تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل رایگان در مالزی
تحصیل رایگان در مالزی

ترفندهایی برای تحصیل رایگان در مالزی 2022

5/5 - (1 امتیاز)

آیا تحصیل رایگان در مالزی امکان پذیر است؟ تحصیل در یازدهمین مقصد تحصیلی محبوب دنیا فرصتی برای حضور پررنگ شما در سطوح بین‌الملل است. اگر متقاضی تحصیل مقرون به صرفه و رایگان در مالزی هستید، این مطلب برای شما است! در این نوشتار به تکنیک‌های خارق العاده برای تحصیل ارزان در مالزی، شرایط دریافت بورسیه‌های متنوع دانشگاه‌های مالزی و شیوه‌های کاهش هزینه زندگی در مالزی پرداخته‌ایم. 

مشاوره شریف همراه شما در مسیر رسیدن به آرزوهایتان برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی است، با ما در مالزی یک قدم جلوتر از بقیه باشید.  

می‌خوای تو مالزی رایگان درس بخونی؟

اینجا رو کلیک کن

آیا تحصیل رایگان در مالزی امکان پذیر است؟

اگر به تحصیل رایگان در مالزی فکر می‌کنید و به دنبال یافتن شرایط درس خواندن مقرون به صرفه هستید، باید برایتان بگوییم که تحصیل ارزان در مدارس و دانشگاه های دولتی برای افراد بومی در کشور مالزی امکان پذیر است. شما به عنوان دانش آموز یا دانشجوی بین المللی می‌توانید از روش‌هایی برای تحصیل مقرون به صرفه و ارزان در مالزی استفاده کنید. پس می‌توانیم مدعی شویم که تحصیل ارزان در مالزی امکان پذیر است ولی شرایط خاصی دارد.

مشاوره شریف در این مقاله راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها و تحصیل ارزان در مالزی را به شما معرفی می‌کند. 

مزایای تحصیل رایگان در مالزی

مالزی مقصدی محبوب برای تحصیل ایرانیان و دانشجویان سایر نقاط دنیا است، حالا تصور کنید در یازدهیمن کشور محبوب دانشجویان، امکان تحصیل مقرون به صرفه و ارزان هم وجود داشته باشد! از این بهتر هم مگر می‌شود؟ مزایای تحصیل ارزان و مقرون به صرفه در مالزی را با هم بخوانیم:

 1. امکان تحصیل در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌هایی شناخته شده و جهانی
 2. امکان تحصیل ارزان رشته پزشکی در مالزی
 3.  تحصیل مقرون به صرفه همراه با دریافت مدارک بین‌المللی
 4. تحصیل در مالزی بدون نیاز به مدرک زبان 
 5. تحصیل مجانی و کسب جایگاه‌های شغلی ممتاز

راهکارهایی برای تحصیل رایگان در مالزی

تحصیل رایگان در مالزی

برای تحصیل رایگان که چه عرض کنیمُ تحصیل ارزان در مالزی،راهکارهای مختلفی وجود دارد. خودتان باید بسنجید و ببینید شرایط تحصیل مقرون به صرفه در مالزی را دارید یا خیر؟

برای استفاده از شرایط تحصیلات رایگان در مالزی، باید نام‌تان جزو دانشجویان خوش‌شانسی باشد که شرایط زیر را دارند. روش‌های تحصیل ارزان یا مقرون به صرفه در مالزی به این شرح است:

 1. دریافت وام تحصیلی Loan
 2. استفاده از جایزه تحصیلی (Awards)
 3. بهره‌مندی از کمک هزینه Grant
 4. تحصیل رایگان در مالزی با حذف شهریه Tuition Waiver
 5. استفاده از بورسیه برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی
 6. تحصیل ارزان در مالزی با استفاده از وام بانکی 

1) دریافت وام دانشجویی یا وام تحصیلی (Student loan)

وام دانشجویی یا وام تحصیلی (Student loan)، نوعی کمک هزینه است که به دانشجویان برای کمک به پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه کتاب‌ها و مخارج دیگر اختصاص داده می‌شود. 

 • لازم است بدانید وام تحصیلی تنها در اختیار شهروندان کشور ارائه دهنده وام قرار می‌گیرد و به دانشجویان بین‌‌المللی تعلق نمی‌گیرد!
 • بازپرداخت وام‌های تحصیلی بعد از اتمام دوره دانشگاه شروع می‌شود؛ البته نرخ سود این وام‌ها پایین‌تر و بازپرداخت آن‌ها نیز انعطاف‌پذیرتر از وام‌های دیگر است.
 • برای دریافت وام دانشجویی، باید فردی که دارای سابقه و اعتبار خوبی است را به عنوان ضامن معرفی کنید.

2) تحصیل مقرون به صرفه در مالزی با دریافت جایزه تحصیلی (Award) 

دریافت جایزه تحصیلی برای تحصیل رایگان در مالزی

دریافت جایزه همیشه حسِ خوبِ برنده شدن دارد. جایزه تحصیلی برای درس خواندن ارزان در مالزی، نه تنها حس خوشایند پیروزی را در وجودتان بیدار می‌کند، بلکه باعث تقویت موتور انگیزه شما برای حرکت در مسیر پیشرفت می‌شود. 2 شرط اصلی دریافت جایزه تحصیلی در مالزی:

 •  کسب رتبه برتر در ترمی خاص
 • تأییدیه هیئت علمی و صلاحیت برتر علمی دانشجو

اجازه دهید واقعیتی را برایتان بگوییم، این پاداش‌‌ها ممکن است در طول چند ترم به شما تعلق بگیرد و از آنجا که نوعی جایزه محسوب می‌شود، نیازی به بازگشت آن نیست.

البته میزان مبلغ پاداش به اندازه‌ای نیست که از پس کل مخارج تحصیل‌تان برآید، ولی قادر به تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیل است.

این را هم برایتان بگوییم که جایزه تحصیلی همیشه نقدی نیست و ممکن است گاهی به صورت کوپن، بن خرید کتاب، هزینه سفر برای ارائه مقاله در کنفرانسی خاص و یا هزینه شرکت در یک دوره تخصصی برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی باشد.

3) تحصیل ارزان در مالزی با دریافت کمک هزینه Grant

کمک هزینه تحصیلی همان طور که از نامش پیدا است، کمکی از سوی دانشگاه برای تأمین یا کاهش بخشی از هزینه‌های تحصیل در مالزی است. شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی در مالزی:

 • کمک هزینه Grant بر اساس وضعیت مالی دانشجو یا خانواده او اعطا می‌شود. 
 • Grant کمک هزینه‌ای بلاعوض است و انواع مختلفی دارد. این کمک هزینه تحصیلی از سوی نهادهای خصوصی و دولتی یا سازمان‌های خیریه برای هر سال تحصیلی جدید ارائه می‌شود.
 • میزان این کمک هزینه‌ها نیز متغیر است و شرایط دریافت آن نیز از سوی سازمان و یا نهاد ارائه‌دهنده مشخص می‌شود. 

4) حذف شهریه Tuition Waiver برای تحصیل مقرون صرفه در مالزی

حذف شهریه (Tuition Waiver) برای تحصیل در دانشگاه های مالزی دو حالت دارد:

 • معاف از پرداخت شهریه به صورت کامل (Full Fund)، در این در حالت تمام هزینه‌های دانشگاه، محل زندگی یا خوابگاه، خوراک، کتاب‌های درسی و غیره برای کل مدت تحصیل (یا زمان مشخصی مثلا ۱ سال) توسط دانشگاه پرداخت می‌شود.
 • معاف از پرداخت شهریه به صورت جزئی (Partial Fund)، حالت جزئی تنها بخشی از هزینه‌های دانشگاه (حدود ۵۰ درصد) را دربرمی‌گیرد. این کمک هزینه تحصیلی می‌تواند شامل هزینه خوابگاه یا هزینه یک بازدید علمی باشد.

5) تحصیل ارزان با دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی

برای تحصیل ارزان در مالزی گزینه‌های مختلفی در بقچه پیشنهادات دانشگاه‌ها و مراکز علمی مالزی وجود دارد. کافی است خوب چشمانتان را باز کنید تا یکی از چشم‌گیرترین بورسیه‌ها را برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی شکار کنید.

با دیدن لیست بورسیه دانشگاه‌ها و مدارس مالزی نوبت سوا کردن بهترین و درشت‌ترین آنها است. در سبد دانشگاه سان‌وی مالزی که جزو بهترین دانشگاه‌های خصوصی مالزی برای ایرانیان است، بورسیه‌های زیادی وجود دارد که چشم‌انتظار دانشجویان ممتاز و نخبه است.

انواع بورسیه برای تحصیلات رایگان در مالزی 

بورسیه‌های تحصیلی در مالزی

مشاوره شریف انواع بورسیه تحصیلی مالزی برای تحصیلات رایگان در مالزی، بر اساس فعالیت‌های دانشجویان را به شما معرفی می‌کند:

 • دریافت بورسیه تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی

بورسیه تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی Full Fund نام دارد، این نوع بورسیه متقاضیان زیادی دارد و طبیعی است که رقابت بر سر دریافت آن هم بالا باشد. این بورسیه زندگی بی‌دغدغه‌ای برای دانشجویان فراهم می‌کند. 

نوع دیگری بورسیه بدون انجام فعالیت جانبی است که به Porital fund مشهور است. این بورسیه تنها بخشی از هزینه‌های تحصیل در مالزی را پوشش می‌دهد.شاید این بورسیه شاید مانند Full Fund همه هزینه‌ها را پوشش ندهد ولی کمک بزرگی برای تأمین هزینه‌های زندگی است.  

 •  بورسیه تحصیلی کشور مالزی با فعالیت جانبی 

برای دریافت این نوع بورسیه تحصیلی، دانشجو باید فعالیت جانبی را انجام دهد تا واجد دریافت بورسیه شود.

بورسیه‌های تحصیلی با فعالیت جانبی

مشاوره شریف انواع بورسیه تحصیلی با انجام فعالیت را به شما معرفی می‌کند:

انواع بورسیه‌های تحصیلی با فعالیت جانبی را با هم بخوانیم:

دستیار استاد یا TA، دستیاران اساتید باید وظایف خاصی را انجام بدهند، از جمله این کارها می‌توان به تصحیح برگه‌های امتحانی، رفع اشکالات درسی دانشجویان و … اشاره کرد. برای استفاده از بورسیه TA دانشجویان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند و توانایی تدریس و تسلط بر محتوای درس مورد نظر را داشته باشند. جالب است بدانید در این شیوه دانشگاه یا استاد درس در قبال خدمات دانشجو هزینه‌ای به او پرداخت می‌کند یا او را از پرداخت بخشی از هزینه‌های تحصیل، معاف می‌کنند.

دستیار تحقیق یا RA، به دستیار آزمایشگاه معروف است. دانشجو باید در این شیوه به استاد اصلی در انجام تحقیقات، نگارش مقالات علمی و غیره کمک کند. 

کارآموزی، (Internship ) یا کار پاره وقت نامیده می‌شود که دانشجو می‌تواند در حین تحصیل در شرکت یا مؤسسه ای خارج از دانشگاه کار پاره وقت انجام دهد

 • بورسیه تحصیلی مالزی با توجه به شایستگی

بورسیه‌ای که با توجه به شایستگی به دانشجویان اعطا می‌شود تنوع زیادی دارد. بیشترین و رایج‌ترین بورسیه‌های بر پایه شایستگی (Merit-based) متعلق به دانشگاه‌های خصوصی مالزی است که براساس توانایی‌های علمی، هنری، ورزشی یا سایر توانایی‌های دانشجویان به آنها داده می‌شود. دانشگاه تیلورز (TAYLOR’S) یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی است که بورسیه‌های رنگارنگی را تقدیم دانشجویان فرهیخته می‌کند.

چگونگی اخذ بورسیه‌های شایستگی دانشگاه‌های مالزی

بورسیه های شایستگی دانشگاه های مالزی انواع متفاوتی دارد، نگران نباشید، تنوع و تعداد بورسیه شایستگی در مالزی آن قدر زیاد است که اگر خوب پرس و جو کنید، شاید بتوانید یکی را شکار کنید:

 • بورسیه Scholarship Scholarship، شناخته‌شده‌ترین کمک هزینه‌ تحصیلی مالزی است. این نوع کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی بیشتر بر پایه شایستگی‌های تحصیلی به واجدین شرایط اعطا می‌شود. 
 • بورسیه (Merit-based)، این بورسیه با توجه به شایستگی‌های علمی، هنری، ورزشی یا سایر توانایی‌های دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های مالزی به آنها اعطا می‌شود.  
 • بورسیه تحصیلی بر پایه نیاز (Need-based) این نوع کمک هزینه برای دانشجویانی در نظر گرفته می‌شود که نیاز به کمک مالی برای ادامه تحصیل دارند. 
 • بورسیه دانشجویان ویژه (Student-specific)، این بورسیه نوعی از کمک هزینه‌های تحصیلی است. بورسیه دانشجویان ویژه به کسانی داده می‌شود که از نظر جنسیت، نژاد، مذهب، خانواده، و تاریخچه پزشکی یا بسیاری از عوامل خاص دیگر، واجد شرایط دریافت بورسیه در مالزی هستند.
 • بورسیه مشاغل خاص (Career-specific)، این بورسیه‌ها برای دانشجویانی در نظر گرفته می‌شود که قصد تحصیل در یک رشته یا دوره خاص را دارند. 
 • بورسیه ویژه کالج (College-specific)، بورسیه‌های تحصیلی ویژه کالج توسط دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها به متقاضیان دارای مهارت بالا پیشنهاد می‌شود. این بورسیه‌ کشور مالزی، بر اساس پیشرفت تحصیلی و شخصی به دانشجویان اعطاء می‌شود. 
 • بورسیه ورزشی (Athletic)، نوعی کمک هزینه تحصیلی یا جایزه مالی است که هزینه‌های کالج یا دانشگاه یا یک مدرسه خصوصی را به ورزشکاران با استعداد اهدا می‌کند. 
 • بورسیه‌های تحصیلی خلاقانه (Creative Contest Scholarships)، این بورسیه‌ به دانشجویان خلاق که دارای ایده‌های منحصر به فرد و خلاقانه هستند داده می‌شود.

تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی

کلیک کنید

تحصیل رایگان پزشکی در مالزی

اجازه دهید تا بی‌پرده واقعیت را برایتان بگوییم، تحصیل رایگان پزشکی در مالزی سرابی بیش نیست، چون تحصیل پزشکی در مالزی نسبت به سایر رشته‌های دانشگاهی پرهزینه‌تر و چالش برانگیزتر است. پس اگر جایی شنیدید که امکان تحصیل رایگان پزشکی در مالزی وجود دارد، بشنوید و باور نکنید! حداقل هزینه تحصیل پزشکی در مالزی برای هر ترم 20 هزار رینگیت است که هر طور هم حساب و کتاب کنید نه تنها مقرون به صرفه نیست، بلکه گران‌تر از سایر رشته‌ها برای تحصیل در مالزی است. 

چند توصیه برای تحصیل رایگان در مالزی

تا اینجا هر چه در چنته داشتیم برایتان رو کردیم تا تجربه شیرین تحصیل ارزان در مالزی را به شما هم بچشانیم. از اینجا به بعد می‌خواهیم توصیه‌های درگوشی داشته باشیم و از راهکارهایی بگوییم که به کاهش هزینه تحصیل در مالزی منجر می‌شود. برای آن که هزینه‌های تحصیل در مالزی را مدیریت کنید و بتوانید تحصیل ارزان در مالزی را تجربه کنید، این نکات را مد نظر قرار دهید:

1) معرفی بهترین دانشگاه‌های دولتی برای تحصیل رایگان در مالزی

دانشگاه‌های دولتی مالزی برای تحصیل رایگان مالزی

رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه‌های مالزی در سال‌های اخیر و هزینه ناچیز و بسیار کم برای تحصیل در مالزی یک معامله دو سر بُرد است. با معرفی 5 دانشگاه برتر دولتی در مالزی، پنجره‌ای رو به تحصیل رایگان که نمی‌شود گفت ولی تحصیل ارزان برایتان باز می‌کنیم، بهترین دانشگاه های دولتی برای تحصیل رایگان و مقرون به صرفه در مالزی:

 • دانشگاه UM مالزی(دانشگاه مالایا مالزی)
 • دانشگاه USM مالزی(دانشگاه علوم مالزی)
 • دانشگاه مالزی پاهانگ
 • دانشگاه مالزی پرلیس 
 • دانشگاه صباح مالزی 
 • دانشگاه تون حسین اون مالزی
 • دانشگاه فنی مالزی، ملاکا

2) تحصیل مقرون به صرفه در مالزی همراه با کار دانشجویی

یک راهکار دیگر برای کاهش هزینه تحصیل در مالزی که مخصوص دانشجویان سخت‌کوش است، انجام کار دانشجویی در حین تحصیل در دانشگاه‌های مالزی است. البته کار دانشجویی در مالزی هم پیچ و خم‌های خودش را دارد:

 • برای انجام کار پاره وقت برای دانشجویان بین المللی، اولین کار دریافت ویزای دانشجویی است. 
 • دانشجویان بین المللی اجازه کار کردن تا سقف 20 ساعت در هفته در طول تعطیلات ترم یا تعطیلات پایان ترم را دارند. 
 • دانشجویان بین المللی مالزی، محدود به مشاغل خاصی هستند و اجازه ندارند به عنوان صندوقدار، خواننده، ماساژور، نوازنده یا افسر روابط مهمان کار کنند

3) تحصیل ارزان در مالزی با کاهش هزینه‌های زندگی 

تحصیل ارزان در مالزی

به منظور کاهش هزینه‌های تحصیل در مالزی، بدون هیچ گونه کمک هزینه یا بورس تحصیلی باید به دنبال جایگزین مؤثری باشید. برای تحصیل رایگان در مالزی می‌توانید هزینه‌های زندگی را مدیریت کنید. کاهش هزینه زندگی در مالزی با حذف هزینه های‌ گردشگری، تفریحی، غذا و پوشاک گران قیمت، امکان‌پذیر است.

از هزینه تحصیل در مالزی چه می‌دانید؟

برای آن که بتوانید هزینه تحصیل را مدیریت و تحصیل رایگان در مالزی را تجربه کنید باید از چند و چون آن آگاه باشید. هزینه تحصیل در مالزی بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی شما دارد. 

 • شهریه دانشگاه های بین المللی مالزی: 6 تا 8 هزار دلار در سال هزینه دارد.
 • هزینه تحصیل پزشکی در هر سال تحصیلی به 25 تا 30 هزار دلار در سال می‌رسد.
 • برای هزینه خوابگاه‌های دانشجویی باید چیزی حدود 65 تا 255 دلار در ماه هزینه کنید.البته این مبلغ ارزان‌ترین گزینه است. 
 • برای اجاره آپارتمان در مالزی باید مبلغی بین 85 تا 680 دلار در ماه را کنار بگذارید.
 • اگر می‌خواهید در مرکز شهر زندگی کنید باید مبلغ بیشتری صرف زندگی روزمره کنید. 
 • می‌توانید با به اشتراک گذاشتن یک آپارتمان با دانشجویان دیگر، هزینه‌های خود را کاهش دهید.
 • هزینه آب و برق ماهانه حدود 40 تا 70 دلار است.

آشنایی با هزینه زندگی در مالزی برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی

برای گذران زندگی ارزان در مالزی باید با هزینه‌های زندگی در این کشور آشنا شوید. به طور معمول دانشجویان بین المللی در مالزی باید چیزی بین 200 تا 350 دلار در ماه برای تهیه مواد غذایی پرداخت کنند. البته اگر اهل آشپزی و خرید هوشمندانه باشید، می‌توانید صرفه جویی زیادی در هزینه‌ زندگی در مالزی داشته باشید. برخی از قیمت های محصولات غذایی در مالزی عبارتند از:

1 قرص نان: 0.70  دلار
1 لیتر شیر: 1.40 دلار
12 تخم مرغ: 1.15 دلار
1 کیلوگرم پنیر سفید: 9.50 دلار
1 کیلوگرم سیب: 2.10 دلار
1 کیلوگرم موز: 1.15 دلار
1 وعده غذایی در رستوران های مقرون به صرفه: 2 دلار

هزینه حمل و نقل در مالزی

اگر به دنبال تحصیل مقرون به صرفه و مدیریت هزینه‌ها در مالزی هستید و دلتان می‌خواهد طعم تحصیل ارزان در مالزی را بچشید، بهتر است با هزینه حمل و نقل در مالزی آشنا شوید و راهکارهایی برای کاهش هزینه حمل و نقل در مالزی پیدا کنید:

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در مالزی مانند اتوبوس شهری، مترو و ترولی‌بوس، تراموا یا قطار سبک، قطارهای مسافربری، حمل‌ونقل سریع، کشتی‌ها و غیره بسیار راحت و ارزان هستند. 

کرایه‌ها در مالزی معمولاً بین 1.00 تا 3.00 رینگیت است، بسته به جایی که می‌خواهید بروید مبلغ هزینه پرداختی متغیر است. مسافران می‌توانند کرایه را با استفاده از کارت پیش پرداختی به نام Touch n’ Go پرداخت کنند. 

اخذ ویزای مالزی

کلیک کنید

اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل رایگان در مالزی  

پدرم همیشه می‌گوید برای انجام هر کار باید از راه خودش وارد شد. راه تحصیل ارزان در مالزی هم اخذ ویزای تحصیلی مالزی است. البته نوع ویزا مالزی با توجه به شرایط شما فرق می‌کند. اگر دانش آموز مدارس مالزی هستید که با ویزای دانش آموزی مالزی می‌توانید، تحصیل مقرون به صرفه را در این کشور شروع کنید.

تحصیل در دانشگاه های مالزی هم با اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی امکان پذیر است. نکته مشترک میان ویزای تحصیلی دانش آموزی و دانشجویی مالزی امکان دریافت ویزای همراه است. 

مشاوره شریف، تنها ایجنتی است که در کوتاه‌ترین زمان شرایط اخذ ویزای تحصیلی مالزی را برایتان فراهم می‌کند. 

سؤالات متداول برای تحصیل رایگان در مالزی

1- آیا امکان تحصیل ارزان قیمت برای ایرانیان در مالزی وجود دارد؟

  بله تحصیل در مدارس دولتی مالزی رایگان است ولی تحصیل در این مدارس مخصوص دانش آموزان بومی مالزی است و دانش آموزان ایرانی باید در مدارس بین المللی تحصیل کنند.

2- چرا دولت مالزی امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می‌کند؟

دولت مالزی به چند دلیل شرایط تحصیلات رایگان در مالزی را برای مردم فراهم می‌کند. با وجود تحصیل رایگان در مالزی وضعیت جامعه بهبود پیدا می‌کند، آدم‌های تحصیل کرده در جامعه توانایی برخورد بهتر با چالش‌ها و حل مشکلات را دارند، تحصیلات رایگان در مالزی باعث افزایش نیروی کار متخصص می‌شود.

3- منظور از بورسیه تحصیلی Full Fund برای تحصیل رایگان در مالزی چیست؟

 این نوع بورسیه بدون فعالیت جانبی در مالزی و همه هزینه‌های تحصیل در مالزی را پوشش می‌دهد. برای همین برای کسب این بورسیه رقابت بالا و متقاضیان زیادی وجود دارد. 

تحصیل مقرون به صرفه در مالزی با مشاوره شریف!

مشاوره شریف باسابقه‌ترین پارنتر ایرانی است که مسیر تحصیل رایگان و شرایط دریافت بهترین بورسیه‌های تحصیلی در مالزی را برایتان هموار می‌کند.

مشاوره شریف؛ بزرگترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی می‌باشد. توانایی‌های منحصر به فردی که مشاوره شریف را یکه تاز عرصه تحصیل و اقامت در مالزی کرده است:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از باتجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *