تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه های مالزی

امكانات آموزشی رفاهی دانشگاه APU مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

امکانات آموزشی رفاهی دانشگاه APU مالزی، موضوعی مهمی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. دانشگاه APU مالزی با شهرتی جهانی، یکی از پربارترین دانشگاه های مالزی است که با امکانات آموزشی و رفاهی با کیفیت، یک سر و گردن بالاتر از سایر مراکز آموزشی مالزی است.

دلت می خواد از دانشگاه APU بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

درباره امكانات آموزشی رفاهی دانشگاه APU مالزی

یکی از بزرگ‌ترین عوامل تاثیرگذار بر تجربه تحصیلی، کیفیت و ابعاد محل تحصیل و امکانات آموزشی و رفاهی آن است. دانشگاه APU با توجه به این نکته، به طور مداوم در حال تجهیز و فراهم‌ کردن امکاناتی است که توانایی یادگیری دانشجویان را تقویت و  محیط راحت و دوستانه‌ای برای آن‌ها ایجاد کند.

امکانات دانشگاه APU تنها محدود به تجهیزات آموزشی نیست و شامل موارد زیادی می‌شود.

از کتابخانه APU با منابع متنوع و غنی گرفته تا فضاهای سرسبز برای استراحت و تفریح، امکاناتی مثل کافه‌ها، مراکز ورزشی و حتی مراکز فرهنگی و هنری همگی، تجربه دانشجویی خاطره انگیزی رقم می‌زنند.

محوطه‌ی دانشگاه APU در یک محیط پارک گونه با تکنولوژی بالا و مجهز به امکانات مطلوبی است که در این مقاله با آنها آشنا خواهید شد:  

 1. آزمایشگاه‌های مهندسی
 2. آزمایشگاه‌های رایانه IT
 3. کتابخانه
 4. سالن اجتماعات و کلاس‌های درس
 5. استودیو صفحه نمایش سبز
 6. استودیو توسعه‌ بازی‌های رایانه‌ای
 7. استعدادیابی سایبرشکافی APU
 8. امکانات تفریحی دانشگاه APU در کافه تریا
 9. سالن ورزشی Resident’s

آزمایشگاه‌ مهندسی

اصول مهندسی که در سطوح مختلف ارائه می‌شود، طی جلسات عملی و فعالیت‌های آزمایشگاهی آموخته و تقویت می‌شوند.

در دانشگاه APU ، این امر در آزمایشگاه‌های کاملاً مجهز برای آنالوگ و الکترونیک دیجیتال، مهندسی ارتباطات، سیستم برق، روباتیک، کنترل PLC، پنوماتیک و اتوماسیون، تجهیزات مکانیکی، کارگاه مکانیکی و همچنین آزمایشگاه‌های مواد و تست انجام می‌شود.

دانشجویان در آزمایشگاه طراحی مهندسی، از نرم افزارهایی مانند MATLAB ،LabView ،NI Multisim و SolidWorks به منظور یادگیری و درک جدیدترین تکنیک‌های طراحی و شبیه سازی مهندسی پیشرفته، بهره می‌گیرند.

دانشجویان با استفاده از اتاق Final Year Project می‌توانند بر روی توسعه‌ی پروژه تمرکز کنند؛ همچنین مرکز مهندسی رباتیک APU آنها را قادر می‌سازد تا با کارهای تحقیقاتی پیشرفته در زمینه‌ی روباتیک در مسابقات شرکت کنند.

آزمایشگاه‌ رایانه IT

دانشگاه APU  مجهز به چندین آزمایشگاه IT جهت کار پروژه‌ها، تولید چندرسانه‌ای، نرم افزار و برنامه نویسی اینترنت می‌باشد.

همه‌ی دانشجویان APU به امکانات پیشرفته‌ی رایانه ای شامل: آخرین رایانه‌های شخصی و ایستگاه‌های کاری با اتصال به اینترنت، سیستم عامل‌ها، مجموعه نرم افزارها و همچنین نرم افزارهای برنامه نویسی تجاری در چندین آزمایشگاه IT دسترسی دارند.

علاوه بر این، در تمام محوطه‌ی دانشگاه شما به اینترنت بی سیم دسترسی خواهید داشت تا بتوانید بدون محدودیت زمان و مکان یاد بگیرید.

امکانات کتابخانه دانشگاه APU

امکانات کتابخانه‌ی دانشگاه APU دروازه ای است برای ورود به مجموعه‌ی کاملی از کتاب‌ها، ژورنال‎ها، نشریات دوره‌ای، پروژه‌های دانشجویی و سایر انتشارات مرتبط. این مجموعه به منظور پشتیبانی از یادگیری و پژوهش برای همه‌ی دانشجویان و کارمندان APU فراهم آمده است.

در کتابخانه‌ی دانشگاه APU مناطقی برای مطالعه‌ی فردی و گروهی، اتاق‌های بحث و گفتگو، امکانات رایانه‌ای و یک مرکز فتوکپی  نیز وجود دارد.

علاوه بر این، شما می‌توانید به کتابخانه‌های دیجیتالی آنلاین از ارائه دهندگان پیشرو مانند Proquest، آتن، زمرد، ACM و مجلات حقوقی فعلی دسترسی پیدا کنید.

ساعات کار کتابخانه‌های APU به شرح زیر است:

محل

APIIT 
APU پردیس جدید

دوشنبه جمعه

8.30 صبح – 6.00 عصر
8.30 صبح – 8.00 شب

شنبه

بسته
9:00-01:00

امکانات کلاس‌های درس

کلیه‌ی کلاس‌ها و سالن‌های سخنرانی APU مجهز به امکانات شنیداری، رسانه ای و محاسباتی برای پشتیبانی از یادگیری در کلاس هستند.

امکانات استودیویی دانشگاه APU مالزی

یکی از نقاط تمایز دانشگاه APU مالزی، استودیوهایی است که با توجه به نیازهای دانشجویان تجهیز و در اختیارشان قرار گرفته است. کارگاه‌های طراحی صنعتی، استودیو تبلیغات، استودیو  VFXوانیمیشن سازی از دیگر امکانات آموزشی در دانشگاه APU می‌باشند که آموزش و یادگیری دانشجویان در زمینه‌های مربوطه را تقویت می‌کنند.

1-استودیو طراحی و نقاشی

استودیو طراحی و نقاشی (Design & Drawing) واقع در پردیس APIIT به گونه‌ای طراحی شده که ضمن کار روی موضوعات طراحی و نقاشی، حداکثر آرامش و راحتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. استودیوها به رایانه‌های مک و تبلت‌های طراحی واکوم (Wacom) به خوبی مجهز هستند و دانشجویان در صورت رزرو استودیو می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند.

2-استودیو صفحه نمایش سبز

استودیوی صفحه نمایش سبز واقع در پردیس APIIT جهت رفع نیازهای رسانه ای مربوط به پخش، تبلیغات و زمینه های تولید برنامه‌های تازه برای دانشجویان دانشکده‌ی رسانه، هنر و طراحی (SoMAD) راه اندازی شده است.

استودیو صفحه نمایش سبز این امکان را برای کلیه‌ی کارمندان و دانشجویان APU و APIIT فراهم می‌کند تا از سایر برنامه‌ها، کلوپ‌ها و فعالیت‌های مربوط به جوامع نیز بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است؛ این استودیو شامل طیف وسیعی از تجهیزات حرفه ای، مانند دوربین Canon DSLR، دوربین فیلمبرداری سونی XDCAM، یک آهنگ Dolly و سیستم‌های روشنایی است. دیوارها از عایق صوتی ساخته شده اند تا نویز و آشفتگی‌های خارجی را هنگام فیلمبرداری یا عکسبرداری از هم جدا کنند.

استودیو با داشتن یک میزگرد 10 نفره، اکنون یک محیط یادگیری کامل و مداوم است که خلاقیت و ایده‌های جدید را ترغیب می‌کند. علاوه بر این، گوشه ای از استودیو به ویترین پروژه‌های دانشجویان اختصاص یافته که در آن پروژه های عالی برای الهام بخشیدن به سایر دانشجویان به نمایش گذاشته می‌شود.

3-استودیو توسعه‌ بازی‌های رایانه‌ای

استودیو توسعه‌ بازی‌های رایانه‌ای

این استودیو به منظور توسعه‌ی بازی‌های رایانه‌ای در دانشگاه APU طراحی شده است. این مکان برای اطمینان از تجربه‌ی بازی با کیفیت و توسعه، مجهز به رایانه‌های شخصی Alienware Destop است. مینی سالن موجود در این استودیو به شما این امکان را می‌دهد تا با راحتی بیشتری در مورد ایده‌ها گفتگو و تعامل و ارتباط بیشتری با سایر دانشجویان برقرار کنید. ما همیشه معتقدیم که با همکاری‌های متقابل می توان به نتایج بهتری دست یافت.

امکانات استعدادیابی سایبرشکافی APU

منطقه‌ی استعدادیابی در فضای مجازی APU نمونه ای روشن و کامل از نحوه‌ی همکاری نزدیک دانشگاه با سازمان‌های پیشرو در صنعت است تا دانش آموزان را در معرض دید فناوری‌ها و سیستم‌های برتر کلاس قرار دهد.

 • SOC APU

این منطقه دارای یک مرکز عملیاتی امنیتی کاملاً کاربردی (SOC) است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تجربه عملیاتی در زمینه‌ی امنیت سایبر را داشته باشند. دانش آموختگان امنیت سایبری APU قادر به تجزیه و تحلیل فعالانه‌ی وقایع حملات سایبری هستند و از طریق داده‌های زمان واقعی، اقدامات متقابل را علیه تهدیدات سایبری برنامه ریزی می‌کنند.

 • Cyber ​​Ran APU

علاوه بر این، یک مرکز شبیه سازی و پاسخگویی کامل به تهدیدات سایبر نیز در منطقه‌ی امنیت استعدادیابی سایبر واقع شده است. Cyber ​​Range جزء بهترین تجهیزات در نوع خود است.

Cyber ​​Range جدیدترین فناوری‌ها و سیستم دفاع سایبری درجه‌‌ی نظامی را شامل می‌شود که می‌تواند حملات سایبری بسیار پیچیده را در یک محیط واقع بینانه در حد بالایی شبیه سازی کند. این فناوری‌ها دانش آموختگان را قادر می‌سازد تا:

 1. استراتژی‌های دفاعی را درک و تدوین کنند.
 2. کل زنجیره دفاع سایبری را تمرین کنند.
 3. ضمن آماده سازی آنها هنگام وقوع با تهدید سایبری واقعی مقابله کنند.
 • CISCO APU

آکادمی شبکه سازی CISCO APU، متشکل از مرکز تحقیقات و توسعه در IoT (CREDIT)، مرکز تحقیقات پزشکی قانونی و امنیتی و همچنین منطقه‌ی استعدادیابی CyberSecurance APU است. تسهیلات دانشگاه در این آکادمی برای ارائه‌ی تجربه‌ی دانشجویان در زمینه‌ی امنیت سایبری جهانی، شبکه و استعدادیابی IoT به آیندگان است.

منطقه‌ی استعدادیابی APU CyberSecurance با حمایت شدید شرکای صنعت، شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی (MDEC) و همچنین وزیر ارتباطات و چندرسانه‌ای، تأسیس و به‌عنوان یک موفقیت بزرگ در پورتال‌های مختلف خبری ملی به نمایش گذاشته شده است.

امکانات رفاهی تفریحی دانشگاه APU

امکانات تفریحی دانشگاه APU جایی برای رفع خستگی و تجدید قوای دانشجویان است. این مجموعه عظیم آموزشی با یک محیط بکر و دوستانه در صدد به چالش کشیدن دانشجویان برای رشد فردی و اجتماعی آنها است.

سالن‌های ورزشی مدرن، پیست‌های دو، استخر‌های شنا همه و همه در این دانشگاه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روحیه ورزشکاری دانشجویان را تقویت کند.

1-کافه تریا

کافه تریا ما طیف گسترده ای از غذاهای حلال آسیایی و غربی را سرو می کند. این مکان محبوب استراحت برای دانشجویان در هنگام استراحت است ، زیرا آنها هنگام بحث و گفتگو گروهی یا هنگام کار بر روی تکالیف خود ، بر روی برخی میان وعده ها و رفتارهای دلپذیر سوگواری می کنند.

2-سالن‌های ورزشی

دانشگاه APU علاوه بر تجهیزات آموزشی عالی، به آماده سازی سالن‌های ورزشی رایج و پرطرفدار دانشجویان توجه ویژه ای دارد. در دانشگاه APU به منظور ایجاد فضایی با نشاط جهت افزایش همبستگی میان دانشجویان، سالن‌های مجهز ورزشی اعم از سالن بدنسازی، زمین فوتسال و بسکتبال (روباز) و همجنین رینگ بوکس مهیا است.

سالن ورزشی Resident’s مختص ساکنان دانشگاه APU است. سالنی مبله با تجهیزات رفاهی نظیر خشکشویی و تجهیزات ورزشی مانند میز بیلیارد و فوتبال دستی فضای مفرحی برای دورهمی‌های دانشجویی می‌باشد.

تحصیل تضمینی در دانشگاه APU مالزی

مشاوره شریف پس از یک دوره دنیاگردی، مالزی را خانه دوم خود انتخاب کرده است.

ما با  20 سال تجربه زندگی در مالزی، منتظر شماییم تا برای تحصیل و اقامت یاری‌تان کنیم. هدف ما روشن کردن مسیر برای زندگی بهتر در مالزی است. برای دریافت هر کدام از خدمات زیر با ما تماس بگیرید:
 • اخذ ویزای تحصیلی برای درس خواندن در دانشگاه APU 
 • پذیرش دانشگاه APU مالزی
 • ثبت نام در کالج های زبان مالزی
 • تحصیل در مدارس ابتدایی، دبیرستان و پس دانشگاهی
 • اخذ اقامت «خانه دوم من مالزی»
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *