تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

تحصیل کاردانی در مالزی (چگونه در مالزی دیپلم بگیریم؟)

5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل دیپلم در مالزی را جدی بگیرید؛ اگر تازه فارغ التحصیل شده‌اید و دلتان می‌خواهد زودتر وارد بازار کار شوید! اگر مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها برایتان اهمیت دارد! اگر دیپلم 11 ساله نظام قدیم دارید و دلتان می‌خواهد تحصیل در مالزی را آغاز کنید! اگر دنبال جایی هستید که شرط سنی برای ادامه تحصیل نداشته باشد! اگر … برای شروع تحصیل کاردانی در مالزی با ما تماس بگیرید.

مشاوره شریف، با شما از تجربه 18 سال زندگی در مالزی می‌گوید، برای یافتن پاسخ سؤالات خود در زمینه تحصیل و اقامت در مالزی با ما تماس بگیرید.

دلت می خواد تو مالزی دیپلم بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

اخذ دیپلم در کشور مالزی

«دیپلم زمان ما با دکترای شما برابری می‌کرد» این جمله آشنایی است که همه ما لااقل یک بار از مادربزرگ‌ها یا بقیه بزرگترهای فامیل شنیده‌ایم. آنچه مهم است این است که دیپلم یکی از مقاطع تحصیلی است که باید از آن گذر کنید تا به مراحل بعدی برای تحصیل در مالزی برسید. 

دیپلم هر چه باشد از ایرانی تا مالزیایی، مدرکی است که نشان می‌دهد که شما در یک سیستم آموزشی مدون درس خوانده و به سطح استانداردی از اطلاعات رسیده‌اید. 

جالب است بدانید در مالزی حتی مادربزرگ‌تان هم می‌تواند دیپلمی که برایش حکم دکتری دارد را ارتقا داده و برای تحصیل در مقاطع بالاتر پیشقدم شود. چون در این کشور شرط سنی برای ورود به دانشگاه وجود ندارد!
با اخذ دیپلم در کشور مالزی، مسیرتان را برای به دست آوردن شغل یا رفتن به سطوح تحصیلی بالاتر کوتاه کنید. 

اخذ مدرک دیپلم در ایران (کلیک کنید)

برای اخذ دیپلم در ایران دانش آموزان سال دهم باید انتخاب رشته کنند. پس از تعیین رشته است که دانش آموزان موفق به اخذ یکی از 4 نوع دیپلم می‌شوند: 

 1. دیپلم نظری و پیش دانشگاهی، دانش آموزانی که در یکی از 3 رشته تجربی، ریاضی یا انسانی فارغ التحصیل شده‌اند دارای مدرک دیپلم نظری هستند.
 2. دیپلم فنی، به دانش آموزان ایرانی که در هنرستان‌ها درس خوانده‌اند و همراه درس مهارتی یاد گرفته‌اند دیپلم فنی داده می‌شود. 
 3. دیپلم کار و دانش، این دیپلم از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای دانش آموزان صادر می‌شود و به عنوان پروانه‌ کسب و کار نیز اعتبار دارد. 
 4. دیپلم نظام قدیم، این دیپلم مربوط به دانش آموزان ایرانی است که قبل از سال 1379 فارغ التحصیل شده‌اند. 

7 مزیت تحصیل کاردانی مالزی 

هر کسی زندگی‌اش را خودش می‌سازد، مزایای تحصیل کاردانی در مالزی هم برای کسانی که می‌خواهند آینده‌شان را بسازند اهمیت دارد. پس اگر می‌خواهید با انتخاب تحصیل کاردانی در مالزی یک عمر از فواید آن بهره مند شوید، این مزایا را با دقت بیشتری بخوانید:

 1. تحصیل دیپلم در مالزی جایگزین ارزان‌تر برای کسانی است که هزینه‌ها برایشان اهمیت زیادی دارد. PTPTN ابتکاری از سوی دولت مالزی است که به دانشجویان دوره‌های دیپلم در مؤسسات خصوصی و دولتی وام می‌دهد. 
 2. ورود سریع به نیروی کار، با مدرک دیپلم زودتر از زمانی که پیش دانشگاهی خوانده باشید، می‌توانید وارد بازار کار شوید. می‌دانید چرا؟ چون مدرک دیپلم شما را برای یک رشته خاص مطابق با نیاز بازار می‌دهد و شما با مهارت‌هایی که آموخته‌اید به سرعت جذب بازار کار می‌شوید. 
 3. افزایش مهارت با شرکت در دوره‌های تخصصی، دوره‌های دیپلم مالزی معمولاً بسیار خاص و ترکیبی از ماژول‌های مختلف هستند. اگر جاه طلبی زیادی برای کسب مهارت همراه با دانش دارید اخذ مدرک دیپلم گزینه بهتری برایتان خواهد بود.
 4. الزامات ورودی کمتر، برنامه‌های پیش دانشگاهی نسبت به اکثر برنامه‌های دیپلم دارای شرایط ورودی سخت‌تری هستند اما شرایط تحصیل دیپلم در مالزی با توجه به نوع مؤسسه آموزشی متفاوت و در عین حال ساده‌تر است.ممکن است برای ثبت نام در یک دانشگاه واجد شرایط نباشید، اما با همان شرایط از ورود شما در دانشگاهی دیگر استقبال شود. 
 5. روشهای ارزیابی متوازن، همه که نمی‌توانند در امتحانات و آزمون‌های نهایی امتیاز بگیرند؛ دانشجویانی که تحصیل دیپلم در مالزی را انتخاب کرده‌اند برای کسب نمره قبولی تنها به آزمون کتبی محتاج نیستند. آنها می‌توانند از روش‌های مختلف دیگری مانند ارائه کار درسی، تکالیف و آزمون‌هایی که در نمره نهایی مؤثرند نمره مورد نظر را به دست بیاورند. 
 6. برای تحصیل کاردانی نیازی به گذراندن دوره پیش دانشگاهی در مالزی ندارید. 
 7. اخذ مدرک دیپلم در مالزی شانس بیشتری برای استخدام در اکثر موقعیت‌های شغلی در شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری برای شما فراهم می‌کند.

تفاوت بین گواهینامه و مدرک دیپلم در مالزی

خیلی از آدم‌ها به غلط تصور می‌کنند دیپلم، گواهینامه یا مدرکی است که پس از گذراندن دوره یا مهارتی خاص به شما داده می‌شود. ببینید هدف دوره‌هایی که همراه با صدور گواهینامه است، عموماً کسب مهارت و توانایی خاص است. زمان این دوره‌ها چندان طولانی نیست و ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. 

در واقع دوره‌هایی که با ارائه گواهی‌نامه همراه است میانبری برای یافتن شغل مورد نظر شما است. 

حالا که با گواهینامه‌ مهارت در مالزی آشنا شدید باید بدانید فرق این گواهینامه با دیپلم در دانش عمیق و تخصصی است که با اخذ دیپلم به دانشجویان ارائه می‌شود. 

تفاوت دیگر دیپلم‌ با گواهینامه در مالزی به زمان صرف شده برای دریافت آن است. دوره‌های دیپلم عمیق‌تر نیاز به مطالعات آکادمیک و نظری بیشتری دارد. 

اگر می‌خواهید مهارت‌ها، توانایی‌ها و دانش عمیق و اصولی برای موفقیت در رشته انتخابی خود کسب کنید، باید تحصیل در مقطع دیپلم مالزی را مطابق میل و علاقه خود شروع کنید. 

ادامه تحصیل در مالزی پس از پایان دوره متوسطه 

یکی از چالش‌هایی دانش آموزان در مالزی پس از اتمام تحصیلات متوسطه، دوراهی بر سر انتخاب است. آنها باید تصمیم بگیرید که از چه مسیری ادامه تحصیل دهند:

 1. می‌توانند وارد دوره پیش دانشگاهی در مالزی شده و پس از 2 سال درس خواندن، تحصیل در رشته محبوب‌شان را آغاز کنند.  
 2. می‌توانند با تحصیل دیپلم در مالزی مسیر ورودشان را به دانشگاه و بازار کار کوتاه‌تر کنند.  

توجه: با انتخاب تحصیل کاردانی در مالزی، دیگر نیازی به گذراندن دوره پیش دانشگاهی ندارید و می‌توانید بلافاصله تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کنید.

تحصیل کارشناسی در مالزی

کلیک کنید

مقاطع تحصیلی دانشگاهی در کشور مالزی (کلیک کنید)

یا باید خودتان سرنوشت‌تان را مشخص کنید یا اجازه دهید دست تقدیر سرنوشت‌تان را رقم بزند. برای تعیین سرنوشت تحصیلی شما در مالزی، دامنه انتخاب گسترده‌ای وجود دارد. شما حق دارید که انتخاب کنید که در کدام مقطع و رشته تحصیلی می‌خواهید درس بخوانید. دوره‌های تحصیلات دانشگاهی در مالزی به این شرح است: 

 • تحصیل دوره پیش دانشگاهی در مالزی
 • تحصیل دیپلم یا کاردانی در مالزی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در مالزی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در مالزی
 • تحصیل در مقطع دکتری و پست دکتری در مالزی

هر یک از مدارک تحصیلی بالا، اعم از مدرک دیپلم یا کارشناسی و دکتری در مالزی، همگی ارزش خاصی برای شما و حرفه‌تان دارد. مهم است که در انتخاب مسیر تحصیلی‌ به مدت زمان، هزینه و نوع تخصص و مهارت که برای آن سرمایه گذاری می‌کنید توجه داشته باشید.

چه کسانی مجاز به تحصیل دیپلم در مالزی هستند؟

اگر این سؤال ذهن شما را هم قلقلک می‌دهد که چه کسانی مجاز به تحصیل دیپلم در مالزی هستند؟ باید برایتان بگوییم دانش آموزانی که در ایران یا هر جای دیگر دنیا، 12 سال درس خوانده‌‌اند و دوست دارند زودتر وارد دانشگاه برای تحصیل در رشته تحصیلی موردعلاقه خود شوند، می‌توانند به جای تحصیل در دوره پیش دانشگاهی مالزی، مستقیماً وارد دانشگاه شده و در مقطع دیپلم یا دیپلما ادامه تحصیل دهند. مهم‌ترین شرط ورود به مقطع تحصیلی دیپلم مالزی، پایان تحصیلات متوسطه است.

خوب است بدانید برای تحصیل کاردانی در مالزی تنها چیزی که اهمیت ندارد سن است، به جای آن تمرین و تلاش برای موفق شدن است که اولویت دارد.

طول مدت لازم برای تحصیل کاردانی در مالزی

انتخاب انسان‌ها است که مسیر زندگی آنها را مشخص می‌کند. شما هم با انتخاب تحصیل در مقطع کاردانی در مالزی، می‌توانید زمان را مدیریت کرده و زودتر به اهداف‌تان برسید.

بهتر است بدانید طول مدت لازم برای تحصیل کاردانی در مالزی از 2 سال و نیم تا 3 سال است. در واقع برای دریافت مدرک دیپلم مالزی معمولاً بین 24 تا 36 ماه باید دود چراغ بخورید.  

نکته جالب توجه برای کسانی که به دنبال اخذ مدرک دیپلم در مالزی هستند، خوب است بدانید داشتن این مدرک در مالزی باعث کاهش سال‌های تحصیل در مقطع کارشناسی می‌شود. بگذارید واضح‌تر برایتان بگوییم، دانشجویانی که دیپلم مالزی را دارند مجاز هستند وارد سال دوم یا سوم مقطع کارشناسی شده و پس از 2 سال درس خواندن مدرک کارشناسی خود را بگیرند. 

مدارک لازم برای تحصیل دیپلم در مالزی 

آخرین باری که مدارک لازم برای ارائه دادن به جایی آماده کردید کِی بوده؟ یادتان هست؟ کسانی که در حال تحصیل در مالزی هستند، جزو آن دسته افرادی هستند که باید همیشه مدارک لازم برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر را آماده داشته باشند، پس سراغ کیف مدارک رفته و این‌ها را از بین بقیه سوا کنید: 

 • دانشنامه مدرک تحصیلی قبلی
 • ریزنمرات سه سال آخر تحصیل
 • اسکن و کپی تمام صفحات پاسپورت
 • عکس با پشت زمینه سفید سایز 3.5 در 4.5 

لطفا كليه مدارک را به انگليسی ترجمه کنید. كپی معمولی هم بايد بسيار منظم و خوانا باشد.
عکس باید در اندازه 4.5×3.5، کاملا تمام رو با پشت زمينه سفید و فايل عکس مورد نياز می‌باشد، عکس‌های پرينت شده بعد از اسکن کيفيت قابل قبول را نخواهد داشت.

هزینه تحصیل دیپلم در مالزی 2022

شما در آینده حسرت دستاوردهای کم زندگی را نمی خورید بلکه برای فرصت‌هایی که به خاطر اهمال کاری از دست داده‌اید پشیمان خواهید شد. هزینه تحصیل دیپلم در مالزی به قدری مقرون به صرفه است که اگر بخواهید از آن چشم پوشی کنید، قطعاً در آینده به خاطر از دست دادن این فرصت پشیمان خواهید شد. بگذارید ریز هزینه تحصیل دیپلم در مالزی را برایتان شرح دهیم تا خودتان کلاهتان را قاضی کنید:

هزینه تحصیل دیپلم در مالزی حتی با وجود انتخاب دانشگاه های خصوصی از 15 تا 20 هزار رینگت در سال تمام می‌شود. پس بدون ذره‌ای تردید همین حالا برای تحصیل دیپلم در مالزی وارد میدان شوید تا در آینده حسرت از دست دادن این فرصت را نخورید.

هزینه تحصیل در مالزی

کلیک کنید

لیست هزینه تحصیل در برخی دوره های دیپلم در مالزی

 این لیست به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید کدام دوره دیپلم برای‌تان مناسب‌تر است.

 • هزینه تخمینی دیپلم حسابداری و مالی در مالزی، 15 تا 50 هزار رینگیت
 • هزینه تخمینی دیپلم تجارت در مالزی، 15 تا 43 هزار رینگیت مالزی
 • هزینه تخمینی دیپلم IT در مالزی از 17 تا 51 هزار رینگیت مالزی
 • هزینه دیپلم ارتباطات جمعی و رسانه از 15 هزار تا 140 هزار رینگیت
 • هزینه دیپلم مدیریت هتل از 17 تا 180 هزار رینگیت

مدرک زبان برای تحصیل کاردانی در مالزی؟

یکی از رایج‌ترین سؤالات برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مالزی را دارند این است که برای تحصیل کاردانی در مالزی نیاز به مدرک زبان داریم یا خیر؟

برای پاسخ به این سؤال باید کمی به عقب برگردیم. منطقی است که برای زندگی در کشوری غیر از ایران باید زبان انگلیسی بلد باشید، پس فهمیدن زبان انگلیسی برای زندگی در مالزی لازم و ضروری است، اما آنچه مهم است این است که مالزی مهد یادگیری زبان انگلیسی است و حتی اگر شما هیچ تسلطی به زبان نداشته باشید می‌توانید با ثبت نام در بهترین کالج‌های زبان مالزی به زبان انگلیسی مسلط شوید.

حالا برگردیم به مدرک زبان لازم برای تحصیل دیپلم در مالزی، جانمان برایتان بگوید که برای تحصیل در این مقطع نیاز به مدرک آیلتس با نمره 5 دارید، نگران نشوید این شرط لازم برای تحصیل کاردانی هست ولی ضروری نیست، یعنی این که اگر سطح زبان شما در حد قابل قبول باشد شما اجازه دارید در حین تحصیل در امتحانات آیلتس شرکت کرده و نمره لازم را کسب کنید. 

بهترین رشته‌های دیپلم در مالزی

این قسمت را کسانی بخوانند که به دنبال هدف‌های فوق العاده هستند چون بهترین رشته‌های دیپلم در مالزی است که از شما یک انسان موفق می‌سازد. دوره‌های محبوب دیپلم در مالزی اغلب این رشته‌ها هستند:

 • ارتباطات
 • هنرهای آشپزی
 • مهمان نوازی و مدیریت
 • تجارت
 • حسابداری و فناوری اطلاعات

معرفی رشته های تحصیلی دیپلم مالزی (کلیک کنید)

 تنوع رشته‌های تحصیل دیپلم در مالزی زیادتر از حد تصور شما است. تنها چیزی که در این زمینه اهمیت دارد این است که اجازه ندهید کسی یا چیزی مانع از حرکت شما شود.

تصمیم‌گیری برای انتخاب رشته محبوب‌تان نوعی فرآیند ذهنی است که به شما قدرت می‌دهد یک مسیر را از میان بقیه راه‌ها جدا کنید. در واقع شما با انتخاب محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی برای اخذ دیپلم مالزی، آینده شغلی خود را تعیین می‌کنید. پس با دقت از میان گزینه‌های متفاوت، رشته مورد علاقه خودتان را پیدا کرده و مسیر شغلی آینده خود را مشخص کنید:

 • مطالعات تجاری
 • دوره های MBA در مالزی
 • دیپلم آموزش در دوران کودکی در مالزی
 • دوره های ACCA در مالزی
 • تحصیل لجستیک در مالزی
 • تحصیل و تدریس در مالزی
 • تحصیل در رشته روزنامه نگاری در مالزی
 • تحصیل در رشته علوم و صنایع غذایی در مالزی
 • تحصیل در رشته مهندسی عمران در مالزی
 • دوره طراحی مد در مالزی
 • مدیریت کسب و کار
 • مطالعات فناوری
 • علوم کامپیوتر
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • مطالعات مدیریتی
 • مدیریت و رهبری
 • رهبری سازمانی
 • مطالعات مهندسی
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی برق
 • گردشگری و مهمان نوازی
 • مدیریت مهمان نوازی
 • مطالعات اقتصادی
 • حسابداری و امور مالی
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی
 • رسانه ها
 • ارتباطات
 • مطالعات فیلم
 • مطالعات طراحی
 • طراحی گرافیک
 • طراحی دیجیتال
 • مطالعات مواد غذایی و آشامیدنی
 • هنر آشپزی
 • تجارت غذا و نوشیدنی و پخت
 • مطالعات اداری
 • منابع انسانی
 • مدیریت منابع انسانی
 • لجستیک

بهترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی مالزی

کلیک کنید

ساختار درسی دوره های دیپلم چگونه است؟

اگر شما از آن دسته آدم‌های شب امتحانی هستید لطفاً تحصیل دیپلم در مالزی را از مخیله‌تان خارج کنید؛ چون ساختار آکادمیک درسی دوره دیپلم یا کاردانی در مالزی صرفاً تکیه بر امتحانات نیست. در این سیستم آموزشی میان دروس یاد گرفته و مهارت‌ها تعادل وجود دارد.  این سیستم کاملاً برخلاف برنامه‌های دوره پیش دانشگاهی است که از  امتحانات به عنوان تنها روش ارزیابی استفاده می‌شود. برای کسب نمرات ممتاز باید روی کار درسی، تکالیف و آزمون‌هایی که در نمره نهایی مؤثرند، تمرکز بیشتری داشته باشید.  

برای ورود به مقطع کاردانی در مالزی پیش دانشگاهی بخوانیم یا نخوانیم؟ 

خیلی‌ها فکر می‌کنند تحصیلات متوسطه شامل دوره پیش دانشگاهی در مالزی هم می‌شود در حالی که باید بدانید برای ورود به مقطع کاردانی در مالزی نیازی به عبور از پیش دانشگاهی و درس خواندن در این مقطع ندارید. در واقع دیپلم در مالزی یک مسیر میانبر برای رسیدن زودتر به دانشگاه و شروع تحصیل در رشته مورد علاقه است. 

بیش از 80 دانشگاه و کالج در مالزی هستند که دوره‌های دیپلم را به دانشجویان ارائه می‌دهند. هر کدام از این دانشگاه ها شرایط ورود، هزینه‌های تحصیل، تاریخ پذیرش و غیره متفاوتی دارند.

مهم‌ترین شرط برای ورود به مقطع تحصیلی کاردانی در مالزی این است که به عنوان دانش آموز دبیرستانی تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده باشید.

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل کاردانی ایرانیان

برای رسیدن از خوب به عالی، باید بهترین‌ها را برای خود کنار بگذارید، مشاوره شریف برایتان از بهترین دانشگاه های مالزی که برای تحصیل کاردانی مناسب ایرانیان است، می‌گوید: 

 • دانشگاه تیلور مالزی، سوبانگ جایا، سلانگور، مالزی
 • دانشگاه فناوری و نوآوری آسیا و اقیانوسیه (APU)، کوالالامپور، مالزی
 • دانشگاه سان وی مالزی، سوبانگ جایا، سلانگور، مالزی
 • دانشگاه مهسا در Jalan یا JUC، کوالالامپور، مالزی

سوالات متداول برای تحصیل کارشناسی در مالزی

1-آیا دیپلم معمولاً جزو برنامه‌های پیش دانشگاهی است؟

خیر، تحصیل دیپلم جدا از دوره پیش دانشگاهی است و دانشجویان برای اخذ مدرک کاردانی یا دیپلم مالزی نیازی به گذراندن دوره پیش دانشگاهی ندارند.

2-آیا مدرک پیش دانشگاهی بالاتر از دوره دیپلم در مالزی است؟

خیر، مدرک تحصیلی دیپلم در مالزی بالاتر از دوره پیش دانشگاهی بوده و می‌توان آن را بخشی از مدرک سال اول دانشگاه به حساب آورد.

3-داشتن گواهینامه بهتر از دیپلم مالزی است؟

باید بدانید که مدرک تحصیلی دیپلم عمیق‌تر و تخصصی‌تر از گواهینامه‌ها است، چون زمان بیشتری برای اخذ آن صرف می‌شود به علاوه حوزه‌های موضوعی مختلفی را پوشش می‌دهد.

4- مدرک کاردانی با دیپلم در مالزی یکی است؟

بله، می‌توان گفت دیپلم یا کاردانی مدرکی است که پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی 36 ماهه به دانشجو اعطا می‌شود.

5-برای تحصیل دیپلم در مالزی می‌توان از ویزای همراه استفاده کرد؟

بله همه کسانی که ویزای تحصیلی مالزی را دارند، مجاز هستند در صورت مجرد بودن برای پدر و مادر و در صورت تأهل برای همسر و فرزندان زیر 18 سال ویزای همراه بگیرند.

تحصیل دیپلم در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف با 18 سال فعالیت تخصصی در زمینه‌ی اقامت و تحصیل در مالزی همراه شما است.

اطلاعات کارشناسی به روز و پیگیری‌های‌ مداوم، مشاوره شریف را مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود کرده است.

مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN است که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت 10 ساله‌ی مالزی را به متقاضیان ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهد.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *