تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
روش های اخذ ویزای زبان مالزی | شرایط 2022 |
روش های اخذ ویزای زبان مالزی | شرایط 2022 |

ویزای زبان مالزی ( چگونگی اخذ ویزای زبان کشور مالزی )

زمان مطالعه: 7 دقیقه
5/5 - (7 امتیاز)

ویزای زبان مالزی برای کسانی است که طرح‌های ذهنی زیادی برای یادگیری زبان در محیطی اینترنشنال دارند. اخذ ویزای زبان کشور مالزی ورود به میدان عمل برای یادگیری عمیق زبان های زنده دنیا از انگلیسی تا کره ای، آلمانی و غیره است. برای تبدیل شدن به دیکشنری زنده زبان انگلیسی در مالزی برای اخذ این ویزا پیشقدم شوید. ما در این نوشتار از چگونگی اخذ ویزای زبان کشور مالزی برایتان می‌گوییم.

مشاوره شریف همراه شما است تا بدون هیچ دغدغه‌ و چالشی، هر نوع ویزای مالزی را در کوتاه ترین زمان بگیرید. 

دلت می خواد ویزای زبان مالزی رو داشته باشی؟

اینجا رو کلیک کن

راهنمای قدم به قدم اخذ ویزای زبان مالزی

در مالزی هیچ کاری سخت و دشوار نیست، چون دولت فکر همه جا را کرده و روند دریافت ویزا و یادگیری زبان کشور مالزی را بسیار آسان کرده است.

خبر خوب این که، نیازی نیست دانشجویان برای دریافت ویزای مالزی به سفارت یا کنسولگری مالزی مراجعه کنند چون مشاوره شریف همه کارها را به سرعت برق و باد برایتان انجام داده و ویزایتان را ظرف 48 ساعت به شما می‌رساند.

فقط برای آن که با شرایط روادید زبان مالزی آشنا شوید، مراحل دریافت آن را قدم به قدم برایتان شرح می‌دهیم.

قدم اول: در اولین گام برای ویزا بهتر است کالج زبان مورد نظر را گزینش کرده و از آنجا پذیرش بگیرید. 

قدم دوم: صبور باشید و منتظر دریافت تأییدیه پذیرش بمانید. فرآیند دریافت اطلاعیه پذیرش از اداره صدور ویزای دانشجویی EMGS چیزی حدود 7 روز کاری است. 

قدم سوم: ارائه مدارک لازم است، تا اینجای کار نصف راه را رفته‌اید، حالا باید تمامی مدارک را برای ویزای مالزی به کالج انتخابی خود ارسال کنید.

قدم چهارم: تأیید گذرنامه دانشجویی، در این مرحله نیاز است که دانشگاه یا کالج زبان، نامه‌ای مبنی بر تأیید درخواست دانشجو برای اداره صدور ویزای دانشجویی EMGS ارسال کند. 

قدم پنجم: حالا دیگر وقت رفتن است، بهتر است جزئیات پرواز را با کالج زبان خود در مالزی به اشتراک بگذارید. اطلاعاتی نظیر مکان فرودگاه، شماره پرواز و تاریخ و زمان ورود را به کالج خود اطلاع دهید. چون قرار است نماینده دانشگاه در فرودگاه به استقبال‌تان بیاید.  

دریافت ویزای فوری مالزی

کلیک کنید

مدارک لازم برای دریافت ویزای زبان

وقتِ تهیه مدارک لازم برای دریافت ویزای زبان مالزی است. لطفاً این بخش را با دقت بخوانید تا چیزی از قلم نیفتد و مدارک مورد نیاز را تمام و کمال تهیه کنید. 

 1. ارائه نامه پیشنهادی از سوی کالج زبان منتخب در مالزی
 2. تحویل نتایج تحصیلی و ریز نمرات قبلی
 3. ارائه گزارش پزشکی مبنی بر سلامت کامل قبل از ورود به مالزی
 4. ارائه پاسپورتی که حداق 12 ماه اعتبار داشته باشد
 5. یک عکس با ابعاد 35mm x 45mm و زمینه سفید.
 6. اثبات مهارت زبان انگلیسی. شما باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید و گواهینامه ای که نشان می دهد سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی دارید را پیوست کنید.

آماده کردن مدارک با شما، دریافت ویزای مالزی با ما، همین حالا با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید.

برای غربالگری سلامت به این نکات توجه کنید

 
 • دانشجویان متقاضی دریافت روادید زبان کشور مالزی، باید برای درخواست نامه تأیید ویزا (VAL) فرم اعلامیه سلامت خود را ارسال کنند. 
 • اگر از کشوری هستند که تب زرد در آن شایع است، باید سایر الزامات مربوط به تب زرد را رعایت کنید. کشورها یا مناطقی که به عنوان خطر انتقال تب زرد هستند، توسط سازمان بهداشت جهانی مشخص شده است.  
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌کنید یا اخیراً تحت درمان عمده‌ای قرار گرفته‌اید، باید با نامه‌ای از پزشک‌، جزئیات و روش مصرف داروها را ذکر کنید.
 • اگر دانشجویی برای تحصیل یا اقامت در مالزی مناسب تلقی نشود، باید قبل از انقضای ویزای اعطا شده در بدو ورود، مالزی را ترک کند.
 • توجه داشته باشید که مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها به عهده دانشجو است. 
  در خاطرتان بماند، ارائه اظهارنامه نادرست، از جمله در فرم اظهارنامه سلامت، طبق قوانین مالزی تخلف است و ممکن است منجر به پیگرد قانونی و اخراج از مالزی شود.
 

اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان

کلیک کنید

دریافت نامه صلاحیت malaysia language visa برای دانشجویان ایرانی

 یکی از مواردی که فقط مخصوص ایرانیان است دریافت نامه واجد شرایط بودن (LOE) برای ویزای زبان مالزی است.

برای دریافت این نامه باید مؤسسه منتخب شما برای دریافت نامه LOE از سفارت ایران در کوالالامپور درخواست دهد.

پس از تأیید درخواست LOE، سفارت این نامه را مستقیماً در اختیار اداره صدور ویزای دانشجویی یا EMGS قرار می‌دهد و شما می‌توانید بدون هیچ مانعی ویزای زبان مالزی را دریافت کنید.

زمان لازم برای اخذ ویزای زبان کشور مالزی 

زمان انتظار برای دریافت ویزای زبان در مالزی 

همیشه زمانبدی مهم‌ترین مرحله برنامه ریزی برای انجام کارها است. اگر به دنبال اطلاعات دقیق زمان دقیق انتظار برای دریافت ویزای یادگیری زبان در مالزی هستید، تنها یک تماس با کارشناسان مشاوره شریف، چاره کارتان است. 

جهت اطلاع‌: کل فرآیند درخواست ویزای کالج های زبان مالزی تا دریافت به طور میانگین بین 4 تا 6 هفته طول می‌کشد. این زمان را می‌توان به دوره‌های زیر تقسیم کرد:

 1. زمان پردازش نامه تأیید ویزا که 14 روز کاری از تاریخ ارسال زمان می‌برد. 
 2. اگر به صورت الکترونیکی برای دریافت ویزای زبان اقدام کرده باشید، باید 1 تا 3 هفته به اضافه 48 ساعت برای پرینت ویزای الکترونیکی صبر کنید.

هزینه دریافت ویزا برای یادگیری زبان 

هزینه دریافت ویزا برای یادگیری زبان در کشور مالزی را نمی‌توان به طور دقیق برآورد کرد؛ چون عوامل زیادی در تعیین قیمت دخیل هستند. برای محاسبه کل هزینه‌ها، باید ریز هزینه را به صورت جزئی در نظر بگیرید:

 1. پرداخت هزینه صدور
 2. چکاپ کامل پزشکی در بدو ورود
 3. هزینه پرداخت بیمه مسافرتی و درمانی با پوشش کامل
 4. هزینه لغو ویزا در صورت نیاز

شرایط دریافت ویزای زبان مالزی برای ایرانیان

مهم‌ترین شرط برای دریافت ویزای زبان مالزی خواستن و اراده کردن است، همان کاری که قبلاً با انتخاب بهترین کالج‌های زبان انگلیسی در مالزی انجام داده‌اید. سایر شرایط دریافت ویزای زبان مالزی برای ایرانیان را با هم بخوانیم:

  1. هر چند سن تنها یک عدد است ولی برای پذیرش کالج در مالزی، عدد سنی شما باید در بازه 18 تا 35 سال باشد.
  2. برای اطمینان از وضعیت سلامت جسمانی، بد نیست قبل از سفر غربالگری پزشکی انجام داده و مدارک آن را ضمیمه کنید، ناگفته نماند در قوانین جدید ورود به مالزی پساکرونا ممکن است در برخی موارد نیاز به انجام تست مجدد PCR  داشته باشد.
  3. شرط بعدی دریافت ویزا زبان مالزی، داشتن پذیرش از کالج زبانی است که قصد یادگیری زبان در آن را دارید.

با ویزای زبان مالزی می‌توان ویزای همراه گرفت؟ 

نکته‌ جالبی که درباره ویزای یادگیری زبان باید بدانید؛ این است که برای این ویزا برخلاف ویزای تحصیلی مالزی نمی‌توان از شرایط ویزای همراه استفاده کرد. در واقع دارنده ویزای زبان نمی‌تواند والدین، همسر یا فرزندانش را در کنار خود داشته باشد. 

شاید دلیل این محدودیت، زمان کوتاه این ویزا باشد. بنابراین اگر دوست دارید که به صورت خانوادگی آموزش زبان را شروع کنید، می‌توانید برای تک تک اعضای خانواده ویزای زبان بگیرید و در یک رالی خانوادگی برای یادگیری زبان در مالزی از همدیگر سبقیت بگیرید! 

تور تابستانی آموزش زبان کودکان

کلیک کنید

تاریخ اعتبار malaysia language visa

باید بدانید تاریخ اعتبار malaysia language visa شش ماهه است؛ ولی می‌توانید آن را به مدت یک سال یا 12 ماه تمدید کنید. 

 1. اگر در یکی از دوره‌های کوتاه مدت کالج های مالزی شرکت کنید، مدت تحصیل‌تان بین 4 تا 6 ماه طول می‌کشد در این صورت برایتان ویزای زبان مالزی با تاریخ اعتبار 6 ماهه صادر می‌شود.
 2. اگر قصد شرکت در دوره‌های طولانی‌تر یک ساله را داشته باشید، می‌توانید ویزا را تا یک سال تمدید کنید. 

مشاوره شریف، همراه همیشگی در ایران و مالزی است، تمدید ویزای خود را به کارشناسان ما واگذار کنید.

چگونگی تمدید language visa مالزی

جالب است بدانید language visa تنها برای یک بار قابلیت تمدید دارد. برای تمدید روادید زبان کشور مالزی، می‌توانید از طریق کالج خود اقدام کنید. اگر قصد تمدید ویزا را دارید؛ باید یک کپی از گذرنامه خود و همچنین ریز نمرات آموزشی و گواهی‌هایی که دریافت کرده‌اید ارسال کنید. سایر الزامات تمدید با هماهنگی کالج منتخب شما مطابقت داده می‌شود. 

مقایسه ویزای زبان با ویزای تحصیلی  

جالب است که بدانید ویزای زبان مالزی بسیار شبیه به ویزای تحصیلی دانشگاه های مالزی است، شباهت اصلی هر دو در شیوه دریافت آن است ولی از نظر ماهیت تفاوت‌های زیادی با هم دارند. در مقایسه ویزا زبان با ویزای تحصیلی مالزی مشاهده این شباهت‌ها و تفاوت‌ها حتماً برایتان جالب خواهد بود:  

شباهت ویزای زبان و ویزای تحصیلی:

 1. هر دو ویزای زبان و ویزای تحصیلی مالزی، چند بار ورود یا Multiple هستند و دارنده پس از خروج از مالزی اجازه بازگشت دوباره به کشور را دارد، به شرط آن که تاریخ اعتبار ویزایش تمام نشده باشد.
 2. شباهت دیگر این دو نوع ویزا  در شیوه دریافت آن است. 
 3. ویزای زبان را می‌توانید برای یادگیری هر زبانی غیر از انگلیسی در مالزی هم بگیرید، درست مثل ویزای تحصیلی مالزی که می‌توانید برای تحصیل در هر کدام از دانشگاه های مالزی از آن استفاده کنید. 

تفاوت ویزای زبان مالزی با ویزای تحصیلی:

 1. یکی از تفاوت‌های اصلی این 2 نوع ویزا در مدت اعتبار و تاریخ تمدید آن است. ویزایی که برای یادگیری زبان در مالزی صادر می‌شود، تنها یک بار قابلیت تمدید دارد؛ به عبارت بهتر زمان اصلی آن 6 ماهه است و تا یک سال می‌توانید آن را تمدید کنید. ولی ویزای تحصیلی مالزی در تمام دوران مدت تحصیل قابل تمدید است.
 2. تفاوت دیگر این 2 نوع ویزا در امکان دریافت ویزای همراه مالزی است. همان طور که قبلاً هم گفتیم با ویزای زبان کشور مالزی نمی‌توانید ویزای همراه بگیرید! 

کالج زبان EMS مالزی

کلیک کنید

بهترین کالج‌های زبان مالزی برای دارندگان ویزا 

مؤسسات آموزشی و کالج های پرفکتی در مالزی وجود دارد و شما می‌توانید برای یادگیری زبان انگلیسی یا هر کدام از زبان‌های زنده دنیا روی آن حساب باز کنید. با توجه به اولویت‌هایتان می‌توانید در یکی بهترین کالج های زبان مالزی برای دارندگان ویزا که شرایط بهتری برای ایرانیان دارد، ثبت نام کنید.

 1. کالج‌ زبان ems
 2. کالج‌ elec
 3. کالج زبان ELS
 4. کالج دانشگاهی APU
 5. کالج دانشگاهی SUNWAY
 6. کالج دانشگاهی TAYLORS

مشاوره شریف با آگاهی کامل، کالج‌های مالزی را رصد کرده و با توجه به شرایط ایرانیان، بهترین کالج‌ها و دوره های زبان را برایتان گزینش کرده است. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات‌ شما هستند.

مزایای اخذ ویزای زبان مالزی 

می‌خواهیم برایتان از مزایای اخذ ویزای زبان مالزی بگوییم:

 • شما می‌توانید بدون آن که یک کلمه انگلیسی بدانید وارد مالزی شوید و با سطح زبانی عالی به کشور خودتان برگردید.
 • کالج های زبان مالزی جزو برترین و شناخته شده‌ترین کالج‌های زبان دنیا هستند.
 • هزینه زندگی در مالزی در مقایسه با کشورهای اروپایی پایین‌تر و با کیفیت بالاتر است.
 • یادگیری زبان انگلیسی در محیط بین المللی مالزی، آموزش‌ها را در ذهن‌تان پایدار و دائمی می‌کند.
 • زبان انگلیسی در مالزی، مهارتی است که باید آن را زندگی کنید. 
 • آموزش زبان انگلیسی در مالزی باعث ارتقای مهارت‌های ارتباطی و گسترش افق دید شما می‌شود.
 • داشتن مدرک انگلیسی از بهترین کالج‌های زبان مالزی، برگ برنده و مجوز ورود شما به دانشگاه های معتبر مالزی و دنیا است. 
 • با یادگیری زبان انگلیسی در مالزی، فرصت‌های شغلی بهتری در انتظارتان خواهد بود.

چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

 پرواضح است که در عصر فناوری و در دنیای دیجیتال امروزی، اگر به زبان انگلیسی مسلط نباشید از دنیا و پیشرفت‌هایش نه یک قدم، بلکه صد قدم عقب می‌مانید. هر چند ضرورت یادگیری زبان انگلیسی در مالزی را نمی‌توان در این چند خط خلاصه کرد، ولی بهتر است این دلایل را بخوانید تا مجاب شوید که یادگیری زبان انگلیسی از نان شب هم واجب‌تر است: 

 • زبان انگلیسی ابزار برقراری ارتباط آدم‌های مختلف در سراسر دنیا است.
 • زبان انگلیسی، زبان مادری پنج کشور از جمله ایالات متحده امریکا، بریتانیا، استرالیا، نیوزیلند و کانادا است. در 60 کشور دنیا از جمله مالزی، انگلیسی به عنوان زبان دوم رواج دارد.
 • انگلیسی زبان استاندارد و شناخته شده بین المللی است و بسیاری از متون معتبر علمی و پژوهشی به این زبان رسمی دنیا است.
 • با دانستن زبان مشترک آدم‌ها است که می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید و ایده، احساسات و مهارت و غیره را با آنها به اشتراک بگذارید. 
 • زبان انگلیسی در حوزه‌های زیادی از جمله آموزش، پزشکی، تجارت، سیاست، فناوری و تکنولوژی و غیره کاربرد دارد.
 

کدام دوره‌ زبان انگلیسی مناسب شما است؟

اشتیاق همان چیزی است که شما را برای گرفتن ویزای زبان کشور مالزی و شرکت در دوره های انگلیسی کالج های زبان هدایت کرده است. بسیاری از کالج‌های زبان مالزی همه دوره‌های مورد نیاز شما را با بهترین اساتید ارائه می‌دهند. انتخاب با خودتان است که کدام یک از این دوره های زبان انگلیسی را برگزینید:

 • ثبت نام آزمون IELTS (آیلتس) 
 • شرکت در دوره تافل
 • دوره PTE-A (آزمون انگلیسی پیرسون – آکادمیک)
 • دوره CAE (انگلیسی کمبریج پیشرفته)
 • دوره CPE (انگلیسی کمبریج مهارت)
 • دوره MUET (آزمون انگلیسی
 • دوره زبان های غیر انگلیسی مانند زبان آلمانی، کره‌ای، ژاپنی و غیره در مالزی

پس از انتخاب دوره خود در بهترین کالج‌های زبان، باید ویزای زبان مالزی بگیرید و برای شروع یادگیری انگلیسی وارد کشور مالزی شوید. 

یادگیری زبان آلمانی با ویزای زبان مالزی 

یادگیری زبان آلمانی با ویزای زبان مالزی

در مالزی همه چیز برای رشد و پیشرفت شما فراهم است. فرقی ندارد که ویزای زبان مالزی را با هدف‌ یادگیری زبان انگلیسی می‌گیرید یا قصد آموزش دیدن زبان‌های دیگر دنیا مثل زبان آلمانی را دارید. 

کالج‌های زبان مالزی، میزبان خوبی برای همه دانشجویان از سراسر نقاط دنیا هستند. شما می‌توانید با دریافت ویزای زبان مالزی، برای یادگیری زبان آلمانی در یکی از این دوره‌ها شرکت کنید: 

 1. شرکت در دوره‌های آنلاین، این دوره مطابق استانداردهای بین المللی بوده و دانشجویان تحت حمایت معلمان و به صورت کاملاً آنلاین آموزش می‌بینند.  
 2. دوره‌های یادگیری تلفیقی، نیمی از آموزش‌های این دوره به صورت جلسات گروهی و نیمی دیگر در پلتفرم‌های آموزشی به دانشجویان ارائه می‌شود.
 3. دوره‌های تخصصی که به صورت انفرادی و گروهی ارائه می‌شود.
 4. دوره‌های زبان آموزان جوان، این دوره‌ها هیجان انگیز و تعاملی بوده و مناسب بازه سنی 13 تا 15 سال است. 

یادگیری زبان کُره ای در مالزی با ویزای زبان 

یادگیری زبان کُره ای در مالزی

می‌دانستید که زبان کُره ای هفدهمین زبان پرکاربرد در جهان است. شاید به همین دلیل آمار افرادی که در مالزی علاقه مند به یادگیری زبان کره‌ای هستند رو به افزایش است. دلایل افزایش تقاضا برای ویزای زبان مالزی و یادگیری زبان کره‌ای را می‌توان در این چند مورد پیدا کرد:

 1. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند به جای سفر به اروپا با نرخ ارز معقول و مدت زمان پرواز کوتاه تر سفر به کشوری آسیایی مانند کره جنوبی، ژاپن، اندونزی و غیره انتخاب کنند.
 2. تقریباً یک دهه است که شرکت‌های کره‌ای مانند سامسونگ، ال جی و هیوندای شعبه خود را در مالزی تأسیس کرده اند. از قطعات الکترونیکی گرفته تا حتی خودروها، کره جنوبی نقش مهمی در اقتصاد مالزی دارد.
 3. با یادگیری زبان کره‌ای، می توانید بر اساس عملکرد خود برای موقعیت‌های شغلی در این شرکت‌ها درخواست دهید.
 4. می توانید از نردبان شرکتی بالا بروید و برای شعبه کره‌ای شرکت در مالزی نیز درخواست دهید.

یادگیری زبان ژاپنی با ویزای زبان در مالزی

ویزای زبان مالزی برای یادگیری زبان ژاپنی 

در مالزی این شانس را دارید که با یادگیری زبان ژاپنی  تجربه‌ای منحصر به فرد برای خودتان رقم بزنید. شما با دریافت ویزای زبان کشور مالزی برای یادگیری زبان ژاپنی از این مزایا بهره‌مند شوید:

 • پذیرش یک زبان جدید مثل ژاپنی، می‌تواند به رشد فکری شما کمک کند.
 • یادگیری زبان‌های جدید توانایی فکری‌تان را افزایش می‌دهد.
 • یادگیری زبان ژاپنی مغز شما را به طور مداوم تحریک کرده و کمک می‌کند از بیماری‌هایی مانند آلزایمر دور شوید. 

سؤالات متداول برای ویزای زبان مالزی 

1-آیا گرفتن ویزای زبان در مالزی کار آسانی است؟

دریافت ویزای زبان در مالزی پروسه پیچیده‌ای ندارد، از زمان درخواست تا دریافت ویزا معمولاً 4 تا 6 هفته طول می‌کشد.

2-مدت اعتبار ویزای یادگیری زبان در کشور مالزی چند وقت است؟

برای زبان کسانی که در دوره های کوتاه مدت یادگیری زبان انگلیسی در مالزی شرکت می‌کنند یک ویزای 6 ماهه صادر می‌شود که این ویزا تا یک سال می‌تواند تمدید شود.

3- آیا برای دریافت ویزای زبان کشور مالزی شرط سنی وجود دارد؟

بله برای یادگیری زبان انگلیسی در کالج های زبان مالزی، زبان آموزان باید در رده سنی 18 تا 35 سال باشد ضمن آن که 12 سال تحصیل خود را به پایان رسانده باشند.

دریافت تضمینی ویزای زبان مالزی با مشاوره شریف 

مشاوره شریف، تنها ایجنتی است که به طور تخصصی تنها در حوزه مالزی فعال است. مالزی تخصص ماست، شعاری است که در عمل به آن رسیده‌ایم، ما تجربه 18 سال زندگی در مالزی را در اختیارتان قرار می‌دهیم. 

 • اگر برای ورود به مالزی به ویزای سوشال فوری 48 ساعته نیاز دارید؛
 • اگر قصد تحصیل در مالزی را دارید و به دنبال دریافت ویزای تحصیلی مالزی هستید؛
 • اگر قصد اقامت طولانی مدت در مالزی را دارید و می‌خواهید از مزایایی ویزای بازنشستگی مالزی بهره مند شوید؛
 • اگر …
همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *