تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
اقامت-مالزی

اقامت مالزی

زمان مطالعه: 9 دقیقه
4.9/5 - (226 امتیاز)

اگر می‌خواهید زندگی در هزاره سوم را با کمترین هزینه تجربه کنید؛ اقامت مالزی بگیرید!! شما به مالزی نمی‌روید، مگر اینکه از زندگی در مالزی لذت ببرید. شرایط زندگی در مالزی به گونه‌ایست که بیشتر اروپاییان و انگلیسی‌ها ترجیح می‌دهند با حقوق بازنشستگی خود یک زندگی لاکچری در مالزی را تجربه کنند. کشوری مدرن با زیرساخت‌های اروپایی و کسری از هزینه‌های زندگی در آمریکا و آلمان و انگلیس، اقامت مالزی را به یک بیزینس تمام عیار تبدیل کرده‌است؛ پس جا نمانید!

مشاوره شریف؛ نماینده مستقیم یکی از پنج شرکت برتر ارائه دهنده خدمات اقامتی در کشور مالزی و توصیه شده در وب سایت رسمی اداره MM2H مالزی می‌باشد.

میخوای خیلی فوری اقامت بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

video
play-rounded-fill

مزایا و دلایلی که اخذ اقامت مالزی را منطقی می‌کند!

مزایا و دلایل زیادی وجود دارد که اخذ اقامت مالزی را برای ایرانیان منطقی می‌کند! مالزی 2021، یک ماکت واقعی از آمریکا است با یک سوم هزینه زندگی! کشوری فوق مدرن و در عین حال کم هزینه برای زندگی که حس قدم زدن در خیابان‌های کشورهای اروپایی را برای‌تان تداعی می‌کند. باید کوالالامپور را از نزدیک ببینید؛ به شهر پمپ بنزین‌ها مشهور هست! هر یک کیلومتر، یک پمپ بنزین لاکچری با سوپرمارکت‌های مرتب؛ اتومبیل‌ها را که ببینید تازه متوجه می‌شوید که کجا آمدید!

از دیگر مزایای اقامت در مالزی می‌توان به مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در مالزی اشاره کرد. رشد سریع اقتصادی در مالزی، منجر به سرمایه گذاری قابل توجهی در زیرساخت‌ها شده است؛ بنابراین در شهرهای بزرگ نظیر کوالالامپور، عظمت برج‌ها، آسمان خراش‌ها و امکانات کشورهای مدرن و توسعه یافته را پیدا خواهید کرد. پس تا می‌توانید از زندگی در مالزی لذت ببرید…

هزینه زندگی در مالزی

اینجا رو کلیک کن

آیا اخذ اقامت دائم مالزی امکان پذیر است؟

سیاست دولت مالزی مبنی بر ارائه مجوز اقامت در مالزی به اتباع خارجی و ایرانیان، به گونه‌ای است که می‌توانید تحت شرایط مقرر، ویزای اقامت MM2H (5 ساله) و S-MM2H مالزی (10 ساله) را دریافت نمایید. لذا با تمدید ویزای خود می‌توانید به مدت اعتبار ویزا، اقامت دائم مالزی را داشته باشید.

بهتر است بدانید؛ مالزی از جمله کشورهایی است که به دلیل حفظ توازن جمعیت، به اتباع خارجی اقامت دائم نمی‌دهد. البته با میانبرهایی که بلدیم می‌توانید بدون تمکن مالی، برای چندسال زندگی در مالزی را تجربه کنید.

بهترین روش برای اخذ اقامت دائم مالزی

داشتن اقامت دائم مالزی، تفکری دوست داشتنی و در عین حال دور از دسترس است! نه اینکه گمان کنید فقط برای شماست؛ این شامل تمام متقاضیان اخذ اقامت دائم مالزی می‌شود. در واقع سیاست مالزی بگونه‌ای است که به اتباع خارجی اقامت دائم نمی‌دهد و تنها اقامت بلند مدت را در دسترس قرار داده است. البته میانبرهایی برای اخذ اقامت دائم مالزی وجود دارد!

MM2H (مالزی خانه دوم)، بهترین روش برای اخذ اقامت دائم مالزی است. با ویزای MM2H می‌توانید به مدت 5 سال در مالزی اقامت داشته باشید. این ویزا قابل تمدید است؛ بنابراین در صورت داشتن شرایط  اقامت MM2H می‌توانید هر 5 سال ویزای خود را تمدید و شهروند دائم این کشور شوید.

در نظر داشته باشید، با توجه به اینکه مالزی به کسی اجازه اقامت دائم نمی‌دهد، می‌توانید از طریق اخذ ویزای MM2H برای اقامت ۵ ساله و یا اخذ ویزای S-MM2H برای اقامت 10 ساله مالزی اقدام کنید. انتخاب با شماست؛ ما با تسلط کافی بر پروسه اخذ انواع ویزای مالزی، مجری و راهنمای شما خواهیم بود.

شرایط اقامت مالزی برای ایرانیان چگونه است؟!

خوشبختانه شرایط اقامت مالزی برای ایرانیان در سال 2023 با وجود رفع محدودیت‌های کرونا، هموارتر شده و می‌توان به روش‌های مختلفی از طریق سرمایه گذاری، ازدواج، کار، تحصیل و … اقامت دائم یا موقت مالزی را گرفت. ایرانی‌ها باید مدارکی دال بر درآمد کافی و عدم نیاز ایشان به کمک‌های دولتی و یا جستجوی کار برای تأمین زندگی در مالزی ارائه دهند. با این اوصاف برای اقامت در کشور مالزی باید توان مالی خوبی داشته باشید.

7 روش رایج برای گرفتن اقامت دائم و موقت در مالزی!

برای گرفتن اقامت دائم یا موقت مالزی، 7 روش رایج وجود دارد که بسته به شرایط  فردی، می‌تواند به عنوان بهترین روش پیشنهاد شود. در ادامه به طور شما را با شرایط و مزایای هر کدام از این روش‌ها آشنا می‌کنیم:

1- اقامت مالزی از طریق طرح خانه دوم

اقامت مالزی از طریق خانه دوم

برنامه مالزی خانه دوم من، در حال حاضر بهترین روش برای اخذ اقامت بلند مدت مالزی برای ایرانیان است.

دولت مالزی، پیرو دادخواست‌های مکرر اتباع خارجی برای مهاجرت به مالزی و اخذ اقامت بلند مدت، در اواخر سال ۲۰۰۰ با ارائه‌‌ی برنامه‌ی MM2H، طرح جدیدی را معرفی کرد که طی آن امکان اخذ ویزای بلند مدت و اقامت ۱۰ ساله مالزی میسر بود. اما از آنجا که با شیوع ویروس کرونا، مالزی هم نظیر بسیاری از کشورها شروع به اجرای سیاست‌های پیشگیرانه کرد؛ در سال 2021 برنامه MM2H مدتی لغو شد.

بعد از گذشت یک سال با کمرنگ شدن کووید-19 در مالزی، برنامه اقامت خانه دوم، طی یک بازنگری مجدد، با اعتبار ۵ ساله دوباره فعال شد. ویزای MM2H نیز قابل تمدید می‌باشد. متقاضیان اقامت خانه دوم مالزی باید از شرایط مالی و بهداشتی لازم برای مهاجرت برخوردار باشند.

مزایای اقامت خانه دوم مالزی:

 • برنامه MM2H تحت عنوان «مالزی خانه دوم من» امکان اقامت ۵ ساله مالزی را برای مهاجران فراهم می‌کند.
 • در این روش اقامتی نیازی به خرید ملک ندارید و تنها با سپرده سرمایه گذاری بانکی می‌توانید اقامت بگیرید.
 • با اقامت از طریق طرح خانه دوم، خانواده‌ی متقاضی اعم از همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال و پدر و مادر بالای ۶۰ سال ایشان نیز تحت پوشش اقامت خانه دوم (MM2H) قرار خواهند گرفت.
 • همچنین متقاضیان می‌توانند، ۳۶۵ روز سال را در مالزی بدون نیاز به ترک این کشور بمانند و تمدید یا تجدید ویزای مالزی خانه دوم من (MM2H) خود را انجام دهند.
 • دولت مالزی، خدماتی را به دارنگان ویزای اقامت خانه دوم (MM2H) ارائه می‌دهد تا اقامتی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر را در این کشور تجربه کنند؛ این شامل حال شما نیز خواهد شد.

لازم به ذکر است که جهت اخذ اقامت ۵ ساله مالزی، می‌بایست شرایط جدید اقامت MM2H مالزی (2023) را داشته باشید.

2- اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری به دو روش زیر مرسوم است:

1- اقامت از طریق خانه دوم (mm2h)

2- اقامت ساراواک (s-mm2h)

در این روش‌ها شما با سرمایه‌ گذاری سپرده بانکی در مالزی می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید. البته علاوه بر تمکن مالزی و داشتن سپرده ثابت باید سایر شرایط سرمایه‌گذاری را داشته باشید. دارندگان این نوع اقامت علاوه بر سرمایه‌ گذاری، حق شهروندی مالزی را دریافت می‌کنند.

1- شرایط سرمایه گذاری از طریق خانه دوم مالزی

برنامه اقامت اقامت مالزی از طریق خانه دوم، امکان سرمایه گذاری در مالزی را برای شما فراهم می‌کند. به‌گونه‌ای که با افتتاح یه سپرده ثابت با مبلغ یک میلیون رینگیت در بانک های مالزی می‌توانید اقامت بگیرید. در نظر داشته باشید که این حساب باید در جایی باشد که بتوانید تا 50 درصد آن را برای خرید ملک، بهداشت و آموزش فرزندان برداشت کنید.

2- شرایط سرمایه گذاری از طریق خانه دوم ساراواک (s-mm2h)

برای سرمایه‌گذاری در مالزی از طریق برنامه s-mm2h ابتدا باید شرایط عضویت در این طرح را داشته باشید. در واقع مجمومه‌ای از شرایط برای اخذ اقامت 10 ساله ساراواک وجود دارد که یکی از آن‌ها سرمایه گذاری روی ملک است. در این طرح متقاضیان 40-49 ساله می‌توانند با خرید ملک و خانه به ارزش 600/000 رینگیت معادل 134 هزار دلار، اقامت مالزی بگیرند. جهت اطلاعات بیشتر با مشاوره شریف تماس بگیرید.

معیارهای واجدین شرایط سرمایه گذاری از طریق برنامه S-MM2H به این شرح است:

 • کلیه متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را به وزارت گردشگری، صنعت و هنرهای نمایشی ساراواک ارائه دهند. 
 • تمام متقاضیان تایید شده باید حداقل 30 روز در سال را در ساراواک بمانند. این یکی از شروط تمدید برنامه ی S-MM2H است.
 • متقاضیان تأیید شده و کلیه‌ی وابستگانشان باید بیمه‌ی درمانی ساراواک را داشته باشند و اثبات خرید بیمه را قبل از دریافت برچسب S-MM2H ارائه دهند.
 • داشتن یک حامی از ساراواک که در این شهر اقامت داشته باشد یا حمایت توسط نماینده‌ای که مجوز S-MM2H ثبت شده در ساراواک داشته باشد.   
 • متقاضیان باید از توانایی مالی لازم برخورد باشند و قادر به حمایت از خود در طول دوره شرکت در این برنامه باشند. 
 • متقاضیان می‌بایست یکی از روش های سرمایه گذاری را انتخاب کنند: افتتاح سپرده ثابت در ساراواک یا خرید ملک در ساراواک.
 • شهروندان همه کشورها به جز اسرائیل می‌توانند برای این ویزا درخواست بدهند.

شما می‌توانید جزئیات شرایط سنی متقاضی، چگونگی اثبات تمکن مالزی، مدارک مورد نیاز و مراحل اخذ ویزای S-MM2H را در مقاله آشنایی با برنامه S-MM2H بخوانید.

3- اقامت از طریق خرید ملک در مالزی

اخذ اقامت مالزی از طریق خرید ملک امکان‌پذیر نیست! با این وجود ایالت ساراواک با ارائه‌ی برنامه اقامتی خود، مشروط به خرید ملک در ساراواک به متقاضیان اقامت 10 ساله می‌دهد.

منبع: وب سایت رسمی MM2H دولت مالزی

اخذ اقامت مالزی با خرید ملک

اینجا رو کلیک کن

4- اخذ اقامت از طریق ازدواج با فرد مالایی

اگر دم بخت هستید و کماکان به دنبال راهی برای مهاجرت بی دردسر به مالزی می‌گردید، می‌توانید از طریق ازدواج با یک فرد مالایی، اقامت مالزی بگیرید! از این طریق با یک تیر دو نشان می‌زنید، هم اقامت می‌گیرید و هم صاحب زن و زندگی می‌شوید. البته باید پی زندگی با همسر مالایی را به تنتان بمالید.

پیشنهاد می‌کنیم در مقاله تجربه زندگی در مالزی، خاطرات یک مهاجر که همچنان عشق یک زن مالایی او را پایند مالزی کرده است را بخوانید. تجربه وی از زندگی در مالزی شنیدنی است…

5- اقامت مالزی از طریق تحصیل

گرفتن پذیرش تحصیلی یکی از آسان ترین روش‌ها برای زندگی در مالزی است. برای تحصیل در دانشگاه‌های مالزی ابتدا باید درخواست ویزای دانشجویی دهید و پس از دریافت ویزا، می‌توانید وارد مالزی شوید و در مدت اعتبار ویزا، در مالزی اقامت داشته باشید.

6- اقامت با ویزای همراه مالزی

آیا می‌دانید از طریق تحصیل فرزندتان در مدارس مالزی می‌توانید در طول مدت تحصیل وی، در مالزی اقامت کنید! فقط کافی است در زمان اخذ ویزای دانش آموزی دلبندتان، برای گرفتن ویزای همراه مالزی اقدام کنید.

ویزای همراه مالزی به همراهان فردی که مشغول تحصیل در مالزی است داده می‌شود. این شامل همراهان دانشجویان و مادر دانش آموزان متقاضی تحصیل در مالزی نیز می‌شوذ.

اگر از میان انواع روش های اخذ اقامت مالزی، اخذ ویزای همراه را انتخاب کرده‌اید باید به نکاتی توجه داشته باشید:

نکته 1: ویزای همراه دانش‌ آموزی مالزی فقط به مادر دانش آموز داده می‌شود و نه پدر، خواهر و برادر.

نکته 2: در صورت متارکه والدین، اگر حضانت فرزند با پدر باشد، با ارائه‌ی حکم قانونی و رضایت‌نامه کتبی مادر، ویزای همراه به پدر تعلق می‌گیرد.

با این شرایط اگر خانواده‌ی پرجمعیتی هستید، باید روش دیگری را برای مهاجرت به مالزی انتخاب کنید؛ چرا که ویزای دانش آموزی مالزی تنها به یک نفر تعلق می‌گیرد.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

با این اوصاف همراهان دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های مالزی، شانس بیشتری برای اخذ اقامت مالزی از طریق ویزای همراه دارند! البته این گزینه هم با شرایطی همراه است که باید بدانید:

 •  دانشجویان مجرد می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه بگیرند.
 • دانشجویان متأهل می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند.
 • امکان اخذ ویزای همراه در یک زمان برای والدین و همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • ویزای همراه دانشجویی به خواهر و برادر تعلق نمی‌گیرد.

7- اقامت مالزی از طریق کار

نحوه‌ی گرفتن ویزای کار مالزی یکی از پرتکرارترین سؤالات حوزه اقامت مالزی از طریق کار است. در این خصوص باید خیلی محتاط باشید تا خدایی نکرده تیرتان به سنگ نخورد! به هرحال کار کردن در کشورهای خارجی قوانین و مقررات خاص خودش را دارد. چه بسی کشورهایی نیز هستند که حتی اجازه کار به مهاجران نمی‌دهند.

کار در مالزی شما را با چالش‌های بیشتری مواجه می‌کند. مالزی از کشورهایی است که قوانین سختگیرانه‌ای برای استفاده از کارگران اتباع خارجی دارد. این درحالی است که از ورود سرمایه‌گذاران به کشور حمایت می‌کند. پس گرفتن اقامت کاری مالزی آنقدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست!

در مالزی تمام مشاغل و حرفه‌های تخصصی ابتدا برای نیروهای بومی و مالایی است و اگر نیروی حرفه‌ای بومی نبود، آنوقت می‌توانید برای کار در مالزی پیش قدم شوید.

سیاست دولت مالزی در استفاده از نیروی کار بومی، باعث کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در مالزی شده است. نرخ بیکاری در مالزی هم اکنون حدود 3 درصد برآورد شده است که واقعا جای بسی تأمل دارد!

با تمام این سختگیری‌ها هنوز فرصت‌هایی برای اقامت کاری در مالزی وجود دارد. البته اگر شرایط لازم را برای گرفتن ویزای کار کشور مالزی داشته باشید…

روش های اشتباه برای اخذ اقامت مالزی

با در نظر گرفتن مزیت‌های اقامت مالزی، افراد زیادی به هر دری می‌زنند تا بتوانند مقیم این کشور شوند و زندگی لاکچری و آرامی را تجربه کنند. پیرو همین امر، شاهد انتشار منابع نامعتبر و اخبار اشتباه در زمینه‌ی راه‌های اخذ اقامت مالزی هستیم که ترکش‌های آن را نیز کماکان به‌صورت باورهای غلط در میان مراجعه‌کنندگان می‎بینیم. مهم‎‌ترین این شایعه‌ها، 4 باور غلط درباره‌ی مهاجرت به مالزی است که طبق منابع معتبر مشاوره شریف، صحت آن‌ها را رد می‌کنیم. موارد زیر را می‌توان به عنوان اشتباه‌ترین راه‌های اقامت در مالزی معرفی کرد.

1- پناهنگی

در مالزی هیچ‌گونه قانون داخلی یا اداری برای پناهندگان و حقوق آن‌ها وجود ندارد.

2- تولد فرزند

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در این کشور امکان پذیر نیست.

3-ثبت شرکت

اخذ اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت امکان پذیر نیست.

سؤالات متداول درباره اقامت در مالزی

1- آیا کشور مالزی به خارجی‌ها اقامت دائم می‌دهد؟

خیر، سیاست دولت مالزی مبنی بر حفظ توازن جمعیت و همچنین کنترل اموری مثل اشتغال افراد مالایی، به اتباع خارجی اقامت دائم نمی‌دهد. افرادی که متقاضی زندگی در مالزی و اخذ اقامت بلند مدت در این کشور هستند، می‌توانند از طریق برنامه های اقامتی نظیر mm2h که دولت مالزی تحت شرایط خاصی به متقاضیان می‌دهد اقامت 5 ساله بگیرند. این ویزا قابل تمدید است بنابراین می‌توانید تا سال‌های زیاد به عنوان شهروند مالزی در این کشور زندگی کنید.

2- بعد از گرفتن اقامت مالزی از طریق خانه دوم، چه زمانی می توان سپرده ثابت را از بانک خارج نمود؟

پس از یک دوره یک ساله، متقاضی می تواند نیمی از سپرده ثابت خود را برای تامین مخارجی مانند خرید مسکن ، تحصیل فرزندان در مالزی و درمان پزشکی از بانک خارج کند یا زمانیکه دیگر نخواهد در مالزی اقامت داشته باشد با مطلع کردن وزارت توریسم درخواست خود را اعلام نماید . متقاضیانی که می خواهند پس از یک سال نیمی از سپرده خود را دریافت کنند می توانند با کسب توافق نامه قبلی از وزارت توریسم این کار را انجام دهند.

3- آیا می توان پس از مهاجرت به مالزی تحت اقامت mm2h، اقدام به افتتاح رستوران، کتابفروشی یا کلینیک کرد؟

بله، می توانید با اخذ مجوز در مالزی، کاری را راه اندازی کنید.

4- آیا برای پس گرفتن مبلغ سپرده ثابت از بانک باید توافق نامه ای را ارائه داد؟

بله، شرکت کنندگان باید با توافق نامه قبلی از وزارت توریسم برای دریافت سپرده ثابت از بانک اقدام نمایند.

5- در صورت خاتمه دادن به اقامت تحت ویزای پنج ساله مالزی آیا می توان کل مبلغ سپرده ثابت را از بانک خارج کرد؟

بله، متقاضیان می توانند در صورت تمایل با کسب توافق نامه قبلی از وزارت توریسم مبلغ سپرده را از بانک خارج نمایند.

6- اگر همراهان متقاضی اقامت نتوانند در هنگام اخذ ویزای بلند مدت مالزی (MM2H) (زمانی که استمپ ویزا به پاسپورت می خورد) با متقاضی به مالزی بیایند مشکلی پیش می آید؟

در ابتدا متقاضی اصلی، ویزای خانه دوم  مالزی را دریافت می کند و استمپ ویزا وارد پاسپورت او می شود و سپس همراهان او این ویزا را دریافت می کنند. آنها می توانند این کار را در هر زمان در طول این ۵ سال و یا هرزمان که واردمالزی شدند انجام دهند.

7- آیا به همسر و فرزندان هم اقامت مالزی خانه دوم (MM2H) تعلق می گیرد؟

بله، به همسر و فرزندان مجرد و زیر ۲۱ سال شما این اقامت تعلق میگیرد.

8- فرزندانی که پس از اخذ اقامت والدین در مالزی متولد می شوند آیا شامل قوانین اقامت می شوند؟

بله، فرزندان تابع مقررات حاکم بر پدرو مادر بوده و مقیم محسوب می شوند.

9- آیا متقاضیان عضویت در برنامه اقامت بلند مدت مالزی می توانند در مالزی املاک و یا مستغلات داشته باشند؟

همه متقاضیان این برنامه می توانند در مالزی ملک خریداری نمایند. اما ارزش هر ملک نباید کمتر از 2,000,000 رینگیت باشد.

10- آیا ویزای ۵ ساله مالزی MM2H قابلیت تمدید دارد ؟ شرایط تمدید اقامت چیست؟

بله، دولت مالزی در ابتدا یک ویزا با اعتبار ۵ ساله ارائه می دهد و پس از پایان این ۵ سال روند تمدید با ارائه اظهار نامه بانکی حساب سپرده ثابت و آخرین فیش حقوقی به انضمام بیمه خدمات درمانی حاصل میشود.

حتماً به خاطر داشته باشید سه ماه قبل از پایان اعتبار ویزای MM2H نسبت به تمدید آن اقدام فرمائید.

11- ویزای اقامت مالزی من ۵ سال بیشتر اعتبار ندارد، آیا تمدید اقامت ۵ ساله امکان پذیر است؟

بنا به تصویب قانون جدید توسط دولت مالزی ویزای اقامت خانه دوم مالزی هم اکنون با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شود و دو روز قبل از پایان اعتبار می‌توانید برای تمدید ویزا اقدام کنید.

12- عضویت در برنامه اقامت خانه دوم مالزی - MM2H‌ برای ایرانیایی که مقیم سایر کشور ها هستند نیز امکان پدیر است؟

تقریباً از هر ملیتی (حتی افرادی که با یک مالایی ازدواج کرده باشند) می توانند دراین برنامه ثبت نام کنند.

13- چرا مالزی برای گذراندن دوران بازنشستگی مناسب است؟

مالزی کشوری است دارای جاذبه های طبیعی بسیار زیبا ، هزینه زندگی و خدمات درمانی پایین و استانداردهای بالای زندگی ،بنابراین مکانی ایده آل برای بازنشستگان فراهم می آورد که با صرف هزینه ای پایین بتوانند خدمتکار تمام وقت، باغبان و آشپز برای خود داشته باشند و از دوران بازنشستگی آرام خود لذت ببرند. البته دلایل زیادی وجود دارد که اقامت در مالزی را بیشتر در میان اروپایی‌ها رایج کرده است.

14- اگر در زمان درخواست گرفتن اقامت ۵ ساله من و خانواده ام ملیت های متفاوتی داشته یاشیم مشکلی پیش می آید؟

 نه به هیچ وجه . البته زمانیکه مدارک معتبر و کافی برای اثبات رابطه خانوادگی خود داشته باشید.

15- چگونه می توان پدر و مادر خود را نیز تحت این نوع اقامت به مالزی آورد؟

پدر و مادر افراد دارای اقامت مالزی MM2H در صورت شرط سنی بالای 60 سال می توانند ویزای همراه دریافت کنند.اقدام به گرفتن ویزای اقامت پدر و مادر پس از تکمیل پروسه اقامت ۵ ساله شما انجام می پذیرد . مدارک معتبر و لازم که دلیلی بر اثبات رابطه خانوادگی شما باشد برای دریافت پذیرش موفقیت آمیز لازم و ضروری می باشد.

16- آیا با وجود دریافت اقامت بلند مدت مالزی باید برای ویزای دانش آموزی فرزندان اقدام کرد؟

نه نیاز نمی باشد. ویزای مالزی خانه دوم من – MM2H برای این منظور نیز استفاده می شود.

17- من در کشوری غیر از کشور خودم اقامت داشته ام ، آیا می توانم تحت ویزای اقامت پنج ساله مالزی اتومبیل مورد استفاده خود را به مالزی بیاورم؟

بله می توانید در طول شش ماه پس از تاریخ دریافت ویزای اقامت پنج ساله مالزی، اتومبیل خود را به مالزی بیاورید.

18- آیا می توان ویزای اقامت خود را به پاسپورت جدید با ملیتی جدید منتقل کرد؟

بله، می توانید مدارک لازم مبنی بر ملیت جدید خود را ارائه دهید و ویزای اقامت را انتقال دهید .

19- چه زمانی باید شرایط پذیرش را تکمیل نمایم و ویزای اقامت ۵ ساله خود را پس از آن دریافت نمایم؟

شما تا ۶ ماه پس از تاریخ صدور نامه پذیرش اولیه خود می توانید اقدامات لازم برای اخذ ویزای ۵ ساله را انجام دهید.

20- بیشترین معیار متقاضیان برای اخذ اقامت مالزی چیست؟

برای اقامت در مالزی باید حداقل شرایطش رو داشته باشین و بتونین از پس حداقل هزینه های روزمره زندگی در مالزی بربیاین. من خودم ترجیح میدم بجای زندگی تو آپارتمان‌ برج‌های تهران، تو پنت هوس های لاکچری کوالالامپور زندگی کنم. به هرحال سلیقه ایه دیگه و بستگی به شرایط و حال و هوای خودتون داره.

مشاوره شریف، مجری و راهنمای شما در امر اخذ اقامت مالزی است.

21- بهترین ویزا برای مهاجرت به مالزی و گرفتن اقامت بلند مدت در مالزی چیست؟

مالزی هم مثل خیلی از کشورها ویزاهای مختلفی داره. خود من چون فقط برای تحصیل به مالزی رفتم ویزای تحصیلی کارم رو راه انداخت. ولی اگه برای اقامت بلند مدت میخواین تو مالزی بمونید بهتره با ویزای MM2H برید. در واقع تنها ویزای بلند مدت اقامت مالزی با اعتبار ۵ ساله هست. ولی به تازگی شنیدم بخاطر کرونا ۵ ساله شده. بازم بهتره بیشتر تحقیق کنید.

مشاوره شریف، پل ارتباطی شما با جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های اقامت مالزی است.

اخذ اقامت مالزی فوری با مشاوره شریف

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به ۱۵ سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اقامت مالزی، با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود می‌باشد.

امروزه بالاترین تعداد مشتریان مشاوره شریف، از طریق معرفی مشتریان قدیمی ما صورت می‌پذیرد. ما نیاز به تبلیغ نداریم، پی‌گیری نسل دوم مشتریان ما، گواه همین امر است.
لذا اعتماد مشتریان به مشاوره شریف، ارزشمندترین سرمایه این گروه بوده که در حراست از این سرمایه‌ی غنی، نهایت تلاش خود را می‌نماییم.

مشاوره شریف نماینده یکی از 5 شرکت برتر ارائه دهنده اقامت مالزی

شرکت H20 ASPEN یکی از قدیمی‌ترین آژانس‌های سازمان گردشگری مالزی است که به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت مالزیایی، خدمات اخذ اقامت مالزی را به متقاضیان از سراسر دنیا ارائه می‌دهد.
مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN می‌باشد که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت 5 ساله‌ی مالزی را به متقاضیان ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهد.

به اقامت در کشور سرسبز مالزی علاقمند هستید؟
مشاوره شریف در کمترین زمان اقامت شما را میسر می‌کند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

 

منبع: وب سایت رسمی MM2H دولت مالزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture