تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه ژئومتیکا (Geomatika) مالزی

دانشگاه ژئومتیکا (Geomatika) مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

در دانشگاه ژئومتیکا مالزی، تحصیلات تکمیلی و عالی را تحت برنامه‌های آکادمیک و حرفه‌ای تا بالاترین مقاطع دنبال کنید و مدرک معتبر بگیرید. دانشگاه Geomatika مالزی مفتخر به ارائه فرصت‌های برابر آموزشی در راستای کسب تجربیات زندگی و مهارت‌های شغلی به دانشجویان است. اگر می‌خواهید شما هم جزو فارغ التحصیلان آینده نگر و آماده به خدمت پیشرفت و تمدن جامعه باشید، این نوشته برای شما است. 

مشاوره شریف، مجری و نماینده بیش از 70 مرکز آموزشی مالزی است و این بار برایتان از دانشگاه ژئومتیکا مالزی می‌گوید.

دوست داری دانشجوی دانشگاه ژئومتیکا مالزی باشی؟

اینجا رو کلیک کن

چرا تحصیل در دانشگاه ژئومتیکا Geomatika

برای شما که ایده‌های بزرگی در سر دارید و می‌دانید از خودتان و دنیای پیرامون‌تان چه می‌خواهید و برنامه‌ ریزی دقیقی برای آینده خود دارید:

تحصیل در دانشگاه ژئومتیکا مسیر رسیدن شما را برای موفقیت هموار می‌کند. ما برایتان از 7 دلیل انتخاب این دانشگاه برای تحصیل در مالزی می‌گوییم و قضاوت را به خودتان واگذار می‌کنیم:

 1. دانشگاه ژئومتیکا یک مرکز دانشگاهی شناخته شده و مستقر در مالزی است که به یکی از دانشگاه های مالزی با کارایی بالا مشهور است. 
 2. این دانشگاه بین المللی میزبان دانشجویانی از 46 کشور دنیا است.
 3. تحصیل در مالزی وقتی در دانشگاه ژئومتیکا باشد، بدون وقفه ادامه دارد، می‌دانید چرا؟ چون در GUC می‌توانید از برنامه‌های پایه مانند گواهی و دیپلم شروع کنید و تا مقاطع تحصیلی عالی کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهید. 
 4. دانشگاه ژئومتیکا در قلب زنده ترین شهر مالزی، کوالالامپور واقع شده است.
 5. دانشگاه ژئومتیکا پردیسی مجهز به تمام امکانات لازم برای دانشجویان است.
 6. در GUC برنامه‌های آموزشی مقرون به صرفه برای آینده شما با محورهای صنعتی ارائه می‌شود.
 7. رسالت این دانشگاه، توسعه و پرورش مهارت‌های کارآفرینی دانشجویان و همه اعضای است.

لیست رشته های دانشگاه ژئوماتیکا مالزی

وقتی وارد بازی جدیدی می‌شوید که مقرراتش را نمی‌دانید، هیچ چیز جذابی برای شما وجود ندارد. ما با ارائه لیست رشته‌های دانشگاه ژئومتیکا مالزی، قوانین بازی را به شما می‌گوییم تا با هیجان و انگیزه برای برنده شدن، وارد زمین بازی شوید. لیست رشته‌های دانشگاه GUC بر اساس دانشکده از این قرار است:

 • دانشکده ژئوماتیک و زمین فضایی
 •  دانشکده ارزیابی و مدیریت اموال
 • دانشکده معماری و محیط ساخت
 • دانشکده مهمان نوازی و سبک زندگی
 • دانشکده آموزش و پرورش، علوم انسانی و مطالعات بنیادی
 • مدرسه بازرگانی ایقراء
 • مرکز تحصیلات تکمیلی (CEPOS)
 • دانشکده علوم زیستی اقتصاد و بهداشت
 • دانشکده محاسبات و فناوری نوآورانه
 • مرکز بنیاد
 • مراکز آموزشی و مهارتی

آشنایی با رشته های کارشناسی، ارشد و دکتری دانشگاه ژئومتیکا

کلیک کنید

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه geomatika

زمانی که سرسختانه دنبال چیزی باشید برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی فروگذار نخواهید کرد. تهیه مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه geomatika تلاشی سرسختانه برای رسیدن به دانشگاه های مالزی است. شما باید این مدارک را برای اخذ پذیرش از دانشگاه ژئومتیکا مالزی تهیه کنید:

 1. کپی کارنامه تحصیلی 
 2. مدارک دیپلم و گواهی ریز نمرات تحصیلی (برای دانشجوی کارشناسی)
 3. مدرک لیسانس و ریز نمرات دانشگاهی (برای دانشجوی کارشناسی ارشد)
 4. مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و ریز نمرات دانشگاهی (برای دانشجویان دکتری)
 5. برای برخی از کشورها، تأیید اعتبار از سفارت مورد نیاز است.

4 مرحله پذیرش دانشجویان بین المللی

پذیرش دانشجویان بین المللی

برای این که بدانید از زندگی چه انتظاری دارید باید تمرکز کنید و به قلب هدف بزنید. آشنایی با مراحل اخذ پذیرش دانشجویان بین المللی، هدفی است که هر چه زودتر باید آن را نشانه بگیرید و به قلب آن بزنید. 4 مرحله پذیرش دانشجویان بین المللی دانشگاه ژئومتیکا از این قرار است: 

 • مرحله اول: انتخاب مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر 

در مرحله اول باید با مرور اطلاعات موجود در وبسایت دانشگاه GUC مقطع و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید. بد نیست بدانید در این دانشگاه می‌توانید برای تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی از دیپلم تا مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حساب باز کنید.

 • مرحله دوم: انجام امور مربوط به درخواست از دانشگاه 

پذیرش دانشگاه های مالزی هم مراحل خودش را دارد که با سپردن آن به مشاوره شریف می‌توانید از این مرحله به سادگی گذر کنید. بد نیست در جریان باشید که پس از بررسی درخواست پذیرش باید منتظر نامه پیشنهادی مشروط (COL) در آدرس ایمیل خود باشید. 

 • مرحله سوم: پذیرش و ثبت درخواست

در صورت اخذ پذیرش که در نامه (OL) در ایمیل خود دریافت کرده‌اید، باید فرم پذیرش را پر کنید و آن را دوباره ایمیل کنید. دقت کنید که فرم پذیرش را باید تا تاریخ اعلام شده ارسال کنید. 

 • مرحله چهارم: اخذ ویزای تحصیلی 

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی نوبت اخذ ویزای تحصیلی است. ویزای تحصیلی مالزی مسیر خاصی دارد که پس از دریافت آن دیگر هیچ کم و کسری برای تحصیل در دانشگاه GUC نخواهید داشت. 

دریافت ویزای تحصیلی دانشگاه GUC

وقتی از خان اخذ پذیرش دانشگاه GUC مالزی گذر کردید، نوبت عبور از خان بعدی و پر کردن فرم‌های مربوطه است تا به ویزای تحصیلی مالزی برسید. اقداات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی:

 • پرداخت هزینه پردازش درخواست قبل از ورود به مبلغ 4000 رینگیت
 • 4 عکس در اندازه پاسپورت با پس زمینه سفید (35 میلی متر در 45 میلی متر).
 • صفحه داده‌های گذرنامه شامل همه صفحات دارای اطلاعات ویزا، هر صفحه‌ای که مربوط به نمایش پسوند، توضیح نام و شماره‌های قبلی گذرنامه است.
 • پاسپورتی که حداقل 18 ماه از تاریخ دریافت اعتبار داشته باشد.
 • گزارش معاینه پزشکی قبل از ورود.
 • هر مدرک مرتبط دیگری که دانشگاه برای پشتیبانی ویزا از شما درخواست کرده باشد.
نکته مهم: دانشجویان بین المللی پس از درخواست و تایید ویزا مجاز به تغییر دوره تحصیلی نیستند. اگر پس از اخذ ویزای تحصیلی تصمیم به تغییر برنامه و رشته تحصیلی خود داشته باشید، باید مجدداً برای پاس دانشجویی جدید درخواست دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه geomatika مالزی

مهم نیست چه مسئله ای پیش رویتان است، مهم این است که همیشه راهی برای حل مشکل‌تان پیدا کنید! هزینه تحصیل در دانشگاه geomatika مسئله‌ای است که راه حل ساده‌ای دارد به شرط آن که به دنبال راه حل باشید. فقط به خاطر داشته باشید که پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه geomatika مالزی مسئله ای است که باید پس از فرآیند پذیرش و ثبت نام باید به آن بپردازید. 

در فرآیند محاسبه هزینه‌های دانشگاه ژئومتیکا، امور زیادی دخیل هستند؛ به طور مثال مقطع و رشته تحصیلی شما از امور تعیین کننده برای پرداخت هزینه‌ها است. به طور مثال هزینه دوره در نظر گرفته شده برای یک سال این دانشگاه 11,000 رینگیت مالزی است یا هزینه آزمون آیلتس که توسط IDP مالزی برگزار می‌شود، 900 رینگیت است. سایر هزینه‌هایی که باید بپردازید از این قرار است: 

 • هزینه معاینه پزشکی EMGS پس از ورود در مالزی
 • هزینه صدور i-Kad یا کارت دانشجویی بین المللی صادر شده توسط مهاجرت مالزی 
 • هزینه بیمه پزشکی برای یک سال
 • هزینه پاس دانشجویی
 • هزینه اوراق قرضه شخصی

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها پس از ثبت نام دانشجو در برنامه قابل استرداد نیست. 

مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه Geomatika مالزی

حالا که نوبت به تحصیل در دانشگاه های مالزی رسیده است، نباید هیچ مانعی سد راهتان شود. پس اگر تصور می‌کنید اخذ مدرک زبان، سنگ بزرگی است که توان برداشتن آن را ندارید؛ باید برایتان بگوییم داشتن مدرک زبان برای تحصیل در مالزی، لازم است ولی ضروری نیست!

اجازه دهید روشن‌تر برایتان بگوییم، شما پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی فرصت دارید که با شرکت در دوره های زبان، مدرک زبان درخواستی با نمره مورد نظر بگیرید و تحصیل در دانشگاه را شروع کنید.  
به طور مثال دانشجویان بین المللی دانشگاه ژئومتیکا باید نمره 600 در آزمون زبان انگلیسی  به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL) یا 100 برای آزمون آنلاین تافل یا نمره 6.0 برای سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) یا معادل آن داشته باشند.

نگران نباشید؛ در صورت نداشتن مدرک زبان با شرایط خواسته شده به شما فرصت داده می‌شود تا در دوره‌های زبان که عموماً در همان دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید برگزار می‌شود، شرکت کرده و ضمن کسب مهارت‌های لازم، نمره مورد نظر را نیز بگیرید. حتی می‌توانید با شرکت در دورهای فشرده کالج های زبان مالزی در زمانی کوتاه‌تر مدرک خود را گرفته و تحصیل در مالزی را شروع کنید.

دوره زبان انگلیسی در مالزی

کلیک کنید

پردیس های کالج دانشگاه ژئوماتیکا (GUC)

تا به امروز، گروه آموزشی Geomatika پردیس های ماهواره ای را در این بخش‌ها احداث کرده است:

 1. کوچینگ
 2. کوتا کینابالو
 3. کنینگاو

مسئولین کالج در حال برنامه ریزی برای راه اندازی پردیس های ماهواره ای دیگر در مالزی و خارج از کشور طی سه سال آینده هستند. GUC متعهد به ارائه آموزش عالی و با کیفیت عالی به دانشجویان ملی و بین المللی است.

امکانات و خدمات دانشگاه GUC برای دانشجویان

امکانات و خدماتی که در دانشگاه ژئومتیکا انتظار شما را می‌کشد از این قرار است:

 • کلاس ها با امکانات رفاهی و سالن FABHS
 • کتابخانه
 • خدمات آزمایشگاهی
 • فضای کارگاهی
 • باشگاه کامپیوتر
 • باشگاه مناظرات و سخنرانی عمومی

امکانات و خوابگاه دانشگاه ژئومتیکا

کلیک کنید

افتخارات و جوایز دانشگاه ژئومتیکا مالزی

از زمان تأسیس کالج دانشگاه ژئوماتیکا جوایز و افتخارات زیادی از سازمان ها و ارگان های مختلف، نصیب این دانشگاه بین المللی شده است، از جمله افتخارات این دانشگاه:

 • جوایز E50 – 2013,2014

Geomatika Edugroup Sdn Bhd در سال‌های 2013 و 2014 برای 2 سال متوالی برنده جوایز E50 شد.

 • ISO9001 QMS

در سال 2012 کالج دانشگاه ژئوماتیکا ISO9001 QMS را به خاطر تحویل برنامه های فنی به دست آورد و از آن زمان تاکنون آن را حفظ کرده است. ISO یک سیستم مدیریت کیفیت است که در سطح بین المللی شناخته شده است. 

 • جایزه بهترین دفتر دانشجویان بین المللی

کالج دانشگاه Geomatika برنده جایزه بهترین دفتر دانشجویان بین المللی توسط MOHE در سال 2015 شده است. 20٪ از دانشجویان GUC دانشجویان بین المللی هستند و ما هدف داریم هر از چند گاهی این درصد را افزایش دهیم.

 • جایزه گردشگری شهردار کوالالامپور 2017

کالج دانشگاه ژئوماتیکا به عنوان یکی از 3 موسسه برتر منتخب شهردار کوالالامپور در سال 2017 در بخش گردشگری آموزشی انتخاب شده است. دلیل این انتخاب موقعیت مکانی GUC در مرکز کوالالامپور و داشتن بیش از 20٪ دانشجویان بین المللی است.

برنامه‌های آموزشی متفاوت دانشگاه ژئومتیکا مالزی

برنامه‌های آموزشی متفاوت دانشگاه ژئومتیکا مالزی

قبلاً از دلیل انتخاب‌مان از دانشگاه ژئومتیکا گفته بودیم، می‌خواهیم برایتان از مزایای برنامه‌های آموزشی متفاوت دانشگاه GUC بیشتر برایتان بگوییم. دوره‌هایی که همه دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف می‌توانند در آن شرکت کنند به این شرح است:

 1. برنامه اولیه ورود EEP
 2. آموزش حرفه ای دوره های ProLearn
 3. مراکز آموزش فنی و حرفه ای تحت اداره توسعه مهارت ها (DSD)

1) برنامه‌ ورودی‌های اولیه (EEP)

در دانشگاه GUC برای شما برنامه‌های مهمی در نظر گرفته شده است. برنامه ورودی های اولیه EEP یکی از آنها است.

در واقع EEP یک برنامه مقدماتی است که مخصوص دانشجویان ترم اول است. این برنامه قبل از ورود دانشجویان جدید به ترم اول تحصیلی برایشان در نظر گرفته می‌شود تا هدف‌شان را قبل از ورود به دانشگاه مشخص کنند. برنامه EEP معمولاً 1 تا 3 هفته طول می‌کشد. هدف مسئولین دانشگاه از برگزاری برنامه EEP این است:

 • افزایش مهارت استفاده از زبان انگلیسی در بین دانشجویان برای استفاده از سطح سوم (نوشتن گزارش، ارتباط و غیره).
 • تقویت قدرت ذهنی و خودآگاهی برای آماده سازی دانشجویان برای سفر آموزش عالی.
 • مشخص شدن مسیر شغلی دانشجویان برای آینده 
 • مهارت‌های دانشجویان را در برنامه‌های کاربردی کامپیوتری اولیه برای گزارش‌نویسی و ارائه‌ها تقویت کند.
 • آشنایی با شهر کوالالامپور، سیستم حمل و نقل عمومی و سایر امکانات اطراف پردیس 
 • توسعه کار تیمی و رفاقت بین دانشجویان جدیدالورود با دانشجویان قدیمی‌تر
 • پس از اتمام دوره EEP به دانشجویان گواهینامه صلاحیت داده می‌شود.
 • هزینه‌های برنامه EEP به طور کامل توسط Yayasan Geomatika پوشش داده می‌شود.
 • در طول EEP، دانشجویان می‌توانند در برنامه‌ای که می‌خواهند در آن ثبت نام کنند، تغییر دهند.
 

2) آموزش حرفه ای دوره های (GUC-PROLEARN)

ProLearn یک مرکز تحصیلی و آموزشی است که با هدف ارائه آموزش با کیفیت برای طیف وسیع تری از مخاطبان در نظر گرفته شده است. این دوره های کوتاه مدت برای ارتقاء مهارت مجدد و توسعه حرفه‌ای بزرگسالان شاغل ارائه می‌شود. بد نیست بدانید برنامه‌های ارائه شده غیر MQA هستند.

برنامه ها و دوره های ProLearn با همکاری دانشگاهیان، نهادهای حرفه‌ای و کارشناسان صنعت طراحی و ارائه می شوند. طرح آموزش حرفه‌ای و یادگیری مادام العمر ProLearn به طور ویژه برای رفع نیازهای توسعه حرفه ای مستمر کسب و کار افراد در صنعت در نظر گرفته شده است. 

3) مرکز آموزش فنی و حرفه ای

مراکز آموزش فنی و حرفه ای تحت اداره توسعه مهارت ها (DSD)، وزارت منابع انسانی ثبت شده اند و برنامه‌هایی را تحت عنوان Sijil/Diploma Kemahiran مالزی ارائه می‌دهند. موسسات مهارت Geomatika در پنج مکان واقع شده اند و برنامه های مختلفی را در هر مکان بر اساس تقاضای محلی ارائه می دهند. پنج مکان عبارتند از:

 1. موسسه مهارت Geomatika (L00632)، کوالالامپور
 2. موسسه مهارت Geomatika (L02484)، Tanjung Malim
 3. موسسه مهارت Geomatika (L02309)، Keningau
 4. موسسه مهارت بورنئو (L02387)، کوتا کینابالو
 5. موسسه مهارت کنیالانگ، کوچینگ

انتخاب هر کدام از این مراکز، راهی برای توسعه مهارت‌ها و حرفه‌ای شدن دانشجویان این دانشگاه است.

منبع: https://www.geomatika.edu.my/

پذیرش تضمینی دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

پیشنهاد مشاوره شریف برای تحصیل در مالزی معتبرترین و بهترین دانشگاه های کشور مالزی است.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه ژئومتیکا مالزی، اخذ ویزای تحصیلی، ویزای همراه و غیره با ما تماس بگیرید. 

ما راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه خوابگاه و شركت در كلاس در كمترین زمان ممكن خواهیم بود.

چرا مشاوره شریف؟!

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و مدارس مالزی
 • ارتباطات مستقیم با اساتید و کارکنان کالج‌های بین‌المللی مالزی 
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *