تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
دوره پیش دانشگاهی در مالزی (CIMP)
دوره پیش دانشگاهی در مالزی

پیش دانشگاهی در مالزی ( شرایط تحصیل دوره پیش دانشگاهی مالزی )

4.9/5 - (234 امتیاز)
آنچه با تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی نصیب‌تان می‌شود، تنها مدرک معتبر جهانی نیست؛ بلکه توسعه مهارت‌های ارتباطی، علمی، اجتماعی برای زندگی در جامعه بین المللی است. پس برای آغاز سفر تحصیلی شورانگیز به مقصد بهترین دانشگاه‌های مالزی آماده شوید! تحصیل پیش دانشگاهی CIMP در مالزی، نقطه اوج شما برای پرواز بر فراز معتبرترین دانشگاه‌های جهان است.
مشاوره شریف، با 18 سال سابقه همراه شما در تمام دوران تحصیل در مالزی است. از تحصیل در مدارس ابتدایی مالزی تا اخذ مدرک دکتری در کنارتان هستیم. 

می‌خوای تو مالزی پیش دانشگاهی بخونی

اینجا رو کلیک کن

پیش دانشگاهی مالزی پلی برای عبور از مدرسه  

تحصیل پیش دانشگاهی مالزی، نردبان حیاتی زندگی دانش آموزان برای عبور از یک مرحله و ورود به دوران شکوفایی است. مخاطب اصلی مقطع پیش دانشگاهی سی آی ام پی ، کسانی هستند که دوران تحصیل ابتدایی را پشت سر گذاشته‌ و مشغول به تحصیل در مقطع دبیرستان‌های مالزی هستند.

پیش دانشگاهی مالزی برای دریافت گواهی دیپلم پس از تحصیلات دبیرستان یا مقطع متوسطه است. دانش آموزانی که SPM (Sijil Pelajaran Malaysia) را گذرانده اند و مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در داخل یا خارج از کشور هستند مجاز به شرکت در این دوره هستند. 

اشتباه نکنید برای ورود به پیش دانشگاهی مالزی، حتماً لازم نیست در مدارس مالزی درس خوانده باشید، هر چند تحصیل ابتدایی در مدارس مالزی، برگ برنده‌‌ای برای شما است، ولی باز هم ملالی نیست و هیچ وقت برای شما که اهداف بزرگی در سر دارید دیر نیست. شما فقط اراده کنید، تصمیم بگیرید و رشته امور را به دست مشاوره شریف بسپارید. 

5 مزیت تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی

مزایای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی خیلی زیاد است، ولی ما به همین 5 دلیل اکتفا می‌کنیم: 

 1. از آنجا که دوره‌های پیش دانشگاهی در مالزی عموماً توسط کالج‌ها و دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه با فضای دانشگاهی آشنا شده و طعم زندگی دانشجویی را می‌چشند.
 2. پیش دانشگاهی مالزی فرصتی برای تقویت مهارت‌ دانش آموزان در بدو ورود به دانشگاه است. 
 3. دوره پیش دانشگاهی به شما این فرصت را می‌دهد که بر اساس علایق، رؤیاها و همچنین بودجه خود، آنچه را که می‌خواهید در طول دانشگاه دنبال کنید، کشف کنید.
 4. تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی، فرصتی برای دانش آموزان است تا سبک‌ یادگیری خود را کشف کنند.
 5. برنامه‌های این دوره به فارغ التحصیلان دوره متوسطه کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را از طریق کار گروهی، پروژه‌ها و ارائه‌ها توسعه دهند. 

قبل از تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی به این 3 سؤال پاسخ دهید!

با انتخاب برنامه مناسب پیش دانشگاهی CIMP، می‌توانید مسیرتان را برای انتخاب شغل، حرفه و کسب و کارتان هموار کنید. بهتر است قبل از انتخاب این دوره به این سؤالات پاسخ دهید:

 1. آیا می‌خواهید تحصیلات خود را در داخل یا خارج از کشور به پایان برسانید؟
 2. علاقه مند به تحصیل در کدام رشته تحصیلی دانشگاهی هستید؟
 3. آیا امتحان دادن را ترجیح می‌دهید یا علاقه مند به پروژه و کار گروهی هستید؟
 4. بودجه شما چقدر است؟

چرا تحصیل در مدارس مالزی

کلیک کنید

منابع اخذ مدرک پیش دانشگاهی مالزی 

دانش آموزانی که می‌خواهند بدانند مدرک پیش دانشگاهی را از کجا بگیرند می‌توانند به یکی از 3 گروه مؤسسات مراجعه کنند. 

 • اخذ مدارک تحصیلی مالزیایی پس از مقطع متوسطه از هیئت آزمون مالزی 
 • دریافت مدارک بین‌المللی پیش‌دانشگاهی توسط هیئت بررسی خارجی
 • دریافت مدرک پیش دانشگاهی از برنامه بنیاد داخلی یک دانشگاه

با دوره‌های پیش دانشگاهی در مالزی آشنا شوید

در سبد تحصیل پیش دانشگاهی مالزی، گزینه‌های رنگارنگی وجود دارد که یکی از دیگری بهتر است، اما شما با توجه به برنامه‌، شرایط و هدف‌هایتان است که باید تصمیم بگیرید که کدام دوره را انتخاب کنید. برای انتخاب بهتر باید دوره‌های پیش دانشگاهی در مالزی را بشناسید.

 1. پیش دانشگاهی و سطح A-Level
 2. SACE دوره بین المللی استرالیای غربی (AUSMAT)
 3. دوره برنامه پیش دانشگاهی کانادا (CPU)
 4. دیپلم کانادایی دبیرستان انتاریو (OSSD)
 5. مدرک آمریکا (ADP)
 6. مدرک بین المللی دیپلم (IBDP)

دوره پیش دانشگاهی GCE Advanced Level (A Level)

برای کسانی مناسب است که می‌خواهند مدرک معتبر و شناخته شده بین‌المللی داشته باشند، شرایط تحصیل پیش دانشگاهی در سطح A-Level را با هم بخوانیم:

 • تحصیل در برنامه A Level معمولاً دو سال طول می‌کشد.
 • برای افزایش اعتبار و ورود به اکثر دانشگاه‌ها باید حداقل سه سطح A را بگذرانید. 
 • نتایج آزمون A Level در سطح جهانی شناخته شده است و دانش آموزان این دوره شانس ورود به اکثر دانشگاه‌های خصوصی و دولتی مالزی و سراسر جهان را دارند. 
 

دوره پیش دانشگاهی SACE و AUSMAT

 •  هر دو برنامه از سوی اکثر دانشگاه‌های خصوصی مالزی و دانشگاه‌های سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.
 • SACE دوره بین المللی استرالیای غربی (AUSMAT) برای برنامه درسی متعادلی مناسب است که توسط دانشگاه های استرالیا به رسمیت شناخته شده باشد.
 • هر دو SACE و AUSMAT را می‌توان در یک سال تکمیل کرد.
 • برنامه درسی تقریباً 50٪ امتحان مبتنی بر AUSMAT و 30٪ برای SACE International است.
 

دوره پیش دانشگاهی CPU و CIMP

قرار است در این دوره برنامه پیش دانشگاهی کانادا (CPU) و برنامه کارشناسی ارشد بین المللی کانادا (CIMP) را بگذرانید. اگر جزو آدم‌هایی هستید که کیفیت آموزش‌ها و برنامه‌های درسی کلاسی را به امتحانات ترجیح می‌دهید، این دوره مناسب شما است چون نمرات دانش آموزان از طریق 70٪ دروس و 30٪ امتحان ارزیابی می‌شوند.

دلیل دیگر انتخاب این دوره، امکان ادامه تحصیل در آمریکای شمالی است؛ و برای تکمیل دوره CPU و CIMP باید تا 18 ماه زمان در نظر بگیرید. 

در واقع دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD) به دانش آموزانی اعطا می‌شود که CPU یا CIMP را تکمیل کنند.

دانش آموزان برای فارغ التحصیلی باید حداقل 10 ساعت خدمات اجتماعی را انجام دهند و آزمون سوادآموزی دبیرستان انتاریو (OSSLT) را بگذرانند.

برنامه مدرک آمریکا (ADP)

اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های آمریکای شمالی ادامه تحصیل دهید، برنامه مدرک آمریکا (ADP) مناسب شما است.

برنامه مدرک آمریکا (ADP) مستقیماً به یک مدرکی منتهی می‌شود و تکمیل آن حدود چهار سال طول می کشد. بسیاری از مؤسسات گزینه‌های انتقال اعتبار را ارائه می‌دهند که به دانشجویان اجازه می‌دهد تحصیل خود را در دانشگاه‌های آمریکا ادامه دهند. دانشجویان می‌توانند 2+2 (دو سال در مالزی و دو سال در خارج از کشور) یا 1+3 (یک سال در مالزی و یک سال در خارج از کشور) را انتخاب کنند. از طرف دیگر، دانش آموزان می‌توانند کل ADP را به صورت محلی تکمیل کنند زیرا برخی از کالج ها 4+0 را نیز ارائه می‌دهند.

برنامه مدرک بین المللی دیپلم (IBDP)

اگر برنامه‌ای چالش برانگیز می‌خواهید که تفکر انتقادی را ترویج کند، برنامه دیپلم بین المللی (IBDP) برای شما مناسب است. 

برنامه مدرک بین المللی دیپلم (IBDP) یک برنامه دو ساله است و توسط تعدادی از مدارس بین المللی در مالزی ارائه می شود. متقاضیان باید علاوه بر قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه، نتایج تحصیلی عالی داشته باشند. IBDP دانش آموزان را ملزم به تکمیل شش موضوع می کند که از طریق تکالیف، ارائه شفاهی و امتحان ارزیابی می شوند. هر موضوع از 1 تا 7 نمره داده می شود که 7 بالاترین نمره است. هزینه‌ها بین 75000 تا 90000 رینگیت است. 

بهترین دوره پیش دانشگاهی مالزی برای دانش آموزان ایرانی

پیش دانشگاهی در مدرسه سان وی مالزی

وقتی نوبت انتخاب می‌شود همه دوست دارند بهترین‌ گزینه‌ها را از آن خود کنند. برای انتخاب دوره پیش دانشگاهی در مالزی هم باید مسائلی زیادی را در نظر بگیرید؛ به طور مثال باید مدرسه منتخب شما با شرایط دانش آموزان ایرانی هم خوانی داشته و سرفصل‌های دروسی که در ایران خوانده‌اید را بپذیرد.

مشاوره شریف پس از سال‌ها بررسی و پیگیری بهترین مدرسه بین المللی مالزی برای تحصیل پیش دانشگاهی مالزی برای دانش آموزان ایرانی را به شما معرفی می‌کند:

مدرسه سان وی مالزی با سیستم آموزشی کانادایی، تنها گزینه و بهترین مدرسه بین المللی در مالزی است که شرایط ممتازی برای دانش آموزان ایرانی دارد. 

دانش آموزانی که سال 11 متوسطه را در ایران گذرانده‌اند و قصد ادامه تحصیل در مالزی را دارند، می‌توانند از طریق ثبت نام در کالج سان وی و شرکت در دوره CIMP (سال دوازدهم) یا همان دوره پیش دانشگاهی را بگذرانند و با مدرک دیپلم کانادایی فارغ التحصیل شوند.

مهاجرت تحصیلی به مالزی

کلیک کنید

ساختار آموزشی دوره پیش دانشگاهی CIMP مدرسه سان وی مالزی

یکی از بهترین دوره‌های پیش دانشگاهی CIMP مالزی، متعلق به مدرسه سان وی است. چون ساختار آموزشی CIMP مدرسه sunway در مالزی براساس اصول کانادایی است که با سیستم آموزشی ایران هم خوانی دارد. سیستم ارزیابی و آزمون نهایی دانش آموزان در سیستم آموزشی کانادایی به این شرح است:

 • 70 درصد نمرۀ پایانی هر دانش آموز را تکالیفِ طول ترم تشکیل می‌دهد 
 • 30 درصد باقی مانده متعلق به امتحانات پایان ترم و پروژه‌های پایان ترم است.

چگونگی برگزاری کلاس‌های پیش دانشگاهی در مالزی

چند و چون برگزاری کلاس‌ها دوره پیش دانشگاهی در مالزی CIMP و احذ مدرک دیپلم چیزی شبیه مدرسه است، با این حال شرایط برگزاری کلاس‌ها را بخوانید:

 • کلاس‌ها به صورت 6 ساعت در هفته به ازای هر واحد درسی است. 
 • به طور میانگین دانش آموزان این دوره مجموعاً 110 ساعت کلاس درس را باید بگذرانند.
 • دانش آموزان به طور مداوم با معلم‌های خود در ارتباط هستند.
 • هر کلاس به گونه‌ای طراحی شده است که زمان کافی برای مطالعۀ دروس و بحث‌های مفصل در موضوعات و مسائل مربوط به آن وجود داشته باشد.
 • بعد از ساعت کلاسی معلم‌ها برای کمک بیشتر آماده پاسخگویی به دانش آموزان هستند.
 • اکثر معلمان با تجربه و دارای تحصیلات کانادایی هستند.
 • معلم‌ها راهنمای یادگیری هستند و به دانش آموزان کمک می‌کنند در یادگیری مستقل شوند و متفکر تربیت شوند.
 

برنامه پیش دانشگاهی کانادا (Canadian Pre-University programme)

پیش دانشگاهی کانادایی (CIPM) راهی به سوی آینده‌ای روشن‌تر

کسانی که تحصیل در مالزی از دوره پیش دانشگاهی شروع می‌کنند، صاحب یک چک سفید امضا هستند. بی‌اغراق بگوییم مدرک دریافتی از سیستم آموزشی پیش دانشگاهی در مالزی در تمام دنیا شناخته شده و معتبر است. شما می‌توانید این چک سفید امضایتان را در هر کدام از دانشگاه های دنیا که دوست داشتید خرج کنید.

مدرک دیپلم مالزی مخصوص دانش آموزانی است که SPM، O-Levels یا معادل آن گذرانده است. علاوه برآن دانش آموزانی که کلاس 11 در سیستم ایرانی را تمام کرده‌اند مخاطب بعدی این دوره هستند.

در واقع شما پیش از ادامه تحصیل در دانشگاه این دوره را می‌گذرانید. دو برنامه اصلی پیش دانشگاهی برای اخذ مدرک دیپلم ارائه می‌شود از این قرار است:

 1. پیش دانشگاهی کانادایی CPU
 2. پیش دانشگاهی CIMP 

CPU و CIMP هر دو یکسان هستند و در نهایت به دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD) ختم می‌شوند. این مدرک به دانش آموزانی که در سال دوازدهم و با سیستم کانادایی درس می‌خوانند، اعطا می شود. 

مدرک بین المللی یا دیپلم کانادایی (CIMP)

مدرک بین المللی یا دیپلم کانادایی (CIMP) که پس از تحصیل پیش دانشگاهی به دانش آموزان داده می‌شود، برنامه‌ای است که برای پاسخگویی به نیازهای تمام دانشجویان طراحی شده است، نه فقط کسانی که مایل به حضور در یک دانشگاه کانادایی هستند!

CIMP برنامه سال آخر دبیرستان در انتاریو، کانادا است. این برنامه به بزرگترین برنامه تحصیلی کانادا در جهان مشهور است و بر اساس دستورالعمل‌های دوره و استانداردهای وزارت آموزش و پرورش استان انتاریو طراحی شده است.

دانش آموزان پس از اتمام دروس، دیپلم کانادایی دبیرستان انتاریو (OSSD) را دریافت خواهند کرد. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که دانشجویان برای حضور در هر دانشگاهی از هر نقطه جهان، آمادگی دارند. 

خوب است بدانید دیپلم کانادایی انتاریو (OSSD) دوره پیش دانشگاهی سی آی ام پی، مورد تأیید وزارت آموزش مالزی است و هر ساله توسط وزارت آموزش و پرورش انتاریو در کانادا تأیید می‌شود.

تاریخ ثبت نام و طول دوره پیش دانشگاهی در مالزی

طول دوره تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی 1 سال است، یعنی از 12 تا 15 ماه می‌تواند متغیر باشد. دانش آموزان با سپری کردن یک سال می‌توانند صاحب دیپلم کانادایی معتبر جهانی شوند. تاریخ شروع ثبت نام برای اخذ گواهی پیش دانشگاهی مالزی را با هم بخوانیم: 

 • ترم اول پیش دانشگاهی در مالزی از ژانویه شروع شده و تا ژوئن ادامه دارد.
 • ترم بعدی از ژوئیه شروع شده و تا دسامبر طول می‌کشد.
 • و اما شگفتانه سیستم CIMP ورودی است که برای دانش آموزان جا مانده‌ در نظر گرفته شده است.

این وقت اضافه برای مارس و سپتامبر تعریف شده و در این ترم‌ها دانش آموز مجاز به گذراندن 2 واحد هستند. این دسته از دانش آموزان می‌توانند امتحانات پایانی خود را همزمان با دانش آموزان ورودی ترم دسامبر انجام دهند و گواهی پیش دانشگاهی یا دیپلم خود را دریافت کنند.

بهترین سن برای تحصیل پیش دانشگاهی مالزی

بهترین سن برای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی همان پایان مقطع دبیرستان است. فارغ التحصیلان دبیرستان‌های دوره متوسطه، می‌توانند در سن 18 سالگی وارد این دوره شوند.

ضمن آن که پس از پایان تحصیلات متوسطه و در سن 17 سالگی هم می‌توانید برای احذ مدرک دیپلم در مالزی اقدام کنید.  

هر چند اکثر دانش آموزان دبیرستانی در مدارس بین المللی امتحانات IGCSE خود را در سن 16 سالگی کامل می‌کنند. بنابراین، آنها می‌توانند سفر تحصیلی برای اخذ مدرک دیپلم را زودتر آغاز کنند.

با تمام آنچه گفته شد بهترین سن، همان لحظه‌ای است که شما اراده می‌کنید که قدمی برای موفقیت بردارید.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

زبان انگلیسی مورد نیاز برای گرفتن مدرک پیش دانشگاهی در مالزی

و باز هم بحث شیرین زبان انگلیسی برای گرفتن مدرک پیش دانشگاهی مالزی! بهتر است بدانید برای ثبت نام در مدرسه بین المللی سان وی و اخذ دیپلم کانادایی، باید زبان انگلیسی بدانید چون زبان رسمی آموزش و ارتباطات در این مدرسه به انگلیسی است.

مسئولین مدرسه همکاری همه جانبه‌ای با دانش آموزان داشته و با برگزاری کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی، آنها را برای شرکت در کلاس‌ها آماده می‌کنند. نتایج ارزیابی وضعیت زبان انگلیسی دانش آموزان مدرسه سان وی برای گرفتن مدرک پیش دانشگاهی مالزی:

 • دانش آموزان جدیدالورود بر اساس نتایج IELTSیا Grade 11 در سطح زبان انگلیسی ارزیابی می‌شوند تا توانایی آنها در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز برای مطالعات پیش دانشگاهی تعیین شود.
 • برای اخذ مدرک دیپلم مالزی، باید یکی از دوره های ENG4C/ENG4U/OLC4O به عنوان دورۀ اجباری زبان انگلیسی گذرانده باشید. 
 • فراموش نکنید که دانش آموزان عموماً 3 واحد در ترم اول، شامل انگلیسی، و 3 واحد در ترم دوم می‌گذرانند. دانش آموزان می توانند واحدهای خود را تقسیم کنند و به ترم سوم موکول کنند.

بهترین کالج های زبان در مالزی

کلیک کنید

انتخاب موضوع درسی پیش دانشگاهی 

به طور کلی، موضوعات درسی دوره‌ های پیش دانشگاهی در مالزی، ترکیب مختلفی از علوم، هنر، علوم انسانی و زبان است.

دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در مالزی این فرصت را دارند تا موضوعاتی را که می‌خواهند بر روی آنها تمرکز کنند، مطابق با اهداف تحصیلی خود انتخاب کنند.

اکثر برنامه‌های دوره های پیش دانشگاهی دارای موضوعات گسترده‌ای هستند و به دانش آموزان مدارک لازم برای ورود به طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی را ارائه می‌دهند.

6 موضوع پیش دانشگاهی در مالزی

 1. انگلیسی از ENG4E یا ENG4U.
 2. مطالعات بازرگانی شامل اصول حسابداری مالی، مبانی تجارت بین المللی، رهبری کسب و کار، مبانی مدیریت
 3. مطالعات کامپیوتری و فناوری ارتباطات
 4. ریاضیات مدیریت داده‌ها، توابع پیشرفته، حساب دیفرانسیل و انتگرال و بردارها
 5. علوم، زیست شناسی، شیمی، فیزیک
 6. علوم اجتماعی، تحلیل جغرافیایی، تاریخ جهان، غرب و جهان، افراد و خانواده ها در جامعه متنوع، چالش و تغییر در جامعه، تحلیل مسائل اقتصادی جاری

لیست دانشگاه هایی که فارغ‌التحصیلان CIMP می‌توانند در آنها پذیرش بگیرند

همان طور که گفتیم مدرک CIMP در مالزی مجوزی برای ورود شما به دانشگاه های دنیا و مالزی است. لیست دانشگاه هایی که فارغ التحصیلان این دوره مجاز به دریافت پذیرش هستند:

 • دانشگاه‌های کشور کانادا
 • دانشگاه‌های کشور استرالیا
 • دانشگاه‌های کشور فرانسه
 • دانشگاه های کشور آلمان
 • دانشگاه های کشور هنگ کنگ
 • دانشگاه های کشور مجارستان
 • دانشگاه های کشور اندونزی
 • دانشگاه های کشور ایران
 • دانشگاه های کشور ایرلند
 • دانشگاه های کشور ژاپن
 • دانشگاه های کشور اردن
 • دانشگاه های کشور کره
 • دانشگاه های کشور مالزی
 • دانشگاه های کشور نیوزلند
 • دانشگاه های کشور پاکستان
 • دانشگاه های کشور روسیه
 • دانشگاه های کشور سنگاپور
 • دانشگاه های کشور سوئیس
 • دانشگاه های کشور  سوئد
 • دانشگاه های کشور تایوان
 • دانشگاه های کشور  هلند
 • دانشگاه های کشور  ترکیه
 • دانشگاه‌های کشور انگلستان
 • دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه‌های نیویورک
 

هزینه تحصیل دوره های پیش دانشگاهی مالزی چقدر است؟

هزینه های پیش دانشگاهی چقدر است؟

هزینه‌ای که برای تحصیل و اخذ مدرک دیپلم مالزی خرج می‌کنید نوعی سرمایه گذاری و پس انداز است که در آینده با سود بیشتر به شما برمی‌گردد. هزینه تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی شامل هزینه‌های زیر است:

 • هزینه ثبت نام
 • هزینه سپرده گذاری
 • هزینه‌های آزمایشگاه کامپیوتر و علوم
 • هزینه‌های کتابخانه
 • سایر هزینه‌های جانبی
 • بخش دیگر هزینه شامل هزینه‌های زندگی مانند غذا، حمل و نقل، لوازم التحریر، اقامت

برای اطلاع دقیق از هزینه زندگی در مالزی و هزینه تحصیل دوره پیش دانشگاهی برای اخذ مدرک دیپلم مالزی این چند خط را بخوانید:

 • هزینه تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی بین 20،000 تا 35،000 رینگیت است.
 • هزینه‌های برآورد شده برای A Level از 14،000 تا 66،000 رینگیت است.
 • هزینه‌های SACE International بین 21،000 تا 28،000 رینگیت است.
 • هزینه تحصیل دوره AUSMAT بین 15،000 تا 25،000 رینگیت است.
 • هزینه تحصیل دوره ADP تقریبا 30،000 رینگیت در سال است.
 • هزینه برنامه‌های بنیاد بین 10،000 تا 25،000 رینگیت است.
 • هزینه تحصیل CPU سالیانه 24,000 رینگت است.

ویزای تحصیلی دانش آموزی برای گرفتن مدرک پیش دانشگاهی

برای گرفتن مدرک پیش دانشگاهی مالزی باید ابتدا وارد این کشور شوید. برای ورود به مالزی هم نیاز به ویزا دارید. ویزای مالزی که برای گرفتن مدرک پیش دانشگاهی مالزی به آن نیاز دارید ویزای تحصیلی دانش آموزی است.

ویزای تحصیلی دانش آموزی در طول مدت تحصیل برای اخذ دیپلم مالزی قابل تمدید است و دارنده مجاز به اخذ ویزای همراه مالزی نیز هست. 

ناگفته نماند که شما می‌توانید با اخذ ویزای سوشال مالزی وارد این کشور شوید و در مدت اعتبار ویزای سوشال، فرصت کافی برای انجام مقدمات دریافت ویزای تحصیلی را خواهید داشت. 

ویزای سوشال مالزی

کلیک کنید

گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی مالزی

گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی مالزی مدرکی است که پس از 2 سال تحصیل پیش دانشگاهی به شما اعطا می‌شود. دانش آموزانی که گواهی پایان دوره را گرفته‌اند، تحت سیستم آموزشی 2+10 درس خوانده‌اند. منظور از این سیستم این است که پس از کلاس 10 (SSLC, SSC) و PUC به کلاس 11 و 12 رفته‌اند.

 • منظور از 1st PUC در گواهی پیش دانشگاهی مالزی گذراندن سال اول است.
 • 2nd PUC در گواهی پیش دانشگاهی مالزی یعنی تحصیل در سال دوم

سؤالات متداول پیش دانشگاهی در مالزی

1-دوره پیش دانشگاهی در مالزی چند سال طول می‌کشد؟

دوره پیش دانشگاهی دوره زمانی قبل از ورود به دانشگاه است که معمولاً یک تا دو سال طول می‌کشد. فارغ التحصیلان دوره متوسطه می توانند در برنامه پیش دانشگاهی مورد نظر خود ثبت نام کنند تا برای ورود به دانشگاه های مالزی یا سایر نقاط دنیا آماده شوند.

2-چه کسانی می‌توانند در دوره پیش دانشگاهی مالزی (CIMP) شرکت کنند؟

پیش دانشگاهی با برنامه تحصیلی بین المللی کانادا (CIMP) یک برنامه درسی است که برای دانش آموزان سال دوازدهم دبیرستان ارائه می‌شود.این دوره مطابق الزامات وزارت آموزش انتاریو (کانادا) است و به دانش آموزان دیپلم کانادایی اعطا می شود.

3-چگونه می‌توان گواهی سطح A-Level را دوره پیش دانشگاهی مالزی گرفت؟

برای گرفتن گواهی A-Level باید در دوره پیش دانشگاهی مالزی شرکت کنید تا بتوانید مدرک SPM یا معادل آن مانند IGCSE یا O-Level را بگیرید. فارغ التحصیلانان SPM باید حداقل شرایط ورود به کالج مورد نظر خود را داشته باشند. به طور کلی، دوره‌های  A-Level بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید تا 24 ماه طول می‌کشد.

4-منظور از مدرک تحصیلی استرالیا STPM که در پیش دانشگاهی مالزی ارائه می‌شود چیست؟

مدرک تحصیلی استرالیایی STPM گواهینامه‌ای است که قبل از ورود به دانشگاه به دانشجویان داده می‌شود. این مدرک برای سال دوازدهم یا پیش دانشگاهی مالزی در نظر گرفته شده که معادل STPM یا مدرک تحصیلی مالزی (Matrikulasi) است

تحصیل موفقیت آمیز پیش دانشگاهی مالزی با مشاوره شریف 

چرا مشاور شریف مجری قدرتمندی برای تحصیل در مالزی است؟ 3 دلیل اصلی موفقیت مشاوره شریف را با هم بخوانیم:

 1. اخذ پذیرش در کلیه مقاطع مقاطع تحصیلی (دبستان، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی)
 2. ثبت نام در کلیه مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های مالزی اخذ انواع ویزای تحصیل، ویزای سوشیال، ویزای اقامت خانه دوم من و غیره
 3. ارائه مشاوره برای انتخاب و تحصیل در بهترین مراکز آموزشی مالزی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

یک دیدگاه

 1. سلام خوبید
  میشه بگید هزینه تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی چقدر تموم میشه؟ زمان ثبت نام کی هست؟ کدوم مدرسه مالزی رو برای پیش دانشگاهی پیشنهاد میدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *