تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای همراه مالزی

ویزای همراه مالزی

4.9/5 - (222 امتیاز)

تحصیل در مالزی با وجود تمام مزیت‌هایی که دارد برای اغلب متقاضیان با دغدغه‌هایی همراه است که مهم‌ترین آن‌ها دوری از خانواده می‌باشد. بسیاری از دانشجویان و مراجعه کنندگان مشاوره شریف، فکر تنها بودن در کشور بیگانه و دوری از والدین خود را به شکل ترسی نهفته همراه خود دارند. به عبارتی پای رفتن دارند ولی دلِ کندن ندارند. اگر خودتان را آماده می‌کنید تا دیر یا زود با چنین تفکراتی مواجه شوید، حتماً این مطلب را بخوانید. ما به شما این مژده را می‌دهیم که با اخذ ویزای همراه مالزی برای عزیزانتان، دیگر در مالزی تنها نخواهید بود.

ویزای همراه مالزی چیست؟ و چه فرقی با ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی دارد؟ چطور می‌توانم ویزای همراه بگیرم؟ اگر بدنبال پاسخ این قبیل سؤالات هستید، این مقاله برای شماست…

میخوای خیلی فوری ویزای همراه مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

ویزای همراه مالزی چیست؟

ویزای همراه مالزی

همراهی مسافر تا فرودگاه جدا از بحث شگون و … دلگرمی بزرگی است؛ بخصوص اگر یک سفر تحصیلی باشد که در این  خصوص چند سالی را باید به انتظار مسافرتان بنشینید. خبر خوش اینکه؛ اگر دلبندتان را برای تحصیل در مالزی راهی می‌کنید؛ می‌توانید برای خودتان هم ویزای همراه مالزی بگیرید و مسافرتان را تا خود مالزی بدرقه کنید! ولی آیا می‌دانید که با اخذ ویزای همراه مالزی شما نیز می‌توانید همزمان با اقامت تحصیلی فرزند یا دانشجوی وابسته‌تان در مالزی، وی را همراهی کنید!

ویزای همراه مالزی (Dependent Pass)، نوعی مجوز اقامت است و فقط به همراهان افرادی که قصد تحصیل در مالزی را دارند تعلق می‌گیرد. طبق قوانین، افرادی که با ویزای همراه مالزی در این کشور اقامت می‌کنند، از حقوق شهروندی مالزی بهره‌مند می‌شوند.

چگونه ویزای مالزی بگیریم؟

اینجا رو کلیک کن

انوع ویزای همراه مالزی

 • ویزای همراه دانش آموزی
 • ویزای همراه دانشجویی

۱- ویزای همراه دانش‌آموزی مالزی

ویزای همراه دانش آموزی

ویزای همراه دانش‌آموزی به چه افرادی تعلق می‌گیرد

در این نوع، دانش آموز می‌تواند صرفاً برای مادرش درخواست ویزای همراه بدهد. به عبارتی ویزای همراه دانش‌آموزی مالزی تنها برای مادر دانش آموز صادر می‌شود و نه برای پدر،خواهر یا برادر.

در موارد خاص مانند متارکه‌ی والدین، درصورتی‌که حضانت فرزند با پدر ‌باشد با ارائه‌ی حکم قانونی حضانت فرزند و همچنین موافقت‌نامه‌ی کتبی از طرف مادر وی، به پدر ویزای همراه تعلق می‌گیرد.

نحوه‌ی اخذ ویزای همراه دانش آموزی

 • ابتدا همراه دانش آموز باید برای اخذ ویزای سوشیال اقدام کند تا بتواند وارد خاک مالزی شود.
 • در خاک مالزی پس از اینکه دانش آموز ویزای تحصیلی مالزی خود را دریافت کرد، پاسپورت همراه وی را به مدرسه‌ی محل تحصیل دانش‌آموز ارائه می‌کنند.
 • مدرسه‌ی فوق تمام کارهای صدور ویزای همراه دانش آموزی را انجام می‌دهد؛ بنابراین نیازی به مراجعه به ارگان خاصی ندارید.

راهنمای جامع دریافت ویزای همراه مالزی

اینجا رو کلیک کن

۲- ویزای همراه دانشجویی مالزی

ویزای همراه دانشجویی

ویزای همراه دانشجویی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

ویزای همراه دانشجویی مالزی به افرادی تعلق می‌گیرد که فرزند یا والدین‌شان در حال تحصیل کارشناسی در مالزی یا گذراندن تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ های مالزی می‌باشد.

 دانشجویان درحال تحصیل در مالزی طبق قوانین و ویژگی‌های زیر، می‌توانند نسبت به صدور ویزای همراه مالزی اقدام کنند.

 • در صورت مجرد بودن، می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، امکان اخذ همزمان ویزای همراه برای والدین و همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • امکان دریافت ویزای همراه برای خواهر و برادر وجود ندارد.

توجه! ویزای همراه مالزی به همراهان افرادی که مشغول به تحصیل در کالج‌های زبان مالزی هستند، تعلق نمی‌گیرد.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی

  • برای گرفتن ÷ می‌بایست از وابستگان درجه یک فردی باشید که دارای ویزای تحصیلی در مالزی است.
 • فردی که ویزای تحصیلی مالزی دارد حتماً باید دانشجوی مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکتری) در دانشگاه‌های مالزی باشد.
 • دانشجویان ایرانی می‌توانند در مقطع کارشناسی برای خانواده ویزای همراه بگیرند و البته این منوط به موافقت اداره مهاجرت است.
 • تمام دانشگاه‌های مالزی (دولتی و خصوصی) در مقطع تحصیلات تکمیلی برای خانواده‌ی دانشجویان (همسر و فرزندان زیر سن قانونی) ویزای همراه صادر می‌کنند.

مراحل اخذ ویزای همراه دانشجویی

1- ابتدا فرد دانشجو در ایران می‌بایست برای گرفتن ویزای دانشجویی مالزی اقدام کند.

2- دانشجو پس از گرفتن اپروال ویزا (نامه‌ی تأییدیه) می‌تواند برای اخذ ویزای سوشیال برای خود و همراهانش اقدام کند تا بتوانند وارد خاک مالزی شوند.

3- دانشجو با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل در مالزی و ارائه‌ی پاسپورت خود، برای دریافت ویزای دانشجویی و همچنین صدور ویزای همراه مالزی از طرف دانشگاه اقدام می‌کند.

4- پس از اینکه دانشجو موفق به دریافت ویزای خود شد می‌بایست از دانشگاه نامه‌ی اشتغال به تحصیل بگیرد. (گرفتن نامه‌ی اشتغال به تحصیل برای گرفتن ویزای همراه الزامی است.)

5- همراهان می‌توانند با مراجعه به اداره‌ی گذرنامه و ارائه‌ی نامه‌ی اشتغال به تحصیل دانشجو و مدارک ترجمه‌ی شناسنامه و پاسپورت خود نسبت به صدور ویزای همراه اقدام کنند.

اخذ ویزای دانشجویی مالزی

اینجا رو کلیک کن

قوانین جدید ورود به مالزی برای دارندگان ویزای همراه!

دارندگان ویزای همراه مالزی نیز از اقشاری بودند که محدودیت‌های ورود به مالزی در دوران کرونا را تجربه کردند. با اولین تصمیمات دولت پیرو بازگشایی مرزهای مالزی، دارندگان ویزای همراه می‌بایست تحت مراقب‌ها و قوانین پیشگیرانه‌ای وارد مالزی می‌شدند!

خوشبختانه با نزول بیماری کرونا در مالزی، خبر بازگشایی کامل مرزهای مالزی از اول آوریل و رفع محدودیت‌های قرنطینه برای مسافران خارجی را از رسانه‌های مالزی دنبال کردیم. اول آوریل مصادف با 12 فروردین 1401 و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان است و بهترین زمان ممکن برای ورود به مالزی!

همزمان با بازگشایی مرزهای مالزی از 12 فروردین 1401، دارندگان ویزای همراه مالزی نیز مشروط بر واکسیناسیون کامل (حداقل دو دوز) و همراه داشتن تست پی سی آر منفی (برای فرودگاه)، می‌توانند بدون نیاز به اخذ مجوز ورود به مالزی و بدون قرنطینه در فرودگاه کوالالامپور، وارد مالزی شوند.

 

اخذ ویزای همراه مالزی برای ایرانیان

آنچه مسلم است پروسه‌ی اخذ ویزای همراه مالزی با یک خطا می‌تواند به اتلاف زمان و صرف هزینه‌ی بسیار بالایی از شما گردد. این درحالی است که با سپردن این امر به مجریان با تجربه، توانمند و مسلط به امور اخذ ویزا، می‌توانید بدون دغدغه در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای همراه خود را دریافت کنید.

مشاوره شریف، تنها تیم تخصصی در ارائه‌ی خدمات اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است که با پشتوانه‌ی بیش از 15 سال تجربه در پرونده‌های اقامتی، تحصیلی، ثبت‌نام مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر مالزی، امروز به عنوان مجری و حامی توانمند شما در مالزی است.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

یک دیدگاه

 1. سپهر پیشاور

  فردی که ویزای همراه داره راحت میتونه کار کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *