تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
تحصیل دبیرستان مالزی

راهنمای تحصیل دبیرستان در مالزی (شرایط پذیرش + هزینه ها)

زمان مطالعه: 9 دقیقه
4.7/5 - (6 امتیاز)

هدف از این مقاله راهنمایی دانش آموزان برای تحصیل دبیرستان در مالزی (شرایط، تاریخ ثبت‌نام، هزینه و مدارک) و معرفی دبیرستانهای ایرانی و بین المللی مالزی است.

مشاوره شریف؛ مجری و راهنمای شما در زمینه‌ی اخذ پذیرش مدارس مالزی از ابتدایی تا دبیرستان و اخذ ویزای تحصیلی است.

دلت می خواد تحصیل در مالزی رو از دبیرستان شروع کنی؟

اینجا رو کلیک کن

مزایای تحصیل در دبیرستان های مالزی 

اگر برای ورود فرزندتان به دبیرستان‌های بین‌المللی مالزی به دلایل محکمی نیاز دارید، این بخش برای شماست! مزایایی که با ادامه تحصیل در مالزی برای فارغ التحصیلان مقطع متوسطه در دبیرستان‌های این کشور رقم می‌خورد از این قرار است:

 1. دریافت مدرک تحصیلی معتبر بین‌المللی که مورد تأیید دانشگاه­‌های مطرح دنیا است و فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای تحصیل کاردانی و کارشناسی در دانشگاه‌های کشورهای دیگر پذیرش بگیرند. 
 2. امکان تحصیل به زبان انگلیسی، مزیتی است که نمی­‌توان از آن چشم‌ ­پوشی کرد. حال اینکه مردم مالزی به زبان رایج انگلیسی مسلط هستند.
 3. هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل در مالزی با امکانات آموزشی در سطح بالا، یکی از دلایل محکم و قاطع برای متقاضیان تحصیل در این دوره به شمار می­‌رود.
 4. امکان رزرو خوابگاه در دبیرستان‌های بین‌المللی مالزی.

شرایط پذیرش در دبیرستان های مالزی

برای ادامه تحصیل در دبیرستانهای مالزی ابتدا باید برای پذیرش در یکی از مدارس مالزی درخواست دهید. از طرف دبیرستان برای متقاضی آزمون تعیین صلاحیت برگذار می‌شود. در صورت قبولی در آزمون فوق، دانش آموز باید ویزای سوشیال مالزی بگیرد و با ارائه مدارک خواسته شده اعم از نتایج 3 سال گذشته و آخرین گواهینامه تحصیلی، برای ثبت نام در دبیرستانهای مالزی حاضر شود. پس از پرداخت شهریه و تکمیل مراحل ثبت‌نام دبیرستان در مالزی، فرآیند اخذ ویزای دانش آموزی شما شروع می‌شود و پس از چند روز با دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید در بهترین مدارس مالزی تحصیل کنید.

تحصیل دبیرستان در مالزی: نکات برجسته

 • طول مدت تحصیل دبیرستان در مالزی: ۵ سال
 • سن مجاز برای تحصیل مقطع متوسطه: ۱۲ تا ۱۷ سال
 • زبان آموزشی در دبیرستانهای مالزی: در مراکز دولتی به زبان باهاسا مالایی و در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی.
 • شروع سال تحصیلی: از ژانویه تا نوامبر
 • هزینه تحصیل: 5 تا 15 هزار دلار

مدت زمان دوره دبیرستان در مالزی

تحصیل مقطع دبیرستان در مالزی

شاید برای شروع تحصیلات دانشگاهی در مالزی هیچ وقت دیر نباشد، ولی تحصیل دبیرستان در مالزی چون با محدودیت سنی همراه است؛ شانسی است که فقط یک بار در خانه‌تان را می‌زند. دانش آموزان زیادی مشتاق درس خواندن در این مقطع هستند می‌دانید چرا؟ چون نه تنها کیفیت آموزشی مدارس مالزی بالا است بلکه مدرک دریافتی نیز در تمام دنیا معتبر و شناخته شده است. مدت زمان تحصیل دوره دبیرستان مالزی 5 سال است و شما برای تحصیل در این دوران باید 2 دوره را بگذراند:

 1. مقطع متوسطه ابتدایی که ۳ سال است. 
 2. مقطع متوسطه تکمیلی که ۲ سال است.

شرایط سنی تحصیل در مالزی برای مقطع دبیرستان

یادگرفتن دروس و مهارت‌های مقطع متوسطه مالزی، همراه با شور و اشتیاق نوجوانی است که مایه موفقیت می‌شود. درس خواندن در مقطع دبیرستان محدود به سنین نوجوانی است. سن مجاز برای تحصیل دبیرستان های مالزی از ۱۲ تا ۱۷ سالگی است. اجازه دهید تا سنین مختلف ورود به مدارس مالزی را به طور دقیق برایتان شرح دهیم: 

 • دانش آموزان از ۵ سالگی وارد مدارس مالزی می‌شوند و تحصیل را از مهدکودک و پیش دبستانی آغاز می‌کنند.
 • تحصیلات ابتدایی کلاس اول تا ششم از سن ۵ تا ۱۱ سالگی ادامه دارد. 
 • برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه مالزی باید در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال باشید.
 • برای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی باید ۱۸ سال داشته باشید.  

شرایط تحصیل در مدارس مالزی 2024

اینجا رو کلیک کن

تاریخ ثبت نام دبیرستان های مالزی 2023

تاریخ ثبت نام  مدارس مالزی در مقطع ابتدایی تا دبیرستان، تحت سیستم های آموزشی مختلفی مدیریت می‌شوند.

تفاوت در تاریخ ثبت نام دبیرستان های مالزی، مربوط به همین سیستم آموزشی است. برای مثال مدارسی مانند مدرسه ماهسا و نکسوس که دارای سیستم بریتانیایی هستند، در هر سال تحصیلی 3 ترم است. از سوی دیگر مدارس کانادایی مالزی در هر سال تحصیلی 2 ترم دارند. 

 • تاریخ ثبت‌نام دانش آموزان برای درس خواندن در مقطع دبیرستان از ۱۷ فوریه تا ۱۷ مارس آغاز می‌شود.
 • تاریخ ثبت نام دبیرستان هایی که در هر سال تحصیلی ۲ ترم دارند، مانند مدرسه بین المللی سان وی تقریباً در اکتبر هر سال شروع می‌شود.
 • ترم اول مقطع متوسطه مالزی معمولاً از اوایل ژانویه شروع می‌شود و در پایان ماه می به پایان می‌رسد.
 • اواسط ماه مارس یک استراحت کوتاه میان ترمی به مدت یک هفته برای دانش آموزان در نظر گرفته می‌شود. 

هزینه تحصیل دبیرستان در مالزی

هزینه درس خواندن مقطع دبیرستان در مالزی، بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. همان طور که قبلاً اشاره شد تحصیل در مدارس بین المللی مالزی با صرف هزینه‌های بیشتری همراه است. به طور متوسط برای تحصیل در مدارس مقطع متوسطه مالزی، باید سالانه مبلغی بین ۵ تا ۱۵ هزار دلار در نظر بگیرید. 

ناگفته نماند این هزینه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، بسیار مقرون به صرفه است. به طوری که دانش آموزان مالزی، در مدارسی با امکانات یکسان و کیفیت آموزش همتراز با مدارس اروپایی و کانادایی، اما با هزینه‌ه­ای بسیار کمتر تحصیل می‌کنند.

اگر قصد استفاده از خوابگاه مدارس مالزی را دارید، باید رقمی بیشتر از این مبلغ را در نظر بگیرید. برای نمونه تحصیل در دبیرستان بین المللی سان وی همراه با استفاده از خدمات خوابگاهی 20 هزار دلار برای هر ترم است.

هزینه تحصیل در مالزی

اینجا رو کلیک کن

مدارک لازم برای تحصیل دبیرستان در مالزی

افراد موفق صرفاً انسان‌های نابغه‎‌ای نیستند، آنها کسانی هستند که هر کاری را در زمان و مکان درست انجام می‌دهند. برای موفقیت در مقطع دبیرستان هم باید زمان مناسب برای ثبت نام را از دست ندهید. ضمن آن که مدارک لازم را به سرعت تهیه کنید تا از قافله آموزشی جا نمانید. مدارک لازم برای تحصیل دبیرستان در مالزی جهت اطلاع شما که جزو موفق‌ترین‌ها هستید: 

 • ترجمه ریزنمرات ۳ سال آخر دانش آموز
 • اصل و کپی ترجمه شده پاسپورت دانش آموز و والدین
 • عکس دانش آموز و والدین
 • ترجمه شناسنامه دانش آموز با مهر سفارت مالزی در تهران
 • ترجمه سند ازدواج یا طلاقنامه والدین با مهر سفارت مالزی در تهران

زبان آموزشی مدارس مالزی

از آنجا که زبان اصلی مردم مالزی، مالایی است پس نباید توقع داشته باشید که از زبان دیگری برای آموزش در مدارس این کشور استفاده شود! اما جالب است که بدانید سیاست دولت مالزی از سال ۲۰۰۳ بر این مبنا پایه ریزی شد که از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم، مخصوصاً برای آموزش ریاضیات و علوم استفاده شود. 
بر همین اصل است که از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در مدارس ابتدایی و متوسطه مالزی استفاده می‌شود. ناگفته نماند که در مدارس ابتدایی ملی چینی و تامیل، باهاسا ملایو به عنوان زبان دوم و انگلیسی به عنوان زبان سوم تدریس می شود. 

مهم است که بدانید: زبان مورد استفاده برای تحصیل در دبیرستان های بین المللی مالزی، زبان انگلیسی است. 

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

مدرک زبان موردنیاز برای درس خواندن در مقطع متوسطه مالزی

در بی کرانه‌ای که شما قصد تحصیل در آن دارید همه چیز مطابق میل‌تان فراهم شده است. حتی اگر زبان انگلیسی هم نمی‌دانید خیلی نگران نباشید. چون شرط لازم برای ثبت نام و تحصیل دبیرستان در مالزی، داشتن مدرک زبان نیست. در واقع مدرک زبان برای درس خواندن در مقطع متوسطه مالزی نیاز نیست!

اما برای درس خواندن و زندگی در این کشور باید زبان انگلیسی را بلد باشید. نکته جالب توجه تحصیل در مالزی این است:

در مدارس مالزی فرصتی برای دانش آموزان و دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، فراهم شده تا قبل از شروع تحصیل، آموزش‌های لازم زبان انگلیسی را فرا گرفته بگیرند.

خبر خوب این که در بسیاری از مدارس بین المللی مالزی، کلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی برای دانش آموزان برگزار می‌شود تا آموزش‌های لازم برای حضور در کلاس‌ها را دریافت کنند. 

رشته های تحصیلی مقطع متوسطه تکمیلی 

این مرحله نوبت به چالش کشیدن دانسته‌های دانش آموزان است. برای تحصیل در مقطع متوسطه تکمیلی مالزی، می‌توانید یکی از این ۴ رشته را انتخاب کنید: 

 1. آموزش متوسطه آکادمیک 
 2. آموزش متوسطه فنی
 3. آموزش حرفه ای
 4. آموزش متوسطه دینی

دروس مقطع متوسطه مالزی

دانش آموزان برای درس خواندن در مقطع متوسطه مالزی باید موضوعات زیر را مطالعه کنند. دروس اجباری مقطع متوسطه تکمیلی از این قرار است:

 • باهاسا ملایو
 • انگلیسی
 • علوم
 • تاریخ
 • جغرافیا
 • ریاضیات

دروس انتخابی دوره متوسطه مالزی شامل:

 • معارف اسلامی
 • تربیت اخلاقی
 • مهارت های زندگی
 • زبان 

مدارک دریافتی از دبیرستان های مالزی

در پایان دوره متوسطه اول دبیرستان های مالزی، دانش آموزان باید در آزمون PMR ارزیابی متوسطه پایین شرکت کنند.

پس از آن و در پایان دوره متوسطه تکمیلی دبیرستان، دانش آموزان همه رشته‌ها باید در آزمون (SPM – Sijil Pelajaran Malaysia) شرکت کنند. دانش‌آموزان دبیرستانی که مدرک SPM دریافت می‌کنند، می‌توانند تحصیل پیش‌دانشگاهی یا مقاطع بالاتر دانشگاهی را ادامه دهند. فارغ التحصیلان دبیرستانی که مدرک SPM دارند ۲ انتخاب برای ادامه تحصیل دارند:

 1. برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنند. اخذ مدرک STAM یک سال و مدرک  STPM و A-levels یک و نیم تا ۲ سال زمان می‌برد. 
 2. برای اخذ مدرک دیپلما وارد یکی از مراکز آموزش عالی در مالزی شوند. 

دانش‌آموزان رشته‌های فنی و حرفه‌ای نیز می‌توانند برای کسب مدرک گواهی مهارت مالزی (SKM – Sijil Kemahiran Malaysia) آماده شوند. مدرک SKM مجوزی برای ادامه تحصیلات دانشگاهی نیست. اما چارچوبی برای سنجش صلاحیت و مهارت‌های دانش آموزان در 5 سطح است که در صورت قبولی به آنها مدرک مدیریت (SKM Level 5) داده می‌شود. 

چگونگی اخذ دیپلم کانادایی در دبیرستانهای مالزی

برنامه پیش دانشگاهی که منجر به اخذ دیپلم کانادایی در مالزی می‌شود، مخصوص 2 گروه از دانش آموزان دبیرستان های مالزی است:

 1. دانش آموزانی که SPM و O-Levels یا معادل آن را گذرانده‌اند.
 2. دانش آموزانی که کلاس 11 در سیستم بریتانیایی تمام کرده‌اند.

دو برنامه اصلی دوره پیش دانشگاهی برای اخذ دیپلم کانادایی مالزی، CPU و CIMP است. البته بین این ۲ برنامه فرق چندانی وجود ندارد. در پایان هر ۲ دوره به دانش آموزان دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD) داده می‌شود.

نکته: دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD) متعلق به به دانش آموزانی است که با موفقیت کلاس دوازدهم را به پایان رسانده باشند.

تحصیل پیش دانشگاهی برای اخذ مدرک دیپلم کانادایی

تحصیل پیش‌دانشگاهی در مالزی، دوره‌‌ای ۱ تا ۲ ساله است که به منزله سال دوازدهم دبیرستان محسوب می‌شود. به دانش‌آموزانی که این دوره را با موفقیت به اتمام برسانند، دیپلم کانادایی با اعتبار جهانی داده می­‌شود. مدرسه بین‌المللی سان وی مالزی، بهترین گزینه برای تحصیل پیش‌دانشگاهی و اخذ مدرک CIMP یا دیپلم کانادایی است.

امکان درس خواندن در دوره پیش دانشگاهی برای اخذ دیپلم کانادایی سال دوازدهم، در برخی مدارس مالزی وجود دارد. هر چند دوره پیش دانشگاهی مالزی را می‌توان از دانشگاه‌ هم شروع کرد.

 

اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی 

برای تحصیل در مالزی باید ویزای تحصیلی داشته باشید، ویزای موردنیاز برای درس خواندن در مقطع متوسطه مالزی، ویزای تحصیلی دانش آموزی و برای تحصیل در دانشگاه های مالزی، ویزای تحصیلی دانشجویی است. می‌دانید تفاوت ویزای دانش آموزی با ویزای دانشجویی در چیست؟

 • مهم‌ترین فرق میان این دو نوع ویزای مالزی در سن دارندگان است. ویزای تحصیلی دانش آموزی مالزی برای دانش آموزان ۵ تا ۱۷ ساله صادر می‌شود.
 • ویزای تحصیلی دانشجویی برای افراد بالای ۱۸ سال صادر می‌شود.

شباهت ویزای دانش آموزی با ویزای دانشجویی را می‌توانید در این موارد پیدا کنید:

 • با داشتن هر 2 نوع ویزای مالزی می‌توانید ویزای همراه مالزی بگیرید و اوقات تحصیلی خوشی در کنار عزیزانتان داشته باشید. 
 • مدت اعتبار ویزای دانش آموزی مالزی مانند ویزای دانشجویی یک ساله بوده و در طول دوران تحصیل قابل تمدید است.
 • تمدید و زمان اعتبار ویزای همراه نیز کاملاً وابسته به ویزای دانش آموزی مالزی است و همزمان با آن ویزا اعتبار آن تمدید می‌شود.
 • و در نهایت خوب است بدانید ویزای دانش آموزی که برای تحصیل در دبیرستان های مالزی می‌گیرید مانند ویزای دانشجویی چند بار ورود است. 

نکته: برای دریافت ویزای دانش آموزی، باید با ویزای سوشال مالزی وارد خاک این کشور شوید تا بتوانید کارهای لازم برای دریافت این ویزا را انجام دهید.

ویزای سوشال مالزی

کلیک کنید

آشنایی با انواع دبیرستان های مالزی 

دانش آموزان می‌توانند برای دوره دبیرستان یکی از این 2 نوع دبیرستان های مالزی را انتخاب کنند: 

 1. دبیرستان های دولتی مالزی
 2. دبیرستان های بین المللی مالزی

درس خواندن در دبیرستان‌های دولتی مالزی، مخصوص دانش آموزان ملی و بومی این کشور است. زبان اصلی آموزشی این مدارس هم باهاسا مالایی است و دانش آموزان خارجی اجازه تحصیل در مداس دولتی را ندارند. تحصیل در دبیرستان‌های دولتی مالزی رایگان است.

بهترین مدارس مالزی برای دانش آموزان ایرانی

اگر می‌خواهید بدانید بهترین مدارس مالزی برای دانش آموزان ایرانی کدام است، باید برایتان بگوییم، دبیرستان های بین المللی، بهترین هستند.  

هر چند این نوع دبیرستان ها با بودجه خصوصی اداره می‌شوند و هزینه بیشتری نسبت به سایر مدارس مالزی دارند، ولی با این وجود شرایط مطلوبی برای دانش آموزان ایرانی دارند. می‌دانید چرا؟

 • چون دبیرستان های بین المللی مالزی مانند مدرسه سان وی با سیستم آموزشی ایران هم خوانی داشته و قادر به پذیرش مدارک تحصیلی دانش آموزان ایرانی است. 
 • وجود خوابگاه مزیتی است که این دبیرستان ها را برای درس خواندن دانش آموزان ایرانی مناسب کرده است.
 • این مدارس تحت نظر آموزش و پرورش مالزی اداره می‌شوند و موظف به رعایت ضوابط و قوانین دولتی هستند. 
 • دبیرستان های بین المللی مالزی، امکانات و تجهیزات به روز و مدرنی دارند.

بهترین مدارس مالزی

کلیک کنید

معرفی بهترین دبیرستان های بین المللی مالزی برای ایرانی ها

آنچه جذابیت تحصیل دبیرستان در مالزی را بیشتر می­‌کند، فقط مدارک معتبر بین‌المللی نیست! سیستم آموزشی به روز دنیا، معلمان مجرب بین‌المللی، تحصیل به زبان انگلیسی و خوابگاه­های امن و پیشرفته است که دانش آموزان را برای تحصیل در این مقطع ترغیب می‌کند. اگر به دنبال بهترین دبیرستان های بین المللی مالزی برای ایرانی ها هستید، این لیست برای شما است:

 1. مدرسه بین المللی سان وی مالزی 
 2. مدرسه بین المللی ماهسا
 3. مدرسه بین‌المللی APS مالزی
 4. مدرسه بین المللی نکسوس مالزی

10 دلیل تحصیل در مدارس مالزی

کلیک کنید

۱) مدرسه بین‌المللی سان وی مالزی

مدرسه بین المللی سان‌وی مالزی

جذاب­‌ترین بخش تحصیل در مدرسه بین‌المللی سان ­وی اینجاست که با در دست داشتن مدرک فارغ­‌التحصیلی این مدرسه، آینده‌­ای روشن برای خود رقم می‌­زنید.

 • جالب است بدانید؛ سیستم آموزشی حاکم بر مدرسه سان وی، سیستم انتاریو کانادا است که براساس همکاری سازمان اقتصاد و توسعه در 5 کشور برتر دنیا شناخته شده است. آیا می‌توان از مزایای تحصیل در مدرسه بین‌المللی سان وی مالزی چشم­‌پوشی کرد؟ 
 • علاوه بر امکانات مطلوب دبیرستان بین المللی سان وی مالزی، خوابگاه مدرسه نیز با مدیریت فوق العاده یکی از بهترین اقامتگاه‌ها برای دانش آموزان در کشور مالزی است.
 • تحصیل سال دوازدهم مالزی در مدرسه SUNWAY مالزی کاملاً مناسب دانش آموزان پسر ایرانی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی را دارند.

۲) مدرسه بین‌المللی ماهسا

مدرسه بین المللی ماهسا مالزی

برنامه درسی دبیرستان بین‌المللی ماهسا مالزی، براساس سیستم بریتانیایی است که با ارائه مدرک تحصیلی کمبریج همراه است. حتماً خوشحال می‌شوید اگر بدانید سیستم آموزشی دبیرستان بین‌المللی ماهسا مالزی که برای درس خواندن در مقطع متوسطه تکمیلی انتخاب کرده‌­اید، در حال حاضر در 100 کشور جهان در حال اجرا است.

۳) مدرسه بین‌المللی APS

مدرسه بین المللی aps مالزی

یکی از مزیت‌­های تحصیل در دبیرستان APS مالزی، هزینه‌های پایین و استانداردهای بالا است؛ که وقتی با اساتید مجرب بین‌المللی همراه شود پکیج بی عیب و نقصی برای درس خواندن در مقطع متوسطه مالزی را فراهم می‌کند.

این فرصت فوق‌العاد­ه است برای دانش‌­آموزانی است که دلشان می‌خواهد در بهترین دبیرستان های مالزی درس بخوانند. نداشتن خوابگاه برای این مدرسه ایده‌­آل با امکانات رفاهی، ورزشی و آموزشی عالی، نه تنها محدودیت نیست، بلکه جزو شرایطی است که بهتر است قبل از ثبت­‌نام بدانید.

خوابگاه دبیرستان های مالزی

کلیک کنید

۴) تحصیل در مدرسه بین‌المللی نکسوس

مدرسه بین المللی نکسوس مالزی

بگذارید برایتان از مسیر جایگزین در دبیرستان نکسوس مالزی برای پرورش دانش‌­آموزانی مسئول بگوییم. مسیر جایگزین برای دانش‌­آموزانی طراحی شده است که نیاز به حمایت بیشتری برای یادگیری دارند. در این مدرسه برای درس خواندن هر دانش آموز دبیرستانی، برنامه شخصی متناسب با توانایی­‌های فردی­‌اش در نظر گرفته شده ‌تا با تقویت نقاط قوت دانش‌آموزان، فرآیند یادگیری و آموزش مؤثرتری ایجاد کنند.

معلمان و مدیران دبیرستان بین‌المللی نکسوس مالزی، ضمن دانش و تجربه زیاد از تکنیک­‌ها و سیستم­‌های ارزیابی به روز برای آموزش دانش‌آموزان استفاده می­‌کنند.

بهترین دبیرستان های ایرانی در مالزی

آشنایی با بهترین دبیرستان های ایرانی در مالزی، مایه مسرت کسانی است که هر چند کشور مالزی را به عنوان خانه دوم خود انتخاب کرده‌اند، ولی ترجیح می‌دهند فرزندشان در دبیرستان های ایرانی تحصیل کند. 3 دبیرستان ایرانی کشور مالزی:

۱-مدرسه معرفت مالزی

مدرسه بین المللی معرفت مالزی

اولین و به نام‌­ترین دبیرستان ایرانی در مالزی، مدرسه معرفت است. مدرسه‌­ای ایرانی تبار ولی خارجی!

در این مجتمع آموزشی از دوران پیش‌­دبستانی تا پیش­‌دانشگاهی، طلایی­‌ترین زمان عمرتان را سپری خواهید کرد. از همه مهم‌­تر این‌که مدرسه معرفت مالزی، تنها مدرسه ایرانی برای اخذ ویزای دانش‌آموزان در مالزی است. خبر خوب این‌که ویزای اعطایی به دانش‌آموزان این مدرسه، مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش مالزی نیز هست.

۲- مدرسه ایرانی امام­ خمینی (ره) در مالزی

مزیت تحصیل در دبیرستان ایرانی امام خمینی مالزی این است که در صورتی که دانش آموز مدرسه امام­ خمینی(ره)، مشمول خدمت سربازی شود، این مدرسه مکاتبات لازم برای تشکیل پرونده دانش آموزی و معافیت تحصیلی را انجام می­‌دهد.

هزینه تحصیل دوره دبیرستان مالزی در مدرسه ایرانی امام خمینی، 5 هزار رینگیت است، ولی تخفیفات ویژه‌ای وجود دارد که مبلغ شهریه را تا حد قابل توجهی کاهش می­‌دهد. لازم است بدانید کلیه کلاس‌­ها در این مدرسه به صورت حضوری تشکیل می­‌شود.

۳-مدرسه رایان کاشیها برای دانش آموزان ایرانی

مدرسه رایان کاشیها، یکی از دبیرستان های ایرانی مالزی است که هیچ گونه محدودیت سنی برای دانش آموزان ندارد. کلاس­‌های درس به صورت حضوری و نیمه حضوری با روش­‌های متنوع و استفاده از فناوری­‌های روز دنیا تشکیل می­‌شود.

آنچه این دبیرستان ایرانی در مالزی را از بقیه متفاوت می­‌کند، استفاده از فناوری روز دنیا و روش‌­های پیشرفته تحصیلی است. منحصر به فردترین ویژگی تحصیل در مدرسه رایان کاشی­ها، بهره‌­مندی از روش‌های آموزشی، بدون محدودیت مکانی است . شما در هر نقطه­‌ای از کره خاکی که باشید، می­‌توانید برای تحصیل مقطع دبیرستان روی این مدرسه حساب باز کنید. 

سوالات متداول درباره تحصیل دبیرستان در مالزی

۱- چرا فرزندانم را برای درس خواندن در دبیرستان های مالزی تشویق کنم؟

وجود مدارس معتبر بین‌المللی نظیر مدرسه کانادایی سان‌وی، نکسوس، ماهسا و APS، مالزی را به کشوری ایده آل برای تحصیل در مقطع دبیرستان تبدیل کرده است.

۲- مزایای تحصیل دبیرستان در مالزی برای ایرانیان چیست؟

هزینه‌های پایین نسبت به سایر کشورها، ارائه مدارک معتبر بین‌المللی، امکانات آموزشی در سطح بالا  و هماهنگی با سیستم آموزشی مدارس ایرانی را می توان مزایا تحصیل دبیرستان در مالزی برای دانش آموزان ایرانی برشمرد.

۳- آیا مدارک دبیرستان های بین‌المللی مالزی مورد تأیید دانشگاه‌های سرتاسر دنیا هست؟

مدرک اخذ شده از دبیرستان های بین المللی مالزی اعتبار جهانی دارد. پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی در مالزی، فارغ‌التحصیلان می‌توانند با انتخابی گسترده در بهترین دانشگاه‎‌های بین المللی دنیا تحصیل کنند.

4-سیستم های آموزشی دبیرستان های مالزی بر چه اساسی است؟

سیستم آموزشی دبیرستان های مالزی بر پایه سیستم های بین المللی دنیا است. از جمله سیستم های آموزشی ارائه شده در دبیرستان های مالزی سیستم استرالیایی، کانادایی، بریتیش و آمریکایی است.
 

پذیرش تحصیلی تضمینی در دبیرستان‌های مالزی

کشور مالزی سرشار از فرصت‌های تحصیلی است که برای موفقیت به آن نیاز دارید. پروسه تحصیل دبیرستان در مالزی را با کارشناسان مشاوره شریف کلید بزنید. 

 • ما بهترین دبیرستان های مالزی را با دقت و وسواس برای شما جدا کرده‌ایم.
 • دبیرستان های معرفی شده از سوی مشاوره شریف با ساختار آموزشی مدارس ایران هماهنگ بوده و مدرک معتبر بین المللی به دانش آموزان می‌دهد.  
 • با شناختی که از ساختار دانشگاه‌های مالزی داریم، گلچینی از دانشگاه‌های مالزی را به شما معرفی می‌کنیم.
 • برای اخذ انواع ویزای مالزی مانند ویزای دانش آموزی مالزی درخدمت‌تان هستیم.
 • و در صورت رضایت شما شرایط اقامت در مالزی خانه دوم من MM2H را برایتان فراهم می‌کنیم.

کسب نمایندگی بیش از هفتاد دانشگاه، کالج، آموزشگاه زبان و مدارس مالزی از بزرگ‌ترین افتخارات مشاوره شریف است.

مشاوره رایگان تلفنی۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *