تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

رشته های بورسیه دار مالزی

5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی، پیشنهادی وسوسه انگیز برای کاهش هزینه های تحصیل در مالزی است. با انتخاب رشته های بورسیه دار مالزی حس رضایتمندی از به دست آوردن چیزی است که حق تان بوده. 

مشاوره شریف، تنها ایجنتی است که با 18 سال تجربه فعالیت تخصصی در زمینه تحصیل و اقامت مالزی، در کنار شما است. 

می خوای از بورسیه های تحصیلی مالزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

رشته های بورسیه دار مالزی 

وقتی احساس پیروزی و رضایت دارید میزان دوپامین مغزتان رو به افزایش است. تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی حس خوشایند رضایتمندی است که هورمون دوپامین را در وجودتان افزایش داده و شما را پیروز میدان می‌کند. پیدا کردن رشته های بورسیه دار برای تحصیل در مالزی کار چندان سختی نیست، فقط کافی است سری به وبسایت دانشگاه های مالزی بزنید تا با دیدن لیست بورسیه های تحصیلی شگفت زده شوید. راستش را بخواهید رویکرد کشور مالزی جذب مغزهای خلاق به سوی دانشگاه های این کشور است. برای همین علاوه بر دانشگاه های مالزی، دولت نیز بورسیه های رنگارنگی در سبد تحصیلی دانشجویان به آنها تقدیم می‌کند. 

طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی در مالزی هستند که شامل دریافت بورسیه تحصیلی می‌شوند. با رشته های بورسیه دار مالزی آشنا شوید:

 • بورسیه رشته‌های کسب و کار، مدیریت و تجارت، گردشگری و مهمان نوازی
 • رشته‌های بورسیه دار مهندسی و فنی، معماری
 • رشته های بورسیه دار علوم پزشکی، بیوتکنولوژیکی، پرستاری، زیست شناسی 
 • تحصیل در رشته های حسابداری، اقتصاد و امور مالی
 • بورسیه های تحصیلی در رشته های ورزشی، هنر، گرافیک و موسیقی
 • رشته های بورسیه دار کشاورزی و جنگلداری
 • رشته های بورسیه دار ریاضیات، علوم داده و تجزیه و تحلیل
 • رشته های بورسیه دار زبان های خارجی انگلیسی، آلمانی، کره ای

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

بورسیه های تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی 

حتماً برایتان جالب است که بدانید دلیل اعطای بورسیه دانشگاه های دنیا به دانشجویان، تأمین هزینه رشته‌هایی است که تأثیر بسزایی در اقتصاد و صنعت کشور داشته و به وجود آنها نیاز بیشتری هست. از آنجا که مالزی کشوری با رشد اقتصادی بالا است؛ محدودیتی در اعطای بورسیه در رشته‌های خاص ندارد! در واقع شما می‌توانید در بیشتر رشته‌های علوم انسانی، فنی، معماری و حتی پزشکی از بورسیه تحصیلی مالزی استفاده کنید. جهت اطلاع دانشجویان بین المللی که به دنبال بورسیه دانشگاه های مالزی هستند؛ با خواندن این لیست با انواع بورسیه های تحصیلی مالزی آشنا شوید.  

 1. بورسیه بین المللی دانشگاه های مالزی (MIS)، اقدامی از سوی دولت مالزی برای جذب حداکثری دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور است.  
 2. برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP)، این بورسیه نوعی تعهد دولت مالزی برای اشتراک تجربیات خود با کشورهای در حال توسعه است. 
 3. کمک هزینه تحصیل در مالزی، پرداخت کمک هزینه های نقدی و غیر نقدی نیز شکل دیگری از بورسیه های تحصیلی مالزی است. 
 4. وام تحصیلی در مالزی، دریافت وام همراه با بازپرداخت است و به دانشجویان کمک می‌کند تا در دوران تحصیل فشار مالی کمتری را تحمل کنند. 

تحصیل در رشته های بورسیه دار پزشکی مالزی

از هر چه بگذریم سخن از رشته‌های پزشکی خوش‌تر است. چه کسی بدش می‌آید از بورسیه تحصیلی پزشکی مالزی استفاده کند؟

تحصیل پزشکی مالزی و دریافت بورسیه، عموماً برای دوره‌های مرتبط با پزشکی است. در میان دانشگاه‌ های مالزی، دانشگاه بین المللی پزشکی پیشتاز اعطای بورسیه‌ های تحصیلی است. برای تحصیل در رشته های بورسیه دار پزشکی مالزی انتخاب این رشته‌ها را در اولویت قرار دهید:

 • پزشکی
 • کایروپراکتیک
 • روانشناسی طب چینی
 • شیمی دارویی
 • داروسازی
 • علوم زیست پزشکی
 • بیوتکنولوژی پزشکی
 • رژیم غذایی با تغذیه
 •  تغذیه

چگونگی تحصیل در رشته های بورسیه دار پزشکی 

بورسیه‌ تحصیلی پزشکی که به دانشجویان خوش اقبال اعطا می‌شود به صورت معافیت از شهریه سالانه است. به عبارت بهتر تحصیل در رشته های بورسیه دار پزشکی مالزی به 2 صورت است:

 1. پرداخت شهریه کامل (100%) برای تمام مدت برنامه.
 2. پرداخت شهریه جزئی (50%) برای مدت کامل برنامه.
 3. مبلغ بورسیه‌ها از 2,000 تا 6,000 رینگیت متغیر است.
داوطلبان برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی FiS باید حداقل در 3 موضوع علمی (ریاضی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی ) و انگلیسی نمره مجاز را کسب کنند.

رشته های بورسیه دار کارشناسی مالزی

نوبتی هم که باشد نوبت دانشجویان کارشناسی است. بورسیه تحصیلی کارشناسی مالزی، برنامه‌ای ممتاز از سوی وزارت آموزش این کشور برای دانشجویان بین المللی است.

دریافت کمک هزینه مقطع کارشناسی کمی چالش برانگیز است؛ چون بسیاری از رشته های تحصیلی بورسیه دار مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است. با این وجود باز هم ناامید نشوید چون دانشگاه های مالزی سخاوتمند هستند و شرایط تحصیل در رشته های بورسیه دار کارشناسی برای دانشجویان بین المللی را هم فراهم کرده‌اند.   

تحصیل کارشناسی مالزی

کلیک کنید

رشته های بورسیه دار کارشناسی ارشد مالزی

برای تحصیل در رشته های بورسیه دار کارشناسی ارشد باید این شرایط را داشته باشید:

 • متقاضیان دریافت بورسیه باید حداقل درجه دوم بالاتر (افتخار) یا حداقل CGPA 3.0 در سطح مدرک کارشناسی را کسب کنند.
 • دانشجویان باید به طور تمام وقت برای برنامه های تحصیلات تکمیلی از دانشگاه های مالزی پذیرش بگیرند.
 • داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره کل 6.0 
 • آزمون کاغذی تافل با نمره 500 یا آزمون اینترنتی با نمره 60.

بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در مالزی 

یکی از دلچسب‌ترین کمک هزینه‌های دانشگاه های مالزی همین بورسیه تحصیلی مقطع دکتری است. اگر بتوانید برای تحصیل دکتری در مالزی به این منبع متصل شوید که بلیط شانس‌تان برده است. چون ضمن دریافت کمک هزینه تحصیلی، مزایای دیگری مانند دریافت حقوق ماهیانه، کمک‌های بلاعوض، هزینه بلیط هواپیما، بیمه درمانی رایگان و غیره نصیب‌تان می‌شود. 

تحصیل دکتری در مالزی

کلیک کنید

بورسیه تحصیلی رایگان مالزی 

واقعیت این است که بورسیه تحصیلی رایگان مالزی مثل عبور از یک جاده پرترافیک برای رسیدن به مقصد است. برای موفقیت و گذر از این جاده باید یک ماشین تندرو، صبر و حوصله فراوان و انرژی زیادی داشته باشید. اگر واجد این شرایط هستید به اخذ بورسیه تحصیلی رایگان مالزی فکر کنید، اگر هم نشد نگران نباشید با کمی پس انداز می‌توانید کاندید تحصیل در رشته‌ های بورسیه دار مالزی شوید و هزینه‌هایتان را مدیریت کنید. 

مشاوره شریف در مقاله تحصیل رایگان در مالزی به طور مفصل به این موضوع پرداخته است. 

رشته‌ های بورسیه دار مالزی بدون آزمون آیلتس 

بیایید بدون هیچ توضیح اضافه‌ای مستقیماً وارد لیست دانشگاه ها و رشته‌ های بورسیه دار مالزی بدون آزمون آیلتس شویم. خیلی هیجان انگیز است که بدانید در حال حاضر 80 دانشگاه مالزی، بدون نیاز به مدرک آیلتس دانشجویان را بورسیه می‌کنند.

دریافت بورسیه تحصیلی مالزی برای هر دانشجوی و از هر کشوری آزاد است. شما می‌توانید بدون مدرک آیلتس در هر مقطعی که مایل باشید از کارشناسی تا کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی درس بخوانید. 

اخذ بورسیه دانشگاه های مالزی بدون آزمون آیلتس

دلتان نمی‌خواهد شانس خود را در جمع 100,000 دانشجوی بین المللی مالزی برای اخذ بورس دانشگاه های مالزی بدون آزمون آیلتس امتحان کنید. پس با این نام ها آشنا شوید:

 • دانشگاه آسیا و اقیانوسیه APU
 • دانشگاه سیتی مالزی
 • دانشگاه بین المللی مانیپال
 • پردیس دانشگاه Swinburne مالزی
 • پردیس دانشگاه کرتین مالزی
 • دانشگاه Inti
 • دانشگاه Segi Kota Damansara
 • دانشگاه راهنما
 

تحصیل در رشته های بورسیه دار دانشگاه های خصوصی مالزی 

بهترین دانشگاه های مالزی که به دانشجویان بورسیه می‌دهند، فقط دانشگاه های دولتی نیستند! بسیاری از دانشگاه های خصوصی مالزی، مانند دانشگاه سان وی و تیلورز و حتی پردیس‌ های بین المللی دانشگاه های بریتانیا و استرالیا، پیشتاز اعطای کمک هزینه به دانشجویان هستند. تحصیل در رشته های بورسیه دار دانشگاه های خصوصی مالزی برای آن است که شما تحصیلات عالی و ارزان قیمتی را تجربه کنید. پس بیایید تعدادی از بهترین دانشگاه های خصوصی مالزی که بورسیه های تحصیلی بی‌نظیری دارند را با هم ببینیم:

 • دانشگاه SUNWAY مالزی
 • دانشگاه APU مالزی
 • دانشگاه UCSI مالزی
 • دانشگاه Taylor’s مالزی

مشاوره شریف، تنها نماینده رسمی دانشگاه سان وی و تیلورز و APU در مالزی است.  

معرفی بهترین دانشگاه های خصوصی مالزی

کلیک کنید

تحصیل همراه با بورسیه دانشگاه سان وی مالزی

دانشگاه سان وی یکی از دانشگاه های مالزی است که با بودجه خصوصی اداره می‌شود. این دانشگاه در حال حاضر در بین 2٪ دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده است. 

دکتر جفری چی AO، بنیانگذار و متولی بنیاد جفری چی و بنیانگذار و رئیس گروه Sunway در مالزی است که از سال 2021 بیش از 570 میلیون رینگیت، بورسیه به هزاران دانشجوی شایسته در رشته های مختلف اعطا کرده است.

از طریق بنیاد جفری چی دانشگاه سان‌وی به طور مداوم با بورسیه‌ها و جوایز و بودجه‌های آموزشی به دانشجویان شایسته کمک می‌کند. انواع کمک هزینه دانشگاه SUNWAY مالزی: 

 1. بورسیه مبتنی بر استعداد
 2. بورسیه مبتنی بر نیاز
 3. بورسیه تحصیلی تعالی 

تحصیل در دانشگاه سان وی مالزی

کلیک کنید

بورسیه های دانشگاه APU مالزی

بخش عمده‌ای از تلاش‌های دانشگاه APU ارائه فرصت‌های بهتر به دانشجویان برای تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی است.

دانشگاه APU مالزی به فارغ‌التحصیلان مستحق و با استعداد، طیف گسترده‌ای از جوایز تحصیلی را که منجر به تخفیف می‌شود را ارائه می‌دهد.

جدا از برتری آکادمیک، دانشگاه APU به کسانی که دارای ویژگی‌های رهبری قوی و دستاوردهای بالای ورزشی در سطوح ایالتی و ملی هستند، بورسیه‌ های مطلوبی ارائه می‌دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه UCSI مالزی

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه UCSI انتظار دانشجویانی را می‌کشد که صرف نظر از نژاد، مذهب و عقیده در تمامی مقاطع تحصیلی در سطوح پایه، A-Levels، Diploma، لیسانس و فوق لیسانس مستعد هستند. با این بورسیه‌ها آشنا شوید:

 • بورس اعتماد دانشگاه UCSI
 • بورسیه تحصیلی UCSI COLLEGE A-LEVEL
 • بورس بین المللی کالج UCSI SACE 
 • بورسیه فارغ التحصیلی اعتماد دانشگاه UCSI
 • دستیار فارغ التحصیل اعتماد دانشگاه UCSI
 • معافیت کامل یا جزئی از هزینه تحصیل برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه UCSI

 

تحصیل با بورسیه در دانشگاه تیلورز Taylor’s مالزی

اخذ کمک هزینه دانشگاه تیلورز برگ برنده شما در مالزی است. تحصیل در رشته های بورسیه دار دانشگاه تیلورز مساوی است با کاهش مخارج درس خواندن در مالزی!

دانشگاه تیلورز مالزی از آوریل سال ۲۰۱۰ مبلغ زیادی را برای بورسیه دانشجویان ملی و بین المللی در کلیه مقاطع در نظر گرفته است. جالب است بدانید دانشگاه تیلورز با ارائه‌ی کمک هزینه، ضمن تأمین هزینه‌های درس خواندن در طول سال، کمک هزینه‌ی جانبی بابت زندگی در مالزی هم به دانشجویان می‌پردازد.

سؤالات متداول برای تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی

1-آیا امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی در مالزی وجود دارد؟

هم دولت و هم دانشگاه های مالزی هر ساله بورسیه ها، وام ها و سایر کمک های مالی به دانشجویان بین المللی و محلی ارائه می‌دهند. انواع بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی عبارتند از: بورسیه، کمک هزینه، بودجه آموزشی، معافیت از شهریه، و وام.

2-چرا کشور مالزی به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی می‌دهد؟

بورس تحصیلی این کشور برای دانشجویان بین المللی (MIS) ابتکاری است که توسط دولت برای جذب بهترین مغزها از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات آکادمیک و پیشرفته در مالزی است.

3-چگونه می توان برای تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی اقدام کرد؟

مدارک معمولی مورد نیاز برای درخواست بورس تحصیلی شامل
کارنامه نتایج امتحانات، به عنوان مثال سطوح SPM، STPM، O، IGCSE و غیره
گواهی موفقیت و شرکت در فعالیت های فوق برنامه، اطلاعات مالی والدین مانند فرم اظهارنامه مالیاتی، فیش حقوقی و غیره

تحصیل تضمینی در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، نماینده رسمی دانشگاه ها و مدارس مالزی مانند تیلورز، سان وی و غیره است. برای گرفتن پاسخ سؤالات زیر با ما تماس بگیرید:

 • اطلاع از ساختار آموزشی مدارس مالزی
 • اطلاع از رنکینگ دانشگاه‌های مالزی
 • آشنایی با شرایط پذیرش 
 • چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 • آشنایی با بهترین مدارس مالزی برای تحصیل ابتدایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • معرفی کالج های زبان مالزی

 

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *