تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
دانشگاه علوم مالزی

دانشگاه USM مالزی
(دانشگاه علوم مالزی)

4.9/5 - (337 امتیاز)

USM؛ دانشگاهی تمام عیار با رنکینگ بین‎‌المللی 165 که همه آن را با نام دانشگاه علوم مالزی می‌شناسند. دانشگاه USM مالزی یکی از 5 دانشگاه برتر مالزی است که شما را برای برداشتن گام‌های بلندتری در مسیر تحصیلی‌تان هدایت می‌کند. اگر به‌دنبال قدم‌های بعدی هستید، این بخش از فایل اطلاعات دانشگاه USM مالزی تقدیم شما…

مشاوره شریف؛ ایجنت برتر دانشگاه علوم مالزی می‌باشد.

میخوای از دانشگاه USM پذیرش بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

video
play-rounded-fill

شناسنامه دانشگاه علوم مالزی (۲۰۲۳)

نام دانشگاهدانشگاه علوم مالزی
رنکینگ بین المللی۱۴۳ در سطح بین‌المللی
رنکینگ آسیایی ۳۴ در سطح آسیا
شعار دانشگاه USMما رهبری می‌کنیم
وضعیت دانشگاه USMدولتی
تعداد دانشجویان دانشگاه USM ۱۸,۷۶۴ نفر
تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه USM۴,۱۹۸ نفر
تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه۲,۲۴۹ نفر
تعداد مقالات بین‌المللی

بسیار زیاد

افتتاح دانشگاه۱ جوئن ۱۹۶۹
موقعیت دانشگاه مالزی، پنانگ
وب سایت رسمی دانشگاهwww.usm.my

جالب است بدانید؛ دانشگاه USM مالزی در کلیه مقاطع (کارشناسی، ارشد، دکتری) به جز رشته های پزشکی مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

مسیری که به تحصیل در دانشگاه USM مالزی ختم شد!

مسیر تحصیل در دانشگاه مالزی

زمانی‌که هنوز نوجوانی ناپخته بودم؛ از تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی فقط به دنبال اسم و رسمش بودم. به هرحال گرفتن مدرک از دانشگاه‌های خارجی به نظر من کار هرکسی نبود؛ ولی سخت در اشتباه بودم. 

این را مدیون راهنمایی‌های متخصصان مشاوره شریف هستم که ریز به ریز جزئیات تحصیل در خارج از کشور را در اختیار من گذاشتند؛ از شهریه‌ی دانشگاه و هزینه‌ی زندگی در کشورهای مختلف گرفته تا معرفی بهترین دانشگاه‌ های مالزی! حتی گزینه‌هایی را به من معرفی کردند که در عین مقرون به‌صرفه بودن، من را به خواسته‌ی اصلی‌ام یعنی کسب جایگاه و شأن اجتماعی بالاتر بین دوستان و اقوام می‌رساند.

پس از بررسی‌های دقیق و متناسب با رشته‌ای که می‌خواستم در آن تحصیل کنم از میان بهترین دانشگاه‌ های مالزی، دانشگاه بین‌المللی USM را انتخاب کردم. بعد از آن توسط تیم مشاوره شریف، برای اخذ پذیرش در این دانشگاه اقدام کردم.

در واقع هدف من از مطرح کردن این خاطره‌ی کوتاه، معرفی دانشگاه USM مالزی است.

تمام دانسته‌های این مقاله بر مبنای منبع موثق خود دانشگاه USM است و می‌تواند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه بین‌المللی مالزی کمک کند. اکنون به‌عنوان فردی که تجربه‌ی تحصیل در این مرکز علمی را دارم، از سیر تا پیاز دانشگاه USM مالزی را در اختیارتان قرار می‌دهم.

تاریخچه دانشگاه USM مالزی را بخوانید!

ژوئن سال ۱۹۶۹

 ژوئن ۱۹۶۹؛ آغازی هدفمند برای USM بود. در این سال USM به‌عنوان یک نهاد قانونی با قانون اساسی مخصوص به خود شروع فعالیت کرد.

سال ۱۹۶۲

در واقع طرح اولیه‌ی دانشگاه USM مالزی پس از اخذ موافقت‌نامه از مجلس قانون‌گذاری پیننگ در سال ۱۹۶۲ پایه‌گذاری شد.

نکته: در پیوست این مطلب لازم است بدانید که در مالزی صدور مجوز ساخت یک کالج دانشگاهی بر عهده‌ی مجلس قانون‌گذاری پیننگ است.

آگوست سال ۱۹۶۷

سنگ بنای دانشگاه USM مالزی در ناحیه‎‌ای در سونگای آرا (Sungai Ara) توسط نخست وزیر وقت تونکو (عبدالرحمان پوترالحاجی) در ۷ اگوست۱۹۶۷گذاشته شد.

ژوئن سال ۱۹۶۹

به‌منظور برپایی یک محیط علمی بزرگ‌تر و مناسب‌تر و برطرف نمودن احتیاجات علمی و پژوهشی آینده کشور، دانشگاه USM مالزی در ژوئن سال ۱۹۶۹ تأسیس شد.

آوریل سال ۱۹۶۹

در آوریل ۱۹۶۹ پروفسور حمزه سندوت (Hamzah Sendut) به عنوان قائم مقام دانشگاه انتخاب شد. دو ماه بعد دانشگاه فعالیت آموزشی خود را با پذیرش یک گروه ۵۷نفری از دانشجویان آغاز کرد. به نوعی می‌توان گفت دوره‌ی پیشرفت و توسعه‌ی دانشگاه USM مالزی از همین زمان آغاز شد.

نکته: از آنجایی‌که منطقه‌ی سونگای آرا (Sungai Ara) نمی‌توانست به سرعت توسعه پیدا کند؛ گروه ایجاد شده در کالج آموزشی معلمان مالایا، از وزارت آموزش درخواست وام کردند.

سال ۱۹۷۱

در سال ۱۹۷۱، پردیس دانشگاه USM با یک ساختار زیربنایی و جامع طرحی و با وسعت حدود ۲۰۲ هکتار در منطقه‌ای بسیار زیبا، جایگزین کمپ قدیمی در سونگای آرا (Sungai Ara) شد. چشم انداز تپه ها و سرسبزی که به ساحل زیبای دریا منتهی می‌شود، USM را به یکی از خوش‌منظره‌ترین دانشگاه های مالزی تبدیل کرده است.

تحصیل کارشناسی در مالزی

اینجا رو کلیک کن

ساختار آموزشی دانشگاه USM مالزی

همان‌طور که قبلاً اشاره کردم، ساختار آموزشی دانشگاه USM از همان ابتدای فعالیت، برخلاف سیستم رایج در همه‌ی دانشگاه‌ها، یک سیستم دانشکده‌ محور را در پیش گرفته است. طبق این الگو دانشگاه بر ایجاد دانشکده‌های تخصصی تأکید دارد. هر کدام از این دانشکده‌ها بر ارائه‌ی آموزش یک رشته‌ی خاص در یک حوزه‌ی مطالعاتی، تمرکز دارند.

از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سیستم می‌توان به امکان استفاده‌ی همزمان دانشجویان از مطالب ارائه‌شده در سایر دانشکده‌ها اشاره کرد. نتیجه‌ی چنین رویکردی؛ فارغ‌التحصیلانی آموزش‌دیده با مهارت‌های چندگانه می‌باشد و این همان قابلیتی است که دانشگاه USM را از دیگر دانشگاه های مالزی متمایز می‌کند.

تعامل دانشگاه USM مالزی با دانشگاه‌های خارجی

دانشگاه KLE هند

علاوه بر اطلاعات ذکر شده دانشگاه فوق افتخارات دیگری نیز دارد. خالی از لطف است اگر همکاری این مجموعه را با دانشگاه‌های خارجی نادیده بگیریم. در این زمینه USM طی همکاری خود با دانشگاه KLE از کشور هند، مدرک دکترای پزشکی (USM) را ارائه می‌دهد.

افتتاح پردیس جدید USM در کوالالامپور!

بهتر است بدانید که USM قصد دارد یک پردیس جهانی (پردیس کوالالامپور) در شهر آموزشی کوالالامپور (KLCE) افتتاح کند. قطعاً تأسیس این پردیس جهانی، شهرت و اعتبار دانشگاه علوم مالزی را در میان بهترین دانشگاه های مالزی و دنیا، بیش از پیش نمایان می‌کند. بنابراین اگر تصمیم دارید برای تحصیل کارشناسی در مالزی یا حتی مقاطع بالاتر از دانشگاه USM پذیرش بگیرید، در نظر داشته باشید که صدور ویزای دانشجویی مالزی برای شما تنها از طریق خود دانشگاه و به منظور تحصیل در USM خواهد بود و نه سایر دانشگاه های مالزی! پس قبل از هر کاری تصمیم خود بگیرید. 

معرفی دانشکده‌های دانشگاه علوم مالزی

معرفی دانشکده های ارشد و دکترای دانشگاه USM

دانشکده فیزیک

Physics

دانشکده علوم انسانی

Humanities

دانشکده طراحی و ساخت

Housing , Building and Planning

دانشکده شیمی

 Chemical Science

دانشکده کامپیوتر

Computer Science

دانشکده ریاضی

Mathematical Sciences

دانشکده هنر

Arts

دانشکده تکنولوژی صنایع

Industrial Technology

دانشکده آموزش

Educational Studies

دانشکده آموزش از راه دور

Distance Education

دانشکده داروسازی

Pharmacy

دانشکده مدیریت

Management

دانشکده علوم زیستی

Biological Science

دانشکده علوم اجتماعی

Social Science

دانشکده مهندسی برق و الکترونیک

Electrical & Electronic Engineering

مهندسی مواد و منابع معدنی

Material & Mineral Resource Engineering

دانشکده مهندسی هوانوردی

Aerospace Engineering

دانشکده مهندسی شیمی

Chemical Engineering

دانشکده مهندسی عمران

Civil Engineering

دانشکده مهندسی مکانیک

Mechanical Engineering

دانشکده علوم بهداشت

Health Science

دانشکده دندانپزشکی

Dental Science

دانشکده پزشکی

Medical science

دندانپزشکی و پزشکی پیشرفته

Advanced Medical and Dental

 مهندسی رودخانه

River Engineering & Urban Drainage

دانشکده زبان ، ادبیات و مترجمی

Languages, Literacies and Translation

موسسه تحقیقاتی پزشکی مولکولی

Molecular Medicine INFORMM

 ساختار و تکنولوژی مالتی مدیا

Instructional Technology & Multimedia

 مطالعات سیاست بین الملل

 Policy and International Studies

مرکز تحقیقات توسعه زنان

Women’s Development

مرکز زیست شناسی بیوشیمی

Center for Chemical Biology

 مرکز مطالعات ساحلی و دریایی

Centre for Marine and Coastal Studies

مرکز تحقیقات داروئی

Centre for Drug Research

 مرکز کنترل دوپبنگ

Doping Control Centre

مرکز سم شناسی

National Poison Centre

مرکز باستان شناسی مالزی

Archaeological Research Malaysia

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

زمان تحویل مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه USM مالزی

برای اخذ پذیرش از دانشگاه USM ابتدا باید درخواست پذیرش دهید که البته در پیرو آن باید مدارک تحصیلی موردنیاز برای پذیرش دانشگاه علوم مالزی را به موقع ارسال کنید تا بررسی و سپس تأیید شود. البته جای نگرانی نیست؛ مشاوره شریف صفر تا صد پذیرش شما در دانشگاه USM مالزی، از درخواست پذیرش گرفته تا ارسال مدارک و اخذ ویزا برای تحصیل در مالزی را در اسرع وقت انجام می‌دهد.

زمان تحویل مدارک برای پذیرش در USM

اینجا رو کلیک کن

آدرس دانشگاه USM مالزی کجاست؟

آدرس دانشگاه USM مالزی

اکنون که از میان دانشگاه های مالزی، USM را انتخاب کرده‌اید؛ بیایید سری به دانشگاه بزنیم. اصلاً می‌دانید که دانشگاه علوم مالزی کجاست و چطور باید به آنجا رفت؟ نگران نباشید چراکه همیشه اولین رویدادها با کمی سردرگمی همراه است، مثل خود من که برای رفتن به این دانشگاه ریسک نکردم و ترجیح دادم آدرس دقیق آنجا را از مشاوره شریف بگیرم. این آدرس را داشته باشید؛ به آن نیاز پیدا می‌کنید.

آدرس دانشگاه USM: کشور مالزی، جزیره پنانگ، گلوگور

در نظر داشته باشید که دانشگاه علوم مالزی فراتر از یک ساختمان آموزشی است. USM بر خلاف روال سایر دانشگاه‌ های مالزی، یک سیستم دانشکده محور است. طبق این سیستم، شما دانشگاه علوم مالزی را در مجموعه‌ای از سه دانشکده‌ی تخصصی در مناطق مختلف خواهید شناخت. البته برای مراجعه به هر کدام از دانشکده‌های مورد نظر باید آدرس دقیق آن‌ها را بدانید. دانشگاه USM مالزی شامل سه دانشکده‌ی زیر می‌باشد.

  1. پردیس اصلی دانشگاه USM با مساحت ۲۰۲ هکتار در جزیره‌ی گرمسیری پنانگ مالزی قرار دارد.
  2. پردیس بهداشتی USM در کلانتان (Kelantan)، در ۳۰۰ کیلومتری دانشکده اصلی USM واقع شده است.
  3. پردیس مهندسی در ۵۰ کیلومتری پردیس اصلی USM و در نیبونگ تبل (Nibong Tebal) واقع شده است.

خب گمان می‌کنم که تقریباً با لوکیشن دانشگاه علوم مالزی آشنا شدید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از مشاوره‌ رایگان تیم تخصصی مشاوره شریف بهره‌مند شوید.

سوالات متداول درباره دانشگاه علوم مالزی

دانشگاه USM دارای سه پردیس است. پردیس اصلی واقع در جزیره پنانگ، و دو پردیس شعبه دیگر مستقر در Kubang Kerian، Kelantan (پردیس سلامت) و Nibong Tebal، Penang (پردیس مهندسی) می‌باشند.

۲- دانشگاه علوم مالزی در چه رشته‌هایی معروف است؟

USM دوره های مختلفی از علوم طبیعی، علوم کاربردی، علوم پزشکی و بهداشت، علوم دارویی تا علوم و فناوری ساختمان، علوم اجتماعی، علوم انسانی و آموزش را ارائه می دهد.

دانشگاه علوم مالزی یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در مالزی است. این موسسه در 1 ژوئن 1969 به عنوان یک نهاد قانونی با قانون اساسی خود تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزش عالی در شمال مالزی است.

۴- چرا دانشگاه USM انتخاب بهتری برای تحصیل در مالزی است؟

دلایل اصلی که اغلب در تصمیم گیری برای انتخاب USM بسیار مهم تلقی می‌شوند عبارتند از: ارتباط خوب با بازار کار، شهرت خوب دانشگاه، در دسترس بودن دوره یا برنامه مورد نظر و کفایت امکانات … که دانشگاه علوم مالزی از هر جهت مناسب است. USM دومین دانشگاه قدیمی مالزی و یکی از دانشگاه های پیشرو در این کشور است.

 

تضمین پذیرش در دانشگاه USM مالزی!

مشاوره شریف این افتخار را دارد تا به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه USM مالزی خدمات استثنایی در رابطه با اخذ پذیرش تضمینی ارائه نماید.

مشاوره شریف پس از قریب به یک دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه خدمات در خصوص دانشگاه USM مالزی، بدون شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده خدمات دانشجویی فعال در این دانشگاه می‌باشد.

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به:

  • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
  • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
  • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه USM مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
  • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه USM مالزی اشاره کرد.
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

یک دیدگاه

  1. آخرین بار سال 2018 آنجا بودم و بهترین سالهای تحصیلم در این مکان بوده.
    اگر قصد ادامه تحصیل در مالزی رو دارید به شدت این دانشگاه رو توصیه میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture