تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
رشته های بورسیه دار مالزی

بورسیه تحصیلی مالزی 2023 | شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا

5/5 - (2 امتیاز)

بورسیه تحصیلی مالزی کمک‌هایی است که به دانشجویان ملی و بین المللی برای کاهش هزینه تحصیل داده می‌شود. بورسیه های تحصیلی شامل کمک هزینه، وام، بورسیه با توجه به فعالیت و شایستگی دانشجویان، بورسیه (MIS) و برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP) هستند که از سوی دولت و دانشگاه ها به دانشجویان مستعد و علاقه مند اعطا می‌شود.  

مشاوره شریف، بیست سال تجربه زندگی و تحصیل در مالزی را به شما به اشتراک می‌گذارد. برای دریافت سؤالات خود با ما تماس بگیرید.

دلت می خواد از بورسیه تحصیلی مالزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

چرا بورسیه تحصیلی Scholarship؟ 

بورسیه تحصیلی مالزی یا Scholarship کمک هزینه‌ای است که به دانشجویان داده می‌شود. دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی، هزینه‌های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. مهم‌ترین مزیت اخذ کمک هزینه این است که در بسیاری از موارد، بلاعوض بوده و پس از پایان تحصیلات، از دانشجویان باز پس گرفته نمی‌شود. خوب است بدانید بورسیه ها عموماً از سوی دانشگاه های معتبر خصوصی و دولتی مالزی به دانشجویان اعطا می‌شود.

دلیل ارائه بورس تحصیلی کشور مالزی

 • کمک و حمایت از دانشجویان مستعد و علاقه مند به تحصیل که گرفتار مشکلات مالی هستند.
 • کاهش فشار نوسانات اقتصادی ناشی از افزایش جهانی قیمت دلار 
 • بورسیه تحصیلی در مالزی برای کمک به دانشجویان کشورهای مختلف و ادامه تحصیل در مالزی است.
 • فراهم کردن شرایط آموزشی یکسان برای همه دانشجویان
 • امکان درس خواندن دانشجویان کشورهای محروم با دریافت بورسیه تحصیلی مالزی 
 • دستیابی به شغل مناسب پس از پایان تحصیلات 

به نظرتان اخذ بورسیه تحصیلی در مالزی، برای درس خواندن در دانشگاه های دولتی، خصوصی یا پردیس‌های بین المللی یک معامله ارزشمند و دوسربُرد نیست؟

بورسیه دانشجویان بین المللی 

حتماً برایتان جالب است که بدانید دلیل اعطای کمک هزینه به دانشجویان در کشورهای مختلف، تأمین هزینه رشته‌هایی است که تأثیر بسزایی در اقتصاد و صنعت آن کشور داشته و به وجود آنها نیاز بیشتری هست. از آنجا که مالزی کشوری با رشد اقتصادی بالا است؛ محدودیتی در اعطای بورسیه در رشته‌های خاص ندارد! در واقع شما می‌توانید در بیشتر رشته‌های علوم انسانی، فنی، معماری و حتی پزشکی از بورسیه تحصیلی مالزی استفاده کنید.

سبد ارائه بورسیه های تحصیلی در مالزی بسیار پرو پیمان است. از بورسیه دولت گرفته تا کمک هزینه های اختصاصی دانشگاه ها و کالج های مالزی! فقط کافی است کمی از استعدادهای درخشان تحصیلی، علمی، فرهنگی، ورزشی و غیره خود را رو کنید تا با دنیایی از کمک هزینه های تحصیلی شگفت زده شوید.

بورسیه دولت مالزیبورسیه دانشگاه های مالزی
بورسیه دانشگاه های (MIS)بورسیه با توجه به فعالیت دانشجویان
بورسیه همکاری فنی مالزی (MTCP)بورسیه با توجه با شایستگی دانشجویان

بورسیه دولت مالزی 2023

 • بورسیه دانشگاه های مالزی (MIS)
 • برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP)

بورسیه دانشگاه های مالزی 2023

بورسیه تحصیلی کالج و دانشگاه های مالزی

بورسیه دانشگاه های مالزی شهد و شکری است که درس خواندن در این کشور را برای پادشاه قدرتمندی چون شما، شیرین و دلچسب می‌کند. با انتخاب دانشگاه های مالزی که اعطا کننده بورسیه های ممتاز هستند، امپراطوری قدرتمند خود را برای تحصیل مقرون به صرفه در این کشور، بنا کنید.  

بورسیه های دانشگاه های مالزی

 • کمک هزینه تحصیلی
 • وام تحصیلی
 • بورسیه با توجه به فعالیت دانشجویان
 • بورسیه با توجه با شایستگی دانشجویان 

دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

  کمک هزینه تحصیلی 

منظور از کمک هزینه تحصیلی وام OS-HELP است. دانشجویان با دریافت این وام می‌توانند تا حد قابل توجهی هزینه‌ تحصیل در مالزی را مدیریت کنند. این وام دقیقاً مانند وام بانکی است، اما بدون هیچ کارمزد یا بهره، ضمن آن که بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

یکی از کمک‌ هزینه های تحصیلی ممتاز، مربوط به دانشجویان دانشگاه موناش مالزی است که وام‌های بدون بهره، تا سقف 3000 دلار، با برنامه بازپرداخت انعطاف پذیر به دانشجویان ارائه می‌دهد. 

  وام تحصیلی 

وام تحصیلی نوعی جایگزین بورس تحصیلی کشور مالزی است. وام‌ تحصیلی به دانشجویان کمک می‌کند تا هزینه‌های کمتری برای درس خواندن، تهیه بلیط هواپیما، هزینه‌های اقامت و سایر هزینه‌های زندگی خود در مالزی بپردازند. 

وام تحصیلی در صورتی به دانشجویان، اعطا می‌شود که ضامن معتبری داشته باشند. یعنی کسی باشد که از جانب شما اطمینان دهد که وام گرفته شده را بازپرداخت می‌کنید.  

  بورسیه با توجه به فعالیت دانشجویان  

انواع بورسیه با توجه به فعالیت‌ دانشجویان را می‌توان به 2 دسته زیر تقسیم کرد: 

 • بورسیه بدون انجام فعالیت جانبی
 • بورسیه به همراه فعالیت جانبی 

انواع بورسیه های تحصیلی مالزی

کلیک کنید

  بورسیه شایستگی دانشجویان 

بورسیه‌ای که با توجه به شایستگی به دانشجویان اعطا می‌شود تنوع زیادی دارد. بیشترین و رایج‌ترین بورسیه‌ تحصیلی مالزی با توجه به شایستگی دانشجویان (Merit based) متعلق به دانشگاه‌های خصوصی مالزی است. کمک هزینه تحصیلی شایستگی دانشجویان براساس توانایی‌های علمی، هنری، ورزشی یا سایر توانایی‌های دانشجویان به آنها داده می‌شود. دانشگاه تیلورز (TAYLOR’S) یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی است که بورسیه‌های رنگارنگی را تقدیم دانشجویان فرهیخته می‌کند.

بورسیه تحصیلی کارشناسی مالزی

نوبتی هم که باشد نوبت دانشجویان کارشناسی است. بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان کارشناسی، برنامه‌ای ممتاز از سوی وزارت آموزش این کشور برای دانشجویان بین المللی است.

بهتر است در جریان باشید که دریافت کمک هزینه مقطع کارشناسی کمی چالش برانگیز است؛ چون بسیاری از رشته های تحصیلی بورسیه دار مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است. با این وجود باز هم ناامید نشوید چون دانشگاه های مالزی سخاوتمند هستند و شرایط تحصیل در رشته های بورسیه دار کارشناسی برای دانشجویان بین المللی را هم فراهم کرده‌اند. 

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد مالزی

برای اخذ بورسیه تحصیلی مالزی در مقطع کارشناسی ارشد باید این شرایط را داشته باشید:

 • متقاضیان دریافت بورسیه باید حداقل درجه دوم بالاتر (افتخار) یا حداقل CGPA 3.0 در سطح مدرک کارشناسی را کسب کنند.
 • دانشجویان باید به طور تمام وقت برای برنامه های تحصیلات تکمیلی از دانشگاه های مالزی پذیرش بگیرند.
 • داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره کل 6.0 
 • آزمون کاغذی تافل با نمره 500 یا آزمون اینترنتی با نمره 60.

تحصیل کارشناسی ارشد مالزی

کلیک کنید

بورسیه تحصیلی دکتری مالزی

یکی از دلچسب‌ترین کمک هزینه‌ها همین بورسیه تحصیلی مالزی در مقطع دکتری است. اگر بتوانید برای تحصیل دکتری در مالزی به این منبع متصل شوید، بلیط شانس‌تان برده است. چون ضمن دریافت کمک هزینه تحصیلی، مزایای دیگری مانند دریافت حقوق ماهیانه، کمک‌های بلاعوض، هزینه بلیط هواپیما، بیمه درمانی رایگان و غیره نصیب‌تان می‌شود. البته باید بدانید بورسیه دکتری، بیشتر به رشته‌های تحقیق محور تعلق می‌‍‌گیرد.

بورسیه تحصیلی رایگان مالزی

واقعیت این است که بورسیه تحصیلی رایگان مالزی مثل عبور از یک جاده پرترافیک برای رسیدن به مقصد است. برای موفقیت و گذر از این جاده باید یک ماشین تندرو، صبر و حوصله فراوان و انرژی زیادی داشته باشید. اگر واجد این شرایط هستید به اخذ بورسیه تحصیلی رایگان مالزی فکر کنید، اگر هم نشد نگران نباشید با کمی پس انداز می‌توانید کاندید تحصیل در رشته‌ های بورسیه دار مالزی شوید و هزینه‌هایتان را مدیریت کنید. 

مشاوره شریف در مقاله تحصیل رایگان در مالزی به طور مفصل به این موضوع پرداخته است. 

اخذ بورسیه بدون آزمون آیلتس 

بیایید بدون هیچ توضیح اضافه‌ای مستقیماً وارد لیست دانشگاه هایی شویم که شرط اعطای بورسیه به دانشجویان را مدرک آیلتس قرار نداده و بدون آزمون آیلتس به آنها کمک هزینه می‌دهند. خیلی هیجان انگیز است که بدانید در حال حاضر 80 دانشگاه مالزی، بدون نیاز به مدرک آیلتس دانشجویان را بورسیه می‌کنند.

دریافت بورسیه تحصیلی مالزی برای هر دانشجوی و از هر کشوری آزاد است. شما می‌توانید بدون مدرک آیلتس در هر مقطعی که مایل باشید از کارشناسی تا کارشناسی ارشد در مالزی پذیرش بگیرید. به شرط آن که در فرژه‌ای که دانشگاه به شما می‌دهد، مدرک آیلتس خود را بگیرید.

لیست دانشگاه های مالزی بدون آزمون آیلتس

دلتان نمی‌خواهد شانس خود را در جمع 100,000 دانشجوی بین المللی مالزی برای اخذ بورس تحصیلی کشور مالزی در دانشگاه ها بدون آزمون آیلتس امتحان کنید. پس با این نام ها آشنا شوید:

 • دانشگاه آسیا و اقیانوسیه APU
 • دانشگاه سیتی مالزی
 • دانشگاه بین المللی مانیپال
 • پردیس دانشگاه Swinburne مالزی
 • پردیس دانشگاه کرتین مالزی
 • دانشگاه Inti
 • دانشگاه Segi Kota Damansara
 • دانشگاه راهنما
 

بورسیه تحصیلی دبیرستان های مالزی

شما برنده می‌شوید شاید امروز نه، ولی فردا روز موفقیت شما است. تحصیل دبیرستان در مالزی گامی است که برای برنده شدن در دانشگاه های مالزی برمی‌دارید. قرار نیست همه شرایط مطلوب فقط مخصوص دانشگاه های مالزی باشد، شما می‌توانید در مسیر موفقیت‌تان و تحصصیل در مقطع دبیرستان هم از کمک هزینه درس خواندن استفاده کنید. البته برای استفاده از بورسیه تحصیلی دبیرستان در مالزی باید شرایطی را داشته باشید، هرچند این شرایط برای هر کدام از مدارس مالزی ممکن است تغییر کند ولی با این وجود با شرایط عمومی دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان در مالزی آشنا شوید:

 1. تسلط به زبان انگلیس 
 2. موفقیت در آزمونها و امتحانات مدرسه
 3. مشارکت در فعالیت های علمی، ورزشی و فرهنگی

راهنمای اخذ بورس تحصیلی کشور مالزی

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در مالزی

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مالزی بستگی به خودتان دارد، بگذارید یک نکته درگوشی برایتان بگوییم، درخواست برای بورسیه‌ای که واجد شرایط آن نیستید، فایده‌ای ندارد! پس تنها به دنبال کمک هزینه‌ای باشید که نه تنها مناسب شما است، بلکه واجد شرایط دریافت آن باشید. برای انتخاب آن به این نکات توجه کنید:

 • بسیاری از کمک هزینه های تحصیلی به صورت سالانه تکرار می‌شوند و شما باید مثل یک شکارچی با دقت شرایط لازم برای اخذ کمک هزینه رصد کنید تا در زمان لازم آن را صید کرده و در تور خود بیندازید. 
 • برای دریافت بورسیه تحصیلی مالزی ، باید اقدامات اولیه‌ای را انجام دهید، انجام برخی از تکالیف در مورد انواع بورسیه ها به شما کمک می‌کند تا برای انتخاب رشته مورد علاقه خود اولویت بندی کنید.
 • به دنبال طیف گسترده‌ای از بورسیه‌ های تحصیلی در مالزی باشید، تا دامنه انتخاب بزرگتری در اختیار داشته باشید. 
 • هنگام انجام تحقیقات، هوشمندانه‌ترین کار این است که مهلت درخواست‌ برای دریافت کمک هزینه را یادداشت کنید. اکثر دانشگاه‌های ددلاینی دارند که در صورت تأخیر و از دست دادن‌شان خسارت بزرگی دامنگیرتان می‌شود.

درخواست برای اخذ بورس تحصیلی کشور مالزی، مشابه درخواست پذیرش کالج یا دانشگاه های مالزی است. برای این کار فرم هایی وجود دارد که باید در زمان لازم آن را پر کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت تکمیل کنید. 

سؤالات متداول

1- آیا بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مالزی وجود دارد؟

هم دولت مالزی و هم دانشگاه های مالزی هر ساله بورسیه های تحصیلی، وام ها و سایر کمک های مالی به دانشجویان بین المللی و محلی ارائه می‌دهند. انواع بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی عبارتند از: بورسیه، کمک هزینه، بودجه آموزشی، معافیت از شهریه، و وام.

2-برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مالزی به چه معدل و نمراتی نیاز است؟

برای دریافت کمک هزینه شایستگی باید نتایج علمی قابل توجهی داشته باشید. حداقل 5A در SPM یا معادل آن و معدل 3.0 یا بالاتر برای اخذ این بورسیه مورد نیاز است.

3-چرا دولت مالزی به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد؟

بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی (MIS) ابتکاری توسط دولت برای جذب بهترین مغز از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات آکادمیک پیشرفته در مالزی است.

4-بورسیه تحصیلی فول فاند چه شرایطی دارد؟

یکی از پر رقابت ترین بورسیه های تحصیلی در مالزی که طرفداران زیادی دارد بورسیه Full Fund است که بدون انجام فعالیت جانبی بوده و همه هزینه های تحصیل در مالزی را تحت پوشش قرار می‌دهد. 

تحصیل تضمینی در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، تنها ایجنت رسمی دانشگاه و مدارس معتبر مالزی در ایران است. با مشاوره شریف از بهترین مدارس و دانشگاه های مالزی پذیرش بگیرید. برای دریافت پاسخ سؤالات خود در هر کدام از موارد زیر با ما در تماس باشید:

 • اطلاع از ساختار آموزشی مدارس مالزی
 • اطلاع از رنکینگ دانشگاه‌های مالزی
 • آشنایی با شرایط پذیرش 
 • آشنایی با بهترین مدارس مالزی برای تحصیل ابتدایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • معرفی کالج های زبان مالزی 
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://ascholarship.com/malaysian-government-scholarships-2023-2024-by-ministry-of-education/

https://biasiswa.mohe.gov.my/INTER/index.php

https://eduadvisor.my/articles/ultimate-guide-scholarships-malaysia

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *