تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل رایگان در مالزی
تحصیل رایگان در مالزی

تحصیل رایگان در مالزی (شرایط تحصیل ارزان در مالزی)

5/5 - (1 امتیاز)

آیا تحصیل رایگان در مالزی امکان پذیر است؟ تحصیل در یازدهمین مقصد تحصیلی محبوب دنیا فرصتی برای حضور پررنگ شما در سطوح بین‌الملل است. اگر متقاضی تحصیل ارزان در مالزی هستید، این مطلب برای شما است! در این نوشتار به ترفندهای خارق العاده برای درس خواندن مقرون به صرفه در مالزی، شرایط دریافت بورسیه‌ و شیوه‌های کاهش هزینه زندگی در مالزی پرداخته‌ایم. 

مشاوره شریف همراه شما در مسیر رسیدن به آرزوهایتان برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی است، با ما در مالزی یک قدم جلوتر از بقیه باشید.  

می‌خوای تو مالزی رایگان درس بخونی؟

اینجا رو کلیک کن

آیا تحصیل رایگان در مالزی امکان پذیر است؟

اگر به تحصیل رایگان در مالزی فکر می‌کنید و یا به دنبال یافتن شرایط درس خواندن مقرون به صرفه هستید، باید برایتان بگوییم که تحصیل ارزان در مدارس و دانشگاه های دولتی برای افراد بومی در کشور مالزی امکان پذیر است. شما به عنوان دانش آموز یا دانشجوی بین المللی، تنها می‌توانید از روش‌هایی برای تحصیل مقرون به صرفه و ارزان در مالزی استفاده کنید. پس می‌توانیم مدعی شویم که تحصیل ارزان در مالزی امکان پذیر است ولی شرایط خاصی دارد.

مشاوره شریف در این مقاله راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها و تحصیل ارزان در مالزی را به شما معرفی می‌کند. 

مزایای تحصیل رایگان در مالزی

مالزی مقصدی محبوب برای تحصیل ایرانیان و دانشجویان سایر نقاط دنیا است، حالا تصور کنید در یازدهمین کشور محبوب دانشجویان، امکان تحصیل مقرون به صرفه و ارزان هم وجود داشته باشد! از این بهتر هم مگر می‌شود؟ مزایای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی را با هم بخوانیم:

 1. امکان تحصیل در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌هایی شناخته شده و جهانی
 2. امکان تحصیل ارزان رشته پزشکی در مالزی
 3.  تحصیل مقرون به صرفه همراه با دریافت مدارک بین‌المللی
 4. تحصیل رایگان در مالزی بدون نیاز به مدرک زبان 
 5. تحصیل مجانی و کسب جایگاه‌های شغلی ممتاز

شیوه های تحصیل رایگان در مالزی

تحصیل رایگان در مالزی

برای تحصیل رایگان در مالزی که چه عرض کنیم، تحصیل ارزان راهکارهای مختلفی وجود دارد. خودتان باید بسنجید و ببینید شرایط تحصیل مقرون به صرفه در مالزی را دارید یا خیر؟

البته برای استفاده از شرایط درس خواندن مقرون به صرفه در مالزی می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید. روش‌های تحصیل ارزان یا مقرون به صرفه در مالزی به این شرح است:

 1. دریافت وام تحصیلی Loan
 2. استفاده از جایزه تحصیلی (Awards)
 3. بهره‌مندی از کمک هزینه Grant
 4. تحصیل رایگان در مالزی با حذف شهریه Tuition Waiver
 5. استفاده از بورسیه برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی

1) شرایط استفاده از وام دانشجویی یا تحصیلی (Student loan)

وام دانشجویی یا تحصیلی (Student loan)، نوعی کمک هزینه است که به دانشجویان برای کمک به پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه کتاب‌ها و مخارج دیگر اختصاص داده می‌شود تا طعم تحصیل ارزان در مالزی را بچشند. 

 • لازم است بدانید وام تحصیلی تنها در اختیار شهروندان کشور ارائه دهنده وام قرار می‌گیرد و به دانشجویان بین‌‌المللی تعلق نمی‌گیرد!
 • بازپرداخت وام‌های تحصیلی بعد از اتمام دوره دانشگاه شروع می‌شود؛ البته نرخ سود این وام‌ها پایین‌تر و بازپرداخت آن‌ها نیز انعطاف‌پذیرتر از وام‌های دیگر است.
 • برای دریافت وام دانشجویی، باید فردی که دارای سابقه و اعتبار خوبی است را به عنوان ضامن معرفی کنید.

2) شرایط دریافت جایزه تحصیلی (Award) در مالزی

دریافت جایزه همیشه حسِ خوبِ برنده شدن دارد. جایزه تحصیلی برای درس خواندن ارزان در مالزی، نه تنها حس خوشایند پیروزی را در وجودتان بیدار می‌کند، بلکه باعث تقویت موتور انگیزه شما برای حرکت در مسیر پیشرفت می‌شود. 2 شرط اصلی دریافت جایزه تحصیلی در مالزی:

 •  کسب رتبه برتر در ترمی خاص
 • تأییدیه هیئت علمی و صلاحیت برتر علمی دانشجو

اجازه دهید واقعیتی را برایتان بگوییم، این پاداش‌‌ها ممکن است در طول چند ترم به شما تعلق بگیرد و از آنجا که نوعی جایزه محسوب می‌شود، نیازی به بازگشت آن نیست.

البته میزان مبلغ پاداش به اندازه‌ای نیست که از پس کل مخارج تحصیل‌تان برآید، ولی قادر به تأمین بخشی از هزینه‌های تحصیل است.

این را هم برایتان بگوییم که جایزه تحصیلی همیشه نقدی نیست و ممکن است گاهی به صورت کوپن، بن خرید کتاب، هزینه سفر برای ارائه مقاله در کنفرانسی خاص و یا هزینه شرکت در یک دوره تخصصی برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی باشد.

3) شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی (Grant) در مالزی

کمک هزینه تحصیلی (Grant) همان طور که از نامش پیدا است، کمکی از سوی دانشگاه برای تأمین یا کاهش بخشی از هزینه‌های تحصیل در مالزی است. شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی در مالزی به این شرح است:

 • کمک هزینه Grant بر اساس وضعیت مالی دانشجو یا خانواده او اعطا می‌شود. 
 • Grant کمک هزینه‌ای بلاعوض است و انواع مختلفی دارد. این کمک هزینه تحصیلی از سوی نهادهای خصوصی و دولتی یا سازمان‌های خیریه برای هر سال تحصیلی جدید ارائه می‌شود.
 • میزان این کمک هزینه‌ها نیز متغیر است و شرایط دریافت آن نیز از سوی سازمان و یا نهاد ارائه‌دهنده مشخص می‌شود. 

4) شرایط حذف شهریه Tuition Waiver برای تحصیل رایگان در مالزی

حذف شهریه (Tuition Waiver) برای تحصیل رایگان در دانشگاه های مالزی دو حالت دارد:

 • معاف از پرداخت شهریه به صورت کامل (Full Fund)، در این در حالت تمام هزینه‌های دانشگاه، محل زندگی یا خوابگاه، خوراک، کتاب‌های درسی و غیره برای کل مدت تحصیل (یا زمان مشخصی مثلا ۱ سال) توسط دانشگاه پرداخت می‌شود.
 • معاف از پرداخت شهریه به صورت جزئی (Partial Fund)، حالت جزئی تنها بخشی از هزینه‌های دانشگاه (حدود ۵۰ درصد) را دربرمی‌گیرد. این کمک هزینه تحصیلی می‌تواند شامل هزینه خوابگاه یا هزینه یک بازدید علمی باشد.

5) تحصیل ارزان در مالزی با دریافت بورسیه تحصیلی 

برای تحصیل ارزان در دانشگاه های مالزی گزینه‌های مختلفی در بقچه پیشنهادات مراکز علمی مالزی وجود دارد. کافی است خوب چشمانتان را باز کنید تا یکی از چشم‌گیرترین بورسیه‌ها را برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی شکار کنید.

با دیدن لیست بورسیه دانشگاه‌ها و مدارس مالزی نوبت سوا کردن بهترین و درشت‌ترین آنها است. به طور مثال در سبد دانشگاه سان‌وی مالزی که جزو بهترین دانشگاه‌های خصوصی مالزی برای ایرانیان است، بورسیه‌های زیادی وجود دارد که چشم‌انتظار دانشجویان ممتاز و نخبه است.

تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی

کلیک کنید

تحصیل رایگان پزشکی در مالزی

بورسیه‌های تحصیلی در مالزی

اجازه دهید تا بی‌پرده واقعیت را برایتان بگوییم، تحصیل رایگان پزشکی در مالزی سرابی بیش نیست، چون تحصیل پزشکی در مالزی نسبت به سایر رشته‌های دانشگاهی پرهزینه‌تر و چالش برانگیزتر است. پس اگر جایی شنیدید که امکان تحصیل رایگان پزشکی در مالزی وجود دارد، بشنوید و باور نکنید! حداقل هزینه تحصیل پزشکی در مالزی سالانه 100 هزار تا 120 هزار رینگیت است که هر طور هم حساب و کتاب کنید نه تنها مقرون به صرفه نیست، بلکه گران‌تر از سایر رشته‌ها برای تحصیل در مالزی است. 

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد و دکترا در مالزی

برای آن که سازنده سرنوشت خودتان باشید باید پشت فرمان زندگی بنشینید و تمام مسیر را با قدرت برانید. برای شما که انگیزه زیادی برای پیشرفت دارید هیچ محدودیتی برای رسیدن وجود ندارد. خبر خوب این که برای تحصیل رایگان کارشناسی ارشد و دکترا در مالزی، مسیر پر پیچ و خمی پیش رویتان نیست. بسیاری از دانشگاه های مالزی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان را بورسیه می‌کنند.

چند توصیه برای تحصیل رایگان در مالزی

تا اینجا هر چه در چنته داشتیم برایتان رو کردیم تا تجربه شیرین تحصیل رایگان در دانشگاه های مالزی را به شما هم بچشانیم. از اینجا به بعد می‌خواهیم توصیه‌های درگوشی داشته باشیم و از راهکارهایی بگوییم که به کاهش هزینه تحصیل در مالزی منجر می‌شود. برای آن که هزینه‌های تحصیلی‌تان را مدیریت کنید، این نکات را مد نظر قرار دهید:

1) انتخاب دانشگاه‌های دولتی برای تحصیل رایگان در مالزی

دانشگاه‌های دولتی مالزی برای تحصیل رایگان مالزی

رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه‌های مالزی در سال‌های اخیر و هزینه ناچیز و بسیار کم درس خواندن در مالزی یک معامله دو سر بُرد است. با معرفی 5 دانشگاه برتر دولتی در مالزی، پنجره‌ای رو به تحصیل رایگان در دانشگاه های مالزی که نمی‌شود گفت، ولی تحصیل ارزان برایتان باز می‌کنیم، برای انتخاب دانشگاه های دولتی که شرایط تحصیل اقتصادی و مقرون به صرفه را دارند، این لیست را بخوانید:

 • دانشگاه UM مالزی(دانشگاه مالایا مالزی)
 • دانشگاه USM مالزی(دانشگاه علوم مالزی)
 • دانشگاه مالزی پاهانگ
 • دانشگاه مالزی پرلیس 
 • دانشگاه صباح مالزی 
 • دانشگاه تون حسین اون مالزی
 • دانشگاه فنی مالزی، ملاکا

2) کار دانشجویی برای کاهش مخارج درس خواندن در مالزی

یک راهکار دیگر برای کاهش مخارج درس خواندن در مالزی، کار دانشجویی است. این شیوه مخصوص دانشجویان سخت‌کوش است. البته کار دانشجویی در مالزی هم پیچ و خم‌های خودش را دارد که بد نیست با برخی از آنها آشنا شوید:

 • دانشجویان بین المللی برای انجام کار پاره وقت باید ویزای دانشجویی داشته باشند.  
 • دانشجویان بین المللی اجازه کار کردن تا سقف 20 ساعت در هفته در طول تعطیلات ترم یا تعطیلات پایان ترم را دارند. 
 • دانشجویان دانشگاه های مالزی، محدود به کار کردن در مشاغل خاصی هستند و اجازه ندارند به عنوان صندوقدار، خواننده، ماساژور، نوازنده یا افسر روابط مهمان کار کنند.

3) کاهش هزینه های روزمره زندگی راهی برای تحصیل ارزان در مالزی 

تحصیل ارزان در مالزی

به منظور کاهش هزینه‌های تحصیل در مالزی، بدون هیچ گونه کمک هزینه یا بورس تحصیلی باید به دنبال جایگزین مؤثری باشید. کاهش هزینه های زندگی راهی برای تحصیل ارزان در این کشور است. شما می‌توانید با حذف هزینه‌های‌ حمل و نقل، تفریح در مناطق رایگان، استفاده از غذا و پوشاک ارزان قیمت تا حد زیادی هزینه های تحصیلی خود را مدیریت کنید. 

. ریز هزینه های زندگی دانشجویی در مالزی

برای آن که بتوانید هزینه‌هایتان را مدیریت کرده و تحصیل رایگان در مالزی را تجربه کنید باید از چند و چون آن آگاه باشید. هزینه های درس خواندن در این کشور بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی شما دارد با این وجود ریز هزینه های زندگی دانشجویی در مالزی را برایتان لیست می‌کنیم:

 • شهریه دانشگاه های بین المللی مالزی: 6 تا 8 هزار دلار در سال هزینه دارد.
 • هزینه تحصیل پزشکی در هر سال تحصیلی به 25 تا 30 هزار دلار در سال می‌رسد.
 • برای هزینه خوابگاه‌های دانشجویی باید چیزی حدود 65 تا 255 دلار در ماه هزینه کنید.البته این مبلغ ارزان‌ترین گزینه است. 
 • برای اجاره آپارتمان در مالزی باید مبلغی بین 85 تا 680 دلار در ماه را کنار بگذارید.
 • هزینه آب و برق ماهانه حدود 40 تا 70 دلار است.
زندگی در مرکز شهر زندگی با صرف مبالغ بیشتری همراه است. می‌توانید با به اشتراک گذاشتن یک آپارتمان با دانشجویان دیگر، هزینه‌های خود را کاهش دهید.

. ریز هزینه های روزمره زندگی در مالزی

برای زندگی در مالزی باید با هزینه‌های زندگی در این کشور آشنا شوید. به طور معمول دانشجویان بین المللی در مالزی باید چیزی بین 200 تا 350 دلار در ماه برای تهیه مواد غذایی پرداخت کنند. البته اگر اهل آشپزی و خرید هوشمندانه باشید، می‌توانید صرفه جویی زیادی در هزینه‌ های زندگی برای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی داشته باشید. برخی از قیمت های محصولات غذایی در مالزی عبارتند از:

 • 1 قرص نان: 0.70  دلار
 • 1 لیتر شیر: 1.40 دلار
 • 12 تخم مرغ: 1.15 دلار
 • 1 کیلوگرم پنیر سفید: 9.50 دلار
 • 1 کیلوگرم سیب: 2.10 دلار
 • 1 کیلوگرم موز: 1.15 دلار
 • 1 وعده غذایی در رستوران های مقرون به صرفه: 2 دلار

4) کاهش هزینه حمل و نقل در مالزی

اگر به دنبال تحصیل اقتصادی و مدیریت هزینه‌ها در مالزی هستید و دلتان می‌خواهد طعم تحصیل ارزان در مالزی را بچشید، بهتر است با هزینه حمل و نقل در مالزی آشنا شوید و راهکارهایی برای کاهش هزینه حمل و نقل در مالزی پیدا کنید:

 • استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در مالزی مانند اتوبوس شهری، مترو و ترولی‌بوس، تراموا یا قطار سبک، قطارهای مسافربری، حمل‌ونقل سریع، کشتی‌ها و غیره بسیار راحت و ارزان هستند. 
 • کرایه‌ها در مالزی معمولاً بین 1.00 تا 3.00 رینگیت است، بسته به جایی که می‌خواهید بروید مبلغ هزینه پرداختی متغیر است.
 • در مالزی می‌توانید کرایه را با استفاده از کارت پیش پرداختی به نام Touch n’ Go پرداخت کنید. 

اخذ ویزای مالزی

کلیک کنید

سؤالات متداول برای تحصیل رایگان در مالزی

1- آیا امکان تحصیل ارزان قیمت برای ایرانیان در مالزی وجود دارد؟

  بله تحصیل در مدارس دولتی مالزی رایگان است ولی تحصیل در این مدارس مخصوص دانش آموزان بومی مالزی است و دانش آموزان ایرانی باید در مدارس بین المللی تحصیل کنند.

2- چرا دولت مالزی امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می‌کند؟

دولت مالزی به چند دلیل شرایط تحصیلات رایگان در مالزی را برای مردم فراهم می‌کند. با وجود تحصیل رایگان در مالزی وضعیت جامعه بهبود پیدا می‌کند، آدم‌های تحصیل کرده در جامعه توانایی برخورد بهتر با چالش‌ها و حل مشکلات را دارند، تحصیلات رایگان در مالزی باعث افزایش نیروی کار متخصص می‌شود.

3- منظور از بورسیه تحصیلی Full Fund برای تحصیل رایگان در مالزی چیست؟

 این نوع بورسیه بدون فعالیت جانبی در مالزی و همه هزینه‌های تحصیل در مالزی را پوشش می‌دهد. برای همین برای کسب این بورسیه رقابت بالا و متقاضیان زیادی وجود دارد. 

تحصیل مقرون به صرفه در مالزی با مشاوره شریف!

مشاوره شریف باسابقه‌ترین پارنتر ایرانی است که مسیر تحصیل رایگان و شرایط دریافت بهترین بورسیه‌های تحصیلی در مالزی را برایتان هموار می‌کند.

مشاوره شریف؛ بزرگترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی می‌باشد. توانایی‌های منحصر به فردی که مشاوره شریف را یکه تاز عرصه تحصیل و اقامت در مالزی کرده است:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از باتجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل مقرون به صرفه در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *