تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی (تحصیل در رشته های بورسیه دار)

5/5 - (1 امتیاز)

با تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی، امپراطوری قدرتمند خود را بسازید! دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی همان شهد و شکری است که زندگی در این کشور را برای پادشاه قدرتمندی چون شما، شیرین و دلچسب می‌کند. 

مشاوره شریف، با 18 سال تجربه فعالیت تخصصی در مالزی آماده پاسخگویی به سؤالات شما است. برای ادامه تحصیل با دریافت بورسیه و  آشنایی با رشته‌های بورسیه دار مالزی با ما در تماس باشید. 

برای دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی

اینجا رو کلیک کن

تحصیل در رشته های بورسیه دار، شروعی ارزشمند در مالزی

هر چقدر هم که وضعیت مالی خوبی داشته باشید، باز هم دریافت جایزه‌های تحصیلی حس خوبی است که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. حتی اگر نیاز مالی هم نداشته باشید، باز هم تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی، لذتی است که با دریافت جایزه نوبل برابری می‌کند!

دلیلش هم کاملاً روشن و آشکار است. تلاش برای به دست آوردن است که لذت رسیدن را شیرین و دلچسب می‌کند. دلایل دیگر دانشجویان برای شروع ارزشمند تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی را با هم بخوانیم:  

 • دلیل علاقه مندی دانشجویان به تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی، رسیدن به اهداف عالی تحصیلی است. این بخش را دانشجویان نخبه‌ای که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند بهتر از بقیه می‌فهمند. 
 • افزایش قیمت دلار و نوسانات دنیای اقتصاد در دنیا دلیل دیگر افزایش تقاضای دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی است.  
 • علاوه بر تمام موارد بالا، بورسیه تحصیلی نوعی کمک به دانشجویان کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل و فراهم آوردن شرایط آموزشی یکسان است. 
 • دانشجویان کشورهای محروم با دریافت بورسیه، امکان تحصیل در مالزی برایشان فراهم می‌شود.
 • جذاب‌ترین بخش دریافت بورسیه در مالزی، دستیابی به شغل مناسب پس از پایان تحصیلات است. 
 • تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی به دانشجویان امکان رشد شخصیتی می‌دهد و دانشجویان برتر را به طور شاخص به دیگران معرفی می‌کند.
 • بورسیه‌های تحصیلی در مالزی به دانشجویان کمک می‌کند که امکان تحصیل در دانشگاه‌های برگزیده و دلخواه خود در مالزی را داشته باشند. 

به نظرتان تحصیل در رشته‌های بورسیه دار دانشگاه های دولتی، خصوصی یا پردیس‌های بین المللی مالزی یک معامله ارزشمند و دوسربُرد نیست؟

بورسیه تحصیلی چیست؟

 بورسیه Scholarship کمک هزینه‌ای است که به دانشجویان داده می‌شود تا برای تحصیل در مالزی هزینه‌های کمتری داشته باشند. از مهم‌ترین مزایای بورسیه‌های تحصیلی مالزی این است که این کمک بلاعوض بوده و پس از پایان تحصیلات، از دانشجویان باز پس گرفته نمی‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی عموماً از سوی دانشگاه های معتبر خصوصی و دولتی به دانشجویان اعطا می‌شود. 

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل در رشته‌های بورسیه دار 

ماجرای تحصیل در رشته‌ بورسیه دار مالزی فقط محدود به دانشگاه های دولتی نمی‌شود. بسیاری از دانشگاه های خصوصی مالزی، مانند دانشگاه سان وی و تیلورز و حتی پردیس‌های بین المللی دانشگاه های بریتانیا و استرالیا، پیشتاز اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان هستند. در مالزی همه چیز دست به دست هم داده است تا شما تحصیلات عالی ارزان قیمت را تجربه کنید. پس بیایید لیست تعدادی از بهترین دانشگاه های بین المللی مالزی برای تحصیل در رشته های بورسیه دار را با هم ببینیم:

 • دانشگاه SUNWAY مالزی
 • دانشگاه APU مالزی
 • دانشگاه UCSI مالزی
 • دانشگاه Taylor’s مالزی

مشاوره شریف نماینده رسمی دانشگاه سان وی، تیلورز و apu در ایران است. کارشناسان مشاوره شریف آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه سان وی مالزی

 دانشگاه سان وی یک دانشگاه خصوصی برجسته است که در پتالینگ جایا، کوالالامپور واقع شده است. این دانشگاه از نظر استانداردهای جهانی نسبتاً جوان است، اما در حال حاضر در بین 2٪ دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده است. 

دکتر جفری چی AO، بنیانگذار و متولی بنیاد جفری چی و بنیانگذار و رئیس گروه Sunway در مالزی است که از سال 2021 بیش از 570 میلیون رینگیت بورسیه به هزاران دانشجوی شایسته در رشته های مختلف تحصیلی اعطا کرده است.

از طریق بنیاد جفری چی دانشگاه سان‌وی به طور مداوم با بورسیه‌ها و جوایز و بودجه‌های آموزشی به دانشجویان شایسته کمک می‌کند. انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاه SUNWAY مالزی: 

 1. بورسیه مبتنی بر استعداد
 2. بورسیه مبتنی بر نیاز
 3. بورسیه تحصیلی تعالی

بورسیه تحصیلی دانشگاه APU مالزی

 بخش عمده‌ای از تلاش‌های دانشگاه APU برای ارائه فرصت‌های بهتر به دانشجویان برای تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی است.

دانشگاه APU به فارغ‌التحصیلان مستحق و با استعداد، طیف گسترده‌ای از جوایز تحصیلی را که منجر به تخفیف می‌شود ارائه می‌دهد.

جدا از برتری آکادمیک، دانشگاه APU به کسانی که دارای ویژگی‌های رهبری قوی و دستاوردهای بالای ورزشی در سطوح ایالتی و ملی هستند، بورسیه‌های تحصیلی مطلوبی ارائه می‌دهد. 

بورسیه تحصیلی دانشگاه UCSI

بورسیه های تحصیلی مالزی که در دانشگاه UCSI انتظار دانشجویان را می‌کشد، صرف نظر از نژاد، مذهب و عقیده به دانشجویان مستعد در تمامی مقاطع تحصیلی در سطوح پایه، A-Levels، Diploma، لیسانس و فوق لیسانس ارائه می‌شود. با این بورسیه‌ها آشنا شوید:

 • بورسیه اعتماد دانشگاه UCSI
 • بورسیه تحصیلی UCSI COLLEGE A-LEVEL
 • بورسیه بین المللی کالج UCSI SACE 
 • بورسیه فارغ التحصیلی اعتماد دانشگاه UCSI
 • دستیار فارغ التحصیل اعتماد دانشگاه UCSI
 • معافیت کامل یا جزئی از هزینه تحصیل برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه UCSI
 

بورسیه تحصیلی دانشگاه تیلورز Taylor’s مالزی

 با اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه تیلورز مالزی، بلیط شانس‌تان برده است!

تحصیل در رشته های بورسیه دار دانشگاه Taylor’s مساوی است با کاهش هزینه‌های تحصیل در مالزی!

دانشگاه تیلورز مالزی از آوریل سال ۲۰۱۰ مبلغ زیادی را برای بورسیه کردن دانشجویان در کلیه مقطع تحصیلی در نظر گرفته است. جالب است بدانید دانشگاه تیلورز با ارائه‌ی بورسیه تحصیلی، ضمن تأمین هزینه‌های تحصیلی در طول سال، کمک هزینه‌ی جانبی بابت زندگی در مالزی هم به دانشجویان می‌پردازد.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی 

پس از انتخاب بهترین دانشگاه و تحصیل در رشته های بورسیه مالزی، وقت آن رسیده که مدارک لازم را تهیه کنید. مهم‌ترین مدرک برای استفاده از بورسیه تحصیلی در مالزی، رو کردن نشان افتخاری است که شما را لایق دریافت بورسیه کرده است. البته همه چیز بستگی به نوع بورسیه دریافتی شما دارد، داشتن این مدارک شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش می‌دهد:

 • رونوشت نتایج امتحان، به عنوان مثال SPM، STPM، O سطوح، IGCSE، و غیره.
 • گواهی و گواهی شرکت شما در فعالیت‌های فوق برنامه
 • اطلاعات مالی والدین مانند فرم اظهارنامه مالیاتی، فیش حقوقی و غیره.
 • ارائه بیانیه شخصی یا مقاله
 • یک یا چند توصیه‌نامه
 • مدارکی مبنی بر واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی به عنوان مثال، برای بورسیه تحصیلی ورزشی، گواهی شرکت در سطح ایالتی یا ملی
 • بسیاری از موسسات به کپی های معتبر گواهی شده نیاز دارند که می‌تواند از جانب مقطع تحصیلی قبلی شما تأیید و ارائه شود.
 • اگر برای مصاحبه فراخوانده شوید، برخی ممکن است درخواست کنند گواهینامه اصلی را مشاهده کنند.

شرایط تحصیل بدون کنکور در مالزی

کلیک کنید

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی  

برای تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی باید تفاوت‌هایی با دیگران داشته باشید، مهم‌ترین دلیل اعطای بورسیه برجسته کردن تفاوت‌ها میان شما و سایرین است. 
پارامترهای زیادی مثل سن، مدرک زبان، مقطع تحصیلی هستند که در تعیین نوع بورسیه تحصیلی شما نقش حیاتی دارند.

حتماً برایتان جالب است که بدانید مهم‌ترین عامل برای تعیین رشته‌های بورسیه دار هر کشوری معمولاً بخش‌هایی هستند که تأثیر بسزایی در اقتصاد و صنعت آن کشور داشته و به وجود آنها نیاز بیشتری هست.

از آنجا که مالزی کشوری با رشد اقتصادی بالا است؛ محدودیتی در اعطای بورسیه و انتخاب رشته‌های خاص ندارد و شما می‌توانید در بیشتر رشته‌های علوم انسانی، فنی، معماری و حتی پزشکی مالزی بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی را دارید، دانشگاه مقصد را انتخاب کرده و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را در آنجا با دقت بررسی کنید. مشاوره شریف در ادامه بهترین دانشگاه های مالزی را که بورسیه های زیادی در سبد تحصیلی خود دارند را به شما معرفی می‌کند.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی 

چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی بستگی به خودتان دارد، بگذارید یک نکته درگوشی برایتان بگوییم، درخواست برای بورسیه‌ای که واجد شرایط آن نیستید، فایده‌ای ندارد!

پس تنها به دنبال تحصیل در رشته‌های بورسیه داری باشید که نه تنها مناسب شما است بلکه واجد شرایط تحصیل در آن رشته باشید. برای انتخاب بهترین رشته های بورسیه دار مالزی باید به این نکات توجه کنید:

 • بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی مالزی به صورت سالانه تکرار می‌شوند و شما باید مثل یک شکارچی با دقت شرایط لازم برای تحصیل در رشته بورسیه دار دلخواه‌تان را رصد کنید تا در زمان لازم آن را صید کرده و در تور خود بیندازید. 
 • برای دریافت برخی بورسیه های تحصیلی در مالزی، باید اقدامات اولیه‌ای را انجام دهید، انجام برخی از تکالیف در مورد انواع بورسیه های تحصیلی به شما کمک می‌کند تا برای انتخاب رشته مورد علاقه خود اولویت بندی کنید.
 • به دنبال طیف گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی باشید تا دامنه انتخاب بزرگتری در اختیار داشته باشید. 
  هنگام انجام تحقیقات هوشمندانه‌ترین کار این است که مهلت درخواست‌ها را برای رشته‌های بورسیه دار یادداشت کنید. اکثر دانشگاه‌های ددلاینی دارند که در صورت تأخیر و از دست دادن‌شان خسارت بزرگی دامنگیرتان می‌شود.

بهترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی در مالزی

کلیک کنید

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی در مالزی 

درخواست برای بورسیه تحصیلی مشابه درخواست برای پذیرش کالج یا دانشگاه های مالزی است. فرم هایی وجود دارد که باید در زمان لازم آن را پر کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت تکمیل کنید. 

هنگام ارائه اطلاعات بهتر است طوری رفتار کنید که انگار این بورسیه حق شما است. کمی تلاش و ذکاوت لازم است تا خود را به گونه‌ای معرفی کنید که مشمول دریافت بورسیه شوید. 

بورسیه تحصیلی در مالزی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

یک تصور غلط و رایج در زمینه بورسیه های تحصیلی در مالزی این است که بورسیه فقط به دانشجویان باهوش تعلق می‌گیرد!

باید بدانید این باور ذهنی شما است که در دنیای بیرون مصداقی ندارد. بسیاری از رشته های تحصیلی در مالزی هستند که تنها به نمرات خوب از دانشجو نیاز دارند و به هیچ وجه قرار نیست فقط سهم دانشجویان برتر با شایستگی‌های متفاوت شوند. 

علاوه بر آن بورسیه‌های ورزشی، بورسیه تحصیلی شرایط خاص برای کسانی که در جوامع محروم هستند، بورسیه های تحصیلی افراد خلاق برای ارتقای استعداد هنری در زمینه‌های موسیقی، نقاشی و غیره وجود دارد. 

مشاوره شریف با اطمینان به شما می‌گوید که اکثر رشته‌های بورسیه‌ دار مالزی بر اساس نیاز دانشگاه و شایستگی دانشجویان به آنها اعطا می‌شود

منبع دریافت بورسیه های تحصیلی در مالزی

 جالب است بدانید بیشتر بورسیه‌های تحصیلی مالزی توسط سازمان‌های دولتی، موسسات آموزش عالی خصوصی و سازمان‌های مختلف ارائه می‌شود.

شما حتی می‌توانید در شعب و بنیادهای غیرانتفاعی، مشمول دریافت بورسیه شوید.

حتی بورسیه‌هایی در مالزی وجود دارد که توسط سازمان‌هایی ارائه می‌شود که در مالزی نیستند.

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

کلیک کنید

بورسیه تحصیلی مالزی برای رشته‌های پزشکی 2022

از هر چه بگذریم سخن از رشته‌های پزشکی خوش‌تر است. چه کسی بدش می‌آید بدون کنکور در یکی از رشته‌های پزشکی مالزی درس بخواند؛ تازه واجد دریافت بورسیه تحصیلی هم باشد؟

تحصیل پزشکی مالزی و دریافت بورسیه آن عموماً برای دوره‌های مرتبط با پزشکی است. در میان دانشگاه‌های مالزی، دانشگاه بین المللی پزشکی پیشتاز اعطای بورسیه‌های تحصیلی است.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه بین المللی پزشکی در رشته‌های تحصیلی زیر به دانشجویان اعطا می‌شود :

 • پزشکی
 • کایروپراکتیک
 • روانشناسی طب چینی
 • شیمی دارویی
 • داروسازی
 • علوم زیست پزشکی
 • بیوتکنولوژی پزشکی
 • رژیم غذایی با تغذیه
 •  تغذیه

شرایط تحصیل در رشته‌های پزشکی بورسیه دار مالزی

 بورسیه‌های دانشگاه پزشکی بین المللی که سالانه به دانشجویان خوش اقبال اعطا می‌شود به صورت معافیت از شهریه و سالانه است. این بورسیه به 2 صورت است:

 1. شهریه کامل (100%) برای تمام مدت برنامه.
 2. شهریه جزئی (50%) برای مدت کامل برنامه.

مبلغ بورسیه‌ها از 2,000 تا 6,000 رینگیت متغیر است.
داوطلبان برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی FiS باید حداقل در 3 موضوع علمی (ریاضی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی ) و انگلیسی نمره مجاز را کسب کنند.

شرایط دریافت بورسیه کارشناسی ارشد مالزی

نوبتی هم که باشد نوبت دانشجویان کارشناسی ارشد است. بورسیه تحصیلی در مالزی برای رشته‌های کارشناسی ارشد، برنامه‌ای ممتاز از سوی وزارت آموزش مالزی برای دانشجویان بین المللی است.

مدت زمان بورسیه تحصیلی مالزی برای مقطع کارشناسی ارشد 12 تا 24 ماه است. این فرصتی است که توسط دانشگاه های دولتی یا خصوصی مالزی به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود. 

شرایط تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مقطع کارشناسی ارشد مالزی

 برای تحصیل کارشناسی ارشد در رشته های بورسیه دار باید این شرایط را داشته باشید:

 • متقاضیان باید حداقل درجه دوم بالاتر (افتخار) یا حداقل CGPA 3.0 در سطح مدرک کارشناسی را کسب کنند.
 • دانش پژوهان باید به طور تمام وقت برای برنامه های تحصیلات تکمیلی در موسسات آموزش عالی منتخب تحصیل کنند.
 • داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس (حداقل نمره کل 6.0 )
 • یا آزمون کاغذی تافل با نمره 500 یا آزمون اینترنتی با نمره 60.
 

تحصیل رایگان با دریافت بورسیه تحصیلی در مالزی 

واقعیت این است که تحصیل رایگان در مالزی با دریافت بورسیه تحصیلی مثل عبور از یک جاده پرترافیک برای رسیدن به مقصد است. برای موفقیت و گذر از این جاده باید یک ماشین تندرو، صبر و حوصله فراوان و انرژی زیادی داشته باشید. اگر واجد این شرایط هستید به تحصیل رایگان در مالزی فکر کنید، اگر هم نشد نگران نباشید با کمی پس انداز می‌توانید کاندید تحصیل در رشته‌های بورسیه دار  مالزی شوید و هزینه‌هایتان را مدیریت کنید. 

مشاوره شریف در مقاله تحصیل رایگان در مالزی به طور مفصل به این موضوع پرداخته است. 

تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی بدون آزمون آیلتس 

بیایید بدون هیچ توضیح اضافه‌ای مستقیماً وارد لیست دانشگاه ها و رشته‌های بورسیه دار مالزی بدون آزمون آیلتس شویم. خیلی هیجان انگیز است که بدانید در حال حاضر 80 دانشگاه در مالزی بدون نیاز به مدرک آیلتس به دانشجویان بورسیه تحصیلی می‌دهند.

بسیاری از دانشگاه‌ها در مالزی هستند که امکان تحصیل در رشته‌های بورسیه‌ دار را بدون نیاز به ارائه مدرک آیلتس برای دانشجویان فراهم کرده‌اند.

دریافت این بورسیه‌ها برای هر دانشجوی بین المللی از هر کشوری آزاد است. شما می توانید بدون مدرک آیلتس در هر مقطعی که مایل باشید از کارشناسی تا کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی تحصیل کنید.

لیست دانشگاه های مالزی که نیازی به مدرک آیلتس برای بورسیه ندارند

 دلتان نمی‌خواهد شانس خود را در جمع 100,000 دانشجوی بین المللی مالزی برای تحصیل در رشته‌های بورسیه دار امتحان کنید. پس با نام این دانشگاه‌ها آشنا شوید:

 • دانشگاه آسیا و اقیانوسیه APU
  دانشگاه فناوری و نوآوری آسیا و اقیانوسیه (APU) در بین دانشگاه‌های خصوصی برتر مالزی رتبه قابل توجهی دارد. 
 • دانشگاه سیتی مالزی
  این دانشگاه طیف گسترده‌ای از دوره‌های آکادمیک را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای پذیرش بدون آیلتس در هر یک از رشته‌های تحصیلی مورد نظر خود اقدام کنید.
 • دانشگاه بین المللی مانیپال
  جالب ترین واقعیت این است که برای پذیرش در دانشگاه های خصوصی مالزی نیازی به حضور در آزمون آیلتس نیست.
 • پردیس دانشگاه Swinburne مالزی
  عجله کنید! رشته های مورد نظر خود را از دانشگاه بررسی کنید تا بدون ارائه نمرات آیلتس ثبت نام کنید.
 • پردیس دانشگاه کرتین مالزی
  دانشگاه کرتین مالزی بزرگترین پردیس بین المللی دانشگاه کرتین در مالزی است.
 • دانشگاه Inti
  به دنبال دانشگاهی در مالزی بدون اجبار آیلتس هستید؟ پس از پذیرش در دانشگاه، می‌توانید از امکانات رفاهی و امکانات متنوع رشد علمی و فردی بهره مند شوید.
 • دانشگاه Segi Kota Damansara
  این دانشگاه در میان گسترده ترین ارائه دهندگان آموزش در مالزی رتبه بندی شده است. در این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی مختلف از لیسانس و کارشناسی ارشد برای بورسیه کردن دانشجویان بین المللی وجود دارد. 
 • دانشگاه راهنما
  این دانشگاه در کوالالامپور، بزرگترین شهر و پایتخت مالزی واقع شده است که برای تحصیل در رشته‌های حقوق، بازرگانی، مدیریت، فناوری اطلاعات، علوم انسانی و علوم اجتماعی می‌توانید روی بورسیه آن حساب باز کنید. 
 

انواع بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی

جهت اطلاع دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی هستند؛ انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاه‌های مالزی از این قرار است: 

1-بورسیه بین المللی مالزی (MIS)

بورسیه بین المللی مالزی (MIS) ابتکار دولت مالزی برای جذب ذهن‌های درخشان از سراسر جهان و ادامه تحصیلات تکمیلی در مالزی است. این بورس تحصیلی برای رسیدن به هدف دولت مالزی و ایجاد مرکز جهانی تعالی دانشگاهی با جذب حداکثری دانشجویان باانگیزه و بااستعداد از خارج است.

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی علاقه‌مند با سوابق علمی و تحصیلی برجسته می‌توانند برای تحصیل در مالزی و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور درخواست بورسیه تحصیلی دهند. 

2-برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP)

برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP) در سال 1980 پایه گذاری شد. هدف از این بورسیه خاص، نوعی ادای دین و تعهد دولتمردان مالزی برای اشتراک گذاری تجربیات و تخصص به دست آمده در زمینه توسعه کشور مالزی با سایر کشورهای در حال توسعه است. 

بورسیه MTCP توسط دولت مالزی به دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه اختصاص داده شده تا علاوه بر تحصیلات تکمیلی در مالزی، دانش و مهارت‌های لازم برای رشد و توسعه کشور خودشان را به دست بیاورند. 

تا به امروز، بیش از 34,500 شرکت کننده از 144 کشور در حال توسعه از برنامه‌های مختلف ارائه شده تحت MTCP بهره مند شده‌اند.

مدت زمان این جایزه برای برنامه کارشناسی ارشد بین 12 تا 24 ماه است. اهداف MTCP عبارتند از:

 • به اشتراک گذاشتن تجربه با سایر کشورهای در حال توسعه
 • تقویت روابط دوجانبه با کشورهای در حال توسعه
 • تشویق و ترویج همکاری جنوب-جنوب
 • تشویق و ترویج همکاری های فنی در کشورهای در حال توسعه

3-کمک هزینه تحصیل

گزینه‌های مختلف بورسیه، کمک هزینه و وام وجود دارد که به شما کمک می‌کند برنامه جهانی Intercampus خود را زودتر و ارزان‌تر تجربه کنید.

بسیاری از دانش‌جویان وام OS-HELP می‌گیرند تا به تأمین مالی هزینه‌ تحصیل در مالزی کمک کنند. این وام دقیقاً مانند وام بانکی کار می‌کند، اما بدون هیچ کارمزد یا بهره، و بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

یکی از این نوع کمک‌های مالی، مربوط به دانشجویان دانشگاه موناش مالزی است که وام‌های بدون بهره، تا سقف 3000 دلار، با برنامه بازپرداخت انعطاف پذیر به دانشجویان ارائه می‌دهد.

4-وام تحصیلی در مالزی

دریافت وام تحصیلی نوعی جایگزین برای بورسیه تحصیلی در مالزی است. این وام‌ها به دانشجویان کمک می‌کند تا هزینه‌های کمتری برای تحصیل، تهیه بلیط هواپیما، هزینه‌های اقامت و سایر هزینه‌های زندگی خود در مالزی بپردازند. 

وام تحصیلی تنها در صورتی در دانشجویان مشغول به تحصیل در مالزی اعطا می‌شود که ضامن معتبری داشته باشند. یعنی کسی باشد که از جانب شما اطمینان دهد که وام گرفته شده را بازپرداخت می‌کنید. 

انواع بورسیه تحصیلی در مالزی با توجه به فعالیت دانشجویان

در دانشگاه های مالزی بورسیه های زیادی وجود دارد که براساس سیاست‌های دانشگاه و فعالیت‌های دانشجویان به آنها داده می‌شود. این بورسیه‌ها به 2 دسته تقسیم می‌شوند:

 1. بورسیه بدون انجام فعالیت جانبی
 2. بورسیه به همراه فعالیت جانبی 

انواع بورسیه تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی در مالزی

 بورسیه‌هایی که بدون انجام فعالیت جانبی به دانشجویان داده می‌شود انواع مختلفی دارد:

1-بورسیه بدون انجام فعالیت جانبی full fund

بورسیه full fund همان طور که از اسمش پیدا است به طور کامل هزینه‌های تحصیل در مالزی را بدون نیاز به هیچ گونه فعالیت جانبی پوشش می‌دهد. این بورسیه به خاطر شرایط مطلوبی که دارد، طرفداران زیادی داشته و رقابت شدیدی هم بر سر آن وجود دارد.

2-بورسیه بدون انجام فعالیت جانبی parital fund 

بورسیه parital fund به طور کامل هزینه‌های تحصیل در مالزی را پوشش نمی‌دهد و به صورت درصدی یا پولی به دانشجویان تعلق می‌گیرد. مثلاً در برخی دانشگاه های مالزی تنها 50 درصد هزینه تحصیل را پوشش می‌دهند و برخی نیز مبلغی را تا سقف مشخص برای پرداخت هزینه‌های تحصیل در مالزی به دانشجویان می‌دهند. این بورسیه به 2 صورت ماهانه و سالانه است.

تحصیل در رشته‌های بورسیه دار مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، تنها ایجنت دانشگاه های بین المللی مالزی مانند دانشگاه تیلورز، سان وی است.

با مشاوره شریف پذیرش بهترین دانشگاه های مالزی را گرفته و شانس تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی را بیش از بیش کنید. 

برای دریافت پاسخ سؤالات خود در هر کدام از موارد زیر با ما تماس بگیرید:

 • اطلاع از ساختار آموزشی مدارس مالزی
 • اطلاع از رنکینگ دانشگاه‌های مالزی
 • آشنایی با رشته های تحصیلی بورسیه دار 
 • آشنایی با بهترین مدارس مالزی برای تحصیل ابتدایی

علاوه بر موارد گفته شده می‌توانید برای دریافت انواع ویزای مالزی برای تحصیل و اقامت با ما در تماس باشید:

 • اقامت mm2h (خانه دوم من)
 • دریافت فوری ویزای سوشال مالزی
 • دریافت ویزای زبان مالزی
 • ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی مالزی

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *