تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
بورسیه تحصیلی مالزی

بورسیه تحصیلی مالزی

زمان مطالعه: 8 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

سبد ارائه بورسیه تحصیلی مالزی بسیار پرو پیمان است. از بورسیه دولت گرفته تا کمک هزینه های اختصاصی دانشگاه ها و کالج های مالزی در انواع مختلفی ارائه می‌شوند. فقط کافی است کمی از استعدادهای درخشان تحصیلی، علمی، فرهنگی، ورزشی و تخصصی خود را رو کنید تا واجد شرایط بورسیه مالزی شوید. در این مقاله شما را برای گرفتن بورسیه تحصیلی مالزی راهنمایی می‌کنیم؛ طوری که خودتان بتوانید تشخیص دهید که واجد شرایط هستید یا نه!

مشاوره شریف، نماینده رسمی بیش از هفتاد دانشگاه، مدرسه و کالج زبان مالزی در ایران است.

دلت می خواد تو مالزی تحصیل کنی؟

اینجا رو کلیک کن

بورسیه فول فاند مالزی چیست؟

بورسیه‌های تحصیلی فول فاند در مالزی برای دانشجویان بین‌المللی، بورسیه‌هایی هستند که به طور کامل هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش می‌دهند. این شامل شهریه، هزینه‌های زندگی، بیمه و گاهی اوقات بلیت رفت و برگشت به کشور مبدأ می‌باشد.

بورسیه‌ های مالزی معمولاً بر اساس شایستگی علمی، نیازهای مالی یا هر دو معیار به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شوند. بورسیه مالزی در بسیاری از موارد بلاعوض بوده و پس از پایان تحصیلات، از دانشجویان باز پس گرفته نمی‌شود. خوب است بدانید بورسیه‌ها عموماً از سوی دانشگاه‌های معتبر خصوصی و دولتی مالزی به دانشجویان برای تحصیل در مالزی اعطا می‌شود.

مزایای بورسیه تحصیلی مالزی

 • حمایت از دانشجویان مستعد و علاقه مند به تحصیل که گرفتار مشکلات مالی هستند.
 • کمک مالی به دانشجویان کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل در مالزی است.
 • کاهش فشار نوسانات اقتصادی ناشی از افزایش جهانی قیمت دلار 
 • فراهم کردن شرایط آموزشی یکسان برای همه دانشجویان
 • امکان درس خواندن دانشجویان کشورهای محروم با دریافت بورسیه تحصیلی مالزی 
 • دستیابی به شغل مناسب پس از پایان تحصیلات 

به نظرتان اخذ بورسیه تحصیلی در مالزی، برای درس خواندن در دانشگاه های دولتی، خصوصی یا پردیس‌های بین المللی یک معامله ارزشمند و دوسربُرد نیست؟

بورسیه تحصیلی مالزی

انواع بورسیه تحصیلی مالزی

حتماً برایتان جالب است که بدانید دلیل اعطای کمک هزینه به دانشجویان در کشورهای مختلف، تأمین هزینه رشته‌هایی است که تأثیر بسزایی در اقتصاد و صنعت آن کشور داشته و به وجود آنها نیاز بیشتری هست. از آنجا که مالزی کشوری با رشد اقتصادی بالا است؛ محدودیتی در اعطای بورسیه در رشته‌های خاص ندارد! در واقع شما می‌توانید در بیشتر رشته‌های علوم انسانی، فنی، معماری و حتی پزشکی از بورسیه تحصیلی مالزی استفاده کنید.

در مالزی، انواع مختلفی از بورسیه‌های تحصیلی به صورت فول فاند و کمک هزینه برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود که هر کدام شرایط و مزایای خاص خود را دارند. در اینجا به برخی از این بورسیه‌ها و نمونه‌هایی از دانشگاه‌هایی که آن‌ها را ارائه می‌دهند، اشاره می‌کنیم:

1- بورسیه‌‌های دولتی (Government Scholarships)

ماهیت این بورسیه‌ها توسط دولت مالزی ارائه می‌شوند و بسیار رقابتی هستند. بورسیه های دولتی معمولاً هم بورسیه‌های کامل و هم بورسیه‌های جزئی ارائه می‌دهند و ممکن است با تعهد خدمت به دولت پس از فارغ‌التحصیلی همراه باشند.

بورسیه بین‌المللی مالزی (MIS):

این بورسیه برای جذب دانشجویان برتر از سراسر جهان به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اختصاص دارد. بورسیه بین المللی مالزی نوعی بورسیه فول فاند است و شامل پوشش کامل شهریه و کمک هزینه ماهیانه است. دریافت بورس تحصیلی MIS معمولاً نیاز به عملکرد تحصیلی برجسته، سن زیر 40 سال برای ارشد و زیر 45 سال برای دکتری و تسلط به زبان انگلیسی دارد. همچنین نیاز به ارائه پروپوزال تحقیق است.
داوطلبانی که دارای سوابق علمی و تحصیلی استثنایی هستند، می‌توانند برای اخذ بورسیه بین‌المللی مالزی درخواست دهند. برنامه بورسیه بین المللی مالزی برای سال تحصیلی 2023/2024 از 17 آوریل تا 18 می 2023 فعال بود.

برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP):

این بورسیه توسط دولت مالزی ارائه می‌شود و برای دانشجویان از کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته شده است، که شامل کمک هزینه تحصیلی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی است.بورسیه تحصیلی MTCP که توسط دولت مالزی تامین می‌شود، برای حمایت از تحصیلات تکمیلی در مالزی برای دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه طراحی شده است. این نوع بورسیه تحصیلی مالزی با هدف تجهیز دانشجویان به دانش و مهارت‌های لازم برای کمک به توسعه کشور خود است. مدت زمان این بورسیه برای برنامه کارشناسی ارشد بین 12 تا 24 ماه است.

آشنایی با برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP):

برنامه همکاری فنی مالزی (MTCP) در سال 1980 با هدف ارتقای همکاری جنوب-جنوب تأسیس شد. هدف این برنامه به اشتراک گذاری تجربیات و تخصص توسعه مالزی با سایر کشورهای در حال توسعه است. اهداف MTCP عبارتند از:
 • به اشتراک گذاشتن تجربه با سایر کشورهای در حال توسعه؛
 • تقویت روابط دوجانبه با کشورهای در حال توسعه؛
 • تشویق و ترویج همکاری جنوب-جنوب؛
 • و تشویق و ترویج همکاری‌های فنی در کشورهای در حال‌ توسعه.

برنامه MTCP مالزی هر ساله بیش از 60 برنامه آموزشی فنی و ظرفیت سازی را به کشورهای در حال توسعه ارائه می‌دهد. این برنامه ها طیف وسیعی از حوزه‌های توسعه را پوشش می‌دهند و با مشارکت موسسات آموزشی برجسته محلی و شرکای توسعه بین المللی انجام می‌شوند. MTCP برنامه های مختلفی را ارائه کرده است که بیش از 34500 شرکت کننده از 144 کشور در حال توسعه از آنها بهره‌مند شده‌اند.

2- بورسیه‌های دانشگاهی (Institution Scholarships)

 این بورسیه‌ها توسط دانشگاه‌ها یا کالج‌ها به دانشجویانی که در برنامه‌های آن‌ها ثبت‌نام می‌کنند یا در حال تحصیل هستند ارائه می‌شوند. بورسیه های دانشگاهی اغلب بر اساس شایستگی علمی یا مخصوص دوره‌های خاصی هستند. انواع بورسیه‌های دانشگاهی به طور کلی به چند دسته اصلی تقسیم می‌شوند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند:

 • بورسیه‌های شایستگی علمی (Merit-Based Scholarships)

بورسیه‌ای که با توجه به شایستگی به دانشجویان اعطا می‌شود تنوع زیادی دارد. معمولاً به دانشجویان با معدل بالا، نمرات استاندارد برتر و با دستاوردهای علمی خاص ارائه می‌شود. بیشترین و رایج‌ترین بورسیه‌ تحصیلی مالزی با توجه به شایستگی دانشجویان (Merit based) متعلق به دانشگاه‌های خصوصی مالزی است. برخی از دانشگاه ها نظیر  دانشگاه تیلورز (TAYLOR’S) و سان وی بر اساس شایستگی و توصیه دپارتمان بورسیه می‌دهند. این بورسیه‌ها معمولاً هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهند. 

 • بورسیه‌های نیاز مالی (Need-Based Scholarships)

این بورس تحصیلی مالزی برای کمک به دانشجویانی است که نیاز مالی دارند. در واقع اصلی‌ترین شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی نیاز مالی دانشجو است. دانشجویان باید نیاز مالی خود را از طریق مدارک مالی یا فرم‌های درخواست مالی ثابت کنند.

 • بورسیه‌های استعداد (Talent-Based Scholarships)

بر اساس استعدادهای خاص مانند ورزشی، هنری، موسیقی و غیره به دانشجویان اعطا می‌شود. برای دریافت این بورس تحصیلی، دانشجویان باید توانایی‌ها و مهارت‌های خود را در زمینه‌های خاص نشان دهند.

 • بورسیه‌های تحقیقاتی (Research Scholarships)

ماهیت این بورس تحصیلی برای دانشجویانی است که در پروژه‌های تحقیقاتی خاص شرکت می‌کنند. بورسیه های تحقیقاتی مالزی معمولاً به دانشجویان دکتری یا کارشناسی ارشد که در پروژه‌های تحقیقاتی معین شرکت می‌کنند اعطا می‌شود.

 • بورسیه‌های بین‌المللی (International Scholarships)

بورسیه های بین المللی دانشگاهی برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در مالزی را دارند در نظر گرفته می‌شود. دریافت این بورس تحصیلی می‌تواند شامل شرایط خاصی مانند تسلط به زبان، معدل تحصیلی و غیره باشد.

3- بورسیه‌های خیریه و سازمان‌های بشردوستانه

بورسیه‌های وقفی توسط خیریه‌ها و سازمان‌های بشردوستانه به دانشجویانی که عملکرد تحصیلی برجسته، اخلاق خوب و فعالیت‌های فوق‌برنامه دارند اعطا می‌شوند. معمولاً به عنوان نوعی بورسیه دانشگاهی محسوب می‌شوند، زیرا اغلب توسط دانشگاه‌ها یا موسسات وابسته به دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند. این بورسیه‌ها می‌توانند بخشی از منابع مالی دانشگاه باشند که توسط افراد، سازمان‌ها یا خیریه‌ها ایجاد و حفظ می‌شوند. هدف از این بورسیه‌ها ارائه حمایت مالی به دانشجویان برتر بر اساس شایستگی تحصیلی، نیاز مالی یا هر دو است.

بورسیه وقفی دانشگاه Universiti Teknologi MARA (UiTM)

در مالزی بورسیه‌های وقفی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند. یکی از مثال‌های بارز این بورسیه‌ها، بورسیه وقفی دانشگاه Universiti Teknologi MARA (UiTM) است. این بورسیه برای دانشجویان ممتاز مالزیایی و بین‌المللی که قصد دارند در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در UiTM تحصیل کنند، در نظر گرفته شده است. بورسیه وقفی UiTM شامل کمک هزینه‌های تحصیلی و یک حقوق ماهیانه است. برای مقطع کارشناسی، ارزش بورسیه سالیانه 10,000 رینگیت مالزی به علاوه شهریه است و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، ارزش بورسیه بیشتر است. دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند سالیانه به ترتیب 30,000 و 42,000 رینگیت مالزی به علاوه شهریه دریافت کنند. برای درخواست این بورسیه، دانشجویان باید شرایط خاصی را برآورده کنند، از جمله داشتن سابقه تحصیلی قوی و عبور از مصاحبه. همچنین، دانشجویان نباید دریافت‌کننده هیچ بورسیه یا کمک مالی دیگری باشند (به استثنای برخی موارد خاص) و نباید دارای درآمد ثابت باشند. برای اطلاعات بیشتر و درخواست بورسیه، می‌توانید به وب‌سایت رسمی UiTM مراجعه کنید.

4- بورسیه‌های شرکتی (Corporate Scholarships)

این بورسیه ها توسط شرکت‌ها به منظور پرورش کارکنان و مدیران آینده ارائه می‌شوند. اغلب به دانشجویانی که در دوره‌های مرتبط با نیازهای شرکت تحصیل می‌کنند اعطا می‌شود و ممکن است با تعهد کاری پس از فارغ‌التحصیلی همراه باشد.

5- بورسیه برنامه‌های تخصصی

برخی بورسیه‌ها برای رشته‌های تخصصی خاص مانند مهندسی، پزشکی، MBA و غیره ارائه می‌شوند. این بورسیه‌ها ممکن است از سوی دانشگاه‌ها، دولت یا سازمان‌های خصوصی ارائه شوند.

علاوه بر این، برخی بورسیه‌های مشهور در مالزی عبارتند از:

 • Malaysia International Scholarship: برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، شامل پوشش شهریه و کمک هزینه ماهیانه.
 • Monash International Merit Scholarship: بر اساس شایستگی علمی، برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری.
 • Malaysia Commonwealth Scholarship and Fellowship Plan: برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری
 • Malaysia Commonwealth Scholarship and Fellowship Plan: این برنامه توسط دولت مالزی برای دانشجویان بین‌المللی از کشورهای عضو کشورهای مشترک‌المنافع ارائه می‌شود. بورسیه شامل معافیت از شهریه، بیمه درمانی، بلیت هواپیما و سایر مزایا است. این بورسیه برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری و تنها برای دوره‌های تحصیلی تمام‌وقت اعطا می‌شود.
 • Heriot-Watt University Scholarships: دانشگاه Heriot-Watt که به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزش عالی شناخته می‌شود، بورسیه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها ممکن است شامل ۵۰ درصد هزینه‌ها باشند و برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس هستند.

دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مالزی 2024

برای دریافت بورسیه تحصیلی از مالزی، شما باید شرایط و معیارهای خاصی را برآورده کنید. در اینجا شرایط کلیدی و مراحلی که باید دنبال کنید آورده شده است:

 • سن و ملیت: متقاضیان نباید شهروند مالزی باشند و پیش از این نباید در مالزی تحصیل یا کار کرده باشند. همچنین، متقاضیان باید زیر ۴۵ سال سن داشته باشند.
 • سوابق تحصیلی: داشتن رکورد تحصیلی برجسته با حداقل معدل تجمعی ۳.۵ یا معادل آن در مقطع تحصیلی قبلی ضروری است.
 • تسلط به زبان انگلیسی: مهارت در زبان انگلیسی الزامی است و ممکن است نیاز به ارائه نمرات آزمون‌هایی مانند TOEFL یا IELTS باشد.
 • رهبری و فعالیت‌های فوق‌برنامه: داشتن توانایی‌های رهبری و مشارکت فعال در فعالیت‌های جامعه و داوطلبانه می‌تواند به نفع شما باشد.

مدارک مورد نیاز بورسیه تحصیل در مالزی

 • ریزنمرات تحصیلی: کپی تأیید شده از ریزنمرات دوره‌های تحصیلی قبلی.
 • پروپوزال تحقیق یا برنامه مطالعاتی: باید پروپوزال تحقیق یا برنامه مطالعاتی خود را ارائه دهید که نشان دهنده برنامه‌ریزی شما برای دوره تحصیل در مالزی اس.
 • عکس پاسپورتی: عکس پاسپورتی با پس‌زمینه سفید.
 • نامه‌های توصیه: دو نامه توصیه از افرادی که می‌توانند شخصیت و توانایی‌های تحصیلی شما را تأیید کنند.
 • مدرک تسلط به زبان انگلیسی: در صورتی که زبان مادری شما انگلیسی نیست، نیاز به ارائه مدرک زبان مانند IELTS یا TOEFL است.

چگونگی اقدام برای بورسیه مالزی

1- بررسی شرایط اهلیت: ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که شرایط اهلیت را برآورده می‌کنید.

2- جمع‌آوری مدارک: تمام مدارک خواسته شده را فراهم کنید.

3- تکمیل فرم درخواست: پس از جمع‌آوری مدارک، باید فرم درخواست آنلاین موجود در وب‌سایت وزارت آموزش عالی مالزی را تکمیل کنید. فرم درخواست شامل جزئیات شخصی، اطلاعات پس‌زمینه تحصیلی و بارگذاری مدارک پشتیبانی است.

4- ارسال درخواست: پس از تکمیل فرم درخواست و بارگذاری مدارک، باید درخواست خود را آنلاین ارسال کنید.

5- انتظار برای پاسخ: پس از ارسال درخواست، باید منتظر بمانید تا بورسیه‌ها بررسی و نتایج اعلام شوند.

رشته های بورسیه دار مالزی

در مالزی، دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلی بورسیه‌های مختلفی برای رشته‌ها و مقاطع تحصیلی متفاوتی ارائه می‌دهند. اما برخی از رشته‌ها و مقاطع به خاطر اهمیت واقعی یا تقاضای بالا، ممکن است بیشتر در معرض دید باشند و بورسیه‌های بیشتری برای آن‌ها در نظر گرفته شده باشد. مهمترین این رشته ها عبارتند از:

 • رشته‌های مرتبط با علوم و تکنولوژی: مانند مهندسی، کامپیوتر، بیوتکنولوژی، و غیره. این رشته‌ها به خاطر پتانسیل بالای ایجاد فرصت‌های شغلی و نوآوری‌های تکنولوژیکی، ممکن است توجه بیشتری جلب کنند.
 • رشته‌های پزشکی و سلامت: مانند پزشکی، دندانپزشکی، و پرستاری.
 • رشته‌های مدیریت و تجارت: مانند MBA، مدیریت، حسابداری، و مارکتینگ.
 • علوم انسانی و اجتماعی: مانند روانشناسی، علوم اجتماعی، و غیره.
 • تحصیلات تکمیلی و پژوهش: بسیاری از بورسیه‌ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود، به خصوص در زمینه‌های پژوهشی و نوآوری.

بهتر است بدانید که بورسیه‌ها نه تنها بر اساس رشته و مقطع تحصیلی، بلکه بر اساس شرایط اقتصادی، سیاست‌های دانشگاه، نیازهای کشور و سیاست‌های بین‌المللی متفاوت هستند. بنابراین، اگر برای تحصیل در مالزی به بورسیه نیاز دارید، بهتر است مستقیماً با دانشگاه‌ها یا موسسات مرتبط تماس بگیرید و از شرایط و زمینه‌های موجود اطلاعات کسب کنید.

لیست کامل رشته‌های بورسیه دار مالزی

اینجا رو کلیک کن

بورسیه کارشناسی مالزی

نوبتی هم که باشد نوبت دانشجویان کارشناسی است. بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان کارشناسی، برنامه‌ای ممتاز از سوی وزارت آموزش این کشور برای دانشجویان بین المللی است.

بهتر است در جریان باشید که دریافت کمک هزینه مقطع کارشناسی کمی چالش برانگیز است؛ چون بسیاری از رشته های تحصیلی بورسیه دار مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است. با این وجود باز هم ناامید نشوید چون دانشگاه های مالزی سخاوتمند هستند و شرایط تحصیل در رشته های بورسیه دار کارشناسی برای دانشجویان بین المللی را هم فراهم کرده‌اند. 

بورسیه کارشناسی ارشد مالزی

همانطور که می‌دانید اکثر بورسیه های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد در مالزی تخصیص داده شده‌اند. برای اخذ بورسیه تحصیلی مالزی در مقطع کارشناسی ارشد باید این شرایط را داشته باشید:

 • متقاضیان دریافت بورسیه باید حداقل درجه دوم بالاتر (افتخار) یا حداقل CGPA 3.0 در سطح مدرک کارشناسی را کسب کنند.
 • دانشجویان باید به طور تمام وقت برای برنامه های تحصیلات تکمیلی از دانشگاه های مالزی پذیرش بگیرند.
 • داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس با حداقل نمره کل 6.0 
 • آزمون کاغذی تافل با نمره 500 یا آزمون اینترنتی با نمره 60.

بورسیه دکتری مالزی

یکی از دلچسب‌ترین کمک هزینه‌ها همین بورسیه تحصیلی مالزی در مقطع دکتری است. اگر بتوانید برای تحصیل دکتری در مالزی به این منبع متصل شوید، بلیط شانس‌تان برده است. چون ضمن دریافت کمک هزینه تحصیلی، مزایای دیگری مانند دریافت حقوق ماهیانه، کمک‌های بلاعوض، هزینه بلیط هواپیما، بیمه درمانی رایگان و غیره نصیب‌تان می‌شود. البته باید بدانید بورسیه دکتری، بیشتر به رشته‌های تحقیق محور تعلق می‌‍‌گیرد.

اخذ بورسیه تحصیلی مالزی بدون آزمون آیلتس 

بیایید بدون هیچ توضیح اضافه‌ای مستقیماً وارد لیست دانشگاه هایی شویم که شرط اعطای بورسیه به دانشجویان را مدرک آیلتس قرار نداده و بدون آزمون آیلتس به آنها کمک هزینه می‌دهند. خیلی هیجان انگیز است که بدانید در حال حاضر 80 دانشگاه مالزی، بدون نیاز به مدرک آیلتس دانشجویان را بورسیه می‌کنند.

دریافت بورسیه تحصیلی مالزی برای هر دانشجوی و از هر کشوری آزاد است. شما می‌توانید بدون مدرک آیلتس در هر مقطعی که مایل باشید از کارشناسی تا کارشناسی ارشد در مالزی پذیرش بگیرید. به شرط آن که در فرژه‌ای که دانشگاه به شما می‌دهد، مدرک آیلتس خود را بگیرید.

لیست دانشگاه های مالزی بدون آزمون آیلتس

دلتان نمی‌خواهد شانس خود را در جمع 100,000 دانشجوی بین المللی مالزی برای اخذ بورس تحصیلی کشور مالزی در دانشگاه ها بدون آزمون آیلتس امتحان کنید. پس با این نام ها آشنا شوید:

 • دانشگاه آسیا و اقیانوسیه APU
 • دانشگاه سیتی مالزی
 • دانشگاه بین المللی مانیپال
 • پردیس دانشگاه Swinburne مالزی
 • پردیس دانشگاه کرتین مالزی
 • دانشگاه Inti
 • دانشگاه Segi Kota Damansara
 • دانشگاه راهنما
 

بورسیه تحصیلی دبیرستان های مالزی

شما برنده می‌شوید شاید امروز نه، ولی فردا روز موفقیت شما است. تحصیل دبیرستان در مالزی گامی است که برای برنده شدن در دانشگاه های مالزی برمی‌دارید. قرار نیست همه شرایط مطلوب فقط مخصوص دانشگاه های مالزی باشد، شما می‌توانید در مسیر موفقیت‌تان و تحصصیل در مقطع دبیرستان هم از کمک هزینه درس خواندن استفاده کنید. البته برای استفاده از بورسیه تحصیلی دبیرستان در مالزی باید شرایطی را داشته باشید، هرچند این شرایط برای هر کدام از مدارس مالزی ممکن است تغییر کند ولی با این وجود با شرایط عمومی دریافت بورسیه تحصیلی دبیرستان در مالزی آشنا شوید:

 1. تسلط به زبان انگلیس 
 2. موفقیت در آزمونها و امتحانات مدرسه
 3. مشارکت در فعالیت های علمی، ورزشی و فرهنگی

توصیه هایی برای دریافت بورسیه تحصیلی مالزی

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در مالزی

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی مالزی بستگی به خودتان دارد، بگذارید یک نکته درگوشی برایتان بگوییم، درخواست برای بورسیه‌ای که واجد شرایط آن نیستید، فایده‌ای ندارد! پس تنها به دنبال کمک هزینه‌ای باشید که نه تنها مناسب شما است، بلکه واجد شرایط دریافت آن باشید. برای انتخاب آن به این نکات توجه کنید:

 • مهم است که مهلت‌های تعیین شده برای درخواست را رعایت کنید. تاریخ دقیق درخواست بورسیه مالزی معمولاً در وب‌سایت‌های مرتبط اعلام می‌شوند.
 • درخواست برای اخذ بورس تحصیلی کشور مالزی، مشابه درخواست پذیرش کالج یا دانشگاه های مالزی است. برای این کار فرم هایی وجود دارد که باید در زمان لازم آن را پر کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت تکمیل کنید. 
 • اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات و مدارکی که ارائه می‌دهید دقیق و به‌روز هستند.
 • از انواع مختلف بورسیه‌ها و شرایط خاص هر یک آگاه باشید. برخی بورسیه‌ها ممکن است برای رشته‌های خاص یا دانشجویان از کشورهای معین باشند.
 • به دنبال طیف گسترده‌ای از بورسیه‌ های تحصیلی در مالزی باشید، تا دامنه انتخاب بزرگتری در اختیار داشته باشید. 

برای اطلاعات دقیق‌تر و جزئیات بیشتر در مورد فرآیند درخواست و شرایط مختلف بورسیه، توصیه می‌کنیم به وب‌سایت‌های رسمی دانشگاه‌های مالزی و وزارت آموزش عالی مالزی مراجعه کنید. همچنین، برای درک بهتر فرصت‌های بورسیه موجود، می‌توانید با دفتر مشاوره تحصیلی مالزی در کشور خود تماس بگیرید.

سؤالات متداول

1- آیا بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مالزی وجود دارد؟

هم دولت مالزی و هم دانشگاه های مالزی هر ساله بورسیه های تحصیلی، وام ها و سایر کمک های مالی به دانشجویان بین المللی و محلی ارائه می‌دهند. انواع بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی عبارتند از: بورسیه، کمک هزینه، بودجه آموزشی، معافیت از شهریه، و وام.

2-برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مالزی به چه معدل و نمراتی نیاز است؟

برای دریافت کمک هزینه شایستگی باید نتایج علمی قابل توجهی داشته باشید. حداقل 5A در SPM یا معادل آن و معدل 3.0 یا بالاتر برای اخذ این بورسیه مورد نیاز است.

3-چرا دولت مالزی به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد؟

بورسیه تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی (MIS) ابتکاری توسط دولت برای جذب بهترین مغز از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات آکادمیک پیشرفته در مالزی است.

4-بورسیه تحصیلی فول فاند چه شرایطی دارد؟

یکی از پر رقابت ترین بورسیه های تحصیلی در مالزی که طرفداران زیادی دارد بورسیه Full Fund است که بدون انجام فعالیت جانبی بوده و همه هزینه های تحصیل در مالزی را تحت پوشش قرار می‌دهد. 

تحصیل تضمینی در مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی، با غریب به 20 سال تجربه تخصصی در امور تحصیل و اقامت مالزی، مفتخر به اخذ نمایندگی بیش از هفتاد مدرسه، دانشگاه و کالج زبان در مالزی است.

از جمله توانایی‌های شریف اِستادی:

 • داشتن بزرگترین بانک اطلاعاتی مدارس و دانشگاه های مالزی
 • اخذ نمایندگی رسمی مدرسه و دانشگاه سان وی 
 • اخذ نمایندگی رسمی دانشگاه APU
 • همکاری با مدارس، دانشگاه ها و کالج های زبان معتبر در مالزی
 • سابقه طولانی و آشنایی با اساتید و مدیران مدارس و دانشگاه های مالزی
 • اخذ پذیرش و هندلینگ متقاضی تا ثبت نام نهایی
 • پیگیری مستمر مراحل پذیرش و ویزای دانشجویان تا شرکت در کلاس
 • پیگیری محل اقامت و رزرو خوابگاه
 • اخذ ویزای تحصیلی
 • پیگیری امور دانش آموزان و دانشجویان در طول مدت تحصیل در مالزی
 • و …
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://ascholarship.com/malaysian-government-scholarships-2023-2024-by-ministry-of-education/

https://biasiswa.mohe.gov.my/INTER/index.php

https://eduadvisor.my/articles/ultimate-guide-scholarships-malaysia

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *