تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه MMU

دانشگاه MMU مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه چرا دانشگاه MMU مالزی؟ آموزش‌های در سطح جهانی، دستیابی به آخرین دستاوردهای IT و صنعت مالتی مدیا و تحصیل در دانشگاهی همتراز با موفقیت‌های دانشگاه Silicon Valley آمریکا، همان سکوی پرتابی است که برای پیشرفت در زمینه‌ی مالتی مدیا به آن نیاز خواهید داشت. در این مقاله بیشتر با دانشگاه MMU مالزی آشنا خواهید شد. زمان مطالعه: 5 دقیقه

4.8/5 - (230 امتیاز)

دانشگاه MMU به عنوان اولین دانشگاه خصوصی تأیید شده دولت مالزی است. این دانشگاه مکانی برای تصرف و جذب تکنولوژی صنایع خارجی، انتقال و تبدیل آن به سرمایه‌ی بومی برای ایجاد فناوری جدید است. هم اکنون دانشگاه MMU مالزی، الگویی برای پیشرفت MSC (Multimedia Super Corridor) است که می‌توان آن را هم‌تراز موفقیت‌های Silicon Valley در آمریکا به شمار آورد. اگر به جای مصرف فناوری به خلق آن می‌اندیشید جای شما در این دانشگاه مالزی خالی است.                

مشاوره شریف، 20 سال تجربه زندگی در مالزی را سخاوتمندانه با شما به اشتراک می‌گذارد. اخذ پذیرش تضمینی در دانشگاه MMU، تنها از طریق پل ارتباطی مشاوره شریف امکان پذیر است.

دلت می خواد دانشجوی این دانشگاه باشی؟

اینجا رو کلیک کن

معرفی دانشگاه MMU

دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه MMU مالزی یک دانشگاه خصوصی با تمرکز بر فناوری چند رسانه ای است. MMU یکی از 5 دانشگاه منتخب این کشور برای علاقه مندان به فناوری اطلاعات، ارتباطات، IT و مالتی مدیا است. هدف اصلی دانشگاه پرورش فارغ التحصیلانی است که به دستاوردهای IT و صنعت مالتی مدیا آشنا بوده و در هزاره جدید توان مدیریت، رهبری و هدایت جامعه را  داشته باشند. به عبارت بهتر دانشگاه MMU یک مرکز کارآفرینی پیشتاز و متعهد به پرورش دانشجویانی است که به دنبال چاره برای حل مشکلات جامعه هستند.

این دانشگاه میزبان 13 مرکز تحقیقاتی است که بر حوزه‌های خاص مانند فناوری نانو، میکروسیستم‌ها، بیومتریک، واقعیت مجازی، مایکروویو، و مخابرات، مهندسی، فوتونیک، رباتیک پیشرفته و تجارت تمرکز دارند، حتماً برایتان جالب است که بدانید نوآوری‌ها و ابداعات دانشگاه مالتی مدیا سود بسیاری برای دولت مالزی به همراه داشته است.   

شناسنامه دانشگاه مالتی مدیا مالزی

لوگوی MMU
نام دانشگاه  Universiti Telekom Sdn.Bhd., MMU
اسامی سابق موسسه مخابرات و فناوری اطلاعات
سال افتتاح  1997
نوع دانشگاه خصوصی
رتبه بندی دانشگاه های آسیایی 2022 رتبه 5
 رتبه بندی دانشگاه QS آسیا 2021 رتبه 200
شعار پرس و جو کنید، الهام بگیرید و نوآوری کنید
سایت www .mmu .edu .my
درصد دانشجویان بین المللی 20 درصد

دانشکده های دانشگاه MMU مالزی

دانشکده های دانشگاه mmu مالزی طیف گسترده‌ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. با این دانشکده ها آشنا شوید:

دانشکده ارتباطات کاربردی
دانشکده بازرگانی
دانشکده هنرهای سینمایی
دانشکده محاسبات و انفورماتیک
دانشکده چند رسانه ای خلاق
دانشکده مهندسی
دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده علوم و فناوری اطلاعات
دانشکده حقوق
دانشکده مدیریت

رشته های تحصیلی دانشگاه MMU مالزی

رشته های تحصیلی دانشگاه MMU مالزی

به پیشرفت در زمینه‌ی مالتی مدیا علاقه‌مند هستید؟ شاید قصد دارید یک انیمیشن ساز حرفه‌ای شوید! فرقی نمی‌کند در کدام رشته‌ی تخصصی دانشگاه MMU تحصیل کنید؛ آنچه مسلم است آموزش‌های در سطح جهانی را نمی‌توان در هر دانشگاهی کسب کرد. آموزش‌هایی که باعث پیشرفتی چشمگیر در تکنولوژی اطلاعات و مالتی مدیا شده است.

در میان دانشگاه های مالزی، دانشگاه مالتی مدیا MMU نقش مهمی در فراهم آوردن آموزش‌هایی فناوری اطلاعات و IT در سطح جهانی داشته است. آموزش‌های یاد شده در زمینه‌های:

 • مخابرات
 • مالتی مدیا
 • کامپیوتر
 • مدیریت
 • هنرهای دیجیتال
 • انیمیشن
 • فناوری اطلاعات و توسعه نرم‌افزار است.

دانشگاه (ام ام یو) MMU در رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر،ICT و Multimedia، مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

لیست رشته و شهریه دانشگاه MMU

کلیک کنید

پردیس‌ های دانشگاه MMU

دانشگاه MMU مالزی دارای 2 پردیس است. اولین آن در Melaka و دیگری در Cyberjaya ساخته شده است. این مرکز علمی ابتدا به عنوان یک کاتالیزور یا رابط در انجام پروژه های تحقیقاتی و توسعه فعالیت داشت. حفظ پیوند دانشگاه با صنعت از طریق همکاری مداوم رویکرد اصلی این دانشگاه بود. 

. پردیس سایبرجایا دانشگاه MMU

پردیس سایبرجایا دانشگاه MMU مالزی

سایبرجایا شهر صنعتی و تجاری مالزی است که در 26 کیلومتری جنوب مرکز شهر کوالالامپور و در ناحیه سپانگ جنوب ایالت سلانگور واقع شده است. این شهر در نزدیکی قلمرو فدرال پوتراجایا، پایتخت اداری مالزی قرار دارد. سایبرجایا اولین شهر هوشمند مالزی است که میزبان دانشجویان دانشگاه مالتی مدیا در این لوکیشن است. 

سایبرجایا نمونه‌ای شهری برپایه کریدورهای ابرچندرسانه‌ای (MSC) است که در آن انسان، طبيعت و فناوري در كنار يكديگر به صورت هماهنگ زندگي می‌كنند. كريدور چند رسانه‌ای مالزی (MSC)؛ منطقه‌ای از مركز شهر كوالالامپور تا فرودگاه بين‌المللی است كه دو شهر مهم پوتراجايا و سايبرجايا را در دل خود جای داده است. قرار است این شهر هوشمند به جامعه ای با 500 شركت دارای استاندارد جهانی و چند رسانه‌اي تبديل شود. 

. پردیس ملاکا دانشگاه MMU

پردیس Melaka دانشگاه MMU از لحاظ استراتژیک در مجاورت مناطق مسکونی آرام، سایت‌های صنعتی پررونق و نقطه توریستی خوش‌منظره Ayer Keroh واقع شده است. این پردیس به‌عنوان مؤسسه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ITTM) در ماه مه 1993 تأسیس شد. این دانشگاه مشتاق طرح های استارت آپی از مرکز توسعه کارآفرینی (EDC) است و در همین راستا دانشجویان زیادی را در جهت نوآوری و کارآفرینی تشویق و هدایت می‌کند. اتصال دانشگاه با صنعت در هر دو پردیس دانشجویان را مجاز به استفاده از آزمایشگاه های پیشرفته‌ای که با همکاری صنعت ZTE، مایکروسافت، اینتل و بسیاری دیگر تاسیس شده‌اند، می‌کند.

خوابگاه یا محل اقامت دانشجویان دانشگاه MMU

محل اقامت دانشجویان دانشگاه MMU مالزی

خوابگاه یا محل اقامت مکانی برای کسب آرامش و تجدید قوا است. برای شما که می‌خواهید در صنعت مالتی مدیا و فناوری اطلاعات بهترین باشید گزینه‌های اسکان زیادی در نظر گرفته شده تا با طیب خاطر و خیالی آسوده به تحقیقات علمی خود بپردازید. انتخاب با شما است که کدام یک از این گزینه‌ها را برای محل اقامت و تحصیل در مالزی انتخاب کنید: 

 1. اقامتگاه در محوطه دانشگاه
 2. هاستل Cyberjaya On-Campus در محوطه دانشگاه
 3. اقامتگاه خارج از دانشگاه

امکانات رفاهی آموزشی دانشگاه MMU

کلیک کنید

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه 

برای متمایز بودن باید در کار خود حرفه‌ای شوید. تبدیل شدن به شخصی ماهر در رشته تحصیلی نیاز به تلاش و همت دارد. اولین قدم برای حرفه‌ای شدن در کسب و کار و رشته تحصیلی آمادگی برای ورود به تخصص مربوطه است. برای شروع باید این مدارک را تهیه کنید و تنها به جایگاهی بیندیشید که در چند سال آینده متعلق به شما است:

 • کپی نتایج تحصیلی مانند ریز نمرات و مدارک تحصیلی قبلی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد
 • ارائه گواهی مهارت زبان انگلیسی مانند تافل، آیلتس، PTE یا معادل آن
 • ارائه گذرنامه با اعتبار 18 ماهه 
 • پرداخت هزینه ثبت نام 
 • 4 قطعه عکس در اندازه پاسپورت / 4.5cm x 3.5cm) با زمینه سفید. 
 • اظهارنامه (در صورت وجود مغایرت در جزئیات بین پاسپورت و کارنامه تحصیلی)
 • نامه انتشار و گزارش حضور و غیاب از سایر موسسات (اگر قبلا در مالزی تحصیل کرده اید)
 • فرم پذیرش پیوست
 • غربالگری پزشکی قبل از ورود (به استثنای دانشجویان هند، سریلانکا و بنگلادش).
 • فرم گزارش معاینه سلامت EMGS

مشارکت جهانی دانشگاه مالتی مدیا مالزی

از لحظه ای که MMU راه اندازی شد از بهترین شیوه های جهانی سراسر دنیا برای ارائه آموزش‌ها استفاده کرد. این دانشگاه نرخ شتاب دهنده جهانی شدن در آموزش را به رسمیت شناخته و بر مشارکت جهانی تمرکز دارد. رابطه دانشگاه مالتی مدیا با 80 دانشگاه دنیا زمینه ایجاد فعالیت‌های علمی و پژوهشی زیادی را برای دانشجویان و اساتید ایجاد کرده است. 

مشارکت جهانی دانشگاه مالتی مدیا مالزی، فضای بسیار خوبی برای برنامه انتقال دانشجویان، کارآموزی و بسیاری از زمینه های همکاری متقابل دانشگاه های ملی و بین المللی ایجاد کرده است.

ساختار آموزشی دانشگاه MMU

کلیک کنید

تاریخچه دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه مالتی مدیا MMU در سال ۱۹۹۶ در مالزی تأسیس شد. از همان روز تا اکنون این دانشگاه روند تکاملی خود را به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی همتراز با دانشگاه های جهان حفظ کرده است.

در خصوص بخش اداری مؤسسات دانشگاه مالتی مدیا MMU نیز باید گفت؛ این بخش در ۹ جولای ۱۹۹۹ توسط نخست وزیر سابق مالزی؛ دکتر ماهاتیر محمد افتتاح شد.

سؤالات متداول برای تحصیل در دانشگاه MMU مالزی

۱- دانشگاه MMU در مالزی به چه چیزی مشهور است؟

دانشگاه MMU یکی از 5 دانشگاه مالزی برای تحصیل فناوری اطلاعات و ارتباطات، IT و مالتی مدیا است.

2- آیا دانشگاه مالتی مدیا مالزی خوابگاه دارد؟

بله دانشجویان این دانشگاه می‌توانند خوابگاه هایی که در محوطه دانشگاه یا خارج از محوطه است برای اقامت انتخاب کنند. 

3- برای تحصیل در دانشگاه MMU باید چه ویزایی گرفت؟

ویزای تحصیلی دانشجویی بهترین نوع ویزای مالزی است که در تمام دوران تحصیل قابل تمدید بوده و به شما اجازه اخذ ویزای همراه را نیز می‌دهد.

تضمین پذیرش در دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، مفتخر به ارائه خدمات استثنایی به تمامی علاقه‌مندان تحصیل در مدارس و  دانشگاه های مالزی است. 20 سال تجربه‌ی فعالیت و زندگی در مالزی، مشاوره شریف را تبدیل به قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده خدمات دانشجویی فعال در حوزه ثبت نام، اخذ ويزا، تهيه خوابگاه و غیره در مالزی کرده است. از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • داشتن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه های مالزی
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.easyuni.my/en/malaysia/multimedia-university-mmu-cyberjaya-225/

 

 

یک دیدگاه

 1. این دانشگاه بورسیه میکنه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *