تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل کارشناسی در مالزی

تحصیل کارشناسی در مالزی (چطور در مالزی لیسانس بگیریم؟)

4.7/5 - (4 امتیاز)

تحصیل کارشناسی در مالزی به زبان انگلیسی و دریافت مدارک معتبر بین‌المللی از بهترین‌ دانشگاه‌های دنیا با هزینه‌ای باورنکردنی! دانشگاه‌های مالزی تقریباً تمام رشته‌های تحصیلی پردرآمد و محبوب برای اخذ لیسانس را پوشش می‌‎دهند. تحصیل در مالزی را با مشاوره شریف کلید بزنید.

دلت می خواد از مالزی لیسانس بگیری؟

کلیک کنید

تحصیل در مالزی و اخذ مدرک لیسانس

هر چه بیشتر به آینده و برنامه‌هایی که برای فردای خود در ذهن دارید فکر کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید، چهارچوب‌های ذهنی‌تان عمیق و عمیق‌تر می‌شود. فقط باید شهامت داشته باشید و برای رسیدن به آرزوهایتان، چالش‌ها و مشکلات را در آغوش بکشید.

برای اخذ مدرک لیسانس در مالزی هم فقط کافی است به توانایی‌های خودتان ایمان داشته باشید. شما برای پیروز شدن در عرصه تحصیل در مالزی وارد این گردونه شده‌اید، پس هیچ چیزی مانع شما نخواهد شد، فقط باور داشته باشید که می‌توانید.

سیستم آموزشی مقطع لیسانس مالزی مبتنی بر عمل است و تنها محدود به آموزش‌های تئوری نیست. در واقع برنامه ریزی آموزشی لیسانس طوری چیده شده که فارغ التحصیلان آماده ورود به بازار کار هستند و درصد استخدام آنها بالا است. پس با ایمان به توانایی‌های خود و تکیه بر آموزش‌های عملی، برای اخذ موقعیت‌های برتر شغلی آماده شوید.

اعتبار دانشگاه های مالزی برای اخذ مدرک لیسانس 2022

تحصیل کارشناسی در مالزی

امروزه آن قدر آوازه اعتبار دانشگاه های مالزی در همه جا پیچیده است که اصلاً نیازی نیست به دنبال نشان افتخار آنها باشید.

رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه های مالزی در چند سال اخیر گواهی بر این ادعا است. 
سیستم آموزش عالی مالزی در رتبه بندی قدرت سیستم آموزش عالی QS در سال 2018 در رتبه 25 قرار گرفت که نشان دهنده قدرت دانشگاه های شاخص آن است. 

 • بالاترین رتبه متعلق به قدیمی‌ترین دانشگاه در مالزی، دانشگاه مالایا (UM) است که در رتبه بندی QS World University Rankings® 2021 رتبه 59 را از آن خود کرد.
 • دانشگاه کبانگ ساان مالزی (UKM) در بانگی، سلانگور رتبه 141 را در رتبه‌بندی جهانی به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه پوترا مالایا (UPM) در رتبه‌بندی جهانی در رتبه 132 و در رده بندی آسیا در رتبه 28 قرار دارد.
  Universiti Sains Malaysia (USM) که با نام دانشگاه علوم مالزی نیز شناخته می شود، در حال حاضر رتبه 142 را در جهان دارد.
 • Universiti Teknologi مالزی (UTM) در بین 250 دانشگاه برتر جهان، است که در رتبه 187 قرار دارد.

اپلای + ددلاین دانشگاه های مالزی برای تحصیل کارشناسی  

برای تحصیل در مالزی باید از یکی از دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش دهید، applay یا درخواست پذیرش از جمله کارهایی است که منتهی به اخذ پذیرش Admissiion از دانشگاه های مالزی می‌شود. 

بد نیست بدانید دریافت نامه پذیرش یا اپلای دانشگاه از مهم‌ترین اقدامات برای تحصیل در مالزی است. مراحل اپلای دانشگاه های مالزی برای اخذ مدرک لیسانس یا هم متفاوت است، اگر به دنبال دریافت اطلاعات دقیق هستید، کارشناسان مشاوره شریف آماده پاسخگویی به شما هستند. 

زمان انتظار برای ارسال فرم درخواست پذیرش یا اپلای دانشگاه های مالزی از یک تا چند ماه طول می‌کشد. 

پس از دریافت اپلای دانشگاه باید از ددلاین Deadline دانشگاه های مالزی برای ثبت نام مطلع شوید و هر چه زودتر خودتان را به این کشور برسانید. در واقع ددلاین یا ضرب العجل آخرین فرصتی است که از سوی دانشگاه های مالزی به دانشجویان داده می‌شود تا روند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

شرایط لازم برای گرفتن لیسانس در مالزی

حالا که با اپلای و ددلاین دانشگاه ها برای تحصیل در مالزی آشنا شدید، باید از شرایط لازم برای گرفتن لیسانس در مالزی هم آگاه شوید. 

در نظر داشته باشید که شرایط و قوانین دانشگاه‌های مالزی با هم متفاوت است، دانشگاه های بین المللی مالزی شرایط متفاوتی با دانشگاه های دولتی دارند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر، اطلاعات بیشتری از قوانین و شرایط ثبت‌نام کارشناسی در مالزی را مطالعه کنید. تماس با کارشناسان مشاوره شریف هم راهکار دیگری برای اطلاع از شرایط لازم اخذ لیسانس در مالزی است. 

خبر خوب این که اگر شرایط لازم برای گرفتن لیسانس در مالزی را داشته باشید، می‌توانید از دانشگاه مورد نظر درخواست کمک هزینه‌ی تحصیلی کنید که شهریه‌ی ثابت دانشگاه را نیز پوشش می‌دهد.

تحصیل دکتری در مالزی

کلیک کنید

طول مدت تحصیل کارشناسی در مالزی

طول مدت تحصیل کارشناسی در مالزی

طول مدت تحصیل دوره‌ی کارشناسی در کشور مالزی مثل ایران 3 تا 4 سال است، با این تفاوت که یک سال آن مربوط به گذراندن دوره‌ی پیش دانشگاهی است. بنابراین اگر در ایران مدرک پیش دانشگاهی خود را گرفته باشید، می‌توانید دوره‌ی کارشناسی را 3 ساله تمام کنید.

از قلم نیفتد؛ هر چند طول مدت تحصیل کارشناسی در مالزی در بیشتر رشته‌ها ۳ سال است اما این زمان برای رشته‌های پزشکی ۵ سال، پرستاری، داروسازیی و مهندسی ۴ سال است.

در مالزی، مدرک لیسانس در سطح 6 تحت تأیید سطوح صلاحیت MQA است. اگر اهل حساب و کتاب هستید، باید بدانید برای دریافت مدرک لیسانس در مالزی دانشجویان باید حداقل 120 واحد را بگذرانند، حالا خودتان حساب کنید زمان لازم برای گذراندن 120 واحد 3 سال است یا 4 سال؟ 

شرط سنی برای تحصیل کارشناسی در کشور مالزی

برای رسیدن به هدف مهم‌ترین چیزی که لازم دارید، اراده است و تنها چیزی که هیچ اهمیتی ندارد، سن است. برای تحصیل در مالزی هیچ آداب و ترتیبی وجود ندارد و شما بدون محدودیت سنی می‌توانید تحصیل کارشناسی خود را در این کشور شروع کنید. 

فراموش نکنید که باید تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رسانده باشید تا واجد شرایط پذیرش برای اپلای دانشگاه مورد نظرتان باشید. در واقع هر زمان که فردی از دبیرستان یا کالج فارغ التحصیل شود از 20 تا 50 سالگی فرصت ادامه تحصیل در مالزی برایش فراهم است.

اگر هم چیزی از شرط سنی در مالزی شنیدید، باید بدانید مربوط به کالج های زبان است و ربطی به دانشگاه های مالزی ندارد! برای یاد گرفتن زبان انگلیسی در بهترین کالج‌های زبان انگلیسی در مالزی باید در بازه سنی 18 تا 35 سالگی باشید. 

تحصیل کارشناسی در مالزی بدون کنکور

خبر خوب این که در مالزی خبری از آزمون سراسری و کنکور نیست و شما بدون هیچ دغدغه و نگرانی می‌توانید از دانشگاه دلخواه خود پذیرش بگیرید. البته که هر کدام از دانشگاه های مالزی شرایط خاصی برای پذیرش دارند که مهم‌ترین آن شرط معدل است. پس با خیال راحت به تحصیل در بهترین رشته‌ها دانشگاهی مالزی فکر کنید. 

شرایط تحصیل بدون کنکور در مالزی

کلیک کنید

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی در مالزی

اگر بخواهید چند گام از بقیه جلوتر باشید و ایده‌ی تحصیل در مالزی را عملی کنید، باید ابتدا مدارک مورد نیاز را آماده کنید.

لیست مدارک مورد نياز مقطع کارشناسی در مالزی:

 مدارک مورد نياز  مقطع کارشناسی
1دانشنامه دیپلم  (Certificate)
2ریزنمرات دیپلم   (Transcript)
3اسکن و کپی 40 صفحه پاسپورت
4عکس با پشت زمینه سفید سایز 3.5 * 4.5 *

– كليه مدارک را به انگليسی ترجمه کنید.  كپی معمولی نيز بايد بسيار منظم و خوانا باشد.
*عکس باید می‌بايست در اندازه 4.5×3.5، کاملا تمام رو با پشت زمينه سفید و فايل عکس مورد نياز می‌باشد، عکس‌های پرينت شده بعد از اسکن کيفيت قابل قبول نخواهد داشت.

از آنجايی‌كه بخش بسيار مهمی از روند پذيرش دانشجویان متقاضی تحصیل در مالزی در گرو تحويل تمام و کمال مدارک است، لذا از شما خواهشمنديم با دقت فراوان مدارک خود را آماده کرده و به مشاوره شریف تحویل دهيد.

از هزینه تحصیل کارشناسی در مالزی چه می‌دانید؟

از هزینه تحصیل کارشناسی در مالزی چه می‌دانید؟

هزینه تحصیل کارشناسی در مالزی بستگی به رشته تحصیلی و دانشگاه منتخب از نظر خصوصی یا دولتی بودن دارد. مشاوره شریف برای تحصیل کارشناسی در مالزی دانشگاه های بین المللی را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای ادامه تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، دانشگاه های دولتی انتخاب بهتری هستند.  

مبلغ شهریه ثابت برای مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های مالزی متغیر است، شاید نیازی به گفتن نباشد که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی با هزینه‌ای بیشتر همراه است. 

 • برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی مالزی باید رقمی معادل 25 هزار تا 30 هزار دلار برای هر ترم در نظر بگیرید.
 • تحصیل در رشته های علوم پایه، عددی بین 6 تا 8 هزار دلار برای هر ترم است.

هزینه زندگی در مالزی

کلیک کنید

چگونگی پرداخت شهریه‌ی مقطع کارشناسی در مالزی

طبق آنچه گفته شد، پرداخت شهریه‌ی ثابت برای ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه الزامی است. سؤال اینجاست که چطور مبلغ شهریه را پرداخت کنیم؟

برای پرداخت شهریه مقطع کارشناسی در مالزی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • نحوه‌ی پرداخت شهریه به‌صورت حضوری در محوطه‌ی دانشگاه و همچنین به روش اینترنتی برای تمامی دانشگاه‌های مالزی مهیاست.
 • برای انجام ثبت نام ابتدا باید فرم واریز شهریه را دریافت کنید. داخل فرم به روش‌ها و مسیرهای پرداخت اشاره شده که می‌توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید.
 • توجه داشته باشید که اگر پرداخت اینترنتی را انتخاب کردید، حتماً تأییدیه‌ی نهایی را چاپ کنید و به عنوان رسید پرداخت همراه داشته باشید.
 • در ثبت نام حضوری با مراجعه به محل ثبت نام در محوطه‌ی دانشگاه می‌توانید به‌صورت نقدی یا با کارت اعتباری شهریه را پرداخت کنید.
 • در فرم ثبت نام جزئیات دیگری مانند پرداخت هزینه توسط چک محلی و … نیز موجود است که در صورت نیاز می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید.

مشاوره شریف همراه شما در مالزی است تا روند پرداخت شهریه دانشگاه منتخب‌تان را بدون هیچ چالشی به پایان برسانید.

مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی در مالزی

برای تحصیل کارشناسی نیازی نیست که مدرک زبان داشته باشید، در واقع شما برای ثبت نام نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید ولی برای ادامه تحصیل در مالزی باید آزمون IELTS (آیلتس) با نمره 5 را داشته باشید. 

حالا چطور می‌شود بدون ارائه مدرک زبان اپلای دانشگاه را بگیرید؟ ددلاین دانشگاه های مالزی به دانشجویان برای یادگیری زبان انگلیسی، یک سال است.

ماجرا از این قرار است که شما پس از پذیرش دانشگاه و ورود به کشور مالزی تا یک سال فرصت دارید تا مدرک زبان خود را گرفته و تحویل دانشگاه دهید.

در بسیاری از دانشگاه های مالزی شرایط لازم برای یادگیری زبان و دریافت مدرک آیلتس فراهم است و دانشجویان می‌توانند مدرک زبان خود را از همان دانشگاه مورد نظر بگیرند. به طور مثال دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در کالج سان‌وی مالزی شرایط مطلوبی برای دانشجویان این دانشگاه فراهم کرده است. 

تحصیل رایگان + دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی

تحصیل رایگان + دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی

برای محافظت از ساقه‌های نازک درختان جوان تکه چوبی در کنارشان به زمین فرو می‌کنند، برای کمک به دانشجویان مستعد در مالزی هم بورسیه های تحصیلی همان نقش حمایتگرانه چوب حایل را دارد که برای تأمین هزینه‌ها و رشد دانشجویان کمک شایانی می‌کند. اگر به تحصیل رایگان در مالزی فکر می‌کنید باید به دنبال بورسیه‌های منحصر به فردی باشید که برای دریافت آن ضمن داشتن شرایط لازم، باید خیلی خوش شانس باشید. 

و در نهایت بیاد بدانید بیشتر بورسیه های تحصیلی مالزی متعلق به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است. 

ویزای لازم برای ادامه تحصیل کارشناسی در مالزی

برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجویی باید مدارک زیر را تهیه کرده و تحویل مشاوره شریف دهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای تحصیلی را بگیرید:

 • یک عکس در اندازه پاسپورت
 • یک کپی از پاسپورت شما
 • یک کپی از نامه پیشنهاد دانشگاه شما
 • کپی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • گزارش معاینه پزشکی قبل از ورود
 • مدرک بیمه
 • اثبات اینکه شما بودجه کافی برای هزینه دوره و هزینه های زندگی دارید.
 • پاس دانشجویی شما یک سال طول می کشد، بنابراین اگر دوره شما بیش از 12 ماه باشد نیاز به تمدید دارد.

– کلیه مدارک بالا  بايد با کیفیت قابل قبول باشد.
*عکس: مي بايست فایل عکس باشد در اندازه 4.5×3.5 کاملاً تمام رو با پشت زمينه سفید و ترجیحا بدون روتوش باشد  و با کیفیت بالای 300 dpi ایمیل شود.
**فرم اظهارنامه سلامت  برای شما ارسال می شود و باید امضا شود.

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی مالزی

کلیک کنید

بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل کارشناسی در مالزی

در رابطه با دانشگاه مناسب برای تحصیل کارشناسی در مالزی، گزینه‌های متعددی پیش رو خواهید داشت.

مالزی از نظر تعداد دانشگاه‌های تاپ بین‌المللی جزو بهترین‌هاست. بسیاری از دانشگاه‌های مالزی از رنکینگ بالایی در دنیا برخوردارند.

دانشگاه‌هایی که هر کدام رشته‌های تخصصی مناسب با هویت دانشگاه را ارائه می‌دهند، مثل دانشگاه پوترا UPM که به‌عنوان پژوهشکده‌ی تحقیقاتی شناخته شده در زمینه‌ی کشاورزی، دامپروری و جنگلداری مشغول فعالیت است.

دریافت لیسانس از بهترین دانشگاه‌های مالزی

با دیدن این لیست خودتان باید تصمیم بگیرید کدام دانشگاه برایتان مناسب‌تر از بقیه است:

 • دانشگاه پوترا مالزی (UPM)
 • دانشگاه علوم مالزی (USM)
 • دانشگاه مالایا مالزیUM) )
 • دانشگاه ملی مالزی (UKM)
 • دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM)
 • دانشگاه APU مالزی
 • دانشگاه SUNWAY مالزی
 • دانشگاه TAYLOR’S مالزی
 • دانشگاه MAHSA مالزی
 • دانشگاه MONASH مالزی
 • دانشگاه MMU مالزی
 • دانشگاه UCSI مالزی
 • دانشگاه HELP مالزی
 • دانشگاه PETRONAS مالزی
 • دانشگاه ناتینگهام مالزی
 • کالج موسیقیICOM مالزی
 • دانشگاه MUST مالزی
 • دانشگاه UNITEN مالزی

بهترین رشته های لیسانس در مالزی

تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی کارشناسی مالزی، همان آرزویی است که همیشه در سر داشتید. 

پس بدون توجه به حرف دیگران، تنها براساس علاقه و استعدادتان رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید تا به زودی نام شما هم، جزو آدم‌های موفق آن رشته زبانزد خاص و عام شود.

ما لیست برخی رشته‌ها که از نظر خیلی از دانشجویان جزو رشته‌های تاپ تحصیلی است اینجا برایتان آماده می‌کنیم تا خودتان یکی از بهترین‌ها را سوا کرده و برای شروع سفر تحصیلی به مالزی آماده شوید.

 • دوره‌های مدیریت بازرگانی
 • دوره‌های مهندسی در مالزی
 • تحصیل در رشته های پزشکی
 • ارتباطات جمعی 
 • حسابداری و امور مالی
 • مهمان نوازی و گردشگری
 • هنر و طراحی

ما در مقاله بهترین و پردرآمدترین رشته های تحصیلی در مالزی به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

سوالات متداول درباره تحصیل کارشناسی در مالزی

۱- برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مالزی نمره آیلتس چند نیاز است؟

داشتن نمره ۵ آیلتس برای کارشناسی کافیست. در صورت نداشتن آیلتس می‌توانید دوره‌های زبان انگلیسی را در بهترین کالج‌های زبان مالزی بگذرانید، و پس از اخذ نمره کافی از دانشگاه‌های مالزی پذیرش بگیرید.

۲- طول دوره تحصیل کارشناسی در مالزی چند سال طول می‌کشد؟

دوره‌ی کارشناسی در مالزی در بیشتر رشته ها معمولاً ۳ ساله است ولی برای رشته های پزشکی 5 ساله داروسازی و مهندسی 4 ساله است.

3-آیا کشور سنگاپور بهتر از مالزی برای تحصیل و کار است؟

کشور سنگاپور اقتصاد بسیار توسعه یافته‌ای دارد. در این کشور قیمت‌ها پایدار و تولید ناخالص داخلی سرانه بالاتر از بیشتر کشورهای توسعه است. طبق گزارش بانک جهانی در سال 2017 سنگاپور رتبه دوم را در سهولت انجام کسب و کار به عنوان ساده‌ترین مکان برای انجام تجارت در جهان کسب کرد. از سوی دیگر مالزی کشوری وسیع‌تر از سنگاپور است که هزینه زندگی ارزان‌تری نسبت به سنگاپور دارد. در سال 2019، مالزی با 9 پله افزایش نسبت به سال قبل، در رتبه شانزدهم امن‌ترین کشور جهان بر اساس شاخص جهانی صلح (GPI) قرار گرفت. علاوه بر این، مالزی با زیرساخت های مدرن و سیستم حمل و نقل کارآمد، مکانی امن، راحت و مطلوب برای زندگی، تحصیل و کار است.

پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف; بزرگترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی است.

مشاوره شریف راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه‌ی خوابگاه و شرکت در کلاس در کمترین زمان ممکن خواهد بود.
از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:
– جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
– استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
– شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
– ارتباط مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *