تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
مروری بر برنامه S-MM2H ( مالزی خانه دوم من ساراواک)
مالزی خانه دوم من ساراواک

مروری بر برنامه S-MM2H ( مالزی خانه دوم من ساراواک)

4.8/5 - (232 امتیاز)

کمی حوصله کنید! مصوبه‌ی جدید اقامت 10 ساله مالزی، تحت عنوان « S-MM2H؛ مالزی خانه دوم من ساراواک» قطعاً به نفع شما است. امکان اخذ اقامت مالزی با خرید ملک، اقامت بلند مدت، اخذ ویزای مالزی در سریع‌ترین زمان و شرایط ایده‌آل با کمترین هزینه‌، چکیده‌ای از قابلیت‌های اخذ اقامت S-MM2H مالزی است.

مشاوره شریف در ادامه‌ی این مطلب با مروری بر برنامه S-MM2H (مالزی خانه دوم من ساراواک)، به بررسی مزایای S-MM2H و شرایط اخذ ویزای S-MM2H به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت 10 ساله مالزی، می‌پردازد.

میخوای ویزای مالزی فوری بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

برنامه S-MM2H چیست؟

اگر تاکنون اقامت 10 ساله مالزی فقط با ویزای MM2H میسر می‌شد، حال نوید بخش تسهیل اخذ اقامت مالزی با برنامه S-MM2H هستیم.

S-MM2H برنامه‌ای است که توسط دولت خودگردان ساواراک پشتیبانی می‌شود و به خارجی‌هایی که شرایط اخذ ویزای S-MM2H را دارند، اجازه می‌دهد تا با یک کارت بازدید اجتماعی چند بار ورود، در ساراواک بمانند و اقامت 10 ساله مالزی بگیرند. گفتنی است؛ برنامه S-MM2H ساراواک با برنامه محبوب MM2H که توسط دولت مرکزی مالزی معرفی شده است متفاوت است.

مروری بر برنامه MM2H؛ پیش‌نیاز آشنایی با اقامت S-MM2H

برای آشنایی بهتر با برنامه S-MM2H، بهتر است پیش‌زمینه‌ای از برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) داشته باشید.

برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) ابتکاری توسط دولت مالزی بود که تحت شرایط و معیارهای خاصی، اجازه ورود و اقامت 10 ساله مالزی را میسر می‌کرد. ویزای MM2H برای زندگی در مالزی، بخصوص برای خارجی‌هایی که به دنبال یک زندگی آرام و با کیفیت بودند، با استقبال زیادی روبه‌رو شد. در واقع همه‌چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه دنیا دچار تحولات نزولی ناشی از شیوع ویروس کووید-19 قرار گرفت. جریانی که مالزی را نیز در خود فرو برد! به کم و زیاد آن کاری نداریم؛ همین قدر بدانید که لغو برنامه MM2H در ژوئیه 2020، اولین اقدام پیشگیرانه‌ی دولت مالزی در مواجه با کووید-19 بود. 

هنگامی که دولت مرکزی مالزی برنامه MM2H را در ژوئیه 2020 مسدود کرد، برنامه S-MM2H توجه همه را به خود جلب کرد؛ زیرا این اقامت هنوز در ساراواک پذیرفته می‌شود.

یک سالی گذشت و کم کم آب‌ها از آسیاب افتاد! کرونا کمرنگ‌تر شد و البته مالزی تجهیزتر از همیشه به زندگی عادی خودش بازگشت. مرزها بازگشایی شد و صدای نشت و برخواست هواپیماها دوباره در فرودگاه‌ کوالالامپور مالزی طنین‌انداز شد. اکنون وقت آن رسیده تا برنامه MM2H جان تازه‌ای بگیرد.

دوران آیش اقامت MM2H، فرصتی برای بازنگری و تدوین مجدد قوانین و شرایط اخذ ویزای MM2H بود. اکنون برنامه « مالزی خانه دوم من» با کاهش میزان اعتبار ویزا از 10 سال به 5 سال، در حال اجرا است. البته این تغییرات شامل تمام شرایط مذکور نظیر مبلغ حساب بانکی، سن و سال متقاضی و … می‌باشد که می‌توانید جزئیات بیشتر آن را در مقاله‌ی “شرایط جدید مالزی خانه دوم من (MM2H)” بخوانید.

اقامت مالزی چرا و چگونه؟

اینجا رو کلیک کن

 3 مزیت مهم S-MM2H برای اقامت مالزی

خب بهتر است کمی از مزایای S-MM2H بگوییم. از روزی که ساراواک طرح اقامت 10 ساله مالزی را طی برنامه S-MM2H تصویب کرد، با استقبال زیادی از سوی خارجی‌ها روبه رو شد. طبق این برنامه، مرزهای مالزی برای ساکنان کشورهایی که با مالزی روابط دیپلماتیک دارند بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب و جنسیت، باز است. محبوبیت این برنامه با در نظر گرفتن 3 مزیت مهم برنامه S-MM2H برای اقامت مالزی، روز به روز بیشتر شد و اکنون پا به پای برنامه MM2H برای جذب مهاجران خارجی پیش می‌رود.

مزایای برنامه S-MM2H به شرح زیر است:

1- شرایط بسیار ایده آل برای متقاضیان بالای 50 سال

برای نشان دادن مدرک توانایی مالی از طریق دارایی نقد یا درآمد ماهانه خارج از کشور.

2- اجازه اقامت در هر نقطه از مالزی

ویزای S-MM2H به شما اجازه اقامت نه تنها در ساراواک، بلکه در هر نقطه از مالزی را می‌دهد. این درحالی است که ویزای MM2H به شما امکان می‌دهد در هر کجای مالزی به جز ساراواک بمانید.

3- تایید سریع ویزای S-MM2H

از ارسال مدارک تا تأیید ویزای S-MM2H، فقط 2 تا 3 ماه طول می‌کشد.

اخذ اقامت مالزی با خرید ملک امکان‌پذیر است؟

اینجا رو کلیک کن

چرا ویزای S-MM2H را برای اخذ اقامت مالزی پیشنهاد می‌کنیم؟

هر دو ویزای S-MM2H و MM2H همان مجوز اقامت طولانی مدت شما در مالزی است؛ با این تفاوت که در روند درخواست، شرایط و ضوابط به‌صورت مستقل عمل کرده و هر کدام اسب خودشان را می‌تازانند. دولت مالزی با برنامه MM2H و ایالت فدرال ساراواک با برنامه S-MM2H، به ترویج اقامت و کسب تجربه زندگی در مالزی می‌پردازند.

با نگاهی به شرایط و ضوابط هر کدام از برنامه‌های فوق، به خوبی واقف می‌شوید که چرا ویزای S-MM2H را برای اخذ اقامت مالزی پیشنهاد می‌کنیم؟!

شرایط درخواست ویزای S-MM2H برای اقامت در مالزی

افرادی که شرایط زیر را برآورده می کنند، واجد شرایط درخواست ویزای S-MM2H هستند. شرایط به سن متقاضی بستگی دارد.

سن

30 – 39 سال

40 – 49 سال

50 سال به بالا

الزامات

1. داشتن فرزندان (زیر 18 سال) که در حال ادامه تحصیل در ساراواک هستند

2. تحت درمان طولانی مدت پزشکی در ساراواک

1. داشتن فرزندان (زیر 18 سال) که در حال ادامه تحصیل در ساراواک هستند

2. تحت درمان طولانی مدت پزشکی در ساراواک

3. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به طور خاص برای مقاصد مسکونی با مبلغ کل حداقل 600000 رینگیت

“اثبات توانایی مالی”

اثبات توانایی مالی

برای برآوردن شرایط زیر “درآمد ماهانه” یا “سپرده ثابت”.

درآمد ماهانه: فردی: 7000 رینگیت / زوج: 10000 رینگیت

سپرده ثابت: انفرادی: 150000 رینگیت / زوج: 300000 رینگیت

باز کردن یک حساب سپرده ثابت در هر بانک محلی در ساراواک.

* اگر درآمد ماهانه را برای اثبات مالی انتخاب می‌کنید، نیازی به افتتاح حساب سپرده ثابت ندارید.

نامه عدم سوءپیشینه

نامه عدم سوءپیشینه (LOGC) از کشور محل اقامت (اعتبار به مدت 6 ماه پس از صدور)

مدت اقامت

برای تمدید ویزای S-MM2H باید هر سال حداقل 15 روز در ساراواک بمانید.

توجه! یک سال پس از اخذ ویزای S-MM2H، بخشی از سپرده مدت‌دار را می‌توان برای خرید ملک، خرید خودرو، هزینه‌های پزشکی و تحصیل کودکان (باید مؤسسات آموزشی در ساراواک باشد) برداشت کرد. از شما خواسته می‌شود حداقل موجودی 90000 رینگیت (انفرادی) / 180000 رینگیت (زوج) را حفظ کنید.

میخوای بدونی شرایط اخذ اقامت مالزی رو داری یا نه؟

اینجا رو کلیک کن

آشنایی با ساراواک برای اخذ اقامت S-MM2H

به ساراواک، بزرگترین ایالت مالزی خوش آمدید! بیایید نیم نگاهی به شرایط جغرافیایی، توپوگرافی، آب و هوا، پوشش جنگلی و زیرساخت‌های حمل و نقلی ساراواک داشته باشیم؛ حتماً خوشتان می‌آید!

شرایط جغرافیایی ساراواک در مالزی

در مالزی شرقی، جایی در میان جزیره بورنئو به ساراواک خواهید رسید. این ایالت توسط دریای چین جنوبی از شبه جزیره مالزی جدا شده و در فاصله 600 کیلومتری از آن میزبان دارندگان اقامت S-MM2H است.

مساحت ساراواک 124449.5 کیلومتر مربع و جمعیت آن 2.82 میلیون نفر است؛ به‌نظر کم جمعیت و دنج می‎‌آید!

 ساراواک مستقیماً به ایالت صباح در شمال شرقی متصل می‌شود، جایی که سلطنت برونئی یک منطقه دوگانه را تشکیل می‌دهد. در داخل کشور، ساراواک با کالیمانتان اندونزی هم مرز است. به واقع جزایر صباح و ساراواک از زیباترین چشم‌اندازهای ساحلی برخوردارند.

اگر گربه‌‌ی خانگی دارید و قرار است همراه خود به مالزی بیاورید، در شهر کوچینک ایالت ساراواک به گرمی از این حیوانات پشمالو استقبال خواهد شد. کوچینگ، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ساراواک است که به «شهر گربه‌ها» معروف است. این شهر با پذیرش کامل فرهنگ گربه‌ها، نام خود را به تمام معنا ارضا می‌کند.

ساراواک یک ایالت خودگردان در مالزی است که مرزهای خود را حتی در برابر ملیت مالزیایی کنترل می‌کند.

توپوگرافی ایالت ساراواک در مالزی

ساراواک به سه منطقه تقسیم می‌شود:

1- زمین‌های پست ساحلی شامل باتلاق ذغال سنگ نارس و همچنین دشت‌های باریک دلتایی و آبرفتی.

2- منطقه بزرگی از تپه‌های موج‌دار به ارتفاع حدود 300 متر. 

ارتفاعات کوهستانی که تا مرز کالیمانتان امتداد دارند.

این رودخانه باتانگ راجانگ، طولانی‌ترین رودخانه مالزی است که از رشته کوه ایران در جنوب غربی به کاپیت می‌رود، جایی که به سمت غرب می‌پیچد و در یک مسیر 563 کیلومتری به دریای چین جنوبی می‌ریزد. سواحل این رودخانه در مسافت‌های دور و نزدیک، شاهد حضور کشتی‌های اقیانوس پیما، کشتی‌های کم عمق و قایق‌های کوچک می‌باشد. منظره‌ای که حتما با دیدن آن به هیجان می‌آیید.

آب و هوای ایالت ساراواک در مالزی

از آب و هوای ساراواک لذت خواهید برد! هوای استوایی تقریبا یکنواخت که در محدوده 23 درجه سانتیگراد در اوایل صبح تا 32 درجه سانتیگراد در طول روز متغییر است.

اگر روزی از گرما خسته شدید، می‌توانید به مناطق مرتفع ساراواک که البته کم هم نیست بروید! در مناطق مرتفع مانند باریو، دما در طول روز بین 16 تا 25 درجه سانتیگراد در نوسان است و در برخی شب‌ها به 11 درجه سانتیگراد می‌رسد.

بادهای موسمی شمال شرقی، معمولاً بین نوامبر و فوریه، باران شدیدی را به همراه دارند؛ در حالی که بادهای موسمی جنوب غربی از ژوئن تا اکتبر معمولاً رفتار ملایم‌تری دارند. میانگین بارندگی در سال بسته به منطقه بین 3300 میلی متر تا 4600 میلی متر است؛ پس اگر موفق به اخذ ویزای S-MM2H شدید، همراه داشتن چتر از روتین‌های روزمرگی شما در ایالت ساراواک مالزی خواهد بود.

رطوبت به طور مداوم در مناطق پست بالاست و از 80 تا 90 درصد متغیر است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای اقامت در ساراواک، خانه‌های مناطق مرتفع‌تر را انتخاب کنید.

پارک ملی گونونگ مولو در ساراواک؛ میراث جهانی یونسکو

اگر خواستید ساراواک را دست‌کم بگیرید، سری به پارک ملی گونونگ مولو (Gunung Mulu) بزنید. این پارک از میراث جهانی یونسکو است که در ساراواک می‌درخشد. مطالعات زیادی روی این منطقه گرمسیری شده است. تنوع زیستی بالا و ویژگی‌های خاص کشف شده، این پارک ملی را متمایز از همتایان خود می‌سازد. ساراواک همچنین میزبان شگفتی طبیعی دیگر است؛ یک غار! این جاذبه با وسعت 600 متر در 415 متر و ارتفاع 80 متر، بزرگترین اتاق غار شناخته شده‌ی جهان است.

پوشش جنگلی ایالت ساراواک در مالزی

جنگل‌های بارانی بورنئو به عنوان یکی از متمایزترین و غنی‌ترین جنگل‌های جهان شناخته شده است. حدود 80 درصد یا تقریباً 10 میلیون هکتار از مساحت کل ساراواک پوشیده از جنگل (جنگل های طبیعی و ثانویه) است. 2.3 میلیون هکتار باقیمانده زیر آبادی، شهرک، کشت محصولات کشاورزی و حقوق عرفی بومی است.

سیستم‌های حمل و نقل ساراواک در مالزی

حمل و نقل هوایی در ساراواک

خطوط هوایی ساراواک توسط 2 فرودگاه بین‌المللی در کوچینگ و میری، پنج فرودگاه منطقه‌ای و تعدادی فرودگاه کوچکتر پوشش داده می‌شوند. فرودگاه‌ها اتصال هوایی حیاتی را در بزرگترین ایالت مالزی فراهم می‌کنند و جابجایی بیشتر مردم و کالاها را بین شهرها به ارمغان می‌آورند.

اگر شرایط جدید اخذ ویزای مالزی را داشته باشید، می‌توانید بلیط هواپیمایتان را به مقصد کوالالامپور بگیرید. برای سفر از شبه جزیره مالزی به ساراواک باید یک پرواز داشته باشید.

می‌توانید با استفاده از مسیرهای هوایی زیر به ساراواک پرواز کنید:

  •  از کوالالامپور: 1 ساعت و 45 دقیقه با پرواز داخلی
  •  از سنگاپور: 1 ساعت 30 دقیقه با پرواز بین المللی

اطلاعات ورود به فرودگاه کوالالامپور

اینجا رو کلیک کن

حمل و نقل زمینی در ساراواک

تحت سیاست توسعه، شبکه گسترده جاده‌ها و پل‌های ساراواک، مردم را به جریان اصلی توسعه نزدیک‌تر می‌کند. در حال حاضر ساراواک حدود 30000 کیلومتر جاده دارد. مسیر اصلی جاده از طریق بورنئو، بزرگراه ترانس بورنئو است که تقریباً 2083 کیلومتر از ابتدا تا انتهای آن، شهرهای اصلی ساراواک را به هم متصل می‌کند.

اکثر شهرها و شهرهای بزرگ انواع مختلفی از خدمات حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، تاکسی و خدمات لیموزین را ارائه می‌دهند. خدمات اتوبوس نیز برای کسانی که در داخل ایالت سفر می‌کنند و همچنین مسیرهای بین‌المللی به اندونزی (پونتیاناک) و برونئی در دسترس است.

حمل و نقل آبی در ساراواک

رودخانه‌ها مایه حیات ساراواک هستند. ساراواک در مجموع دارای 55 رودخانه قابل کشتیرانی با طول مجموع 3300 کیلومتر است. سیستم حمل و نقل رودخانه‌ای ایالت برای بخش بزرگی از جمعیت ساراواک که در داخل و در امتداد ساحل زندگی می‌کنند، اهمیت زیادی دارد. خدمات قایق اکسپرس از آبراه‌های متعدد داخلی برای رسیدن به مناطق روستایی غیرقابل دسترس، استفاده می‌شود.

حمل و نقل بین‌المللی و ساحلی

بنادر اصلی ساراواک به منظور کشتیرانی بین‌المللی و ساحلی در شهر کوچینگ، سیبو، بینتولو و میری می‌باشند. تمامی بنادر ساراواک برای جابجایی محموله‌های عمومی و فله اعم از خشک، مایع یا گازی مجهز هستند. به استثنای بندر بینتولو که زیر نظر دولت فدرال است، همه بنادر این ایالت به عنوان مقامات بندری ایالتی مدیریت می‌شوند.

تأمین آب در ساراواک

در ساراواک با این در یک جزیره خواهید بود، مشکل آب آشامیدنی نخواهید داشت! ساراواک برای تأمین آب آشامیدنی کاملاً از استانداردهای بین المللی سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیروی می‌کند.

علاوه بر اداره آب روستایی ساراواک، هیئت آب کوچینگ (KWB) و هیئت آب سیبو (SWB) دو مقام قانونی هستند که به ترتیب مدیریت و ارائه خدمات آبرسانی به کوچینگ و سیبو را بر عهده دارند. در حالی که LAKU Management Sdn متعلق به دولت است؛ Bhd منابع آب میری، بینتولو و لیمبانگ را مدیریت می‌کند.

اداره تامین آب روستایی ساراواک (JBALB) مسئول برنامه ریزی توسعه، بهره برداری و نگهداری خدمات تامین آب ارائه شده به سایر مناطق است.

منبع: https://sarawak.gov.my/web/home/article_view/160/177/?id=160

 

اخذ اقامت مالزی در کمترین زمان با مشاوره شریف

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به ۱۵ سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اقامت مالزی، با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود می‌باشد.

امروزه بالاترین تعداد مشتریان مشاوره شریف، از طریق معرفی مشتریان قدیمی ما صورت می‌پذیرد. ما نیاز به تبلیغ نداریم، پی‌گیری نسل دوم مشتریان ما برای اقامت مالزی، گواه همین امر است.
لذا اعتماد مشتریان به مشاوره شریف، ارزشمندترین سرمایه این گروه بوده که در حراست از این سرمایه‌ی غنی، نهایت تلاش خود را می‌نماییم.

پارتنر ما در مالزی کیست؟

شرکت H20 ASPEN یکی از قدیمی‌ترین آژانس‌های سازمان گردشگری مالزی است که به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت مالزیایی، خدمات اخذ اقامت مالزی را به متقاضیان از سراسر دنیا ارائه می‌دهد.
مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN می‌باشد که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت 10 ساله‌ی مالزی را به متقاضیان ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهد.

به اقامت در کشور سرسبز مالزی علاقمند هستید؟
مشاوره شریف در کمترین زمان اقامت شما را میسر می‌کند.

مشاوره رایگان تلفنی۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *