تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
دوره پیش دانشگاهی در مالزی (CIMP)
دوره پیش دانشگاهی در مالزی

تحصیل در دوره پیش دانشگاهی مالزی (CIMP)

4.9/5 - (234 امتیاز)
برای آغاز سفر تحصیلی شورانگیز به مقصد بهترین دانشگاه‌های مالزی و دنیا آماده شوید! اینجا نقطه اوج پرواز بر فراز بهترین دانشگاه‌های دنیا است. در واقع آنچه با تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی نصیب‌تان می‌شود، تنها مدرک معتبر جهانی نیست، بلکه توسعه مهارت‌های ارتباطی، علمی، اجتماعی و تجربه یادگیری ممتاز برای زندگی در جامعه بین المللی است. 

می‌خوای تو مالزی پیش دانشگاهی بخونی

کلیک کن

پیش دانشگاهی پلی برای گذر از مدرسه به دانشگاه

تحصیل مقطع پیش دانشگاهی در مالزی، نردبان حیاتی زندگی دانش آموزان برای عبور از یک مرحله و ورود به دوران شکوفایی است. مخاطب اصلی پیش دانشگاهی، کسانی هستند که تحصیل ابتدایی را پشت سر گذاشته‌ و موفق به تحصیل در مقطع دبیرستان‌های مالزی شده‌اند.

اشتباه نکنید برای ورود به پیش دانشگاهی مالزی، حتماً لازم نیست در مدارس مالزی درس خوانده باشید، هر چند تحصیل ابتدایی در مدارس مالزی، برگ برنده‌ ورود شما است، ولی باز هم ملالی نیست و هیچ وقت برای شما که اهداف بزرگی در سر دارید دیر نیست. شما فقط اراده کنید، تصمیم بگیرید و رشته امور را به دست مشاوره شریف بسپارید. 

پیش دانشگاهی در مالزی، دوره یک ساله‌ای است که به منزله سال دوازدهم محسوب می‌شود. جالب است بدانید مدرک دیپلم کانادایی مدارس بین المللی مالزی، اعتبار جهانی داشته و برگ برنده‌ای برای ورود به بهترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شود. 

چرا دوره پیش دانشگاهی در مالزی؟

همان طور که می‌دانید برای گرفتن مدرک دیپلم در ایران باید دوازده سال درس بخوانید. خوب تا اینجا که مشکلی نیست و همه چیز خوب و بر وفق مراد است. ماجرا زمانی چالش برانگیز می‌شود که دانش آموزان پسر 18 ساله شده و جزو مشمولین نظام وظیفه محسوب می‌شوند. این یعنی که، پسران پس از پایان سال دوازدهم و در سن 18 سالگی، باید برای خدمت مقدس سربازی آماده شوند. حالا تصور کنید که از یکی از دانشگاه‌های برتر مالزی یا سایر نقاط دنیا پذیرش گرفته و آماده رفتن هستید، اما به علت آن که سرباز محسوب می‌شوید، اجازه خروج از کشور را ندارید!

قایق آرزوهایتان در هم شکسته و همه برنامه‌ریزی‌ها به فنا رفته است. به نظرتان راه چاره چیست؟ مشاوره شریف یک راهکار فوق‌العاده برایتان در نظر گرفته است.  شرکت در دوره پیش دانشگاهی مالزی پایانی برای این چالش است. 

معافیت تحصیلی دانش آموزان پسر

کلک کنید

پیش دانشگاهی مالزی، پیشنهادی ویژه برای دانش آموزان پسر ایرانی

بهتر است کاسه چه کنم را کنار بگذارید و با ما همراه شوید تا راه حل ویژه و پرفکتی به شما نشان دهیم. شما می‌توانید بعد از اتمام سال یازدهم متوسطه در ایران بار و بندیل‌تان را ببندید و برای تحصیل دوره پیش دانشگاهی راهی کشور مالزی شوید.

حالا فرصت دارید در یکی از بهترین مدارس بین المللی مالزی، سال دوازدهم یا همان دوره پیش دانشگاهی را بخوانید. در این صورت دیگر جای هیچ نگرانی وجود ندارد، چون قبل از 18 سالگی منعی برای خروج از کشور ندارید و می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی در مالزی اقدام کنید. 

مزایای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی

مزایای درس خواندن در دوره پیش دانشگاهی مالزی را با هم بخوانیم:

 1. از آنجا که دوره‌های پیش دانشگاهی در مالزی عموماً توسط کالج‌ها و دانشگاه‌ها ارائه می‌شود، دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه با فضای دانشگاهی آشنا شده و طعم زندگی دانشجویی را می‌چشند.
 2. پیش دانشگاهی مالزی فرصتی برای تقویت مهارت‌ دانش آموزان در بدو ورود به دانشگاه است. 
 3. برنامه پیش دانشگاهی مالزی به شما این فرصت را می‌دهد که بر اساس علایق، رؤیاها و همچنین بودجه خود، آنچه را که می‌خواهید در طول دانشگاه دنبال کنید، کشف کنید.
 4. تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی، فرصتی برای دانش آموزان است تا سبک‌ یادگیری خود را کشف کنند.
 5. برنامه‌های پیش دانشگاهی به فارغ التحصیلان دوره متوسطه کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را از طریق کار گروهی، پروژه‌ها و ارائه‌ها توسعه دهند. 

قبل از تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی به این 3 سؤال پاسخ دهید!

با انتخاب برنامه مناسب پیش دانشگاهی، می توانید مسیرتان را برای انتخاب شغل، حرفه و کسب و کارتان هموار کنید. بهتر است قبل از انتخاب دوره پیش دانشگاهی مالزی به این سؤالات پاسخ دهید:

 1. آیا می‌خواهید تحصیلات خود را در داخل یا خارج از کشور به پایان برسانید؟
 2. علاقه مند به تحصیل در کدام رشته تحصیلی دانشگاهی هستید؟
 3. آیا امتحان دادن را ترجیح می‌دهید یا علاقه مند به پروژه و کار گروهی هستید؟
 4. بودجه شما چقدر است؟

چرا تحصیل در مدارس مالزی

کلیک کنید

با دوره‌های پیش دانشگاهی در مالزی آشنا شوید

در سبد تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی، گزینه‌های رنگارنگی وجود دارد که یکی از دیگری بهتر است، اما شما با توجه به برنامه‌، شرایط و هدف‌هایتان است که باید تصمیم بگیرید که کدام دوره را انتخاب کنید. برای انتخاب بهتر باید دوره‌های پیش دانشگاهی در مالزی را بشناسید.

 1. پیش دانشگاهی و سطح A-Level
 2. SACE دوره بین المللی استرالیای غربی (AUSMAT)
 3. دوره برنامه پیش دانشگاهی کانادا (CPU)
 4. دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD)
 5. مدرک آمریکا (ADP)
 6. مدرک بین المللی دیپلم (IBDP)

دوره GCE Advanced Level (A Level)

برای کسانی مناسب است که می‌خواهند مدرک معتبر و شناخته شده بین‌المللی داشته باشند، شرایط تحصیل پیش دانشگاهی در سطح A-Level را با هم بخوانیم:

 • تحصیل در برنامه A Level معمولاً دو سال طول می‌کشد.
 • برای افزایش اعتبار و ورود به اکثر دانشگاه‌ها باید حداقل سه سطح A را بگذرانید. 
 • نتایج آزمون A Level در سطح جهانی شناخته شده است و دانش آموزان این دوره شانس ورود به اکثر دانشگاه‌های خصوصی و دولتی مالزی و سراسر جهان را دارند. 
 

دوره SACE و AUSMAT

 •  هر دو برنامه از سوی اکثر دانشگاه‌های خصوصی مالزی و دانشگاه‌های سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.
 • SACE دوره بین المللی استرالیای غربی (AUSMAT) برای برنامه درسی متعادلی مناسب است که توسط دانشگاه های استرالیا به رسمیت شناخته شده باشد.
 • هر دو SACE و AUSMAT را می‌توان در یک سال تکمیل کرد.
 • برنامه درسی تقریباً 50٪ امتحان مبتنی بر AUSMAT و 30٪ برای SACE International است.
 

دوره پیش دانشگاهی CPU و CIMP

قرار است در این دوره برنامه پیش دانشگاهی کانادا (CPU) و برنامه کارشناسی ارشد بین المللی کانادا (CIMP) را بگذرانید. اگر جزو آدم‌هایی هستید که کیفیت آموزش‌ها و برنامه‌های درسی کلاسی را به امتحانات ترجیح می‌دهید، این دوره مناسب شما است چون نمرات دانش آموزان از طریق 70٪ دروس و 30٪ امتحان ارزیابی می‌شوند.

دلیل دیگر انتخاب این دوره، امکان ادامه تحصیل در آمریکای شمالی است؛ و برای تکمیل دوره CPU و CIMP باید تا 18 ماه زمان در نظر بگیرید. 

در واقع دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD) به دانش آموزانی اعطا می‌شود که CPU یا CIMP را تکمیل کنند.

دانش آموزان برای فارغ التحصیلی باید حداقل 10 ساعت خدمات اجتماعی را انجام دهند و آزمون سوادآموزی دبیرستان انتاریو (OSSLT) را بگذرانند.

برنامه مدرک آمریکا (ADP)

اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های آمریکای شمالی ادامه تحصیل دهید، برنامه مدرک آمریکا (ADP) مناسب شما است.

برنامه مدرک آمریکا (ADP) مستقیماً به یک مدرکی منتهی می‌شود و تکمیل آن حدود چهار سال طول می کشد. بسیاری از مؤسسات گزینه‌های انتقال اعتبار را ارائه می‌دهند که به دانشجویان اجازه می‌دهد تحصیل خود را در دانشگاه‌های آمریکا ادامه دهند. دانشجویان می‌توانند 2+2 (دو سال در مالزی و دو سال در خارج از کشور) یا 1+3 (یک سال در مالزی و یک سال در خارج از کشور) را انتخاب کنند. از طرف دیگر، دانش آموزان می‌توانند کل ADP را به صورت محلی تکمیل کنند زیرا برخی از کالج ها 4+0 را نیز ارائه می‌دهند.

برنامه مدرک بین المللی دیپلم (IBDP)

اگر برنامه‌ای چالش برانگیز می‌خواهید که تفکر انتقادی را ترویج کند، برنامه دیپلم بین المللی (IBDP) برای شما مناسب است. 

برنامه مدرک بین المللی دیپلم (IBDP) یک برنامه دو ساله است و توسط تعدادی از مدارس بین المللی در مالزی ارائه می شود. متقاضیان باید علاوه بر قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه، نتایج تحصیلی عالی داشته باشند. IBDP دانش آموزان را ملزم به تکمیل شش موضوع می کند که از طریق تکالیف، ارائه شفاهی و امتحان ارزیابی می شوند. هر موضوع از 1 تا 7 نمره داده می شود که 7 بالاترین نمره است. هزینه‌ها بین 75000 تا 90000 رینگیت است.

بهترین دوره پیش دانشگاهی مالزی برای دانش آموزان ایرانی

پیش دانشگاهی در مدرسه سان وی مالزی

وقتی نوبت انتخاب می‌شود همه دوست دارند بهترین‌ گزینه‌ها را از آن خود کنند. برای انتخاب دوره پیش دانشگاهی در مالزی هم باید مسائلی زیادی را در نظر بگیرید؛ به طور مثال باید مدرسه منتخب شما با شرایط دانش آموزان ایرانی هم خوانی داشته و سرفصل‌های دروسی که در ایران خوانده‌اید را بپذیرد.

مشاوره شریف پس از سال‌ها بررسی و پیگیری دانش آموزان ایرانی در مالزی، بهترین مدرسه بین المللی برای تحصیل پیش دانشگاهی دانش آموزان ایرانی را به شما معرفی می‌کند:

مدرسه سان وی مالزی با سیستم آموزشی کانادایی، تنها گزینه و بهترین مدرسه بین المللی در مالزی است که شرایط ممتازی برای دانش آموزان ایرانی دارد. 

دانش آموزانی که سال 11 متوسطه را در ایران گذرانده‌اند و قصد ادامه تحصیل در مالزی را دارند، می‌توانند از طریق ثبت نام در کالج سان وی و شرکت در دورهCIMP (سال دوازدهم) یا همان پیش دانشگاهی را بگذرانند و با مدرک دیپلم کانادایی فارغ التحصیل شوند.

مهاجرت تحصیلی به مالزی

کلیک کنید

ساختار آموزشی دوره پیش دانشگاهی مدرسه سان وی مالزی

یکی از بهترین دوره‌های پیش دانشگاه مالزی، متعلق به مدرسه سان وی است. چون ساختار آموزشی پیش دانشگاهی مدرسه sunway در مالزی کانادایی است با سیستم آموزشی ایران هم خوانی دارد. سیستم ارزیابی و آزمون نهایی دانش آموزان در سیستم آموزشی کانادایی به این شرح است:

 • 70 درصد نمرۀ پایانی هر دانش آموز را تکالیفِ طول ترم تشکیل می‌دهد 
 • 30 درصد باقی مانده متعلق به امتحانات پایان ترم و پروژه‌های پایان ترم است.

چگونگی برگزاری کلاس‌های پیش دانشگاهی در مالزی

چند و چون برگزاری کلاس‌ها دوره پیش دانشگاهی در مالزی چیزی شبیه مدرسه است، با این حال شرایط برگزاری کلاس‌ها را بخوانید:

 • کلاس‌های دوره پیش دانشگاهی به صورت 6 ساعت در هفته به ازای هر واحد درسی است. 
 • به طور میانگین دانش آموزان این دوره مجموعاً 110 ساعت کلاس درس را باید بگذرانند.
 • دانش آموزان به طور مداوم با معلم‌های خود در ارتباط هستند.
 • هر کلاس به گونه‌ای طراحی شده است که زمان کافی برای مطالعۀ دروس و بحث‌های مفصل در موضوعات و مسائل مربوط به آن وجود داشته باشد.
 • بعد از ساعت کلاسی معلم‌ها برای کمک بیشتر آماده پاسخگویی به دانش آموزان هستند.
 • اکثر معلمان با تجربه و دارای تحصیلات کانادایی هستند.
 • معلم‌ها راهنمای یادگیری هستند و به دانش آموزان کمک می‌کنند در یادگیری مستقل شوند و متفکر تربیت شوند.
 

تحصیل در مالزی و دوره پیش دانشگاهی با مدرک کانادایی CIMP

پیش دانشگاهی کانادایی (CIPM) راهی به سوی آینده‌ای روشن‌تر

کسانی که تحصیل در مالزی از دوره پیش دانشگاهی شروع می‌کنند، صاحب یک چک سفید امضا هستند. بی‌اغراق بگوییم مدرک دریافتی از سیستم آموزشی پیش دانشگاهی در مالزی در تمام دنیا شناخته شده و معتبر است. شما می‌توانید این چک سفید امضایتان را در هر کدام از دانشگاه های دنیا که دوست داشتید خرج کنید.

مدرک بین المللی کانادا (CIMP) که به دانش آموزان داده می‌شود، برنامه‌ای است که برای پاسخگویی به نیازهای تمام دانشجویان طراحی شده است، نه فقط کسانی که مایل به حضور در یک دانشگاه کانادایی هستند!

CIMP سال آخر برنامه دبیرستان در انتاریو، کانادا است. این برنامه به بزرگترین برنامه تحصیلی کانادا در جهان مشهور است و بر اساس دستورالعمل های دوره و استانداردهای وزارت آموزش و پرورش استان انتاریو طراحی شده است.

دانش آموزان پس از اتمام دروس، دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD) را دریافت خواهند کرد. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که دانشجویان برای حضور در هر دانشگاهی از هر نقطه جهان، آمادگی دارند. 

دوره پیش دانشگاهی CIMP مورد تأیید وزارت آموزش مالزی است و هر ساله توسط وزارت آموزش و پرورش انتاریو در کانادا تأیید می‌شود.

تاریخ ثبت نام + طول دوره پیش دانشگاهی در مالزی

طول دوره تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی یک سال است، یعنی از 12 تا 15 ماه می‌تواند متغیر باشد. دانش آموزان با سپری کردن یک سال می‌توانند صاحب دیپلم کانادایی معتبر جهانی شوند. تاریخ شروع ثبت نام پیش دوره دانشگاهی مالزی: 

 • ترم اول پیش دانشگاهی در مالزی از ژانویه شروع شده و تا ژوئن ادامه دارد.
 • ترم بعدی از ژوئیه شروع شده و تا دسامبر طول می‌کشد.
 • و اما شگفتانه سیستم CIMP ورودی است که برای دانش آموزان جا مانده‌ در نظر گرفته شده است.

این وقت اضافه برای مارس و سپتامبر تعریف شده و در این ترم‌ها دانش آموز مجاز به گذراندن 2 واحد هستند. این دسته از دانش آموزان می‌توانند امتحانات پایانی خود را همزمان با دانش آموزان ورودی ترم دسامبر انجام دهند.

بهترین سن برای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی

بهترین سن برای شروع پیش دانشگاهی در مالزی همان پایان مقطع دبیرستان در مالزی است. فارغ التحصیلان دبیرستان‌های دوره متوسطه، می‌توانند در سن 18 سالگی وارد دوره پیش دانشگاهی مالزی شوند.

ضمن آن که پس از پایان تحصیلات متوسطه در 17 سالگی می‌توانید تحصیل پیش دانشگاهی را شروع کنید. 

هر چند اکثر دانش آموزان دبیرستانی در مدارس بین المللی امتحانات IGCSE خود را در سن 16 سالگی کامل می‌کنند. بنابراین، آنها می‌توانند سفر پیش دانشگاهی خود را زودتر آغاز کنند.

با تمام آنچه گفته شد بهترین سن برای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی همان لحظه‌ای است که شما اراده می‌کنید که قدمی برای موفقیت بردارید.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

زبان انگلیسی برای تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی

و باز هم بحث شیرین زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل دوره پیش دانشگاهی در مالزی! بهتر است بدانید برای ثبت نام در دوره بین المللی کانادایی در کالج سان وی، زبان رسمی آموزش و ارتباطات به انگلیسی است.

 • دانش آموزان جدیدالورود بر اساس نتایج IELTSیا Grade 11 در سطح زبان انگلیسی ارزیابی می‌شوند تا توانایی آنها در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز برای مطالعات پیش دانشگاهی تعیین شود.
 • برای کسب مدرک دیپلم، باید یکی از دوره های ENG4C/ENG4U/OLC4O به عنوان دورۀ اجباری زبان انگلیسی گذرانده باشید. 
 • فراموش نکنید که دانش آموزان عموماً 3 واحد در ترم اول، شامل انگلیسی، و 3 واحد در ترم دوم می‌گذرانند. دانش آموزان می توانند واحدهای خود را تقسیم کنند و به ترم سوم موکول کنند.

بهترین کالج های زبان در مالزی

کلیک کنید

انتخاب موضوع درسی پیش دانشگاهی 

به طور کلی، موضوعات درسی دوره‌ پیش دانشگاهی در مالزی، ترکیب مختلفی از علوم، هنر، علوم انسانی و زبان است.

دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در مالزی این فرصت را دارند تا موضوعاتی را که می‌خواهند بر روی آنها تمرکز کنند، مطابق با اهداف تحصیلی خود انتخاب کنند.

اکثر برنامه‌های پیش دانشگاهی دارای موضوعات گسترده‌ای هستند و به دانش آموزان مدارک لازم برای ورود به طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی را ارائه می‌دهند.

6 موضوع پیش دانشگاهی در مالزی

 1. انگلیسی از ENG4E یا ENG4U.
 2. مطالعات بازرگانی شامل اصول حسابداری مالی، مبانی تجارت بین المللی، رهبری کسب و کار، مبانی مدیریت
 3. مطالعات کامپیوتری و فناوری ارتباطات
 4. ریاضیات مدیریت داده‌ها، توابع پیشرفته، حساب دیفرانسیل و انتگرال و بردارها
 5. علوم، زیست شناسی، شیمی، فیزیک
 6. علوم اجتماعی، تحلیل جغرافیایی، تاریخ جهان، غرب و جهان، افراد و خانواده ها در جامعه متنوع، چالش و تغییر در جامعه، تحلیل مسائل اقتصادی جاری

لیست دانشگاه هایی که فارغ‌التحصیلان CIMP می‌توانند در آنها پذیرش بگیرند

همان طور که گفتیم مدرک پیش دانشگاهی در مالزی مجوزی برای ورود شما به دانشگاه های دنیا و مالزی است. لیست دانشگاه هایی که فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی مجاز به دریافت پذیرش هستند:

 • دانشگاه‌های کشور کانادا
 • دانشگاه‌های کشور استرالیا
 • دانشگاه‌های کشور فرانسه
 • دانشگاه های کشور آلمان
 • دانشگاه های کشور هنگ کنگ
 • دانشگاه های کشور مجارستان
 • دانشگاه های کشور اندونزی
 • دانشگاه های کشور ایران
 • دانشگاه های کشور ایرلند
 • دانشگاه های کشور ژاپن
 • دانشگاه های کشور اردن
 • دانشگاه های کشور کره
 • دانشگاه های کشور مالزی
 • دانشگاه های کشور نیوزلند
 • دانشگاه های کشور پاکستان
 • دانشگاه های کشور روسیه
 • دانشگاه های کشور سنگاپور
 • دانشگاه های کشور سوئیس
 • دانشگاه های کشور  سوئد
 • دانشگاه های کشور تایوان
 • دانشگاه های کشور  هلند
 • دانشگاه های کشور  ترکیه
 • دانشگاه‌های کشور انگلستان
 • دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه‌های نیویورک
 

هزینه ها دوره پیش دانشگاهی مالزی چقدر است؟

هزینه های پیش دانشگاهی چقدر است؟

هزینه‌ای که برای تحصیل در مالزی خرج می‌کنید نوعی سرمایه گذاری و پس انداز است که در آینده با سود بیشتر به شما برمی‌گردد. برای اطلاع دقیق از هزینه زندگی در مالزی و دوران پیش دانشگاهی این چند خط را بخوانید:

 • هزینه تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی بین 20،000 تا 35،000 رینگیت است.
 • هزینه‌های برآورد شده برای A Level از 14،000 تا 66،000 رینگیت است.
 • هزینه‌های SACE International بین 21،000 تا 28،000 رینگیت
 • هزینه تحصیل دوره AUSMAT بین 15،000 تا 25،000 رینگیت است.
 • هزینه تحصیل دوره ADP تقریبا 30،000 رینگیت در سال است.
 • هزینه برنامه‌های بنیاد بین 10،000 تا 25،000 رینگیت است.

سؤالات متداول پیش دانشگاهی در مالزی

1-دوره پیش دانشگاهی در مالزی چند سال طول می‌کشد؟

دوره پیش دانشگاهی دوره زمانی قبل از ورود به دانشگاه است که معمولاً یک تا دو سال طول می‌کشد. فارغ التحصیلان دوره متوسطه می توانند در برنامه پیش دانشگاهی مورد نظر خود ثبت نام کنند تا برای ورود به دانشگاه های مالزی یا سایر نقاط دنیا آماده شوند.

2-چه کسانی می‌توانند در دوره پیش دانشگاهی CIMP مالزی شرکت کنند؟

پیش دانشگاهی با برنامه تحصیلی بین المللی کانادا (CIMP) یک برنامه درسی است که برای دانش آموزان سال دوازدهم دبیرستان ارائه می‌شود.این دوره مطابق الزامات وزارت آموزش انتاریو (کانادا) است.

3-چگونه می‌توان گواهی سطح A-Level را دوره پیش دانشگاهی مالزی گرفت؟

برای گرفتن گواهی A-Level باید در دوره پیش دانشگاهی مالزی شرکت کنید تا بتوانید مدرک SPM یا معادل آن مانند IGCSE یا O-Level را بگیرید. فارغ التحصیلانان SPM باید حداقل شرایط ورود به کالج مورد نظر خود را داشته باشند. به طور کلی، دوره‌های  A-Level بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید تا 24 ماه طول می‌کشد.

4-منظور از مدرک تحصیلی استرالیا STPM که در پیش دانشگاهی مالزی ارائه می‌شود چیست؟

مدرک تحصیلی استرالیایی STPM گواهینامه‌ای است که قبل از ورود به دانشگاه به دانشجویان داده می‌شود. این مدرک برای سال دوازدهم یا پیش دانشگاهی مالزی در نظر گرفته شده که معادل STPM یا مدرک تحصیلی مالزی (Matrikulasi) است

تحصیل موفقیت آمیز پیش دانشگاهی مالزی با مشاوره شریف 

چرا مشاور شریف مجری قدرتمندی برای تحصیل در مالزی است؟ 3 دلیل اصلی موفقیت مشاوره شریف را با هم بخوانیم:

 1. اخذ پذیرش در کلیه مقاطع مقاطع تحصیلی (دبستان، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی)
 2. ثبت نام در کلیه مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های مالزی اخذ انواع ویزای تحصیل، ویزای سوشیال، ویزای اقامت خانه دوم من و غیره
 3. ارائه مشاوره برای انتخاب و تحصیل در بهترین مراکز آموزشی مالزی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

یک دیدگاه

 1. سلام خوبید
  میشه بگید هزینه تحصیل پیش دانشگاهی در مالزی چقدر تموم میشه؟ زمان ثبت نام کی هست؟ کدوم مدرسه مالزی رو برای پیش دانشگاهی پیشنهاد میدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *