تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
ویزای-تحصیلی-مالزی

ویزای تحصیلی مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
4.9/5 - (231 امتیاز)

شما به دنبال پیشبرد تحصیلات خود در مالزی هستید و گام بعدی، دریافت ویزای تحصیلی است! این مقاله به شما دانش لازم برای ناوبری مؤثر در فرآیند اخذ ویزای دانشجویی مالزی را ارائه می‌دهد. با توضیحاتی صریح و دقیق، شما را از پروسه تهیه مدارک مورد نیاز تا نحوه تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و استراتژی‌های موفقیت در مصاحبه ویزای تحصیلی مالزی همراهی می‌کنیم. بیایید بدون اتلاف وقت، به سراغ مراحل عملی برویم…

مشاوره شریف؛ راهنما و مجری شما در امور پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی مالزی است.

میخوای ویزای تحصیلی مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

play-rounded-fill

ویزای تحصیلی مالزی چیست؟

ویزای تحصیلی کشور مالزی نوعی ویزای با مرجع است که با هدف تحصیل در مالزی برای دانشجویان بین المللی توسط اداره مهاجرت مالزی صادر می‌شود. اعتبار ویزای تحصیلی مالزی یک سال و قابل تمدید است. هزینه ویزای تحصیلی بین 1.800 تا 2.500 رینگیت مالزی متغییر می‌باشد.

ویژگی‌های ویزای تحصیلی مالزی:

 • ویزا مولتیپل است و می‌توانید به دفعات متعدد وارد و خارج از مالزی شوید.
 • می‌توانید در تمام مدت تحصیل‌تان از اقامت در مالزی لذت ببرید.
 • می توانید تا ۲۰ ساعت در هفته و در طول تعطیلات ۸ روزه دانشگاه یا بیشتر کار کنید.
 • به تمام نقاط مالزی سفر کنید.
 • می‌توانید خانه یا ماشین اجاره یا خریداری کنید.
 • بسته به مقطه تحصیلی‌تان می‌توانید برای همسر و فرزندان یا والدین ویزای همراه بگیرید.
 • بسته به مقطع تحصیلی‌تان می‌توانید حساب بانکی باز کنید.
 • نمی‌توانید یک شغل تمام وقت استخدام شده یا یک کسب و کار سودآور راه اندازی کنید.

قیمت ویزای مالزی

اینجا رو کلیک کن

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی مالزی

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی مالزی در 3 گام اساسی خلاصه می‌شود:

گام اول: دریافت نامه اپروال ویزا (VAL)

گام دوم: دریافت مهر SEV) Singel Entry Visa) از سفارت مالزی در تهران

گام سوم: ورود به مالزی و دریافت استیکر ویزای تحصیلی یک ساله

دریافت نامه اپروال ویزا (VAL)

نامه اپروال در واقع همان نامه تأییدیه ویزا (VAL) است که از سوی اداره مهاجرت مالزی برای شما صادر می‌شود. شرط اصلی برای دریافت اپروال، داشتن نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های مالزی است. بنابراین فرآیند اخذ ویزای تحصیلی مالزی بعد از اتمام پروسه اپلای و گرفتن پذیرش تحصیلی آغاز می‌شود. برای گرفتن اپروال ابتدا باید به اداره مهاجرت مالزی درخواست دهید و مدارک خواسته شده را ارسال کنید. پروسه 

نامه اپروال برای دریافت ویزای یکبار ورود مالزی و تکمیل فرآیند ثبت نام در مراکز آموزشی مالزی الزامی است. ما نیز در شریف اِستادی اپروال متقاضیان ویزای تحصیلی را دریافت می‌کنیم.

مدارک مورد نیاز برای دریافت نامه‌ تأییدیه ویزا (val)

برای اخذ ویزای دانشجویی مالزی باید ابتدا از اداره‌ی مهاجرت، نامه اپروال (تأییدیه ویزا) دریافت کنید و تمام مدارک زیر را به بخش بین‌الملل تحویل دهید.

 • نامه‌ی پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت با حداقل 18 ماه اعتبار
 • اسکن از تمام صفحات پاسپورت (32 صفحه)
 • عکس پاسپورتی با پشت‌زمینه‌ی سفید سایز 3.5 در 4.5
 • کپی مدارک تحصیلی
 • تکمیل فرم اظهارنامه سلامت
 • نامه صلاحیت (LOE): این نامه را مجریان شریف اِستادی از سفارت ایران در کوالالامپور دریافت می‌کنند.
 • پرداخت هزینه اپروال VAL (بسته به دانشگاه شما متفاوت می‌باشید و به شما اعلام می‌شود)

نامه صلاحیت (LOE) چیست؟

این یک نامه تأییدیه است که اداره مهاجرت مالزی برای دانشجویان ایرانی از سفارت ایران در کوالالامپور درخواست می‌کند و باید تأیید شود. ما این نامه را برای‌تان می‌گیریم و به اداره مهاجرت مالزی تحویل می‌دهیم.

 توجه!  در خصوص فرم اظهارنامه سلامت لازم است بدانید که ما این فرم را برای‌تان ارسال می‌کنیم. در این فرم شما فقط اعلام می‌کنید که سلامت هستید و مشکل خاصی ندارید. در این مرحله نیازی به انجام آزمایش پزشکی نیست. این فرم شامل اعلام سلامت کامل نسبت به انواع مخدرها، بیماری‌های عفونی و واگیردار، هپاتیت، HIV و … می‌باشد که شما برای تأیید فقط باید امضاء کنید.

توجه! ما این مدارک را برای درخواست نامه اپروال ویزا ارسال می‌کنیم. پردازش و صدور اپروال بین 4 تا 6 هفته زمان می‌برد. ابتدا یک اپروال اولیه از اداره EMGS (سازمان خدمات آموزشی مالزی) دریافت می‌کنیم و در مرحله بعد یک اپروال نهایی از اداره مهاجرت مالزی می‌گیریم. همراه اپروال یک کد رفرنس اعلام می‌شود که کد ویزای دانشجویی شما است. پس از دریافت اپروال، برای دریافت ویزای یکبار ورود مالزی درخواست می‌دهیم.

اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی مالزی

دریافت ویزای یکبار ورود مالزی (SEV) 

در صورتی که دانشجوی ایرانی نامه‌‌ی تاییدیه ویزا را دریافت کند، می‌تواند ویزای یک بار ورود Singel Entry Visa را از سفارت مالزی در تهران بگیرد.

ویزای یکبار ورود مالزی (SEV) بر اساس نامه اپروالی که دریافت نموده‌اید صادر می‌شود. به این صورت که کد اپروال شما در مهر ویزایی که صادر شده درج می‌شود و شما بر اساس این ویزا می‌توانید وارد مالزی شوید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای یکبار ورود (SEV)

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • اصل پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • کپی بلیط
 • نامه‌ی پذیرش دانشگاه
 • نامه‌ی تأییدیه ویزا (اپروال)

پردازش درخواست و صدور ویزای تک ورود مالزی تقریباً 4 تا 5 روز کاری زمان می‌برد. علت درخواست شما و کد اپروال‌تان در پایین ویزای SEV صادر شده، درج می‌شود. در واقع شما یک ویزای یکبار ورود مبتنی بر ویزای تحصیلی دریافت می‌کنید که مأمور گیت دانشجویی در فرودگاه کوالالامپور با دیدن آن متوجه می‌شود که شما برای گرفتن ویزای تحصیلی وارد خاک مالزی شده‌اید. سپس، مهر یک ماهه ( Refer to immigration) را در پاسپورت شما درج می‌کند. این مهر شما را به اداره مهاجرت مالزی ارجاع می‌دهد و فقط یک ماه اعتبار دارد. به این معنی که فقط یک ماه فرصت دارید تا استیکر ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهید.

توجه! دانشجو در زمان ورود به فرودگاه کوالالامپور باید از گیت 48 تا 50 (گیت دانشجویی) عبور کند. گیت توریست‌ها متفاوت است.

قانون جدید ورود دانشجویان به مالزی

در گذشته؛ دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند، می‌توانستند با ویزای توریستی ۱۴ روزه یا ویزای سوشال مالزی وارد خاک این کشور شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند.

این در حالی است که با قوانین جدید، دانشجویان دیگر نمی‌توانند طبق روال سابق، وارد مالزی شوند و باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه‌ی ویزای صادر شده از اداره مهاجرت اقدام کنند.

مطابق قانون جدید ورورد دانشجویان به مالزی، تنها زمانی به دانشجویان خارجی اجازه‌ی ورود داده خواهد شد که از یک دانشگاه‌ این کشور پذیرش گرفته باشند. طبق تصمیمات جدید، دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مالزی مقدماتی مانند: داشتن بیمه‌ی درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از موسسات آموزش عالی مالزی را فراهم کنند.

اخذ ویزای فوری مالزی در 48 ساعت

برای تماس کلیک کنید

ورود به مالزی و دریافت ویزای تحصیلی

از زمانی که ویزای مالزی را دریافت می‌کنید تا رسیدن به ویزای تحصیلی باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • پس از دریافت SEV باید وارد مالزی شوید.
 • در فرودگاه مالزی مهر یک ماهه (Refer to immigration) را دریافت می‌کنید.
 • پس از دریافت مهر ورود باید سریعاً در دانشگاه ثبت‌نام کنند. 
 • آزمایشات پزشکی را انجام دهید.
 • ویزای تحصیلی مالزی را دریافت کنید.

توجه! برای انجام آزمایشات پزشکی، دانشجو باید در یکی از آزمایشگاه‌های تحت نظارت اداره EMGS، آزمایشات پزشکی را انجام دهد. آزمایشات پزشکی شامل ست کامل مخدرها، یک سری بیماری‌های عفونی و واگیر دار مثل هپاتیت و HIV و .. می‌باشد. بعد از اینکه آزمایشات پزشکی پاس شد؛ دانشگاه پاسپورت شما را دریافت و برای گرفتن ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت ارسال می‌کند. صدور ویزای تحصیلی یک ماه زمان می‌برد و در پایان مهر ویزای دانشجویی یک ساله روی پاسپورت شما درج می‌شود.

سن مجاز برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی دانشجویی مالزی

از آنجایی که امکان ادامه تحصیل در مالزی بدون محدودیت سنی و گپ تحصیلی فراهم است، دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش یکی از دانشگاه های مالزی شوند، می‌توانند ویزای تحصیلی بگیرند. البته برای دانش آموزان شرایط سنی همچنان لحاظ است و ویزای دانش آموزی مالزی برای متقاضیان 5 تا 17 سال داده می‌شود.

تاریخ اعتبار و تمدید ویزای تحصیلی مالزی

تاریخ اعتبار ویزای تحصیلی مالزی یک سال می‌باشد؛ بنابراین برای تحصیل یک دوره تحصیلی سه ساله نیاز به تمدید ویزای تحصیلی مالزی دارید، در غیر این صورت باید قید ادامه تحصیل در این کشور را بزنید.

البته نگران نباشید؛ پروسه تمدید ویزای تحصیلی مالزی زیاد سخت نیست! برای تمدید ویزای دانشجویی مالزی، دانشگاهی که در آن پذیرش گرفته‌اید، مسئولیت تمدید ویزای تحصیلی مالزی را برعهده دارد. در نظر داشته باشید که برای تمدید ویزای سال دوم باید دو ماه قبل از پایان اعتبار ویزای تحصیلی‌تان، پاسپورت خود را به دانشگاه تحویل دهید تا برای سال بعد ویزای شما را تمدید کنند.

توصیه هایی برای دریافت موفقیت آمیز ویزای تحصیلی مالزی

 • مدارک خواسته شده برای دریافت نامه اپروال را مطابق آنچه که به شما اعلام می‌کنیم آماده و تحویل دهید.
 • فایل عکس از مدارکی است که تأیید آن با حساسیت بالا همراه است و بعضاً ممکن است عکس شما رد شود و نیاز به ارسال عکس دیگری باشد که پروسه اخذ ویزای تحصیلی را به تعویق می‌اندازد. در نظر داشته باشید که باید فایل اصلی عکس را از عکاسی بگیرید و برای ما ارسال کنید. چراکه اسکن عکس چاپ شده کیفیت آن را پایین می‌آورد و ممکن است رد شود. همچنین فایل عکس باید با کیفیت بالا، بدون عینک و روتوش،کاملاً از روبه رو، بدون هیچ سایه‌ای باشد.
 • در مالزی آزمایشات پزشکی تحت قوانین بسیار سختگیرانه‌ای فعالیت می‌کنند و شامل تست تمام مخدرها می‌شود. هر کدام از نتایج اگر مثبت شود، دانشجو باید به ایران برگردد و پروسه اخذ ویزای تحصیلی وی متوقف می‌شود. پس حتما نسبت به این تست ها بسیار حساس باشید و قبل از سفر این اطمینان را داشته باشید که مشکلی از جهت انجام آزمایشات پزشکی در مالزی ایجاد نمی‌شود.
 • اگر شما در حین درخواست نامه اپروال در خاک مالزی باشید، اپروال و درخواست ویزای تحصیلی شما ریجکت می‌شود. حتی اگر موفق شوید اپلای کنید و قبل از اپروال وارد مالزی شوید، باز هم ویزای شما ریجکت می‌شود. بنابراین زمانی که می‌خواهید برای نامه اپروال اقدام کنید باید در خارج از مالزی باشید.

صدور کارت دانشجویی مالزی

پس از پایان مراحل اخذ ویزای دانشجویی مالزی، برای دانشجو یک کارت هویتی بایومتریک صادر می‌شود. این کارت شامل اطلاعات و عکس دانشجو جهت احراز هویت است.

مزایای کارت هویتی بایومتریک

 • کارت هویتی بایومتریک معروف به i-Kad است و تنها مدرک معتبر شناسایی افراد و دانش آموزان خارجی است.
 • کارت هویتی بایومتریک از جانب وزارت مهاجرت مالزی به رسمیت شناخته و معتبر است.
 • این کارت باید همیشه و در همه جا همراه دانشجو باشد.
 • با داشتن i-Kad دیگر نیازی به پاسپورت ندارید و می‌توانید آن را در جایی امن نگهداری کنید.
 • i-Kad به عنوان جایگزینی برای سفرهای بین المللی و حتی سفر بین جزایر شبه جزیره مالزی مثل ساباه و ساراباک نمی باشد. 

پاسخ به سؤالات شما

۱- مدت اقامت با ویزای دانشجویی مالزی چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای دانشجویی مالزی یک سال است که به صورت سالانه قابل تمدید است.

۲- میانگین هزینه ویزای تحصیلی دانشجویی مالزی چقدر است؟

هزینه ئریافت ویزای دانشجویی بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متغییر است. با این حال به طور میانگین در حدود 1.800 تا 2.500 رینگیت می‌باشد.

۳- زمان لازم و مراحل دریافت ویزای تحصیلی مالزی حدوداً چقدر است؟

زمان لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی چیزی حدودا ۳ الی ۴ هفته است.

۴- با ویزای تحصیلی مالزی می‌توان کار کرد؟

می‌توانید تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید. اما نمی‌توانید یک شغل تمام وقت استخدام شده یا یک کسب و کار سودآور راه اندازی کنید. دانشجویان همچنین مجاز به فعالیت در برخی مشاغل نیستند.

5- پس از اتمام دانشگاه، با ویزای دانشجویی تا چه مدت می توان در مالزی اقامت داشت؟

نهایتا دو ماه

اخذ ویزای تحصیلی مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به 20 سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اقامت و اخذ ویزای تحصیلی مالزی، با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، مفتخر به کسب نمایندگی بیش از هفتاد مدرسه، دانشگاه و کالج زبان بین‌المللی در مالزی است. برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های مالزی و اخذ ویزای تحصیلی، روی ما حساب کنید…از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی. 
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

4 دیدگاه

 1. سلام من توی مالزی بزرگ شدم و ولی مدرسه ی امام خمینی دارم میرم و الان هم سال دهم هستم از سال اولم مدرسه امام خمینی دارم میرم آیا میتونم از هینجا یعنی مالزی 3 سال دیگه برای ویزای تحصیلی اقدام کنم یا باید داخل ایران باشم؟(ایران نمیخوام برگردم)

  • سلام دوست عزیز. با توجه به اینکه شما مدرسه امام خمینی می‌رفتید، ویزای شما دانش آموزی نبوده زیرا این مدرسه ویزای دانش آموزی نمی‌دهد. ویزای شما از نوع دیپندنت Dependent است. برای تبدیل ویزای دیپندنت به ویزای دانشجویی شما باید مالزی را ترک کنید، نامه اپروال ویزای دانشجویی بگیرید و دوباره به مالزی برگردید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق واتساپ 09357205050 مشاوره رایگان بگیرید.

 2. خواهشا اطلاعات غلط ندید دانشجو به هیچ عنوان تو مالزی اجازه کار نداره مگه موسسه یا کالج اینترنشیپ داده باشه

  • مشاوره شریف

   بر اساس مصوبه تصویب شده در سال 2019 : تمامی دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، تا زمانی که ویزای دانشجویی ایشان دارای اعتبار است، مجاز هستند به صورت پاره‌وقت و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و انحصاراً درطول تعطیلات میان‌ترم یا تعطیلات بیشتر از ۷ روز در رستوران‌ها، پمپ‌بنزین‌ها، سوپرمارکت‌ها و هتل‌ها کار کنند. لطفاً توجه داشته باشید که ابتدا لازم است از ادارۀ مهاجرت اجازۀ کار دریافت گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture