تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان (تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون آیلتس)

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان آرزوی محالی نیست! بسیاری از دانشگاه های مالزی با رنکینگ و اعتبار بالای جهانی به دانشجویان اجازه می‌دهند تحصیل بدون مدرک زبان را آغاز کنند. البته که این مختص دانشگاه های مالزی نیست و شما می‌توانید بدون مدرک زبان در هر سن و مقطع تحصیلی که مایل هستید، درس بخوانید. هر چند که اما و اگرهایی در میان است که با خواندن این مقاله، پاسخ روشنی برای همه سؤالات ذهنی خود پیدا می‌کنید. 

مشاوره شریف، نماینده رسمی بیش از 70 مدرسه و دانشگاه مالزی است. 

میخوای مالزی تحصیل کنی؟

اینجا رو کلیک کن

چرا برای تحصیل در مالزی باید مدرک زبان داشته باشید؟

از آنجایی که زبان تحصیل در دانشگاه های بین‌المللی مالزی، انگلیسی است، باید به این زبان به خوبی مسلط باشید. چه برای تعامل و مشارکت در کلاس، و چه آموزش و یادگیری کتاب های درسی، به زبان انگلیسی متکی خواهید بود! حتی اساتید شما در طول دوره، به زبان انگلیسی تدریس و با شما تعامل خواهند داشت. بنابراین خیلی دور از ذهن نخواهد بود که تمام دانشجویان بین‌المللی برای ارتباط با همکلاسی‌هایی از ملل مختلف به یک زبان واحد جهانی نیاز خواهند داشت.

با همین چند دلیل می‌توان اهمیت ارائه مدرک زبان انگلیسی را برای گرفتن پذیرش تحصیلی مالزی درک کرد! بنابراین از آنجایی‌که داشتن مدرک زبان آیلتس و تافل با نمرات بالا نشان دهنده‌ی سطح زبان شما است، برای تحصیل در مالزی مورد نیاز است.

برای ثبت نام در دانشگاه های مالزی، دانشجویان باید نمره 5 – 6 آکادمیک آیلتس یا معادل آن را داشته باشند.

شرایط تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان!

تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

شما بدون مدرک زبان نیز می‌توانید در مالزی تحصیل کنید! فقط ابتدا باید تست تأیین سطح زبان بدهید و بر اساس آن در دوره های زبان دانشگاه شرکت کنید. شرط پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان در مالزی، قبولی در آزمون و اخذ نمره زبان موردنیاز دانشگاه است.

حال اینکه سختگیری‌ها و شرایط هر دانشگاه مبنی بر ارائه‌ی مدرک زبان با تفاوت‌هایی همراه است. به طور مثال: در دانشگاه UPM مالزی برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اگر مدرک زبان آیلتس یا تافل 6 داشته باشید، نیازی به گذراندن دوره پیش‌نیاز زبان ندارید و مستقیم وارد دانشگاه می‌شوید. اگر آیلتس 5.5 داشته باشید می‌توانید همزمان با تحصیلات دانشگاهی، دوره زبان را نیز بگذرانید. این درحالی است که اگر آیلتس 5 داشته باشید ابتدا باید پیش‌نیاز زبان را بخوانید و بعد دانشگاه را شروع کنید.

باید بدانید تحصیل در مدارس و دانشگاه های مالزی بدون داشتن مدرک زبان به شرایط زیر امکان پذیر است:

  • در صورتی که دانشجویان تحصیلات خود را در یک کشور انگلیسی زبان به پایان رسانده باشد، نیازی به شرکت در آزمون های ورودی زبان مانند SAT، GRE، IELTS، TOEFL ندارد.
  • اگر دانشجو از یک کشور غیر انگلیسی زبان مانند ایران برای تحصیل به مالزی برود، می‌تواند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه و شرکت در دوره زبان، آمادگی لازم برای شرکت در کلاس‌ها را پیدا کند.  
  • علاوه بر این، بسیاری از کالج‌های زبان و دانشگاه‌های مالزی با ارائه دوره های اولیه زبان انگلیسی مهارت‌های لازم را دانشجویان و دانش آموزان ارائه می‌دهند تا برای شرکت در کلاس‌های درس آماده شوند.

شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در مدارس مالزی

زبان تدریس در مدارس بین المللی مالزی، زبان انگلیسی است؛ حتی در مدرسه کانادایی سان وی! بنابراین با وجود اینکه دانش آموزان برای تحصیل در مدارس مالزی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند؛ باید در در آزمون تأیین سطح زبان که دفتر مشاوره شریف برگذار می‌شود، شرکت نموده و نمره حد نصاب را دریافت کنند. بر این اساس:

  • دانش آموزانی که سطح زبان بسیار پایینی دارند، باید به یک کلاس پایین‌تر بروند.
  • دانش آموزانی که وضعیت زبانی معمولی دارند، می‌توانند در همان مقطع تحصیلی خود درس خواندن را ادامه دهند.
  • دانش آموزانی که سطح زبان عالی دارند، با یک پله صعود می‌توانند به کلاس بالاتر بروند. 

شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در پیش دانشگاهی

اگر قصد ادامه تحصیل در مالزی و دوره پیش دانشگاهی را دارید، بهتر است در جریان باشید که هر چند داشتن مدرک زبان جزء شرایط اصلی ثبت نام نیست، ولی برای درس خواندن در مالزی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. تحصیل دوره پیش دانشگاهی نیز از این مسئله مجزا نیست و از آنجا که زبان رسمی آموزش و ارتباطات در مدارس بین المللی انگلیسی است شما نیازمند آموزش زبان انگلیسی هستید.

با این وجود اگر تسلط بالایی به زبان انگلیسی ندارید، جای نگرانی نیست. رویکرد مسئولین مدرسه همکاری با دانش آموزان و برگزاری کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی برای افزایش آمادگی آنها است. پس از شرکت در دوره آمادگی زبان انگلیسی از دانش آموزان انتظار می‌رود که توانایی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان انگلیسی را در سطح مورد نیاز پیدا کنند.  

تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه های مالزی 

بیش از 120،000 دانشجوی بین المللی از 130 کشور جهان در مالزی تحصیل می‌کنند. دانشگاه های مالزی ارزش زیادی برای دانشجویان بین المللی قائلند و شرایط تحصیل در مالزی را برای همه سهل و ساده کرده‌اند. 
اگر مدرک زبان ندارید و قصد اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی را دارید، باید شرایط زیر را مهیا کنید:

  • داوطلبان برای واجد شرایط بودن برای ورود به دانشگاه های مالزی باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند.
  • دانشجویان بین المللی باید آزمون‌های معتبر بین المللی مانند آیلتس و تافل را داده باشند. برای آیلتس، داوطلب باید حداقل نمره 500 داشته باشد، در حالی که برای تافل، نمره 6 تعیین شده است.
  • دانشجویان می‌توانند در دوره آمادگی زبان که از سوی دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کرده و مدرک لازم را بگیرند.

تحصیل در خارج بدون مدرک زبان

کارشناسی ارشد و دکتری بدون مدرک زبان

تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری بدون مدرک زبان در مالزی کاری غیر ممکن است. بی برو و برگرد برای تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی باید مدرک آیلتس داشته باشید، البته نمره قبولی آیلتس بسته به رشته و دانشگاه انتخابی شما دارد.  

مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در مالزی
نمره قبولی در آزمون‌های استاندارد زبان (آیلتس، تافل، PTE)
نمره قبولی در آزمون های بین المللی (SAT، ACT، GMAT، GRE)

تحصیل کارشناسی ارشد مالزی

کلیک کنید

بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل بدون مدرک زبان 

در دانشگاه‌های مالزی وضعیت های مختلف زبان را برای دانشجویانی با هر سطح زبان داریم. ما در مشاوره شریف، دسترسی جامع به تمام اطلاعات دانشگاه های مالزی برای سطح زبانی شما را داریم و می‌توانیم با توجه به رشته و مقطع تحصیلی‌تان، بهترین انتخاب ها را به شما پیشنهاد کنیم. برای شروع شرایط برخی از بهترین دانشگاه های مالزی را برای پذیرش دانشجویانی که مدرک زبان ندارند، بررسی می‌کنیم: 

دانشگاه UPM

شرایط تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان نیز در دانشگاه‌ های مالزی، متفاوت است. برای مثال اگر دانشجویی مدرک زبان نداشته باشد و متقاضی پذیرش در دانشگاه UPM برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باشد، باید ابتدا تست تعیین سطح زبان بدهد. بر این اساس، دانشجو در کلاس‌های زبان دانشگاه به عنوان پیش‌نیاز شرکت کرده و بعد از اتمام این دوره می‌تواند تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کند.

دانشگاه UPM مالزی، تنها دانشگاهی است که دانشجویان نیازی به گذراندن دوره‌های زبان و اخذ مدرک آیلتس یا تافل خارج از دانشگاه را ندارند. چراکه دوره آموزش زبان دانشگاه UPM با همکاری کالج زبان ELS برگزار می‌شود و دانشجو بعد از گذراندن همین دوره‌ها می‌تواند تحصیل در دانشگاه را شروع کند.

دانشگاه سان وی

دانشگاه سان وی مالزی برای مقطع کارشناسی، به دانشجویان بدون مدرک زبان پذیرش می‌دهد. دانشجو ابتدا باید در دوره زبان شرکت کند و پس از اتمام دوره، آزمون آیلتس یا تافل بدهد. در این آزمون دانشجو باید نمره حد نصاب مدرک مورد نیاز زبان برای تحصیل در سان‌وی که برای مقطع کارشناسی 5.5 هست را دریافت کند؛ سپس می‌تواند برنامه‌های تحصیلی دانشگاه را شروع کند. در صورت عدم قبولی در آزمون فوق، دانشجو باید این دوره را تمدید کند. در نظر داشته باشید که سان وی یک سال مهلت برای تحصیل زبان و کسب نمره حدنصاب آیلتس یا تافل را می‌دهد.

دانشگاه سان وی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، تحت قوانین دانشگاه لنکستر انگلستان عمل می‌کند. بنابراین، دانشجو باید برای تحصیل در این مقاطع تحصیلی حتما مدرک آیلتس و تافل را ارائه دهد. امکان تحصیل بدون مدرک زبان در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه سان‌ وی وجود ندارد.

دانشگاه تیلورز 

دانشگاه تیلورز مالزی نیز در تمام مقاطع تحصیلی مختلف دوره آموزش زبان را ارائه می‌دهد. بنابراین دانشجویانی که هیچ مدرک زبانی ندارند، می‌توانند برای تحصیل بدون مدرک زبان روی این دانشگاه حساب کنند. مشروط بر اینکه ابتدا تست تعیین سطح بدهند و در دوره‌های زبان دانشگاه شرکت کنند. بعد از اتمام دوره و قبولی در آزمون آیلتس و تافل؛ می‌توانند تحصیلات خود را در دانشگاه تیلورز مالزی آغاز کنند. 

توجه! در نظر داشته باشید که دانشگاه‌های مالزی، دانشجویی که سطح زبان خیلی پایینی داشته باشد را حتی در دوره آموزش زبان نمی‌پذیرند.

سایر دانشگاه‌های مالزی

  • دانشگاه آسیا و اقیانوسیه APU
  • دانشگاه سیتی مالزی
  • دانشگاه بین المللی مانیپال
  • پردیس دانشگاه Swinburne مالزی
  • پردیس دانشگاه کرتین مالزی
  • دانشگاه اینتی
  • دانشگاه سگی کوتا دامانسرا 

تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف تنها ایجنت تخصصی تحصیل و اقامت در مالزی است. تفاوت ما با سایرین در تخصصی بودن فعالیت در مالزی است. 

  • نمایندگی بیش از 70 مدرسه و دانشگاه مالزی افتخار ما است.
  • آشنایی با اساتید و کارکنان و کادر اداری دانشگاه 
  • اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی
  • اخذ انواع ویزای تحصیلی، همراه و سوشال
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *