تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان (تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون آیلتس)

زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان آرزوی محالی نیست! بسیاری از دانشگاه های مالزی با رنکینگ و اعتبار بالای جهانی به دانشجویان اجازه می‌دهند تحصیل بدون مدرک زبان را آغاز کنند. البته که این مختص دانشگاه های مالزی نیست و شما می‌توانید بدون مدرک زبان در هر سن و مقطع تحصیلی که مایل هستید، درس بخوانید. هر چند که اما و اگرهایی در میان است که با خواندن این مقاله، پاسخ روشنی برای همه سؤالات ذهنی خود پیدا می‌کنید. 

مشاوره شریف، نماینده رسمی بیش از 70 مدرسه و دانشگاه مالزی است. 

دلت می خواد مالزی درس بخونی ولی مدرک زبان نداری؟

اینجا رو کلیک کن

چرا باید مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مالزی داشته باشید؟

برای ثبت نام در دانشگاه های مالزی، یکی از شروط اصلی داشتن مدرک زبان انگلیسی است. دانشجویان باید نمره 5 – 6 آکادمیک آیلتس یا معادل آن را داشته باشند.

حال اینکه سختگیری‌ها و شرایط هر دانشگاه مبنی بر ارائه‌ی مدرک زبان با تفاوت‌هایی همراه است. به طور مثال: در دانشگاه UPM مالزی برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اگر مدرک زبان آیلتس یا تافل 6 داشته باشید، نیازی به گذراندن دوره پیش‌نیاز زبان ندارید و مستقیم وارد دانشگاه می‌شوید. اگر آیلتس 5.5 داشته باشید می‌توانید همزمان با تحصیلات دانشگاهی، دوره زبان را نیز بگذرانید. این درحالی است که اگر آیلتس 5 داشته باشید ابتدا باید پیش‌نیاز زبان را بخوانید و بعد دانشگاه را شروع کنید.

آیا تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

دلایل زیادی وجود دارد که دانشجویان سراسر دنیا را مشتاق تحصیل در مالزی کرده‌ است:

تحصیل در مالزی با هزینه کم، فرآیند ساده مهاجرت تحصیلی به مالزی، محیط چندفرهنگی و سیستم آموزشی جهانی حاکم در این کشور، دلایلی هستند که مالزی را در صدر انتخاب دانشجویان قرار داده است. 

رشته‌های تحصیلی خاص و جذاب که تنها در دانشگاه های مالزی با رنکینگ بالا ارائه می‌شود نیز دلیل دیگری برای انتخاب این شور از سوی دانشجویان است. دلیل شما برای تحصیل در دانشگاه های مالزی هر چه که باشد سؤال اساسی اینجا است که تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ باید بدانید تحصیل در مدارس و دانشگاه های مالزی بدون داشتن مدرک زبان به شرط رعایت وارد زیر امکان پذیر است:

 • در صورتی که دانشجویان تحصیلات خود را در یک کشور انگلیسی زبان به پایان رسانده باشد، نیازی به شرکت در آزمون های ورودی زبان مانند SAT، GRE، IELTS، TOEFL ندارد.
 • اگر دانش آموز یا دانشجو از یک کشور غیر انگلیسی زبان مانند ایران برای تحصیل به مالزی برود، می‌تواند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه و شرکت در دوره زبان، آمادگی لازم برای شرکت در کلاس‌ها را پیدا کند.  
 • علاوه بر این، بسیاری از کالج‌های زبان و دانشگاه‌های مالزی با ارائه دوره های اولیه زبان انگلیسی مهارت‌های لازم را دانشجویان و دانش آموزان ارائه می‌دهند تا برای شرکت در کلاس‌های درس آماده شوند.
تحصیل بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف تحصیلی
امکان تحصیل بدون مدرک زبان در مدارس ابتدایی وجود دارد
امکان تحصیل دبیرستان بدون مدرک زبان وجود دارد
مقطع پیش دانشگاهی مالزی نیاز به تسلط به زبان انگلیسی
امکان تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه های مالزی  نیاز به مدرک آیلتس و تافل

تحصیل در مدارس مالزی بدون مدرک زبان

سیستم آموزشی مدارس مالزی از پیش دبستان شروع شده و دانش آموزان پس از مقطع ابتدایی و متوسطه وارد پیش دانشگاهی می‌شوند. از آنجا که زبان رسمی این کشور باهاسا مالزی است، در مدارس دولتی مالزی آموزش به زبان باهاسا مالزی است. باید بدانید که تحصیل در مدارس دولتی مالزی فقط مخصوص دانش آموزان بومی است و دانش آموزان بین المللی مجاز به تحصیل در این مدارس نیستند.

دانش آموزان غیربومی در کشور مالزی باید به مدارس بین المللی بروند. خبر خوب این که زبان رایج در مدارس بین المللی مالزی، انگلیسی است. دانش آموزان بین المللی برای درس خواندن در مدارس بین المللی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. اما سؤال اینجا است که تحصیل در مدارس مالزی بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ 

دانش آموزان در مدارس بین المللی مالزی در صورتی که سطح زبان انگلیسی پایینی داشته باشند، می‌توانند با شرکت در دوره های آموزشی که از سوی مدرسه برگزار می‌شود تسلط کافی به این زبان را پیدا کنند.

تحصیل در مدارس ابتدایی مالزی

کلیک کنید

شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در مدارس مالزی

 • دانش آموزانی که سطح زبان بسیار پایینی دارند، باید به یک کلاس پایین‌تر بروند.
 • دانش آموزانی که وضعیت زبانی معمولی دارند، می‌توانند در همان مقطع تحصیلی خود درس خواندن را ادامه دهند.
 • دانش آموزانی که سطح زبان عالی دارند، با یک پله صعود می‌توانند به کلاس بالاتر بروند.   

پیش دانشگاهی مالزی بدون مدرک زبان

پیش دانشگاهی مالزی بدون مدرک زبان

اگر قصد ادامه تحصیل در مالزی و دوره پیش دانشگاهی را دارید، بهتر است در جریان باشید که هر چند داشتن مدرک زبان جزء شرایط اصلی ثبت نام نیست، ولی برای درس خواندن در مالزی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. تحصیل دوره پیش دانشگاهی نیز از این مسئله مجزا نیست و از آنجا که زبان رسمی آموزش و ارتباطات در مدارس بین المللی انگلیسی است شما نیازمند آموزش زبان انگلیسی هستید.

با این وجود اگر تسلط بالایی به زبان انگلیسی ندارید، جای نگرانی نیست. رویکرد مسئولین مدرسه همکاری با دانش آموزان و برگزاری کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی برای افزایش آمادگی آنها است. پس از شرکت در دوره آمادگی زبان انگلیسی از دانش آموزان انتظار می‌رود که توانایی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان انگلیسی را در سطح مورد نیاز پیدا کنند.  

دوره پیش دانشگاهی در مالزی

کلیک کنید

تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه های مالزی 

بیش از 120،000 دانشجوی بین المللی از 130 کشور جهان در مالزی تحصیل می‌کنند. دانشگاه های مالزی ارزش زیادی برای دانشجویان بین المللی قائلند و شرایط تحصیل در مالزی را برای همه سهل و ساده کرده‌اند. 
اگر مدرک زبان ندارید و قصد اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی را دارید، باید تحصیل در دانشگاه های دولتی آن هم در مقطع کارشناسی فراموش کنید. چون در بسیاری از دانشگاه های دولتی مالزی زبان مورد استفاده باهاسا ملایو است. بنابراین برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باید به سراغ دانشگاه های خصوصی بروید چون زبان مورد استفاده در آنها انگلیسی است. 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های مالزی

 • داوطلبان برای واجد شرایط بودن برای ورود به دانشگاه های مالزی باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند.
 • دانشجویان بین المللی باید آزمون‌های معتبر بین المللی مانند آیلتس و تافل را داده باشند. برای آیلتس، داوطلب باید حداقل نمره 500 داشته باشد، در حالی که برای تافل، نمره 6 تعیین شده است.
 • دانشجویان می‌توانند در دوره آمادگی زبان که از سوی دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کرده و مدرک لازم را بگیرند. 

کارشناسی ارشد و دکتری بدون مدرک زبان

کارشناسی ارشد و دکتری بدون مدرک زبان در مالزی

تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری بدون مدرک زبان در مالزی کاری غیر ممکن است. بی برو و برگرد برای تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی باید مدرک آیلتس داشته باشید، البته نمره قبولی آیلتس بسته به رشته و دانشگاه انتخابی شما دارد.  

مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در مالزی
نمره قبولی در آزمون‌های استاندارد زبان (آیلتس، تافل، PTE)
نمره قبولی در آزمون های بین المللی (SAT، ACT، GMAT، GRE)

تحصیل کارشناسی ارشد مالزی

کلیک کنید

دانشگاه های مالزی برای تحصیل بدون آیلتس 

اگر کمی گوش تان را تیز کنید صدای جناب شانس را می‌شنوید که دارد در خانه‌تان را می‌زند، پس تا پشیمان نشده در را برایش باز کنید. می‌دانید پکیج شگفت انگیز جناب شانس برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مالزی چیست؟ امکان تحصیل بدون مدرک زبان و داشتن نمره آیلتس. تعدادی از کالج ها  و دانشگاه های برتر مالزی هستند که نیازی به ارائه نمره آیلتس ندارند. این یک شانس عالی برای تحصیل در خارج از کشور بدون آیلتس و گرفتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. 

لیست دانشگاه های مالزی برای تحصیل بدون آیلتس 

 • دانشگاه آسیا و اقیانوسیه APU
 • دانشگاه سیتی مالزی
 • دانشگاه بین المللی مانیپال
 • پردیس دانشگاه Swinburne مالزی
 • پردیس دانشگاه کرتین مالزی
 • دانشگاه اینتی
 • دانشگاه سگی کوتا دامانسرا 

ثبت نام آزمون آیلتس در مالزی

اینجا رو کلیک کن

 شرایط ممتاز تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه UPM

شرایط تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان نیز در دانشگاه‌ های مالزی، متفاوت است. برای مثال اگر دانشجویی مدرک زبان نداشته باشد و متقاضی پذیرش در دانشگاه UPM برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باشد، باید ابتدا تست تعیین سطح زبان بدهد. بر این اساس، دانشجو در کلاس‌های زبان دانشگاه به عنوان پیش‌نیاز شرکت کرده و بعد از اتمام این دوره می‌تواند تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کند.

دانشگاه UPM مالزی، تنها دانشگاهی است که دانشجویان نیازی به گذراندن دوره‌های زبان و اخذ مدرک آیلتس یا تافل خارج از دانشگاه را ندارند. چراکه دوره آموزش زبان دانشگاه UPM با همکاری کالج زبان ELS برگزار می‌شود و دانشجو بعد از گذراندن همین دوره‌ها می‌تواند تحصیل در دانشگاه را شروع کند.

  شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه سان وی مالزی

دانشگاه سان‌وی (SUNWAY) برای مقطع کارشناسی، به دانشجویان بدون مدرک زبان پذیرش می‌دهد. دانشجو ابتدا باید در دوره زبان شرکت کند و پس از اتمام دوره، آزمون آیلتس یا تافل بدهد. در این آزمون دانشجو باید نمره حد نصاب مدرک مورد نیاز زبان برای تحصیل در سان‌وی که برای مقطع کارشناسی 5.5 هست را دریافت کند؛ سپس می‌تواند برنامه‌های تحصیلی دانشگاه را شروع کند. در صورت عدم قبولی در آزمون فوق، دانشجو باید این دوره را تمدید کند. در نظر داشته باشید که سان وی یک سال مهلت برای تحصیل زبان و کسب نمره حدنصاب آیلتس یا تافل را می‌دهد.

دانشگاه سان وی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، تحت قوانین دانشگاه لنکستر انگلستان عمل می‌کند. بنابراین، دانشجو باید برای تحصیل در این مقاطع تحصیلی حتما مدرک آیلتس و تافل را ارائه دهد. امکان تحصیل بدون مدرک زبان در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه سان وی مالزی وجود ندارد.

  تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه تیلورز مالزی

دانشگاه تیلورز مالزی نیز در تمام مقاطع تحصیلی مختلف دوره آموزش زبان را ارائه می‌دهد. بنابراین دانشجویانی که هیچ مدرک زبانی ندارند، می‌توانند برای تحصیل بدون مدرک زبان روی این دانشگاه حساب کنند. مشروط بر اینکه ابتدا تست تعیین سطح بدهند و در دوره‌های زبان دانشگاه شرکت کنند. بعد از اتمام دوره و قبولی در آزمون آیلتس و تافل؛ می‌توانند تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کنند. 

توجه! در نظر داشته باشید که دانشگاه‌های مالزی، دانشجویی که سطح زبان خیلی پایینی داشته باشد را حتی در دوره آموزش زبان نمی‌پذیرند.

تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف تنها ایجنت تخصصی تحصیل و اقامت در مالزی است. تفاوت ما با سایرین در تخصصی بودن فعالیت در مالزی است. 

 • نمایندگی بیش از 70 مدرسه و دانشگاه مالزی افتخار ما است.
 • آشنایی با اساتید و کارکنان و کادر اداری دانشگاه 
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی
 • اخذ انواع ویزای تحصیلی، همراه و سوشال
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

Study in Malaysia Without IELTS 2023 | Malaysian scholarships

Study in Malaysia Without IELTS 2023 | Complete guide

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *