تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
Malaysia top universities

دانشگاه‌ های مالزی | اخذ پذیرش دانشگاههای مالزی بدون کنکور و با هزینه اندک

4.9/5 - (432 امتیاز)

برای پذیرش از دانشگاه های مالزی نیازی به شرکت در کنکور و اخذ مدرک زبان ندارید! شرط اصلی پذیرش دانشگاههای کشور مالزی در بسیاری از رشته‌ها، معدل بالای 14 و اخذ ویزای مالزی است. 

فاصله شما از تصمیم تا تحصیل در مالزی، تنها اخذ پذیرش از دانشگاههای مالزی با رنکینگ بالای جهانی است. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد شیوه تحصیل کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری مالزی و دریافت بورسیه در ادامه ما را همراهی کنید.

مشاوره شریف؛ راهنما و مجری شما برای اخذ پذیرش تضمینی بهترین دانشگاه‌ های مالزی است. ثبت‌نام، اخذ ویزای دانشجویی، تهیه خوابگاه و هرآنچه برای تحصیل در مالزی نیاز دارید را از ما بخواهید!

میخوای تو دانشگاه های مالزی تحصیل کنی؟

اینجا رو کلیک کن

video
play-rounded-fill

از بهترین دانشگاه های مالزی 2023 چه می‌دانید؟!

اگر به دنبال گرفتن مدرک تحصیلی بی مزد و زحمت هستید، به دانشگاه های مالزی نیایید! اساتید مراکز آموزش عالی مالزی از مراکز دولتی گرفته تا دانشگاه های خصوصی، مو را از ماست بیرون می‌کشند!

این تنها شروع ماجراست! گفتنی‌های بیشتری درباره مالزی و دانشگاه هایش وجود دارد که در ادامه به برخی از انها اشاره می‌کنیم.

– مالزی یازدهمین مقصد محبوب تحصیلی

طبق نظر سنجی‌هایی از دانشجویان بین‌المللی، مالزی یازدهمین مقصد تحصیلی دنیا شناخته شده است.  تحصیلات عالی در دانشگاه های تراز اول مالزی آن هم با یک چهارم هزینه ی تحصیل نسبت به دانشگاه های آمریکا، دانشجویان زیادی را به این سو می‌کشاند. کشوری که فراتر از تحصیلات دانشگاهی، شما را به یک سفر تفریحی تحصیلی دعوت می‌کند. زیبایی های این کشور را می‌توان پشتوانه‌ای برای رغبت دانشجویان به تحصیل در مالزی دانست. اینطور که پیداست قرار است تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی برای‌تان بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد!

– تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی با اعتبار جهانی

دانشگاه های مالزی همواره بر قله‌های پیشرفت و موفقیت چنگ انداخته و برای برتر بودن رقابت می‌کنند. رقابتی که برترین مراکز آموزش عالی کشور مالزی را هم قد و قامت برندهای آموزشی دنیا کرده است.

کافیست نگاهی به جدول رنکینگ برترین دانشگاه های دنیا طبق آمار QS داشته باشید تا تعدادی از بهترین دانشگاه های مالزی را در میان معروف ترین مراکز آموزش عالی جهان ببینید.

چنین اعتباری در میان بزرگان آموزشی دنیا باعث شده تا مدرک اعطایی از دانشگاه های مالزی در سراسر دنیا معتبر باشند. پس اگر قصد ورود به عرصه بین الملل را دارید، می‌توانید روی اعتبار مدرک دانشگاهی خود حساب کنید.

– همکاری علمی و تبادل دانشجو با دانشگاه های مطرح دنیا!

گسترش ارتباطات با دانشگاه‌ های بین‌المللی در سطح جهانی از عوامل مؤثر بر پایه گذاری آموزش در مالزی، طبق استانداردهای جهانی است. اکنون اغلب دانشگاه‌ ها در اروپا، کانادا، استرالیا و … شعب خود را در مالزی افتتاح کرده‌اند.

– روابط علمی و پژوهشی قوی میان اساتید و دانشجویان

در دانشگاه های مالزی به پشتوانه‌ی استراتژی های آموزشی قوی و همکاری با دانشگاه های معتبر جهانی، همه چیز با حساسیت بالا پیگیری می‌شود. بر خلاف دانشگاه های ایران که پایان نامه ها و پروپوزال های آماده کارتان را راه می‌اندازد، در دانشگاه های مالزی باید طعم واقعی تحقیق و ارائه اصولی را بچشید.

– امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های مالزی

جالب است بدانید؛ مالایی‌ها علاوه بر زبان مادری، به زبان انگلیسی نیز مسلط‌ هستند. البته این را مدیون تعامل با دنیای برون مرزی و پرورش شاخه‌های آموزشی در مراکز تحصیلی مالزی هستند. با این اوصاف با تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور مالزی (2023) در واقع یک پکیج آموزشی فول آپشن را برده‎‌اید! 

– تحصیل در کشوری امن و سرگرم کننده!

در بهترین دانشگاه های مالزی، امنیت حرف اول را می‌زند! کافیست تجربه زندگی در مالزی را داشته باشید تا از این میزان امنیت در کشور مالزی حیرت زده شوید! در شهرهای بزرگی مثل کوالالامپور، هیاهو و چراغانی‌های شبانه شما را دل شهر می‌کشاند؛ آری در چنین امنیتی، زندگی در شب های مالزی نیز همچنان جریان دارد!

حاصل چنین امنیتی را در مدارس و دانشگاه های مالزی با قوانین منظم‌تری شاهد خواهید بود.  زندگی دانشجویی در اقامتگاه های دانشگاه های برتر مالزی، تحت نظارت ارگان های امنیتی خوابگاه ها و توسط کارت های شناسایی دیجیتالی خواهد بود. خلاصه در دانشگاه های مالزی خیال‌تان از جهت امنیت دانشجویان راحت است؛ مسئله ای که در بسیاری از کشورهای مدرن امروزی کمتر به آن توجه می‌شود.

ثروت، امنیت، ثبات سیاسی و اقتصادی، تحصیل در دانشگاه‌ هایی با رنکینگ جهانی و هر آنچه برای حضور در سطح بین المللی نیاز دارید در مالزی مهیاست! این فرصت را از دست ندهید…

هر آنچه درباره تحصیل در مالزی باید بدانید!

اینجا رو کلیک کن

رنکینگ بهترین دانشگاه‌ های مالزی در جهان 2023

اگر می‌خواهید هویت واقعی دانشگاهی مالزی را ببینید اسم دانشگاه را در آمارهای QS جستجو کنید.

طبق آمارهای QS در سال 2023، رتبه بندی دانشگاه‌های مالزی در جهان واقعا چشمگیر است. بسیاری از دانشگاه های معتبر مالزی که در سال های قبل، صاحب امتیاز و رنکینگ جهانی بودند؛ در سال 2023 با رشد چشمگیری همراه شدند. هم اکنون رنکینگ دانشگاههای مالزی در جهان ستودنی است؛ اما این پایان کار نیست! چراکه مراکز تحصیلی مالزی، در جا نمی‌زنند و به پشتوانه همکاری های گسترده با غول های آموزشی دنیا، خودشان را برای برترین بودن آماده می‌کنند.

عوامل تعیین کننده در رنکینگ دانشگاه های مالزی!

منظور از رنکینگ Ranking یعنی وضعیت رتبه دانشگاه است. بنا بر تعریفی که ویکی پدیا ارائه کرده منظور از Rank یا رتبه دادن، یعنی این که آیتم‌ها را از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین در کنار هم بچینیم.

از عوامل مهم در تعیین رنکینگ دانشگاه ها، کیفیت آموزش‌، عملکرد تحصیلی، کسب جوایز بین‌المللی دنیا مانند جایزه نوبل، کسب مدال در مسابقات علمی و المپیادها، جمعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه، حجم پژوهش‌های انجام‌شده و میزان مقالات علمی، درآمدهای پژوهشی و میزان تخصیص اعتبار برای تحقیقات و غیره است.

رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های مالزی 2023

    نام دانشگاهرنکینگ جهانی
دانشگاه UMرتبه ۷۰ جهانی

دانشگاه UPM

رتبه ۱۲۳ جهانی

دانشگاه UKM

رتبه ۱۲۹ جهانی

دانشگاه USM

رتبه ۱۴۳ جهانی

دانشگاه UTM

رتبه ۲۰۳ جهانی
 دانشگاه تیلورزرتبه ۲۸۴ جهانی
دانشگاه UCSI
رتبه ۲۸۴ جهانی  

دانشگاه UTP

رتبه ۳۶۱ جهانی

دانشگاه UUM

رتبه ۴۸۱ جهانی

دانشگاه UiTM

رتبه ۷۰۰ – ۶۵۱ جهانی

دانشگاه Sunway 

رتبه ۶۵۰ – ۶۰۱ جهانی
university uniten-1

دانشگاه UNITEN

رتبه ۷۵۰ – ۷۰۱ جهانی
university pahang-1

دانشگاه UMP

رتبه ۱۰۰۰ – ۸۰۱ جهانی
university utar-1

دانشگاه UTAR

رتبه ۱۰۰۰ – ۸۰۱ جهانی

دانشگاه UNIMAS

رتبه ۰۰۲۱ – ۱۰۰۱ جهانی

رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در سطح آسیا (2023):

  نام دانشگاهرنکینگ آسیایی
دانشگاه um رتبه ۹ آسیا

دانشگاه upm

رتبه ۲۸ آسیا

دانشگاه ukm

رتبه ۳۵ آسیا

دانشگاه usm

رتبه ۴۳ آسیا

دانشگاه utm

رتبه ۳۹ آسیا
دانشگاه تیلورزرتبه ۵۳ آسیا
دانشگاه UCSI
رتبه ۱۰۵ آسیا

دانشگاه UTP

رتبه ۷۰ آسیا

دانشگاه UUM

رتبه ۱۰۷ آسیا

دانشگاه UiTM

رتبه ۸۱۰ آسیا

دانشگاه Sunway

رتبه ۱۲۱  آسیا
university uniten-1

دانشگاه UNITEN

رتبه ۸۱۶ آسیا
university pahang-1

دانشگاه UMP

 رتبه ۱۲۹ آسیا
university utar-1

دانشگاه UTAR

 رتبه ۱۵۷ آسیا

دانشگاه UNIMAS

رتبه ۲۶۰۲۵۱ آسیا

 

رنکینگ دانشگاه‌ ها در مالزی بر اساس رشته:

علوم
انسانی

پزشکی

مهندسی
و تکنولوژی

دانشگاه

۵۵

۱۰۱

۳۸

UM

۱۵۰

۲۵۱

۱۴۲

UPM

۱۳۴

۲۰۱

۱۳۵

UKM

۱۴۴

۲۵۱

۱۲۳

USM

۲۲۶

۸۵

UTM

 

 

 

SUNWAY

 

۲۲۱

UTP

۳۰۱

Taylors

۱۷۹

 

 

MSU

UCSI

۴۵۰

 

۴۰۱

MMU

 

 

۲۵۱

UNITEN

 

 

 

LIMKOKWING

 

دانشگاه‌های مالزی مورد تأیید وزارت علوم ایران

اینجا رو کلیک کن

معرفی بهترین دانشگاه های مالزی در سال 2023

بهترین دانشگاه های مالزی، هم قد و قامت برندهای آموزشی دنیا هستند؛ پس آن ها را دست کم نگیرید! اگر همچنان به دنبال بهترین گزینه‌ها برای تحصیل مقرون به صرفه در دنج‌ترین نقطه آسیا هستید، تحصیل در بهترین دانشگاه های بین المللی مالزی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

البته قرار نیست چشم و گوش بسته چیزی را بپذیرید. در ادامه این مقاله سعی کردیم لیست بهترین و معتبرترین مراکز آموزش عالی مالزی در سال 2023 را همراه با شناسنامه تقدیم شما کنیم تا هویت واقعی مراکز علمی این کشور را بشناسید. در انتهای این معرفی‌نامه، شرایط پذیرش تحصیلی، هزینه ها و نحوه گرفتن بورسیه از بهترین دانشگاه های مالزی را بررسی می‌کنیم؛ پس تا انتها با مشاوره شریف بمانید.

بهترین دانشگاه‌ های مالزی (5 دانشگاه دولتی برتر در مالزی)

۱– دانشگاه مالایا مالزی (Malaya)

دانشگاه مالایای مالزی

 

دانشگاه مالایا مالزی دانشگاهی دولتی با بالاترین رنکینگ است که در بزرگترین شهر مالزی یعنی کوالالامپور واقع شده است. مالایا را می‌توان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های بین المللی مالزی نیز معرفی کرد.

دانشگاه مالایا در مالزی، طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را پوشش میدهد و حدود ۰۴۵۸۱ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۳۷۰۰ در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

لازم به ذکر است دانشگاه مالایا از محبوبیت بالایی در بین دانشجویان خارجی مخصوصاً برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی برخوردار است، به گونه ای که در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۰ درصد از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی آن،  از خارج کشور مالزی بوده اند.

دانشگاه مالایا مالزی در لیست بهترین دانشگاه‌ های مالزی (۲۰۲۲) در صدر ایستاده و موفق به کسب رنکینگ ۹ در دانشگاه‌ های آسیا و رنکینگ ۵۶ در بین دانشگاه‌ های جهان شد. (طبق آمار QS در سال ۲۰۲۲)

۲– دانشگاه پوترا مالزی (Putra)

دانشگاه دولتی پوترای مالزی

 

دانشگاه پوترا مالزی یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۹۳۱ به عنوان یک مدرسه کوچک کشاورزی در شهر سردانگ واقع در جنوب کوالالامپور فعالیت خود را آغاز نمود. دانشگاه پوترا مالزی، اکنون به یک دانشگاه پیشرو در زمینه تحقیقات و یادگیری است. سطح ملی و بین المللی این دانشگاه با مقالات بین المللی متعدد در دنیا شناخته شده است.  

دانشگاه پوترای مالزی که در ابتدا به­ عنوان دانشکدۀ کشاورزی تأسیس شد، همچنان که تمرکز خود بر آموزش رشته‌های کشاورزی و جنگلداری را حفظ کرده، آموزش سایر دوره‌های جامع در موضوعات مختلف را نیز توسعه داده ­است.

در دهه هشتاد، دانشگاه UPM مالزی در زمینه‌های علوم و تکنولوژی نیز گسترش پیدا کرده و در سال ۱۹۹۴ دانشگاه پوترا UPM طرح‌هایی را برای گسترش دانشگاهی پست‌مدرن پایه‌ریزی کرد.

دانشگاه UPM مالزی از آن پس به مکانی دیگر منتقل شد و نام و اعتبارش فراسوی مرزهای ملی گسترش یافت. اوج تغییرات یاد شده؛ در نهایت منجر به تبدیل نام دانشگاه به PUTRA شد که به طور رسمی در ۳ آوریل ۱۹۹۷ توسط دکتر ماهاتیر محمد اعلام شد.

این دانشگاه همانند سایر دانشگاه ­‌های دولتی مالزی، دانشجویان بین‌المللی زیادی به ­ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی دارد. بنابراین به دنبال تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های بین المللی مالزی هستید؛ دانشگاه پوترا بهترین گزینه است.

دانشگاه پوترا با کسب رنکینگ۸ ۲ آسیا و رنکینگ ۱۴۳ در سطح بین‌المللی (طبق آمار QS در سال ۲۰۲۲)، توانست به ارتقای رنکینگ خود بپردازد.

۳– دانشگاه ملی مالزی (Kebangsaan)

دانشگاه دولتی UKM مالزی

 

دانشگاه ملی مالزی یا به اختصار دانشگاه UKM از معتبرترین دانشگاههای مالزی است که توانست از سال ۲۰۰۱ تا سال ۲۰۰۵ با موفقیتی چشمگیر، بیش از ۵۰ میلیون دلار از بورسیه‌های تحقیقاتی را کسب کند.

رئیس جمهور مالزی در ۲۸ آوریل ۲۰۰۶؛ با افتتاح مؤسسه‌ی جهش ژنوم مالزی در دانشگاه UKM، بر قدرت تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه‌ی ژنومیک و میکروبیولوژی صحه گذاشت.

پوترا در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجو دارد که بیشتر آنها در رشته‌های سیاسی، مهندسی و حقوق تحصیل می‌کنند.

دانشگاه ملی مالزی در سال جاری توانست با کسب رنکینگ ۱۴۴ در سطح جهان و رنکینگ ۳۵ درسطح آسیا، نام خود را به عنوان بهترین دانشگاه‌ در کشور مالزی ثبت کند. 

۴- دانشگاه تکنولوژی مالزی (Teknologi)

دانشگاه دولتی تکنولوژی مالزی

دانشگاه تکنولوژی مالزی یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مالزی (2023) است که می‌توان برای تحصیل رشته‌هایی نظیر علوم، علوم پزشکی، مهندسی پزشکی، مدیریت و منابع انسانی به آن اعتماد کرد.

دانشکده‌های دانشگاه فناوری مالزی در دو شهر کووالالامپور و جوهوربارو مستقر هستند و در رشته‌های فنی و مهندسی طیف وسیعی از رشته‌ها را به‌صورت کاملاً تخصصی آموزش می‌دهند.

دانشگاه فناوری مالزی در حال حاضر با کسب رتبه‌ی ۱۹۱ در سطح جهان و رتبه‌ی ۳۹ در سطح آسیا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ این کشور خودنمایی می‌کند.

۵– دانشگاه علوم مالزی (Sains)

دانشگاه دولتی علوم مالزی

دانشگاه علوم مالزی از معروف‌ترین دانشگاه هاي مالزي است که با سه مجموعه دانشگاهی مجزا در سواحل شرقی مالزی، میزبان دانشجویان بین‌المللی است.

 1. دانشکده علوم (main campus) درجزیره پیننگ (Penang).
 2.  دانشکده مهندسی در ۳۰کیلومتری دانشکده علوم.
 3. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در کلانتان (Kelantan) در ۳۰۰ کیلوتری دانشکده علوم.

این دانشگاه با اخذ رنکینگ ۱۴۷ در سطح جهان و ۳۴ در سطح آسیا جایگاه خود را در لیست بهترین دانشگاه‌ های 2023 حفظ نموده است.

میخوای بدونی چطوری بورسیه بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

بهترین دانشگاه‌ های مالزی (10 دانشگاه بین المللی برتر در مالزی)

فرق اصلی دانشگاه های خصوصی مالزی با دانشگاه های دولتی در نوع تأمین بودجه است، وگرنه هیچ تفاوتی در سطوح آموزشی و مدارک ارائه شده وجود ندارد. دانشگاه های غیردولتی مالزی هر چند با بودجه دولتی اداره نمی‌شود، ولی زیر نظر دولت مالزی است. تعداد دانشگاه در مالزی زیاد و معرفی همه آنها فراتر از ظرفیت این مقاله است؛ بنابراین تنها گلچینی از بهترین دانشگاه های مالزی را که پذیرای دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایرانی است را ارائه می‌کنیم.

۱– دانشگاه سان‌وی مالزی (Sunway)

دانشگاه بین المللی سان وی مالزی

دانشگاه سان‌وی یک دانشگاه بین المللی مالزی غیرانتفاعی فعال است که در قلب «سان وی سیتی» واقع شده ‌است. این دانشگاه از بدو تأسیس توسط Tan Sri Dato’ Seri Dr Jeffrey Cheah AO، به رسالت خود برای تربیت رهبران آینده از طریق آموزش و خدمات با کیفیت متعهد بوده است.

امروزه این دانشگاه به دستاوردهای مطرح ملی و بین‌‌المللی خود مفتخر است و توانسته جایگاه مورد اعتمادی را در بین بهترین دانشگاه‌های بین المللی مالزی کسب کند. کشور مالزی نیز به میزبانی این دانشگاه کانادایی می‌بالد! لیست افتخارت دانشگاه سان وی مالزی را با هم بخوانیم:

 • رتبه ۱ در کشور مالزی برای «تجربه‌ی آموزش جامع» و «دروس کیفی و استخدام»
 • این دانشگاه در میان ۲.۵% دانشگاه‌ های برتر آسیا رتبه بندی می‌شود.
 • سان وی در رتبه بندی آسیایی QS در سال ۲۰۱۸، موفق به کسب رتبه‌ی برتر در بین دانشگاه‌ های مالزیایی و کالج‌های دانشگاهی شد.
 • طبق آمار وب سایت معتبر QS این دانشگاه در رده بندی‌های سال ۲۰۲۲، در محدوده ۷۰۰-۶۵۱ قرار گرفت.
 • دانشگاه سان وی همچنین در ارزیابی SETARA ۲۰۱۷ از مؤسسات آموزش عالی مالزی، موفق به دریافت رتبه‌ی ۵ ستاره برای آموزش، امکانات و استخدام شده است.
 • sunway یکی از ۱۱ دانشگاه در مالزی است که توسط دانشگاه اقتصاد دیجیتال مالزی موفق به دریافت رتبه‌ی دانشگاه برتر فناوری دیجیتال شده است.
 • از رتبه بندی ستاره‌های دانشگاهی QS در سال ۲۰۱۵ تا کنون ۱۴۶۰۰۰ کتاب در مجموعه کتابخانه‌ای پردیس دانشگاه سان وی وجود دارد.

2- دانشگاه تیلورز مالزی (Taylor’s)

دانشگاه بین المللی تیلورز مالزی

دانشگاه تیلورز TAYLOR’S بهترین دانشگاه بین المللی مالزی در زمینه صنعت توریسم و جهانگردی است. دانشگاه Taylor’s مالزی تحت تأثیر رشد و پیشرفت جمعیت جوان کشور، از سال ۱۹۶۹ برای بیش از ۴ دهه تقسیم‌بندی تحصیلات عالی، در راستای رقابتی شدن، ارتقاء و انعطاف‌پذیری سرمایه‌ی انسانی پیش رفت. دانشگاه تیلورز از جمله بهترین دانشگاه های مالزی (2023) است که کارنامه‌ی درخشانی دارد.

موارد زیر تنها بخشی از هویت واقعی دانشگاه تیلورز است:

1- در سال ۲۰۰۶، دانشگاه تیلورز Taylor’s به صورت رسمی به موقعیت ” کالج دانشگاه ” دست یافت.

تیلورز در نتیجه‌ی موقعیت به دست آمده، به ۲ ماهیت مشخص اعم از:
۱) کالج تیلورز: ارائه‌‌دهنده‌ی تمامی برنامه‌های آموزشی پیش دانشگاهی و رشته‌های قابل انتقال
۲) کالج دانشگاه تیلورز: ارائه‌دهنده‌ی رشته‌های تحصیلات تکمیلی دست یافت.

2- در حال حاضر دانشگاه تیلورز Taylor’s به‌ عنوان بزرگ‌ترین مرکز پیش دانشگاهی در مالزی به شمار می‌آید.

3- تیلورز همچنین به‌ عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مرکز مهمانداری و مدیریت توریسم در جنوب شرق آسیا نیز محسوب می‌شود.

4- دانشگاه تیلور Taylor’s همچنین به دلیل ممتاز بودن در آموزش توریسم و مهمانداری و تعهد به کار حرفه‌ای در بخش صنعت، برنده‌ی ۲ جایزه‌ی اصلی شده است.
۲ جایزه‌ی یاد شده اعم است از:

 • جوایز طلایی PATA (انجمن مسافرتی آسیای صلح‌جو) در سال ۲۰۰۸ (گروه تعلیم و آموزش)
 • جوایز پلاتینی مهمانداری آسیا (HAPA) برای مرکز مهمانداری در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۷

تیلورز می‌تواند بهترین انتخاب برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی مالزی باشد؛ به این پیشنهاد خوب فکر کنید!

معرفی دانشکده های دانشگاه تیلورز مالزی

اینجا رو کلیک کن

3- دانشگاه UCSI مالزی

دانشگاه بین المللی UCSI مالزی

دانشگاه UCSI با مجموعه پردیس‌های اِسپرینگ‌هیل (بندر دیکسون)، کوچینگ و تِرِنگ‌گانو، یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور مالزی در کوالالامپور است. تمام دانشکده‌های UCSI مجهز به امکانات و تجهیزات پیشرفته برای تأمین نیازهای دانشجویان است.

این دانشگاه در حال حاضر  طیف گسترده ای از رشته‌های پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی و معماری، موسیقی، چندرسانه‌ای، آموزش هنرهای آزاد، مهمانداری و … را ارائه می‌دهد.

دانشگاه UCSI با تکیه بر اصول جسارت، پشتکار، یکپارچگی و تعالی، یک مؤسسه‌ی پیشرو در آموزش عالی است. دانشگاه فوق به عنوان یکی از اولین دانشگاه‌ های خصوصی مالزی، سال‌ها بر فضای آموزش عالی ملی تأثیر گذاشته است. در حال حاضر، این دانشگاه با بیش از 12000 دانشجو از 110 کشور مختلف، یکی از بزرگترین جوامع دانشگاهی با تنوع فرهنگی بالاست.

4- دانشگاه APU مالزی (Asia Pasific)

دانشگاه بین المللی APU مالزی

دانشگاه نوآوری و فن آوری آسیا و اقیانوسیه Asia Pacific University College of Technology and Innovation دانشگاه قرن بیست و یکم است.
مکانی ایده ال برای آموختن ارتباط مابین فناوری و نوآوری و بررسی نقش آنها در زمینه های متفاوت زندگی روزمره مانند تجارت، اقتصاد، اجتماع و محیط پیرامونی است. دانشگاه APU متناوباً برنده جوایز بسیاری در زمینه آموزش‌های تخصصی، تحقیق و توسعه بوده و جوایز ارزنده‌ای برای فعالیت‌های دانشجویی بدست آورده است.

5- دانشگاه موناش مالزی (Monash)

دانشگاه بین المللی موناش مالزی

دانشگاه موناش در مالزی، شعبه یكی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های استرالیاست که طبق آموزش‌های اختصاصی خود، میزبان دانشجویان بین‌المللی زیادی در مالزی است. دانشگاه موناش Monash اولین دانشگاه خارجی است كه در مالزی شروع به كار كرد. این دانشگاه در منطقه سان وی (Sunway) در 20 كیلومتری كوالالامپور قرار گرفته است.

6- دانشگاه ناتینگهام مالزی (Notiingham)

دانشگاه بین المللی ناتینگهام مالزی

در میان دانشگاه‌های مالزی، دانشگاه ناتینگهام به هویت انگلیسی تباری خود معروف است. دانشگاه ناتینگهام مالزی، اولین شعبه‌ی دانشگاه‌ های انگلیسی در خارج از انگلستان و نماینده‌ی دانشگاه ناتینگهام انگلستان است.

ناتینگهام، در سال 1881، با هدف تأسیس دانشگاهی اجتماعی، پایه‌گذاری شد و در سال 1948 به عنوان کالج ناتینگهام به رسمیت شناخته شد.

دانشگاه ناتینگهام، در پایان سال 1999، توانست مجوز احداث شعب دیگر خود را در کشورهای مختلف کسب نماید و سرانجام در سال 2000 میلادی، شعبه مالزی خود را افتتاح کرد.

کالج ناتینگهام همچون دیگر دانشگاه‌ های کشور مالزی است که دست از رشد و توسعه برنداشت و با ایجاد دانشکده‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون، به آموزش دانشجویان بی‌شماری پرداخت. از این دانشكده‌ها می‌توان به دانشکده پزشکی، پرستاری و مامائی اشاره کرد که در اوایل سال 1970 ایجاد شد. مجتمع آموزشی ناتینگهام، هم اکنون یکی از پایه‌های اصلی آموزش در اروپاست.

7- دانشگاه ژئومتیکا در مالزی (Geomatika)

دانشگاه بین المللی ژئوماتیکا مالزی

قبل از انتخاب دانشگاه ژئومتیکا (GUC) بهتر است دلایل مشاوره شریف برای گزینش این دانشگاه بین المللی برای ایرانیان را بخوانید: 

 • دانشگاه Geomatika یکی از مراکز آموزش عالی مالزی با کارایی بالا است.
 • این دانشگاه مفتخر به میزبانی دانشجویان بین المللی از بیش از 46 کشور در سراسر جهان است
 • برای تحصیل در مالزی از برنامه پایه، گواهی، دیپلم، لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانید روی این دانشگاه معتبر مالزی حساب کنید. 
 • لوکیشن این دانشگاه مالزی درست در قلب زنده ترین شهر یعنی کوالالامپور است.
 • دانشگاه GUC مجهز به امکانات لازم برای رفاه دانشجویان است. 
 • در دانشگاه GUC برنامه‌های مقرون به صرفه برای ارتباط با حوزه‌های صنعتی فراهم است.

8- دانشگاه هنر مالزی (Limkokwing)

دانشگاه بین المللی لیم کوک وینگ مالزی

دانشگاه لیم کوک وینگ Limkokwing یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های خصوصی مالزی است که سايبرجايا قرار دارد.

باید برایتان بگوییم که دانشگاه لیم کوک وینگ Limkokwing مالزی جزو بهترین دانشگاه های بين‌المللی مالزی است که موفق به دریافت جایزه بيشترين پذيرش دانشجويان خارجی از وزارت آموزش مالزی در سال 2003 شده است. راستی این دانشگاه مالزی در سال 2002 نيز جايزهِ برتری صادراتی را از وزارت صنايع و بازرگانی دريافت كرد.

بيش از ۶ هزار دانشجو از ۹۰  كشور جهان سهم این دانشگاه از دانشجویان بین المللی است. به نظرتان سهم دانشجویان ایرانی در دانشگاه موناش مالزی چند تا است؟

تعداد دانشجویان ایرانی دانشگاه های مالزی هر چه باشد مهم نیست؛ مهم این است که جای شما در میان آنها خالی است! 

محیط دانشگاه هنر مالزی کاملاً اینترنشنال و بین‌المللی طراحی شده است. تلاقی فرهنگ‌های مختلف در این دانشگاه باعث ایجاد ایده‌های نوآورانه و خلاقانه در میان دانشجویان شده است. 

اجازه دهید برایتان از بخش جذاب این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بگوییم. در دانشگاه لیم کوک وینگ Limkokwing مالزی 34 كلوپ هست که تعداد دانشجويان كشورها مختلف مثل چين، اندونزی، هند، ايران و سریلانكا و غیره را نشان می‌دهد.  اعضای كلوپ‌ها در فعاليت‌های ورزشی، فرهنگی، مذهبی و غیره شرکت کرده و ضمن نشان دادن آداب و رسوم و فرهنگ خود محيط شاد، دوستانه و متنوعی ايجاد مي‌كنند.

9- دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه بین المللی MMU مالزی

نوبتی هم که باشد، نوبت دانشجویانی است که به مالتی مدیا علاقه‌مند هستند. در دانشگاه MMU مالزی قرار است آموزش‌هایی ببینید که پیشرفتی چشمگیر در تکنولوژی اطلاعات، آخرین دستاوردهای IT و صنعت مالتی مدیا پیدا کنید. رسالت اصلی این دانشگاه مالزی، پرورش متخصصانی است که توانایی تطبیق دانش آموخته شده با نوآوری‌های جدید را دارند. 3 اصل اساسی دانشگاه MMU:

 1. آموزش
 2. تحقیق
 3. کارآفرینی

ارزش‌های اصلی دانشگاه MMU بر پایه احترام و مراقبت از دانشجویان بین المللی و ترویج روحیه تیمی و همکاری میان آنها است. 

ارائه خدمات دوستانه، با کیفیت و به موقع، پاسخگویی به دانشجویان، استقبال از ایده های جدید برای بهبود خدمات و آموزش‌ها از ویژگی های ممتاز این دانشگاه خصوصی مالزی است. 

10- دانشگاه ماهسا مالزی

دانشگاه بین المللی ماهسا مالزی

دانشگاه MAHSA مالزی یکی از معروف‌ترین دانشگاه های بین المللی مالزی در رشته پزشکی است. این کالج پزشکی با ایجاد مرکز آموزشی درمانی کاملا حرفه‌ای، دانشجویان را با تمام مهارت‌های آموزشی پزشکی آشنا می‌کند.

دانشگاه MAHSA مالزی با استاندارهای آموزشی بالا و روش‌های نوین آموزشی محیطی امن، راحت و مرفه برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. 

لیست دانشگاه‌ های مالزی بر اساس مقطع

دانشگاه‌ های مالزی

دیپلم و پیش‌دانشگاهی

کارشناسی

ارشد و دکترا

UCTI

UM

UM

UniTEN

UKM

UKM

Nottingham

USM

USM

Tun Abdul Razak

UTP

UPM

MMU

UPM

UTM

UCSI

UTM

UTP

Help

UCTI

UITM

Taylor

UniTEN

MSU

UniSEL

MMU

Tun Abdul Razak

Legenda

UCSI

UCTI

KBU

Taylor

UniTEN

Mahsa

Legenda

Nottingham

MSU

KBU

MMU

UniKL

Nottingham

UCSI

CICT

Monash

Monash

Stamford

MSU

HELP

ICOM

Tun Abdul Razak

MUST

Limkokwing

HELP

Taylor

 

MUST

Mahsa

 

UniSEL

Limkokwing

 

UniKL

 

 

Mantissa

 

 

CICT

 

 

Mahsa

 

 

Stamford

 

 

ICOM

 

 

Limkokwing

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور مالزی

هزینه درس خواندن در سطوح عالی آموزشی مالزی، رقم ثابتی ندارد و بسته به رشته و مقطع تحصیلی‌تان متفاوت است. البته انتخاب دانشگاه نیز تأثیر بسزایی در هزینه‌ها دارد. میانگین هزینه‌ تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در مالزی از این قرار است:

 • برای تحصیل کارشناسی در مالزی به طور متوسط باید سالیانه بین 5,000 تا 8,000 دلار در نظر بگیرید.
 • برای تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی در دانشگاه ها باید بین 3,000 تا 5,000 دلار هزینه کنید.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

خلاصه هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی شامل هزینه‌های مربوط به درس خواندن و هزینه های مربوط به اقامت در مالزی است.

در جدول زیر، خلاصه هزینه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی مالزی را مرور می‌کنیم:

هزینه تحصیل مقطع ارشد و دکترا در برترین دانشگاه های مالزی

دانشگاه یو پی ام

از 3،000 تا 5،000 دلار

دانشگاه یو ام

از 4،000 تا 6،000 دلار

دانشگاه یو کی ام

از 3،000 تا 5،000 دلار

دانشگاه یو تی ام

از 3،000 تا 4،000 دلار

دانشگاه یو اس ام

از 3،000 تا 7،000 دلار

دانشگاه تیلورز

7،000 تا 8،000 دلار (کارشناسی)

5،000 تا 6،000 دلار (ارشد و دکترا)

 

خلاصه هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی
کارشناسی ۲۲۰۰۰ الی ۳۵۰۰۰ رینگیت در سال
ارشد و دکتری ۱۳۲۰۰ الی ۲۲۰۰۰ رینگیت در سال
خوابگاه + خوراک ۲۲۰۰ الی ۲۶۴۰ رینگیت در ماه

تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های مالزی

اگر به دنبال تحصیل رایگان در دانشگاه های مالزی هستید، یا باید از دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید، یا اینکه بورسیه شوید!

هرچند که هزینه تحصیل در مالزی خیلی هم گران نیست و نسبت به کانادا، اروپا و آمریکا گاهی تا بیش از 4 برابر ارزان‌تر است!

گفتنی است؛ کوالالامپور دومین شهر دانشجویی مقرون بصرفه در جهان شناخته شده است! بنابراین زیاد نگران هزینه درس خواندن در مالزی نباشید؛ ولی بی‌تفاوت هم نباشید!

تحصیل در این کشور سوای از بحث بورسیه تحصیلی، هزینه‌هایی را به همراه دارد. حتی اگر بتوانید از دانشگاه های دولتی مالزی پذیرش بگیرید یا از مزایای بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی استفاده کنید، باز هم زندگی دانشجویی در مالزی خرج دارد؛ اما نه زیاد!

بورسیه تحصیلی بهترین دانشگاه‌ های مالزی

داشتن بورسیه تحصیلی از دانشگاه های برتر مالزی، مثل برنده شدن بلیط یک کالای خفن است؛ همان قدر دلچسب و گوارا! نتایج نشان می‌دهد که اغلب متقاضیان تحصیل در مالزی و سایر کشورها، ابتدا از درب گرفتن بورسیه وارد می‌شوند. حال اگر شرایط گرفتن بورسیه دانشگاه‌ را داشتند که خوشا بحالشان؛ در غیر اینصورت می‌روند سراغ کمک هزینه‌های تحصیلی و دانشگاه هایی که همه جانبه برایشان مناسب باشد.

ما تحصیل در مالزی را پیشنهاد می‌کنیم؛ چرا که حتی اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نشدید، بتوانید در بهترین دانشگاه های مالزی تحصیل ارزان را تجربه کنید، چون درس خواندن در مراکز آموزش عالی مالزی خیلی ارزان‌تر از سایر نقاط دنیا است.

بورسیه تحصیلی مالزی، در واقع کمک هزینه‌‌ای است که بسیاری از مراکز آموزش عالی در مالزی برای دانشجویان بین المللی خود به صورت سالیانه در نظر می‌گیرند. در واقع هزینه ای که دانشگاه بابت بورسیه می‌کند؛ سهمیه بندی شده است؛ پس اگر بخت با شما یار باشد می‌توانید سهم خود را از این کمک هزینه بردارید.

در مورد مراکز آموزش عالی مالزی بهتر است بدانید؛ که اغلب بورسیه‌ها برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و درصد بالایی برای دانشجویان دکتری اختصاص داده می‌شود. البته دانشجویان مقطع فوق لیسانس که به صورت تحقیقات محور تحصیل می‌کنند، برای اخذ بورسیه در مالزی شانس بیشتری دارند. بنابراین اگر قصد تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی را دارید؛ شانس بیشتری برای دریافت بورسیه دارید.

بورسیه تحصیلی مالزی و مزایای آن

بورسیه تحصیلی مالزی، شتری نیست که درب خانه هر دانشجویی بخوابد! گرفتن بورسیه برای درس خواندن در بهترین دانشگاه های مالزی قطعاً شرایطی دارد؛ کما اینکه تعداد متقاضیان بالا و تعداد بورسیه‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌های مالزی محدود است.

برای گرفتن بورسیه مالزی، داشتن دو شرط زیر الزامی است:

 1.  اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری از دانشگاه هاي مالزي
 2. داشتن گواهی سلامت پزشکی

مهمترین مزایای بورسیه شدن برای درس خواندن در مالزی شامل موارد زیر است:

 • امکان تحصیل رایگان در مالزی
 • دریافت حقوق ماهیانه
 • دریافت هزینه تایید شده مخارج تحصیل در مالزی
 • دریافت کمک هزینه برای کتاب ها و سفرهای خارجی به صورت سالیانه
 • اخذ مجوز تز
 • صدور رایگان بلیط هواپیما از تهران به مالزی
 • صدور ویزای دانشجویی
 • صدور بیمه درمانی رایگان

درس خواندن در مؤسسات آموزش عالی مالزی مزایای زیادی دارد که قطعا با بورسیه شدن، چندبرابر می‌شود. پس اگر می‌خواهید شانس خودتان را برای گرفتن بورسیه معتبرترین دانشگاه های مالزی امتحان کنید، با کارشناسان ما در مشاوره شریف تماس بگیرید.

ددلاین دانشگاه‌ های مالزی

ددلاین، زمانی است که برای ثبت نام دانشگاه در اختیار دانشجویان گذاشته می‌شود و در واقع آخرین فرصت دریافت پذیرش و ثبت نام دانشگاه در مالزی است. 

در بسیاری از دانشگاه های دنیا، ددلاین یا ضرب الاجل از اول دسامبر به بعد است. دقت کنید که هر چه از تاریخ ددلاین دانشگاه بگذرد و زمان را از دست بدهید، تعداد دانشگاه‌هایی که پذیرش دارند، کم و کمتر می‌شود و شما باید یک سال دیگر صبر کنید تا دوباره ددلاین دانشگاه ها آغاز شود.

لازم است بدانید ددلاین مراکز عالی آموزشی مالزی با هم فرق دارد و هر دانشگاه مطابق سیاست‌های خود، زمان پذیرش مشخصی برای دانشجویان اعلام می‌کند. برای اطلاع از ددلاین دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف تماس بگیرید.

اپلای دانشگاه در مالزی

اپلای (Apply) همان درخواست پذیرش دانشگاه است. در واقع اپلای دانشگاه در مالزی مجموعه کارهایی است که متقاضیان ورود به مراکز تحصیلی باید انجام دهند تا بتوانند پذیرش تحصیلی (Admission) بگیرند. 

بسیاری از متقاضیان درس خواندن در مالزی می‌دانند که به مراحل بعد از دریافت پذیرش، مثل دریافت فرم‌های مربوط به ویزا، تعیین وقت سفارت و تهیه بلیط هواپیما نیز اپلای گفته می‌شود. و در نهایت Applicant کسی است که متقاضی دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های مالزی است. 

بعد از اپلای دانشگاه مالزی آنها که موفق به دریافت Admission یا پذیرش تحصیلی شده‌اند وارد مرحله بعد می‌شوند. این مرحله پذیرفتن Offer دانشگاه است. 

به عبارت بهتر در مرحله پذیرفتن Offer ممکن است متقاضیان به خاطر داشتن پذیرش از چند دانشگاه بخواهند پیشنهاد یا Offer از یک دانشگاه را رد کنند یا آن را بپذیرند.

شرایط پذیرش دانشگاه های مالزی

برای درخواست پذیرش دانشگاه های مالزی دو راه پیش پایتان وجود دارد.

 1. درخواست مستقیم پذیرش از دانشگاه 
 2. درخواست پذیرش دانشگاه از طریق پورتال مشترک Unit Pengambilan Universiti (UPU)

هر کدام از روش های پذیرش را که انتخاب کردید باید در تاریخ مشخص شده برای اپلای اقدام کنید. تاریخ بسته شدن درخواست برای UPU در 31 مارس یا 7 آوریل است.

مهلت درخواست برای پذیرش گرفتن از مراکز آموزش عالی مالزی ۲ بار در سال است. 

 1. سپتامبر
 2. فوریه

این تاریخ‌ها همان شروع ترم‌های تحصیلی در پاییز و بهار هستند. البته برخی از مراکز تحصیلی مالزی در ماه آوریل که ترم تابستان است نیز سومین دوره پذیرش را دارند.

1- شرط سنی پذیرش در بهترین مراکز آموزش عالی مالزی

اگر می‌خواهید از شرط سنی پذیرش در بهترین دانشگاه های مالزی بدانید باید در جریان باشید که از سن 18 سالگی دانش آموزان می‌توانند برای درس خواندن در مراکز تحصیلی مالزی ثبت نام کنند.

شرط سنی برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی مالزی هیچ سقفی ندارد و حتی افراد 60 ساله نیز می‌توانند از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند. پس تا اینجای کار، پذیرش گرفتن کار چندان سختی نیست و تنها کار باقی مانده، اخذ ویزای سوشال مالزی برای ورود به این کشور است.

2- مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های برتر مالزی

بر خلاف دوران دبیرستان که هیچ احتیاجی به ارائه مدرک زبان نبود؛ شرایط ثبت نام در دانشگاه های مالزی، منوط به ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره حد نصاب است. برای اخذ پذیرش این یک مورد را باید جدی بگیرید! 

به طور کلی می‌توان مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مالزی و دانشگاه این کشور را اینگونه قلمداد کرد:

 • مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع کاردانی آیلتس 5
 • مدرک زبان لازم برای تحصیل کارشناسی آیلتس 5.5
 • مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد مالزی، آیلتس با نمره 6
بسیاری از دانشگاههای مالزی با برگزاری دوره زبان فرصت کافی برای اخذ مدرک زبان مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهند.

3- مدارک لازم برای پذیرش دانشگاههای مالزی

برای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاههای مالزی، ابتدا باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال کنید تا پس از بررسی و تایید نهایی، نامه پذیرش را برای شما صادر کنند.

البته تکمیل لیست مدارک شما و ارسال آنها به دانشگاه از وظایف مشاوره شریف است؛ پس با خیال راحت در منزل بمانید و پروسه اخذ پذیرش بهترین دانشگاه کشور مالزی را به صورت تضمینی به ما بسپارید.

در این بخش، صرفا جهت اطلاع، به برخی از مدارک مورد نیاز برای گرفتن اپلای دانشگاه در مالزی اشاره می‌کنیم.

مدارک لازم برای تحصیل در بهترین دانشگاههای مالزی به شرح زیر است:

ليست مدارک مورد نياز دانشگاه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

توضیحات

دانشنامه ( مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد) Certificate

ريزنمرات (کارشناسی و کارشناسی ارشد)

Transcript

توصیه نامه اساتید

Referee’s report

هر دانشگاهی فرم جداگانه دارد
که مؤسسه آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.
فرم توصيه نامه اساتيد دارای دو بخش است
كه بخش اول توسط خود داوطلب و بخش دوم
توسط اساتيد و يا همكاران متقاضی تكميل می‌گردد.
شايان ذكر است شما بايد برای هر دانشگاه
دو فرم توصيه نامه اساتيد را ارائه دهيد.
هر دو فرم بايد دارای مهر و امضا باشد.

توصیه نامه اساتید Resume- CV

نامه پشتوانه مالی Financial support

برای تهيه‌ی نامه‌ی پشتوانه مالی بايد مبلغ نه ميليون تومان را در حساب بانكی خود يا پدر و مادر واريز كرده و همان روز از بانک نامه تأیيديه بگيريد.
در اين نامه، نام و نام خانوادگی دارنده‌ی حساب و ميزان سپرده اعلام می‌گردد.
اين نامه بر روی سر برگ بانک، همراه با مهر و امضاء می‌باشد.
بعد از اخذ نامه‌ی تأیيديه (همان روز) می‌توانيد اين مبلغ را از حساب خود خارج كنيد.

مدرک زبان IELTS / TOFEL

در صورت دارا بودن

سوابق شغلی Work experience

كپي کلیه صفحات پاسپورت

پاسپورت باید بیش از یک سال اعتبار داشته باشد.

پروپوزال  Proposal

در مقطع دکترا و در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های تحقیقاتی و یا درس و واحد تحقیق

عكس

پشت زمینه سفید

فرم اظهارنامه سلامت

این فرم توسط مؤسسه به شما ارائه می‌شود و بعد از اخذ پذیرش جهت ویزا مورد نیاز می‌باشد.

4- اخذ ویزای تحصیلی بهترین دانشگاههای مالزی

رسیدن به اهدافی که در زندگی داریم در ابتدا سخت به نظر می‌رسد، می‌دانید چرا؟چون چهارچوب‌های ذهنی ما ساختار اشتباهی دارد!

برای شکستن چهارچوب ذهنی باید مسیر رسیدن را مشخص کنید. مسیر رسیدن به بهترین دانشگاه های مالزی با اخذ ویزا شروع می‌شود. شاید در چهارچوب‌های ذهنی شما اخذ ویزای مالزی، کار سخت و دشواری باشد ولی باید برایتان بگوییم، اخذ انواع ویزای مالزی روند ساده‌ای دارد. البته همه چیز بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد. برای تحصیل در مالزی باید ویزای تحصیلی بگیرید که پروسه‌ای زمانبر است. ولی باید بدانید

با این ویزا می‌توانید مهاجرت تحصیلی به مالزی که از آسان ترین روش های مهاجرت به مالزی است را تجربه کنید. مزایای ویزای تحصیلی مالزی را با هم بخوانیم:

 1. ویزای تحصیلی دانشجویی قابلیت تمدید دارد.
 2. با ویزای تحصیلی دانشجویی مالزی می‌توانید ویزای همراه بگیرید.
 3. ویزای تحصیلی چند بار ورود است و در صورت خروج از کشور مالزی، اعتبار آن منقضی نمی‌شود. 

برای دریافت ویزای تحصیلی می‌توانید با ویزای سوشال مالزی وارد این کشور شوید و اقدامات لازم برای اخذ این ویزا را انجام دهید. 

ویزای سوشال مالزی

کلیک کنید

در مالزی چه دانشگاهی برویم؟

اکنون به این مرحله می‌رسیم که در مالزی چه دانشگاهی برویم؟ ابتدا باید رشته و مقطع تحصیلی خود را انتخاب و سپس دانشگاهی را که بهترین دوره ها را برای شما ارائه می‌دهد انتخاب کنید. ما در ادامه بهترین دانشگاه های پزشکی، هنر و فنی مهندسی را برای تحصیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در مالزی معرفی می‌کنیم.

بهترین دانشگاه های فنی مهندسی در مالزی

Sunway

Taylors

APU

utm

 

بهترین دانشگاه های هنر در مالزی

Sunway

Taylors

UCSI

UM

 

بهترین دانشگاه های پزشکی در مالزی

Mahsa

Taylors

UPM

UM

مختصری درباره کشور مالزی

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی باید ابتدا مختصری درباره کشور مالزی بدانید!

کشور مالزی در دریای چین جنوبی واقع شده است؛ مقصدی با سواحل مرجانی و ماسه‌ای که سیل عظیمی از توریست‌ها را به سمت خود می‌کشاند. مالزی با تنوعی از فرهنگ‌ها و پایتختی مدرن، حقیقتاً هم به لحاظ مناظر طبیعی و هم به لحاظ شهروندان، کشوری منحصربه‌فرد است.
با انتخاب کشور مالزی به عنوان مقصد تحصیلی خود، زیبایی‌های این کشور را ورای جنگل‌های انبوه و بارانی باستانی، پارک‌های ملی و سواحل باشکوه آن خواهید یافت.

شهرهای مالزی نیز شگفت‌انگیز هستند، از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند؛ شما را محصور می‌کنند. جالب است بدانید؛ مالزی میزبان فستیوال‌های زیادی است که هرساله به مناسبت‌های فرهنگی، باستانی و مدرن برگزار می‌شوند.

مالزی به‌ عنوان یکی از باثبات‌ترین سیاست‌های جهان، از نظر نفوذ اقتصادی در منطقه، بعد از سنگاپور رتبۀ دوم را دارد؛ اما به‌لحاظ سبک زندگی ارگانیک‌تر است.

نیمی از کشور مالزی که در جنوب شبه‌جزیره قرار دارد و هم‌مرز تایلند است، مالزیِ شبه‌جزیره‌ای نامیده می‌شود. بهترین دانشگاه های مالزی با بالاترین رتبه‌بندی و همچنین متنوع‌ترین و رنگارنگ‌ترین مناطق شهری، در این بخش شبه‌جزیره‌ای مالزی قرار دارند.

نیم دیگر آن، بورنئوی مالزیایی نام دارد که دارای جزیره‌ای مشترک با اندونزی است. بورنئوی مالزیایی نسبت به مالزی شبه‌جزیره‌ای، آرام‌تر است و سبک زندگی در آن منزوی، اصیل و جنگلی است.

پس از آشنایی با مالزی، خواهید دانست که تحصیل در دانشگاه‌ های بین المللی مالزی، بهانه‌ی خوبی برای گردش و تفریح است. با پذیرش از مراکز تحصیلی کشور مالزی، در واقع خودتان را برای یک سفر تفریحی تحصیلی، مهیا کرده‌اید.

سوالات متداول درباره تحصیل در دانشگاه های مالزی

۱- آیا دانشگاه‌ های مطرح بین‌المللی هم در مالزی شعبه دارند؟

بله، برخی از معتبرترین دانشگاه‌ های دنیا همچون دانشگاه ناتینگهام انگلستان، دانشگاه موناش استرالیا و دانشگاه سان‌وی در مالزی، شعبه دارند.

۲- امکان اخذ ویزای همراه مالزی برای دانشجویان در این کشور فراهم است؟

بله، در صورت مجرد بودن، می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه مالزی بگیرند. در صورت متأهل بودن، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند.

۳- امکان مهاجرت تحصیلی، به مالزی بدون داشتن مدرک زبان وجود دارد؟

واقعیتی در این خصوص وجود داره که باید بدونین. برای تحصیل در دانشگاههای مالزی داشتن مدرک زبان و نمره بالای آیلتس الزامیه و در مورد دانشگاه های مختلف متفاوته. اما به این معنی نیست که بدون مدرک زبان نمی تونی ویزای تحصیلی بگیری. مزیتی که اغلب دانشگاه های مالزی داره اینه که یک فرصت یک ساله یا چند ماهه بهتون میده تا دوره‌های پیش نیاز زبان رو داخل دانشگاه بگذرونید و بعد قبولی در آزمون آیلتس و کسب نمره حد نصاب زبان، میتونین سر کلاس درس بشینید.

[toggle title=”۴- برترین دانشگاه مالزی کدام دانشگاه است؟” state=”close” ] اغلب دانشگاه‌ های مالزی از اون اسم و رسم داران. دانشگاه های دولتی مالزی خیلی معروفن مثل مالایا، پوترا، دانشگاه ملی مالزی که خب برای پذیرش لیسانس خیلی سخت میگیرن. البته به عنوان دانشجوی خارجی بهتره دانشگاه های بین المللی مالزی رو انتخاب کنین چون با سیستم‌های آموزشی روز دنیا عجین ترند. خودم دانشگاه APU ، سان وی یا تیلورز رو پیشنهاد می‌کنم. تو مالزی اکثر دانشگاه ها شعب دانشگاه های معروف دنیا هستن؛ پس هم مدرک معتبری دارن و هم با زبان انگلیسی تحصیل می کنی که خیلی برای بعدتون بهتره.

[/toggle]

5- چرا تحصیل در دانشگاه‌های مالزی را توصیه می‌کنید؟

خب وقتی میتونی داخل مالزی تو شعب دانشگاه‌های کانادا و آمریکا و استرالیا و … با یک سوم هزینه تحصیل کنی، چرا اصرار دارین کلی هزینه کنین و برید دانشگاه مادر؟ تازه اینکه با تحصیل در دانشگاه های مالزی همون مدرک دانشگاه مادر رو با همون اعتبار بهتون میدن. بخصوص اینکه مالزی قطعا کشور دلچسب‌تری برای زندگی دانشجویی هست.

ثبت‌ نام در دانشگاه‌ های مالزی با مشاوره شریف

برای اخذ پذیرش تضمینی و ثبت نام در دانشگاه های مالزی، بهتر است از طریق ایجنت های حرفه‌ای اقدام کنید تا فوری و در کمترین زمان، به جمع دانشجویان بین المللی دانشگاه های کشور مالزی بپیوندید.

مشاوره شریف، تنها ایجنت رسمی پذیرش تحصیلی مالزی در ایران است و این افتخار را دارد تا به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌ های مالزی خدمات استثنایی در رابطه با اخذ پذیرش تضمینی ارائه نماید.

مشاوره شریف پس از قریب به 2 دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه خدمات به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده خدمات دانشجویی فعال در این حوزه است.

مشاوره شریف؛ بزرگترین ارائه دهنده خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی است.

همچنین؛ راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه خوابگاه و شرکت در کلاس در کمترین زمان ممکن خواهد بود.

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به:
– دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
– استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
– شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌ های کشور مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
– ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ ها اشاره کرد.

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

2 دیدگاه

 1. مهیار رجب نیا

  سلام، من لیسانس مکانیک دارم از دانشگاه فردوسی با معدل 17، میخوام برای هوافضا اقدام کنم.اول اینکه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدید؟و دوم اینکه من شنیدم دانشگاه های مالزی به ایرانی ها بورسیه نمیدن درسته؟؟

  • مشاوره شریف

   دانشگاه upm و دانشگاه ukm برای تحصیل هوافضا در مالزی فوق‌العاده هستند. بله، با توجه به بالا بودن معدل شما امکان اخذ بورسیه برای شما وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture