تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
منو
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای همراه مالزی

ویزای همراه مالزی

ویزای همراه مالزی چیست؟ و چه فرقی با ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی دارد؟ چطور می‌توانم ویزای همراه بگیرم؟ پاسخ این سؤالات اینجاست؛ پس با ما همراه باشید…

تحصیل در مالزی با وجود تمام مزیت‌هایی که دارد برای اغلب متقاضیان با دغدغه‌هایی همراه است، که مهم‌ترین آن‌ها دوری از خانواده است.

بسیاری از دانشجویان و مراجعه کنندگان مشاوره شریف، فکر تنها بودن در کشور بیگانه و دوری از والدین خود را به شکل ترسی نهفته همراه خود دارند. به عبارتی پای رفتن دارند ولی دلِ کندن ندارند. اگر خودتان را آماده می‌کنید تا دیر یا زود با چنین تفکراتی مواجه شوید، حتماً این مطلب را بخوانید. ما به شما این مژده را می‌دهیم که با اخذ ویزای همراه مالزی برای عزیزانتان، دیگر در مالزی تنها نخواهید بود.

ویزای همراه مالزی چیست؟

ویزای همراه مالزی

ویزای همراه مالزی (Dependent Pass)، نوعی مجوز اقامت است و فقط به همراهان افرادی که قصد تحصیل در مالزی را دارند تعلق می‌گیرد.

طبق قوانین، افرادی که با ویزای همراه مالزی در این کشور اقامت می‌کنند، از حقوق شهروندی مالزی بهره‌مند می‌شوند.

انوع ویزای همراه مالزی

 • ویزای همراه دانش آموزی
 • ویزای همراه دانشجویی

ویزای همراه دانش‌آموزی مالزی

ویزای همراه دانش آموزی

ویزای همراه دانش‌آموزی به چه افرادی تعلق می‌گیرد

در این نوع، دانش آموز می‌تواند صرفاً برای مادرش درخواست ویزای همراه بدهد. به عبارتی ویزای همراه دانش‌آموزی تنها برای مادر دانش آموز صادر می‌شود و نه برای پدر،خواهر یا برادر.

در موارد خاص مانند متارکه‌ی والدین، درصورتی‌که حضانت فرزند با پدر ‌باشد با ارائه‌ی حکم قانونی حضانت فرزند و همچنین موافقت‌نامه‌ی کتبی از طرف مادر وی، به پدر ویزای همراه تعلق می‌گیرد.

نحوه‌ی اخذ ویزای همراه دانش آموزی

 • ابتدا همراه دانش آموز باید برای اخذ ویزای سوشیال اقدام کند تا بتواند وارد خاک مالزی شود.
 • در مالزی پس از اینکه دانش آموز ویزای تحصیلی خود را دریافت کرد، پاسورت همراه وی را به مدرسه‌ی محل تحصیل دانش‌آموز ارائه می‌کنند.
 • مدرسه‌ی فوق تمام کارهای صدور ویزای همراه دانش آموزی را انجام می‌دهد؛ بنابراین نیازی به مراجعه به ارگان خاصی ندارید.

ویزای همراه دانشجویی مالزی

ویزای همراه دانشجویی

ویزای همراه دانشجویی به چه افرادی تعلق می‌گیرد

این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که فرزند یا والدین‌شان در حال تحصیل در مالزی در دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌باشد.

 دانشجویان درحال تحصیل در مالزی طبق قوانین و ویژگی‌های زیر، می‌توانند نسبت به صدور ویزای همراه اقدام کنند.

 • در صورت مجرد بودن، می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، امکان اخذ همزمان ویزای همراه برای والدین و همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • امکان دریافت ویزای همراه برای خواهر و برادر وجود ندارد.

ویزای همراه مالزی به همراهان افرادی که مشغول به تحصیل در کالج‌های زبان مالزی هستند، تعلق نمی‌گیرد.

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی

 • برای گرفتن ویزای همراه می‌بایست از وابستگان درجه یک فردی باشید که دارای ویزای تحصیلی در مالزی است.
 • فردی که ویزای تحصیلی مالزی دارد حتماً باید دانشجوی مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکتری) در دانشگاه‌های مالزی باشد.
 • دانشجویانی که در دوره کارشناسی در کشور مالزی تحصیل می‌کنند، تنها می‌توانند از دانشگاه‌های دولتی برای والدین خود ویزای همراه بگیرند.
 • تمام دانشگاه‌های مالزی (دولتی و خصوصی) در مقطع تحصیلات تکمیلی برای خانواده‌ی دانشجویان (همسر و فرزندان زیر سن قانونی) ویزای همراه صادر می‌کنند.

مراحل اخذ ویزای همراه دانشجویی

1- ابتدا فرد دانشجو در ایران می‌بایست برای گرفتن ویزای دانشجویی اقدام کند.

2- دانشجو پس از گرفتن اپروال ویزا (نامه‌ی تأییدیه) می‌تواند برای اخذ ویزای سوشیال برای خود و همراهانش اقدام کند تا بتوانند وارد خاک مالزی شوند.

3- دانشجو با مراجعه به دانشگاه محل تحصیل در مالزی و ارائه‌ی پاسپورت خود، برای دریافت ویزای دانشجویی و همچنین صدور ویزای همراه از طرف دانشگاه اقدام می‌کند.

4- پس از اینکه دانشجو موفق به دریافت ویزای خود شد می‌بایست از دانشگاه نامه‌ی اشتغال به تحصیل بگیرد. (گرفتن نامه‌ی اشتغال به تحصیل برای گرفتن ویزای همراه الزامی است.)

5- همراهان می‌توانند با مراجعه به اداره‌ی گذرنامه و ارائه‌ی نامه‌ی اشتغال به تحصیل دانشجو و مدارک ترجمه‌ی شناسنامه و پاسپورت خود نسبت به صدور ویزای همراه اقدام کنند.

قوانین ویزای دانشجویی در زمان پاندمی

ازتاریخ 1 ژانویه 2021، کلیه دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا برای ادامه‌ی تحصیل، می‌توانند وارد مالزی شوند. بنابراین شامل دانشجویان ایرانی (دانشجویان جدید و قدیمی) نیز می‌شود. البته باید بدانید که دارندگان ویزای همراه هنوز نمی‌توانند وارد مالزی شوند.

اطلاعیه کامل قوانین ویزای دانشجویی مالزی در زمان پاندمی کرونا را می‌توانید در مقاله اخذ ویزای مالزی مشاهده نمایید.

 

اخذ ویزای همراه مالزی برای ایرانیان

آنچه مسلم است پروسه‌ی اخذ ویزای همراه مالزی با یک خطا می‌تواند به اتلاف زمان و صرف هزینه‌ی بسیار بالایی از شما گردد. این درحالی است که با سپردن این امر به مجریان با تجربه، توانمند و مسلط به امور اخذ ویزا، می‌توانید بدون دغدغه در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای همراه خود را دریافت کنید.

مشاوره شریف، تنها تیم تخصصی در ارائه‌ی خدمات اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است که با پشتوانه‌ی بیش از 15 سال تجربه در پرونده‌های اقامتی، تحصیلی، ثبت‌نام مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر مالزی، امروز به عنوان مجری و حامی توانمند شما در مالزی است.

 

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

T042221041239

یک دیدگاه

 1. فردی که ویزای همراه داره راحت میتونه کار کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *