ی مخارج تحصیل
 • کمک های بلا عوض نصب و پایان بخشی
 • کمک هزینه سالانه برای کتاب ها و سفرهای داخلی
 • مجوز تز
 • بلیط هواپیما ی دریافت کننده از  پایتخت محل اقامت تا مالزی
 • پزشکی / بیمه درمانی
 • ویزا

تحصیل در مالزی – بورسیه تحصیلی مالزی

یشترین میزان اخذ بورسیه تحصیل در مالزی متعلق به دانشجویان دکتری خواهد بود و آن دسته از دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد را با ساختار تحقیقاتی شروع کرده اند شانس دریافت بورسیه تحصیلی در کشور مالزی را دارند البته تعداد محدودی این پذیرش صورت می گیرد و مهاجرت به مالزی انجام می شود. برای گرفتن بورسیه تحصیلی باید دارای گواهی سلامت پزشکی باشید .
متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی مالزی باید در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری از یکی از دانشگاه های کشور مالزی پذیرش داشته باشند .

تحصیل در رشته های مهندسی در مالزی

به علت مناسب بودن رنکینگ دانشگاه های مالزی، امکان تحصیل مهندسی در این کشور برای جوانان ایرانی بسیار بسیار مورد توجه بوده و عده زیادی همه ساله برای تحصیل مهندسی در مالزی به این کشور مراجعه می کنند.
تحصیل مهندسی در مالزی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف از جمله برق و الکترونیک، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مکانیک، عمران، معماری و برنامه ریزی شهری و … و نیز در گرایش های مختلف ارائه می گردد. نام برترین دانشگاه های مهندسی مالزی را می توانید در لیست وزارت علوم نیز در ادامه مطلب ملاحظه فرمایید.

شرایط اخذ پذیرش رشته های علوم پزشکی در مالزی

 • تسلط کامل به زبان انگلیسی.
 • دارا بودن تمکن مالی با گواهی صورتحساب بانکی به مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار در یکی از بانک‌های معتبر.
 • ارائه‌ی مدرک فارغ‌التحصیلی در مقطع قبلی با معدل مناسب.

بیمه دانشجویی:

بیمه دانشجویی از مباحث مهم برای دانشجویانی است که بویژه در مالزی و کشورهای دیگر مشغول به تحصیل هستند. به هرحال زندگی و تحصیل در شهر غربت با تمام مزیت‌ها، فراز و نشیب‌هایی دارد که ممکن است با حوادثی همراه باشد. خوشبختانه تحصیل در مالزی با صدور بیمه دانشجویی همراه است. کلیه دانشجویان از بیمه درمانی کامل برخوردارند و هزینه‌ی این بیمه، تنها سالی ۵۰ دلار برآورد می‌شود که به نسبت امکانات و مزایا بسیار باصرفه است. این بیمه برای کل بیمارستان‌ها و حوادث در سرتاسر مالزی معتبر است.

اقامت پس از تحصیل در مالزی

تا اینجا احتمالا به پاسخ اغلب سؤالات پیرامون تحصیل در مالزی رسیده‌اید؛ با این حال مهم‌ترین بخش آن مبحث اقامت پس از تحصیل در مالزی است. اینکه آیا بعد از فارغ‌التحصیلی قصد اقامت در مالزی دارید یا نه؟ اغلب متقاضیان تحصیل در مالزی، تمایل به اقامت پس از تحصیل دارند. بنابراین در این بخش به بررسی مبحث اقامت پس از تحصیل در مالزی می‌پردازیم.

طرح اقامت پس از تحصیل در کشور مالزی معروف به MM2H می‌باشد که تحت نظارت برنامه‌ی خانه دوم مالزی می‌باشد. اقامت پس از تحصیل در مالزی به این صورت می‌باشد که افراد با عضویت در این طرح، با هر ملیتی که باشند می‌توانند با رعایت اصول مقرراتی خاص و با داشتن ویزای  توریستی (ویزای مالتی پل)، مدت زمان زیادی را در مالزی زندگی می‌کنند.

با این اوصاف اگر قرار به اقامت پس از تحصیل در مالزی باشد، باید از طریق عضویت در MM2H اقدام کنید.

سوالات متداول درباره تحصیل در مالزی

۱- آیا دانشجویان در مالزی ملزم به داشتن بیمه درمانی هستند؟

بله،  دانشجویان در پروسه اخذ ویزای دانشجویی با هماهنگی اداره بیمه و اداره مهاجرت مشمول بیمه هم می شوند و نیازی به پیگیری خاصی از طرف دانشجو نیست.

۲- در هنگام عقد قرارداد اجاره ی خانه در مالزی، چه هزینه هایی باید پرداخت شود؟

مبلغ ودیعه رهن معادل 2.5 برابر مبلغ اجاره است. مستاجر ملزم به پرداخت اجاره ماه اول در زمان قرارداد خواهد بود. یعنی مجموعا در هنگام قرارداد می بایست 3.5 برابر مبلغ اجاره را پرداخت کرد که در انتهای قرار داد و بعد از تسویه قبوض آب و برق و اینترنت، مبلغ ودیعه رهن برگشت داده می شود

۳- نرخ معمول اجاره خانه در مالزی چقدر است؟

نرخ اجاره مسکن در مالزی نسبت به مکان و نزديکی به قطار های درون شهری و امکانات آن بسیار متفاوت است. علاوه بر این به مواردی مانند امنيت خانه بايد دقت کرد مثلاً از اجاره خانه های ويلايی که هيچگونه نگاهبانی ندارند صرفه نظر کنید. ولی به طور معمول در شهر کوالالامپور قيمت آپارتمان مبله نزديک به قطار های درون شهری ماهانه حدود 2500 رينگيت به بالا و مبله نشده آن 2000 به بالا هست. قيمت استوديو مبله شده و در مکان های  نزديک ايستگاه های قطار ماهانه 1800 به بالا و بدون مبله 1300 به بالا. در مالزی چون سيستم حمل و نقل خيلی مناسبی وجود ندارد بسیاری از ايرانیان ماشين خريداری ميکنند تا خانه ای دورتر از ايستگاه های قطار خريد و با ماشين رفت و آمد کرد که اين خانه ها قيمت های اجاره 1200 رينگيت به بالا دارند که نسبت به امکانات خانه این قیمت متقاوت است. البته قیمت های ذکر شده مربوط به قراردادهای یکساله می باشد و در صورت عقد قرارداد 6 ماهه 30 تا 40 درصد به مبلغ قرارداد اضافه می گردد. خانه های بيرون از شهر کوالالامپور قيمت ارزان تری دارند،برای مثال در اطراف دانشگاه پوترا قیمت آپارتمان مبله از 1200 رينگيت و بدون مبله از 500 رينگيت شروع می شود، در اطراف دانشگاه UKM هم خانه های مبله ماهانه از 800 رینگت  و بدون مبله از 500 رینگتموجود می باشد.

۴- هزینه زندگی برای دانشجویان در مالزی ماهیانه چند رینگیت میشود؟

حداقل هزینه یک نفر به شرط زندگی در خوابگاه 1000 رینگت است و در صورت اجاره یک اتاق در آپارتمان مشترک 1800 رینگت خواهد بود و هزینه زندگی یه خانواده سه نفره 4000 رینگت می باشد.

۵- من از دانشگاه پذیرش گرفتم آیا میتوانم والدینم رو با خودم به مالزی ببرم؟

بله، شما میتوانید درخواست ویزای همراه دهید و والدین خود (هم پدر و هم مادر) را به مالزی ببرید.

۶-من متاهل هستم و دو بچه دارم آیا میتوانم خانواده خودم رو به مالزی ببرم؟

بله، شما میتوانید برای خانواده خود تقاضای ویزای همراه کنید و خانواده و فرزندانتان را با خود به مالزی ببرید

۷- آیا میتوانم علاوه بر فرزندان و همسرم، والدینم را نیز به مالزی ببرم؟

اگر مجرد هستید، میتوانید والدین خود را (پدر و مادر هر دو با هم) همراه خود به مالزی ببرید، و اگر متاهل هستید میتوانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه خود ببرید.در صورتی که متاهل هستید امکان بردن همزمان والدین همراه با فرزندان و همسر میسر نیست. به عبارت دیگر یا باید برای والدینتان ویزای همراه بگیرید یا برای همسر و فرزندانتان

۸- شروع سال تحصیلی مدارس در مالزی چه وقت هست؟ آيا برای ادامه تحصيل بچه ها در مقطع ابتدايي بايد در مدارس ايرانی ادامه تحصیل دهند يا مدارس مدارس بین المللی و اينكه كدام مدارس بهتره ؟

شروع سال تحصیلی در مدارس ایرانیان مانند ایران از اول مهر  تا خرداد می باشد و هزینه تحصیل در مدارس بین المللی بیشتر از مدارس ایرانی است

۹-آيا دولت مالزی تسهيلاتي برای ادامه تحصیل فرزندان دانشجويان متاهل در نظر گرفته است؟

خیر، دولت حمایتی از نظر مادی انجام نمیدهد ولیکن مدارس ایرانیان به دانشجویان برای 1 فرزند 50 درصد و برای 2 فرزند 60 درصد تخفیف قائل میشوند

۱۰-پس از اتمام دانشگاه، با ویزای دانشجویی تا چه مدت می توان در مالزی اقامت داشت؟

نهایتا دو ماه

۱۱-آیا در مالزی امکان انجام کار اینترنتی وجود دارد؟

بله، و به این نوع درآمد مالیات تعلق می‌گیرد

۱۲-آیا دانشجویان خارجی در مالزی امکان کار کردن دارند؟

بله، تمامی دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، تا زمانی که ویزای دانشجویی ایشان دارای اعتبار است، مجاز هستند به صورت پاره‌وقت و حداکثر 20 ساعت در هفته و انحصاراً درطول تعطیلات میان‌ترم یا تعطیلات بیشتر از 7 روز در رستوران‌ها، پمپ‌بنزین‌ها، سوپرمارکت‌ها و هتل‌ها کار کنند. لطفاً توجه داشته باشید که ابتدا لازم است از ادارۀ مهاجرت اجازۀ کار دریافت گردد.

دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در شغل صندوق‌داری نمی‌باشند. علاوه بر این، در بخش مشاغل هتل نیز دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در موقعیت‌هایی نظیر خواننده، ماساژور، نوازنده یا GRO (مهماندار هتل) نمی‌باشند. دانشجویان بین‌المللی مجاز به اشتغال در مشاغل یا فعالیت‌هایی که غیراخلاقی محسوب می‌شوند نمی‌باشند.

درخواست اجازۀ کار پاره‌قت بایستی از طریق موسسه‌ای که دانشجوی بین‌المللی در آن مشغول به تحصیل است ارائه گردد. جهت ثبت درخواست اجازۀ کار پاره‌وقت در ادارۀ مهاجرت کشور مالزی، لازم است دانشجوی بین‌المللی توسط نمایندۀ رسمی موسسه آموزشی معرفی شود.

۱۳-آیا داشتن مدرک زبان برای تحصیل در مالزی الزامیست؟

خیر، برای مقطع ارشد و دکتری داشتن نمره آیلتس 5.5 یا 6 الزامیست ولی برای دوره کارشناسی نیاز به مدرک زبان نیست

 

 

ما می توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.
همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱
5 (از مجموع: 6 رای)
2 دیدگاه
 1. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  آیا برای تحصیل در مالزی نیاز به برگه تمکن مالی هست؟

 2. من برای فوق لیسانس میخوام برم مالزی تحصیل کنم.اگه گپ تحصیلی زیاد باشه آیا میشه از دانشگاه پذیرش گرفت؟لیسانسم رو حدود 10 سال پیش گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *